Juniorki 11/12

brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: brunonz »

Spartę interesowało tylko złoto przyp.wyw.P .Prezes więc wsześniej czy pózniej doszło by do konfrontacji z Bydgoszczą czy Gedanią .Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem!Niestety jak chce się wygrać to trzeba grać i tyle.Liczy się team a nie gwiazdeczki i to jest nauka na przyszłość dotycząca nie tylko junioreK ale i naszej kadry.Nie będę wspominał gwiazdorzenia B.Kurka itd.itd.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Elgarten »

evija pisze:Dzisiaj Rzeszów nie pokazał zbyt wiele... mecz do jednej bramki i oprócz początku meczu i lekkiego rozprężenia Pałacu w 3 secie, to niewiele się działo. Rywalki nie miały zbyt wielu argumentów, słabo przyjmowały, popełniały seryjne proste błędy w ataku, zagrywce... aż żal się zrobiło Spartanek, bo różnica poziomu obu meczów była naprawdę duża.... Zdarza się, że powstaje "grupa śmierci" no i w takiej grupie ktoś mocny zawsze musi odpaść z gry o medale. Inna sprawa, że dziwnie się poukładało, że mistrz z wicemistrzem w jednej grupie się znaleźli. Spartanki zajmą zapewne piąte miejsce, ale w obliczu takiego potencjału i wielkich oczekiwań jest to wynik fatalny dla tych dziewczyn i klubu.
Jednak zawitałaś do Warszawy? ;)

To prawda, że Rzeszów za wiele nie pokazał, ale gra się jak przeciwnik pozwala. Pałac zagrał na bardzo wysokim poziomie i nie pozostawił złudzeń kto powinien awansować do finału. Ta środkowa K.Szostak to na prawdę ma petardę w łapie ;) . Teoretycznie największa gwiazda drużyny E.Mucha dostawała piłki sporadycznie. Jednak rzecz jasna, nie jest to żaden zarzut do rozgrywającej Pałacu, która w tym elemencie wg mnie nie ma sobie równych na tym turnieju. Rzeszów tak jak pisałem opiera się przede wszystkim na skrzydłach. Nie da się jednak wygrać tak prostą grą. Nie obwiniam tylko rozgrywających, bo dzisiaj przyjęcie kiepsko funkcjonowało. Mimo wszystko ekipa z Podkarpacia cały czas ma szansę na duży sukces, jakim niewątpliwie będzie medal MP.
Gedania awansowała po bardzo wyrównanym starciu z Silesią. Wynik mógł "pójść" w obie strony. Gdańszczanki wygrały lepszą grą blokiem i pewniejszym przyjęciem. Silesia miała, szczególnie w odbiorze zagrywki spore kłopoty przez cały mecz. Najlepsze wśród zwyciężczyń J.Kurdziuk oraz libero Chyła bardzo dobrze spisująca się przez cały turniej. Spośród pokonanych trzeba wyróżnić K.Świstek, która mimo tego, że wzrostem nie imponuje, znakomicie radziła sobie dzisiaj z wysokim gdańskim blokiem.

Co do finału, dla mnie zdecydowanym faworytem jest Pałac. Nie chcę mi się wierzyć, żeby Gedanię stać było na sprawienie niespodzianki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kadziu12
Posty: 53
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:04
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Juniorki 11/12

Post autor: kadziu12 »

w meczu o 3 miejsce wygrał MKS V LO RZESZÓW 3:2
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Elgarten »

Jednak siatkówka, szczególnie dziewczyn jest całkowicie nieprzewidywalna. Parę dni temu Pałac bardzo zdecydowanie pokonał Gedanię, przez cały sezon zawodniczki z Bydgoszczy grały świetnie (nie wiem czy poniosły jakąkolwiek porażkę), a dzisiaj...były wyraźnie słabsze od Gdańska. Wybaczcie siatkarki z Pomorza, że w Was nie wierzyłem :D
Dzisiaj nie byłem na hali, także czekam na jakąś relację, albo ze strefy albo kogoś z forum.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Juniorki 11/12

Post autor: evija »

No takie jest piękno siatkówki właśnie... nie zawsze faworyt na papierze wygrywa... choć dla mnie wczoraj to nie było aż tak pięknie ;P Ale srebro nie jest złym rezultatem ani straszną porażką... na pewno jakiś nieunikniony smutek jest, co jest naturalne, ale u nas raczej nikt nie będzie rozdzierał szat z powodu srebra i nazywał tego wielką porażką. Jest przecież fajny wynik, czwarty finał MP Juniorek pod rząd. Dziewczyny wykonały ciężką pracę, cały miesiąc przygotowywały się najlepiej jak potrafiły. Ja nie mam do nich pretensji, bo starały się w tym finale grać, miały krótsze lub dłuższe momenty poprawy gry, jak w secie drugim, ale Gedania po prostu grała równo i za dobrze jak dla nas w dniu wczorajszym. Przeczuwałam ciężki mecz, w końcu to finał, ale sądziłam i wierzyłam mocno w trakcie meczu, że jednak damy radę, odwrócimy sytuację jak ze Spartą, gdy dziewczyny przezwyciężyły słabsze momenty, bo przecież Sparta też nas w jednym secie "zlała". Tym razem się nie udało.. a sami je (gedanistki) własnym wysiłkiem i walką do końca w meczu ze Spartą wpuściliśmy do czwórki ;P Oj oj... ;D

No nic trzeba po prostu uznać wyższość przeciwnika, bo Gedania w finale była po prostu lepsza co nie ulega wątpliwości. Gedanistki zresztą podczas meczu ze Spartą kibicowały Pałacowi (co logiczne;D), były bardzo, bardzo szczęśliwe po wygranym czwartym secie przez Pałac, dającym remis w meczu i przez to awans Gedanii do "czwórki".

Generalnie było bardzo sympatycznie i naprawdę warto wspomnieć bardzo miły gest podczas dekoracji medalowej, gdy Zygmunt Chajzer (w śnieżnobiałej koszuli wypranej w Vizirze ;D) wyczytał "Pałac Bydgoszcz wicemistrzem Polski" i dziewczyny udały się na środek po medale, cały zespół Gedanii Gdańsk zaczął skandować "Pałac Bydgoszcz Pałac!", a gdy Gedania odbierała złoto, Pałacanki zrewanżowały się okrzykami dla Gedanii Gdańsk, naprawdę fajne i miłe gesty obu ekip i wzajemne docenienie wysiłku rywalek i podziękowanie. Co jeszcze... niepocieszone Spartanki, szczęśliwe siatkarki z Rzeszowa i najbardziej zawiedziona Silesia, szkoda dziewczyn, bo mecz o brąz był naprawdę emocjonujący i raz Rzeszów, raz Chorzów przejmował inicjatywę....w meczu grupowym też był tiebreak, ale dla Silesii. Ktoś musi wrócić do domu z niczym no i ten ból przypadł Silesii. Wychodzi taka prawda, że wygrywanie w grupie szkodzi ;) Rok temu w Tomaszowie Lub. Sparta wygrała grupę z Pałacem i przegrała finał, w tym roku Pałac i Silesia wygrywały w swojej grupie, a walce o medale uległy w drugim meczu z tym samym rywalem.
Absolutnie warto było się zebrać i pojechać na 3dni, bardzo fajny turniej.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: brunonz »

Ewija! pięknie to opisałaś ja nie byłem na finałach ale tak musiało być::))słyszałem tylko że były niuanse na temat wyborów dziewczyn MVP w turnieju ? czy to prawda?
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: Juniorki 11/12

Post autor: panna-na-walizkach »

moim zdaniem to sparta sobie zrobiła dowcip sezonu, że miejsca 3,4 nie dostały żadnego wyróżnienia a aż 2(!) powędrowały do sparty z 5 miejsca. no wykpili sobie wszystkich. pozdrawiam panią hanne polak i polecam jej lepsze zakupy na przyszły sezon
arturro-69
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2009, o 20:51
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: arturro-69 »

Chyba ,że pani na walizkach przekaże swoje menu pani Polak na przyszły sezon,i pomoże kupić coś konkretnego w Polsce,ale już brakło, także niech się weźmie za trenowanie grup młodzieżowych,a nie idzie na łatwiznę.Są jeszcze kluby w Polsce ,że Sparta będzie dostawała po dupie ,a te kluby swoimi wychowankami wygrają wszystko co by chciała zdobyć sparta.Niebawem Łódź zawładnie całą siatkówką młodzieżową.Pozdrawiam.
Gumis14
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 12:09
Płeć: K

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Gumis14 »

Tylko że w w ekipie z Bydgoszczy tez nie graja same wychowanki. Jedziecie po Sparcie a w Bydzie; Biedziak, Mucha, Janicka, Grejman, Frąszczak, Owusu, Korabiec. Czyli conajmniej 7 zawodniczek uczyło sie podstaw siatkówki gdzie indziej i przyszły tam najczescirej juz w wieku juniorskim!. Sparta ma straszny minus w postaci "pani prezes" dlatego nikt ich nie lubi ale robi dokładnie to samo co Bydgoszcz. Jedynym z utytułowanych klubów w Polsce który kształci młodziez i w pełni z tego korzysta jest Gedania.
kadziu12
Posty: 53
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:04
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Juniorki 11/12

Post autor: kadziu12 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 12:51 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8., 13. Regulaminu Forum
dirtyjohny
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2010, o 08:58
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: dirtyjohny »

Tyle że w Sparcie jest 1 (jedna) wychowanka - Ewelina Polak.
Gumis14
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 12:09
Płeć: K

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Gumis14 »

Oraz jeszcze 3 (trzy) :Aleksandra Sikorska, Zuzanna Kucińska, Amelia Roman. :):)
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Ted »

Z tym, że tej ostatniej nie było w turnieju finałowym :)
dirtyjohny
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2010, o 08:58
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: dirtyjohny »

A na dodatek zaczynała w MOS Wola Warszawa i przeszłą do Sparty w młodziczkach.
Gumis14
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 12:09
Płeć: K

Re: Juniorki 11/12

Post autor: Gumis14 »

OK :) Bydgoszcz 5 wychowanek Sparta 3 wychowanki, a i tak o sile jednych i drugich decyduja przyjezdne.
week
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:06
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Juniorki 11/12

Post autor: week »

w składzie wicemistrzyń nie było żadnej siatkarki z Bydgoszczy. ale widocznie Pałac ma coś w sobie, że każdy chce tam być.

To klub z wielkimi tradycjami. Znakomita organizacja i opieka.
charles
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2012, o 18:13
Płeć: M

Re: Juniorki 11/12

Post autor: charles »

też bylem w warszawie i musze powiedziec ze tak niesprawiedliwego podzialu nagrod indywidualnych nie widzialem!! jakim cudem kochane nasze spartanki maja najlepsza rozgrywajaca i blokujaca turnieju skoro zajely 5 miejsce gdyby byly najlepsze to mialyby medal.bardzo sie pani H polak nie popisala.tak samo jak musiala wyroznic swoje zawodziczki(P.Glaz i A.Sikorska)ze dostaly sie do szerokiej kadry seniorek ale o tym ze w bydgoszczy tez byla taka dziewczyna(E.Janicka)to juz nie raczyla wspomniec.tak samo jak pierwsze i drugie miejsce dostawaly jakies biale torebki to juz 3 i 4 miejsce nie dostalo tylko oczywiscie dotaly warszawianki.Az przykro bylo na to patrzec... nawet nie bylo podium !!!!no ale era sparty powoli dobiega konca wiec juz nie bedzie trzeba wiecej ogladac takiej komproitacji organizatorskiej i juz nie bedziemy widziec jak Sparta nie umie przegrywac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”