Czy MOS Wola buduje super-team?

Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: Venlo »

W pierwszym meczu II ligi MOS Wola wygrał 3:2 z Górnikiem RAdlin, grając w wiekszości juniorami. Na trybunach zasiedli jednak byli znani gracze Polskiej Ligi Siatkówki i przygladali sie poczynaniom młodzieży.

W kuluarach wiele mówiło się, że już wkrótce do młodzieży z Woli mają dołączyć doświadczeni gracze, np. Piotr Szulc, Bartosz Szczesniewski i Tomasz Skalski.

Dzisiaj podawana jest informacja w portalach siatkarskich, że Skalski nie zagra jednak w II-ligowej Warce, jak ostatnio mówiono, tylko w " jednym z klubów warszawskich".
Czy ten klub to MOS WOLA Warszawa ?

Z tymi wymienianymi w plotkach zawodnikami to MOS Wola może powalczyć o awans do I ligi.
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: silky »

No to poczekajmy na konkrety...ciekawe co to za byli znani gracze zaszczycili mecz swoją obecnością? można wiedzieć bo ciekawość mnie żżera :o chociaż w sumie sponsor BT Wózków MOS Wola, pan Śliwiński, kiedys w wywiadzie powiedział,że marzy o wprowadzeniu MOs-u do PLS, więc kto wie co z tego wyniknie...........
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: Venlo »

No właśnie ci byli zawodnicy PLS to:

Szulc
Szcześniewski
Skalski

O nich sie mówi.
ALOV
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:06
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: ALOV »

Warszawie potrzebny jest silny klub siatkarski. Politechnika w ostatnich dwóch latach zawodzi, przede wszystkim przez nieudolnych działaczy, którzy nie potrafią zbudowac drużyny.

Pan prezes Zbigniew Śliwiński z BT Wózki marzy o silnej drużynie w Polskiej Lidze Siatkówki, co już wiele razy podkreślał w wywiadach. Skoro postawił na sponsorowanie MOS-u WOLA i chce tam budowac silny zespół - to zapewne cos z tego będzie. A działacze MOS-U Wola pokazali przez wiele ostatnich lat, ze potrafią zbudować coś dużego i porządnego. W szkoleniu młodzieży zbudowali jeden z najlepszych w Polsce klubów siatkówki młodzieżowej.

Czekamy na dalsze działania w MOS WOLA. Może urodzi sie cos naprawdę fajnego ?
pps
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: pps »

Myślę, że lepszym posunięciem ze strony BT byl by sponsporing Legii Warszawa, która została wskrzeszona przez grupę młodych ludzi jest oparta na młodych zawodnikach. Myślę że kosztowało by to mniej i efekt też był by lepszy pod względem medialnym i społecznym bo każdy wie, że kibice Legii a Mosu to jak ocean do hmm stawu.
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: onyx »

Wczoraj na treningu z drużyną MOS Wola widziano Skalskiego i Szulca. Chyba więc prawda z tym wszystkim jest. Nie dziwię się , że sponsor Śliwiński inwestuje w MOS Wolę, a nie w inny klub.
W MOS-ie Wola bardzo dużo zdolnej młodzieży, świetni trenerzy jak np. pan K. Felczak, klub dobrze zorganizowany, posiada własną halę sportową , więc duże oszczędności, bo nie trzeba wynajmować obiektu, a w zamian za te pieniądze można znacznie wzmocnic skład i szkolenie... A jak będzie dobra drużyna to kibice zawsze przyjdą i wsżędzie...jesli kochają siatkówkę...
pps
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: pps »

Jeżeli onyx napisał że tych siatkarzy widziano na MOSie to mamy informacje z pewnego źródła :P ciekawe co nas czeka dalej :P .
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: silky »

onyx pisze:Wczoraj na treningu z drużyną MOS Wola widziano Skalskiego i Szulca. Chyba więc prawda z tym wszystkim jest. Nie dziwię się , że sponsor Śliwiński inwestuje w MOS Wolę, a nie w inny klub.
W MOS-ie Wola bardzo dużo zdolnej młodzieży, świetni trenerzy jak np. pan K. Felczak, klub dobrze zorganizowany, posiada własną halę sportową , więc duże oszczędności, bo nie trzeba wynajmować obiektu, a w zamian za te pieniądze można znacznie wzmocnic skład i szkolenie... A jak będzie dobra drużyna to kibice zawsze przyjdą i wsżędzie...jesli kochają siatkówkę...
Pragnę przypomnieć, że w Warszawie z klubów młodzieżowych są jeszcze MDK i Metro i tam też jest bardzo dużo zdolnej młodzieży i dobrzy trenerzy.

Ponadto jak ktoś kocha siatkówkę na ligowym poziomie, to ma i Politechnikę, i Legię Warszawa. Legia gra wprawdzie w drugiej lidze, ale po pierwsze jest to marka znana w całym kraju, a po drugie ma oddanych kibiców, którzy nie tylko pilkarzom kibicują, ale też i siatkarzom, koszykarzom, hokeistom. I takich opraw i dopingu jakie potrafią zorganizować ( najlepszym przykładem jest mecz w zeszłym sezonie z Wilgą Garwolin, na którym w małej hali przy Angorskiej było 500 osób!)to mogą i niektore drużyny z wyższych klas rozgrywkowych pozazdroscić. Dlatego moim zdaniem Legia ma większy potencjał niż MOS i bardziej się moim zdaniem w nią opłaca inwestować, ale może sie mylę, jestem tylko magistrem zarządzania :|
A co do tej własnej hali to chyba lekka przesada....klub jej nie wybudował za własną kasę ( a jeśli tak to oświećice mnie, bo to bylby ewenement !!! ) tylko dostaje od miasta za darmo jeśli już....
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: Venlo »

Proponuję Ci Silky napisz do pana Śliwińskiego, szefa BT Polska Wózki , aby zechciał sponsorować np. Legię. Ja jednak sądzę , że taki bisnesmen wie co robi, inwestując w MOS Wola Warszawa, a nie w inny klub warszawski. On po prostu ma zdolność rozeznania sytuacji i umiejętność właściwego wyboru.

Argumentów za taką inwestycją w klub z Woli jest tak wiele,takie multum, że mu sie nie dziwię i rozumiem jego działania, bo są oczywiste.

Sama piszesz, że pan Śliwiński w wywiadach prasowych marzył o wprowdzeniu MOS-u Wola do PLS , a jakoś nie wspominał o innych klubach i zespołach. Ma więc jasne zamiary i tylko trzeba mu przyklasnąć.

A Ty masz prawo do marzeń na temat Legii, marzyć każdy może, ale.....
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: silky »

No cóż, powiem jedno: nie sądzę, by w Warszawie było zapotrzebowanie na tyle drużyn na ligowym poziomie, to nie piłka nożna. Ilu kibiców będzie na takie mecze przychodzić? Nie rozdwoją się przecież. Ale w sumie to nie moje zmartwienie.
pps
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: pps »

Ja myślę, że pan Śliwiński sponsoruje MOS, gdyż kiedyś sponsorował Politechnikę, a wtedy trenerem był pan Felczak. Patrząc na to logicznie można stwierdzić, że łatwiej dojść do porozumienia z osobą znaną sobie niż z obcym. Tak samo wielu zawodników "młodego" pokolenia gra w politechnice, kiedyś grali w MOS .... niestety całym światem rządzą znajomości. A argumenty, że MOS ma własną hale, to wynajem hali w porównaniu z całymi kosztami utrzymania drugiej ligi, to raczej znikome pieniądze. Ale ciekaw jestem nastrojów zawodników MOSu, którzy przecież mieli sie ogrywać w drugiej lidze i swoje doświadczenie wykorzystać później w MPJ .Obietnice były spore. Ale widocznie zarząd MOSu ściągając do zespołu takich siatkarzy jak Szulc czy Skalski chyba odchodzi od idei ogrywania młodzieży, bo co innego oglądać mecz z kwadratu, niż grać na boisku.
silky pisze:No cóż, powiem jedno: nie sądzę, by w Warszawie było zapotrzebowanie na tyle drużyn na ligowym poziomie, to nie piłka nożna. Ilu kibiców będzie na takie mecze przychodzić? Nie rozdwoją się przecież. Ale w sumie to nie moje zmartwienie.
Dobra uwaga, zapotrzebowanie na siatkówkę jest ale nie aż tak duże. A na mecze MOS to nawet rodzice zawodników nie bedą przychodzić bo po co oglądać dzieci na rozgrzewce a potem większą część meczu w kwadracie. Myślę, że na mecze MOS będzie przychodziła zdecydowanie mniejsza grupa kibiców niż na Legie, a na pewno kibice Politechniki nie zostawią jej dla jakiegoś MOS.
ALOV
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:06
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: ALOV »

Oficjalna strona BT Wózki MOS Wola ( http://www.moswola.pl ) podaje już oficjalnie, że Piotr Szulc wzmocił drużynę BT MOS Wola. Pewnie zagra już w sobotę.
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: onyx »

Drugi mecz BT MOS Wola i drugie zwyciestwo , tym razem na wyjeździe 3:1 z Hejnałem Kęty.

Jednak można nieśmiało powiedzieć, że MOS Wola buduje silną drużynę.
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: Venlo »

Stronka Mazowieckiego Związku Siatkówki potwierdza, ze Tomasz Skalski i Bartosz Szcześniewski mają wzmocnić MOS Wola.
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team ???

Post autor: onyx »

Jak podaje stronka MOS WOLA Bartosz Szczesniewski jest juz zawodnikiem Woli.

Czy ktos jeszcze ze znanych , byłych graczy PLS, po Szulcu i Szcześniewskim - wzmocni klub z Woli ?
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: chalmi94 »

Kolejnym znanym zawodnikiem pozyskanym przez BT Wózki MOS Wola jest Tomasz Skalski, mający za sobą występy w CWKS Legia Warszawa, bełchatowskiej Skrze czy w BT Wózki AZS Politechnice Warszawskiej. Przypomnijmy, że to trzeci, tak doświadczony zawodnik, po Piotrze Szulcu i Bartoszu Szcześniewskim, pozyskany przez beniaminka drugiej ligi BT Wózki MOS Wola, w którym gra wielu młodych siatkarzy, przeważnie juniorów.

źródło http://www.siatka.org
AZS Olsztyn
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: onyx »

W nowym sezonie 2008 - 2009 MOS WOLA juz nie ma sponsora w postaci BT Wózki , ale podobno szykuje się silny sklad i mają być inni sponsorzy.
Trenerem druzyny w II lidze jest grający trener Piotr Szulc. Pozostają w MOS-ie Skalski i Szczesniewski .Powrócili do skladu , po grze w innych klubach, wychowankowie MOS Wola : Marcin Drabkowski , Jakub Korpak, Piotr Żuber, przyszło kilku innych doswiadczonych zawodników oraz trenują z zespołem 'złoci" mistrzowie Polski juniorów, jak Pawlewicz, Iliński, Makowski, Dziubański.
Jak bedzie potrzeba to mogą zagrać najzdolniejsi juniorzy , których trenuje w MOS-ie trener Felczak.

Szykuje sie więc silny skład, ale czy na tyle silny by walczyc o I ligę ???
Ano zobaczymy.
xbeer
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 13:55
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: xbeer »

Nikt jeszcze nie wspomnial o Macieju Alancewiczu też całkiem niezly gosc na przyjeciu i z pewnoscia bedzie duzym wzmocnieniem na przyjeciu i ataku w MOSie
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: yfysk »

ja uważam, że największą stratą będzie brak Felczaka na ławce trenerskiej. Po za tym młodszy Drabkowski jeszcze w żadnej 2 ligowej drużynie nie zrobił na mnie wrażenia i jak widać nigdzie nie zagrzał długo miejsca. Alancewicz też tylko spada..Olsztyn..Hajnówka (katastrofalny sezon), w Pile chyba też bez rewelacji z tego co słyszałem. Kuba Korpak świetny w przyjęciu..nic po za tym, ale może jak wróci na stare śmieci to coś się w nim przebudzi z dawnych lat. Mam taką nadzieję. Skład MOSu na górną część tabeli, ale nie na awans.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: Venlo »

ALE DO mos-U WRACA STARSZY DRABEK, KTÓRY GRAŁ W lEGII, pOLITECHNICE, A OSTATNIO W W tREFLU, A NIE mICHAAŁ.
A to zasadnicza różnica, bo starszy to kawał gracza.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: yfysk »

o wow..no faktycznie jakoś to przeoczyłem. To jest duże wzmocnienie
Marcin Podwysocki na prezydenta!
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: mAt »

yfysk pamiętasz rozmowy z zawodnikiem z Poznania przed pamiętnym finałem o awans do II ligi w Parzęczewie? :) Znowu się spotykamy, tylko tym razem będę bronił barw Pruszcza Gdańskiego. Do zobaczenia więc na jakimś meczu.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
xbeer
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 13:55
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: xbeer »

niewiem czy pierwsz siódemka MOSu która w najważniejszych meczach będzie wyglądać pewnie tak: Drabkowski-Skalski, Szulc-Alancewicz, Żuber-Szcześniewski, (l) Żurek może coś namieszać sami sobie odpowiedzcie
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: yfysk »

faktycznie..nic nadzwyczajnego..po prostu skład na górną część tabeli.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: himen »

Panowie, nazwiska nie grają przyjdzie liga i zobaczymy kogo na co stać. ;)
xbeer
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 13:55
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: xbeer »

tu sie zgodze liga zweryfikuje wszystko
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: onyx »

Na pewno już niedługo wszystko sie okaże, ale myślę, że skład MOS Wola w tym sezonie pozwoli walczyć o czołowe miejsce w III grupie.

Też uważam, że lepiej by było jakby prowadził zespół w II lidze doswiadczony, znakomity trener Krzysztof Felczak, ale Piotr Szulc ma tez smykałkę trenerską i zapewne ambicji mu nie zabraknie, bo chyba chce być w przyszłosci trenerem ligowym i na pewno będzie sie bardzo starał.

Nie wiem jak bedzie ze sponsorami w MOS Wola , po rezygnacji Wózków BT z finansowania sportu, ale aktualnie montowany skład świadczy, że nie zabraknie sponsorów, a zespół w II lidze MOS-u Wola bedzie dla graczy doświadczonych, a nie dla młodzieży z Woli.
ALOV
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:06
Płeć: M

Re: Czy MOS Wola buduje super-team?

Post autor: ALOV »

Ciekawe co MOS Wola będzie grał w sezonie 2009/2010 ?
Przede wszystkim w jakim składzie ? I o jakie cele? Czy walka o I ligę, czy o utrzymanie w II lidze ?

Już wiadomo, że dwóch dobrych , młodych zawodników odeszło do I ligi. Żurek (libero)rocznik 88, były mistrz Europy kadetów w siatkówce plazowej - poszedł do Trefla Gdańsk.
Młody rozgrywający Łukasz Makowski rocznik 89, mistrz Polski juniorów z MOSem, poszedł do Avii Świdnik w miejsce innego wychowanka MOS Wola = Macieja Gorzkiewicza, który poszedł do Trefla.

To duże osłabienia MOS-u Wola.
Nikt nic nie wie jak będzie z MOS-em w nowym sezonie. Czy "staruchy" typu Szulc, Skalski albo Drabkowski pozostaną w MOS-ie czy też klub z Woli zagra tylko juniorami trenera Felczaka ?
Wiadomo, że jak sie pojawi kasa to starsi panowie zagrają, jak nie będzie kasy to zapewne zrezygnują z grania.

Trzeba więc poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”