Bundesliga 2020/21

Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Bundesliga 2020/21

Post autor: Siekier »

W nadchodzącym sezonie na parkietach 1.Bundesligi nie zobaczymy zespołów:

-TV Rotennburg
-Heitec Volley Eltmann
-Hypo Tirol Alpenvolleys Haching

Problemy finansowe ma również zespół United Volleys Frankfurt.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: drukjul »

johnnyrotten pisze:Skoro już o Amerykanach mowa, to gdzie zagra amerykański atakujący Ben Patch? Liga niemiecka raczej jest w kryzysie, więc myślę, że nawet gracze Berlina mogliby spokojnie zasilić nasze kluby ze środka tabeli. .
Jeden z niemieckich dzienników ostatnio zadał w lidzie artykułu pytanie, czy Patch zagra w przyszłym sezonie w Pluslidze, ale chodziło im o to, że mógłby występować w naszych rozgrywkach z całym berlińskim klubem https://www.stuttgarter-nachrichten.de/ ... 02b7c.html

Wynikałoby z tego, że Jankes może w Berlinie zostać na kolejny sezon. Z drugiej strony wolnych atakujących na rynku szukających pracy jest teraz jak mrówków - przecież sam tylko "salon odrzuconych koreańskiego KOVO" to ponad 30 bezrobotnych młotów, w przeciwieństwie do tych zawodników których Koreańczycy sami wybrali o trochę bardziej znanych i uznanych w świecie siatkówki nazwiskach, więc jeżeli Berlin Recycling Volleys zdecyduje się zmienić atakującego to ma w dalszym ciągu przeogromny wybór.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

drukjul pisze:
johnnyrotten pisze:Skoro już o Amerykanach mowa, to gdzie zagra amerykański atakujący Ben Patch? Liga niemiecka raczej jest w kryzysie, więc myślę, że nawet gracze Berlina mogliby spokojnie zasilić nasze kluby ze środka tabeli. .
Jeden z niemieckich dzienników ostatnio zadał w lidzie artykułu pytanie, czy Patch zagra w przyszłym sezonie w Pluslidze, ale chodziło im o to, że mógłby występować w naszych rozgrywkach z całym berlińskim klubem https://www.stuttgarter-nachrichten.de/ ... 02b7c.html

Wynikałoby z tego, że Jankes może w Berlinie zostać na kolejny sezon. Z drugiej strony wolnych atakujących na rynku szukających pracy jest teraz jak mrówków - przecież sam tylko "salon odrzuconych koreańskiego KOVO" to ponad 30 bezrobotnych młotów, w przeciwieństwie do tych zawodników których Koreańczycy sami wybrali o trochę bardziej znanych i uznanych w świecie siatkówki nazwiskach, więc jeżeli Berlin Recycling Volleys zdecyduje się zmienić atakującego to ma w dalszym ciągu przeogromny wybór.

A to nie było tak, że jak Grankin informował o przedłuzeniu kontraktu z BRV to się wysypał, że Patch też zostaje? tak mi się kojarzy, ale to już było kilkanaście tygodni temu i nie mogę znaleźć wywiadu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: drukjul »

demo002 pisze:
A to nie było tak, że jak Grankin informował o przedłuzeniu kontraktu z BRV to się wysypał, że Patch też zostaje? tak mi się kojarzy, ale to już było kilkanaście tygodni temu i nie mogę znaleźć wywiadu.
W rosyjskich mediach krążyła informacja że Grankin rzeczywiście w Berlinie zostanie, ale ze strony niemieckiej tutaj żadnego oficjalnego potwierdzenia również jeszcze nie było.

Oficjalne potwierdzone przedłużenia kontraktów, kontrakty nowe i transfery zawodników niemieckich klubów zawsze można sprawdzić na stronie Bundesligi https://www.volleyball-bundesliga.de/cm ... fers.xhtml
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: kamil1999 »

dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: dyletant »

Marketingowo to mega transfer, sportowo nawet jak na ten wiek, to myślę, że wciągnie tę ligę. Niby Berlin od lat przeciętny, a wyciąga takie perełki jak Grankin czy teraz Eder, fajnie prowadzony klub.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:Marketingowo to mega transfer, sportowo nawet jak na ten wiek, to myślę, że wciągnie tę ligę. Niby Berlin od lat przeciętny, a wyciąga takie perełki jak Grankin czy teraz Eder, fajnie prowadzony klub.
Gdzieś kiedyś czytałem, że ich budżet to 4 miliony euro. Jest co najmniej porządny.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: dyletant »

Do VfB F-en dołącza Nikolas Marechal. Myślę, że w tej lidze ma szanse odżyć.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Kaliberda podpisał kontrakt w BRV
Kłamca.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: dyletant »

To dobrze, że nie zawiesił kariery, choć czytałem takie tłiterowe pogłoski. W Berlinie ma szansę spokojnie się odbudować, bo to dobry zawodnik, w swoim prime top 10 na świecie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: kamil1999 »

Gdzieś w niemieckich mediach przeczytałem, że ta jego przerwa to raczej "urlop tacierzyński" a nie jakieś mysli o zakończeniu kariery.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Szary Wilk »

Trochę ruchów Berlina nie rozumiem. Wzięli Kuhnera, mając 2 spoko rozgrywających z bardzo dobrą i niezłą przeszłością (Grankin i Pujol).

Le Roux też pozyskany, więc któryś z dwójki z Brehme-Le Roux usiądzie na ławce.

I wydaje mi się, że w nowym roku to Kaliberda będzie pierwszym wyborem do pary z Carlee, a nie Tuia.

Jest ktoś, kto śledzi i się odniesie do mojego posta?
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: FLPman »

Kuhner odkurzony z emerytury, raczej tymczasowo z funkcją pomocy w treningach, bo około połowy listopada kontuzji doznał Grankin, jakieś problemy miał też Pujol, wtedy berlińczycy najpierw przegrali 0:3 z Friedrichshafen, a później ćwierćfinał z Netzhoppers i odpadli już z Pucharu Niemiec. W sumie nie wiem, co tam się ostatnio dzieje, bo w ostatnim niedzielnym meczu rozgrywał Pujol, a oni Kuhnera ani Grankina nie było w kadrze meczowej.

Kaliberda to odpowiedź na problemy z przyjmującymi - kontuzję złapali Tuia i Baghdady. Transfer Le Roux klub też tłumaczył jakimiś problemami zdrowotnymi środkowych, ale bez konkretów.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: rafak »

Zakonczyły się rozgrywki siatkarskiej Bundesligi. Można powiedzieć, że z dużej chmury mały deszcz. Po sezonie zasadniczym prowadziły Fryderyki, a Berlin był dopiero trzeci. W półfinałach Friedrichshafen i Berlin trochę się męczyły z, odpowiednio Luneburgiem i Duren, ale skonczyło się tak jak zawsze. Czyli finał Fryderyki - Berlin. W tymże finale jedynie pierwszy mecz był wyrównany, potem Berlin zrobił recycling ze sterowców.

Moje krótkie podsumowanie

1) Berlin: dobry sezon Grankina, na play-offy formę złapał Eder. Dobry sezon młodego Brehme, fajnie jakby jakiś klub z +ligi go wyciągnął. Jeśli Berlin chce coś ugrać w Europie, to muszą mieć lepszą parę przyjmujących. Tuia-Carle (zresztą ten ostatni stracił miejsce w składzie na rzecz Amerykanina Kessela), to jednak nie ten poziom.

2) Fryderyki - na papierze chyba najsłabszy skład od lat. Dibry sezon młodego Webera, który idzie grać do Włoch. Wyjątkowo dobry sezon Marechala.


3) Duren - mocno się stawiali w 1/2 play-0ff zespołowi z Berlina. Dobra robota Rafała Murczkiewicza, który byl asystentem De Rocco w Będzinie, potem we Frankfurcie i w końcu pracuje samodzielnie w Duren.
Podstawowy skład to Kocian - Gevert, Andrae - Ernastowicz, Broshog - van Berkel, Bann.
Czyli doświadczeni weterani (Kocian, Andrae, Broshog), wspomagani przez rewelację sezonu, atakującego z Chile, Sebastiana Geverta.
Marcin Ernastowicz grał bardzo dobrze w sezonie zasadniczym, ale siadł w play-offach.
Bann, podstawowy libero kadry Kanady, miał problemy zdrowotne.

4) Herrsching
W play-off toczyli równe boje z Luneburg. Dobrze grał młody sypacz Johannes Tille, słabiej jego brat Ferdiannd. Grę ciągnął amerykański atakujący Jaled Penrose i skrzydłowy Mantha z Kanady.

5) Luneburg.
Nieźle grał na sypie van Solkema. Może dzięki temu w końcu kadra holenderska coś zacznie grać (mają w końcu na skrzydłach Ter Horsta, Nimira, van Garderena, Andringę, Ter Maata). Nieźle szwedzki atakujący Lindberg i młody środkowy (rocznik 97) Florian Krage. Przemknęło mi, że jest przymierzany do Lubina.

6) Netzhoppers
Dostali bęcki w play-off od Berlina. W zespole od 10 lat gra na libero Kamil Ratajczak. Do drużyny dołączył na play-off Droszyński. Jego popisy można oglądać na filmach w linku tutaj: https://www.sporttotal.tv/co15ab9a07

Może powinien zostać przez rok w Bundeslidze i się ogarnąć.

7) Frankfurt
Liczyłem, że będzie to trzecia siła w Niemczech. Ale w play-off dostali bęcki od Duren. Za gwiazdę robi weteran Schops. Malescha przestawiony na przyjęcie, co okazało się niewypałem.

8) Buhl
Postawili się w play-off Fryderykom.

9) Giesen
Jedynym jasnym punktem był ten Holender który przyszedł z NCAA (via 1 sezon in serie B), van Tilburg.

10) VCO Berlin
Młodzież.
Warto zwrócić uwagę na atakującego Filipa Johna (rocznik 2001). Na play off powędrował do Netzhoppers. W przyszłym roku w Duren.


Generalnie rzecz biorąc, bardzo słaby sezon. Nie ma prawie zawodników, którzy mogli by wzmocnić np. +Ligę (może Brehme, Krage, van Tilburg czy Bann). Patrząc na przyszłość kadry Niemiec, mało to optymistycznie wygląda.
Za gwiazdy robią emeryci, Kocian, Andrae, Schops, Broshog.
Z młodych to (oprócz oczywiście Webera i Brehme) to Tille na sypie, John na młocie, Krage na środku.
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Sezon był ciekawszy niż w poprzednich latach, bardzo zrównoważony - szególnie od czwartego (Herrsching) do dziewiątego (Grizzlys). Rewelacją sezonu był zespól z Dürena z Murczkiewicziem i Ernastowicziem. Niestety, w półfinale playoffów uleg Berlinu po zaciętym boju w trzech meczach. Od drugiego meczu świetnie funkcjonowała oś Grankin-Patch. Gamechangerem w trzecim spotkaniu został amerykanin Kessel. Również Kessel wszedł na boisko w pierwszym meczu z Friedrichshafen przy stanie 0:2 i znowu pomógł Berlinu wygrać w tiebreaku. Od tego momentu u Friedrichshafen działal tylko Weber. W dwóch kolejnych spotkaniach berlinczycy nie dawali szans przecznikowi. Po rundzie zasadniczej Friedrichshafen wyglądał jako bardzo mocny, zrównoważony zespól: świetny Weber, doświadczony Vinčić i jego zamiennik Worsley, bardzo mocny obsadzony środek z Mote, Böhme, Fiel oraz van der Velde i libero Steuerwald. Trochę słabsze było przyjęcie z Maréchal, Juhkami i Balean, czwartym przymującym był młody wychowaniec zespołu juniorów. Juhkami podczas playoffów został ojcem i w dalszym ciągu więcej prawie nie grał - dziwne. Duży przełom będzie nad jeziorem bodeńskim na następny sezon: Przedłuzył Vinčić, zostaje Fiel, odchodzą Weber (do Padwy) i Steuerwald. Co do reszty - niewiadomo.
Natomiast Berlin cały sezon falował, ale w decydujących meczach pokazywał najlepszą formę. Zostają: na kolejne dwa sezony - Grankin, nawet na trzy - Patch. Ważne umowe na następny sezon mają jeszcze Brehme, Tuia, Carle. Kessel przedłuzył kontrakt. Odchodzą trzech brazylijczyków Éder, Michelucci i Moraes. Odchodzi też libero Zenger. Niewiadomo jeszcze, czy zostaje Kaliberda. Może wróci do Berlina Ruben Schott.
W Dürenie zostają doświadczeni graczy na kolejny sezon: atakujący i najlepszy punktujący Bundesligi Gevert z rozgrywającym Kocianem, środkowi Broshog i Andrei, przymujący Brandt i Ernastowicz, libero Batanov oraz trener Murczkiewicz. Odchodzi kanadyjski libero Blair Bann, przychodzą z VCO Berlin przymujący Erik Röhrs oraz atakujący Filip John, prawdopodobnie najlepsi talenty tego roczniku. Sklad wygląda już mocny, dobra mieszanka doświadczonych graczy z młodymi, utalentowanymi.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: rafak »

Dzięki za dodatkowe informacje. Zgadzam się z każdym zdaniem. Sezon ciekawszy, ale moim zdaniem słąbszy niż poprzednio.

Po Fielu oczekiwałem więcej.
Gdzie idzie Zenger?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: hunter »

rafak pisze: Gdzie idzie Zenger?
Chyba Friedrichshafen.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Zenger chyba nie idzie do Friedrichshafen. O tym pisała berlińska gazeta Morgenpost, ale klub (BR Volleys) zdementował. Według moich informacji Zenger prawdopodobnie idzie do francuskiej ligi.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: dyletant »

Co do reszty - niewiadomo.
Odchodzi też trener, 53 letni Michael Warm. Mam wrażenie, że dopóki z emerytury nie wróci Moculescu to Fryderyki się szybko nie ogarną.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Nie za bardzo to zwolnienie Warma mnie zadziwia. Moim zdaniem to on przegrał pierwszy final. Decyzje niezrozumiałe - challenges bardzo nieudane. Też nie zrozumiałem, dlaczego w trzecim spotkaniu nie grał Vinčić od początku. Dejan przecież jest kapitanem zespołu i dobrze zgrany z Weberem i ze środkiem. Do tego zostaje na przyszły sezon. To brak szacunku wobec niego. Jego zamiennik Worsley niezły, ale tylko w pierwszym secie i tylko z Weberem jego granie było jeszcze w porządku. Vinčić wszedł na boisko, kiedy było już (za) póżno. Mówi się, że stosunek Warma z doświadczonym libero Steuerwald nie był najlepszy, co powodowało że Steuerwald odchodzi (zostaje w lidze).
Btw. Jakiś pomysł co do następcy Warma? Ja mam - dobrze znany w PlusLidze i w Bundeslidze fachowiec. Według mnie to byłoby idealne rozwiązanie. Zobaczymy!
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: rafak »

Pallavolo-Siatkowski pisze: Btw. Jakiś pomysł co do następcy Warma? Ja mam - dobrze znany w PlusLidze i w Bundeslidze fachowiec. Według mnie to byłoby idealne rozwiązanie. Zobaczymy!
DeRocco?
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Nie, na 100% lepiej
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: dyletant »

Jak dobrze znany z Bundesligi to pewnie z Berlina, jak dobrze znany z Plusligi to Lebedev lub Serniotti, więc obstawiam Australijczyka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: rafak »

dyletant pisze:Jak dobrze znany z Bundesligi to pewnie z Berlina, jak dobrze znany z Plusligi to Lebedev lub Serniotti, więc obstawiam Australijczyka.
Masz rację, Lebedev ma sens, bo chyba praca we Wrocku to nie jest szczyt marzeń. No, ale jest też wolny VH (pasuje do opisu kolegi Pallavolo) :D
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Przynajmniej sugeruje to komentarz na FB stronie VfB. Brzmi logiczne. Czekamy na potwierdzenie przez klub.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: rafak »

Pallavolo-Siatkowski pisze:Zenger chyba nie idzie do Friedrichshafen. O tym pisała berlińska gazeta Morgenpost, ale klub (BR Volleys) zdementował. Według moich informacji Zenger prawdopodobnie idzie do francuskiej ligi.
Potwierdza się pierwsza część Twojego zdania. Fryderyki pozyskały libero Blaira Banna z Duren, tak więc na 99% nie zawita tam Zenger.
Pallavolo-Siatkowski
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2020, o 16:46
Płeć: M

Re: Bundesliga 2020/21

Post autor: Pallavolo-Siatkowski »

Skład Dürena już jest obsadzony, brakuje jeszcze drugi atakujący, potwierdzenie pierwszego rozgrywającego (wszystko wskazuje na to, że Kocian zostaje) oraz trzeci środkowy. Z Batanovym mają młodego, utalentowanego libero, który już w tym sezonie skutecznie zastąpił Banna. Zwkle tylko bogate kluby (Berlin i VfB) w Bundeslidze mają drugiego libero.
Btw. Wydaje mi się, że SVG Lüneburg będzie miała bardzo ciekawy skład na następny sezon. Przychodzi nowy rozgrywający (chyba z ligi), dogrywający z Ameryki południowej i nowy młody atakujący z zagranicy. Zostaje amerykanin Ewert, jeden z najlepszych dogrywający tego sezonu. Gwiazda klubu, trener Stefan Hübner, też jeszcze ma kontrakt. Nową arenę (na 3.500 osób) jeszcze budują, odkrycie jest planowane na sierpień/wrzesień br.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”