Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Trwa mecz Trentino - Perugia. Trento dostawało lanie, Żygadło został zmieniony na 18-latka Simone Gianelliego i nagle Matej i spółka zaczęli grać jak z nut :) Wygrali 2 seta do 18 i teraz jest już 19:12. Ależ broni Trento w tym meczu.
E: I jaką fantazję ma ten młodzian :o Wrzutka do Sole z 3 metra, jakiej Ricardinho by się nie powstydził :o "Ragazzino", jak o nim mówi Andrea Lucchetta :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Giannelli w wieku 16 lat był wobec kontuzji Raphaela w 12-tce Trentino w finałowym meczu playoffów dwa lata temu, więc na koncie scudetto już ma - to największy talent we włoskiej siatkówce, kapitan i najlepszy zawodnik reprezentacji juniorów. Blok i zagrywkę ma znakomitą (kiedyś grał nawet jakiś czas na ataku), ale z rozegraniem jeszcze szału nie ma, tyle, że jest jeszcze wyjątkowo młodziutki, a zresztą dziś na tle mocnego przecież przeciwnika nieustannie gubił blok zarazem trzymając dokładność. Na rozegranie to Włosi przez następne 15 lat narzekać nie będą...

Żygadło świetnie rozpoczął sezon, ale teraz gra regularnie słabo.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Pawel9221
Posty: 1191
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Pawel9221 »

Mecz Perrugia- Latina , może być świetną odpowiedzią czy mecz w siatkówkę można wygrac grając praktycznie bez lewego ataku, W pewnym momencie w Perrugii na lewym nikt nie mogl skonczyc, pokolei sie meczyli Vujevic, Fromm ( potem zmieniony na Sundersa) ,Natomiast Atanasijevic szczegolnie od 3 seta wyczynial cuda po stronie Perrugi, a 4 set i tie break to jego popisowe sety, dokladali sie do tego srodkowi , ktorzy konczyli też, Buti w tie breaku jak mial pilke na 14:12 to sie pomylil o centymetry , co spowodowalo potem pilke meczowa dla Latiny ale faworyt wyszedl ogromna reka i zgarnal 2 punkty w tym spotkaniu. W Latinie duze brawo szczegolnie dla Urnauta i Starovicia , przecieram oczy ze zdumienia jak gra Urnaut teraz a jak gral swego czasu W Kędzierzynie.
Edit: Na potwierdzenie moich słow Atan 38 pkt( 20 pkt w ostatnich 2 setach) , 66 atakow wykonał i 34 skonczyl do tego 3 asy i 1 blok , Wniosek chyba się nasuwa sam, Supermen :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Po raz kolejny zmieniony Żygadło, jeszcze trochę i faktycznie straci miejsce w składzie na rzecz 18-latka...
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Oglądasz Stan? Dlaczego sędzia nie dopuścił do challengu przy 11:10 teraz w tie breaku?

E: Mamma mia, jakie emocje w Molfetcie! :) 22:20 dla gospodarzy w tie breaku, super się oglądało tego seta. Hala oszalała, Hierrezuelo też (skończył mecz atakiem w sędziego :D ). Rai miała nosa do transmisji. Żygadło w kwadracie już do końca.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Elgarten »

Edyta pisze:Oglądasz Stan? Dlaczego sędzia nie dopuścił do challengu przy 11:10 teraz w tie breaku?

E: Mamma mia, jakie emocje w Molfetcie! :) 22:20 dla gospodarzy w tie breaku, super się oglądało tego seta. Hala oszalała, Hierrezuelo też (skończył mecz atakiem w sędziego :D ). Rai miała nosa do transmisji. Żygadło w kwadracie już do końca.
Nie oglądałem od początku, ale końcówka faktycznie mega emocjonująca ;) . Dla mnie bohaterem meczu Alen Sket. Słoweniec niemal w pojedynkę poprowadził drużynę do wygranej w V secie. Oczywiście nic nie odbieram Hierrezuelo, który po swoim sytuacyjnym ostatnim ataku wpadł w prawdziwy szał radości. Fajnie popatrzeć jak mniejsze kluby ucierają nosa gigantom :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Też nie oglądałam od początku, ale oczywiście tie break to prawie one man show. Ale Sket i wcześniej spisywał się dobrze, 24 pkt. i 4 asy, dobry wynik. I ta jego pokerowa mina po każdym dobrym zagraniu :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Edyta - nie mam pojęcia. Im tam nie chodziło o to, że dotknął piłkę obrońca? Nie wiem, ciężko ocenić na zacinającym się streamie bez powtórki. Dwóch ostatnich akcji meczu nie widziałem, heh.

Straszne problemy z przyjęciem ma Molfetta (pół-Kubańczyk i atakujący na lewym skrzydle, do tego raczej słaby libero), ale dziś niesamowicie łupali na zagrywce, byłem pod wrażeniem postawy Sketa, Torrea i Hierrezuelo. Do tego ci dwaj pierwsi, zwłaszcza Słoweniec, skutecznie grali na wysokiej piłce.

Wiem, że jestem nudny, ale niesamowicie gra Lanza. Chłopak nabrał takiej pewności, że dokonuje takich akcji, jak ta z meczu z Craiovą -> https://www.youtube.com/watch?v=FfyzXBj ... 03534#t=10 .Dla tych, którym nie chce się oglądać, atak z przechodzącej piłki z drugiej linii. :)

Włoch dostaje prawie cały sezon do ataku tyle piłek, co w wielu drużynach nominalny atakujący, kończy je na świetnej efektywności, do tego dosyć dobrze przyjmuje. Wyjątkowo dobrze gra Super Pippo, jak go ochrzcili włoscy komentatorzy, i zaczynam się zastanawiać czy jakakolwiek kadra będzie miała porównywalną siłę ognia na skrzydłach jak Italia. Choć Sander po niemrawym początku też gra świetnie i - przede wszystkim - bardzo regularnie. :)

W końcu szansę dostał Conte zanotował świetny występ. Yyy, tzn. Bonacić... :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Ze statystyk wynika, że Kurek we wczorajszym meczu wystąpił na "dwójce", chyba po raz pierwszy w tym sezonie i po statystykach widać, że miał sporo pracy na boisku, bo przyjął najwięcej piłek i atakował największą liczbę razy ze swojego zespołu. Co do przyjęcia to cyferki mówią, że odbierał zagrywkę najlepiej w swoim zespole (nie pierwszy już raz w tym sezonie). Cieszy mnie to niezmiernie, bo uważam, że w przyjęciu zrobił spory postęp, zdarzają mu się jeszcze z rzadka "babole", ale nie musi być już tak kryty w przyjęciu jak kiedyś. Zaserwował też najwięcej asów w swoim zespole.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze: Wiem, że jestem nudny, ale niesamowicie gra Lanza. Chłopak nabrał takiej pewności, że dokonuje takich akcji, jak ta z meczu z Craiovą -> https://www.youtube.com/watch?v=FfyzXBj ... 03534#t=10 .Dla tych, którym nie chce się oglądać, atak z przechodzącej piłki z drugiej linii. :)

Włoch dostaje prawie cały sezon do ataku tyle piłek, co w wielu drużynach nominalny atakujący, kończy je na świetnej efektywności, do tego dosyć dobrze przyjmuje. Wyjątkowo dobrze gra Super Pippo, jak go ochrzcili włoscy komentatorzy, i zaczynam się zastanawiać czy jakakolwiek kadra będzie miała porównywalną siłę ognia na skrzydłach jak Italia. Choć Sander po niemrawym początku też gra świetnie i - przede wszystkim - bardzo regularnie. :)
A tam nudny, cieszy nie zwykle gra Lanzy, bo jak wspominałem w ostatnich dwóch latach zanotował mega progres- lub też po prostu dano mu szansę. Tzn może piszę nie jasno, rok temu widać było, że jest to meteriał na dobrego, a gdzie tam bardzo dobrego gracza, jednak (co było widać na kadrze- nie raz brakowało doświadczenia)- choć przed sezonem reprezentacyjnym, we własnych rozważaniach typowałem go jako pewniaka do 6- tzn. nie że tak zrobi Mauro, ale że ja bym tak zrobił i w zależności od dyspozycji formy na dystansie dobrał Kovara lub Parodiego. Bo to co pisze Stan, Lanza w tym roku jest świetny, fakt reszta zespołu też gra dobrze, ale nikt mi nie powie, że takim liderem gry jest ktoś inny niż właśnie "Super Pippo"- a niech i będzie ten pseudonim :D
Miło czytać również o mocnych włoskich skrzydłach- wraca Savani. A jak dodać do tego Anzaniego (o czym mi Stan wspomniał)- potwierdzam faktycznie, gra bardzo fajny sezon. Mocno liczyłem, jeszcze na Berettę i w sumie nie chciałbym go spisywać na straty, no ale sam nie wiem. Tylko ten Zajcew, coś dziwnie co pogra kilka meczy na poziomie do Mariczew zaś z Krugłowem kombinuje, no ale to nie ten temat.
Co do Amerykanina, to właśnie Sander jest graczem numer dwa a którego liczę i obserwuje w tym sezonie.
Fajnie, że i w serie A odnalazł się Torres.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Oj z Kurkiem w takiej formie, może być ciężko Skrze przejść Lube w LM, zwłaszcza, że z meczu na mecz Bartek i cała Treia gra coraz lepiej.

PS.
Ładne statystyki wykręca ten Japończyk z Modeny.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lineczka »

Świetny mecz Kurka patrząc po statystykach. Kto dostał MVP? Bartosz czy Sabbi?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Lineczka pisze:Kto dostał MVP? Bartosz czy Sabbi?
Bartek:
https://www.youtube.com/watch?v=13LrDfF ... l=85114404
;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Stracony set z Ravenną wedle mojej laickiej wiedzy, wielkiej formy jeszcze nie znamionuje. Aczkolwiek, przyznaję rację, Skra będzie miała dużo trudniej niż mi się pierwotnie wydawało.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Kamil92 »

Akurat ten set oglądałem i ogólnie Lube grało dobrze, a Ravenna zagrała ponad stan i chociaż Treia w końcówce ich dogoniła, to przez proste błędy i trochę przez brak skuteczności Parodiego na lewym, oddali tę partię. Taki wypadek przy pracy.
Cieszy mnie, że forma rośnie, bo wiele sobie obiecuję przed zbliżającym się dwumeczem Skra - Lube.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lineczka »

Kamil92 pisze:
Lineczka pisze:Kto dostał MVP? Bartosz czy Sabbi?
Bartek:
https://www.youtube.com/watch?v=13LrDfF ... l=85114404
;)
Dzięki. :) Nie znam włoskiego, ale dla Bartka szacun za opanowanie języka w stopniu komunikatywnym!
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Gustlik »

Kamil92 pisze:Oj z Kurkiem w takiej formie, może być ciężko Skrze przejść Lube w LM, zwłaszcza, że z meczu na mecz Bartek i cała Treia gra coraz lepiej.
Moim zdaniem szkoda, że mecz nie będzie grany w Bełchatowie bo wystrzelaliby go jak kaczkę zagrywką. - Moim zdaniem Kurek jeszcze nie dał na tyle dużo świetnych występów, żeby móc o nim mówić - international level.

W pamięci mam Złotego Seta w Kazaniu - może trochę mi to przysłania jego wizerunek od tamtej pory - ale dla Niego to najważniejszy sprawdzian tego sezonu (do tej pory) - bo nabijać 70% w ataku Rawennie, Monzie czy Padwie to nie jest dla
"takiego" zawodnika żaden wyczyn.

Niech pokażę na co go stać w dwumeczu ze Skrą Bełchatów i niech chociaż jedną końcówkę seta rozstrzygnie dla swojego zespołu jakimś asem albo kontrą na potrójnym bloku - bo w końcówkach Bart po prostu... zawodzi.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Noworoczny »

W złotym secie granym w Trydencie miał jakieś asy, IIRC.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Gustlik chyba siedział w czołgu, jak Kurek wygrywał kadrze medale...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: compact »

Chyba ma na myśli karierę w Lube. Ale nie wiem, aż tak bardzo nie śledzę.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Nie ma. Złoty set w Kazaniu to pojazd po Kurku stary jak świat.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: compact »

Lepszy tiebreak w Łodzi. 8-)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

compact pisze:Lepszy tiebreak w Łodzi. 8-)
Najlepsze było przed nim. :)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Mateusz1993 »

Nono ładną robotę zrobił w Piacenzie Randazzo :D
Ma jednak młody Włoch w tym sezonie mecze fajnej gry, aby nie być gołosłownym w wygranym meczu z "Zlatanovem i spółką" zdobył 28 punktów na dobrej skuteczności- bodaj 58%. Miałem przyjemność popatrzeć nieco na ten mecz i trzeba przyznać, że wizualnie również wyglądało to bardzo dobrze. Oby ruszył ze swoją grą, bo może to być kawał grajka, choć w minionych kilkunastu miesiącach aż takiego szału nie robił to wciąż liczę na niego.

Bartek ma pewne miejsce w szóstce, jest ważnym ogniwem to i gra lepiej, cała Treia ruszyła do przodu, będzie ciekawie w LM, choć stawiam na Skrę ;)
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lineczka »

StanLee pisze:Nie ma. Złoty set w Kazaniu to pojazd po Kurku stary jak świat.

Dokładnie. Jeden słabszy set przesłania niektórym dziesiątki setów, które dzięki Kurkowi drużyny wygrywały.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Ale bądźmy uczciwi, tego było sporo więcej. :) Ocena (obiektywna) Kurka sprowadza się do tego, że a) ma swoje niezaprzeczalne wady, b) jest wyjątkowo mało wszechstronny jak na gracza tej klasy, c) przez gorącą głowę zdążył sporo wpadek zanotować, ALE d) w odpowiednim systemie nie ma zbyt wielu przyjmujących o podobnym wkładzie w grę co Bartosz i e) to zdecydowanie klasa światowa w takim wydaniu. Nie za bardzo widzę pole do rozmowy w żadnym z tych podpunktów, sorry, Gustlik.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Bazinga »

kurek na trybunach dzisiaj sobie siedzi : O
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

W A2 też już mają wideo challenge. Przynajmniej w finale Pucharu A2, który właśnie leci w RS1. Swoją drogą bardzo dobry poziom tego spotkania. Myślę, że nasza I liga nie ma porównania. Wiele nazwisk znanych z Serie A1.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: picaporte »

No właśnie! tam finał transmitowany a miał być mecz Piacenzy :|
riki tiki tak!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”