II liga 2016/17

dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Za nami pierwsze spotkania w nowym sezonie. Rozumiem, że pasjonatów tej klasy rozgrywek jak na lekarstwo... Chyba zatem nie ma sensu rozpoczynać kilku wątków.

We Wrocławiu Gwardia dostała solidne lanie od zespołu z Poznania, prowadzonego przez grającego trenera Damiana Lisieckego. Gospodarze zagrali słabo w każdym elemencie, trudno znaleźć jakieś pozytywy w ich grze. A szkoda, bo kibiców było więcej niż zwykle. Czyli - II ligo we Wrocławiu trwaj...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

Ostrzegam, że trochę sobie ponarzekam. Lektura dla chętnych.
dakuul pisze:Za nami pierwsze spotkania w nowym sezonie. Rozumiem, że pasjonatów tej klasy rozgrywek jak na lekarstwo... Chyba zatem nie ma sensu rozpoczynać kilku wątków.
Niestety to prawda. Z każdym rokiem wątki na naszym forum: I ligi, II ligi i rozgrywek młodzieżowych wyglądają coraz smutniej, bo coraz mniej ludzi się wypowiada. Dobitnie pokazują to statystyki wątków "mojej" centralnej grupy:
2013/2014 - 116 postów, prawie 21000 wyświetleń,
2014/2015 - 79 postów, ok 13600 wyświetleń,
2015/2016 - 44 posty, ok 7000 wyświetleń.
Łatwo oszacować jak mogłyby wyglądać wyniki po zakończeniu tego sezonu. Nie mam pojęcia z czego wynikają tak duże spadki. Natomiast człowiek traci motywację, by pisać po raz kolejny potężny elaborat o przygotowaniach wszystkich zespołów do rozgrywek, gdy i tak nie ma z kim podyskutować. Opisy meczów przez innych użytkowników ??? Każdy może zobaczyć jak to wyglądało. Na 6 grup II ligi tylko dwie miało założone tematy w zeszłym sezonie. Identycznie rok wcześniej. Naprawdę czy wśród kilkudziesięciu klubów na tym szczeblu rozgrywek nie ma kilku kibiców, którzy skrobnęliby kilka zdań co jakiś czas ??? Dostałem też kilka pozytywnych sygnałów związanych z moimi postami, za co bardzo dziękuję. Tak jeszcze dla porównania, wrzucę ile wypowiedzi można poczytać z rozgrywek III ligi z ubiegłej dekady:
Śląsk 07/08 - 326 postów,
Rozgrywki o wejście do II ligi 2009 - 325 postów,
Wielkopolska 08/09 - 368 postów !!!
Jeszcze bardziej przygnębiające tendencje można zaobserwować w wątkach dotyczących rozgrywek młodzieżowych (MP Juniorów '10 - 690 postów, MP Juniorów '16 - 81 postów). Nie chcę już rozwijać tego tematu (chyba że ktoś go pociągnie), ale przykre że Plusliga i reprezentacja aż tak zdominowały podobno największe siatkarskie forum w Polsce...
dakuul pisze: We Wrocławiu Gwardia dostała solidne lanie od zespołu z Poznania, prowadzonego przez grającego trenera Damiana Lisieckego. Gospodarze zagrali słabo w każdym elemencie, trudno znaleźć jakieś pozytywy w ich grze. A szkoda, bo kibiców było więcej niż zwykle. Czyli - II ligo we Wrocławiu trwaj...
Również żałuję, że Gwardia nie może się podnieść i wrócić na wysoki poziom sprzed kilkunastu lat. Sezon 2001/2002 w najwyższej klasie i walka o 5.miejsce na zakończenie sezonu pomiędzy Gwardią i Stolarką Wołomin. Jak ten czas leci...Wątpię czy dożyjemy by nasze kluby spotkały się kiedyś przy takiej okazji, ale liczmy że ten sezon będzie dla nas lepszy od poprzedniego :)

Grupa 1:
Nie sądzę, żeby ktoś z tej grupy walczył do końca o awans do I ligi. Pierwszy lider to Orzeł Międzyrzecz. Przegrała Stal Grudziądz.
Grupa 2:
Tutaj dwie kolejki za nami i już żaden klub nie ma kompletu punktów. Bez żadnego oczka pozostaje stołeczna Legia. Solidną ekipę zmontował BAS Białystok, trzon drużyny utrzymał Huragan Międzyrzecz Podlaski. Bardzo fajnie w sparingach i pierwszych spotkaniach o stawkę prezentuje się AZS UWM II Olsztyn. Na papierze solidnie wyglądają też składy w Ostrołęce czy Augustowie. Mój klub z Wołomina wzmocnił się kilkoma obytymi siatkarzami na poziomie II ligi i nie powinien mieć takich kiepskich rezultatów, jak rok wcześniej. Jestem bardzo ciekawy MOSu, gdzie występuje kilku perspektywicznych zawodników.
Grupa 3:
Dla mnie dwaj zdecydowani faworyci to Czarni Rząśnia i Lechia Tomaszów. Pierwsi, już dwa lata z rzędu byli o krok od awansu i teraz też mają ciekawą ekipę. Drudzy, wzmocnili się kilkoma siatkarzami z I ligi i przede wszystkim Bartkiem Nerojem. Oba kluby po dwóch kolejkach z kompletem punktów.
Grupa 4:
Uważam, że tutaj także mamy dwóch faworytów (Astra Nowa Sól i Bielawianka Bielawa). To drużyny, które w zeszłym sezonie doszły do najlepszej szóstki. Natomiast pierwszy lider to Chrobry Głogów.
Grupa 5:
Bez straty seta po dwóch kolejkach są na tę chwilę tylko zawodnicy z Tychów. Ambicje awansu są na pewno w Jaworznie. Znowu groźny powinien być MKS Andrychów.
Grupa 6:
Ciężko przewidzieć faworytów w tym regionie. Niebylec, Karpaty ??? A może ktoś z drugiego szeregu jak Kozienice czy Lublin ??? Grupa wygląda na bardzo wyrównaną. Czas pokaże, na razie dopiero pierwsza kolejka za nami.

Dwa lata temu od początku głośno mówiło się o awansie GKS Katowice. Rok później podobnie wyglądało to w przypadku graczy z Sanoka. Teraz chyba nie ma takiego żelaznego, dyżurnego faworyta, więc rozgrywki powinny być interesujące przez następne 8 miesięcy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

Dwa lata temu od początku głośno mówiło się o awansie GKS Katowice. Rok później podobnie wyglądało to w przypadku graczy z Sanoka. Teraz chyba nie ma takiego żelaznego, dyżurnego faworyta, więc rozgrywki powinny być interesujące przez następne 8 miesięcy.
Moim zdaniem takim zespołem jest w tym roku Tomaszów. Sporo się mówi o ich awansie. Co roku mieli niezły skład, a nie mogli się wygrzebać z grupy (porażki ze Spałą, Rząśnią, Rzeczycą czy Kaliszem). Jeśli teraz nie wejdą to chyba pozostanie im tylko kupienie miejsca, albo zwinięcie interesu.

Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko. W tym roku w 2 lidze są playoffy 1-8 i złote sety, więc moze być ciekawie. Jest możliwa nawet taka sytuacja, że przegra się jeden mecz w sezonie (w turnieju finalowym) i mozna nie wejsc.
s.k.
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2011, o 19:46
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: s.k. »

Elgarten pisze: Nie mam pojęcia z czego wynikają tak duże spadki.
Niestety poziom II ligi (przynajmniej tak to wygląda w Kaliszu) z roku na rok jest coraz niższy. Kibiców niewielu.Właściwie tylko rodziny i znajomi zawodników. Więc czym tu się pasjonować i o czym pisać?
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

dia30 pisze:
Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko. W tym roku w 2 lidze są playoffy 1-8 i złote sety, więc moze być ciekawie.
Sa play offy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 a pozniej 1-4 i 2-3 o wyjscie do turnieju polfinalowego? :D

Grupa 1:
Obstawiam, ze dwiema dominujacymi druzynami beda Sulecin i Miedzyrzecz. Do Sulecina wrocil rozgrywajacy (Stefaniak), a w Miedzyrzeczu pozostal trzon i dolaczyl Troska na srodek. Na taka grupe to wystarczy, ale dalej to moze byc juz za malo. Trzecie i czwarte miejsce zapewne Wilczyn z Espadonem II.

Grupa 2:
Wielka niewiadoma, jesli ktos przewidzi pierwsza czworke to mu pogratuluje, widac to juz po pierwszych dwoch kolejkach, ze wygrac 3:0 z kimkolwiek bedzie ciezko oprocz druzyn typu Biala Podlaska, ktora wydaje mi sie ze odstaje poziomem. Jednak przeczucie mowi mi:
1. Huragan Miedzyrzec Podlaski
2. Centrum Augustów
3. BAS Białystok
4. AZS UWM Olsztyn

Grupa 3:
Tomaszow powinien zdominowac grupe, a czworke uzupelnic Czarni Rzasnia, MKS Kalisz i Caro Opoczno.

Grupa 4:
Astra Nowa Sól na papierze najlepszych sklad, sporo kontuzji, ale w przeciagu calego sezonu powinni wypracowac sobie 1 miejsce. Drugie miejsce Chrobry Glogow, natomiast o 3 i 4 beda walczyc AZS UAM Poznan, Sobieski Zagan i Bielawianka Bielawa.

Grupa 5:
Nie wyobrazam sobie innej czworki niz TKS Tychy, MCKiS Jaworzno, MKS Andrychow i Volley Rybnik. Kto bedzie mial pierwsze miejsce z tej trojki ciezko wskazac, natomiast Rybnik najprawdopodobniej 4.

Grupa 6:
Bardzo wyrownana grupa, ciezko wskazac faworyta jednak o 1-4 beda walczyc Karpaty Krosno, Blekitni Ropczyce, Neobus Niebylec, Pszczolka Lublin oraz KKS Kozienice.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

arur pisze:
dia30 pisze:
Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko. W tym roku w 2 lidze są playoffy 1-8 i złote sety, więc moze być ciekawie.
Sa play offy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 a pozniej 1-4 i 2-3 o wyjscie do turnieju polfinalowego? :D

Grupa 2:
Wielka niewiadoma, jesli ktos przewidzi pierwsza czworke to mu pogratuluje, widac to juz po pierwszych dwoch kolejkach, ze wygrac 3:0 z kimkolwiek bedzie ciezko oprocz druzyn typu Biala Podlaska, ktora wydaje mi sie ze odstaje poziomem. Jednak przeczucie mowi mi:
1. Huragan Miedzyrzec Podlaski
2. Centrum Augustów
3. BAS Białystok
4. AZS UWM Olsztyn
tak, jest 1-8 itp. Za PZPS:

"Rozgrywany dwumecz plus ewentualny „złoty set”; gospodarzem I terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Zespoły grają wg poniższego rozstawienia.
A 8 – 1
B 7 – 2
C 6 – 3
D 5 – 4
Zwycięzcy meczów A,B,C,D przechodzą do II rundy. Przegrani meczów A, B, C, D grają o miejsca 5 – 8. "

co do grupy 2: zdecydowanie najlepszy powinien być BAS Białystok a zaraz za nimi Ostrołęka. Nr 3 dla mnie Międzyrzec i 4 Olsztyn. nie zdziwie sie jak w playoffach namiesza MOS i niespodziewanie przejdzie do "czwórki".
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

dia30 pisze: tak, jest 1-8 itp. Za PZPS:

"Rozgrywany dwumecz plus ewentualny „złoty set”; gospodarzem I terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Zespoły grają wg poniższego rozstawienia.
A 8 – 1
B 7 – 2
C 6 – 3
D 5 – 4
Zwycięzcy meczów A,B,C,D przechodzą do II rundy. Przegrani meczów A, B, C, D grają o miejsca 5 – 8. "

co do grupy 2: zdecydowanie najlepszy powinien być BAS Białystok a zaraz za nimi Ostrołęka. Nr 3 dla mnie Międzyrzec i 4 Olsztyn. nie zdziwie sie jak w playoffach namiesza MOS i niespodziewanie przejdzie do "czwórki".
Przeciez to idiotyczne, w grupach 2, 3 i 5 jeszcze rozumiem, bo jest 12 druzyn, ale jak np. w grupie 1 jest 10 druzyn w tym zawsze ostatni jest SMS Swinoujscie, to 9 druzyna automatycznie bedzie spadac? Tak samo w grupie 6, jest 9 druzyn, to ostatnia druzyna tez automatycznie spada? U dziewczyn tez tak jest? Bo u nich to nawet 8 druzyn jest w 1 grupie to mozna przegrac wszystkie mecze w zasadniczej i awansowac do 1 ligi.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

W grupie I masz tak:

Po zakończeniu rundy zasadniczej zostanie rozegrany etap play-off. Tabelą wyjściową do rozstawienia par w rundzie play-off jest tabela bez zespołu LO MS Świnoujście. W sezonie 2016/2017 System Awansu i Spadku II ligi Mężczyzn składa się z następujących etapów:
I runda play-off
II runda play-off
O miejsca 5 – 8
III runda play-off
O miejsce 5
O miejsce 7
Zespół, który zajmie miejsce 9 spada z ligi

z reszta to kolejny punkt do dyskusji, rozne systemy grania w grupach tej samej ligi.

w grupie 6:
Po zakończeniu rundy zasadniczej zostanie rozegrany etap play-off. W sezonie 2016/2017 System Awansu i Spadku II ligi Mężczyzn składa się z następujących etapów:
I runda play-off
II runda play-off
O miejsca 5 – 8
III runda play-off
O miejsce 5
O miejsce 7
Zespół, który zajmie miejsce 9 spada z ligi

z tym, ze nie widze 9 druzyn w tej grupie ;) wiec chyba granie bez spadkow. Juz widze, te mecze o 7 miejsce, na pewno dojda do skutku...

tu macie wszystkie grupy:
http://www.pzps.pl/Zasady-awansu-i-spadku.html
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II liga 2016/17

Post autor: lipton »

U dziewczyn (przynajmniej w grupie II) jest tak jak w tamtym roku: play-off grają zespoły z miejsc 1-4. 5. i 6. zespół grają dwumecz o miejsce (rok temu z tych dwumeczów większość zespołów zrezygnowała). Drużyny z miejsc 7-9 grają turniej o utrzymanie, spada 9. zespół.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Właśnie przeczytałam o ostatecznym upadku z Sosnowca, który w tym sezonie nie przystąpił do rozgrywek, tzn. nie zgłosił drużyny choćby w III lidze. Żal. To najlepiej pokazuje na jak cienkiej granicy balansują niektóre zespoły II ligi, które niewiele dzieli od ostatecznego upadku. I jest dla mnie sprawą oczywistą, że w wielu miastach siatkówka nie ma najmniejszych szans z innymi dyscyplinami sportowymi (czyt. piłką kopaną głównie). A wystarczyłyby kwoty nieporównywalnie mniejsze...

Problem jest znacznie głębszy, bo tak do końca nie wiadomo czemu mają służyć rozgrywki II ligi. Ogrywanie młodych? Bzdura, bo istnieje dziś Młoda Liga. Propagowanie miejscowych siatkarzy i dyscypliny? Też nie, bo siatkówkę można oglądać w różnych mediach na znacznie wyższym poziomie, w komfortowych warunkach - przed komputerem lub telewizorem, jakich na próżno szukać w "halach" drugoligowców. Myślę, że to właśnie jest klucz upadku II ligi. Bo chętni do śledzenia drużyn II ligi z czystego sentymentu i dla oglądania siatkówki na żywo chyba powoli tracą cierpliwość.

Nie zmienia to faktu, że nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, że moja drużyna przestaje istnieć i na galerii w hali nie zobaczę trenera Pałaszewskiego czy Dzidka Kłosa...

Mimo wszystko liczę na Wasze relacje ze spotkań :).

I miło mi, że ktoś jeszcze pamięta spotkania Stolarka - Gwardia.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

dakuul pisze:Właśnie przeczytałam o ostatecznym upadku z Sosnowca, który w tym sezonie nie przystąpił do rozgrywek, tzn. nie zgłosił drużyny choćby w III lidze. Żal. To najlepiej pokazuje na jak cienkiej granicy balansują niektóre zespoły II ligi, które niewiele dzieli od ostatecznego upadku. I jest dla mnie sprawą oczywistą, że w wielu miastach siatkówka nie ma najmniejszych szans z innymi dyscyplinami sportowymi (czyt. piłką kopaną głównie). A wystarczyłyby kwoty nieporównywalnie mniejsze...
Dla klubu Plomien Sosnowiec najwazniejsza byla lekkoatletyka, wiec tym to bylo spowodowane. Dla miasta pilka nozna jest priorytetem.

Odbiegajac od tematu, Olimpia Sulęcin ze wszystkich swoich meczow wyjazdowych (chyba tylko wyjazdowych) bedzie przeprowadzac transmisje na youtubie. Ciekawy i fajny pomysl, ktos juz tak robi badz robil w poprzednich latach w 2 lidze?
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

W trzech spotkaniach Gwardia zdobyła jednego seta. Wiem, mogło być gorzej (patrz: Częstochowa). Nie chcę wyłącznie krytykować, ale w dużym mieście nie udało się namówić do gry nikogo lepszego? Bardzo słaby skład, kontuzje już po pierwszym meczu. Najmniej podoba mi się tzw. rozgrywający - fatalna technika, kiepskie wybory, dziwna konsekwencja w popełnianiu wciąż tych samych błędów... Na dziś - zespół nie utrzyma miejsca w II lidze.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: 2liga »

Zastanawiałem się dlaczego pominięto w 2 grupie wśród faworytów Energę Ostrołęka. Nie najlepiej wystartowała, ale już prowadzi. B. dobrze prezentowała się w meczach kontrolnych i moim zdaniem powinna powalczyć o I ligę. Drugim moim faworytem jest Lechia Tomaszów. Akurat te dwie drużyny widziałem na turnieju.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

Cieszę się, że w końcu "ruszył" wątek rozgrywek drugoligowych.
Znakomitą statystyczna robotę wykonał Elgarten i chwała mu za to.
Ja, z racji swych towarzysko-rodzinnych powiązań wypowiem się na temat rozgrywek w grupach IV i V.
Wychodzę z założenia, że jak czegoś nie znam to się na ten temat nie wypowiadam :D

W grupie IV faworytami zdecydowanie są te drużyny, które zajmują cztery pierwsze pozycje. Problemem może być utrzymanie wysokiego poziomu sportowego oraz pozasportowego przez Sobieskiego Żagań, jak to było w ubiegłym roku. Bielawianka jest drużyną zgraną, lecz "pierwszy sypacz" przeskoczył ligę wyżej (Wałbrzych) i może być widoczny brak takiego zawodnika.
Dla mnie cichym faworytem jest Chrobry Głogów.Mają ciekawą i młodą ekipę z Brzezińskim, Trzeciakiem oraz doświadczonym Kokocińskim.
O utrzymanie walczyć będą : Żarów, Bolesławiec, Zielona Góra i , niestety, Gwardia Wrocław. Wydaje mi się, że odmłodzenie składu Gwardii może się odbić czkawką. Sami :Szymankiewicz oraz Zwiech mogą sobie nie dać rady w decydujących meczach. Obym się mylił.

Dla mnie grupa V jest zdecydowanie najmocniejszą grupą rozgrywek drugoligowych. Drużyny podzieliłbym na trzy grupy:
Grupa I to Andrychów,Rybnik, Tychy, Jaworzno, grupa II to: SMS Spała, UKS Strzelce Opolskie , Akademia Talentów JSW i AZS PO Opole. Grupą III będą drużyny z Głuchołaz, Radlina, Raciborza, Czechowic, które to powinny walczyć o utrzymanie.
Na dwóch pierwszych miejscach widziałbym Andrychów oraz Rybnik (właśnie w takiej kolejności). Wielką niewiadomą jest zespół tyski, który personalnie wygląda znakomicie, lecz w czasie gry ,w trzecim i czwartym secie "ucieka z nich powietrze". No cóż, najmłodsi już nie są. Zespół z Jaworzna napędza znakomity Bartek Soroka, lecz sam może nie dać rady, inni ,młodsi trochę odstają - stawiam ich na najniższym miejscu podium tej grupy.
Co do drużyn ze Spały, Strzelec Opolskich czy Akademii JSW to ich wyniki zależeć będą od składów w jakich pojawią się na boisku. Wiadomo, że "spałowicze" grają na czterech frontach i w danym meczu mogą zagrać maturzyści lub też pierwszaki (całkiem dobre :) ). To samo jest z Akademią JSW, gdzie kilku zawodników trenera Lebedewa może zagrac w II lidze. Strzelce Opolskie to satelita Młodej Zaksy. Trener Dembończyk może wybierać wśród ok.25 dobrych zawodników.

Mam prośbę ! Nie hejtujcie mnie, tak bardzo sie starałem :D
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

Dzięki edukukuredu za przybliżenie zmagań w grupach IV i V.
dia30 pisze: W tym roku w 2 lidze są playoffy 1-8 i złote sety, więc moze być ciekawie. Jest możliwa nawet taka sytuacja, że przegra się jeden mecz w sezonie (w turnieju finalowym) i mozna nie wejsc.
Nie podoba mi się ten system. Jeszcze więcej może zależeć od szczęścia. Taka sytuacja: ósma drużyna po fazie zasadniczej przegrywa do 0 pierwszy mecz play off. W rewanżu siedzi im zagrywka, wyrywają zwycięstwo, a następnie złotego seta i eliminują klub wygrywający rundę zasadniczą w cuglach.
dia30 pisze: w grupie 6:
Zespół, który zajmie miejsce 9 spada z ligi
z tym, ze nie widze 9 druzyn w tej grupie ;) wiec chyba granie bez spadkow. Juz widze, te mecze o 7 miejsce, na pewno dojda do skutku...
Na szczęście jest 9 drużyn: http://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1s ... nicza-509/
dakuul pisze:Właśnie przeczytałam o ostatecznym upadku z Sosnowca, który w tym sezonie nie przystąpił do rozgrywek, tzn. nie zgłosił drużyny choćby w III lidze. Żal. To najlepiej pokazuje na jak cienkiej granicy balansują niektóre zespoły II ligi, które niewiele dzieli od ostatecznego upadku. I jest dla mnie sprawą oczywistą, że w wielu miastach siatkówka nie ma najmniejszych szans z innymi dyscyplinami sportowymi (czyt. piłką kopaną głównie). A wystarczyłyby kwoty nieporównywalnie mniejsze...
Niestety masz rację z tą cienką granicą. Tylko w ostatnich miesiącach podobny los spotkał przecież takie zespoły jak: KPS Kęty, Hutnik Kraków czy Camper Wyszków.
dakuul pisze:Problem jest znacznie głębszy, bo tak do końca nie wiadomo czemu mają służyć rozgrywki II ligi. Ogrywanie młodych? Bzdura, bo istnieje dziś Młoda Liga. Propagowanie miejscowych siatkarzy i dyscypliny? Też nie, bo siatkówkę można oglądać w różnych mediach na znacznie wyższym poziomie, w komfortowych warunkach - przed komputerem lub telewizorem, jakich na próżno szukać w "halach" drugoligowców. Myślę, że to właśnie jest klucz upadku II ligi. Bo chętni do śledzenia drużyn II ligi z czystego sentymentu i dla oglądania siatkówki na żywo chyba powoli tracą cierpliwość.
Moim zdaniem Młoda Liga okazała się pomyłką. Liczę, że ziszczą się plany i jej miejsce zajmą Mistrzostwa Polski U23. Oprócz wspomnianego przez Ciebie powodu warto podkreślić to o czym napomknął użytkownik z Kalisza. Poziom II ligi jest sporo niższy poprzez nadmierne powiększanie grona ekip w I i II lidze. Tak jak pisał lipton, liczba klubów na szczeblu centralnym wzrosła z 64 do 91 w przeciągu ostatnich pięciu lat. Skutek jest taki, że obecnie na tym poziomie gra wiele teamów których miejscem docelowym powinna być III liga. Jeszcze w sezonie 11/12 w gr. 3 II ligi rywalizowali bardzo silni siatkarze Czarnych Radom, Campera Wyszków czy Pronaru Hajnówki. Teraz według wielu osób ze środowiska, ale i zwykłych kibiców, poziom spadł drastycznie. Obecnie z II ligi nawet ciężko jest spaść... Władze postanowiły niestety pójść w ilość, a nie jakość.
arur pisze: Odbiegajac od tematu, Olimpia Sulęcin ze wszystkich swoich meczow wyjazdowych (chyba tylko wyjazdowych) bedzie przeprowadzac transmisje na youtubie. Ciekawy i fajny pomysl, ktos juz tak robi badz robil w poprzednich latach w 2 lidze?
Na pewno klub z Sanoka mocno stawiał na transmisje internetowe. Fajnie, że po ich awansie ktoś poszedł w ich ślady.
dakuul pisze:W trzech spotkaniach Gwardia zdobyła jednego seta. Na dziś - zespół nie utrzyma miejsca w II lidze.
Moim zdaniem nie będzie tak tragicznie we Wrocławiu. Zwróć uwagę, że Gwardia grała na początku z trzema mocnymi przeciwnikami (Astra i Bielawianka grały w zeszłym sezonie do końca o awans). Chociaż oczywiście rozumiem Twoje rozczarowanie postawą zespołu.

Póki co bez straty punktów pozostają: Olimpia Sulęcin, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Sobieski Żagań, Bielawianka Bielawa i Karpaty Krosno. Na razie najbardziej wyrównana stawka jest w grupie II, gdzie nie ma już ekipy bez porażki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Miło było mi poczytać merytoryczne wpisy powyżej. Dziękuję.
Ciekawie piszecie i nie wiedziałam, iż są plany rozgrywania mistrzostw do 23 lat. Jestem za.

Całkowicie zgadzam się z opinią, iż przysłowiowym "gwoździem do trumny" II ligi jest jej nieustające rozszerzanie, co sprawia, iż na jej parkietach zobaczyć można przedziwnych zawodników (nie chcę nikogo urazić, szanuję wszystkich, którzy realizują swoje pasje) - od weteranów do młodziaków, z nazwiskami znanymi i takich, którzy na zawsze pozostaną znani garstce najbardziej wytrwałych kibiców. Moim zdaniem sporo zamieszania wprowadzają również częste zmiany składu poszczególnych grup.

A z pozytywów - Gwardia wygrała pierwszy mecz:). Kluczem do zwycięstwa okazało się przesunięcie z przyjęcia do ataku Macieja Cierniaka.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

ryba psuje się od głowy. to co się dzieje w PLSie ma przełozenie na rozgrywki w nizszych ligach. 16 ekip w najwyższej klasie to skandal. poziom jest dramatyczny, nie ma komu tam grac, jest najwiecej obcokrajowcow w historii w tym praktycznie zadnej gwiazdy swiatowego formatu (moze Lisinac, ale to srodkowy, a srodkowi jak wiadomo nie decyduja o wygrywaniu meczow na dluzsza mete)

i do tego PZPS rozszerza w nieskonczonosc rozgrywki 2 ligi (!)

w tym momencie na prawde wystarczy odbijac prosto pilke, zeby byc w skladzie 16tej druzyny plusligi, wpasc na trening po pracy zeby grac w 1 lidze a w 2 lidze mozna wyjsc na parkiet praktycznie z ulicy (i sa takie osoby z powodzeniem w niej grające)

PZPS poszedl na ilosc (kasy) a nie na jakosc (siatkowki). w II ligach w sezonie odbędzie sie 648 spotkań (bez fazy play-off) policzcie ile to kasy dla sędziów. z tych kilkuset spotań na fajnym poziomie, ktory byl przed laty bedzie raptem kilka. po co to komu?

w tej chwili nie mamy potencjalu na tyle druzyn ile gra i do tego udajemy ze jest fajnie. PLS wymaga frekwencji powyzej 1000 osob na meczu (poprawcie jesli sie myle). trzeba byc chyba wyjatkowo slepym zeby nie widziec ile osob przychodzi na "szlagiery" typu Czewa-Bydgoszcz. ale wpisuje sie liczby z kosmosu, za czyims przyzwoleniem, zeby liga sie nie czepiala i zeby maszynka krecila sie dalej.

kończąc, najlepszym wariantem dla siatkowki było by coś takiego:

PLS - 10 drużyn (2 spadki automatyczne, ew. 1 + 1 baraz)
1 liga - 12 druzyn (2 spadki +2baraz)
2 liga - 4 x 10 (2 spadki lub 1+1)
ligi wojewodzkie
daje to 62 "profesjonalne" druzyny w kraju. grają ci co umieją.

mlodziezowe MP: mlodzik, kadet, junior, u-23.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

W grupie IV drugiej ligi miniona kolejka nie przyniosła niespodzianek, no może z jednym wyjątkiem. W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli Gwardii Wrocław i BTS Bolesławiec cenne zwycięstwo odnieśli goście z Bolesławca. Gwardia znowu "na tarczy". Co ciekawe wszystkie mecze kończyły się po czterech setach.
W grupie V również faworyci zwyciężali. Tychy, Rybnik, Jaworzno i Andrychów bez problemów zmierzają do zajęcia czołowych lokat przed playoff. Warto zwrócić uwagę na pierwszy wygrany mecz Rafako Racibórz oraz wygraną AZS Politechniki Opole w "jaskini lwa" czyli na hali Juvenii Głuchołazy.

W następnej kolejce w grupie IV dojdzie do kilku ciekawych pojedynków tj.Nowa Sól - Żagań oraz Bielawa Głogów. Do Wrocławia przyjeżdża Olavia i kilku jej zawodników ma coś do udowodnienia trenerowi Lebiodzie. Z ciężkim sercem stawiam jednak na Olavię :(
W grupie V stawiam na zwycięstwa drużyn z wyższych miejsc w tabeli. Każda z nich będzie umacniać swą pozycję.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Kolejny przegrany mecz Gwardii, po katastrofalnie słabej grze. Przyznaję uczciwie, że nie widziałam pierwszego seta, granego na przewagi (wracałam z Lubina, a potem długo szukałam miejsca do zaparkowania). Ale to, co Gwardia zaprezentowała potem wołało o przysłowiową pomstę do nieba.
Moim zdaniem zdecydowane decyzje są niezbędne, a rozpocząć je powinna zmiana na stanowisku trenera, bo zespół zwyczajnie jest źle przygotowany do rozgrywek. Potem na ławkę należy wysłać pierwszego tzw. rozgrywającego i jednego z tzw. przyjmujących. Dziś Karol Wesołowski (rocznik 97) dał dobrą zmianę, choć był na parkiecie stanowczo zbyt krótko.
Przykro mi, bo znowu w hali było sporo kibiców, więc nadzieja umiera ostatnia... Mecz oglądał także Krzysztof Janczak, nie pierwszy raz zresztą.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

Najciekawsze mecze tej kolejki (5.11.2016):

Wilki Wilczyn 0:3 Olimpia Sulecin
Sulecin pierwszy "powazny" rywal i od razu z setow 15:0 na 15:3. Troche jestem zaskoczony, nie widzialem meczu, ale dosc gladkie 3:0. Mimo to uwazam dalej ze to kandydat do wygrania grupy, bo to dopiero ich pierwsza wpadka. Zobaczymy jak dalej.

Stoczniowiec Gdansk 3:2 Orzeł Miedzyrzecz
Stoczniowiec w tym roku zaskakuje, urywa punkty wszystkim druzynom z gory tabeli, a Orlom na wyjazdach ciezko sie gra.

AZS UWM Olsztyn 3:0 BAS Białystok
Wez cos w tej grupie sprobuj przewidziec :D Olsztyn pojechal do Miedzyrzeca i dostal w godzine 0:3, a przyjezdza lider i pakuja ich prawie tak samo gladko. Bialystok na razie na dwa ciezkie wyjazdy (Miedzyrzec, Olsztyn) dostaje bęcki, ciekawe jak bedzie w Ostrolece i w warszawskiej Legii. Najciekawsza grupa ze wszystkich;)

Astra Nowa Sol 3:2 Sobieski Zagan
Nowa Sol po meczarniach wyrywa zwyciestwo z liderem, myslalem ze latwiej im bedzie zdobywac ligowe punkty, ale trzeba przyznac ze grupe maja wymagajaca. Co nie zmienia faktu, ze stac ich na o wiele lepsza gre.

Bielawianka Bielawa 0:3 Chrobry Glogow
Bielawa przegrywa u siebie pierwszy mecz od niepamietnych czasow. Widac, ze to nie ta sama druzyna co rok temu, a Glogow z meczu na mecz pokazuje, ze potrafi grac w siatkowke. ;)

Neobus Niebylec 1:3 Pszczolka Lublin
Kolejna przegrana Niebylca i znowu mimo momentami wyrownanej gry nie moga zdobyc punktow do tabeli. Zwyciestwo grupy bedzie sie toczylo miedzy Lublinem, a Krosnem i nie wydaje mi sie, zeby inne druzyny niz te weszly do turnieju polfinalowego.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

arur pisze: AZS UWM Olsztyn 3:0 BAS Białystok
Wez cos w tej grupie sprobuj przewidziec :D Olsztyn pojechal do Miedzyrzeca i dostal w godzine 0:3, a przyjezdza lider i pakuja ich prawie tak samo gladko. Bialystok na razie na dwa ciezkie wyjazdy (Miedzyrzec, Olsztyn) dostaje bęcki, ciekawe jak bedzie w Ostrolece i w warszawskiej Legii. Najciekawsza grupa ze wszystkich;)
Masz rację z tą dotkliwą porażką Olsztyna w Międzyrzecu, ale warto napisać kilka słów o okolicznościach tamtego spotkania. Zawodnicy AZSu jechali na mecz 8 godzin (przez samą Warszawę prawie trzy). Drużyna przyjechała na mecz w ostatniej chwili i właściwie prawdziwą rozgrzewkę miała już podczas pojedynku. W trzecim secie olsztynianie prowadzili nawet 23:21, ale ostatecznie Huragan wygrał po zaciętej końcówce.
Tabela faktycznie wygląda bardzo ciekawie. W tej grupie praktycznie każdy może wygrać z każdym. Już dzisiaj następna kolejka :)
W grupie trzeciej nadal imponuje Lechia Tomaszów Mazowiecki, która nie straciła jeszcze żadnego seta w rozgrywkach ligowych.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

W środę rozegrano 8 kolejkę spotkań w grupach jedenasto i dwunastozespołowych. W grupie V każdym meczu, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywali gospodarze. W układzie tabeli nie zaszły żadne zmiany. Na uwagę zasługiwały trzy mecze.
Pierwszy to spotkanie outsiderów tej grupy czyli drużyn z Raciborza i Głuchołaz. Wygrała Juvenia Głuchołazy 3:0 i odbiła się od dna drugoligowej tabeli tej grupy. Bardzo dziwią mnie słabe wyniki drużyny z Raciborza, która personalnie prezentuje się naprawdę nieźle. Ledwoń, Ziomek, Zasłonka, Kwaśny czy Kukulski to młode ,lecz już znane nazwiska z siatkarskich parkietów. Może zbyt krótko są ze sobą ?
Drugim ciekawym wynikiem jest wygrana Akademii Talentów JSW nad UKS Strzelce Opolskie (MŁODA ZAKSA) 3:1. Warto przekazać, że drużna JSW została wzmocniona graczami plusligowymi po wygranym meczu JSW - Skra 3 : 2.
Trzeci mecz to pojedynek aspirującego do awansu zespołu MKS Andrychów oraz AZS Politechniki Opole. Mecz zakończył się zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem drużyny z Andrychowa 3:0, lecz w setach drugim i trzecim opolanie spisywali się znakomicie i narobili dużo strachu zawodnikom popularnego trenera "Froncka" - Rafała Legienia. Niestety, jak ktoś kiedyś powiedział, siatkówka to nie jazda figurowa na lodzie i za styl punktów się nie przyznaje.

W grupie IV awansem rozegrano mecz , w którym AZS Poznań przegrał u siebie z Astra Nowa Sól 1 : 3. Drużyna poznańska obniża loty i zbliża się do strefy spadkowej.

O następnej kolejce ligowej i moich typach napiszę w sobotę.

p.s. Jestem pod wrażeniem wyników Lechii Tomaszów Maz. Czyżby jedno miejsce do awansu zostało już "zaklepane" ?
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

edukukuredu pisze:W środę rozegrano 8 kolejkę spotkań w grupach jedenasto i dwunastozespołowych. W grupie V każdym meczu, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywali gospodarze. W układzie tabeli nie zaszły żadne zmiany. Na uwagę zasługiwały trzy mecze.
Pierwszy to spotkanie outsiderów tej grupy czyli drużyn z Raciborza i Głuchołaz. Wygrała Juvenia Głuchołazy 3:0 i odbiła się od dna drugoligowej tabeli tej grupy. Bardzo dziwią mnie słabe wyniki drużyny z Raciborza, która personalnie prezentuje się naprawdę nieźle. Ledwoń, Ziomek, Zasłonka, Kwaśny czy Kukulski to młode ,lecz już znane nazwiska z siatkarskich parkietów. Może zbyt krótko są ze sobą ?
Drugim ciekawym wynikiem jest wygrana Akademii Talentów JSW nad UKS Strzelce Opolskie (MŁODA ZAKSA) 3:1. Warto przekazać, że drużna JSW została wzmocniona graczami plusligowymi po wygranym meczu JSW - Skra 3 : 2.
Trzeci mecz to pojedynek aspirującego do awansu zespołu MKS Andrychów oraz AZS Politechniki Opole. Mecz zakończył się zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem drużyny z Andrychowa 3:0, lecz w setach drugim i trzecim opolanie spisywali się znakomicie i narobili dużo strachu zawodnikom popularnego trenera "Froncka" - Rafała Legienia. Niestety, jak ktoś kiedyś powiedział, siatkówka to nie jazda figurowa na lodzie i za styl punktów się nie przyznaje.
Andrychow, Jaworzno, Tychy i Rybnik nie stracily jeszcze ANI JEDNEGO punktu w meczach, ktore nie rozegrali miedzy soba. Te 4 druzyny sa tak mocne czy po prostu druzyny 5-12 sa slabiutkie? Ale tak jak mowisz Raciborz mimo juz w miare znanych nazwisk zamyka tabele grupy 5.. Jesli dalej tak bedzie to kazda wpadka (mozna nawet to byc zwyciestwo 3:2) z jakakolwiek druzyna bedzie wykorzystywana przez rywali z top4.
edukukuredu pisze:p.s. Jestem pod wrażeniem wyników Lechii Tomaszów Maz. Czyżby jedno miejsce do awansu zostało już "zaklepane" ?
Wydaje mi sie, ze ich grupa poza druzyna z Rzasni nie jest zbyt wymagajaca, wiec poczekajmy chociazby z ocena do meczu z Rzasnia, ale co prawda glownym kandydatem do awansu sa na pewno.

Co do grupy 2, jak patrze na wyniki meczow tej grupy to mam wrazenie, ze rownie dobrze mozna byloby rzucic moneta przed meczem kto wygra z top7 druzyn. Taka ciekawostka, na 48 meczow rozegranych w tej grupie JEDYNIE 12 spotkan skonczylo 3:0 (25%) z czego 5 meczow Biala Podlaska przegrala wlasnie w tym stosunku, ktora poziomem przypomina 3 lige. Dla porownania w grupie 3 na 40 spotkan 29 zakonczylo sie 3:0 czyli prawie 75%.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

W grupie IV w ten weekend do rozegrania zostały cztery mecze.
Na pierwszym miejscu oczywiście hit kolejki czyli Żagań - Bielawa. Drużyna trenera Jarosza będzie się chciała zrehabilitować za porażkę w ubiegłym tygodniu , więc zapowiada się dobry mecz.
Chrobry Głogów powinien poradzić sobie z AZS Zielona Góra (stawiam na 3:0).
W Bolesławcu szykuje się dobry mecz, gdyż obie drużyny tj. Bolesławiec i Oława wygrały ostatnie swoje mecze i będą chciały umocnić swoje miejsce w tabeli (Oława) lub też poprawić je (BTS).
"Wisienką na torcie" tej kolejki powinien być mecz Volleya Żarów z Gwardią Wrocław. Mecz ten miał być rozegrany w Żarowie, jednak ze względu na zajętą halę odbędzie się we Wrocławiu na Krupniczej. W meczu tym, podobnie jak przed tygodniem, GWR będzie się musiała zmierzyć z zawodnikami, których dobrze zna, którzy będą się chcieli "pokazać" i przypomnieć wrocławskim kibicom a przede wszystkim GWR. Zawodnicy klubu z Krupniczej również będą chcieli "odbić sie od dna" tabeli. Zapowiadają się emocje, duuuże emocje. Mój typ: wygrana GWR 3:2.
Czekam na relację z tego meczu od naszej koleżanki - @dakuul . Życzę dużo emocji i dobrej siatkówki.

Grupa V rozpoczęła swoją 9 kolejkę w dn.11.11.2016 od meczu UKS Strzelce Opolskie - TKS Tychy. Trzy punkty jadą do Tychów po zwycięstwie 3:1na hali w Strzelcach. Nie wiem co jest przyczyną dobrych ostatnio wyników TKS-u. Być może nie chcą zaczynać meczów playoff z czwartego miejsca :] :] ?
Tym razem zacznę od dołu tabeli i na pewno ciekawym meczem będzie pojedynek w Czechowicach, gdzie Winner zmierzy się z Juvenią Głuchołazy. Dla JUVE będzie to pojedynek o 9 lub nawet 8 miejsce w tabeli, przy dobrym układzie wyników w innych meczach :).
Ciekawym pojedynkiem może być mecz Spały III z "Młodymi Ptokami". Wszystko zależy od wzmocnień każdej z drużyn.
W meczach Radlina z Rybnikiem i Raciborza z Andrychowem stawiam na zwycięstwo drużyn z Rybnika i Raciborza za 3 punkty i każdy inny wynik będzie sensacją.
Mecz AZS Opole z Jaworznem może przynieść niespodziankę, gdyż rozegrany będzie w Opolu. Stawiam tu na podział punktów ze wskazaniem na Jaworzno.


Dowiedziałem się, że z kilku hal , poprzez kamery internetowe, transmitowane są mecze siatkarskiej II ligi. Przykładem są Głuchołazy i Andrychów. AZS Rafako Racibórz na swoim facebookowym profilu prowadzi transmisje live z meczów swojej drużyny.
Linki do hal w Głuchołazach i Andrychowie poniżej.

http://gissnet.pl/kamery/widok-na-hale-gosir

http://mks-andrychow.webcamera.pl/

Może Wy macie informacje o innych transmisjach internetowych z drugoligowych parkietów ? Warto byłoby porównać grę w poszczególnych grupach.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Kolega edukukuredu regularnie zasila swoje konto wygranymi w typerkach? Bo wynik meczu we Wrocławiu trafiłeś dokładnie:P.

Ogromne emocje, długi mecz. Trzy set grane na przewagi. Poziom, hmm wymagająca jestem, więc powiem tylko, że za dużo prostych błędów. Ale nie można zapominać, że grały dwie najsłabsze drużyny... Po wrocławskiej stronie siatki dobrze zaprezentował się Kaczmarek, widać też, iż Gwardziści sporo pracowali nad zagrywką, która od początku sezonu była zwyczajnie beznadziejna. Może to znak lepszych czasów (czyt. lepszej formy) zespołu?
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

kolejna seria spotkań za nami i dwie rzeczy się nie zmieniają: Lechia wygrywa 3-0 a w grupie II znowu tie-breaki (tym razem 3). Bardzo ciekawa jest ta rywalizacja, spadek formy BASu, ktory miał rządzić i dzielić, a od dwóch spotkań nie wygrał seta. Młody MOS trzyma się w czołówce i za tydzień mamy hit w Warszawie, przyjeżdza Ostrołęka na mecz o 1 miejsce po 1 rundzie.

Lechia może wygrac wszystko 3-0 a moze im to nic nie dac, kibicuje parze play-off 1-8 Lechia - Spała ;) (nie był bym taki pewny spacerku Lechistów, przy grze Spały pierwszym składem)
satyryk92
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:30
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: satyryk92 »

pierwsze spotkanie pucharu Polski Spała z Tomaszowem zagrała najmocniejszym składem, przegrała 3:0 na własnym podwórku. Do rewanżu doszło niedługo po meczu pucharowym i Spała chcąc się odegrać przyjechała do Tomaszowa podobnym składem. Wynik również nie uległ zmianie
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

dia30 pisze:kolejna seria spotkań za nami i dwie rzeczy się nie zmieniają: Lechia wygrywa 3-0 a w grupie II znowu tie-breaki (tym razem 3). Bardzo ciekawa jest ta rywalizacja, spadek formy BASu, ktory miał rządzić i dzielić, a od dwóch spotkań nie wygrał seta. Młody MOS trzyma się w czołówce i za tydzień mamy hit w Warszawie, przyjeżdza Ostrołęka na mecz o 1 miejsce po 1 rundzie.

Lechia może wygrac wszystko 3-0 a moze im to nic nie dac, kibicuje parze play-off 1-8 Lechia - Spała ;) (nie był bym taki pewny spacerku Lechistów, przy grze Spały pierwszym składem)
Wydaje mi sie, ze Spala nie bierze udzialu w play-offach ani play-outach. Jesli beda mieli zalozmy 8 miejsce, to druzyna po rundzie zasadniczej z miejsca 9 wskakuje na ich miejsce ;)
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

dakuul pisze:Kolega edukukuredu regularnie zasila swoje konto wygranymi w typerkach? Bo wynik meczu we Wrocławiu trafiłeś dokładnie:P.
Dziękuję dakuul. Czasami coś mi się uda :) .
Niestety, nie obstawiam wyników i nawet nie wiem czy jest taka możliwość. Może warto ...

Przed nami , w grupie IV II ligi, 8 kolejka spotkań. Wydaje mi się, że w tej kolejce nie będzie problemów z wytypowaniem zwycięzców. Stawiam na drużyny z wyższych miejsc w tabeli tej grupy. Jedynie w meczu Bolesławiec - Nowa Sól liczę, że gospodarze "postawią się" drużynie Astry. Gwardia, pomimo ostatniego zwycięstwa, raczej polegnie w meczu z ciekawą drużyną z Głogowa. Spotkanie Olavii i Volleya Żarów to kolejny "mecz przyjaźni" ze zdecydowanym wskazaniem na Olavię.
Po tej kolejce układ tabeli nie powinien się zmienić.

Grupa V
10 kolejka spotkań, która zapowiada bardzo ciekawe widowiska.
W Głuchołazach dojdzie do meczu , gdzie będąca "na fali" Juvenia podejmie MKS Andrychów. Zawodnicy z Małopolski, po przegranym meczu PP ze Stala Nysa będą chcieli wygrać i pozostać na fotelu lidera. Czy pozwolą na to zawodnicy grającego trenera Olejniczaka? Odpowiedź poznamy w sobotę wieczorem. Mecz do obejrzenia z kamerki internetowej (link dwa posty wyżej).
W Jaworznie wicelider podejmie "podnoszącą się z kolan" drużynę AZS Rafako Racibórz. Liczę na ciekawy mecz, lecz z pełną pulą punktów dla Jaworzna.
W meczach Tychy- Spała III oraz Rybnik-Opole powinien ukształtować się środek tabeli. Nie wiadomo jakim składem przyjedzie SMS oraz czy "starsi panowie" :o z Tychów będą chcieli pokazać swoją wyższość. Więcej atutów po stronie tyskiego teamu.
W Rybniku , licząca kolejne wygrane, drużyna Volleya będzie chciała pokazać wyższość nad studentami z Opola, którzy ostatnie mecze rozegrali na naprawdę dobrym poziomie (Andrychów i Jaworzno), lecz nie zdobyli w nich choćby punktu. Może jakaś niespodzianka ....?
UKS Strzelce Opolskie nie powinien mieć problemów w meczu z Winnerem Czechowice. Zagadką będzie jedynie skład jaki trener Dembończyk wystawi w Czechowicach. W sobotę o godz.15 ZAKSA gra w Młodej Lidze mecz z Effectorem Kielce.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Gwardia przegrała dziś z zespołem z Głogowa 1:3. Całkowicie zresztą zasłużenie, bo goście są zwyczajnie lepsi jeśli chodzi o indywidualną technikę i organizację gry. Pamiętam ich z poprzedniego sezonu i chyba będę im kibicować. Wyjątkowo jednak :P nie mam pretensji do gwardzistów, bo przez trzy sety na ich grę dało się patrzeć bez większego bólu. Kontuzje (Szymankiewicz i Cierniak) sprawiły, iż na przyjęciu - kolejny raz - zagrał Kaczmarek i jego gra bardzo mi się podobała. Choć nie ustrzegł się błędów, uspokoił przyjęcie, dobrze grał w obronie i skończył sporo piłek. Wrocławianie przypomnieli sobie również, iż jednak potrafią zagrywać...
Trzeci set głogowianie przegrali (nic nie ujmując gospodarzom) przez chwilę dekoncentracji przy stanie po 20, co skrzętnie wykorzystali ich rywale. Czwarty set to zdecydowana dominacja gości, a podopieczni trenera Lebiody nagle stracili i zapał go gry i wszystkie umiejętności (???).
No właśnie trener Gwardii... Myślałam, że prowadzenie drużyny a'la Karpol to przeżytek. Dziś zachowywał się tak, jak chyba z 15 lat temu, gdy opiekował się zespołem naszych kadetów (z Gromadowskim i Jaroszem w składzie). Tylko miejsce się zgadza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”