Transfery przed sezonem 2022/23

WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Modena przede wszystkim popełniła błąd odpuszczając Lavię przed sezonem, bo nie sądzę by na przyjęciu to był gorszy gracz od Leala, ale nie wiem kto by w maju podjął decyzję o zostawieniu 21-letniego Lavii po nierównym sezonie i zrezygnował z Leala po świetnym roku w Civitanovie. A że Lavia potem został best OH na ME, będąc najlepszym graczem finału, i broni się w Trentino, to oczywiście mało fortunny dla Modeny bieg wydarzeń.

Można krytykować Sirciego, Sartorettiego czy Zlatanowa i Curti, a tak naprawdę budowanie ekipy we Włoszech ma swoje konkretne ograniczenia i uwarunkowania: wciąż mała pula rodzimych zawodników, potężne windowanie kontraktów, do tego czasami ktoś z Rosji/Azji Ci wyjmie top zawodnika. Mosna z Da Re też zbudowali sobie nierentowny skład za milion monet z Kooyem w podstawie na przyjęciu. XD I tylko Civitanova bez zarzutu, ale zobaczymy jak im pójdzie gdy stracą kolejnego top zawodnika i będą musieli się przebudować.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, o 12:19 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Tharaster pisze: 31 sty 2022, o 11:26 Tak bym właśnie kombinował. No nic, zobaczymy. Jeszcze za wcześnie, żeby wszystko przekreślać, ale znowu może wyjść racja zagorzałych kibiców Modeny którzy od lat krytykują nie tyle, co samą Pedrini, a Sartorettiego, który daje cztery litery jako dyrektor sportowy.
Ja chyba bym tą winę tak fifty fifty rozpisał. O ile Andrea faktycznie figuruje jak dyrektor sportowy, to Pedrini ma jakąś obsesję władzy i to co pojawia się w mediach, a na tym czerpię swoje odczucia, przekonuje mnie do stwierdzenia, że Sartoretti to taki bardziej wykonawczy niż ustawodawczy jest. Nie ma on tej pozycji co Pepe Cormio i raczej nie wydaje mi się aby to on stał za dobrem zawodników. No chyba, że błędnie zakładam :D

Niemniej, sposób zarządzania Modeną to jest arcyciekawy przypadek i jakiś fenomen. Fantastyczni kibice (to dzięki atmosferze playoffów w Pala Panini 17/18 zacząłem jakoś tam bardziej z nimi sympatyzować), super osiągnięcia, wielkie nazwiska, a co roku jakieś dziwne rzeźbienie i masa niedomówień.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Było to już tłumaczone, Modena to nie jest ''właścicielski'' klub jak większość we Włoszech, przez co ciężko mu rywalizować z takimi klubami (Civitanova, Perugia), ale też dzięki temu nie będzie sytuacji jak z Cuneo, Piacenzą czy Treviso, które zniknęły z siatkarskiej mapy w momencie, gdy Lannutti czy Benetton przestali/-ły się interesować siatkówką. Dlatego pisanie o jakiejś szczególnej pozycji Pedrini to nieprawda (Giulianelli może wszystko, a ona jest po prostu członkiem konsorcjum do którego należy klub i została wybrana prezydentem), a to, że ma prezencję niezaspokojonej mamuśki to didaskalia. Modena przez ostatnie lata miała mniejszy budżet (mniej więcej odkąd Orduna zastąpił Bruno na rozegraniu, nie wiem który to był sezon), bo Perugia i Civitanova robiły się lepsze, a Modena gorsza, nawet w tym roku z Bednorzem byli konkurencyjni, bo za relatywnie mniejsze pieniądze pozyskali Polaka, dopiero w tym sezonie się to odwróciło i na koniec sezonu ocenimy rezultaty, bo przed sezonem to raczej mało kto pisał, że ten skład jest źle skomponowany, a największe wątpliwosci budził Ngapeth, który trzyma tam całą grę. ;) Na ten moment zawodnicy to kumple, i trener-dyrektor-prezydent to też kumple, tutaj problemem jest stricte forma sportowa.

Dlatego IMHO z tych plotek tylko odejście Nimira można traktować jako poważną perspektywę, ale może uda się pozyskać kogoś poważnego w zamian.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

Jak to ostatecznie jest z kontraktem Mozicia? Ciorny17 powołując się na Pasiniego informował kilka dni temu o tym, że Słoweniec przedłużył swój kontrakt z klubem z Verony. Tymczasem Drukjul (bardzo dawno na Forum niewidziany) już w czerwcu ub.r. pisał, że Mozic jest "własnością" Perugii i ma z tym klubem podpisany wieloletni kontrakt, a do Verony został jedynie wypożyczony.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Bartek O pisze: 2 lut 2022, o 10:06 Jak to ostatecznie jest z kontraktem Mozicia? Ciorny17 powołując się na Pasiniego informował kilka dni temu o tym, że Słoweniec przedłużył swój kontrakt z klubem z Verony. Tymczasem Drukjul (bardzo dawno na Forum niewidziany) już w czerwcu ub.r. pisał, że Mozic jest "własnością" Perugii i ma z tym klubem podpisany wieloletni kontrakt, a do Verony został jedynie wypożyczony.
Akurat nie ja pisałem o przedłużeniu, ale fakt, zostaje w Weronie. Co do przynależności do Perugii, to jakoś nie wydaje mi się aby tak było. Z pewnością po takim sezonie Słoweńca, Sirci nie monitorowałby sytuacji innych zawodników, tylko zagarnął Roka do siebie.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 2 lut 2022, o 10:14
Akurat nie ja pisałem o przedłużeniu, ale fakt, zostaje w Weronie. Co do przynależności do Perugii, to jakoś nie wydaje mi się aby tak było. Z pewnością po takim sezonie Słoweńca, Sirci nie monitorowałby sytuacji innych zawodników, tylko zagarnął Roka do siebie.
Jasne. Pomyliłem się. Autorem tej informacji był WysokiPortorykańczyk, Ty zaś cytowałeś jego post.

Również nie wydaje mi się prawdopodobne, żeby mając możliwość sprowadzenia Słoweńca Sirci tego nie uczynił. Każdy chciałby mieć w składzie "Leonów dwóch" ;) .

Jednak wówczas Perugia byłaby zmuszona grać na dwóch libero. Ale nie tak jak inne zespoły, tj. jeden odpowiedzialny za przyjęcie, drugi za obronę. W tym przypadku, drugi libero Perugii musiałby stawać do przyjęcia kosztem obecności na boisku środkowego, który i tak na nic by się nie przydał przy zagrywce drużyny przeciwnej. Krótkich z szóstego metra, a czasem pewnie zza band reklamowych to nawet Giannelli za wiele by nie zagrał. A znowu kiedy piłka byłaby dobrze przyjęta przez jednego z dwóch obecnych na parkiecie libero, to któryś z Leonów, a sporadycznie atakujący z bardzo dużym prawdopodobieństwem skończyłby atak.

To oczywiście z dużym przymrużeniem oka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bartek O pisze: 2 lut 2022, o 10:06Jak to ostatecznie jest z kontraktem Mozicia? Ciorny17 powołując się na Pasiniego informował kilka dni temu o tym, że Słoweniec przedłużył swój kontrakt z klubem z Verony. Tymczasem Drukjul (bardzo dawno na Forum niewidziany) już w czerwcu ub.r. pisał, że Mozic jest "własnością" Perugii i ma z tym klubem podpisany wieloletni kontrakt, a do Verony został jedynie wypożyczony.
To nieprawda (Pasini), ale możliwe, że informacje o przedłużeniu Mozicia były przedwczesne (Pasini), tyle, że on sam mówił ostatnio w wywiadach w słoweńskiej prasie (za paywallem, więc nie wrzucę), że ma dwuletni kontrakt z Werona, i że prawdopodobnie będzie grać tam w przyszłym sezonie. Mówił też, że może zostanie jeszcze dłużej jak Werona zbuduje silniejszy zespół.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Bartek O pisze: 2 lut 2022, o 11:05 Jednak wówczas Perugia byłaby zmuszona grać na dwóch libero. Ale nie tak jak inne zespoły, tj. jeden odpowiedzialny za przyjęcie, drugi za obronę. W tym przypadku, drugi libero Perugii musiałby stawać do przyjęcia kosztem obecności na boisku środkowego, który i tak na nic by się nie przydał przy zagrywce drużyny przeciwnej. Krótkich z szóstego metra, a czasem pewnie zza band reklamowych to nawet Giannelli za wiele by nie zagrał. A znowu kiedy piłka byłaby dobrze przyjęta przez jednego z dwóch obecnych na parkiecie libero, to któryś z Leonów, a sporadycznie atakujący z bardzo dużym prawdopodobieństwem skończyłby atak.
Jak dasz mi czas, to narysuję krok po kroku granie na 3 przyjmujących, ale jednego kosztem środkowego, ale udział w ataku byłby faktycznie marginalny, ale czy tak trudno sobie wyobrazić ustawienie coś jak z Clevenotem stającym do przyjęcia, a będącym środkowym? Dla mnie nie :D
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze: 2 lut 2022, o 11:52
Jak dasz mi czas, to narysuję krok po kroku granie na 3 przyjmujących, ale jednego kosztem środkowego, ale udział w ataku byłby faktycznie marginalny, ale czy tak trudno sobie wyobrazić ustawienie coś jak z Clevenotem stającym do przyjęcia, a będącym środkowym? Dla mnie nie :D
Wyobrazić sobie coś takiego oczywiście jestem w stanie :D . Skoro czasami nawet rozgrywający nie jest niezbędny do wygrywania meczów na plusligowym poziomie, to wydaje mi się, że i we włoskiej Serie A można grać na "dwóch Leonów", ale bez nominalnego środkowego :D.

Patrz jaką mam bujną wyobraźnię :D. Mój skład: Uros Kovacević - Rok Mozic - Trevor Clevenot - Ivan Zaytsev (żeby limity się zgadzały ;) ) - Wilfredo Leon - Gabriele Laurenzano - Massimo Colaci :D

Ale żeby nie było całkowicie nie na temat i bardziej poważnie, to czy wiadomo coś o planach transferowych Verony? Nadal będą "tylko" drużyną bijącą się o play off, czy są plany sprowadzenia jakiegoś mocnego wsparcia dla kapitalnego Słoweńca?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Trentino porozumiało się z Laurenzano? (Pasini)

Ktoś tu wyprosił... ;)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Płotnicki zostaje w Perugii na kolejne dwa sezony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak jak pisałem, idealny zmiennik, w tym sezonie robi (często na zmianach) asa co piątą zagrywkę, poziom topowego Leona czy Nimira. Szkoda, trochę liczyłem, że któryś polski klub go wyłapie, a on zrobi w końcu krok do przodu. No ale w tym sezonie gra sporo, to za rok pewnie też pogra nawet jako trzeci.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cachopa prawdopodobnie w Monzy (Pasini).

Duży transfer, jeśli się potwierdzi.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Francesco Recine najprawdopodobniej z nowym kontraktem w Piacenzy do 2025. News niestety z niewiadomych przyczyn został skasowany z oficjalnych profili społecznościowych Piacenzy.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

Kogoś tam Lube ma zatrzymać na następny sezon i sugerują Włocha, na swoim instagramie. Obstawiam, że Anzani. Dżianluka aż się prosi, by obrywał rykoszetami za swoje domniemania :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini chyba już jakiś czas temu pisał, że Anzani raczej zostaje.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Czy Kamil Rychlicki zostaje w Perugii czy jest szansa na jego transfer?

Btw - Jak radzi sobie w lidze? Ktoś przytoczy jakieś statystyki?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Bartek O »

Szary Wilk pisze: 10 lut 2022, o 23:36
Btw - Jak radzi sobie w lidze? Ktoś przytoczy jakieś statystyki?
https://www.legavolley.it/player/RYC-KAM-96
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Anzani 2025.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cachopy w Monzy pewniak (Pasini), n-ty przykład na to jak siatkówka klubowa globalnie się zwija, skoro miejsca 5-8 we Włoszech > granie w najlepszym nieeuropejskim klubie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chinenyeze faworytem do zastąpienia Simona (Pasini). Czyżby Serbowie zostali w Trydencie?
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Czyli znowu Isac ostatecznie nie wyląduje w Europie, a szkoda, ciekawi mnie jak wyglądałby w europejskiej siatkówce na tle innych czołowych siatkarzy na tej pozycji.
A co do Francuza zastępującego Simona, w ataku i bloku w dużym stopniu go zastąpi, ale na serwisie to będzie duże osłabienie Lube.
Streeter
Posty: 7459
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Streeter »

Simona na zagrywce to może chyba tylko maszyna do serwowania zastąpić. Ewentualnie Leon.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lut 2022, o 20:47 Chinenyeze faworytem do zastąpienia Simona (Pasini). Czyżby Serbowie zostali w Trydencie?
Popytałem swoich źródeł i Lisinac ma zostać. Bardziej mnie ciekawi kwestia Podrascanina. Jeśli przyjął obywatelstwo to możliwe, że będzie chciał w tym roku skończyć grę w reprezentacji i równie szybko przyspieszyć proces krajowego zawodnika jak Stanković. Choć z drugiej strony Trentino tak czy siak nie ma problemu z limitami nawet, jak podpiszą obcokrajowca na atak. Mają fajną mieszankę dobrych Włochów z zagranicznymi i taki Podrascanin jako krajowy gracz może jeszcze bardziej to ułatwić, a względem rodaka który gra w Modenie, nic nie zwiastuje by go dotknęło "emeryctwo".
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chinenyeze to najlepsze zastępstwo za Simona IMHO, skoro w tym sezonie z Porro, bez zagrywki, robi w lidze i pucharze 11 pkt na mecz, to z De Cecco i przy dalszym rozwoju powinno być jeszcze lepiej.

A co do Trentino, to Podrascanin IMHO nie skończy z reprezentacją, więc wygląda na to, że zostanie dwóch zagranicznych środkowych, tutaj pytanie brzmi czy chcą grać na trzech przyjmujących (podobno chcą, to zobaczymy kogo wezmą na trzeciego), i co zrobią z Zengerem. Tricky, bo Kazijski ma ważny kontrakt, jest stary i jest najlepszym graczem Trentino, ale jest stary.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini pisze, że Laurenzano przedłużył i nie odejdzie, ale, albo bardzo głupio zrobił, bo Taranto może skończyć w A2, albo jednak odejdzie jeśli Taranto spadnie. Wiadomo, jak w wieku 19 lat zagra w A2 to nic mu się nie stanie, ale po co miałby to robić.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: dyletant »

A Flavio nie wybiera się gdzieś wyżej po tak dobrym sezonie jak ten?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dzavoronok do Trentino i Orduna do Vibo Valentii? (Pasini)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Wygląda na to, że Czech jest na rynku, do wzięcia, ciekawe czy to była decyzja klubu czy zawodnika.
Czyżby Dzavoronok w końcu zdecydował się spróbować zrobić krok do przodu, ale Trento? Może wylądować w kwadracie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kazijski, Lavia i Michieletto mają ważne umowy, ale Lorenzetti lubi rotować, a Kazijski będzie miał 38 lat. Swego czasu na trzeciego poszedł do Trentino Cebulj - i grał dużo, jak to wykorzystał, to inna sprawa. IMHO decyzja Czecha jeśli odejdzie, bo kogo lepszego miałaby znaleźć Monza? Rossard? Russell? A czy jest do wyjęcia z Włoch, to tak jak już rozmawialiśmy parokrotnie, on jako obywatel UE może ubiegać się o obywatelstwo we Włoszech, a Trentino swego czasu pomogło załatwić obywatelstwo Juantorenie (Juantorena wziął ślub, dostał obywatelstwo, rozwiódł się i ożenił z Kubanką, przez rok go utrzymywało Trento gdy nie mógł grać). Możliwe, że ta teoria to pitu-pitu, możliwe, że coś w tym jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”