Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Można gdzieś obejrzeć mecze ligi włoskiej gdzieś w rodzaju naszej Ipli/strony internetowej?

Edit: jakoś przebrnąłem przez włoski i znalazłem całkiem ładną stronkę.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Defit pisze:Edit: jakoś przebrnąłem przez włoski i znalazłem całkiem ładną stronkę.
Podzieliłbyś się ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: weary_skier »

StanLee pisze:Statystyki Trentino w ataku. Co za poziom.
Słownie jeden błąd w ataku przez 3 sety robi wrażenie. Nie odważę się ocenić gry Żygadły, bo zbyt krótko oglądałem ten mecz, ale jedno co moge powiedzieć to to, że Łukasz świetnie prezentuje się fizycznie.
A i jeszcze sobie tak myślę, że jaki Nemec jest każdy widzi, ale w tak ułożonym Trentino Słowak wcale nie musi źle funkcjonować.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Kamil92 pisze:
Defit pisze:Edit: jakoś przebrnąłem przez włoski i znalazłem całkiem ładną stronkę.
Podzieliłbyś się ;)
http://www.raisport.rai.it/dl/raiSport/ ... 1c116.html
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

StanLee pisze:Statystyki Trentino w ataku. Co za poziom.
Szczerze mówiąc najpierw przeczytałem twój post, a później zacząłem oglądać i w trakcie pierwszego seta uznałem to za ironię, ale z biegiem meczu zrozumiałem prawdziwy przekaz.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Ale na stronie Rai masz tylko mecze transmitowane w tv przez Rai. Tu masz resztę, transmitowaną w necie przez Sportube:
http://sportube.tv/index.php/volley
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Edyta pisze:Ale na stronie Rai masz tylko mecze transmitowane w tv przez Rai. Tu masz resztę, transmitowaną w necie przez Sportube:
http://sportube.tv/index.php/volley
Dziękuję bardzo! :)

A na Fromma to nie mogę patrzeć... Antysiatkarz jak dla mnie.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Adamo88 »

Co dokładnie masz na myśli? Jeśli mogę wiedzieć?
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Defit »

Potężny facet powinien kosić w ataku wszystko, a mam wrażenie że gdyby w podwójnym bloku napotkał Masnego z Woickim to i tak by ich zahaczył nie kończąc ataku. Ani nie obiera zdecydowanych kierunków, ani nie trzyma zasięgu - słabo to wygląda, a rozgrywa mu przecież nie byle kto. Dodatkowo sposób poruszania jest nienaturalny dla tej dyscypliny, wygląda jak wyuczony na siłę. Ewentualnie na środku bym go zdzierżył, ale przenigdy takiego drewna na przyjęciu. Coś jak na amatorskie boisko wchodzą koszykarze/ręczni myśląc, że to wystarczy wyskoczyć i walnąć ile fabryka dała przed siebie.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Adamo88 »

Defit pisze:Potężny facet powinien kosić w ataku wszystko, a mam wrażenie że gdyby w podwójnym bloku napotkał Masnego z Woickim to i tak by ich zahaczył nie kończąc ataku. Ani nie obiera zdecydowanych kierunków, ani nie trzyma zasięgu - słabo to wygląda, a rozgrywa mu przecież nie byle kto. Dodatkowo sposób poruszania jest nienaturalny dla tej dyscypliny, wygląda jak wyuczony na siłę. Ewentualnie na środku bym go zdzierżył, ale przenigdy takiego drewna na przyjęciu. Coś jak na amatorskie boisko wchodzą koszykarze/ręczni myśląc, że to wystarczy wyskoczyć i walnąć ile fabryka dała przed siebie.
Jakbym słyszał własne myśli :).
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Działa Wam Sportube? :|
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: weary_skier »

Tak. Przynajmniej Modena-Monza.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Jak na poziom swojej drużyny, i poziom przeciwników, drugi zaskakująco dobry mecz rozegrał Gonzalo.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Ravenna na razie idzie jak burza. Co mnie cieszy, bo już od ubiegłego sezonu bardzo lubię tę ekipę. Toniutti wyrasta na naprawdę klasowego sypacza.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: weary_skier »

Edyta pisze: Toniutti wyrasta na naprawdę klasowego sypacza.
Nieco zdziwiła mnie lekka asekuracja z Twojej strony w stosunku do francuskiego zawodnika, bo moim zdaniem Toniutti swoją grą na ostatnich Mistrzostwach Świata potwierdził, że klasowym sypaczem jest. Jedynym co dzieli go od naprawdę wielkiego grania jest niestety wzrost.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Z tą "klasowością" zawsze jest problem, bo dla każdego odbiorcy różne mogą być kryteria, czy poziom, od którego "klasowość" można liczyć :) W każdym razie odkąd go obserwuję na parkietach, aż przyjemnie patrzeć na zawodnika, który tak harmonijnie się rozwija i wykorzystuje swój potencjał. Jeszcze 1-2 lata temu nawet nie było jasne, czy w ogóle będzie w kadrze. W ubiegłym sezonie Redwitz liczył na to, że będzie podstawowym sypaczem, ale wystarczyło kilka spotkań LŚ, żeby się okazało, że przy Toniuttim nie ma żadnych szans. Fajny, inteligentny i szybki sypacz, który potrafi wykorzystać cały potencjał graczy, z którymi jest na boisku.
Wzrostu nie zmieni, ale tym też się nie zraża. Mało jest zawodników jego wzrostu, którzy potrafią tak często zapunktować pojedynczym blokiem. Jemu to się zdarza prawie w każdym meczu, a widziałam już wiele, kiedy punktował po parę razy. To nie jest przypadek. Potrafi skoczyć w odpowiednim tempie. I nagle niespodzianka - zawodnik myśli, że piłka już gładko przechodzi, a on dopiero wyciąga ręce i blokuje. A skoro już o Benie to 100 lat dla niego, bo widzę na fb, że dziś kończy 25 lat. Francuzi będą mieli z niego pociechę jeszcze wiele lat. W każdym razie to najlepszy sypacz jaki im się trafił od lat.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Pamiętam LŚ '13 - ja bardzo Redwitza lubię i cenię, pamiętam też mecze Francji z Polską. Pierwszy zaczął właśnie Brazylijczyk - i nie ukrywam, byłem bardzo zdziwiony, że gdy na podwójnych zmianach pojawiał się Toniutti, to gra Francji wyglądała po prostu dużo lepiej, w znacznie lepszym tempie, dużo bardziej zharmonizowana. I bardzo szybko został w szóstce Benjamin. Ravenna ma bardzo fajny skład - dobre przyjęcie, bardzo elastycznych przyjmujących i środkowych, którzy już w poprzednich sezonach pokazywali bardzo dobrą grę w ataku, ale nie przy takim sypaczu, więc teraz wygląda to znacznie lepiej. Może się liczyć Ravenna, bo mają to, czego nie mieli w poprzednim sezonie - czyli (chyba) wartościowego atakującego.

Nieźle masakruje Trentino pod względem ilości własnych błędów. ZAWSZE pisałem, że Stojczew to wielki trener, i argumentowałem to tym, jak potrafi swoich zawodników ułożyć technicznie. Składu na mistrzostwo Włoch nie mają, za to mają bardzo wyrównany skład, i Mateja, i oczywiście trenera. Ciekawe, co pokażą.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: bakek »

Składu na mistrzostwo Włoch nie mają
Oj... trochę pochopnie :) Faworytami może nie są, ale nie jest to poza ich zasięgiem.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Adamo88 »

bakek pisze:
Składu na mistrzostwo Włoch nie mają
Oj... trochę pochopnie :) Faworytami może nie są, ale nie jest to poza ich zasięgiem.
W mojej opinii kluczowa będzie postawa Nemeca , tj. czy da utrzymać przynajmniej przyzwoity poziom, . Trento gra schematycznie, jeśli 1 tryb zacznie się sypać, zaraz posypią się inne (zwiększenie ilości piłek do Mateja, vide Zygadło --> Kurek).
Ogólnie obecna sytuacja Trentino przypomina mi poniekąd sytuacje naszej reprezentacji z Bartmanem+Kurkiem.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: bakek »

@Adamo88

Może masz rację. Nie analizowałem wnikliwie ich potencjału. W każdym razie ja miałem na myśli to, że po prostu sytuacja może się potoczyć różnie, a uważam, że nie są pozbawieni realnej szansy.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Ciekawe, że Ngapeth kolejny raz zaczyna mecz na ławce. Póki co Modena muruje Milano. Na boisku Veres ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Niezły ma Padwa terminarz. Trentino, Modena, Lube i Perugia na początek.

Ja patrzę na Ravennę.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Przez chwile zapałałem miloscia do Vettoriego :o
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Słaba ta Ravenna, dzisiaj przynajmniej. A szkoda, liczyłem na ciekawy mecz. Kurek dwa asy z rzędu, w tym raz naprawdę konkretna bomba.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Doskonale gra Bartosz.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Ravenna do tej pory liderowała w tabeli z kompletem punktów, więc słaba na pewno nie jest. Macerata pauzowała w ostatniej kolejce, więc pewnie solidny dłuższy trening daje dobry efekt.
A nie, pauzowała w poprzednim tygodniu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Wszedł 19-letni Enrico i bardzo uspokoił grę, wszystko przyjął w punkt. Tego Koumentakisa nie kupuję, choć pamiętam, że bardzo mi się podobał na MŚK '11.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Weź tu kogoś pochwal. :D Denne mecze, idę sobie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Aershis »

Jak we Włoszech radzi sobie Sander? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”