Ligi greckie - transfery 2010/2011

lordsith2
Posty: 128
Rejestracja: 7 maja 2009, o 21:33

Ligi greckie - transfery 2010/2011

Post autor: lordsith2 »

jednak kryzys odbił się na lidze greckiej Panathinaikos opuszczają Zagumny i Samica, w Pireusie niepewny Milijkovic, z pewnością to jedne z największych gwiazd tej ligi ciekawe czy uda się ich kimś równie dobrym zastąpić
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: blaise »

grecka liga może bardzo, ale to bardzo się stoczyć. Patrząc na całokształt to nie była to jakaś super mocna liga, tylko po prostu były dwa świetne kluby-Pao i Oli, które miały w swoich szeregach gwiazdy wielkiego formatu, który podwyższały poziom całej ligi.
Dziś już wiemy, że opuszczają 'Koniczynki" Samica i Guma, a do Turcji prawdopodobnie przenosi się Ivan. Póki co nie słychać również o potencjalnych wzmocnieniach tych drużyn i liga grecka z czołowej '4' Europy może się zbliżyć do poziomu belgijskiej czy niemieckiej..
.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Mate »

Miljković zostaje w Grecji na kolejny sezon.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Mate »

Wcześniejsze informacje mówiły o zostaniu Miljkovića w Grecji. W nocy na volleyball.it pojawiła się informacja, że Serb żąda 700 tys. euro za sezon. Klub z Grecji nie będzie mógł spełnić jego pobożnych życzeń, gdyż panuje tam wielki kryzys. Olympiakos jest w stanie wyłożyć, co najwyżej połowę tej sumy. Fenerbahce rozpoczyna walkę o Serba z kwotą od 550 tys. euro.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Mate pisze:...Fenerbahce rozpoczyna walkę o Serba z kwotą od 550 tys. euro.
Wydaje mi się, że Ivan podając kwotę 700 000 euro Grekom, nie robil tego z wiarą, że mogą mu tyle dać. Sądzę, że takie kwoty w obecnej chwili to coś absolutnie abstrakcyjnego. Oferta Turków wydaje mi się bardzo realistyczna jak na obecny stan gospodarki światowej. Zresztą, orientacyjnie obliczając to wszystko, mieści się ona gdzieś w pobliży tego, co jako informacje "podsluchane" ;) przekazalem w sprawie transferu Ricardinho do Volei Futuro.
Rynek siatkarski, mimo że zasilany funduszami (szczególnie w kilku krajach) jest w tym okresie bardzo ostrożny,
i raczej rekordowych transakcji bym nie oczekiwal
.

Swoją drogą, nieźle Ivanek miesza dzialaczon klubowym Olympiacosu i Fenerbahce.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: dreamer »

Z zaskoczeniem przyjąlem informację o transferze hiszpańskiego rozgrywającego Jordi Gensi z Panelliniosu do Panathinaikosu. Przyznam, że gdybym mial wymieniać kolejno przychodzących mi do glowy kandydatów na następców Pawla Zagumnego, to Hiszpan bylby w tej kolejce dość dalego. Kombinowalem początkowo, że może postawią na któregoś z tańszych brazylijskich rozgrywających (np. Kibinho), bo to dawaloby drużynie szanse na zupelnie przyzwoite prowadzenie gry. Okazalo się jednak, że Hiszpan grający na miejscu, w Grecji, zaliczyl bardzo dobry poprzedni sezon, i tym przekonal do siebie dzialaczy "Koniczynek", którzy trzymaja się zapowiadanej reguly budowania teamu na przyszly sezon - tanio ale solidnie.
Caly czas wydaje mi się jednak, że będzie im trudno utrzymać się w europejskiej czolówce rozgrywek klubowych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Nagor »

Yordanov w PAO
...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Kunnari i Tischner odchodzą do ligi tureckiej tym samym Olimpiakos i Panathinaikos straciły praktycznie wszystkie swoje zagraniczne gwiazdy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: krzysiu »

Tischer odchodzi do Ziraat Bank Ankara , chociaż chciał go Biełgorod. Odszedł bo nie chcieli mu zapłacić jego pensji czyli 160tys euro. Na ataku w Pireusie będzie grał Mitar Tzourtis. Na środku będzie grał Jiri Kral a drugim środkowym będzie Andreas Andreadis , który ma teraz zarabiać 90tys i to ma być najwyższy kontrakt w zespole.Na rozegraniu ma być Konstantin Prousalis , a na libero może zostać Stefanou jeśli zgodzi się na obniżkę.Na przyjęciu ma grać Jablonsky a drugim ma być Pedro Rafael Oliveira Reck chociaż w kadrach kadetów grał na środku. Do zespołu byli przymierzani Matthew Anderson i Sean Rooney - Sean chciał zarabiać 250tys euro. Kolejnym kandydatem był Jose Rivera ale on chciał 130tys , więc wybrali Jaysona Jablonskiego który ma pobierać 75tys euro.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Zastąpić Tischnera ma ponoć Żekow. Jak narazie pewne jest że przychodzi amerykański przyjmujący o swoisko brzmiącym nazwisku Jason Jablonsky i prawdopodobnie były Jastrzębiak Jose Rivera.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: KadrO »

Antonella Hard Core pisze:Zastąpić Tischnera ma ponoć Żekow. Jak narazie pewne jest że przychodzi amerykański przyjmujący o swoisko brzmiącym nazwisku Jason Jablonsky i prawdopodobnie były Jastrzębiak Jose Rivera.
Ponoć chyba właśnie nie będzie Rivery bo ten sobie zażyczył zbyt wysoką kwotę. Dlatego więc jest Jason.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: adi_tiger »

jak wygląda sprawa z Agamezem ? zostaje / odchodzi (gdzie) ?
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: picaporte »

Odchodzi- turecki Arkas
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

Liga grecka sie osłabiła i dobrze bo teraz nasza liga jest z pewnoscia 3 liga Europy. Konkurencji ze strony kebabów sie nie boje bo maja marnych krajowych grajków z których kojarze tylko Tanika. Szkoda tylko ze Tischer nie poszedł do Skry bo byłby dobrym pierwszym rozgrywajacycm zespołu chco z drugiej strony nie wiem czy przentuja on poziom duzo wyzszy do Falaski a kupowac gracza podobnej klasy chyba nie warto
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

No istotnie marnych, marnych :D Dlatego pewnie walą tam może nie tabuny, ale grupki grajków spod Olimpu i... znad Wisły :)
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

Potrafisz wymienic wiecej niz 2-3 Turków bo ja kojarze tylko Tanika i Cayira. To nie VM gdzie rodza im sie wielkie talenty :D
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

Jeden i drugi panie to akurat taki średniak. A na arenie międzynarodowej nasze zespoły eksportowe dostają od drużyn z kraju kebabów. I coś w tych zespołach musi być skoro ciągną do nich nietuzinkowi grajkowie.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

szyderca pisze:Jeden i drugi panie to akurat taki średniak. A na arenie międzynarodowej nasze zespoły eksportowe dostają od drużyn z kraju kebabów. I coś w tych zespołach musi być skoro ciągną do nich nietuzinkowi grajkowie.
Kiedy jakas polska druzyna przegrała z Turkami? Ja pamietam ze załosny Olsztyn przegrał z Halbankiem Ankara ale poza tym nie pamietam zadnych wtop z nimi.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

Logan pisze:
szyderca pisze:Jeden i drugi panie to akurat taki średniak. A na arenie międzynarodowej nasze zespoły eksportowe dostają od drużyn z kraju kebabów. I coś w tych zespołach musi być skoro ciągną do nich nietuzinkowi grajkowie.
Kiedy jakas polska druzyna przegrała z Turkami? Ja pamietam ze załosny Olsztyn przegrał z Halbankiem Ankara ale poza tym nie pamietam zadnych wtop z nimi.
To, że ci się świat kończy na twoim Realu, nie oznacza, że inni kibice nie wiedzą co się dzieje w siatkówce. Ostatnio Jastrzębski oberwał w finale Challenge Cup, a w Lidze Mistrzyń obrywała Muszynianka i BKS.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

A faktycznie załosne JSW dało dupy z Arkasem Zenska siatkowka sie nie interesuje wiec nie wiem jak mocni sa tam Turcy
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Kay »

Logan pisze:
szyderca pisze:Jeden i drugi panie to akurat taki średniak. A na arenie międzynarodowej nasze zespoły eksportowe dostają od drużyn z kraju kebabów. I coś w tych zespołach musi być skoro ciągną do nich nietuzinkowi grajkowie.
Kiedy jakas polska druzyna przegrała z Turkami? Ja pamietam ze załosny Olsztyn przegrał z Halbankiem Ankara ale poza tym nie pamietam zadnych wtop z nimi.
To bardzo mało pamiętasz i to wszystko wyjaśnia.
AZS Częstochowa
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

Logan pisze:A faktycznie załosne JSW dało dupy z Arkasem Zenska siatkowka sie nie interesuje wiec nie wiem jak mocni sa tam Turcy
D.. to sam dajesz tymi swomi wypowiedziami. Nie masz chłopie pojęcia o czym piszesz, bo twój świat kończy się na Realu. A gdybyś się żeńską siatkówką interesował, wiedziałbyś, że polskie zespoły zdecydowanie częściej przegrywają z tureckimi, niż wygrywają. Tyle w tym temacie ode mnie.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

Zapomniałem o jednym meczu który zreszta ogladałem i juz wielkki bulwers u niejakiego szydercy. Zenskiej siatkowki nie lubie bo to nie ten poziom co w meskiej. Faktem jest ze najbardziej mnie interesuja wyniki Skry bo to jedyna ekipa z Polski trzymajaca klase w europejskich pucharach no ale innymi ekipami tez sie troche interesuje i czasem ich ogladam tyle ze głownie w tv pokazuja lige Mistrzów wiec Skre i ostatnio resovie z jastrzebskim weglem
Nie tobie oceniac moja siatkarska wiedze ja osobiscie uwazam sie za osobe znajaca sie na siatkowce kiedy grałem nawet w amatorskich rozgrywkach i niezle mi sżło ale wzrost był nie ten co trzeba i na kariere nie miałem szans, w kazdym razie nie uwazam sie za mniejszego eksperta od ciebie.

Ale juz peace tym mnie nie przekonasz ja ciebie nie przekonam Jak uwazasz ze liga kebabow jest taka mocna to sprawdzimy to w nowym sezonie. Zebys sie tylko nie musiał cofac z wypowiedzianych słow bo ja jestem pamietliwy i ci to w odpowiednim momencie przypomne
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

Nie interesuje mnie czy grasz w lidze podwórkowej, akademickiej czy w lidze z plusem. Czy jesteś kibicem Realu, czy matką jednego z zawodników. Nie masz pojęcia o czym piszesz i to nie tylko ja ci wypunktowałam. Bo na prawdę mało wiesz. Twoja wiedza kończy się na ostatnich kilku tytułach Realu. Postawiłeś tezę, jakoby liga turecka była 100 lat za naszą. A ja ci mówię, że tak nie jest. Ściągają tam coraz ciekawsi zawodnicy, nie tylko z Grecji, ale i z Polski.
A co do żeńskich rozgrywek... Czas się zainteresować. Może wtedy miałbyś pełniejszy pogląd na sytuację, bo... powtórzę to jeszcze raz... Mierzysz wszystkich tylko miarą Realu Bełchatów.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Raczej bym nie przesadzał że mamy nagle taki odpływ zawodników z naszej ligi do tureckiej.W tym kierunku odeszli bodaj tylko Gruszka i Oivanen, zresztą obaj zostali zastąpieni przez lepszych od siebie zawodników z czego jeden przyszedł z ligi ... tureckiej.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: szyderca »

No, szczególnie Owocowy Piotrek... Do tego dołóż jeszcze Skowronka, a jakby prześledzić wcześniejsze transfery, to mimo wszystko częściej przechodzili z Polski do Turcji, niż na odwrót.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

szyderca pisze:No, szczególnie Owocowy Piotrek... Do tego dołóż jeszcze Skowronka, a jakby prześledzić wcześniejsze transfery, to mimo wszystko częściej przechodzili z Polski do Turcji, niż na odwrót.
A prześledziłem ostatnie transfery na linii Polska-Turcja oraz odwrotnie i wyszło że na przestrzeni trzech ostatnich sezonów nie ma nagłych wyjazdów z naszej ligi do Turcji. Skowrońskiej nie można liczyć bo ona przechodziła z ligi włoskiej a nie z polskiej.
Ali Cayir ( Galatasaray- Jastrzębie)
P. Gruszka ( Arkas- Bydgoszcz)
A. Siltala (SGK Ankara- Bydgoszcz)
Z. Bartman (Halkbank- Czestochowa)
M. Oivanen (Belediyesi - Resovia)
D. Stam ( Vakifbank- Muszyna)
M. Oivanen ( Resovia- Belediyesi)
P. Gruszka ( Bydgoszcz- Halkbank)
P. Gruszka (Skra- Arkas)
B. Billings ( Częstochowa- Fenerbahce)
S. Tanik (Olsztyn- Galatasaray)
N. Iwanow ( Jastrzębie- Halkbank)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Pele »

Logan pisze:Zapomniałem o jednym meczu który zreszta ogladałem i juz wielkki bulwers u niejakiego szydercy. Zenskiej siatkowki nie lubie bo to nie ten poziom co w meskiej. Faktem jest ze najbardziej mnie interesuja wyniki Skry bo to jedyna ekipa z Polski trzymajaca klase w europejskich pucharach no ale innymi ekipami tez sie troche interesuje i czasem ich ogladam tyle ze głownie w tv pokazuja lige Mistrzów wiec Skre i ostatnio resovie z jastrzebskim weglem
W tej wypowiedzi zamień słowo klasa na kasa i będzie prawdziwe.
Możesz wymienić jakieś sukcesy Skry sportowe a nie kupione????
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
osnazfsb

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Czy mi sie wydaje czy ten Jayson Jablonsky wypromował sie do tak dobrego poprzez YouTube bo to nagranie by na to wskazywało :D :] http://www.youtube.com/watch?v=4Sl-6vyHTXc Kurde przy tym sciaganie graczy na podstawie VM jest megaprofesjonalne ;)
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga grecka transfery 2010/2011

Post autor: Logan »

Tak klub z Olsztyna pozyskał Paulo Anchiete - jak organizacja klubu jest dziadowska to takie rzeczy sie zdarzaja :] W koncu nie kazdy ma taki scouting młodych graczy jak Skra Bełchatów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa bałkańskie”