Siatkarki MKS w I Lidze!

STARYWYGA
Posty: 343
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:26
Płeć: M
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Siatkarki MKS w I Lidze!

Post autor: STARYWYGA »

Witam
Siatkarki MKS Andrychów awansowały do 1 ligi
szczegóły wkrótce
Jestem inwalidą 2 grupy , nie pracuje ,szukam pracy
utrzymuje się tylko z renty 1422
w grudniu na same opłaty muszę wydać 1300 zł
numer konta 70 1470 0002 2183 8652 9000 0001
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: jasson »

Myślałem że chodzi o MKS Dąbrowę Górniczą:) Gratuluję, mam nadzieję że obecny MKS nawiąże sukcesami do zespołu z końca ubiegłego wieku. Nie znam tego zespołu więc może przybliżysz nam kto tam gra, jak wygląda sytuacja klubu i jakie będzie miał plany na I ligę (tzn. czy będzie Pszczyną czy Toruniem)...
marcin
Posty: 13
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:35
Płeć: M

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: marcin »

Coś cicho o Andrychwie brak wzmocnień w tej drużynie to praktycznie spadek bo ta drużyna w tym składzie nie ma szans na utrzymanie.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: gonzales »

witam
może ktoś z kręgów andrychowskich wypowie się na temat plotki krążącej że podobno rozważane jest wycofanie zespołu z 1 ligi ??? !!! nie znaleziono nowych sponsorów i zespół nie chce być chłopcem do bicia prawda to czy fałsz ???
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: pek »

Nie jestem z kręgów andrychowskich, ale słyszałem to już nie w formie plotki. Zapadła decyzja zarządu klubu, aby nie przystępować do rozgrywek I-ligowych. Powodem są finanse - nie tylko brakuje środków na przyszły sezon, ale są nawet zaległości z poprzedniego. Klub chce sprzedać miejsce w I lidze, ale jednocześnie uzyskać miejsce w II lidze i w niej grać. Szkoda, przez trzy lata walczyli o awans i kiedy wreszcie się udało - taki koniec.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

Pek - nie wiem na ile Twoja informacja jest prawdziwa, ale coś w tym jest. Podobno TPS Rumia prowadzi negocjacje z Andrychowem w sprawie wykupienia miejsca w 1 lidze. W TPS zmienił się prezes klubu, oczym informuje link http://www.tps-rumia.pl/news.php?id=156

Szkoda tylko po raz kolejny ( o ile się to potwierdzi), że awans wywalczony na parkiecie jest nic nie wart. O wszystkim decydują ... pieniądze.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: pek »

Robert pisze: Szkoda tylko po raz kolejny ( o ile się to potwierdzi), że awans wywalczony na parkiecie jest nic nie wart. O wszystkim decydują ... pieniądze.
Niestety, tak jest. Ale właśnie dlatego - w innym temacie - irytowała mnie krytyka Wisły. Bo ona ma szanse pokazać, że pieniądze to nie wszystko, że można je zrównoważyć talentem i pracą.

A tym Andrychowem to prawda, kto chce niech wierzy. Tyle że jednocześnie chcą przejąć od drużyny kupującej miejsce w II lidze i tam grać, więc nie pozostaną zupełne ruiny.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

pek pisze:A tym Andrychowem to prawda, kto chce niech wierzy. Tyle że jednocześnie chcą przejąć od drużyny kupującej miejsce w II lidze i tam grać, więc nie pozostaną zupełne ruiny.
Tylko pozostaje jedno ale.. w przypadku wykupienia miejsca przez drużynę z Rumii, Andrychów zagra w tej grupie 2 ligi w której grał? Znowu się porobią przetasowania.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: pek »

Z tego, co wiem, w tej chwili jest wstępny podział na grupy II ligi. W grupie II jest 11 zespołów, a w pozostałych po 10. Ten podział będzie zweryfikowany po 15 lipca, kiedy upływa termin zgłoszeń do PZPS (a może nawet później, bo drużyny czasem zgłaszają się, a potem wycofują). Przetasowania najprawdopodobniej i tak by były, bo są co roku. Np. nie wiadomo, co z Łańcutem w grupie IV. Andrychów, nawet jeśli sprzeda miejsce właśnie Rumii, powinien się gdzieś wpasować do grupy IV, albo ewentualnie II. Przecież bez sensu by było, gdyby mieli jeździć tak daleko na północ, skoro nie mają pieniędzy.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

No cóż zobaczymy jak te sprawy w sprawie kupna miejsca w I lidze przez mój zespół sie potoczą ??? ??? ??? Czekam na nowe wydanie Gońca Rumskiego który może napisze coś ciekawego o tej sprawie. Oczywiście wolałbym, żeby ten awans przez TPS był wywalczony w sportowej rywalizacji na parkiecie.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

Picel czeklamy na nowe wiadomości, lub doniesienia z Rumi. Jak oceniasz szanse zakupu miejsca przez TPS Rumia w 1 lidze?

Ps. Poprawiam nazwę miasta Rumi w odmianie
Ostatnio zmieniony 1 lip 2008, o 20:44 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

tak na początek to piszemy Rumi ;) a co do szans na wykupienie miejsca to nie wiem na ile procent to ocenić, ale coś musi być na rzeczy skoro w naszej gazecie lokalnej napisali, że zarząd klubu prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia miejsca w I lidze z bliżej nie określonym klubem.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: jasson »

Czy do walki o I ligę znowu wkroczy SPS Częstochowa i Legionovia?

Myślałem że MKS nawiąże do sukcesów sprzed 10 lat a tu nawet na I ligę nie starczyło. Ciekaw jestem jak się czują zawodniczki, które tak ciężko walczyły o ten awans...
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: pek »

Do sukcesów sprzed 10 lat potrzeba jeszcze fury pieniędzy, jaka wtedy była. Ja myśłałem, że zbudują coś na miarę lokalnych możliwości - np. środek I ligi.

Ponoć jest projekt, aby w najbliższym sezonie nie rozgrywać baraży o I ligę w parach, tylko jeden turniej dla czterech zwycięzców grup, z którego awansują dwie drużyny. To chyba sprawiedliwsze, bo wtedy awans wywalczą dwie najlepsze drużyny. Dla mnie faworytem - niezależnie od systemu - będzie Biłgoraj: o rok starsza drużyna brązowych medalistek MP juniorek plus Dorota Wilk i Paulina Peret ze Stali Mielec oraz skrzydłowa z Ukrainy. To juz drużyna na miarę gry w I lidze.
Nie wiem, co u innych, ale z Legionovii odeszła rozgrywająca Monika Bartnicka.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

No z tym turniejem to nie jest zły pomysł. A wiadomo gdzie on by sie toczył czy na neitralnym terenie czy na parkiecie jakiejś drużyny która bierze udział w tym turnieju finałowym?
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: pek »

Nie wiem nawet, czy zapadła decyzja, czy to ciągle tylko pomysł. Jedyny sens to turniej na neutralnym terenie, bo własna hala da od razu olbrzymie fory jednej z drużyn.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

tak zgadzam się nie dość, że zespół będzie wsparty własnymi kibicami to dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: mewa »

PicelTPS pisze:dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry.
A to by było straszne - ponoć mają niesamowita zagrywkę i dodatkowo są nie do zatrzymania w ataku z lewej i z II linii...
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

mewa pisze:
PicelTPS pisze:dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry.
A to by było straszne - ponoć mają niesamowita zagrywkę i dodatkowo są nie do zatrzymania w ataku z lewej i z II linii...
żal !!!
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Porter »

mewa pisze:
PicelTPS pisze:dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry.
A to by było straszne - ponoć mają niesamowita zagrywkę i dodatkowo są nie do zatrzymania w ataku z lewej i z II linii...
Jeśli można to chętnie poznam cennik, ile kosztuje zagrywka, atak z lewej i z drugiej. I jaj sobie nie robię tylko klikam poważnie. Pozwoli mi to ostatecznie dopiąć budżet na zbliżający się sezon. Różnie to bywa, przecież to tylko sport.

do miłego:)
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

"dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry."
Jeśli ktoś nie umie zrozumieć tych słów to po prostu niech nic lepiej nie pisze. Te głupie teksty tylko świadczą o waszej głupocie. Pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: mewa »

PicelTPS pisze:"dodatkowo jeszcze sędziowie mogą się włączyć do gry."
Jeśli ktoś nie umie zrozumieć tych słów to po prostu niech nic lepiej nie pisze. Te głupie teksty tylko świadczą o waszej głupocie. Pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi ;)
Ja je doskonale rozumiem. Zarzucasz sędziom, że są stronniczy. Ja również jestem sędzią, więc zarzucasz to również mnie. Nie podajesz jednak żadnych dowodów na swoje słowa - ot tak rzuciłeś sobie na forum oskarżenie i jesteś gość.

Dlatego też proszę Cię, byś przeprosił mnie i wszystkich sędziów, lub też jeśli masz dowody na stronniczość sędziów jak najszybciej zwrócił się z nimi do odpowiedniego wydziału Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mam również ogromną nadzieję, że nie jesteś działaczem reprezentującym klub z Rumi. Bo jeśli by tak było, to Twoja postawa i oskarżenia w bardzo złym świetle stawiałyby również klub.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

Zacznijmy od tego, że Rumi pisze się przez jedno "i"! Chodziło mi o pomoc arbitrów dla drużyny gospodarzy w sytuacjach stykowych kiedy set wkracza już w decydującą fazę. Nie przeproszę bo nie mam za co.
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: ark »

MKS Andrychów został jednak zgłoszony do rozgrywek I ligi (komunikat 10/2008 Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej z 30.06.2008 http://www.mzps.pl )

http://www.mzps.pl/download/komunikaty/ ... 7.2008.doc

... więc chyba nie sprawdzą się te czarne scenariusze o osprzedaży miejsca :P
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

Ark - dziękujemy za informację, tym samym Andrychów zagra w 1 lidze, kolejne miejsce być może "zwolni" się po AZS Poznań, który zamienił się miejscami z Bydgoszczą.
Matt
Posty: 22
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:46
Płeć: M
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Matt »

Ciesząc się z awansu do I ligi, nerwowo oczekiwaliśmy na decyzję zarządu czy nasze mistrzynie zagrają w tejże lidze. Dzisiaj dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że dziewczyny zagrają, ale w... II lidze! Przyczyną takiej decyzji są kłopoty finansowe. Na dzień dzisiejszy w zespole nie zobaczymy również: trenera Piora Targosza , który zrezygnował z przyczyn zdrowotnych, Katarzyny Sarlej, która zagra w Krakowie, Magdy Hawryły , która wraca do macierzystego klubu oraz Małgorzata Stopyra (Świerczyńska) , która przechodzi na urlop macierzyński.
MKS ANDRYCHÓW
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

Ja nic z tego nie rozumię - raz idzie pismo do MZPŚ, że Andrychów zagra w 1 lidze, potem ponownie nie zagra i zrobiło się małe zamieszanie. Szkoda drużyny z Andrychowa, lecz finanse wzięły górę. Cóż pozostaje wolne miejsce w 1 lidze i chętni pewnie się znajdą: Rumia, Legionowo, Częstochowa. Niestety przykro to pisać, lecz Andrychów jest drugą drużyną po Bełchatowie, która się wycofała z rozgrywek 1 ligi.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: PicelTPS »

a no zrobiło sie zamieszanie :o już myślałem, że Andrychów będzie grał w I lidze po ostatnich komentarzach a tu takie zaskoczenie mnie teraz spotyka :o współczuje bardzo kibicom w Andrychowie bo jak sie okazuje nawet wywalczony w sportowej rywalizacji awans nie daje pewności, że drużyna wystąpi w wyższej lidze ale takie już mamy czasy wszystko zależy od pieniędzy... Pozdrowienia dla kibiców z Andrychowa... Trzymajcie się...
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Siatkarki MKS w 1 Lidze !!!!

Post autor: Robert »

Kolber jak możesz to przytocz cały tekst z Dziennika Polskiego, gdyż wyświetla się tylko nagłówek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”