sezon 2018/2019 - seria A

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

kanimo pisze:A co jest ciezkiego w aklimatyzacji w Europie? W sensie fizycznym, bo rozumiem ze spolecznie to zycie ma inne tempo i inny smak.
Tylko Leal z uciazliwosciami spolecznymi mierzy sie chyba mniej, niz obywatel lambda.
Tak strzelam, ale pewnie zupełnie inne podejście europejczyków do sportu, większe obciążenia treningowe, bardziej rygorystyczne diety, większa dyscyplina dla zawodników, inne tempo gry - i pewnie wiele, wiele więcej takich małych, ale bardzo istotnych rzeczy. ;)
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: GolMar »

Aershis pisze:Zresztą te KMŚ wygrywane przez Sadę to zawsze były dobre turnieje Leala i takie sobie Leona.
Ja tam pamiętam, że Leon był najjaśniejszym punktem Zenitu w obu przegranych finałach. A poza tym te KMŚ w Brazylii były specyficzne, kwaterowali drużyny przyjezdne na zupełnie drugim końcu Belo Horizonte, spędzały koło 1,5-2h w autokarze w drodze na halę i z powrotem, podobno były też zasłaniane klimatyzatory... Ale to offtop.
Aershis pisze:
kanimo pisze:A co jest ciezkiego w aklimatyzacji w Europie? W sensie fizycznym, bo rozumiem ze spolecznie to zycie ma inne tempo i inny smak.
Tylko Leal z uciazliwosciami spolecznymi mierzy sie chyba mniej, niz obywatel lambda.
Tak strzelam, ale pewnie zupełnie inne podejście europejczyków do sportu, większe obciążenia treningowe, bardziej rygorystyczne diety, większa dyscyplina dla zawodników, inne tempo gry - i pewnie wiele, wiele więcej takich małych, ale bardzo istotnych rzeczy. ;)
Mi się wydaje, że w Brazylii spory nacisk kładą na przygotowanie fizyczne i siłownię, ale może Leal miał jakąś taryfę ulgową ;) Leal w Sadzie i w Brazylii był niekwestionowaną gwiazdą, a do Włoch przyszedł trochę w cieniu Leona i widać, że bardzo chciał coś udowodnić.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aranger pisze:To co, dwóch reprezentantów Polski w najlepszym klubowym klubie w Europie ?
Chyba można być pewnym, że do Lube trafi jeden z Polaków - pytanie brzmi, czy z luksemburskim obywatelstwem, czy ten z MVP MŚ.

Pasini w komentarzu napisał, że Kurek.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:https://twitter.com/VolleyLube/status/1 ... 9842992129 - komunikat oficjalny.

To co, dwóch reprezentantów Polski w najlepszym klubowym klubie w Europie ?
No to nasza ulubiona opera mydlana z Zajcewem w roli głównej właśnie się skończyła. Ukradkiem ocieramy łzy. :D

WysokiPortorykanczyk pisze:
Aranger pisze:To co, dwóch reprezentantów Polski w najlepszym klubowym klubie w Europie ?
Chyba można być pewnym, że do Lube trafi jeden z Polaków - pytanie brzmi, czy z luksemburskim obywatelstwem, czy ten z MVP MŚ.

Pasini w komentarzu napisał, że Kurek.
Istnieje też taka możliwość że obaj. Giuseppe Cormio dyrektor sportowy Lube powiedział w wywiadzie jeszcze w kwietniu, że być może na miejsce Sokołowa zaangażują dwóch zagranicznych atakujących - bardziej doświadczonego i jakiegoś obiecującego młodego. W ostatnich dniach do trzech nazwisk Zajcew-Kurek-Rychlicki które były wymieniane w kontekście trójkąta Lube-Modeny-Onico doszło jeszcze nazwisko Amira Ghafoura, o którym spekulowano że mógłby trafić zamiast Rychlickiego do Warszawy.

Choć przyznam, że w dwóch zagranicznych atakujących w Lube nie chce mi się jakoś specjalnie wierzyć, bo Włoch jako zmiennik Kurka, nawet taki młody i mało doświadczony jak Diego Cantagalli to zawsze mniejszy problem z limitami.
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: boftek »

Czyli może okazać się, że Bieniek cały sezon może przesiedzieć na ławce dzięki Kurkowi? (Wiadomo, Rychlicki też do tego doprowadziłby).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Albo Kurek, albo Rychlicki-Ghafour, jakbym miał osobiście typować.
boftek pisze:Czyli może okazać się, że Bieniek cały sezon może przesiedzieć na ławce dzięki Kurkowi? (Wiadomo, Rychlicki też do tego doprowadziłby).
To, że Bieniek może przesiedzieć cały sezon na ławce, to wiadomo było już w momencie ogłoszenia jego transferu, a przed ogłoszeniem informacji o odejściu Sokołowa do Kazania. Wydawało się, że Stanković jako 'trzeci' środkowy pograł w tym sezonie dużo licząc LM i KMŚ, ale w tym momencie nie wiadomo nawet czy Serb z Cucine Lube odejdzie. Tylko wtedy Bieniek na wypożyczenie? Ja jednak myślę, że Bieniek zostanie na trzeciego środkowego na puchary, a Serb odejdzie.

Zabawne, że informacja o powrocie Juantoreny do kadry wzbudziła mniejsze (we Włoszech) poruszenie, niż informacja o Zaytsevie. ;)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

W końcu ta opera mydlana z Zaytsevem dobiegła końca, na całe szczęście tylko u nich w kraju jest porównywany do Cristiano Ronaldo, bo obok Cristiano to on nawet nie stał :(
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Albo Kurek, albo Rychlicki-Ghafour, jakbym miał osobiście typować.
Nazwisko Ghafoura nie tylko w kontekście Warszawy, ale także Lube też się oczywiście przewija, ale charakterologicznie, czy nawet i metrykalnie (dopiero 27 lat) Irańczyk nie wpisuje mi się raczej w ten układ "stary-młody" o którym mówił dyrektor sportowy Lube. To mimo wszystko ciągle taki typ zawodnika, który często naprawdę bardzo dobrze zaczyna mecz, ale później z każdą minutą stopniowo traci zarówno energię jak i całą pewność siebie. Żadna opoka dla drużyny, czy właśnie gwarancja teoretycznie zdobytego już przecież w reprezentacji Iranu niemałego, międzynarodowego doświadczenia, tylko typ siatkarza wybitnie chimeryczny. Ale zobaczymy...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O Ghafourze mówiono w kontekście Civitanovy już rok temu, gdy jeszcze nie wiadomo było jak długo po operacji barku pauzować będzie Cwetan Sokołow. Ostatecznie okazało się, że pozyskano Simona, który może ewentualnie grać na ataku, a na dodatek ta pauza Bułgara okazała się krótsza niż mówiono. Ghafour to bardzo ograny zawodnik i na drugiego atakującego chyba pasuje bardzo dobrze - inna sprawa, że sezon w Monzy miał słaby i z perspektywy Civitanovy to, co tu dużo gadać, półśrodki. Zobaczymy, dzisiaj się to chyba wyjaśni. Ja jednak stawiam na Kurka, bo nie przez przypadek okienko Onico było równie zamrożone, co włoskich klubów.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:. Ja jednak stawiam na Kurka, bo nie przez przypadek okienko Onico było równie zamrożone, co włoskich klubów.
Portal volleyball.it podaje, że oficjalne ogłoszenie transferu Kurka przez Lube to już teraz kwestia minut https://www.volleyball.it/civitanova-du ... llopposto/

A co do Onico, to pozostaje już chyba jedno pytanie, czy będą w stanie dogadać się z Rychlickim i będą potrafili ściągnąć go do Warszawy. Miejmy nadzieję, że tak. Kamil niedawno na swoim profilu instagramowym "błagał żeby zrobić z niego Polaka, jak z Leona", a akurat dyrektor Onico, prawa ręka Gacka w klubie nosi nawet nazwisko Polak. Może jakaś szybka adopcja? :]
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

Nie orientujecie sie gdzie może ewentualnie odejść Srecko? na volleyball.it już wpisano w tabelke domniemane przyjście Anzaniego w jego miejsce
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Tharaster pisze:Nie orientujecie sie gdzie może ewentualnie odejść Srecko? na volleyball.it już wpisano w tabelke domniemane przyjście Anzaniego w jego miejsce
Wcześniej anonsowano przejście do Trento Gianluca Galassi z Perugii, więc Anzani z powodzeniem mógłby trafić jako trzeci włoski środkowy do Trydentu także i na jego miejsce. Co do Lisinaca, to włoska prasa twierdzi, że jego odejście z Trentino jest prawdopodobne tylko wtedy, gdyby wcześniej przeszedł tam Boyer. A do tego jest raczej droga bardzo daleka. Verona, która ma co prawda problem z utrzymaniem budżetu, ponoć próbuje obecnie namówić Francuza żeby się zgodził na redukcje swojego kontraktu o przynajmniej kilkanaście tysięcy Euro (a zarabia około 250 tysięcy) i głównie to jest właśnie powód wszystkich plotek o jego możliwym odejściu m.in. do Trentino. Można jednak się spodziewać, że w końcu Verona i Boyer dojdą do jakiegoś porozumienia i Francuz w zespole Stojczewa na przyszły sezon zostanie. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Lisinaca w Trento akurat w Veronie Sebastian Sole nie ma w tym momencie ważnego kontraktu na przyszły sezon, a to przecież bezdyskusyjnie najlepszy środkowy ligi włoskiej minionego sezonu. Mimo tego, o odejściu Argentyńczyka, na przykład możliwym wyjeździe gdzieś za granicę, nikt jakoś specjalnie we Włoszech nawet nie spekuluje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I z doświadczenia miałbym pewien dystans do tego co się pojawia w karuzeli na volleyball.it. Lisinac ma ważny kontrakt.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

https://www.lubevolley.it/news/2019-05- ... ivitanova/

A więc jednak wszystkich totalnie zaskoczyli. Chyba sensacja po dzisiejszych doniesieniach. :D

Chyba pozytywne rozwiązanie dla wszystkich oprócz Bieńka, ale jego ratowałby tylko Zaytsev. Plusliga i Onico nie straci największej gwiazdy, bo Kurek raczej żadnej Japonii teraz nie wymyśli, Lube z dobrym atakującym, a sam Rychlicki przed wielką szansą.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, o 18:09 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

Czyli Polak w Lube ;) bardzo fajnie będzie go oglądać w tym gwiazdozbiorze ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:https://www.lubevolley.it/news/2019-05- ... ivitanova/

A więc jednak wszystkich totalnie zaskoczyli. Chyba sensacja po dzisiejszych doniesieniach. :D
Jeżeli tylko sam Rychlicki i nie będzie w Lube Kurka - to na pewno sensacja. Jeżeli natomiast dojdzie jeszcze Bartek to będzie to urzeczywistnienie planu "dwóch zagranicznych atakujących - starszy, bardziej doświadczony + obiecujący młody" o którym dyrektor sportowy Lube mówił jeszcze w kwietniu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kapitalny sezon miał Rychlicki, do Bruno pasuje dobrze, ale czy na takim poziomie będzie w stanie to powtórzyć - uwaga, niespodzianka - nie wiadomo. 2+1 podpisane. Szczerze nie sądzę @drukjulu, żeby miał tutaj przyjść jeszcze Kurek, aczkolwiek samego mnie zastanawia, bo na pewno dużo pieniędzy tutaj zostało oszczędzone, czy nie przyjdzie inny dobry atakujący.

Wydaje mi się, że Lube zaczęło trochę myśleć o przyszłości.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

Prędzej bym się spodziewał chyba tego Ghafoura właśnie, bo kontrakt Kurka to pewnie aktualnie spore pieniądze, nie wiem czy nawet Lube byłoby w stanie udźwignąć budżetowo jeszcze tak wybornego zmiennika.
WysokiPortorykanczyk pisze:Wydaje mi się, że Lube zaczęło trochę myśleć o przyszłości.
I w sumie się nie dziwię, tak sobie ostatnio myślałem, że poziom z końcówki tego sezonu to może być peak tego składu w podobnej postaci, bo kto tam nie przyjdzie za Sokołowa, to raczej będzie mniejsze bądź większe osłabienie, Juantorena i Leal po trzydziestce i o utrzymanie poziomu pewno coraz ciężej, a temu drugiemu jeszcze odchodzi wolne lato teraz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Swoją drogą tak sprawdzam statystyki z tego sezonu i Rychlicki zanotował dwa (!) mecze poniżej 40% skuteczności ataku, i to oba na przyjęciu... Na samym ataku - 5,35 pkt/set, 51,3% skuteczności i 35% efektywności ataku. Ba, poniżej 45% skuteczności zanotował na ataku ledwie pięć występów. Niesamowita regularność biorąc pod uwagę zespół, w jakim występował. Moim zdaniem Sokołow miał zdecydowanie najsłabszy sezon spośród wszystkich w Lube, co nawet pokazują statystyki, ale mam jednak duże wątpliwości czy jest w stanie go zastąpić Rychlicki, zwłaszcza, że w innych elementach szału on nie robi.

Inna sprawa, że poza Płotnickim to chyba największa wschodząca gwiazda jaka pokazała się w tym roku. No, Poletajew jeszcze, ale on to inna sprawa.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Prędzej bym się spodziewał chyba tego Ghafoura właśnie, bo kontrakt Kurka to pewnie aktualnie spore pieniądze, nie wiem czy nawet Lube byłoby w stanie udźwignąć budżetowo jeszcze tak wybornego zmiennika.
Myślę, że akurat Lube na to stać. Dostali od Zenitu 300 tysięcy Euro odstępnego za Sokołowa, sam kontrakt Bułgara który przyjął Zenit to następne circa 600 tysięcy Euro, do tego wygrywając Champions League otrzymali od CEV jeszcze czek na 100 tysięcy Euro. W sumie mają wiec jakieś 1 miliona Euro wolnych pieniędzy do wydania na nowego atakującego, lub atakujących. A kontrakt Bartka w Lube, według zapowiedzi, miał być porównywalny do tego co wcześniej otrzymywał Sokołow we włoskim klubie.
WysokiPortorykanczyk pisze: Wydaje mi się, że Lube zaczęło trochę myśleć o przyszłości.
Ten nacisk w wypowiedzi patrona-właściciela klubu, że Rychlicki to przyszłość projektu Lube, na moją intuicję nie świadczy właśnie wcale o tym, że upatruje się w nim już teraz następcę Sokołowa i zawodnika szóstkowego Civitanovy.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

WysokiPortorykanczyk pisze:Swoją drogą tak sprawdzam statystyki z tego sezonu i Rychlicki zanotował dwa (!) mecze poniżej 40% skuteczności ataku, i to oba na przyjęciu... Na samym ataku - 5,35 pkt/set, 51,3% skuteczności i 35% efektywności ataku. Ba, poniżej 45% skuteczności zanotował na ataku ledwie pięć występów. Niesamowita regularność biorąc pod uwagę zespół, w jakim występował. Moim zdaniem Sokołow miał zdecydowanie najsłabszy sezon spośród wszystkich w Lube, co nawet pokazują statystyki, ale mam jednak duże wątpliwości czy jest w stanie go zastąpić Rychlicki, zwłaszcza, że w innych elementach szału on nie robi.

Inna sprawa, że poza Płotnickim to chyba największa wschodząca gwiazda jaka pokazała się w tym roku. No, Poletajew jeszcze, ale on to inna sprawa.
Płotnicki gra na jakiej licencji Rosyjskiej tak jak Musarski i Pawłov czy nie ? Szkoda tego Rychlickiego że gra dla Luksemburga bo byłby naturalny następca Kurka w kadrze, a tak a on nie będzie miał dużego grania reprezentacyjnego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:Ten nacisk w wypowiedzi patrona-właściciela klubu, że Rychlicki to przyszłość projektu Lube, na moją intuicję nie świadczy właśnie wcale o tym, że upatruje się w nim już teraz następcę Sokołowa i zawodnika szóstkowego Civitanovy.
Tylko dlaczego miałby zgodzić się na to sam Rychlicki?

Ja ostatnio miałem refleksję, że trochę w światowej siatkówce mamy dziurę pokoleniową. Poletajew, Płotnicki, Rychlicki, może DeFalco, Kwolek, Dzavoronok, MOŻE Herrera, Alan Souza i Douglas Souza (ale to już mocno życzeniowo) - chyba głównie o nich za kilka lat możemy mówić tak, jak teraz o Kurku, Kubiaku, Zaytsevie czy innym Andersonie.

Trochę powiew świeżości te transfery Perugii (ale tu chyba nie poszła oficjalka) i Cucine, co mnie bardzo cieszy. Ale mogę tylko powtórzyć opinię, że Perugia na papierze mocno odjechała stawce.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Murilo0 »

Duże zaskoczenie z nowym atakującym Lube. Ostatnio tak myślałem, że bardziej prawdopodobna za kilka lat będzie gra Rychlickiego w reprezentacji Włoch niż Polski. Obym się mylił...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

Wszyscy użytkownicy którzy komentują u GLP wpisy jego blogów powinni w tym momencie jednocześnie mu sie zaśmiać w twarz za te pisanie bzdur w kontekście ostatnich wydarzeń, no ale jak widać dalej go traktują jak bożka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tharaster pisze:Wszyscy użytkownicy którzy komentują u GLP wpisy jego blogów powinni w tym momencie jednocześnie mu sie zaśmiać w twarz za te pisanie bzdur w kontekście ostatnich wydarzeń, no ale jak widać dalej go traktują jak bożka
I w sumie trochę to niektórzy właśnie robią. :D

Pasini w komentarzach pisze, że Fefe wolał Rychlickiego, a Stanković wyląduje w Piacenzy. Może tutaj ma rację i trafi.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Re_soviaczka »

knightrider pisze:Płotnicki gra na jakiej licencji Rosyjskiej tak jak Musarski i Pawłov czy nie?
A dlaczego miałby grać na rosyjskiej licencji, skoro jest Ukraińcem i gra w reprezentacji Ukrainy?
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze:I z doświadczenia miałbym pewien dystans do tego co się pojawia w karuzeli na volleyball.it. Lisinac ma ważny kontrakt.
No ma, ma, oczywiście że ma ważny kontrakt, ale teraz mamy takie czasy że nie jeden kontrakt dało sie "złamać" :P
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

No i miała ruszyć karuzela, na co samemu zacierałem ręce, a tu proszę Rychlicki w Lube, Kurek nie wiadomo gdzie, Zajcew w Modenie. Mogło być tyle ruchów a póki co domino nie ruszyło, bo ten transfer Lube tego zrobić nie mógł.

Czyli saga niczym z transferem Piątka do Milanu, a później Higuaina i Moraty w kopanej, się nie ziści i trzeba liczyć i oczekiwać na inne zaskakujące ruchy.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Passini musi napisać przynajmniej 5 różnych wersji, wtedy jest prawdopodobieństwo, że jakaś być może się trafi

Czyli póki co Onico zostaje z niczym?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7991
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasiniego bym się nie czepiał w tym przypadku, bo przecież o tym, że Kurek odejdzie do Civitanovy, pisaliśmy też my, Polacy, i tak samo pewni Kurka byli też na volleyball.it. Ciekawe czy w sprawie odejścia Bartosza z Polski może jeszcze coś się wydarzyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”