Sezon 2008/09 - grupa I

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: dreamer »

Wyników dwóch meczów brakuje do obrazu tabeli po czterech kolejkach. Bez względu na te brakujące wyniki, mnie zaskakuje od początku tego sezonu słaba postawa Energi Gedanii i toruńskiej Skarpy. Jestem natomiast mile zaskoczony postawą młodzieżowej ekipy Nafty Piła. Zobaczymy jak pójdzie dalej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: mAt »

Dreamer słaba postawa Gedanii wynika z tego, że w tym roku grają w niej juniorki nie łapiące się do składu pierwszego zespołuy i kadetki. Nie ma więc co się dziwić, że na razie brak wyników. Gwarantuje Ci, że znacznie mocniejszy skład ma Gedania w juniorkach niż w 2 lidze.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: dreamer »

mAt pisze:...Gwarantuje Ci, że znacznie mocniejszy skład ma Gedania w juniorkach niż w 2 lidze.
To istotnie może być sedno sprawy. Nawet (przykładając to do sytuacji jaka aktualnie jest w Gedanii) wydaje mi się to logiczne, że niezbyt Gedanię interesuje walka "na upadłego" o wątpliwe w dużym stopniu wprowadzenie drugiego swjego zespołu do I ligi (wydaje się, że Gedanii przy jej średnim poziomie w PLK nie jest zaplecze I-ligowe aż potrzebne), Za to najzupełniej realny jest tytuł mistrzyń Polski juniorek - stąd pewnie taki a nie inny podział sił na poszczególne zespoły.

Ale skoro to kwestia jakości kadry jaka została na II ligę skierowana, to i tak wydaje mi się, że raczej już do końca będziemy Gedanię widzieć gdzieś pośrodku stawki w swojej grupie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
rm1512
Posty: 7
Rejestracja: 3 gru 2007, o 11:07
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: rm1512 »

Gedania na mecze wyjazdowe jeździ w 8 zawodniczek z czego jedna jest juniorką a reszt to kadetki z rocznika który dwa lata temu wygrał mistrzostwo Polski młodziczek
szpak123
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2008, o 19:58

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: szpak123 »

Idą w górę w tabeli

Młodzież Energi Gedanii coraz lepiej czuje się w rozgrywkach II ligi. Podopieczne Witolda Jagły wygrały w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe, co od razu przyniosło im awans w tabeli. Gdańszczanki zwyciężyły Zawiszę Sulechów 3:1 (25:16, 25:21, 15:25, 25:17)


. W meczu w składzie Gedanii wystąpiły: Justyna Łukasik - 6, Paulina Szpak - 10, Anna Łozowska - 10, Natalia Całka - 9, Daria Bąkowska – 9, Małgorzata Łysiak – 15, Monika Kwiatkowska – libero oraz Zuzanna Łapin.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa ponieważ weszliśmy na parkiet prosto z busa po 7 godzinnej podróży i mimo tej niekomfortowej sytuacji dziewczyny pokazały sportowy charakter rozgrywając dobry mecz. Najskuteczniejszą zawodniczką Gedanii w tym meczu okazała się Gosia Łysiak. W ważnych momentach spotkania skuteczną zagrywką popisywała się Justyna Łukasik - komentuje trener Jagła.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: dreamer »

Czy ktoś z forumowiczów ma może jakieś ciekawe informacje o sytuacji jaka panuje w Skarpie Toruń? Zespół, który jeszcze w poprzednim sezonie wydawał mi się dość solidną drużyną, teraz niemiłosiernie dołuje. Ale z drugiej strony zaskoczył mnie fakt, że Gedania musiała u siebie aż pięć setów grać z toruniankami.
Interesuje mnie, czy na postawę drużyny nie wpływają jakieś pozasportowe czynniki. Swego czasu dało się słyszeć głosy, że w Skarpie (ale nie tylko, w Budowlanych też) nie ma najlepszego klimatu dla siatkówki (podobno Toruń jako miasto niezbyt o siatę zabiega).
Dajcie jakieś info, jeżeli ktoś dysponuje wiadomościami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
szpak123
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2008, o 19:58

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: szpak123 »

Hajne i Lis to jedyne dziewczyny, które zostały mi z poprzedniego sezonu. Pozostałe odeszły, gdyż nie mamy pieniędzy. We wtorek możemy stracić nawet sale, bo od dwóch miesięcy nie płacimy za jej wynajem. Dlatego każdy punkt zdobyty w takich okolicznościach jest dla nas wielkim sukcesem - podkreśla Jerzy Komorowski, szkoleniowiec toruńskiego zespołu. Jego zawodniczki dziś zapunktowały dopiero po raz drugi w tym sezonie. Poprzednio dwa punkty zapisały na swoim koncie po zwycięstwie nad Zawiszą Sulechów 3:2.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: PicelTPS »

mam pytanie gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Trefla Gdynia?
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: mAt »

Trefl gra w Gdyni Grabówek w Gimnazjum nr IV.

Więcej o tym zespole:

http://gdansk.naszemiasto.pl/sport/925879.html
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: dreamer »

Mam pytanie nieco może odbiegające od typowych, poruszanych w tym temacie problemów. Czy ktoś mógłby wyjasnić dokładniej czy są jakieś bezpośrednie (na ile ścisłe?) związki pomiędzy klubem pierwszoligowym siatkarek Chemik Police i grającymi w II lidze siatkarkami SMS Police. Czy SMS to takie typowe zaplecze (druga drużyna) Chemika? Na ile ewentualnie szkoleniowcy Chemika zaangażowani są w cykl szkolenia SMS (jeżeli ta współpraca jest szersza)?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Borys
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2009, o 20:35
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: Borys »

z tego co się orientuję to SMS Police podlega pod jakiś zespół szkół i nie ma nic wspólnego z Chemikiem
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa I

Post autor: PicelTPS »

W nadchodzącym sezonie Szczecin nie będzie miał swojego przedstawiciela w żeńskich rozgrywkach siatkarskich na żadnym szczeblu. Po wycofaniu się z I ligi Piast nie przystąpi nawet do zmagań w II lidze. Klub po 11 latach funkcjonowania postawiony zostanie w najbliższych tygodniach w stan likwidacji...

źródło: ligowiec.net

Smutny koniec Piasta...
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”