Transfery przed sezonem 2021/22

Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

Nimir przedłużył kontrakt z Trento do 2024 :o
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: ciorny17 »

Tharaster pisze:Nimir przedłużył kontrakt z Trento do 2024 :o
Zajcew 2 lata temu z Modeną też do 2023 roku przedłużył. To samo Christenson. To tyle jeśli chodzi o kontrakty. Chociaż Mosna to twardy negocjator więc tutaj pewnie kontrakt Holender wypełni, albo nastąpi wykup.
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

Jest tak jak piszesz. Diego Mosna swojego klubu tak nie sabotuje jak Pedrini. Przed przedłużeniem miał klauzule wykupu w okolicach 100-150k i kontrakt do 2023, teraz pewnie ona wzrosła. To już na standardy siatkówki jest pokaźna kwota + zwalnia się pensja samego gracza
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pewnie Nimir dostał podwyżkę w zamian za rok dłuższy kontrakt. Może nawet z kontraktu Lucarelliego. ;) Podobno Lorenzetti lubi tego Jaeschke, ale dla mnie to byłby słaby ruch. Pierwotnie te informacje o odejściu Lisinaca i Lucarelliego brzmiały dużo groźniej niż okazały się w rzeczywistości.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

http://dal15al25.gazzetta.it/2021/03/06 ... -kaziyski/

Hmmm... może doczekałbym się w końcu, jak młody Michieletto dojrzewa pod okiem Kazijskiego na dystansie całego sezonu
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: jaet »

Teraz rozumiem casus Atana w Bełku. Piacenza wybrała perspektywiczniej, czemu po Grozerze trudno się dziwić. Mogę się oczywiście mylić, ale nie sądzę że w tej sytuacji Bata był pierwszym wyborem.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Piacenza na pewno zabiegała o Atanasijevicia i wygląda na to, że był ich pierwszym wyborem, ale tak czy siak wyszło im na dobre że trafi tam Lagumdzija, aczkolwiek Turek zrobił się deczko przereklamowany względem okresu, gdy można było go hype'ować, bo był szerzej nieznany, tak na granicy rozczarowania balansował w tym sezonie. W sensie, dla mnie, bo ogólnie bardzo dobry gracz, ale czy wejdzie do światowego topu to takie 50/50.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

To jego pierwszy sezon za granicą. Jak na falującego Dzavoronoka i beznadziejnego Lanze obok, to zagrał spoko. Do poprawy zagrywka na pewno. Widzę w nim Vissotto 2.0
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Piacenza na pewno zabiegała o Atanasijevicia i wygląda na to, że był ich pierwszym wyborem, ale tak czy siak wyszło im na dobre że trafi tam Lagumdzija, aczkolwiek Turek zrobił się deczko przereklamowany względem okresu, gdy można było go hype'ować, bo był szerzej nieznany, tak na granicy rozczarowania balansował w tym sezonie. W sensie, dla mnie, bo ogólnie bardzo dobry gracz, ale czy wejdzie do światowego topu to takie 50/50.
Widocznie Serbowi zależało by wrócić do Skry. Ma dobre wspomnienia związane z tym klubem, wypromowali go. Być może zostanie w Skrze na dłużej.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lagumdzija na ten moment to poziom Dzavoronoka czy Płotnickiego w podobnym wieku, czyli bardzo dobry gracz z potencjałem na klasę światową, niekiedy tacy chłopacy do tej klasy światowej dobijają, niekiedy nie (np. Dzavoronok), wiele rzeczy mi się u niego od lat podoba (blok, obrona, kontrola ataku, tempo wystaw z jakich atakuje, potencjał fizyczny), ale gość zyskał reputację przyszłego Sokołowa, a czy do tego poziomu dojdzie, to jednak się dopiero okaże - możliwe, ale nie przesądzone, mniej więcej do tego 'piłem'. Co nie zmienia faktu, że jakbym miał do wyboru kilkuletni kontrakt z Atanasijeviciem czy Lagumdziją, to wybrałbym tego drugiego, nawet jeśli powrót do formy Atana jest dla mnie bardzo prawdopodobny, Adis może być kimś na kim można oprzeć cały projekt, tak jak Nimir w Trentino, piorunująco wyglądają te skrzydła Piacenzy tak szczerze powiedziawszy, najsłabszym graczem w ataku tam w tym sezonie był Russell, który momentami bradzo ciągnął Piacenzę. To jest szkielet, na którym można bazować w perspektywie paru lat, super ruchy zarówno z Rossardem jak i Turkiem.
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: ciorny17 »

Z Dzavoronokiem, w moim odczuciu, stało się co innego. Jego rozwój zatrzymał się, bo nikt go z tej Monzy nie wyciągnął. Po bardzo dobrym sezonie 18/19 mówiło się o Modenie (przed podpisaniem Andersona) z tego co dobrze pamiętam i coś o Lube, ale tam raczej wiadomo, że do szóstki nie. Poprzedni sezon taki se, bo takie mecze jak z Lube czy Cisterną gdzie grał fantastycznie a były takie, że kończył spotkanie w kwadracie zmieniany przez Sedlacka. Więc albo się odbuduje i znów będzie na rynku wartościowym przyjmującym, o którego będą się bili wszyscy, albo popadnie w taką bylejakość+, że raz na jakiś czas będzie się o nim pozytywnie wypowiadano.

Piacenza znów będzie mocna na papierze. Miejmy nadzieję, że przełożą to także na pokazywanie tego na boisku.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mówi się, że Lucarelli ma jednak zostać w Trentino, wygląda na to, że z dużej chmury małej deszcz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lucarelli zostaje w Trentino.

Baranowicz ma trafić do Cisterny.
Starscream
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2021, o 22:16
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Starscream »

WysokiPortorykanczyk pisze:Lucarelli zostaje w Trentino.

Baranowicz ma trafić do Cisterny.
W takim razie kto do Lube za Leala ?
"Not to call you a coward master, but sometimes, cowards do survive..."
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

Starscream pisze:W takim razie kto do Lube za Leala ?
Semeniuk, Kazijski, Lavia - ktoś na pewno się znajdzie, giełda na przyjęciu jeszcze została
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: ciorny17 »

Zaraz Pasini napisze o Semeniuku w Lube bo w Polsce tak piszą. A tylko troll Adriano takie coś w wątku tematów wrzucił i tyle.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:Zaraz Pasini napisze o Semeniuku w Lube bo w Polsce tak piszą. .
Raczej nie, choćby z tego powodu że koledzy Pasiniego z La Gazzetta dello Sport (a "blog Pasiniego" to w sumie dzieło zbiorowe, które redaguje kilku dziennikarzy z tej redakcji) nazwisko Kamila mimo wszystko ewidentnie nadal bardzo słabo kojarzą. Po meczach Lube z ZAKS-ą pisali że to rosyjski przyjmujący polskiej drużyny, prawdopodobnie dlatego że ukraińskiego Semeniuka, środkowego - który grał w Maaseik, a teraz ma trafić do Radomia, też nie wiedzieć do końca czemu mają za Rosjanina.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

To, że Adriano jest trollem to jedna rzecz. A drugą rzeczą jest to, że faktycznie Lube wykazało zainteresowanie nim - nie pytajcie od kogo wiem. Tylko, że Kamil ma kontrakt ważny na jeszcze jeden sezon i to od niego samego zależy, czy będzie chciał jeszcze rok zostać w Kędzierzynie czy już teraz wyjechać, bo Lube stać na wykupienie. Ja skłaniam się ku opcji takiej, że jeszcze rok pogra w Polsce
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Gerrard »

Tharaster pisze:Tylko, że Kamil ma kontrakt ważny na jeszcze jeden sezon i to od niego samego zależy, czy będzie chciał jeszcze rok zostać w Kędzierzynie czy już teraz wyjechać, bo Lube stać na wykupienie.
Najpierw to Zaksa musiałaby w ogóle wyrazić chęć negocjacji, a obstawiam, że Świder ma już dość zmiana w składzie na ten moment. Najpierw musi się przyjąć spory 'przeszczep' Janusz-Huber-Shoji, a przy zachowaniu stabilności obecnych skrzydeł będzie na pewno o to łatwiej. Zresztą kogo mieliby znaleźć na ostatnią chwilę, kto zapewni taką samą jakość i nie będzie kimś ala Sander po kontuzji albo Kovacević po roku bez gry? Kasa w budżecie to nie wszystko. Dlatego ja również skłaniam się ku opcji kolejnego sezonu Semeniuka w Polsce.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

Na pewno w tej całej sytuacji może cieszyć fakt, że zagraniczni giganci co raz częściej wykazują zainteresowanie naszymi rokującymi chłopakami. To jednak świadczy o docenieniu naszych rodzimych graczy, z czym mają problem kibice w Polsce i deprecjonują ich umiejętności indywidualne
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: ciorny17 »

No chyba że tak. Może GolMar coś więcej wie. Widziałem ostatnio jakiś post rzuciła, więc na szczęście forum przegląda :D
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

Pewnie to zainteresowanie wynika na zasadzie zapytania, krótkiego dialogu i skończy się za pewne na jakimś przejściowym Kazijskim na jeden sezon, skoro Lucarelli zostaje w Trydencie
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: jaet »

Tharaster pisze:Na pewno w tej całej sytuacji może cieszyć fakt, że zagraniczni giganci co raz częściej wykazują zainteresowanie naszymi rokującymi chłopakami. To jednak świadczy o docenieniu naszych rodzimych graczy, z czym mają problem kibice w Polsce i deprecjonują ich umiejętności indywidualne
Bo jak wszędzie, tak i w siatkówce po każdym większym meczu pojawia się stado casualsów, którzy albo by wszystkie korony świata po zwycięstwie na głowę wkładali, tylko po to żeby przy porażce wysłać koronowanego delikwenta na szafot. Denerwujące to niesamowicie, na szczęście jest też sporo fajnych userów, których się bardzo przyjemnie czyta. Ja tutejsze wynurzenia ograniczyłem już poznawczo właściwie do 10, góra 15 nicków i dobrze mi z tym pod każdym względem ;)
A Semen zrobi potężną karierę, tego jestem pewien. I za chwilę żaden siatkarski "dziennikarz" z bożej łaski nie będzie miał problemu z rozpoznaniem Pana Siatkarza Kamila.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Douglas Souya ma zagrać w Vibo Valentii. I wyjaśniło się dlaczego zrezygnowano tam z DeFalco.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Tharaster »

jaet pisze:Bo jak wszędzie, tak i w siatkówce po każdym większym meczu pojawia się stado casualsów, którzy albo by wszystkie korony świata po zwycięstwie na głowę wkładali, tylko po to żeby przy porażce wysłać koronowanego delikwenta na szafot. Denerwujące to niesamowicie, na szczęście jest też sporo fajnych userów, których się bardzo przyjemnie czyta. Ja tutejsze wynurzenia ograniczyłem już poznawczo właściwie do 10, góra 15 nicków i dobrze mi z tym pod każdym względem ;)
A Semen zrobi potężną karierę, tego jestem pewien. I za chwilę żaden siatkarski "dziennikarz" z bożej łaski nie będzie miał problemu z rozpoznaniem Pana Siatkarza Kamila.
Ja sam nie jestem święty i czasem się podpale z jakąś opinią bądź też zostawie ją dla siebie co by się nie wygłupić. Co by nie mówić to pod żadnym pozorem nawet jeszcze rok temu nie przypuszczałem, że Kamil może tak wystrzelić. Ale to dobrze dla nas samych i tej dyscypliny. Ciekawe ile takich Kamilów się chowa, którzy nie przeszli przez centralny szczebel Spały i czekają gdzieś tam na swoją szanse...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: jaet »

Tharaster pisze:
jaet pisze:Bo jak wszędzie, tak i w siatkówce po każdym większym meczu pojawia się stado casualsów, którzy albo by wszystkie korony świata po zwycięstwie na głowę wkładali, tylko po to żeby przy porażce wysłać koronowanego delikwenta na szafot. Denerwujące to niesamowicie, na szczęście jest też sporo fajnych userów, których się bardzo przyjemnie czyta. Ja tutejsze wynurzenia ograniczyłem już poznawczo właściwie do 10, góra 15 nicków i dobrze mi z tym pod każdym względem ;)
A Semen zrobi potężną karierę, tego jestem pewien. I za chwilę żaden siatkarski "dziennikarz" z bożej łaski nie będzie miał problemu z rozpoznaniem Pana Siatkarza Kamila.
Ja sam nie jestem święty i czasem się podpale z jakąś opinią bądź też zostawie ją dla siebie co by się nie wygłupić. Co by nie mówić to pod żadnym pozorem nawet jeszcze rok temu nie przypuszczałem, że Kamil może tak wystrzelić. Ale to dobrze dla nas samych i tej dyscypliny. Ciekawe ile takich Kamilów się chowa, którzy nie przeszli przez centralny szczebel Spały i czekają gdzieś tam na swoją szanse...
Każdy z nas takie chwile słabości miewa, ale ja już się nauczyłem, żeby na gorąco komentować jedynie bieżące wydarzenia na parkiecie, a generalne osądy zostawić na czas, kiedy już bitewny kurz na dobre opadnie. No i jednak częściej kierować się rozumem, a rzadziej emocjami i uczuciami. Z wiekiem jest mi łatwiej ;)
WysokiPortorykanczyk pisze:Douglas Souya ma zagrać w Vibo Valentii. I wyjaśniło się dlaczego zrezygnowano tam z DeFalco.
Stan, a co z Nishidą w Vibo bo taki temat się gdzieś przewijał, a teraz wszystko ucichło? Zmienia kontynent, czy jednak zostaje na starych śmieciach? Słyszałem już dwie sprzeczne wersje.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeszcze na początku marca mówiono, że Nishida ma trafić do Vibo Valentii, nawet ukazał się w La Gazzetta artykuł o tym, że wzrost w siatkówce w sumie nie ma takiego znaczenia i jednym z przykładów był przedstawiany jako przyszły zawodnik Serie A, Yuji Nishida. Czy coś się zmieniło - nie wiem, we Włoszech chyba nic o tym nie pisano.

Saitta-Nishida
Flavio-Cester
Mauricio-Douglas
Piccinelli

Czegoś takiego na ten moment można się spodziewać. Raczej nieźle.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze:Douglas Souya ma zagrać w Vibo Valentii. I wyjaśniło się dlaczego zrezygnowano tam z DeFalco.
Czy Twoim zdaniem jest to bardzo duża zmiana na plus?
Dawno nie widziałem Brazylijczyka. Jedynie przy okazji rozgrywek reprezentacyjnych. Taki "brazylijski Artur Szalpuk". Tylko wygląda na to, że znacznie mniej podatny na kontuzje. DeFalco natomiast w tym sezonie kilka razy podpatrywałem. I zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czasem tylko lepsze było to wrażenie wizualne tego co prezentował na parkiecie, niż potem cyferki w pomeczowych statystykach. Ale ja jestem trochę jak Papa Drzyzga. Nie zawsze lubię statystyki ;).
WysokiPortorykanczyk pisze:Jeszcze na początku marca mówiono, że Nishida ma trafić do Vibo Valentii, nawet ukazał się w La Gazzetta artykuł o tym, że wzrost w siatkówce w sumie nie ma takiego znaczenia i jednym z przykładów był przedstawiany jako przyszły zawodnik Serie A, Yuji Nishida. Czy coś się zmieniło - nie wiem, we Włoszech chyba nic o tym nie pisano.

Saitta-Nishida
Flavio-Cester
Mauricio-Douglas
Piccinelli

Czegoś takiego na ten moment można się spodziewać. Raczej nieźle.
Na pewno będzie to fajny do oglądania zespół.
Ciekawe czy kapitalny Japończyk wystartuje już teraz w wyścigu z Nimirem i Leonem o miano najlepiej punktującego gracza Serie A1 ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

DeFalco miał słabą pierwszą część sezonu i dobrą drugą część sezonu, ciężko mi go obiektywnie ocenić. Mauricio-Douglas to w teorii dobra i bardzo zbalansowana para, ciężko było wyciągnąć coś więcej dla takiego klubu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2021/22

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini napisał wczoraj, że do Padwy trafić mogą: rozgrywający Paolo Porro (2001), przyjmujący Eric Loeppky (1998) i atakujący Linus Weber (1999), który jest chyba najlepszym graczem Bundesligi w tym sezonie. Dodać do tego Mattię Bottolo (2000) i Roka Mozicia (2002), o którym mówiło się, że może trafić do tego zespołu - i w przyszłym roku chyba możemy otrzymać bardzo ciekawą drużynę, pełną baaaardzo obiecujących zawodników w Padwie. Porro to chyba najbardziej perspektywiczny rozgrywający spośród nastolatków na świecie, Mozic to też jeden z kilku największych talentów w swoim roczniku, Weber gra świetnie w tym sezonie we Friedrichshafen, a i Bottolo to nadzieja włoskiego przyjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”