Serie A mężczyzn 2020/21

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: jaet »

ciorny17 pisze:Akurat poza wczorajszym spotkaniem do swojej "oceny" dodałem mecz z Monza, w którym nawet Leonowi nie szło i grał Zimmermann zamiast Travicy, co spowodowało włoski środek zamiast Sole. Tam wyglądało to tragicznie.
Ale ja się nie odnosiłem jakoś bezpośrednio do Ciebie. Często tu się pojawią w trakcie meczów bardzo dosadne, zdecydowane opinie, które potem nie mają żadnego przełożenia na końcowy wynik i pomeczowe statystyki.
A co do Monzy masz oczywiście rację, ale jednak pamiętajmy że to był pierwszy mecz Perugii po długaśnej przerwie i jednak w okrojonym składzie. Trudno nie brać tego pod uwagę, patrząc jak się układa gra zespołów po takich przerwach, nawet na przykładzie PLS.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: liniaprosta »

Wiadomo czy w Trento dzisiaj Nimir na sypie z Ruskimi?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

Na kanale YT Eleven Sports Italia był dziś mecz Civitanova - Cisterna. Jak mi się natknął, to akurat było już po :D

Jutro Perugia - Modena.

https://www.youtube.com/watch?v=p3o9k8tNqtQ

Nie będę udawał, że śledzę te rozgrywki i się orientuję, więc zapytam. Były do tej pory takie transmisje? Bo w tym wątku pojawiały się tylko wzmianki o tym, że mecze, których nie pokazuje RAI, są dostępne za darmo z odtworzenia. Nie wiem czy z tym YT to jakaś wyjątkowa sytuacja, czy będą szły tam mecze, ale na pewno dobra metoda dotarcia do szerszego grona widzów.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Aranger »

Kiedyś wszystkie mecze były za darmo, przez ostatnie kilka sezonów trzeba było płacić za te nietransmitowane w RAI, na początku tego też, ale jakoś od momentu, gdy covid mocniej uderzył w ligę włoską zaczęli transmitować za darmo.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

Dzięki. Patrzę, że Tharaster pisał, jakoby miały być za darmo do końca listopada. Mamy już grudzień, a nadal są ;) Ja poza naszą ligą nic więcej nie śledzę, ale jak jest taka opcja, to jak najbardziej na plus.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Miały być do końca listopada. Taki komunikat poszedł od włoskiego Eleven Sports bodajże pod koniec października jak się nie mylę. A miały być z tego względu, że od startu rozgrywek Eleven miał jakieś problemy techniczne z ich transmisjami i rekompensatą dla tych, którzy wykupili lub chcieli wykupić abonament, platforma umożliwiła darmowe oglądanie właśnie w takim terminie. Teraz nie orientuję się, czy coś się zmieniło. Ale jeśli dalej są transmitowane za darmo to nic, jak się cieszyć :P
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Pawel9221 »

Poczatek meczu Perugia- Modena , 6;8 , idzie na zagrywke Plotnicki i sie robi 13;8 dla Perugii, chyba wlaczyl mu sie Nimir :D
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Jeśli Modena w tym sezonie zrobi półfinał to będzie cud. Nie ma zespół Gianiego arhumentów na topową trójkę plus Vibo i Piacenza oraz być może Monza.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Aranger »

Posiadanie na przyjęciu takich rakiet w serwisie jak Perugia to jednak argument nie do przecenienia. Ile to już końcówek setów w tym sezonie wygranych ich siłą w tym elemencie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobrze stało się dla Lagumdziji, że nie trafił do Civitanovy i ogra się jednak w tej Monzy: technika się zgadza, blok też, zagrywka jeszcze nierówna, ale z potencjałem, to jak wywija w obronie jest imponujące jak na jego pozycję i wzrost - tylko tak średnio raz na dwa mecze, bo bardzo nierówny jest Turek. Z Mediolanem przez dwa sety zrobił chyba 20 punktów i na koniec dnia uzbierał 33 oczka. 4.8 pkt/set, 34.5% efektywności ataku - nie ma się czego czepiać, już teraz w wieku 21 lat świetny zawodnik, ale liczyłem na bardziej regularną grę, jednak 'dopiero' za rok-dwa wejdzie pewnie na poziom topowego młota. Trochę szczęśliwie, ale Monza zrobiła na Piacenzy, Modenie, Perugii i Mediolanie 11 punktów, i w tabeli traci już tylko punkt do ekipy Piazzy, gdzie zadebiutował dzisiaj niejaki Tine Urnaut - przynajmniej nie wygląda źle mój typ, że Monza zrobi czwórkę. :D
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Lynn »

Ravenna - Civitanova 2:0 (25:21, 25:23)

chyba jakiś cięższy trening był u gości przed LM ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Są rzeczy, których nie można wyrazić w statystykach - i nie istnieje Civitanova bez Juantoreny, na początku sezonu też próbowali wyjść na Rawennę z Kowarem, też stracili punkt, i też ratowali się Osmanym - dzisiaj podobnie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I skończyło się tak jak ostatnio - 3-2 dla Civitanovy, a Osmany - 17 punktów, 70% ataku, 4 asy.

Leal w tym sezonie: 60% skuteczności ataku, 49% efektywności, 4.4 punktu na set, zdecydowanie najlepszy jak do tej pory sezon odkąd trafił do Włoch.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Dużo, bardzo dużo im dał De Cecco jak i to, że Rychlicki wskoczył na wyższy poziom i ten atak rozkłada się pomiędzy skrzydłowymi mniej więcej po równo. A Leal w ataku od zawsze był bestią, teraz dzięki takiemu rozkładowi w ataku wykręca jeszcze lepszy %. Ciekawi mnie za to Nimir, który i tak wykręca też chory % skuteczności, na jakiej on grałby skuteczności, bo jeszcze tego ekipa Lorenzettiego nie pokazała przez różne problemy natury sportowej, ale mają możliwości na granie różnorodnymi opcjami. Jak dołączy Atan do Leona to i naszemu orłowi też powinien ten wskaźnik wskoczyć do góry, bo narazie tylko 50%
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Perugia łatwo sobie radzi z Piacenzą i zmierza na 2:0, ale paradoksalnie to najbardziej chyba ciekawmi mnie mecz Padovy z Cisterną, jak Włodarczyki wygrają to zrobią duży krok do utrzymania, a Cisterna będzie jedną nogą poza ligą. Grania oczywiście jeszcze dużo, ale dla dawnej Latiny to prawdopodobnie mecz o życie. Choć personalnie skład mają mocniejszy niż Padva czy Ravenna.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Dysponuje ktoś streamem do Rai Sport?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Verdungo »

https://24stream.ru/live_stream/1780722/# Modena-Valentia

PS. Urnaut wrócił do Włoch, natomiast ktoś wie co z Andersonem? Ruszyła tam w końcu liga?
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Klepie póki co Valentia Modenę na ich terenie. Źle się od początku sezonu ogląda zespół Gianiego. Ja wiem, że to zupełnie inna drużyna niż rok wcześniej, ale po każdym z przyjmujących obiecałem sobie więcej bo po Vettorim nic sobie nie obiecałem.

Rossard gra świetny sezon.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lucarelli pierwszy mecz na swoim poziomie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Verdungo pisze:https://24stream.ru/live_stream/1780722/# Modena-Valentia

PS. Urnaut wrócił do Włoch, natomiast ktoś wie co z Andersonem? Ruszyła tam w końcu liga?
Na początku roku startują rozgrywki ligi chińskiej
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:Lucarelli pierwszy mecz na swoim poziomie.
I Podrascanin, za to Nimir dziś tylko zagrywka.

Padva łatwo za 3. Nic mnie chyba tak nie zaskoczy jak utrzymanie się tej drużyny. Swoją drogą bardzo dobry mecz Włodarczyka. Cisterna przegrała choć drużynowo miała lepszą skuteczność i nawet Tillie miał 80% w ataku. Za to zagrywka to 12:5 na korzyść gospodarzy

Tillie, Sabbi, Krick, Szwarc, Seganow, Randazzo. To nie jest zdecydowanie ekipa na spadek. Przypomina mi mocno beniaminka z Sieny z Maroufem, Ishikawą i Hernandezem, która okupowała dół tabeli.

3 przyjmujących Modeny nie przekroczyło 25% w ataku, dawno nie widziałem czegoś takiego na tym poziomie. Nic dziwnego, że Valentia ich łatwo rozjechała.
No i chyba szykuje się lekki zjazd w Mediolanie, dopóki nie wróci Patry. Ishikawa z Maarem sami tego nie pociągną. Chociaż widzę jest tam Urnaut, więc może zaczną grać na 3. Za to Monza wychowuje potwora. Adis 56 piłek 33 punkty, raz zablokowany :o
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vibo Valentia rozwiązała kontrakt z Lyneeelem, który złapał jakiś tam uraz.
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Tak sobiee patrzę to w perpspektywie kadry, zwłaszcza na przyjęciu ten sezon serie A jest dla Włochów słabiutki. Lavia przeciętnie, Cavuto słabo, Randazzo słabo, Lanza średnio. Antonov nie gra, Michieletto gra dopóki nie ogarnie się Lucarelli. Znowu wszystko w nogach i rękach 35letniego dziadka kosmity. Na dziś nie ma solidnej 4, która dałaby Włochom choćby półfinał. Nie wiem jaki Zajcew ma sezon w Rosji, ale ataku też nie mają, więc Ivana raczej nie przestawią. Bieda.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Ivan jest bezapelacyjnym liderem Kemerowa w tym sezonie, jak i najlepszym serwującym ligi, jak mnie pamięć nie myli. Nie należy ich lekceważyć w żadnym spotkaniu na IO, bo w pojedynczym dniu, w swoim peaku, mogą każdego pogonić

Btw. chyba już Eleven nie puszcza za darmo spotkań, bo nie mogę ja przynajmniej oglądać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lucarelli chyba wrócił na dobre do formy.

Ciekawe czy Sartoretti zwolni kolegę.
dyletant
Posty: 5092
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Wstrzymałbym się z tym jeszcze. Modena jest słabiutka w tym roku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Lynn »

Kolejne mecze odwołane z powodu epidemii. Informacja o odwołaniu musiała pojawić się dziś, bo jeszcze wczoraj wieczorem było info, że dziś miałby być 3 mecze w serie A.

W jedynym dziś meczu Piacenza pokonała Cistaerne 3:0

Na te chwile Cisterna i Ravenna - któraś z tych drużyn spadnie.

Perugia i Lube grają jutro.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Lynn pisze:Kolejne mecze odwołane z powodu epidemii. Informacja o odwołaniu musiała pojawić się dziś, bo jeszcze wczoraj wieczorem było info, że dziś miałby być 3 mecze w serie A.
O zakażeniach w Monzy i Mediolanie było wiadomo już parę dni temu. Konkretnie dwóch siatkarzy w Mediolanie i pięciu w Monzy
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: Kamil92 »

Nimir miażdży. Michieletto też świetny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7864
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Niezłe te dwa sety, szkoda, że Juantorena dzisiaj wziął sobie wolne, bo mielibyśmy bardzo efektowne pięć setów. Lucarelli ewidentnie wrócił do formy, te charakterystyczne dla niego ataki po skosie robią piorunujące wrażenie jak zwykle gdy jest w formie.

Michieletto z kolei brakuje jeszcze mocy uderzenia i tężyzny fizycznej, ale to przyjdzie za rok-dwa: dzisiaj znowu w ataku, przyjęciu i na zagrywce - łącznie - jeden błąd, i to z takim rywalem jak Civitanova, tydzień po 19. urodzinach. Ciężko o lepszą bazę pod względem wyszkolenia technicznego i wzrostu w tym wieku.

Leal po dzisiejszym meczu podskoczył w statystykach do 61% skuteczności ataku i 50% efektywności, na ten moment to chyba byłby jakiś rekord.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”