Superliga mężczyzn 2019/2020

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Jacek »

Jako, że na dniach liga startuje pozwoliłem sobie założyć nowy wątek.

Mam też prośbę do specjalistów od ligi rosyjskiej. Czy gdzieś jest opublikowany terminarz nie tylko z podziałem na kolejki ale też ze wskazaniem dni, w których mecze będą rozgrywane? Muszę poplanować delegacje przynajmniej do końca roku więc miłoby było połączyć pracę z czymś co się lubi :)

Z góry dziękuję.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Lynn »

a składy zespołów nie po rosyjsku ktoś ma? :P
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Jacek »

Dziękuję bardzo. Ty bywasz na meczach w Rosji?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Lynn pisze:a składy zespołów nie po rosyjsku ktoś ma? :P
Skorzystaj z jakiegoś translatora stron. Na przykład tego -> http://itools.com/tool/google-translate ... translator
Jacek pisze: Dziękuję bardzo. Ty bywasz na meczach w Rosji?
Byłem raptem 2 razy. :v
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

W ten weekend wystartują nie tylko rozgrywki Plusligi, ale także Superligi rosyjskiej. Jednak inaczej niż w Polsce w Rosji przede wszystkim z uwagi na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie i interesy przygotowującej się Igrzysk sbornej postanowiono maksymalnie odchudzić kalendarz rozgrywek ligowych dzieląc 14 zespołów grających w lidze na dwie 7 zespołowe grupy. Zespoły z każdej grupy rozegrają w sezonie regularnym po dwa spotkania z zespołami swojej własnej grupy (12 spotkań), ale tylko jeden mecz z drużyną z grupy drugiej (7), czyli zamiast 26 spotkań w sezonie regularnym czeka nas w tym roku tylko 19 kolejek ligowych. Na obejrzenie jeszcze mniejszej liczby spotkań mogą liczyć kibice zespołów, przy czym nie ma mowy o sprawiedliwości, bo niektóre w sezonie regularnym rozegrają tylko 9 meczów we własnej hali, inne 10, a niektóre nawet 11. Sezon regularny rozpocznie 26 października, a kończy 7 marca. Nie będzie organizowany specjalny, dodatkowy mecz o superpuchar, tylko 9 listopada w Kemerowie Kuzbass i Zenit Kazań zagrają dodatkowo o Superpuchar Rosji w ramach rozgrywanej normalnej 5. kolejki ligowej. W listopadzie kalendarz rozgrywek będzie zresztą najbardziej napięty i intensywny, bo zaplanowano na ten miesiąc aż 7 kolejek ligowych z 21 sezonu regularnego czyli dokładnie 1/3 wszystkich spotkań. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że ze względu na to, że liczba zespołów w grupach jest nieparzysta (7) w tych kolejkach ligowych, gdzie spotykają się drużyny z tej samej grupy, po dwa zespoły - jeden z grupy A i jeden z grupy B będą pauzować, więc kolejek ligowych będzie w sumie 21, mimo tego że jak już była mowa wszystkie zespoły w tej fazie rozgrywek rozegrają w sumie tylko po 19 spotkań.

Tegoroczny mistrz Rosji zostanie wyłoniony w dobrze znanym z Ligi Światowej, czy Ligi Narodów FIVB turnieju Final Six, który zostanie zorganizowany w dniach 1-5 kwietnia. Dwie najlepsze zespoły sezonu zasadniczego awansują do tego turnieju finałowego F6 bezpośrednio, cztery następne zostaną wyłonione z drużyn miejsc od 3 do 10, które w rundzie barażowej ( rozstawione zgodnie ze schematem 3 - 10, 4 - 9, 5 - 8, 6 - 7) rozegrają ze sobą dwa mecze – u siebie i na wyjeździe. W przypadku remisu 1:1, o tym kto awansuje do turnieju Final Six będzie decydować ”złoty set” do 15 punktów. Zespoły z miejsc 11-14 po fazie zasadniczej rozegrają dwurundowy turniej play-out, który wyłoni bezpośredniego spadkowicza i drugi zespół, który o superligową egzystencję będzie musiał jeszcze powalczyć w barażach.

Tradycyjnie tuż przed Nowym Rokiem 26-27 grudnia zaplanowano jeszcze Final Four Pucharu Rosji, który po wielu latach przerwy zostanie rozegrany w Moskwie.

Wracając do sezonu regularnego zespoły w grupach również zostały rozstawione zgodnie ze znaną z turniejów organizowanych przez FIVB zasadą serpentyny, zgodnie z miejscami zajętymi po poprzednim sezonie. W grupie A widzimy zatem ubiegłorocznego mistrza Kuzbass Kemerowo, Zenit Sankt Petersburg, Lokomotiw Nowosybirsk, Ural Ufa, Jenisej Krasnojarsk, Jugra Samotłor Niżniewartowsk, oraz Dynamo Obwód Leningradzki (które w połowie sezonu od stycznia-lutego ma się wyprowadzić z Sankt Petersburga i przenieść do Sosnowego Boru – miasta znajdującego się około 80 km od Petersburga), natomiast w grupie B wicemistrza Zenit Kazań, Fakieł Nowy Urengoj, Biełogorje Biełgorod, Dynamo Moskwa, Nowa Nowokujbyszewsk (aka Nowa - Obwód Samarski) Gazprom Jugra-Surgut, ASK Niżny Nowogród.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 18:25 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Lynn pisze:a składy zespołów nie po rosyjsku ktoś ma? :P
Pora przejść do przedstawienie zespołów-głównych faworytów rozpoczynającego się sezonu i tych drużyn, które będą bronić się przed spadkiem. Kolejność przedstawianych zespołów, zgodnie z miejscem zajętym w rozgrywkach poprzedniego sezonu 2018-19:

1) Kuzbass Kemerowo

Pierwsza szóstka: Kobzar-Poletajew, Paszyckij- Tawasijew, Podliesnych-Siwożelez (Karpuchow)- Kerminen (l)


Za wyjątkiem trenera Tuomasa Sammelvuo (który jak się uważa na Syberii sprzedał duszę za gazodolary finansowemu potentatowi z Sankt Petersburga) sensacyjny tryumfator poprzedniego sezonu nie tylko utrzymał trzon zespołu, a nawet zdołał się wzmocnić na przyjęciu dzięki przyjściu z tego samego Sankt-Petersburga bardzo doświadczonego Siwożeleza. Wydaje się, że zawodnicy Kuzbass pod wodzą nowego znanego doskonale z Polski trenera George Cretu,, na odejściu Fina wcale nie stracili, a wręcz przeciwnie, nawet mogą zyskać dodatkową motywację, żeby udowodnić wszem, wobec i każdemu z osobna, że ich postawa w poprzednim sezonie była w głównym stopniu zasługą ich samych, a nie fińskiego szkoleniowca. Pytanie zasadnicze tylko czy Poletajew – po zmianie pozycji przez Michajłowa już bezdyskusyjnie rosyjski numer 1 na prawym ataku wytrzyma teraz trudy sezonu ligowego, po pierwszym dla niego tak długim i trudnym sezonie reprezentacyjnym?

2) Zenit Kazań

Pierwsza szóstka: Butko – Sokołow, Wolwicz – Samojlenko, Ngapeth – Michajłow (Woronkow), Gołubiew (l).


Imperium z Tatarstanu po ubiegłorocznej detronizacji przygotowuje kontratak i zapowiada powrót na tron. W zespole wicemistrza również doszło do zmiany trenera, ponieważ zmagający się już od dłuższego czasu z poważnymi problemami sercowymi Alekno przekazał faktycznie ster drużyny w ręce Aleksieja Werbowa, zostawiając sobie funkcję tytularnego pierwszego szkoleniowca, czy jak nazywa to sam Werbow trenera-kuratora. Mimo odejścia Andersona do Modeny, a rok wcześniej do Perugii Wilfredo Leona nie zmienił się jednak pierwotny pomysł Alekny na zespół i styl gry – przyjście nowego wystrzałowego pistoletu w osobie Sokołowa, i przejście na lewy atak z przyjęciem Michajłowa oznacza, że nadal będzie obowiązywał schemat trzech potężnych armat na skrzydłach, mocnej ryzykownej zagrywki i po odrzuceniu przeciwników od siatki szukania punktów w bloku.

3) Fakieł Nowy Urengoj

Pierwsza szóstka: Antipkin – Padar, Wołkow – Kljuka, Ananiew – Rochin, Shoji (l).


Teraz albo nigdy – chciałoby się powiedzieć. Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Nowego Urengoju wywalczenia czegoś bardziej wartościowego niż tylko brązowe medale superligi, bo to już raczej ostatni taki wspólny sezon duetu Wołkow-Kljuka, a przynajmniej ostatni wspólny sezony w Fakiele Nowy Urengoj. Po odejściu Jakowlewa do Sankt-Petersburga, który w tym roku niespodziewanie wyrósł na najlepszego i napewniejszego środkowego sbornej, dość trudno będzie załatać po nim dziurę na środku bloku. Także postawa brylującego do tej pory jedynie tylko w ligach azjatyckich - Korei i w Chinach Węgra Padara na ataku i mającego za sobą wyjątkowo słaby sezon w Petersbugru Antipkina na rozegraniu budzić może przez sezonem poważne wątpliwości.

4) Zenit Sankt-Petersburg

Pierwsza szóstka: Kowaliow -Grozer, Jakowlew – Filippow, Camejo – Ursow (Divis), Andriejew (l).


Drużyna przebudowana niemal całkowicie - z poprzedniego składu Sankt-Petersburga zostali jedynie Grozer i Oreol Camejo. Jeżeli mówiliśmy o klubie z Tatarstanu jako kontratakującym starym imperium, to Sankt-Petersburg nie ukrywa i mówi o tym już teraz zupełnie otwarcie, że pragnie się stać dominatorem nie tylko w samej Rosji, ale i na świecie w najbliższych paru latach. Przy praktycznie nieograniczonych środkach finansowych Gazpromu – budżet klubu w następnych latach ponoć będzie w stanie przebić każdy szklany sufit, jest to na pewno możliwe. Na razie najważniejszą gwiazdą jaką udało się pozyskać z Kemerowa jest sam trener reprezentacji Rosji Tuomas Sammelvuo. Oprócz niego do klubu udało się pozyskać także kilku jego ulubieńców Sammelvuo ze Sbornej – obaj środkowi to aktualnie podstawowi blokujący zespołu który triumfował w rozgrywkach Ligi Narodwów. Zmienił się także rozgrywający – Dmitrij Kowaliow co prawda przegrał w tym roku w reprezentacji rywalizację z Igorem Kobzarem i Butko, ale to w dalszym ciągu ścisła czołówka rosyjskich zawodników na tej pozycji. Także pozyskani z Surgutu szczególnie mocni jeżeli chodzi o sam element odbioru zagrywki przyjmujący Ursow i libero Andriejew zostali w tym roku wypróbowani w sbornej i są dużą nadzieją rosyjskiej siatkówki. Na pozyskanie gwiazd trochę większego kalibru jak Kljuka, czy Wołkow trzeba będzie jednak jeszcze chwilę poczekać – prawdopodobnie do przyszłego roku.

5) Lokomotiw Nowosybirsk.

Pierwsza szóstka: Drzyzga – Bakun, Kurkajew – Szczerbinin, Ivović – Sawin (Rodiczew), Martynijuk (l).


To już czwarty sezon Płamena Konstantinowa w stolicy Syberii, czy także czwarty bez znaczącego sukcesu i bez przełomu? Mimo rozczarowania poprzednim sezonem kolejarskim klubie jeszcze raz uznano jednak, że bułgarska lokomotywa nie musi na razie zmieniać toru. Utrzymano też trzon dotychczasowego składu zespołu – doczepiono za to do niego dodatkowe, dość ciekawe wagoniki. Z Moskwy ściągnięta Szczerbinina i Krugłowa – ten drugi, mimo że podczas Pucharu Świata w Japonii był pierwszy atakującym rezerwowego składu sbornej, teraz w Nowosyrbisku sam będzie pełnił jedynie rolę rezerwowego dla Konstantina Bakuna. Sporym osłabieniem w pierwszej części sezonu może być absencja Kurkajewa – szóstkowy ostatnio blokujący sbornej doznał kontuzji w meczu ME, niedawno w Niemczech przeszedł operację i jego powrót do gry zapowiadany jest dopiero w styczniu-lutym.


6) Biełogorje Biełgorod


Pierwsza szóstka: Woropajew -Luburic, Gucaljuk-Czerwjakow, Rozalin Penczew -Semyszew, Makimienko (l).


W przypadku niegdysiejszego potentata nie tylko rosyjskiej, ale i europejskiej siatkówki możemy mówić o najbardziej stabilnej w całej lidze regresji wyników. W 2013 wywalczyli po raz ostatni mistrzostwo Rosji, w 2015 roku byli jeszcze drudzy, 2016 zajęli trzecie miejsce, w 2017 - czwarte, w 2018 - piąte, 2019 - szóste. Najwyraźniej celem w sezonie 2019/20 powinno być teraz siódme miejsce, ale patrząc na sam obecny skład Biełogorje i o taki wynik możne być dość trudno. Mocna stroną Biełgorodu może być solidna rezerwa na ławce trenerskiej i już tradycyjna w tym klubie karuzela szkoleniowców – w sezonie 2017-18 Giennadij Szypulin zmienił swojego I trenera w trakcie rozgrywek nawet pięciokrotnie, teraz – najwyraźniej jako zwolennik zasady "że nowa miotła zawsze lepiej zamiata" - może mieć szansę to osiągnięcie pobić i wyśrubować.

7) Dynamo Moskwa

Pierwsza szóstka: Pankow – Szkuljawiczus (Żygałow), Własow-Siemszczikow (Ostapienko), Deroo – Maar, Kabieszow (l).


Przyjaciel Kadzia młody trener Konstanty Briański mimo niepowodzeń w poprzednim sezonie zachował stanowisko, ale dostał do pomocy siłę fachową w postaci asystenta Sergio Busato, który to jak pamiętamy bo dymisji po ME Wadima Pankowa (ojca rozgrywającego Dynama Pawła i przy okazji nowego kapitana tej drużyny) został selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Rosji, potem pełnił tę funkcję podczas PŚ w Japonii i przynajmniej formalnie pełni ją nadal. Widać z tego, że w Dynamie jak w rodzinie – nic nie ginie. Nie zginęła też nigdzie prawdziwa legenda klubu – 35 letni już Jurij Bierieżko oprócz tego, że można na niego liczyć jako na zmiennika Maara, lub Deroo będzie też pełnił z doskoku funkcję drugiego grającego asystenta. Z Deroo i Maarem Dynamo zapewne poprawi ubiegłoroczny rezultat, może nawet awansować do F6, ale czy jest w stanie włączyć się bezpośrednio w walkę o medale? Bardzo dużo zależy od nowego kapitana-rozgrywającego Pankowa, którego rozwój w dwóch ostatnich latach zatrzymał się w miejscu, a pewnie można nawet mówić wręcz o regresie. A był to siatkarz, którego kilka lat temu zdążono już przecież namaścić na następcę Grankina.

8) Ural Ufa

Pierwsza szóstka: Jovović - Aleksiejew, Abrosimow-Gocew, Bierjukow-Spirydonow (Fieoktistow), Bragin (Kiriczenko) (l)


Kandydat typowany na czarnego konia rozgrywek Bardzo ciekawe skrzydła – szczególnie mocno wygląda obsada przyjęcia z atakiem Bierjukow-Spirydonow -Fieoktistow. Na prawym ataku Nikita Aleksiejew bo kilku sezonach pełnienia roli vice-Michajłowa w Zenicie i terminowania u Alekny będzie miał okazję udowodnić, że czegoś w Kazaniu się jednak nauczył. Nieźli dwaj środkowi - Bułgar Swetosław Gocew i doświadczony Aleksanedr Abrosimow, obaj czujący się lepiej w bloku niż w ataku - rozgrywający zespołu mistrzów świata Nikola Jovović powinien się takiej drużynie akurat bardzo dobrze odnaleźć.

9) Dynamo Obwód Leningradzki (Sankt Petersburg – Sosnowy Bór)

Pierwsza szóstka: Tisewicz – Jakowlew, Wołkow (Smoliar) – Marcus Böhme, Szpiljow – Botin, Szyszkin (l).


Gdyby sądzić tylko po nazwiskach środkowych tego zespołu Aleksander Wołkow, Marcus Böhme, Artiom Smoliar – byłby to kandydat na mistrza. Ale skrzydła zespołu który część spotkań domowych w sezonie będzie rozgrywał w Sankt-Petersburgu, a cześć w Sosnowym Borze to już całkiem inna para kaloszy. Na pewno jednak warto obserwować rozwój 21-letniego atakującego Dmitrija Jakowlewa, jeżeli wdał się w swojego słynnego ojca Romana, to będzie z niego tęgi młot. Biorąc pod uwagę, że chłopak dość późno rozpoczął przygodę z siatkówką, bo wcześniej wolał grać w hokeja, a już jest szóstkowym atakującym jednego z zespołów superligi, na takiego się zresztą zapowiada.

10) Nowa Nowokujbyszewsk (aka Nowa Obwód Samarski).

Pierwsza szóstka: Szulgin-Szefranow, Buseł-Kozicyn, Titicz-Szenkel, Jeriomin (l)


Klub który w ubiegłym sezonie przeszedł przez spore zawirowania finansowo- organizacyjne, w połowie sezonie odeszło stamtąd do innych wypłacalnych klubów większość zawodników pierwsze szóstki (oraz także trener Konstantin Briański do Dynama Moskwa) w dalszym ciągu ledwo wiąże koniec z końcem, więc jedynym zadaniem które można postawić przed siatkarzami, jest utrzymanie zespołu w superlidze.


11) Gazprom-Jugra Surgut.

Pierwsza szóstka: Chabibulin – Muzaj (Pirainen), Płużnikow-Czerejskij, Awdoczienko -Szczadiłow, Dragunow (l).


Po zajęciu odległego 11 miejsca w ubiegłym roku prezes-nadtrener Rafael Chabibulin zarządził kadrową rewolucję – z ubiegłorocznego składu zostało tylko trzech siatkarzy – w tym syn prezesa i jednocześnie rozgrywający drużyny. W zapowiedziach przedsezonowych największe nadzieje wiąże się z osobą Maćka Muzaja, ale po ruchach kierownictwa klubu – odkupieniu niedawno we wrześniu z Sankt Petersburga kontraktu innego młodego i bardzo obiecującego rosyjskiego atakującego Siergieja Pirainena, widać prezes-nadtrener Chabibulin na w zapasie plan B, gdyby Maciek w Superlidze nie potrafił się odnaleźć i miał kłopot zgodnie z jego własnymi słowami "z przejściem z bycia chłopcem do bycia mężczyzną". Można powiedzieć, że Surgut, który mimo gruntowanej przebudowy składu w meczach przedsezonowych, czyli jeszcze bez Muzaja, wypadał całkiem nieźle, celuje przynajmniej w zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątki i skrócone play-offy, a jeżeli się powiedzie, to także w udział w Final Six.

12) Jenisej Krasnojarsk.

Pierwsza szóstka: Żos – Kliec, Krickij– Nałobin, Skrimow –Jerieszczienko, Janutow (l).


Mimo pary niezłych przyjmujących ( Bułgar Skrimow – Ukrainiec Jerieszczienko) zespołowi może być trudno wyjść ze strefy spadkowej. Sporą zagadkę jest atakujący Kiriłł Kliec, który poprzedni sezon spędził w niemieckiej Bundeslidze, gdzie wraz z Pawłem Halabą występowali w Hypo Tirol AlpenVolleys Haching. A trzeba powiedzieć, że młody Rosjanin, który ma za sobą także już występy w lidze bułgarskiej, nie zawsze nawet w niemieckich rozgrywkach ligowych błyszczał.

13) Jugra Samotłor Niżniewartowsk.


Pierwsza szóstka: Kowalikow -Lincoln Williams, Ciepkow-Kosmin, Burcew-Papazow, Wiszniewieckij (l)


Następna drużyna, która będzie bronić się przed spadkiem i całą nadzieja, że ta sztuka się może udać, można pokładać chyba tylko w Lincolnie Williamsie. W zespole miał grać jeszcze jeden Australijczyk, przyjmujący Thomas Hodges, ale podczas PS doznał kontuzji i rosyjski klub postanowił rozwiązać z nim kontrakt. Kto zostanie ściągnięty na jego miejsce na razie jeszcze nie wiadomo.

14) ASK Niżny Nowogród.

Pierwsza szóstka: Deniss Petrovs - Jhon Wendt, Nikonienko-Andriejew, Markin-Piatyrkin, Mjełkoziorow (l)


Beniaminek Superligi jest w o tyle bardzo trudnym położeniu, że FIVB i CEV są zdania, że klub organizacyjnie jest kontynuacją zdegradowanej kilka lat temu za długi Guberni Niżny Nowogród i tego właśnie tytułu wisi jeszcze pieniądze byłym zawodnikom tegoż. Mimo wiec że nazwiska dwóch zakontraktowanych zawodników zagranicznych – Łotysza Denissa Petrovsa i francuskiego Nowokaledończyka Jhona Wendta nie powalają wcale na kolana, nawet ich udział w rozgrywkach może być wątpliwy, bo FIVB zablokowała na razie transfery obu. Na pewno najgłośniejszym nazwiskiem w szeregach Niżnego Nowogrodu jest Aleksander Markin – były przyjmujący sbornej po latach gry w Dynamie Moskwa wreszcie zmienił klub, niestety dla swojej kariery pewnie 7-8 lat za późno. Także i w tym wypadku samo utrzymanie w superlidze będzie na pewno dużym sukcesem beniaminka.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2019, o 12:02 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Superliga. 1-kolejka.

26 października, sobota:


14:00 Lokomotiw Nowosybirsk – Jenisej Krasnojarsk. 3:2 (22:25, 25:20, 26:24, 21:25, 15:13) (transmisja/zapis -> https://lokovolley.tv)

14:00 Ural Ufa – Dynamo Obwód Leningradzki 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

16:30 Biełogorje Biełgorod – Gazprom Jugra Surgut (transmisja -> http://tvstart.ru/ru/streams/belogore-g ... uzhchiny/)

17:00 Dynamo Moskwa – Nowa Nowokujbyszewsk

17:00 Zenit Sankt-Petersburg - Jugra Samotłor Niżniewartowsk.

27 października, niedziela:

14:00 Fakieł Nowy Urengoj – ASK Niżny Nowogród.

Ponieważ w I inauguracyjnej kolejce drużyny zespoły z dwóch grup A B grają wyłącznie między sobą, po dwa zespoły z każdej grupy pauzują. Tak się złożyło, że to najwyżej rozstawione zespoły mistrz – Kuzbass Kemerowo w grupie A i wicemistrz Zenit Kazań w grupie B.

Transmisje live (i zapisy jeżeli ktoś che obejrzeć z odtworzenia) spotkań superligi tradycyjnie można znaleźć na stronie http://tvstart.ru/ru/lists/live/

lub też na https://www.laola1.tv/en-int/channel/volleyball

PS Muzaj pierwsze trzy akcje meczu z Biełgorodem i od razu trzy punkty - blok, przechodząca i skończony atak. Dobry początek Maćka w Superlidze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aranger »

Włączyłem drugą połowę drugiego seta i teraz to był taki trochę klasyczny Muzaj - skończył kilka ataków, dostał dwie piłki z rzędu przy 23:20 dla Jugry, obu nie skończył, został zdjęty z boiska, chwilę później wrócił, ale jego zespół przegrał 26:24 po asie Semyszewa. Atakuje z dużych świeczek, zagrywa chyba nadal floatem.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aranger »

http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77

Okazuje się, że Muzaj dostał w tym meczu prawie dokładnie połowę wystaw całego zespołu. :D Co jak co, ale akurat na miano najlepiej punktującego gracza Superligi to on ma całkiem duże szanse.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Włączyłem drugą połowę drugiego seta i teraz to był taki trochę klasyczny Muzaj - skończył kilka ataków, dostał dwie piłki z rzędu przy 23:20 dla Jugry, obu nie skończył, został zdjęty z boiska, chwilę później wrócił, ale jego zespół przegrał 26:24 po asie Semyszewa. Atakuje z dużych świeczek, zagrywa chyba nadal floatem.


Tutaj można znaleźć zapis spotkania http://tvstart.ru/ru/streams/belogore-g ... muzhchiny/

W II secie o którym piszesz Surgut miał wysoką i wydawałoby się bezpieczna przewagę, bo prowadził 21:16, a potem 23:19, ale Maciek Muzaj przed 20 punktem i po 20 punkcie to jak widać także w Rosji dwa całkiem różne Maćki.
Aranger pisze:http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77

Okazuje się, że Muzaj dostał w tym meczu prawie dokładnie połowę wystaw całego zespołu. :D Co jak co, ale akurat na miano najlepiej punktującego gracza Superligi to on ma całkiem duże szanse.
45 ataków Maćka w trzech setach to naprawdę sporo. W Surgucie z nieznanych mi powodów nie grał Szczadiłow - jeden z trzech siatkarzy, którzy zostali w tej drużynie z ubiegłorocznego składu. Mam więc nadzieję, że kiedy ten przyjmujący wróci do gry, to rozkład ataku, szczególnie jeżeli chodzi o "4" w Surgucie, będzie wyglądała jednak znacznie korzystniej niż w dzisiejszym meczu.

W Biełgorodzie oprócz Anton Siemyszewa, który nawet nie zaczął meczu w "6", ale po tym jak wszedł w II secie zasłużył dziś na pewno na tytuł MVP bardzo mógł się podobać Tietiuchin młodszy. Niektóre zagrania i zagrywka - wypisz wymaluj skóra zdjęta z własnego ojca. Widziałem juniora w kilku meczach, a tym jego występy na tegorocznych MŚ juniorów, ale przyznam że pierwszy raz tak mnie uderzyło jak w niektórych elementach siatkarskiego rzemiosła młody zaczyna przypominać wielkiego Siergieja. :o
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Dzięki Drukjul za "skarb kibica" Superligi. Świetnie się to czyta. Zresztą jak zwykle.

Po Maćku tego chyba należy się właśnie spodziewać. Tzn. około dwudziestu punktów na mecz i bycia w ścisłej czołówce najlepiej punktujących graczy ligi. Nawet jeśli jakieś 98,46 % z tych punktów Maciek uskłada przed 20 oczkiem jego zespołu w secie ;).

Moją uwagę zwróciły jeszcze statystyki Sama Deroo w meczu moskiewskiego Dynama z zespołem, który ma chyba najgroźniejsze logo w lidze rosyjskiej ;). A może nawet i w Europie ;). 15/19 w ataku, to nawet biorąc pod uwagę to, kto stał po przeciwnej stronie siatki wynik godny uznania. W II kolejce Belg będzie miał już nieco poważniejszego przeciwnika. Dynamo zagra na wyjeździe z Uralem Ufa. Tym razem przyjdzie mu stanąć oko w oko z ulubieńcem polskich kibiców i serdecznym przyjacielem Karola Kłosa, Olkiem Spirydonowem ;). Ale skoro Belg nie zląkł się krwiożerczej bestii ze wspomnianego logo "Nowej", to i przesympatycznego Rosjanina również nie powinien ;).
PoteznyMaxim
Posty: 112
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: PoteznyMaxim »

Kapitalna robota ze skarbem kibica, ogromne podziękowania dla Ciebie Drukjul ! :)

Pytanie mam apropo dzisiejszego spotkanie. Volkov na ostatnich zdjęciach widziany z potężnym opatrunkiem/gipsem przy kciuku. To coś poważniejszego i przerwa na dłużej czy może nawet już dzisiaj ma zagrać ?

edit

już doczytałem na oficjalnej stronie :
- Kiedy Dmitry Volkov i Igor Kolodinsky wrócą do zespołu?

Andrei Zharikov: Niestety Dmitrij Wołkow został ranny na wstępnym etapie Pucharu Rosji w Moskwie. Nie ma jeszcze dokładnych dat, ale lekarze robią wszystko, co możliwe. I myślę, że wkrótce zespół będzie w pełni sił. Nie możemy rozmawiać o terminach, wszystko jest warunkowe. Igor Kolodinsky jest podobny. Razem z Dmitrijem poddawani są leczeniu w Moskwie, dochodzą do siebie, współpracują z osobistym trenerem w zakresie ogólnego treningu fizycznego. Wszystko jest pod nadzorem.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Drukjul - wiesz może ile wzrostu ma Pawieł Tietiuchin? Do niedawna było to 194cm, ostatnio mignęło mi już 197cm, a to 2000 rocznik więc jest szansa, że od tego 194 faktycznie poszedł w górę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Drukjul - wiesz może ile wzrostu ma Pawieł Tietiuchin? Do niedawna było to 194cm, ostatnio mignęło mi już 197cm, a to 2000 rocznik więc jest szansa, że od tego 194 faktycznie poszedł w górę.
Na początku tego roku w wywiadzie sam mówił, że mierzy 196 cm ale każdego roku jeszcze kilka centymetrów rośnie. On jest rzeczywiście z 2000 roku i to z października, więc może przynajmniej do 198 cm spokojnie podrosnąć. Starszy od dwa i pół roku najstarszy syn Siergieja Iwan, który także trenuje i uprawia siatkówkę przestał rosnąć zdecydowanie za wcześnie, bo zatrzymał się tylko na 182 cm i z tego powodu zresztą musiał zmienić pozycję - przekwalifikował się z rozgrywającego na libero, więc całkiem prawdopodobnie że rodzice i dziadkowie - bo także dziadek i babcia są trenerami siatkówki w grupach młodzieżowych właśnie w Biełgorodzie, wraz z lekarzem klubowym dmuchali w przypadku tej młodszej latorośli na zimne, żeby po te kilka centymetrów rocznie do 20-tki mu jeszcze przybyło. Jest jeszcze w rodzinie brat najmłodszy - Aleksander/Sasza - ma teraz 8 lat, a dwa lata temu kiedy ojciec kończył karierę miał 128 cm wzrostu. Ale jak mierzyć to mierzyć, widać że w rodzinie Tietiuchinów przywiązują do tego wzrostu dzieci jednak dużą wagę :]

A wspomniany dłuższy wywiad z Pawłem Tietiuchinem można znaleźć tutaj -> https://www.belogorievolley.ru/news/2/i ... imena.html
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: rafak »

Drukjulu, świetna robota. Czy wiesz może, gdzie gra chłopak z rocznika 97: Piskariew?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Dziękuję bardzo! Świetny research. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

rafak pisze:Czy wiesz może, gdzie gra chłopak z rocznika 97: Piskariew?
Nie zmienił klubu i identycznie jak w poprzednich sezonach występuje dalej w Jarosławiczu Jarosław, z tym że Jarosławicz to tegoroczny spadkowicz z superligi i w sezonie 2019-20 gra w niższej klasie rozgrywkowej (w lidze ”A”)

Trenerem Jarosławicza pozostał również dalej Andriej Nozdrin - jednocześnie szkoleniowiec obecnego rocznika młodzieżowego 99-00 (a wcześniej także "złotego" wiodącego 1995-96), a prezydentem klubu jest od lat Siergiej Szlapnikow - poprzedni selekcjoner sbornej, a obecnie koordynator wszystkich męskich reprezentacji, w tym reprezentacji młodzieżowych w rosyjskim związku siatkówki.

Można nawet bez żadnej przesady powiedzieć, że jest to klub Szlapnikowa - bo on go sam założył ponad 30 lat temu i siłą rzeczy, kiedy on sam prowadził jeszcze osobiście jako I trener reprezentacje młodzieżowe (a w poprzednich dwóch dekadach robił w zasadzie na zmianę - w sensie że prowadził co drugi rocznik wiodący z legendą rosyjskiej siatkówki Władimirem Kondrą) jego klub - Jarosławicz od kiedy pamiętam opierał się na młodych, czy nawet bardzo młodych siatkarzach wypatrzonych wcześniej przez Szlapnikowa w grupach młodzieżowych. Właśnie w tym klubie rozpoczynali przecież swoje wielkie kariery między innymi Siergiej Grankin i Maksim Michajłow.

Nawiasem mówiąc ten model prowadzenia siatkarskiego klubu superligowego jak Jarosławicz, opartego głównie na utalentowanej młodzieży za jeszcze względnie małe pieniądze w Rosji przestał się zupełnie sprawdzać już ładnych kilka lat temu w momencie, kiedy nie tylko Dynamo Moskwa, ale też pozostałe bogate kluby z wielkich miast w lidze jak Zenit Kazań, Fakieł Nowy Urengoj (który swoją bazę przypomnijmy też ma w Moskwie), Lokomotiw Nowosybirsk zaczęli poważnie inwestować swoje drużyny młodzieżowe, ściągając z całej Rosji najzdolniejszych w kraju 14-15 latków. W dzisiejszych czasach naprawdę wielkie bardzo młode siatkarskie talenty jak choćby wspomniani Grankin, który pochodzi z samego południa Rosji, gdzieś spod Kaukazu, czy Michajłow, który pochodzi dla odmiany z samej północy Rosji, z wioski spod granicy fińskiej, do prowincjonalnego Jarosławia w wieku 14-15 lat z całą pewnością by już nie trafili. Dla samej rosyjskiej siatkówki dobrze to czy źle trudno powiedzieć, w każdym razie takie mamy czasy.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: rafak »

Dzięki Drukjul. A możesz coś powiedzieć o poziomie drugiej ligi (Liga A)? Widzę, że zgodnie ztym co napisałeś, Kazań, Moskwa, Nowosybirsk mają swoje drugie drużyny do ogrywania młodzieży. W Barnaul widzę weteranów Woronkowa (atakującego) i Bragina. W Orenburgu Sukhatskiy z Bielska. Kolejny weteran Babeshin w MGTU. I na tym moja wiedza się wyczerpuje ....

Wracając do rocznika 97 (brąz na ME w 2016). Oprócz Szemyszewa za bardzo nie poszli do przodu. Abaev po dobrej decyzji i grze we Francji, teraz klaszcze Fabianowi. Kononow pewnie poklaszcze w Kazaniu. Piskariew, jak wspomniałeś, w drugiej lidze.
Nasi z rocznika 97 o wiele mocniej z przodu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

rafak pisze:Dzięki Drukjul. A możesz coś powiedzieć o poziomie drugiej ligi (Liga A)? Widzę, że zgodnie ztym co napisałeś, Kazań, Moskwa, Nowosybirsk mają swoje drugie drużyny do ogrywania młodzieży. W Barnaul widzę weteranów Woronkowa (atakującego) i Bragina. W Orenburgu Sukhatskiy z Bielska. Kolejny weteran Babeshin w MGTU. I na tym moja wiedza się wyczerpuje ....
Poziom generalnie nadal nie jest zły, choć aż 18 zespołów w tej II dywizji (czyli w wyższej lidze A) to jednak całkiem sporo i musi mieć to jakiś wpływ także na sam poziom sportowy tych rozgrywek. Z uwagi na odległości, dużą liczbę drużyn i problemy logistyczno-finansowe klubów rozgrywki wyższej serii A organizowane są zresztą w Rosji tradycyjnie metodą turniejową - w każdej rundzie mamy 5 turniejów w pięciu miastach (cztery turnieje po 4 zespoły, plus jeden turniej po 2). Większość spotkań jest transmitowanych przynajmniej w internecie - na profilu w V Kontakte klubu z Władimira (/vk.com/ to serwis społecznościowy - rosyjski odpowiednik Facebooka) można znaleźć na przykład oba pierwsze mecze Jarosławicza Jarosław w wyższej lidze A https://vk.com/video-165876072_45623910 ... ea22db6187

Spadkowicz z superligi Jarosławicz z beniaminkiem wyższej ligi A oba mecze wygrał, ale w drugim się męczył i zwyciężył dopiero po tie breaku 3:0 (25:15, 25:13, 25:22), 3:2 (23:25, 25:19, 17:25, 25:23, 15:11)

Akurat może najbardziej utalentowana młodzież, jak wspomniany przez Ciebie środkowy Aleksiej Kononow w Zenicie Kazań, zamiast grać choćby w tym drugim zespole Kazania, Biełgorodu, Nowosybirska, czy Moskwy w II dywizji/wyższej lidze A to często jest przyspawana do ławki rezerwowych w pierwszej drużynie w superlidze, ale wiadomo że są też i zawodnicy, których rozwój sportowy przebiega trochę wolniej i dla nich występy i pokazanie się z dobrej strony w takich rozgrywkach jest szansą na to, że zainteresuje się nimi w przyszłości klub superligi. Taki Anton Karpuchow - szóstkowy przyjmujący zespołu mistrza Rosji Kuzbassu i siatkarz w dwóch ostatnich sezonach powoływany do pierwszej reprezentacji Rosji aż do 26 życia grał tylko i wyłącznie najwyżej w II, czy nawet wcześniej i III dywizji, aż wreszcie kilka lat temu zainteresował się nim beniaminek z Niżniewartowska, bo po prostu znali tego zawodnika bardzo dobrze właśnie z boisk niższych klas rozgrywkowych.
Wracając do rocznika 97 (brąz na ME w 2016). Oprócz Szemyszewa za bardzo nie poszli do przodu. Abaev po dobrej decyzji i grze we Francji, teraz klaszcze Fabianowi. Kononow pewnie poklaszcze w Kazaniu. Piskariew, jak wspomniałeś, w drugiej lidze. Nasi z rocznika 97 o wiele mocniej z przodu.
Te dwa roczniki rosyjskie 97-98, to jednak od początku wyraźnie były mniej utalentowane nie tylko od równolatków - naszych chłopaków, od których przynajmniej w oficjalnych turniejach rangi mistrzowskiej cały czas dostawali regularnie wciery, ale przede wszystkim od starszych kolegów z roczników 95-96, gdzie tych talentów jest zatrzęsienie i to nawet wśród zawodników, którzy niespecjalnie pokazywali się kilka lat temu rozgrywkach młodzieżowych jak choćby w tym roku powoływani już do pierwszej reprezentacji Woronkow, Ursow, czy Iwan Jakowlew - który zupełnie niespodziewanie także dla mnie stał się w minionym sezonie reprezentacyjnym rosyjskim środkowych numer jeden.

Ale nawet także i z rocznika 97-98 oprócz Siemyszewa w Biełgorodzie, przynajmniej dwóch 21 letnich chłopaków z rocznika 1998 których znamy z tej reprezentacji kadetów i juniorów, akurat obaj to atakujący - Dmitrij Jakowlew (syn Romana - Dynamo Obwód Leningradzki) i Kiriłł Kliec w Jeniseju Krasnojarsk mają już miejsce w podstawowych szóstkach swoich drużyn, więc o jakiejś zapaści i wyrwie pokoleniowej też trudno mówić. Po prostu zawsze były i będą roczniki mniej, lub bardziej utalentowane - wiadomo.

Młody Jakowlew w pierwszej kolejce superligi w sobotę dał akurat plamę, bo zagrał fatalnie (poniżej 20% w ataku), za to Kiriłł Kliec w meczu przeciwko swojej macierzystej drużynie - bo z Nowosybirskiem wiąże go wieloletni kontrakt i do Krasnojarska jest tylko wypożyczony wypadł całkiem nieźle. Kariera Klieca jest zresztą o tyle ciekawa, że mając w kieszeni ten wieloletni kontrakt z Nowosybirskiem namówił swój klub, żeby zamiast kisić go bez sensu w kwadracie, lub w ogóle swojej II drużynie przy Bakunie i Pawłowie, wypożyczyli najlepiej za granicę. Część sezonu 2017-8 Kliec spędził najpierw w Bułgarii, ostatni rok przegrał z naszym Pawłem Halabą w Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, austriackiej drużynie która występuje w niemieckiej Bundeslidze, więc mimo bardzo młodego wieku już trochę świata pozwiedzał. I można sądzić, że będzie to dla niego i jego rozwoju korzystne. Tak jak wspomniałeś Abajew też został wypożyczony w ubiegłym roku do Francji, ale warto pamiętać że on jest w ogóle jeszcze rok młodszy od Klieca, dopiero teraz skończył 20 lat, więc jak na rozgrywającego, mimo że w kadetach i juniorach prowadził grę zarówno rocznika 97-98, jak i teraz 99-00, to ma jeszcze mleko pod nosem.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Petersburg ma na celowniku Leona i Kliukę, natomiast do Kazania miałby powędrować Wołkow. Nie wyklucza się też, że NGapeth jednak zostanie.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: dyletant »

Aershis pisze:Petersburg ma na celowniku Leona i Kliukę, natomiast do Kazania miałby powędrować Wołkow. Nie wyklucza się też, że NGapeth jednak zostanie.
Czyli ktoś z 4: Sokołow, MM, Ngapeth, Wołkow musiałby siedzieć. Chyba, że w połowie sezonu Bułgar wróci do Cucine
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Jeszcze Woronkow, który świetnie grał w PŚ.
Sokołow ma na 3 lata i w tych rozważaniach nikt nie uwzględnia, że miałby odejść.
W każdym razie nie wiem czy jakikolwiek klub może sobie pozwolić, żeby mieć 5 takich skrzydłowych. Jak Kazań zatrzymałby N'Gapetha, i ten rzeczywiście będzie w takiej formie, o jakiej się mówi[widać też wyraźnie po zdjęciach, że rzeczywiście zrzucił parę kilo], to Sokołow - Ngapeth - Wołkow i jest potencjał na dominację.

Ale to jednak dywagacje, bo nie wiadomo w jakiej będzie formie Ngapeth z Sokołowem, i czy ostatecznie Wołkow do Kazania trafi.

Tym niemniej, taki Kazań + Petersburg z Kliuką/Leonem[a jak Kliuką to i pewnie zagranicznym atakującym i rozgrywającym], i Liga Rosyjska powinna być znacznie ciekawsza.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:
Aershis pisze:Petersburg ma na celowniku Leona i Kliukę, natomiast do Kazania miałby powędrować Wołkow. Nie wyklucza się też, że NGapeth jednak zostanie.
Czyli ktoś z 4: Sokołow, MM, Ngapeth, Wołkow musiałby siedzieć. Chyba, że w połowie sezonu Bułgar wróci do Cucine
Przyjście Wołkowa do Zenitu to perspektywa następnego sezonu, a wtedy Ngapetha w Kazaniu najprawdopodobniej już nie będzie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś rozgrywana jest II kolejka rosyjskiej superligi. Tym razem to kolejka w której spotykają się zespoły z przeciwnych grup, więc mamy aż siedem spotkań.

30 października, środa (godziny spotkań czas warszawski)

13:00 Kuzbass Kemerowo – ASK ASK Niżny Nowogród. (transmisja -> http://ctc-kuzbass.ru/k24-online)

13:00 Jenisej Krasnojarsk - Zenit Kazań (transmisja/ później także zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/enisej-zen ... muzhchiny/)

13:00 Lokomotiw Nowosybirsk – Nowa Nowokujbyszewsk (transmisja/później zapis -> https://lokovolley.tv/)

15:00 Ural Ufa – Dynamo Moskwa (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/ural-dinam ... muzhchiny/)

15:00 Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Fakieł Nowy Urengoj (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/yugra-samo ... muzhchiny/)

17:00 Dynamo Obwód Leningradzki – Biełogorie Biełgorod (transmisja/zapis ->http://tvstart.ru/ru/streams/dinamo-lo- ... muzhchiny/)

17:00 Zenit Sankt Petersburg – Gazprom Jugra Surgut (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-spb- ... muzhchiny/)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, o 17:03 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Z tym Earvinem i jego zostaniem to miałem na myśli właśnie następny sezon, a nie obecny.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Z tym Earvinem i jego zostaniem to miałem na myśli właśnie następny sezon, a nie obecny.
Myślę, że w przyszłym roku Francuz jednak zdecyduje się wrócić do Włoch. Co prawda teraz udzielił wywiadu, w którym mówi że w Kazaniu wreszcie się zaaklimatyzować, lepiej rozumie swoją rolę w zespole i złapał wreszcie naprawdę dobry kontakt z kolegami z drużyny, ale jednocześnie skarży się tam, że rozłąka z rodziną, która w Kazaniu tylko pomieszkuje, a nie mieszka z nim na stale jednak mu doskwiera

My tu gadu-gadu o Earvinie i jego przyszłorocznych planach, a tymczasem właśnie przez błąd Francuza w ataku przy setowej Jenisej wygrał II partię 25:23 i w meczu mamy remis 1:1. W Jeniseju świetnie gra Jereszczenko, dobrze Kliec, widoczny jest także Skimow, bo dwie ostatnie zagrywki Bułgara dały dwa breaki i umożliwiły zwycięstwo Krasnojarska w tej partii.

A w szóstce Zenitu na środku obok Wolwicza widzimy dziś młodego Kononowa, o którego dopominał się Kolega @Rafak

Obrazek
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Z tego linku, który wrzucił Drukjul - 41:50 - można zobaczyć jak Maksim atakuje z pipe'a. :)

Kazań wygrywa 3:1. Dobry mecz Michajłowa w przyjęciu, chociaż, zgodnie z zapowiedziami, w ogóle nie stawał do przyjęcia flota.
Fajny debiut Sokołowa, zaskakująco dobrze jak na niego w zagrywce.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aershis »

Gdzie jest Drukjul z zapowiedzią? :P

Ufa wygrywa 3:0 z Krasnojarskiem, natomiast Sankt Petersburg póki co górą w starciu z mistrzem Rosji - 1:0 w setach i aktualnie po 14.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Gdzie jest Drukjul z zapowiedzią? :P
.
2 listopada, III kolejka Superligi

Jenisej Krasnojarsk – Ural Ufa – 0:3 (22:25, 36:38, 20:25) (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/enisej-ura ... muzhchiny/)

Kuzbass Kemerowo – Zenit Sankt-Petersburg – 3:2 (20:25, 25:22, 20:25, 25:20, 15:12) transmisja na żywo https://www.sport-24tv.ru/2019/07/9-mat ... nline.html, a zapis spotkania osobno można znaleźć tutaj http://tvstart.ru/ru/streams/kuzbass-ze ... muzhchiny/

Lokomotiw Nowosybirsk – Jugra Samotłor Niżniewartowsk - 3:0 (25:19, 26:24, 25:12) (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/lokomotiv- ... muzhchiny/)

14:00 Gazprom Jugra Surgut – Dynamo Moskwa - 1:3 (25:21, 23:25, 19:25, 23:25) ) (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/gazprom-yu ... muzhchiny/)

15:00 ASK Niżnyj Nowogród – Biełogorje Biełgorod 1:3 (25:17, 20:25, 23:25, 32:34) (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/ask-belogo ... muzhchiny/

16:00 Zenit Kazań – Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) (transmisja/zapis -> http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-kaza ... muzhchiny/)

Muzaj w I secie z Dynamem Moskwa 9/16 = 56% w ataku, a teraz II seta zaczął od bloku na Samie Deroo.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2019, o 18:11 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2019/2020

Post autor: Aranger »

Muzaj w I secie z Dynamem Moskwa 9/16 = 56% w ataku, a teraz II seta zaczął od bloku na Samie Deroo.
Gdzie te statystyki można znaleźć ? W drugim nie zwalnia, od stanu 2-5 oglądam i ma 3/3, potworne świece kończy.

Nie no, jak oglądam fragmenty meczów Macieja i przeglądam jego statystyki, to on gra w lidze koreańskiej, tylko na rosyjskim bloku. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”