Juniorzy 2012/13

vanat
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2013, o 00:44
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: vanat »

Takich niespodzianek w rozgrywkach juniorów to chyba nie było nigdy. W młodszych kategoriach i u dziewcząt to owszem, ale w juniorach, gdzie grają uznane firmy?

Myślę, że zbyt wiele drużyn kombinowało, aż przekombinowało.

Największa sensacja to oczywiście odpadnięcie dwóch liczących się kandydatów do medali. Jak to się mogło stać, że wspaniała Akademia Jastrzębskiego Węgla odpada? Otóż nie wszystko można kupić - panowie bogacze. Skupiliście pół Polski i co? Najśmieszniejsze jest to, że drugi zespół Jastrzębia, który wszedł z dogrywki (dolosowania) dla czwartych drużyn jest w finale, a pierwszy zespół, niestety na finały nie jedzie, tylko zostanie w domu i może sobie spać w pięknej, kolorowej pościeli w barwach sponsorów.

Druga mega-sensacja to odpadnięcie zespołu MKS MDK, czyli dwóch połączonych drużyn, które zdobyły w ubiegłych latach tytuł mistrza Polski kadetów, a teraz połączone zespoły - nawet nie wchodzą do finału. Chyba zbyt wielka pycha jaką prezentowali niektórzy siatkarze z Warszawy jak np. kolega Sz. i kolega wystawiacz B. ich zgubiła.

Dużo jest dyskusji czy Norwid rzeczywiście grał fair i czy czasami nie specjalnie spuścił Jastrzębie i podarował awans Metru Warszawa. Trudno to udowodnić, ale nie jest tajemnicą, że Norwid nie za bardzo cieszy się z powstania jastrzębskiej Akademii, bo dotychczas wszystkie najlepsze talenty ze Śląska ( i nie tylko ze Śląska) szły do Norwida, a teraz nie bardzo, bo dzieciaki jak ćmy do światła lecą na forsę i kokosy do cudownej jastrzębskiej Akademii. Może więc Norwid...chciał utrzeć nosa rywalom z za miedzy? Druga sprawa to lepiej dla Norwida mieć w finałach słabszego rywala, bo wiadomo, że Metro jest słynne z pracy w młodzikach, ale w juniorach z reguły się nie liczy i raptem w swojej całej historii tylko zdobyło tylko jeden brązowy medal w juniorach i nic więcej.

Jeszcze jedna ciekawostka to odpadnięcie dwóch zespołów Chemika Bydgoszcz. Po co im dwa równe zespoły na poziomie półfinału mistrzostw Polski, zamiast jeden bardzo dobry? Chyba zbyt wybujałe ambicje bydgoszczan.
erys33
Posty: 64
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 07:22
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: erys33 »

Post usunięty - punkt 17 regulaminu forum
Ostatnio zmieniony 4 mar 2013, o 11:27 przez therion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kolejność prawidłowa: 1. Lekcje polskiego 2. Słownik ortografii, gramatyki, interpunkcji 3. Publiczne wypowiadanie się na forum, tak aby czytanie tekstu nie było dla użytkowników drogą przez mękę...
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: adamr »

Vanat -w czy objawiala sie ta pycha chlopakow z Mdk-u .Ludzie czemu w Was tyle zlych emocji ? Oczywiscie dlaMdku brak awansu do finalow to b.duza porazka sportowo,mozliwosci tej druzyny dawaly powody do takich celow.Ale tojest sport i slabsza dyspozycja sie zdarza.Turnieje MP sa bezlitosne,wystarczy slabszy jeden dzien i odpadasz i tyle a dla chlopakow az tyle! Szanujmy sie w zajemnie (nie robmy z tego forum"pudelka" )
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

Jeszcze jedna ciekawostka to odpadnięcie dwóch zespołów Chemika Bydgoszcz. Po co im dwa równe zespoły na poziomie półfinału mistrzostw Polski, zamiast jeden bardzo dobry? Chyba zbyt wybujałe ambicje bydgoszczan.[/quote]
To proste jak kij od szczotki.
Jeden Chemik to juniorzy, a drugi kadeci. Doszli równo , bo juniorzy cieńsi od kadetów..
Kadeci zrobili sobie z tego formę przygotowań do MP kadetów gdzie należą do faworytów.
Nie mieszano więc drużyn , aby kadeci się zgrywali , bo to ich główna broń.
logiczne
--------------------------------------------------------------------------
Śmiesznie to wyszło z Jastrzębiem. Tam mieli juniorów dość na 2 drużyny , ale podzieleni zostali oni wg roczników a nie umiejętności : jedna ekipa 94 - druga 95. Chyba tylko sypacza doszlusowano do starszaków. Młodsi są w finale , a "pierwszy" skład już za burtą.
Tu można trenerom gratulować rozeznania wśród swoich własnych zawodników. Pomyliły się biedakom, numerki drużyn.
Czuję, że ten podział , przez przypadek, wyzwolił wielką ambicję w grupie z rocznika 95. No i jej wyniki widać.
Jeszcze usłyszymy że to było specjalnie :]
taki trenerski nos :D
kibsiat
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2013, o 23:37
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: kibsiat »

http://www.mdkwawa.pl a tu prawda o Mdk i prawdziwe oblicze
mechanizator208
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2013, o 16:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: mechanizator208 »

Do ślepy sędzia.
Jeszcze jedna ciekawostka to odpadnięcie dwóch zespołów Chemika Bydgoszcz. Po co im dwa równe zespoły na poziomie półfinału mistrzostw Polski, zamiast jeden bardzo dobry? Chyba zbyt wybujałe ambicje bydgoszczan.[/quote]
To proste jak kij od szczotki.
Jeden Chemik to juniorzy, a drugi kadeci. Doszli równo , bo juniorzy cieńsi od kadetów..
Kadeci zrobili sobie z tego formę przygotowań do MP kadetów gdzie należą do faworytów.
Nie mieszano więc drużyn , aby kadeci się zgrywali , bo to ich główna broń.

Masz częściowo racje ,ale gra Chemika jest oparta przede wszystkim na siłę ,a obserwowałem grę juniorów Chemika
I i II i dochodzę do wniosku ,że siła razy ramie nie zawsze daje założony efekt .Życzę chłopakom z Chemika jak najlepiej bo to jest gra ,ale kadeci też mogą się w tym sezonie posypać i to bardzo------------------szczerze chcę się mylić ,ale czas pokarze---------------------------------------Pozdrawiam cały Chemik Bydgoszcz ;)
wandacha
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2013, o 00:12
Płeć: K

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: wandacha »

kibsiat pisze:http://www.mdkwawa.pl a tu prawda o Mdk i prawdziwe oblicze
Masz rację kibsiat Przeczytałam to co jest tam napisane oraz kilka innych, wcześniejszych wypowiedzi trenera i ocen gry jego zawodników. Te głupoty o zawodnikach MDKu, o których pisał Vanat wskazują wyraźnie na to, że jest to ktoś z kregu tych "życzliwych" i ucieszonych przegraną chłopców z MDKu. Jest jak zawsze u zawistnych. Nic ich tak nie cieszy jak nieszczęście innych. Natomiast to co powiedział trener jest klasą samą w sobie. Żadnego skamlenia czy usprawiedliwiania. Byli słabsi i przegrali. Brawo za szczerość i całą wypowiedź. Żałuję, że odpadliście ale to jeszcze nie koniec świata.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

Masz częściowo racje ,ale gra Chemika jest oparta przede wszystkim na siłę ,a obserwowałem grę juniorów Chemika
I i II i dochodzę do wniosku ,że siła razy ramie nie zawsze daje założony efekt .Życzę chłopakom z Chemika jak najlepiej bo to jest gra ,ale kadeci też mogą się w tym sezonie posypać i to bardzo------------------szczerze chcę się mylić ,ale czas pokarze---------------------------------------Pozdrawiam cały Chemik Bydgoszcz ;)[/quote]

Nie zgadzam się: Chemik 94 a Chemik 96 to inne drużyny i inny styl gry. Samą siłą nie ograli by MDK-u , nawet jak ma zniżkę formy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
A kadetach w tym roku rzeczywiście Bydgoszczy wcale nie będzie tak łatwo , jakby można sądzić po wyniku osiągniętym w juniorach.
Trener Rajzner z AZS przyszykował bardzo mocną pakę . A i inni nie spali przez ten rok.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

wandacha pisze:
kibsiat pisze:http://www.mdkwawa.pl a tu prawda o Mdk i prawdziwe oblicze
Masz rację kibsiat Przeczytałam to co jest tam napisane oraz kilka innych, wcześniejszych wypowiedzi trenera i ocen gry jego zawodników. Te głupoty o zawodnikach MDKu, o których pisał Vanat wskazują wyraźnie na to, że jest to ktoś z kregu tych "życzliwych" i ucieszonych przegraną chłopców z MDKu. Jest jak zawsze u zawistnych. Nic ich tak nie cieszy jak nieszczęście innych. Natomiast to co powiedział trener jest klasą samą w sobie. Żadnego skamlenia czy usprawiedliwiania. Byli słabsi i przegrali. Brawo za szczerość i całą wypowiedź. Żałuję, że odpadliście ale to jeszcze nie koniec świata.
A ja nie cieszę się z porażki MDK-u , szkoda że nie będzie w finałach tak ciekawej drużyny.
Kilka ekip się na nich szykowało , były by ciekawe mecze a teraz już się nie spotkają.
śląskie zespoły są mocne głownie jak grają u siebie i nie mają takich liderów - nie zastąpią MDK-u w finałach.
I nie dojdzie do konfrontacji Szalupka ze Śliwką czy Łukasikiem, a to by było bardzo ciekawe.
Szkoda jak cholera.
wandacha
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2013, o 00:12
Płeć: K

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: wandacha »

Brawo Pan "ślepy sedzia".
Nie jest miło gdy jakis pomyleniec kopie leżacego mistrza - choćby byłego.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

wandacha pisze:Brawo Pan "ślepy sedzia".
Nie jest miło gdy jakis pomyleniec kopie leżacego mistrza - choćby byłego.
Racja. Chociaż kibicuję swoim ( a mamy w finale 2 drużyny) to "kocham" dobrą siatkówkę, więc wcale mnie nie cieszy brak Szalupka i jego kolegów w finałach.
Choć co tu gadać : szanse AZS i Tempa na jakiś medalik rosną , gdy już nie ma takiego rywala. Nie odbieram chwały za wyeliminowanie Mdk-u dla Jastrzębia czy Rybnika , wyprzedzić taką ekipę - to szacunek dla obu drużyn i spory wyczyn, nawet jak Bydgoszcz mocno pomogła. Uważam jednak że finały będą teraz mniej ciekawe. Muzaja nie będzie, Szalpuka nie będzie - a to nasze nadzieje na wielkie granie z tych roczników - szkoda i tyle.
erys33
Posty: 64
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 07:22
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: erys33 »

Szkoda ze MDK i Bydgoszcz odpadli,
sa naprawde dobrymi zespolami Szalpuk sie staral jak mugl inni troche zawiedli.Bydgoszcz ma ogromna sile ognia na rozgrzewce ,ale jaka Rybnikowi zaczal wychodzic blok to zaczynali sie gubic.Nie zawsze ten mocniejszy wygrywa taka jest siatkowka
tYpTrYk
Posty: 12
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: tYpTrYk »

erys33 pisze:Szkoda ze MDK i Bydgoszcz odpadli,
sa naprawde dobrymi zespolami Szalpuk sie staral jak mugl inni troche zawiedli.Bydgoszcz ma ogromna sile ognia na rozgrzewce ,ale jaka Rybnikowi zaczal wychodzic blok to zaczynali sie gubic.Nie zawsze ten mocniejszy wygrywa taka jest siatkowka
Niestety "erys33" to nieprawda z tym Szalpukiem. To właśnie on był powodem przegranej MDK z Bydgoszczą (fatalne zachowanie i prowokacje wobec innych chlopaków z drużyny i cały czas darcie ryja na wszystkich dookoła). W drugim meczu też nic nie pomógł i trener zdjął go w pierwszym secie z boiska. Odwaliło mu i stał się kolejną gwiazdeczką, która najchętniej była by sama na boisku bo inni mu przeszkadzają. Jeśli to nie on zdobędzie punkt, a zrobi to inny chłopak z MDK, to się nawet tym nie cieszy. Przereklamowany, albo "psychiczny". Zobaczymy jak da sobie radę w kadrze jeśli trener go powoła, bo podobno był na tym meczu i widział jego zachowanie. O ile dobrze pamiętam, to ostatnio coś za dużo w kadrze sobie nie pograł.
kibsiat
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2013, o 23:37
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: kibsiat »

Byles na mevzu czy ktos Ci tego naopowiadal? Jesli piszesz coc o kims to doe byloby wiarygodnie bo inni to czytaja .Bylem na tym meczu i jak juz wczesniej pisalem Szalpuk w tym meczu zagral bardzo dobrze i jak Erys uwazam,ze robil co mogl(przy jego zagrywce serie zdobywanych punktow,wiele podbitych pilek w obronie,atak ok, sporo wyblokow) Oczywiscie jego zachowanie momentami jest ekspresyjne ( czasami za bardzo) ale jaka prowokacja? Duze oczekiwania i ambicja sportowa, a juz z tym ze nie cieszy sie z chlopakami to jakas totalna bzdura.
bum bum
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2013, o 10:03
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: bum bum »

Ekspresyjnie to się zachowuje Kubiak albo Bartman, a Szalpuk to nie ma schematów w które można wpisać jego zachowanie na boisku, chłopak przegina i sypie zespół. Z Bydgoszczą grał nieźle trzeba przyznać, ale pogrążył swój zespół w meczu z Jastrzębiem. Dopóki ktoś chłopaka nie uporządkuje to pełnowartościowego zawodnika z niego nie będzie, talent ma ogromny, ale to zespołowy sport, a on chyba by chciał żeby jego klub nazywał się "Szalpuk i reszta".
siemano
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2013, o 15:08
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: siemano »

Do ślepy śedzia : Chłopie wszystkie te kluby są przereklamowane tak samo jak i MDK Wa-wa jak i Chemik Bydgoszcz. Jak to jest, że Chemik grający ze 2 spałowiczami dostaje sromotne 3:0 od Rybnika, który według "fachowców" haha miał nie wyjść z wojewódzctwa czy też nie wyjść dalej jak 1/4. Następna sprawa.. Szalpuk wielki gracz w meczu z JSW II nie pomógł drużynie ani troche pokazując swoją "dojrzałość" na boisku. Najśmiejsze jest to, że drużyna Jastrzębian była dolosowana... Więc dlaczego ja się pytam MISTRZ MAZOWSZA przegrywa z PIĄTĄ drużyną na Śląsku? Mowisz, że w finałach nie będzie Szalpuka, Muzaja. Ja sie pytam: no i co z tego jeżeli będzie duzo innych bardzo dobrych graczy jak np. Łukasik, Szymura, Wolański, Bieniek czy też Bednorz. Taka jest siatkówka drogi kolego i nie zawsze drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: gadugadu »

Sami znawcy siatkowki sie tu wypowiadaja...
siemano pisze:Do ślepy śedzia : Chłopie wszystkie te kluby są przereklamowane tak samo jak i MDK Wa-wa jak i Chemik Bydgoszcz. Jak to jest, że Chemik grający ze 2 spałowiczami dostaje sromotne 3:0 od Rybnika, który według "fachowców" haha miał nie wyjść z wojewódzctwa czy też nie wyjść dalej jak 1/4. Następna sprawa.. Szalpuk wielki gracz w meczu z JSW II nie pomógł drużynie ani troche pokazując swoją "dojrzałość" na boisku. Najśmiejsze jest to, że drużyna Jastrzębian była dolosowana... Więc dlaczego ja się pytam MISTRZ MAZOWSZA przegrywa z PIĄTĄ drużyną na Śląsku? Mowisz, że w finałach nie będzie Szalpuka, Muzaja. Ja sie pytam: no i co z tego jeżeli będzie duzo innych bardzo dobrych graczy jak np. Łukasik, Szymura, Wolański, Bieniek czy też Bednorz. Taka jest siatkówka drogi kolego i nie zawsze drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo.
Ten tekst o DOLOSOWANIU to zart ?
bigos
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2011, o 13:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: bigos »

gadugadu pisze:Sami znawcy siatkowki sie tu wypowiadaja...
siemano pisze:Do ślepy śedzia : Chłopie wszystkie te kluby są przereklamowane tak samo jak i MDK Wa-wa jak i Chemik Bydgoszcz. Jak to jest, że Chemik grający ze 2 spałowiczami dostaje sromotne 3:0 od Rybnika, który według "fachowców" haha miał nie wyjść z wojewódzctwa czy też nie wyjść dalej jak 1/4. Następna sprawa.. Szalpuk wielki gracz w meczu z JSW II nie pomógł drużynie ani troche pokazując swoją "dojrzałość" na boisku. Najśmiejsze jest to, że drużyna Jastrzębian była dolosowana... Więc dlaczego ja się pytam MISTRZ MAZOWSZA przegrywa z PIĄTĄ drużyną na Śląsku? Mowisz, że w finałach nie będzie Szalpuka, Muzaja. Ja sie pytam: no i co z tego jeżeli będzie duzo innych bardzo dobrych graczy jak np. Łukasik, Szymura, Wolański, Bieniek czy też Bednorz. Taka jest siatkówka drogi kolego i nie zawsze drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo.
Ten tekst o DOLOSOWANIU to zart ?
Nie :D , jastrzebie II gra zamiast zespolu z woj. swietokrzyskiego i zagra w finałach
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: adamr »

A ja bym powiedzial,ze glownie te zlosliwe komentarze pisza tu napinacze,ktorzy sami wiele nie osiagna ale chetnie sie pomadrza - Mdk przereklamowany,jastrzebie bylo 5- nie zawsze wygrywa lepszy sportowo- dyspozycja dnia,wlasna sala, sportowe szczescie taki jest urok sportu
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: gadugadu »

adamr pisze:A ja bym powiedzial,ze glownie te zlosliwe komentarze pisza tu napinacze,ktorzy sami wiele nie osiagna ale chetnie sie pomadrza - Mdk przereklamowany,jastrzebie bylo 5- nie zawsze wygrywa lepszy sportowo- dyspozycja dnia,wlasna sala, sportowe szczescie taki jest urok sportu
Dokladnie
bigos pisze:
gadugadu pisze:Sami znawcy siatkowki sie tu wypowiadaja...
siemano pisze:Do ślepy śedzia : Chłopie wszystkie te kluby są przereklamowane tak samo jak i MDK Wa-wa jak i Chemik Bydgoszcz. Jak to jest, że Chemik grający ze 2 spałowiczami dostaje sromotne 3:0 od Rybnika, który według "fachowców" haha miał nie wyjść z wojewódzctwa czy też nie wyjść dalej jak 1/4. Następna sprawa.. Szalpuk wielki gracz w meczu z JSW II nie pomógł drużynie ani troche pokazując swoją "dojrzałość" na boisku. Najśmiejsze jest to, że drużyna Jastrzębian była dolosowana... Więc dlaczego ja się pytam MISTRZ MAZOWSZA przegrywa z PIĄTĄ drużyną na Śląsku? Mowisz, że w finałach nie będzie Szalpuka, Muzaja. Ja sie pytam: no i co z tego jeżeli będzie duzo innych bardzo dobrych graczy jak np. Łukasik, Szymura, Wolański, Bieniek czy też Bednorz. Taka jest siatkówka drogi kolego i nie zawsze drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo.
Ten tekst o DOLOSOWANIU to zart ?
Nie :D , jastrzebie II gra zamiast zespolu z woj. swietokrzyskiego i zagra w finałach
Wiem, chodzi mi o to, ze nie bylo zadnego losowania. W takiej sytuacji z urzedu jest wybierane( a nie dolosowywane) ślaskie
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: adamr »

I jeszcze tylko slowko o Szalpuku- jako kibice siatkowki a pewnie wszyscy za takich sie uwazamy (mimo jego wad) powinnismy zyczyc mu zeby jak najszybciej otrzasnal sie z przegranej i szlifowal forme na ME bo z pewnoscia stac go na wiele i moze pomoc w zrobieniu dobrego wyniku naszym kadetom .Mam nadzieje ze wtedy juz wszyscy bedziecie kibicowac naszym!
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

Z tego co ja wiem to aż 2 zespoły zrezygnowały ze szczebla krajowego - jeden z podlaskiego i jeden ze świętokrzyskiego .
Na ich miejsce dodano czwarte zespoły z mazowieckiego (MOS WOLA) i ze śląskiego( Jastrzębie 2) bo to najmocniejsze województwa - nie zaprzeczam, choć z Mazowsza nikt już nie został.
Losowano tylko kto kogo zastępuje , zatem to Jastrzębie 2 - gdyby miało pecha - mogło trafić tak jak MOS i zakończyć karierę , grając z marszu, w mocnej 1/8 w Olsztynie. A tak zyskali czas na przygotowanie się , dzięki czemu co turniej grają lepiej i doszli aż do finału.
Przed 1/8 zastanawiano się u nas kto trafi na zastępstwo i przyjechała Wola.
A o losowaniu słyszałem z 3 ręki, zatem nie będę się spierał bo nie ma o co.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2013, o 22:38 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 3 razy.
pawel94
Posty: 7
Rejestracja: 31 gru 2009, o 16:29
Płeć: K

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: pawel94 »

MOS Wola zostal dolosowany z 4 miejsca
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

Przepraszam za pomyłkę.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

siemano pisze:Do ślepy śedzia : Chłopie wszystkie te kluby są przereklamowane tak samo jak i MDK Wa-wa jak i Chemik Bydgoszcz. Jak to jest, że Chemik grający ze 2 spałowiczami dostaje sromotne 3:0 od Rybnika, który według "fachowców" haha miał nie wyjść z wojewódzctwa czy też nie wyjść dalej jak 1/4. Następna sprawa.. Szalpuk wielki gracz w meczu z JSW II nie pomógł drużynie ani troche pokazując swoją "dojrzałość" na boisku. Najśmiejsze jest to, że drużyna Jastrzębian była dolosowana... Więc dlaczego ja się pytam MISTRZ MAZOWSZA przegrywa z PIĄTĄ drużyną na Śląsku? Mowisz, że w finałach nie będzie Szalpuka, Muzaja. Ja sie pytam: no i co z tego jeżeli będzie duzo innych bardzo dobrych graczy jak np. Łukasik, Szymura, Wolański, Bieniek czy też Bednorz. Taka jest siatkówka drogi kolego i nie zawsze drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo.
A właśnie że w siatkówce "drużyny wysokiej klasy sięgają po mistrzostwo" ! DRUŻYNY ! a nie silne indywidualności otoczone przestraszonymi koleżkami. No może Gryc w młodziku sam wygrał , ale w juniorach to już nie możliwe.
Nie zawsze sięgają po mistrzostwo wielcy gracze. Np Muzaj: potrafił wygrać prawie sam nie jeden mecz , ale mistrzostw gdzie meczy jest kilka już nie. Bo tu trzeba drużyny .
W półfinale gdy Muzaj schodził , Gwardia grała lepiej - zmiennicy byli lepsi od niego??? - NIE! - rywale nie wiedzieli do kogo skakać. Ciekawe czy dlatego właśnie nie przegrał też MDK - możliwe że jedynym lekarstwem byłby dobrze użyty przez trenera kwadrat. Gra np Chemika Bydgoszcz niewiele zależy od dyspozycji pojedynczego zawodnika, tam każdy gra równo i na skłócony MDK to starczyło.
Śliwka w Resovii dostaje tyle piłek co inni koledzy, dzięki czemu nie czai się na niego 3-blok i kończy wszystko bo atak ma super. To idealne wykorzystanie świetnego gracza - łatwiej ma cała drużyna i wygrywa , a o to chodzi.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: lipton »

slepy sedzia pisze: Na ich miejsce dodano czwarte zespoły z mazowieckiego (MOS WOLA) i ze śląskiego( Jastrzębie 2) bo to najmocniejsze województwa - nie zaprzeczam, choć z Mazowsza nikt już nie został.
Metro ???
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: slepy sedzia »

lipton pisze:
slepy sedzia pisze: Na ich miejsce dodano czwarte zespoły z mazowieckiego (MOS WOLA) i ze śląskiego( Jastrzębie 2) bo to najmocniejsze województwa - nie zaprzeczam, choć z Mazowsza nikt już nie został.
Metro ???
No tak , 3 odpadły , ale były przecież 4 drużyny i właśnie Metro jeszcze gra.Zwracam honor.
Ale ze Sląska na 4 zostały 3. Nie ma siły , na województwa Śląsk górą.
Awatar użytkownika
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: Pasjonat »

potencjał ludzki x zagęszczenie klubów = dobre wyniki śląskiego
wandacha
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2013, o 00:12
Płeć: K

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: wandacha »

Pasjonat pisze:potencjał ludzki x zagęszczenie klubów = dobre wyniki śląskiego
Potencjał - potencjałem, zagęszczenie klubów - zagęszczeniem, ale na te 4 zespoły to 2 powstały z rozgrabienia całej północno-zachodniej Polski i okolic. Najpierw Kubiak załóżył SMS w Pile i jak już pościągał do niej wszystko co żyje w regionie, to odszedłd chłopaków tam, gdzie mu dali więcej kasy. Rozwalił Piłę, rozwalił inne kluby i teraz się chwali. Czym ? Czyjąś robotą innych osób przez kilka lat, a teraz on mówi że jest taki świetny i zrobił coś z niczego w 7 miesięcy. Bzdura i oszustwo. Zreszta zawsze oszukiwał i podkładał się żeby mieć łatwiejszą drogę do dalszych awansów. Zero przykładu wychowawczego jako trener. A ci co tam polecieli grać zobaczą ilu z nich się to uda, a ilu nie zobaczy nawet boiska. Ale przez to będzie mniejsza konkurencja u innych i łatwiejszy awans. O to chodzi. Trener !?
Awatar użytkownika
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2012/13

Post autor: Pasjonat »

Spokojnie stary. Nie piszę o ,,trenerze" z Jastrzębia lecz o możliwościach jakie mają województwa takie jak śląskie czy mazowsze. To co zrobiło jastrzębie to wielki pstryk w nos dla PZPS że od lat młodzież nie ma się gdzie jednoczyć,a kluby nie mają żadnych profitów oprócz superfinału Spałowicza.Więc mamy działającego robin hoda który biednym jednak nie oddaje.Znaki czasu panowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”