Serie A1 mężczyzn 2015/2016

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Cester gra w Lube, Serku. :) I może sporo pograć, bo myślę, że dziś też Blengini wyjdzie na parkiet z Cebuljem na przyjęciu, a z racji limitów na środku musiał będzie pojawić się Włoch. Tak było ostatnio i Enrico grał dobrze - on chyba się w Latinie kiedyś nam tak podobał.

Co do Russella, to przecież z Twoją opinią na temat jego i Jaeschke się zgadzam, ale też miałbym na uwadze, że chyba przez tych wszystkich Christensonów i Sanderów nam wymagania podskoczyły, a warto pamiętać co o sobie mówil młody Ball, albo gdzie zaczynali grać po college'u gracze jankescy jak np. Priddy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

StanLee pisze: albo gdzie zaczynali grać po college'u gracze jankescy jak np. Priddy.
To jednak zupełnie inne czasy i trochę inna geografia siatkówki klubowej w Europie. Kiedy Priddy w 2001 po skończeniu studiów podpisywał kontrakt z klubem z Wiednia, austriacki klub naprawdę całkiem poważnie liczył się wtedy w rozgrywkach jeszcze mocno wówczas okrojonej Ligi Mistrzów - w poprzednim sezonie dotarł nawet do Final Four i co więcej Austriacy mieli praktycznie zagwarantowany start w tych rozgrywkach rok po roku. Poza tym wiedeńska drużna akurat stała się wówczas niejako przyczółkiem dla młodych amerykańskich zawodników na Starym Kontynencie, bo grali tam oprócz Priddy'ego jeszcze m.in znani później z gry w naszej lidze: Richard Lambourne, Brook Billings, Phil Eatherton, czy David McKienzie, a na ławce trenerskiej terminował sam Hugh McCutcheon - jednocześnie asystent Doug Beal'a, który tych wszystkich znanych mu już bardzo dobrze z pracy w szerokiej kadrze olimpijskiej amerykańskich młodych zawodników do Wiednia w pewnym sensie hurtowo posprowadzał. Dla Priddy'ego gra w Wiedniu była więc naprawdę bardzo dobrą witryną wystawową, aby w Europie zareklamować swój potencjał - pograł tam zresztą rok i już po roku poszedł grać do Grecji, gdzie przed IO w 2004 w Atenach na siatkówkę, w tym także siatkówkę klubową szły naprawdę bardzo duże pieniądze.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Priddy w pierwszym sezonie po college'u nie miał pewnego placu w zdecydowanie najgorszej drużynie Serie A, a w wieku 27 lat trafił do beniaminka A1. Russell trafił w wieku 22 lat do drużyny, która powalczyłaby np. o F4 LM gdyby brała w niej udział. Do tego się odnosiłem, sezon w Wiedniu nie był pierwszym sezonen Priddy'ego w Europie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Masz oczywiście rację. :) Wydawało mi się, jak się okazało zupełnie błędnie, że pierwszym profesjonalnym kontraktem Priddy'ego był właśnie Vienna hotVolleys w sezonie 2001-2002, ale Reid rzeczywiście już rok wcześniej przegrał cały sezon we Włoszech drużynie Forli.

Hultaj na boisku, Laurent Tillie na trybunach, z czymś w ręku, co przypomina policyjny lizak. Będzie uspokajał i temperował jak by co? :D
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, o 17:51 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

StanLee pisze:Cester gra w Lube, Serku. :) I może sporo pograć, bo myślę, że dziś też Blengini wyjdzie na parkiet z Cebuljem na przyjęciu, a z racji limitów na środku musiał będzie pojawić się Włoch. Tak było ostatnio i Enrico grał dobrze - on chyba się w Latinie kiedyś nam tak podobał.

Co do Russella, to przecież z Twoją opinią na temat jego i Jaeschke się zgadzam, ale też miałbym na uwadze, że chyba przez tych wszystkich Christensonów i Sanderów nam wymagania podskoczyły, a warto pamiętać co o sobie mówil młody Ball, albo gdzie zaczynali grać po college'u gracze jankescy jak np. Priddy.

Miałam na myśli Lube, ale że zawsze byłam większym kibicem Trento, to głodnemu chleb na myśli :D

Moim zdaniem powinien otrzymać więcej szans bez względu na limity, bo szkoda go na ławę :(

Dziś chyba pokibicuje Lube, ze względu ma młodego
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

1:1 po dwóch setach w meczu dwóch pretendentów do tegorocznego scudetto i w zasadzie dalej trudno wskazać faworyta. Potencjał obu zespołów jest porównywalny i mecz kolejki jak na razie na pewno nie rozczarowuje poziomem. Bardzo dobrze gra na razie w drużynie Lube zarówno serbski Iwanuszka jak i Kosmita, a w Modenie oczywiście Astronomiks. :P
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

W meczu, który ja oglądam, to Modena trochę zlała Lube w dwóch pierwszych setach. :D
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Oskar »

drukjul ale jakie 1:1?

Świetna improwizacja Bruno i N'Gapetha na 3:7 w 3 secie
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:W meczu, który ja oglądam, to Modena trochę zlała Lube w dwóch pierwszych setach. :D
Oskar pisze:drukjul ale jakie 1:1?
No dajcie spokój jakie lanie Lube? Powinno być 1:1 gdyby sędziowie nie przeszkadzali. Tylko w końcówce II seta piła rzucona przez Vettoriego - nie odgwizdana, atak w boisku co pokazał nawet challenge - oczywiście dla Modeny. Jawny przekręt i tyle.

A i tak będzie jeszcze tie-break. Nie może być inaczej :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

I tak do 25-18. :P

Averill 5 asów w dwa sety z Rawenną, może faktycznie zaskoczy nas Speraw w roku olimpijskim wyborem środkowych?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:I tak do 25-18. :P
W galaktyce Gutenberga nie takie numery odchodziły. Drukarze i tyle....

Jak się okazuje, stara sztuczka Ngapetha z wystawą w locie do "4" zamiast soczystego ataku z pipe'a na praktycznie pustej siatce została już przez wszystkich statystyków świata rozszyfrowana i nikt się dłużej na takie zagranie tego nałogowego francuskiego efekciarza już nie nabierze. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Genialnie gra w tym sezonie Kosmita.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Milten »

Brakuje mi czegoś w tej Modenie. Niby dobry skład, niby dobry trener ale jakoś mimowolnie oceniam ich niżej niż Lube w pełni formy czy Zenit. Nie wiem czemu

PS: A, już wiem. Nikić i Piano.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, o 19:48 przez Milten, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Poratujcie linką svp.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Poratujcie linką svp.
http://www.sportingvideo.net/20151129/v ... 08964.html
PS No nie.....Nie zgadzam się i nie przyjmuje tej przegranej Lube do wiadomości. Przegrać takie piękne meczesko w taki pechowy sposób. Biedny Iwan i jego pięta :< :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Intuicja mnie podpowiada, że gdy Torena zmierza w kierunku linii końcowej, szansa na brejkpojnt oscyluje w okolicy 50%. Co na to obznajomieni w statystykach?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Intuicja mnie podpowiada, że gdy Torena zmierza w kierunku linii końcowej, szansa na brejkpojnt oscyluje w okolicy 50%. Co na to obznajomieni w statystykach?

Może nie aż tak dużo, ale na pewno jest to bardzo wysoki % - dziś w meczu z Modeną Ngapeth wykonał np. 24 zagrywki, co daje mu statystycznie 4.8 zagrywki na każdy set, a w całym sezonie, w dotychczas rozegranych 8 kolejkach ligowych wykonał 139 w 32 setach co daje średnią 4.34. A w przeciętnym wygranym, normalnym secie do 25 można liczyć, że tacy siatkarze jak Junatorena wykonują trzy pełne obejścia, więc gdyby Lube wygrywała w sezonie wszystkie mecze po 3:0 te 50% szans na break-point byłyby dopiero przy jakiś 6 zagrywkach Kosmity na każdy set. Choć rzecz jasna nie wszystkie sety i nie wszystkie partie Lube wygrywa, zdarzały się wśród tych 32 setów Lube znacznie krótsze tie-breaki, prawdopodobnie też nie we wszystkich partiach Kosmita grał od pierwszego do ostatniego punktu, a poza tym Juntorena ma jeszcze w drużynie równie dobrze zagrywających siatkarzy. Z tego powodu żeby wyliczyć mu precyzyjnie procent zagrywek, po którym jego drużyna zdobywa break-pointa, trzeba by było mieć wgląd w szczegółowe statystyki już nawet nie tylko meczowe, ale nawet szczegółowe podsumowania statystyczne z poszczególnych setów. Obawiam się więc, że jeśli chodzi o całkiem dokładne i precyzyjne statystyki z całego sezonu byłoby to dosyć trudne do policzenia także dla klubowych, czy reprezentacyjnych statystyków.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

forum śpi, więc tak wtrącę, bo przypadkiem znalazłam - Christenson się ładnie popisał :D
https://www.youtube.com/watch?v=abAxB-B ... e=youtu.be
czyżby wyzwanie dla Earvina? 8-)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: sb.slav »

Nie liczy się bo były wcześniej dwa odbicia.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: hunter »

Co to za historia z Atanasijeviciem? Zawieszony czy kaczka dziennikarksa? Klub coś na TT dementował.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

sb.slav pisze:Nie liczy się bo były wcześniej dwa odbicia.
Liczy się. Akcja jak najbardziej prawidłowa.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Zamieniłbym tą akcję za kilka mniej beznadziejnych wystaw do Miljkovicia w niedzielę.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

Skąd wam się wzięło, że Atan jest zawieszony? Wyrwał czerwoną kartkę z Molfettą więc albo odsiaduje mecz, albo płaci. Nie wykopali go
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: sb.slav »

weary_skier pisze:Liczy się. Akcja jak najbardziej prawidłowa.
Ty jesteś ekspertem. Ja oceniam trafienie dwa razy tego samego zawodnika na podwójne odbicie, ale jeśli przepisy mówią inaczej to ok.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

przecież nie odbiła się od jednego, tylko od dwóch :P na powtórce dobrze widać, Cebulj przyjmował, bodajże Parodi? na środku dostał w klatę i trzecie odbicie to Christensona. Wszystko prawidłowo jak dla mnie, ale może nie widzę jakiegoś dodatkowego odbicia :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Juantorena jest najlepiej punktującym Serie A, chyba wykonuje najwięcej zagrywek na set w całej lidze, ma lepsze statystyki przyjęcia niż Grebennikov na ten moment i robi najmniej błędów w ataku ze wszystkich podstawowych skrzydlowych Serie A (55% skuteczności i 45% efektywności). Tak tylko piszę. Pociesznie będzie w Rio jak się nie połamie.

Oglądam każdy mecz Lube i to (poza Libercem) był chyba drugi występ w tym sezonie tego zespołu, gdzie Juantorena nie był najlepszy na parkiecie, a to dlatego, że Hernandez zagrał jakieś kosmiczne zawody. Nie wiem kiedy Blengini wrzuci na dobre Cebulja do szóstki, ale potężne rezerwy ma Treia/Macerata/Civitanova.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Chal »

Grebennikov bierze ze 2x więcej boiska, więc te statystyki przyjęcia traktowałbym jednak (tradycyjnie zresztą) z przymrużeniem oka. Mniej błędów robi Fromm, a więcej zagrywa... Beretta :D Ale drugie miejsca w obu klasyfikacjach też niezgorsze ;)

W dużej mierze przez własne frajerstwo Perugia wyjeżdża z Modeny bez punktów. Słabiutko grał Ngapeth, nie był to też najlepszy dzień Petricia. Drugiego seta gospodarze podawali im na srebrnej tacy, ale brakowało dziś akurat w końcówkach odejścia do Atanasijevicia, któremu też nie szło. Na plus wreszcie solidny występ Russella.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

O Frommie zapomniałem, Berrety nie wziąlem nawet pod uwagę. Za to jeżeli chodzi o przyjęcie, to Grebennikov dwa razy więcej pola bierze pewnie tylko we dwóch ustawieniach. I żeby nie było, nie twierdzę, że Juantorena przyjmuje lepiej niż Francuz, ale... Zresztą Jenia zdecydowanie nie gra w Lube na swoim poziomie jeszcze, w przeciwieństwie do Juantoreny i Christensona właśnie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Hernandez zdobył w meczu Molfetta-Latina 39 punktów - to drugi, najlepszy wynik w historii A1 po 1999 roku, lepszy, swoją drogą grając w tym samym klubie, był tylko Giulio Sabbi (42 punkty w meczu Molfetta-Werona w 2013 roku), tyle samo punktów w jednym meczu w 2001 roku zdobył grający dla Modeny Jakowlew.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: timshel »

Przewidywana zmiana trenera Diabłów staje się faktem, do Perugii wraca Kovač.
Learn to love the process.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”