Kto w sezonie 2007/08 Serie A mężczyzn sięgnie po scudetto?

Endryl
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:43
Płeć: M
Lokalizacja: nowhere

Kto w sezonie 2007/08 Serie A mężczyzn sięgnie po scudetto?

Post autor: Endryl »

Jak myślicie? Które drużyny będą w tym roku walczyć o mistrzostwo, a które o spadek? Na pierwszą czwórkę typuję:
1. Sisley - bardzo mocny skład, bez słabych punktów
2. Roma - Miljković, Mastrangelo, Marshall mowią sami za siebie
3. Lube - również gwiazdy (Świderski, Gerić), ale nie takie jak w Treviso i Romie, chociaż będą chcieli coś osiągnąć po bardzo słabym sezonie
4. Cimone - Brazylijczycy André, Andre Heller, Ricardo i Murilo mogą postraszyć.

O utrzymanie walczyć będą wg mnie Corigliano, Latina i Padwa. Drużyny Polaków (oprócz Lube) to raczej środek tabeli. O czwórkę może powalczyć Itas.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: SERIE A

Post autor: Ann »

Moim faworytem w tym sezonie jest Trento. Pomijam fakt polskiego Winiara, ale zespół kupił Nikole Grbića (od którego nauki pobierać będzie tam Kuba Bednaruk), po serialu 300odcinkowym kontrakt podpisał wreszcie Matej Kazijski. Sprowadzili Vlado Nikolova. Zespół ma potencjał tylko pytanie czy zdołają poukładać wszystko i stać się zespołem.
Oprócz tego oczywiście Roma, transfer sezonu we Włoszech - przejście Miljkovića wzmocni zespół. Tak samo jak odejście z Piacenzy do Romy Marshala. Jest Mastrangelo - nie schodzi poniżej pewnego poziomu.
Macerata hmmm, całym sercem życzę im powtórzenia mistrzostwa ponieważ to wciąż mój ulubiony zespół we Włoszech, ale wydaje mi się, że może być średnio. Omrcen przy całym szacunku to nie Miljković. Przybył Świder - nieźle. Na środku też ok jest Gerić, Rodrigao i Lebl (który z nich wyląduje na ławce?!?!?). Stary wyga Corsano na libero.
Modena no cóż, mają siatkarską ikona na pozycji trenera, ale czy Giani jest w stanie w jeden sezon sprawić, że zespól wróci do lat świetności, nie sądzę.
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: OziM »

Ciężko jest wybrać kogoś, ale naprawdę drużyny włoskie mają wyrównany poziom i walka o tytuł będzie emocjonująca. Lubię Sisley Treviso. Odszedł Vermiglio, ale w jego miejsce pojawił się Pujol, odszedł Tencati, a pojawił sie Hubner i tu myślę, że jest zmiana na plus. Po za tym tacy gracze jak: Fei, Cisolla, Papi, Farina czy Gustavo to gracze bardzo doświadczeni i mogący walczyć o najwyższe cele, ale jest jedno pytanie - czy Sisley postawi w tym roku na LM czy Serie A. Nie można tego pogodzić jak pokazały dwa ostatnie sezony, więc trzeba się będzie skupić na jednym.
Kolejny faworyt to Roma, myślę, że nawet większy od Sisleya. Tacy zawodnicy jak: Milijkovic, Savani, Marshall, Mastrangelo czy Henno gwarantują walkę o najwyższe cele. Ale tu problem może być z rozgrywającym, bo Coscione nie prezentował aż tak dobrego poziomu w zeszłym sezonie w barwach Lube, ale jednak zdecydowali sie postawic na niego i może to okaże się dobre, a w dodatku na ławce są tacy gracze jak: Hernandez/ Tofoli, Molteni czy Semenzato i to zwiastuje, że ta ekipa przygotowała się do walki o tytuł wiedząc, że sezon we Włoszech jest długi, trudny i męczący.
Włączyć się do walki powinny też Cimone Modena, Lube Banca oraz Trentino. Każda z tych drużyn dysponuje bardzo dobrym składem i gwiazdami w swoich szeregach, więc moze być bardzo ciekawie.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

OziM pisze:Ale tu problem może być z rozgrywającym, bo Coscione nie prezentował aż tak dobrego poziomu w zeszłym sezonie w barwach Lube
Manuele Coscione nigdy nie grał w Maceracie. Jeśli się dobrze pamiętam reprezentował barwy Cuneo w ubiegłym sezonie.
Awatar użytkownika
Anusiek
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:47
Płeć: K
Lokalizacja: ^^Sieradz...moje miastooo^^
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Anusiek »

Coz...uwazam,ze trudno wskazac zwyciezce...Serie A jest jansilniejsza liga na swiecie, we Wloszech kazdy moze wygrac z kazdym...ja w tym sezonie bede kibicowac Trentino ze wzgledu na Michala Winiarskiego i Mateya Kaziyskiego ;)) ale najpowazniejszym kandydatem do wygrania tego trofeum bedzie Sisley, ma swietnych zawodnikow, na kazdej pozycji...Roma ma prawdopodobnie najlepszego atakującego swiata - Milijkovica. Mysle,ze Lube moze powalczyc o 4, maja swietnych srodkowych, no i oczywiscie Sebastaian Swiderskiego :p. Jest tez Sparkling Milano, ktory ma calkiem niezly sklad-Kadziewicz,Samica,Millar,Gradner etc...
...bedzie sie dzialo...xDD
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Knutsen »

Liga Włoska nie jest najsilniejsza, zdecydowanie więcej gwiazd coraz częściej wybiera kierunek na wschód europy do Rosji.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Anusiek
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:47
Płeć: K
Lokalizacja: ^^Sieradz...moje miastooo^^
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Anusiek »

Dla mnie najsilniejsza jest liga wloska...w Rosji moze grac co najwyzej 2 obcokrajowcow w kazdej druzynie...we Wloszech jets o wiele wiekszy poziom...jest tez na co popatrzec:p
..."Każdym swoim zagraniem pokazujesz, kim naprawdę jesteś"...
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Knutsen »

Anusiek pisze:w Rosji moze grac co najwyzej 2 obcokrajowcow w kazdej druzynie...we Wloszech jets o wiele wiekszy poziom...jest tez na co popatrzec:p

I co z tego, że w Rosji może grać tylko 2 obcokrajowców skoro drużyny mają największe światowe gwiazdy?? Nie ilość się liczy a jakość :], a argument, że jest na co popatrzeć to żaden argument.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
unka
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:54
Płeć: K
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: unka »

Moim zdaniem w tym sezonie po najwyzsze włoskie trofeum sięgnie bardzo mocny Sisley, ale liczyłabym na dobry występ Trentino, któremu osobiście kibicuję.
I zjednoczeni huligani skandują "Polska, jesteśmy z Wami!" :)
vani
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:53
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: vani »

jak dla mnie Itas Trentino ;)
w wiekszości jest to spowodowane moim zamiłowaniem do Michała Winairskiego, a i skład mają niezły (Winiarskie, Kazijski, Nikolov i reszta).
Nie oglądam zbytnio ligi włoskiej, ponieważ nie mam kanału sport klub, ale jak nadarzy się jakiś artykuł to chętnie czytam.
Winiar^Dante^Winiar^Zagumny^Winiar^ Rouzier^Winiar^Pierre xD
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: OziM »

Itas ma dość mocny skład, ale w kilku elementach może im czegoś brakować. Napewno w ataku będą bardzo groźni, ponieważ ich skrzydłowi: Nikolov, Winiarski, Kazijski piłki rozegrane będą mieli bardzo dobrze gdyż rozgrywającym Trentino jest Grbic. Środek siatki zdecydowanie słabszy od tego z poprzedniego sezonu. Hellera i Hubnera zastąpili Piscopo i Jeroncic. Napewno pierwsza szóstka jest mocna, ale czy rezerwowi sobie poradzą to jest pytanie, ale odpowiedź poznamy w trakcie sezonu.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Edyta

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Edyta »

Macerata hmmm, całym sercem życzę im powtórzenia mistrzostwa ponieważ to wciąż mój ulubiony zespół we Włoszech, ale wydaje mi się, że może być średnio. Omrcen przy całym szacunku to nie Miljković. Przybył Świder - nieźle. Na środku też ok jest Gerić, Rodrigao i Lebl (który z nich wyląduje na ławce?!?!?)
Z tego co stoi we włoskim "mercato", na ławkę szykowany jest Rodrigao. Widziałam przez parę lat trochę meczów Martina Lebla w Perugii i jest on wg mnie może nawet jednym z najlepszych środkowych świata. Dość powiedzieć, że ustawiano grę drużyny pod niego i częstokroć bywał najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole, czym przyćmiewał kolejnych nominalnych atakujących. Tyle że nie ma niestety pola do popisu w nie najmocniejszej reprezentacji (na ME też Czechów nie będzie...) i przez to jego kariera nie jest tak błyskotliwa jak by mogła być.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Rodrigao?! Myślisz, ze de Giorgi posadzi na ławie mistrza świata?! to by było ciekawe...
Zastanawiające jest, że Macerata tak wzmocniła środek kupując Lebla (według mnie to jeden z bardziej utalentowanych środkowych na świecie).
Mam tylko nadzieję, że Gerić nie wyląduje na ławce (bo to mój ulubiony środkowy)
Zapowiada się interesująco.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

O ile mnie pamięć nie myli (nie chce mi się teraz grzebać w archiwach) to w momencie, kiedy był podpisywany transfer z Martinem, Rodrigo Santana miał zamiar odejść z Maceraty. Zupełnie inna kwestia to to, że dla mnie lepszym środkowym jest Lebl. Czy to jego wina, że nie ma zkim zdobyć mistrzostwa świata? :]
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2007, o 18:53 przez Liana, łącznie zmieniany 1 raz.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:O ile mnie pamięć nie myli (nie chce mi się teraz grzebać w archiwach) to w momencie, kiedy był podpisywany transfer z Martinem, Rodrigo Santana miał zamiar odejść z Maceraty.
Tego nie wiem, ale w Maceracie nie miał ochoty zostawać również Gerić, a jego pozostanie zależało tylko od decyzji Miljkovića.
Na zasadzie Miljković out, Gerić zostaje, Miljković in - Gerić idzie do Grecji.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Wiadomo, że Andrija został tam na zasadzie dżentelmeńskiej umowy - i Rodrigao zmianą swojej decyzji narobił trochę zamieszania: z tego co pamiętam, to Brazylijczyk miał chyba jeszcze ważny kontrakt, stąd koniecznośc przygarnięcia go z powrotem 8-) .

Zupełnie inna kwestia to to, że dla mnie lepszym środkowym jest Lebl. Czy to jego wina, że nie ma z kim zdobyć mistrzostwa świata? :]
Edyta

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Edyta »

Dla mnie to też była dość zaskakująca sytuacja, że ostatecznie w Maceracie wylądowało trzech tak klasowych środkowych. Nie bardzo wiem, skąd ta sytuacja z Rodrigao, który długo widniał na liście transferowej, by w końcu wrócić do składu. Wiadomo, że Gerić wrócił zgodnie z umową, gdy Omrcen wskoczył za Ivana na atak (o tej umowie wspominał kiedyś Świder). Ale "powrót" Rodrigao był trochę zaskakujący, może nawet i dla samego klubu - i może dlatego nie jest póki co przymierzany do pierwszego składu.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Rodrigao na 100 % mial wrócić do Brazylii, zapewne na jeden sezon (dość często stosowana praktyka przez tych grających w serie A Brazylijczyków) i sprawa była już praktycznie przesądzona, więc w takiej sytuacji Santana musi się chyba liczyć z ewentualnością grzania ławy w przypadku dobrej dyspozycji tych przewidzianych do podstawowego składu. Chyba, ze dziadek Gerić będzie chciał se odpoczywać :D :D :D :]
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Chyba, ze dziadek Gerić będzie chciał se odpoczywać :D :D :D :]
Wątpię. Właśnie dlatego, ze pan Sintini dawał mu za bardzo "odpoczywać" w zeszłym sezonie, Gerić chciał z Maceraty za wszelką cenę odejść. I mógł to zrobić, kończył mu się kontrakt, chcieli go Grecy, ale gdy Sintini zdecydował się sam zmienić barwy klubowe, Gerić pomyślał drugi raz i przedłużył o dwa lata (z opcją odejścia po roku) kontrakt.
Choć jak sam mówi, wciąż myśli o zmianie klimatu.
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Qiub »

Hmmm... w lidze włoskiej przynajmniej 8 zespołów stać na scudetto.
1.SIsley Treviso (tego argumentować nie trzeba) :P
2. Roma ( Mijkovic, Mijjkovic i jescze raz Miljikovic a oprócz tego świetny Mastrangello i latający Marshall)
3. Trentino ( Kaziyski i Winiarski chyba najlepsze przyjęcie w Serie A)
4. Piacenza (bez Grbica i Marshall ale za to z Granvorkom, Rodriguezem i Meonim no i z Gromadowskim :] )
5. Modena (Denis Angell, Andre, Heller, Murillo: czy trzeba pisać coś więcej??)
6. Milan ( Świetny ostatnio Gardner, najlepszy z francuzów Samica i nasz Kadziu, świetny wyrównany skład)
7. Macerata ( Geric jedeyny środkowy który możę równać się z Mastrangello w Serie A, no i Świderski)
8. Perugia ( mniejsze szanse na medal ale zawsze mają w składzie przecież Kovacevica, Kromma i Sintiniego)
Reszta drużyn nie odegra w Serie A zbyt dużej roli... :D
Podpis.
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: OziM »

Qiub pisze:3. Trentino ( Kaziyski i Winiarski chyba najlepsze przyjęcie w Serie A)
Jeśli patrzeć w perspektuwie przyjęcia jako przyjęcia to aż tak dobra ta para nie jest. Owszem, Winair kapitalnie radzi sobie w tym elemencie, ale Kazijski to jest przeciętny przyjmujący i chyba go dość łatwo złamać, ale jeśli chodzi o przyjęcie jako ogólnie rozumowane pojęcie włącznie z atakiem to bardzo dobrze się to prezentuje, ale napewno gorzej niz para Papi - Cisolla czy Marshall - Savani.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
olek322
Posty: 447
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: olek322 »

No ja nie wiem czy tak napewno gorzej. Kazijski został przecież wybrany najlepszym siatkarzem europy A Winiarski to zawodnik kompletny - pewnie przyjmuje, skuteczny w ataku no i ma dobrą zagrywke. Jeden z lepszych zawodników LŚ. na której to Savani nic nie pokazał, a i Cissola już zaczyna się chyba wypalac. No ale zobaczymy jak się zacznie Sezon może się myle.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

Kandydatów tyle ile zespołów , ale ja oczywiście stawiam na Lube :D odejście Ivana przez chwilę było bolesne , ale nie samym Milko Lube żyje :) mamy Świderskiego , rewelacyjny środek - nieważne kto będzie grał i tak będzie dobrze ... Gerić i dziadek ? Liano proszę Cię :P
Szansa na zamieszanie w czołówce - Trento ! Nasz Winiar z Kaziyskim i z Kolą będą przewracać klepki w parkiecie!
Roma - bardzo groźna , Milan fajny , wyrównany skład... zapowiada się jak zwykle ciekawie ! Oby jak najwięcej relacji w TV !

FORZA LUBE !
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2007, o 13:33 przez Monic, łącznie zmieniany 2 razy.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Monic pisze:Kazyinskim
To przechodzi z Magiery na kibiców! Kazijski (po polsku) Kaziyski (po angielsku).
Przepraszam, jestem uczulona na przekręcanie nazwisk (tudzież imion).

A co do składów to jako, że mój bułgarski ulubienic wylądował na południu Włoch, jestem bardzo ciekawa na co stać beniaminka z Corigliano.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

to zwykła literówka Ann :P - spokojnie ... nic nie przechodzi z żadnego Magiery - kilka wdechów i wydechów i powinno być w porządku !
Więcej grzechów nie popełnie
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Monic pisze:Gerić i dziadek ? Liano proszę Cię :P
To była ordynarna prowokacja skierowana do Ann, ale ona się nie dała :( . Tak czy inaczej chwyciłam inną "ofiarę".

Monic: na pewno Lube? A nie Mezzaroma? :P :]
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

Liana pisze:Monic: na pewno Lube? A nie Mezzaroma? :P :]
Ale zabawne , uśmiałam się do łez :P i nie jestem żadną "ofiarą" - tak sobie tylko Cię zaczepiłam :P
Mezzaroma to będzie rozczarowanie sezonu - ja Ci mówie ;)

ps. zaraz nas wywalą za zbaczanie z tematu 8-)
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:To była ordynarna prowokacja skierowana do Ann, ale ona się nie dała :( . Tak czy inaczej chwyciłam inną "ofiarę".
Jak mogłaś! tak mnie próbować sprowokować. Skandal
A mówiąc poważnie to ja tam nikomu metryczkę nie zaglądam skoro dobrze gra. Sama kiedyś będę miała 30tkę i nie chciałabym żeby ktoś powiedział że jestem babcią :D
A wracając do tematu to mimo całego uwielbienia do Lube jakie posiadam wątpię aby stać ich było na ponowne scudetto w tym sezonie (mam jednak nadzieję, że chociaż do playoffów awansują :D)
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

Ann pisze:A wracając do tematu to mimo całego uwielbienia do Lube jakie posiadam wątpię aby stać ich było na ponowne scudetto w tym sezonie (mam jednak nadzieję, że chociaż do playoffów awansują :D)
Szczerze powiedziawszy to też nie jestem aż taką optymistką w tej kwestii... porównując składy zespołów w Serie A - Lube wcale nie plasuje się w ścisłej czołówce ... myśle ,że kilka niespodzianek jest w stanie sprawić , a jak do playoffów awansują to dalej może być już tylko lepiej :D
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Ann pisze:
A mówiąc poważnie to ja tam nikomu metryczkę nie zaglądam skoro dobrze gra. Sama kiedyś będę miała 30tkę i nie chciałabym żeby ktoś powiedział że jestem babcią :D
Żadnego trzydziestoletniego siatkarza nie przyszłoby mi do głowy uważać za dziadka. Do tej kategorii zaliczam takich podchodzących pod czterdziestkę, a i to w wyrazistym cudzysłowiu :P

Przed tym sezonem nie podejmuję się typować zwycięzcy. Zbyt duże były wędrówki ludów. Kibicować będę przede wszystkim Lube, łaskawym okiem będę patrzeć na mój ulubiony "od zawsze" klub z Mediolanu - no i oczywiście pozostałym "polskim" klubom również będę sprzyjać :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”