Serie A1 - Transfery 2014/15

Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: OldTimer »

Wymiatashi pisze: Libero Rossini na pewno lepszy do Manira, zwłaszcza w przyjęciu.
od kogo lepszy? :D
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Wymiatashi »

OldTimer pisze:
Wymiatashi pisze: Libero Rossini na pewno lepszy do Manira, zwłaszcza w przyjęciu.
od kogo lepszy? :D
Nie wiem jak się pisze nazwisko libero Modeny.
Różną pisownię widziałem.

Ale wiadomo o kogo chodzi.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Maruotti i Fromm na przyjęciu w czołowej drużynie Serie A. Ale A1 będzie słabe... Czas przerzucić się na dobre na siatkówkę pań i ligę turecką, tam przynajmniej nikt nie musi kłamać, że poziom jest wysoki, jak to się dzieje w przypadku całej męskiej siatkówki. #sheillamasakrator
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

A co z Kazijskim?
All work and no play makes Jack a dull boy...
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: maciek77 »

no Perugia trochę słabo wygląda, stracili Petricia, a o wzmocnieniach na przyjęciu nie słychać jak narazie...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: sb.slav »

Ciekawe czy Macerata zostanie z tercetem Kovar-atak, Kurek-Parodi-przyjęcie.

Bo kogo mogą ściągnąć, żeby zastąpił Ivana? Mówi się o Sokołowie, ale nie jestem zorientowany ani pewny tego pomysłu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Basil »

no Perugia trochę słabo wygląda,
Serie A trochę słabo wygląda... Ale to jeszcze nie koniec więc pewnie się wzmocnią.
[edit]
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Wymiatashi »

sb.slav pisze:Ciekawe czy Macerata zostanie z tercetem Kovar-atak, Kurek-Parodi-przyjęcie.

Bo kogo mogą ściągnąć, żeby zastąpił Ivana? Mówi się o Sokołowie, ale nie jestem zorientowany ani pewny tego pomysłu.
Sokołow ma jeszcze kontrakt z Trento na rok. Ostatnio czytałem z nim wywiad, w którym mówił, że zostanie pewnie w Trento.


Co do Perugii. Maruotti ściągnięty do walki z Vujevicem o pierwszy skład. To jeszcze jakoś rozumiem.
Rozumiałbym też odejście Petrica jeżeli przyszedłby Kazijski. Jeżeli jednak będzie to Fromm to pomimo tego, że Niemiec zrobił spore postępy i będzie pewnie jeszcze lepszy to wyżej cenię Petrica.
Idealnie pasował do tej drużyny. Nie tylko pod względem sportowym, ale też charakterem.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Chal »

sb.slav pisze:Ciekawe czy Macerata zostanie z tercetem Kovar-atak, Kurek-Parodi-przyjęcie.
Ja mam (bardzo cichą wprawdzie, ale jednak) nadzieję, że może Giuliani w końcu przywróci Kurka na pozycję, na której ten powinien zawsze grać, niezależnie od tego, czy nasz gwiazdor lubi, czy nie lubi atakować z prawego. Przy okazji mogłoby to rozwiązać dwa problemy naszej kadry.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Bez przesady, to nie przejdzie. W ten sposób z przyjmującego światowej klasy zrobi się atakującego klasy Bartmana...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Chal »

Tyle że Kurek jest tak naprawdę... atakującym światowej klasy, tyle że z lewego. Taka ciekawostka, z podstawowego składu mistrzów Europy kadetów z 2005 roku, poza rozgrywającym i libero, dziś na ataku nie gra tylko... ówczesny atakujący. Mimo że to on dysponuje zdecydowanie najlepszymi warunkami na tę pozycję.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Atak z lewego różni się od ataku z prawego. Poza tym nie wiadomo jak by to wyglądało z drugiej linii. W wieku 26 lat przestawianie na inną pozycję nie może się dobrze skończyć.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Chal »

Murilo0 pisze:W wieku 26 lat przestawianie na inną pozycję nie może się dobrze skończyć.
Omrcen 27, Kooistra 31, dwa pierwsze przykłady z brzegu. Tak, wiem, że obaj wcześniej zagrali po jednym sezonie, ale Kurek przecież też nie grałby na ataku pierwszy raz w życiu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Igor to jeszcze na kadrze grał na ataku z powodzeniem.

Kurek jak wiele zawodniczek z siatkówki żeńskiej - potrzebuje Winiara, albo przyjmującego atakującego, żeby pograć. A że nie ma do tego zagrywki... Jak grał na ataku w kadetach, to był najsłabszy z trójki skrzydłowych, a Jarosz wyglądał na milion dolarów, teraz trochę inaczej to wygląda, więc czy jest sens coś zmieniać? :D
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: sb.slav »

Jak w Dynamie musiał zastępować kontuzjowanego Krugłowa to sobie nie radził za dobrze. Mówiąc szczerze, wcale sobie nie radził, i wyglądał, jakby miał uciec z boiska ;)

Przyjmujący z niego słaby, ale atakujący - żaden.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Przyjmujący z niego słaby? Takich graczy jak Wijsmans, Petrić, Savani też nazwiesz słabymi prawda?
All work and no play makes Jack a dull boy...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: sb.slav »

Petrić ma z nich najlepsze przyjęcie. Savani i Wijsmans już gorsze, najgorzej tu wypada Kurek.

Tak, ten element ma słaby. Może nie wyraziłem się precyzyjnie pisząc o nim, jako o słabym przyjmującym. Nie jest słaby, ma sam element przyjęcia.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Chyba żartujesz. Wijsmans ma lepsze przyjęcie niż Kurek? :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:Chyba żartujesz. Wijsmans ma lepsze przyjęcie niż Kurek? :]
Tak, ale nie jakoś widocznie czy wyraźnie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

To deprecjonowanie umiejętności Kurka wynika tylko i wyłącznie z faktu, że jest Polakiem. Obcokrajowcy z urzędu muszą być lepsi. Kurek orłem przyjęcia nie jest, ale generalnie radzi sobie z tym co w niego leci, problemy ma z mocną zagrywką po linii, z tym że z tym typem zagrywki problem ma każdy przyjmujący. Wystarczy popatrzeć na statystyki przyjęcia zawodników Serie A, pooglądać trochę meczów reprezentacji by zobaczyć, że przyjęcie ma dużo lepsze niż Wijsmans, a podobne do Savaniego, czy Petricia. Macie krótką pamięć, bo taki Belg w sezonie 2012/2013 nie potrafił prosto przyjąć ŻADNEJ zagrywki, a mimo to był wychwalany pod niebiosa, a plotki o jego transferze do czołowych polskich klubów spotykały się z ogromnym entuzjazmem. :] Magia nazwiska...
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:że przyjęcie ma dużo lepsze niż Wijsmans, a podobne do Savaniego, czy Petricia.
Wyobrażasz sobie Kurka obok Conte?

Dyskusję, od kogo Kurek ma lepsze przyjęcie, generalnie uważam za bardzo pocieszną w samym swoim założeniu. :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Murilo0 »

Na pewno bardziej niż Conte obok Wijsmansa. Symptomatyczne, że kiedy ja próbuję dyskutować podpierając się statystykami ty rzucasz takimi hasłami jak
StanLee pisze: Dyskusję, od kogo Kurek ma lepsze przyjęcie, generalnie uważam za bardzo pocieszną w samym swoim założeniu. :D
Dalsza dyskusja nie ma sensu, kolejny użytkownik z klapkami na oczach.
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:Na pewno bardziej niż Conte obok Wijsmansa.
Nie zadałem tego pytania w kontekście Wijsmansa. Wydaje mi się, że ew. odpowiedź jasno wskazuje, że w przyjęciu Savani jest lepszy. No chyba, że rzeczywiście wyobrażasz sobie Kurka obok Conte.
Dalsza dyskusja nie ma sensu, kolejny użytkownik z klapkami na oczach.
Nie załapałeś. Dyskusja kto jest w czymś mniej żenujący nie prowadzi do żadnego pozytywnego wniosku. Zwłaszcza, że Kurek tych mankamentów w porównaniu do wyżej wymienionych panów ma po prostu więcej. Tzn. w porównaniu do Wijsmansa w formie i Savaniego, Petrić w tej rozmowie to jednak żart.

Ale skoro chcesz dyskusji, to dodam, że skoro piszesz o Wijsmansie z ostatniego sezonu, i piszesz o statystykach, to warto mieć na uwadzę, że dopiero w ostatnim sezonie już 36-letni Wijsmans był tak mocno kryty w przyjęciu - wcześniej sezon w sezon przyjmował dosyć dużą strefę w boisku i to mając obok siebie np. Parodiego czy Henno. Więc pewnie oceniając tylko Wijsmansa ze swojego ostatniego sezonu we Wloszech - to Kurek może od niego rzeczywiście lepiej przyjmuje. Ale też warto mieć na uwadze, że ten stary Wijsmans, który np. w tym sezonie w finałach ligi chińskiej był zmieniany w dwóch meczach, gdy Savani robił statystyki w stylu 22/30 w ataku, to zawodnik po przejściach i kilkunastu latach gry na maksymalnych obciążeniach. Więc czy to taki punkt odniesienia?

Skoro już chcemy statystyk, to w swojej klubowej karierze Belg, poza właśnie tym ostatnim sezonem, zawsze przyjmował ~ 20 piłek - Kurek, poza sezonem w Dynamie, tych przyjęć przez lata gry w Skrze czy teraz w Lube miał prawie dwa razy mniej. Wijsmans grając nawet obok Bracciego czy Corsano, albo Parodiego i Henno, potrafił wziąć na przestrzeni sezonu na siebie te 20 przyjęć, a jego drużyna swobodnie wygrywała Ligę MIstrzów, scudetto i inne trofea. Skoro Kurek jest od tego Wijsmansa w przyjęciu lepszy, to tym bardziej nie powinien mieć problemow z przyjmowaniem tych 20 piłek - z jakichś powodów tego regularnie nie robi. Pewnie napiszesz o ostatnich ME i meczu z Bułgarią, której trener sam mówi, że nie mają dobrej zagrywki, ale tak naprawdę Kurek najwięcej w reprezentacji przyjmował na początku pracy Anastasiego czyliw 2011 roku. I wtedy najlepiej mu to wychodziło.

Nawet jeżeli założymy, że Kurek przyjmuje na poziomie Wijsmansa w swoich najlepszych czasach (aczkolwiek żeby to założenie okazało się prawdziwe, musiałby Kurek nawet stojąc obok Winiara i Zatora w formie brać regularnie na siebie floata i te 20-25 przyjęć), to nie da się ukryć, że bardzo uciekła mu światowa czołówka na tej pozycji. W 2009 roku to miał być w perspektywie 3-4 lat drugi Kazijski, w 2014 roku każdy trener wziąłby Andersona czy Leona w dyspozycji z 2012 roku.

I taaaaak, Kurek to świetny siatkarz, ale stoi w miejscu i jest najmniej wszechstronnym graczem na swojej pozycji ze światowej szerokiej chociażby czołówki.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: maciek77 »

Sabbi w Lube? To się wzmocnili :<
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: JustVolleyball »

maciek77 pisze:Sabbi w Lube? To się wzmocnili :<
Oficjalnej informacji jeszcze nigdzie chyba nie było, ale na to się zanosi.

Sabbi ma naprawdę spory potencjał, ale jest też bardzo, bardzo nierówny.
Do tego spore problemy z zagrywką. Jak trafi to jest dobrze, tylko problemem jest to, że stosunkowo rzadko trafia.

Może w lepszym zespole mógłby się jeszcze rozwinąć?
Jak na razie Molfetta, a wcześniej Castellana czy Roma Volley.

W Maceracie też nie musi otrzymywać tylu piłek co w poprzednich drużynach i może to lepiej w jego wykonaniu wyglądać.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Gonzalo Quiroga w Padwie. Nie posiadam się z radości. :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Gonzalo Quiroga w Padwie. Nie posiadam się z radości. :D
A coś więcej na jego temat? :) Bo prócz znanego nazwiska to nic nie wiem o tym zawodniku, a z chęcią bym się dowiedział.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: luck191 »

Michał Kaczmarczyk ‏@KaczmarSF 3 min.

BUM! Gian Luca Pasini: Prezydent Perugii zdradził, że Robertlandy Simon będzie kontynuował karierę w Korei Południowej

ciekawe jak wysoki jest kontrakt?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: StanLee »

Jovović w Monzy.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A1 - Transfery 2014/15

Post autor: Adamo88 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”