Superliga mężczyzn 2019/2020

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

ciorny17 pisze:Oficjalnie, powrót Alekny na ławkę Zenita Kazań potwierdzony.
Dziwny ruch. Nie żeby Werbow dał coś ekstra, ale bynajmniej nie on był głównym czynnikiem problemów.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aranger »

Gdzieś mi chyba mignęło na twitterze, że to Werbow sam zrezygnował.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

A z tego co ja wyczytałem, to dostał propozycję, ale asystowania u Alekny i wybrał bycie kowalem swojego losu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Aershis pisze: Dziwny ruch. Nie żeby Werbow dał coś ekstra, ale bynajmniej nie on był głównym czynnikiem problemów.
Szczerze to nie widziałem, za wiele spotkań zespołu z Kazania i możesz rozwinąć kto albo co było tym czynnikiem?
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze:
Aershis pisze: Dziwny ruch. Nie żeby Werbow dał coś ekstra, ale bynajmniej nie on był głównym czynnikiem problemów.
Szczerze to nie widziałem, za wiele spotkań zespołu z Kazania i możesz rozwinąć kto albo co było tym czynnikiem?
Ja też nie widziałem za wiele spotkań Kazania w ostatnich dwóch sezonach.
Ale napiszę jak ja to widzę ;).
Najlepszego atakującego świata (Michajłow) zastąpił przed sezonem 19 / 20 nieco słabszy moim zdaniem Sokołow.
Najlepszego przyjmujacego (siatkarza) globu zstąpił najlepszy atakujący, który na przyjęciu nie jest graczem nawet na zbliżonym do Wilfredo poziomie.
Anderson trafił do Modeny ;).
A Ngapeth to Ngapeth ;).
I coś nie zagrało ;).
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Michajłow nie jest już najlepszym atakującym na świecie ;) obecnie lepszy od niego jest np Poletajew.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Bartek O »

filippiotro pisze:Michajłow nie jest już najlepszym atakującym na świecie ;) obecnie lepszy od niego jest np Poletajew.
Jako wielki fan stylu gry i gigantycznego potencjału Victora proponuję Ci powrót do dyskusji w trakcie trwania sezonu 2020-21, kiedy obaj Panowie będą grali na swoich nominalnych pozycjach ;)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Nie ma sprawy, tyle, że od Michajłowa gorsi na ten moment nie są raczej Atanasijevic, czy Nimir :) więc pisanie, że obecnie jest to najlepszy atakujący na świecie uznałem za duże nadużycie, kiedyś pewnie nim był. ;)
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Najlepszego atakującego nie ocenia się tylko po formie w danym momencie, ale też po tym, jak gra w ważnych meczach i czy jest pewny, zdolny do wielkich meczów. Część z atakujących jest bardzo regularna i gra fajnie, ale jak przychodzi wielki mecz, to brakuje im "tego czegoś".

Niewątpliwie ma to Michajłow, nie wiem czy ma to Nimir. Przede wszystkim Nimir nie ma sukcesów, które ma Maxim i on udowodnił, że na najwyższym poziomie nie pęka i jest w stanie grać na sto procent, a Nimir nie miał takiej szansy.

Jeśli mamy oceniać na podstawie powyższych kryteriów, to zdecydowanie Michajłow jest lepszym atakującym od Atanasijevicia( do tej pory). Co przyniesie następny sezon? Ciężko powiedzieć.

TOP 3 ostatnich lat to DLA MNIE zdecydowanie Michajłow,Grozer,Wallace - Regularni, pewni, zdolni do rozegrania wielkich meczów, liderzy z sukcesami.

W tym gronie mógłby znaleźć się i Wlazły i Kurek, bo obu było(jednego dalej) stać na granie na takim poziomie, ale Kurkowi zabrakło regularności, bo między kosmicznym poziomem (Skra,PŚ 2015, Resovia,IO 2016, MŚ 2018) miał też przeciętne epizody. Wlazłemu nie zabrakło niczego, on sam zrezygnował z bycia najlepszym, bo chciał się kisić w Skrze i odmawiał kadrze, a był być może i najlepszy na świecie.


PS - Grozer na pewno odchodzi z Rosji?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Szary Wilk pisze: PS - Grozer na pewno odchodzi z Rosji?
Grozer odchodzi do Piacenzy. Ma tam powstać nowy zespół z dużymi nazwiskami (Grozer, Russell, Clevenot Hierrezuello).
Co do tego Michajłowa owszem osiągnięcia miał ogromne i tego absolutnie nie neguje, możliwe, że był najlepszy przez kilka lat, ale obecnie to jest 2 atakujący kadry Rosji wg trenera Sammelvuo i było to po sezonie, gdzie grał jeszcze na ataku w Zenicie, dlatego ciężko go nazwać najlepszym skoro stracił w swojej kadrze pozycje nr 1 i moim zdaniem ciężko mu będzie na nią już powrócić, wiek jednak robi swoje. Oczywiście w dalszym ciągu jest to bardzo dobry atakujący, ale określiłbym go raczej w TOP 5/TOP 10, a nie TOP 1.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Jeżeli masz do wyboru: topowy prospekt i wschodzącą gwiazdę na swojej pozycji w skali świata oraz 32 letniego zawodnika, który przez ostatnie 10 lat grał na absolutnym topowym poziomie i wiesz na co go stać, a nie masz parcia na medal na LN, to grasz młodszym. Proste.

Maksim ma dopiero 32 lata. Wielu pamięta jak w FS LŚ w Rio w 2008 roku wchodził do dorosłej kadry Rosji, a on jest w stanie dalej być clutch zawodnikiem. Zobaczymy co Zenit pokaże w przyszłym sezonie. Pewnie ze względu na na polski akcent będziemy zespół z Kazania częściej oglądać.
Kłamca.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

ciorny17 pisze:Jeżeli masz do wyboru: topowy prospekt i wschodzącą gwiazdę na swojej pozycji w skali świata oraz 32 letniego zawodnika, który przez ostatnie 10 lat grał na absolutnym topowym poziomie i wiesz na co go stać, a nie masz parcia na medal na LN, to grasz młodszym. Proste.
w LN jasna sprawa, tyle że na ME w dalszym ciągu Poletajew był 1 wyborem Sammelvuo, a raczej nie chciał tam przegrać kosztem ogrywania młodszego gracza, pamiętam, że któryś z naszych ekspertów mówił wtedy, że wielki szacun dla Michajłowa, iż mimo tak wielkich osiągnięć chciał pojechać na turniej zdając sobie sprawę, że będzie 2 atakującym.

Poletajew, Abdel-Aziz, Atanasijevic, Wallace, Sokołow, Grozer, Zajcew, Michajłow, Kurek - ciężko powiedzieć, który z nich na ten moment jest najlepszy, wyrównany poziom, ale na pewno nie postawiłbym jednoznacznie na Michajłowa.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

ciorny17 pisze:Szczerze to nie widziałem, za wiele spotkań zespołu z Kazania i możesz rozwinąć kto albo co było tym czynnikiem?
Personalia. To znaczy indywidualnie to jest kawał zawodników, ale trzon zespołu wygrał w Kazaniu wszystko co było do wygrania i kiedyś musiało przyjść znużenie. Do tego dziwny ruch z kupnem Sokołowa, w momencie gdy był Michajłow, a na kontrakcie dalej Poletajew.

Przespano trochę moment odejścia Leona, a właściwie nawet rok wcześniej, gdzie zmiany były za bardzo kosmetyczne, a potrzeba świeżości to coś, czego wymaga każda drużyna świata. Wiadomym było, że Leona zastąpić się nie da, ale można było pomyśleć rok wcześniej, o jakichś konkretniejszych wzmocnieniach na innych pozycjach, o rozpoczynaniu przebudowy drużyny - chyba każdy sobie zdawał sprawę, że Leon w Kazaniu nie zostanie na zawsze, więc logicznym było, że obecna taktyka może się już niesprawdzań.

Mam też wrażenie, że zbyt mocno przywiązano się do Butki. Myślę, że w okienku, w którym ściągana Bułgara, można było śmiało postawić na grę skrzydłami Woronkow-Ngapeth-Michajłow[ewentualnie łyknięcie jednego z dwóch podstawowych przyjmujących reprezentacji] i próba wyjęcia chociażby Christensona[przykładowe nazwisko]. O ile to naprawdę klasowy sypacz, tak trochę nie bardzo pasuje do zespołu, gdzie nie ma już tak wyraźnego lidera jak Leon, który do tego miał wsparcie w postaci Michajłowa, który to znowuż nie był w stanie grać na takim poziomie w ataku, będąc na przyjęciu, jak Leon, przez co zespół był defacto uzależniony od dyspozycji Sokołowa. N'Gapeth wyglądał całkiem okej, w porównaniu z poprzednim sezonem, ale to dalej były inaczej grające skrzydła niż te z Andersonem, Leonem i Michajłowem.

Dlatego też wyjęcie Bednorza to super ruch, zawodnik po świetnym sezonie, z zapewne wielkimi ambicjami, ze stylem gry pasującym do Rosji[i chyba też N'Gapetha], a przy tym pozwalający wrócić Maksimowi na nominalną pozycję[co swoją drogą może dać mu dodatkowy impact].

Odnośnie Drzyzgi, o którego pytałeś wcześniej. Za wiele Loko nie śledziłem, ale to raczej klasyczny Fabian, drużyna była w formie, więc on też grał dobrze, jak siadało przyjęcie to i Fabian cieniował, znowu te dyszle przy niedogranej piłce i inne mankamenty, ale chyba i tak jest lepiej niż jeszcze dwa lata temu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Dziękuję Ci ślicznie, naprawdę doceniam.

Co do Butki. Nie wiem dlaczego, ale zawsze to dla mnie był taki Żygadło z loczkami: do bólu dokładny, ale bez dyrygenta zza boiska, solo grać nie potrafi na najwyższym światowym poziomie. Więc wydawać by się mogło, że dla Zenita idealny fit, coś czego brakuje Perugii z De Cecco. O ile przy grze Andersonem i Leonem to było to dla niego środowisko wręcz idealne. Nie ma też co odmawiać geniuszu Ngapethowi, ale on raczej do gry innej jest predysponowany. Ciekawie jak Kazań będzie w przyszłym roku wyglądał, ale właśnie zawodnik o charakterystyce Bartka pasuje tam idealnie. Już taką kulą w przyjęciu nie jest więc znów ogień na skrzydłach, dla zawodników w ich naturalnym środowisku.

Szczerze też jestem lekko zdziwiony tym, że mimo wszystko nie postawiono na Woronkowa. Więc jeszcze jedno pytanie, od kogoś kto młodego widział de facto tylko w sezonie reprezentacyjnym i dostrzegał w nim kogoś stabilniejszego niż już zużytego Kljukę (o zdrowiu głównie mówię), czy Fiodor jeszcze się nie nadaje czy w ogóle się nie nadaje? Bo jednak Zenit zawsze gra o złoto i czasami topowy prospekt rzucony na głęboką wodę potrzebuje sezonu może dwóch i wówczas odpala.
Kłamca.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Zenit chyba od zawsze był dość sceptyczny z wprowadzeniem młodzieży[wyjątek to pewnie Kobzar, i Kononow, ale on wymusił grę].

Zobaczymy, może szykują go do gry za rok, kiedy nie będzie już N'Gapetha, bo to chyba jednak już ostatni sezon Francuza w Rosji.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

1.Sivozhelez zostaje w Kemerovie?
2.Lukas Divis zostaje w Petersburgu i on też raczej kolejny rok podstawowym? Bo z zagranicznych wychodzi na to, że będzie tylko Brizard, skoro Camejo gra jako Rosjanin i Divis także (chyba, że tu też są limity i tak musi zostać)
3.Coś wiadomo(choćby plotka?) o jakichś większych transferach w Rosji, właśnie rosyjskich zawodników? A mianowicie:
-Kliuka,Wołkow,Bogdan dalej będą grać w jednym klubie i rotować między sobą?
-Dmitrij Muserski,Siergiej Grankin,Dmitrij Kowaliew są gdzieś przymierzani?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Szary Wilk pisze:Menadżer Muzaja powinien wziąć pod uwagę, która z tych drużyn w przyszłym sezonie będzie najmocniejsza. Po co iść do Ufy i grać w zespole, który będzie okopywać doły tabeli, tak jak Surgut? Kemerovo to chyba najlepsza opcja. Ciekawe czy oni poza transferem atakującego będą mieli jeszcze ochotę na jakieś transfery. W sumie to nawet nie ma kogo, bo limity zabrałby atakujący+Kerminen, a dobrych, rosyjskich przyjmujących jest jak na lekarstwo.
Masz rację, co do tego, że Kemerovo to byłby najmocniejszy zespół, jeśli chodzi o potencjalny zespół Maćka.
Muzaj, Pashytskyy, Sivozhelez - tutaj są znaki zapytania, gdyby tak cała trójka pojawiła się w Kemerovie w następnym sezonie + Kobzar, Karpukhov, Markin, Scherbakov, Kerminen, powstałby tam całkiem niezły team, ale mimo wszystko chyba jednak przynajmniej na papierze bardziej na miejsca 4-6 niż 1-3. Pierwsza trójka ma mieć piekielnie mocne skrzydła.
Mikhailov - Bednorz - Ngapeth
Poletaev - Camejo - Kliuka
Sokolov - Deroo - Podlesnykh
Ciekawym kierunkiem byłby też Novy Urengoj, gdzie mogą zostać: D.Volkov, Bogdan, Gutsalyuk, E.Shoji i dokładając do tego Muzaja całkiem nieźle by to wyglądało, też taki zespół na 4-6 podobnie jak Kemerovo mogący zrobić jednak niespodziankę i powalczyć o podium, przy słabszej dyspozycji któregoś z faworytów. Nie zapominając, że jest jeszcze oczywiście aktualny mistrz z Luburicem, czy Ivovicem. Bardzo mocna zapowiada się liga rosyjska w przyszłym sezonie. Ufa i Surgut - to jednak byłyby zespoły bardziej z miejsc 7-12 i szkoda byłoby żeby Muzaj tam szedł.
P.S odpisałem, Ci to samo w temacie ligi polskiej, bo widziałem, że tam pytałeś, a nie widziałem tego wpisu tutaj w tamtym momencie, ale gdyby wpadł admin i zaraz usunął to wrzucam tutaj.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2020, o 15:33 przez filippiotro, łącznie zmieniany 2 razy.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

filippiotro pisze:
Szary Wilk pisze:1.Sivozhelez zostaje w Kemerovie?
2.Lukas Divis zostaje w Petersburgu i on też raczej kolejny rok podstawowym? Bo z zagranicznych wychodzi na to, że będzie tylko Brizard, skoro Camejo gra jako Rosjanin i Divis także (chyba, że tu też są limity i tak musi zostać)
3.Coś wiadomo(choćby plotka?) o jakichś większych transferach w Rosji, właśnie rosyjskich zawodników? A mianowicie:
-Kliuka,Wołkow,Bogdan dalej będą grać w jednym klubie i rotować między sobą?
-Dmitrij Muserski,Siergiej Grankin,Dmitrij Kowaliew są gdzieś przymierzani?
Szary Wilk pisze:Menadżer Muzaja powinien wziąć pod uwagę, która z tych drużyn w przyszłym sezonie będzie najmocniejsza. Po co iść do Ufy i grać w zespole, który będzie okopywać doły tabeli, tak jak Surgut? Kemerovo to chyba najlepsza opcja. Ciekawe czy oni poza transferem atakującego będą mieli jeszcze ochotę na jakieś transfery. W sumie to nawet nie ma kogo, bo limity zabrałby atakujący+Kerminen, a dobrych, rosyjskich przyjmujących jest jak na lekarstwo.
Masz rację, co do tego, że Kemerovo to byłby najmocniejszy zespół, jeśli chodzi o potencjalny zespół Maćka.
Muzaj, Pashytskyy, Sivozhelez - tutaj są znaki zapytania, gdyby tak cała trójka pojawiła się w Kemerovie w następnym sezonie + Kobzar, Karpukhov, Markin, Scherbakov, Kerminen, powstałby tam całkiem niezły team, ale mimo wszystko chyba jednak przynajmniej na papierze bardziej na miejsca 4-6 niż 1-3. Pierwsza trójka ma mieć piekielnie mocne skrzydła.
Mikhailov - Bednorz - Ngapeth
Poletaev - Camejo - Kliuka
Sokolov - Deroo - Podlesnykh
Ciekawym kierunkiem byłby też Novy Urengoj, gdzie mogą zostać: D.Volkov, Bogdan, Gutsalyuk, E.Shoji i dokładając do tego Muzaja całkiem nieźle by to wyglądało, też taki zespół na 4-6 podobnie jak Kemerovo mogący zrobić jednak niespodziankę i powalczyć o podium, przy słabszej dyspozycji któregoś z faworytów. Nie zapominając, że jest jeszcze oczywiście aktualny mistrz z Luburicem, czy Ivovicem. Bardzo mocna zapowiada się liga rosyjska w przyszłym sezonie. Ufa i Surgut - to jednak byłyby zespoły bardziej z miejsc 7-12 i szkoda byłoby żeby Muzaj tam szedł.
P.S odpisałem, Ci to samo w temacie ligi polskiej, bo widziałem, że tam pytałeś, a nie widziałem tego wpisu tutaj w tamtym momencie, ale gdyby wpadł admin i zaraz usunął to wrzucam tutaj.

O Muserskim i Grankinie coś wiadomo?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Szary Wilk pisze:1.Sivozhelez zostaje w Kemerovie?
2.Lukas Divis zostaje w Petersburgu i on też raczej kolejny rok podstawowym? Bo z zagranicznych wychodzi na to, że będzie tylko Brizard, skoro Camejo gra jako Rosjanin i Divis także (chyba, że tu też są limity i tak musi zostać)
3.Coś wiadomo(choćby plotka?) o jakichś większych transferach w Rosji, właśnie rosyjskich zawodników? A mianowicie:
-Kliuka,Wołkow,Bogdan dalej będą grać w jednym klubie i rotować między sobą?
-Dmitrij Muserski,Siergiej Grankin,Dmitrij Kowaliew są gdzieś przymierzani?
Ad. 1
Sivozhelez być może zostanie w Kemerovie, ale nie jest to na razie potwierdzone. Filip Korfanty na TT wrzucał post o tym, iż bułgarskie media twierdzą, że zostają: Kobzar, Karpukhov, Sivozhelez, Pashytskyy, Tavasiev, Scherbakov, Demakov, Glivenko, Kerminen, przychodzi Markin, a Verbov za wszelką cenę chciałby ściągnąć Muzaja.
Ad. 2
Lukas Divis ma odejść z Zenita Sankt Petersburg, nie wiadomo gdzie, w jego miejsce ma przyjść Kliuka.
Ad. 3
Kliuka, jak wyżej. Volkov i Bogdan mogą zostać w Novym Urengoju. O Muserskim i Grankinie nic nie słyszałem.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Del
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2020, o 08:01 przez filippiotro, łącznie zmieniany 1 raz.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Igor Kolodinski w Belgorodzie, John Gordon Perrin bliski podpisania umowy z Uralem Ufa.
Szary Wilk pisze: O Muserskim i Grankinie coś wiadomo?
Jest już informacja w sprawie Grankina na TT.
Wg rosyjskiej RIA Nowosti Siergiej Grankin doszedł do porozumienia ws nowego kontraktu z Berlin Recycling Volleys.

Tsimafei Zhukouski w Novym Urengoju, czyli transfer Muzaja tam wykluczony w takim wypadku, 2 obcokrajowców już mają(E.Shoji i Zhukouski). Zostaje Kemerovo albo Ufa.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

filippiotro pisze: Zostaje Kemerovo albo Ufa.
Jakby Maciek faktycznie trafił do Kemerova i prezentował tam to samo co w Surgucie to będzie cudownie.
Kłamca.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Przenieśmy tutaj Panowie naszą dyskusję na temat Kurka.
W Rosji właśnie jest jeszcze miejsce dla niego. Kemerovo, Belgorod, Ufa, Surgut, Dinamo LO szukają atakujących. Zakładając, że do 2 z tych 5 klubów trafią Muzaj i Bakun, więc w 3 pozostałych byłyby wolne miejsca i np takiego scenariusza, że Muzaj trafi do Kemerova, a Kurek przykładowo do Ufy, czy Belgorodu wykluczyć nie można.
Kazań - Mikhailov
Sankt Petersburg - Poletaev
Moskwa - Sokolov
Kemerovo - ? (Muzaj?/Bakun?)
Novosybirsk - Luburic
Novy Urengoj - Zhigalov
Krasnoyarsk - Klets
Belgorod - ?
Ufa - ?
Dinamo LO - ?
Surgut - ?
Nizhny Novgorod - Vietskiy
2 najsłabszych klubów nie liczę, bo tam raczej nie ma kasy na tak duże transfery.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Przenieśmy tutaj Panowie naszą dyskusję na temat Kurka.
W Rosji właśnie jest jeszcze miejsce dla niego. Kemerovo, Belgorod, Ufa, Surgut, Dinamo LO szukają atakujących. Zakładając, że do 2 z tych 5 klubów trafią Muzaj i Bakun, więc w 3 pozostałych byłyby wolne miejsca i np takiego scenariusza, że Muzaj trafi do Kemerova, a Kurek przykładowo do Ufy, czy Belgorodu wykluczyć nie można.
Kazań - Mikhailov
Sankt Petersburg - Poletaev
Moskwa - Sokolov
Kemerovo - ? (Muzaj?/Bakun?)
Novosybirsk - Luburic
Novy Urengoj - Zhigalov
Krasnoyarsk - Klets
Belgorod - ?
Ufa - ?
Dinamo LO - ?
Surgut - ?
Nizhny Novgorod - Vietskiy
2 najsłabszych klubów nie liczę, bo tam raczej nie ma kasy na tak duże transfery.
Dinamo Sankt Petersburg czy Surgut też raczej nie licz bo te zespoły to za niski budżet na Kurka. Biełgorod teraz już też. A więc została tylko Ufa i Kemerovo, ale do któregoś z nich musi trafić Bakun. Sądzę, że nie ma miejsca i dla Muzaja i dla Kurka. Jeden z nich wyląduje w Polsce albo w Azji wschodniej.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze: Dinamo Sankt Petersburg czy Surgut też raczej nie licz bo te zespoły to za niski budżet na Kurka. Biełgorod teraz już też. A więc została tylko Ufa i Kemerovo, ale do któregoś z nich musi trafić Bakun. Sądzę, że nie ma miejsca i dla Muzaja i dla Kurka. Jeden z nich wyląduje w Polsce albo w Azji wschodniej.
Dinamo LO chce pozyskać Biriukova z Ufy, Alekno z Kazania, Ostapenko z Moskwy, więc jeśli nie Kurka, to przynajmniej Bakuna są w stanie ściągnąć, a wtedy odblokowałoby to miejsce w kolejnych klubach. Luburic za grosze w Belgorodzie raczej nie grał, więc być może będą chcieli też pozyskać atakującego na wysokim kontrakcie. Menedżer Muzaja mówił, że ofertę z Surgutu w dalszym ciągu mają i definitywnie jej nie wykluczają, ale generalnie podsumowując to myślę, że:
- Kemerovo
- Ufa
- Belgorod
jak najbardziej mogą być w stanie pozyskać naszych Reprezentantów, więc miejsce dla nich obydwu tam w dalszym ciągu jest.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Transfer do Azji na rok przed Igrzyskami, kosztem podtrzymania ( i podbudowania się po kontuzji) formy w Polsce, będzie skrajnie głupi.

Biełogorie nie będzie mieć pieniędzy? Tam są dość ciekawe nazwiska dla przyszłości rosyjskiej siatkówki: młody Tietiuchun i Semyszew. Ktoś opisze czy faktycznie są tak perspektywiczni?

Co do sypaczy - Drzyzga chce zostać w Rosji, zostaje jeszcze Dmitrij Kowalow, który chyba odchodzi z Zenita, bo przychodzi Brizard.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Jedno miejsce z listy potencjalnych miejsc dla atakujących można wykreślić, Vucicevic w Surgucie.
Do Biełgorodu na pewno przychodzą Samoylenko z Kazania i Kolodinski z Novego Urengoju. 2 miejsca dla zagranicznych mają w dalszym ciągu.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Tietiuchin i Semyszew to faktycznie takie talenty? Rozalin był rezerwowym w Biełgorodzie?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

- Lukas Divis
- Denis Biryukov
- Alexey Ostapenko
- Alexander Abrosimov

Cała ta czwórka może zagrać w przyszłym sezonie w Dinamo LO.
Robb75
Posty: 59
Rejestracja: 1 paź 2019, o 12:17
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Robb75 »

Tak z innej beczki są jakieś informację odnośnie zdrowia Ngapeth-a?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”