Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Obiecywałem, że będe podrzucał większe fragmenty meczów superligi "w obrazku ruchomym".
Na początek rozegrany kilka dni temu (20 marca) mecz ćwierćfinałowy Superligi 2008/09, Santander - Unisul, i w całości jego drugi set:
http://video.aol.com/video-detail/brasi ... /940567899.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Jestem mile zaskoczony, że choć jedna osoba wykazała zainteresowanie dodanym poprzednio fragmentem meczu Santander - Tigre/Unisul.
Pozbierałem więc linki do kolejnych setów i poniżej daję go w całości (właściwie gdzieś mi się zapodział jeszcze jeden link - do II części czwartego seta, ale mam nadzieję, że teraz bedziecie mieli pełny obraz tego meczu:

http://video.aol.com/video-detail/super ... 2730360506
sezon 2008/09, I set ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

http://video.aol.com/video-detail/brasi ... /940567899
sezon 2008/09, II set ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

http://video.aol.com/video-detail/super ... 1290423888
sezon 2008/09, III set część 1 ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

http://video.aol.com/video-detail/super ... /900698952
sezon 2008/09, III set część 2 ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

http://video.aol.com/video-detail/super ... -/70421773
sezon 2008/09, III set część 3 ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

http://video.aol.com/video-detail/super ... 2570164670
sezon 2008/09, IV set część 1 ćwierćfinałowego meczu Santander – Tigre/Unisul, 20.03.2009

Miłego oglądania

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Tym razem na życzenie "niepoinformowanego" trzy fragmenty meczów z udziałem Vivo/Minas (wcześniej Telemig Celular/Minas)

http://www.youtube.com/watch?v=_qoilapl1Gg
sezon 2007/08, decydująca część 4. seta finałowego meczu II turnieju fazy zasadniczej Ulbra Suzano – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas)

http://www.youtube.com/watch?v=G7sdcQ35 ... re=related
sezon 2007/08, decydująca część 2. seta ćwierćfinałowego meczu Superligi Santander – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas)

http://www.youtube.com/watch?v=UkeQuDh0 ... re=related
sezon 2007/08, decydująca część tie-breaka finałowego meczu Superligi Cimed Florianopolis – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas)

Popatrzcie na zawodnika z nr 7 w ekipie Ulbry Suzano. To ten sam Felipe Ferraz, który był czołową postacią meczu z tego sezonu który wrzuciłem jako pierwszy w tym temacie. Teraz ten zawodnik gra w ekipie Santander.

Popatrzcie ma fragment 5 seta meczu finałowego Cimed - Telemig z ubiegłego sezonu. Obydwa zespoły były wtedy w ZNAKOMITEJ DYSPOZYCJI. W tym meczu ani z Cimedem ani z telemigiem nie wygrałaby żadna drużyna europejska.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
andrevb
Posty: 112
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:29
Płeć: M
Lokalizacja: Krakow/Bialystok

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: andrevb »

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że brazylijskie kluby są najsilniejsze, puki nie zobaczę tego na własne oczy. Jeśli mamy tak rozumować to zeszłoroczna modena była najsilniejsza na świecie z faktu posiadania połowy reprezentacji Brazylii.
Prosiłbym o obecny skład Unisual i oczywiście więcej fragmentów.
Z góry dziękuje!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

andrevb, nie wiem czy nie przyjmujesz błędnej strategii...

Trochę to chyba niezbyt ładnie wygląda, jeżeli ktoś, kto dopiero zaczyna oglądać Superligę brazylijską z góry deklaruje, że nie zgadza się, że startujące tam zespoły są lepsze od europejskich. Lepiej chyba by brzmiało, że do czasu gdy nie zobaczysz więcej meczów i nie wyrobisz sobie zdania, po prostu nie bedziesz wypowiadał sie na ten temat. Naprawdę - uwierz - negowanie czyjegoś zdania bez znajomości materii dyskusji nie prowadzi do niczego.

Obiecuję, że filmów z meczami Superligi będzie coraz więcej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Dee-Jay »

To może jeszcze jakieś filmiki z meczu Cimed/Brasil Telecom bo wygrali runde zasadnicza i chciałbym zobaczyć jak ta ekipa gra;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

No to może rzeczywiście jeszcze troche Cimedu dodamy.

Jak pewnie pamietacie, do sezonu 2006/07 finał Superligi brazylijskiej rozgrywany był systemem play-off "do 3 zwycięstw". Brazylijczycy myślą o tym, aby w przyszłości (być może niedalekiej) całkowicie zrezygnować z play-off, i wrócić do starego dobrego rozgrywania ligi systemem, w którym mistrzem zostawał najlepszy zespół w tabeli po zakończeniu rozgrywek systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż".
Póki co zrezygnowano w Brazylii od sezonu 2007/08 z finału granego do 3 zwycięstw, na rzecz tzw. "złotego meczu" - czyli jednego pojedynku pomiedzy zwycięzcami półfinałów play-off, który decyduje o tytule mistrzowskim.

W sezonie 2007/08 taki złoty mecz wygrał Cimed z telemigiem i zdobył tytuł:

FINAŁ sezonu 2007/08
20.04.2008
Cimed Florianópolis - Telemig Celular/Minas 3:2 (25:27, 25:21, 24:26, 25:15, 15:12)

Fragment piatego seta tego meczu wstawiłem już poprzednio. Ale teraz też dam go (żeby był komplet w jednym miejscu) razem z obszernymi gragmentami czterech wcześniejszych setów:

http://www.youtube.com/watch?v=_gk26lMV ... annel_page
sezon 2007/08, fragmenty I i II seta finałowego meczu Superligi Cimed Florianopolis – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas)

http://www.youtube.com/watch?v=V7vnwaQ7 ... annel_page
sezon 2007/08, fragmenty III i IV seta finałowego meczu Superligi Cimed Florianopolis – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas)

http://www.youtube.com/watch?v=UkeQuDh0 ... re=related
sezon 2007/08, decydująca część tie-breaka finałowego meczu Superligi Cimed Florianopolis – Telemig Celular/Minas (obecnie Vivo/Minas) (ten plik był już poprzednio dodany)

Życzę przyjemnego oglądania, bo naprawdę jest na co popatrzeć.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Mate »

Dreamer powinieneś pracować w Kędzierzynie i pokazywać im te mecze z udziałem Nalberta ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
mateusz
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:39
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: mateusz »

poziom ligi rzeczywiście wysoki, ale czy dużo lepszy niż w Europie?? Z tym bym się nie zgodził.Dalczego reprezntanci Brazylii najlepsze okresy swojej kariery spędzili w Europie?? Skoro w ich ojczyźnie jest najlepsza liga, to czemu nie grają tam dobrzy obcokrajowcy. W każdej dobrej lidze zawodnicy z innych krajów podwyższają oni poziom. A i dlaczego ci zawodnicy z czołowych zespołów ligi brazylijskiej nie grają w reprezentacji??
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Jeżeli czytaliście moje wcześniejsze posty dotyczące organizacji rozgrywek w Brazylii (niestety, w różnych tematach na tym forum, bo zazwyczaj przy okazji rozważań o tym, jak to jest zorganizowane u nas i w Europie), to pamiętacie zapewne, że najwyższą ligą jest Superliga, która w zależności od sezonu skupia około 10-16 drużyn, a poniżej jest tzw. Liga Nacional, która jest odpowiednikiem naszej I ligi. W tej Liga Nacional gra jednak nie tak jak u nas 11 (kiedyś 15) drużyn, ale w zależności od tego ile klubów uprawnionych do gry w tej lidze przygotuje zespoły spełniające wymogi formalne ligi - nie mniej niż 40, a nawet do 65 zespołów !!! !!! !!!.

Swego czasu wyraziłem na naszym forum pogląd, że w tej "brazylijskiej I lidze", nasze drużyny z dolnych rejonów PlusLigi wcale nie byłyby w czołówce ich I ligi (Ligi Nacional).

Sami możecie ocenić, co jest grane (na jakim poziomie w I lidze brazylijskiej). Podaję linki do kolejnych setów finałowego meczu I ligi brazylijskiej w sezonie 2007 (oni nie mają w I lidze "łamanych" sezonów, typu 2006/07, bo całość Ligi Nacional grają zazwyczaj w terminie od maja (czerwca) do września w danym roku:

http://www.youtube.com/watch?v=UbBd4qTM ... re=related
UPIS – Bento, 1. set finału Liga Nacional 2007

http://www.youtube.com/watch?v=GxavnjBw ... re=related
UPIS – Bento, 2. set finału Liga Nacional 2007

http://www.youtube.com/watch?v=2pNMyCxr ... re=related
UPIS – Bento, 3. set finału Liga Nacional 2007

http://www.youtube.com/watch?v=-eZbb9Ec ... re=related
UPIS – Bento, 4. set finału Liga Nacional 2007

http://www.youtube.com/watch?v=uybLWIme ... re=related
UPIS – Bento, dekoracja po finale Liga Nacional 2007

Ciekawych refleksji życzę...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Kay »

Dreamer, wielkie dzięki. W wolnej chwili z wielka przyjemnością i zainteresowaniem obejrzę te fragmenty. Na razie mam utrudniony dostęp do internetu. :P
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

Dzięki dreamer, zaraz je obejrzę. Jednak pragnąłbym obejrzeć jakiś mecz Superligi w tym sezonie, jakiś mecz Cimedu i jakiś mecz dołu tabeli lub środka. Niedługo skomentuje moje spostrzeżenia :D

ps. Pisać do Ciebie z wielkiej czy małej litery, bo nick masz z małej, ale może życzysz sobie inaczej :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: lolo1234 »

http://www.youtube.com/watch?v=mhctghyQ7kI

To finał 4 turnieju,końcówka trzeciego seta.Tak jak Nagorski sobie zyczyłeś mecz Cimedu.
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

lolo1234 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=mhctghyQ7kI

To finał 4 turnieju,końcówka trzeciego seta.Tak jak Nagorski sobie zyczyłeś mecz Cimedu.
Dzięki wielkie.

Jak obejrzałem mecze I ligi, to trochę się przeraziłem, bo piłki potrafiły wpadać w pole przebijane za darmo, a wielu zawodników atakowało z ciekawych akrobatycznych pozycji.

Co do meczu Cimed: poziom nie powala, ale nie jest źle, zawodnicy mają dużo motywacji. Sporo też gry przez środek. Gra tych drużyn przypominała mi styl drużyny Volleyball Wiedeń, Noliko Maaseik i innych drużyn tego typu, czyli silnych w swoich ligach, dość znani siatkarze, sporo motywacji, ale jednak to nie to.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nagorski pisze:...1. Jak obejrzałem mecze I ligi, to trochę się przeraziłem, bo piłki potrafiły wpadać w pole przebijane za darmo, a wielu zawodników atakowało z ciekawych akrobatycznych pozycji.

2. Co do meczu Cimed: poziom nie powala, ale nie jest źle, zawodnicy mają dużo motywacji. Sporo też gry przez środek. Gra tych drużyn przypominała mi styl drużyny Volleyball Wiedeń, Noliko Maaseik i innych drużyn tego typu, czyli silnych w swoich ligach, dość znani siatkarze, sporo motywacji, ale jednak to nie to.
Może jednak byśmy się zdecydowali, czego tak naprawdę oczekujemy. Czy czekamy ja jakąś kosmiczną sensację, że oto każda drużyna brazylijska (bez względu na to, czy z Superligi, czy I ligi) będzie modelowym przykładem zespołu idealnie atakującego, blokującego, serwującego i do tego nie popełniającego błędów... :D :D :D
Moje refleksje na temat Twoich refleksji (fajnie to wyszło :D) są ogólnie takie, że należy wszystko rozpatrywać w odniesieniu do innych drużyn, które się widziało w akcji. W tym zaś kontekście moje uwagi są choćby takie:

ad.1
Lecące bezpańsko piłki w wolne pole rywala, to widok częsty także w polskiej I lidze, nie mówiąc już o tym, że prawie powszechny w meczach drużyn z dolnej części tabeli PlusLigi. Co tu daleko szukać - trzy mecze play-out Radom - Trefl... dalszy komentarz zbyteczny

ad.2
Chcesz żeby powalał poziom każdego meczu z udziałem drużyn ekstraklasy ??? Przecież jak widzisz z dostępem do filmów z meczów nie jest wcale łatwo (to prawda - wiem co mówię). Będę się starał coraz więcej tego wynajdywać i przekazywać do oglądania, ale jednak trzeba sie liczyć z tym, że nie jest to wybór reprezentatywny (a i tak już po nim widać, że poziom nie jest zły.
A przy okazji:
Czy Skra powalała w meczach z Delectą w ćwierćfinałach play-off ??? czy widziałeś Skrę w tym roku grającą na poziomie I ligi (chocby ostatni mecz z Iskrą w LM) ???

Szczerze mówiąc, to spodziewałem się tego, że większość osób które te filmy zobaczą, właśnie zamiast rzeczowo ocenić poziom w stosunku do znanego sobie poziomu lig w Polsce i innych krajach Europy, zacznie zarzucać Brazylijczykom, że nie są bezbłędni - tak jakby bezbłędni byli Polacy, Włosi, Rosjanie i cała Europa.

A motywacją pierwszą do wklejania tych filmików była dla mnie - przyznam to ze zdziwieniem - bzdurna i bezsensowna wypowiedź wielkiego Giby, który w jednym z ostatnich wywiadów stara się wmówić, że liga w Brazylii jest na bardzo słabym poziomie i nieprofesjonalna. Myśle, że Giba "przesadził" - chciał zapewne uzyskać konkretny efekt medialny. Chciał wyjść na tego, który grając od wielu lat w zagranicznych klubach pamięta o swoich "biednych kolegach z biednej krajowej ligi". Myśle, że sami brazylijscy koledzy wyjaśnią mu ten błąd... Chłopak w swojej lidze nie grał tak długo, że stracił realną wizję jej poziomu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

Oczywiście nie twierdzę, że polskiej I lidze jest inaczej, a nawet wiem, że tak jest, bo skoro Trefl awansował, to poziom musi być fatalny.

Co do bezbłędności - wiem, że nigdzie takie coś się nie zdarza. Z tego 10 minutowego kawałka styl gry tych drużyn przypomina mi najlepsze drużyny ze średnich lig europejskich np. Wiedeń etc.

Ps. Jakim modelem piłeczki grają Brazylijczycy?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nagorski pisze:...Z tego 10 minutowego kawałka styl gry tych drużyn przypomina mi najlepsze drużyny ze średnich lig europejskich np. Wiedeń etc...
Gdyby parafrazować znane powiedzenie jednego z Prezydentów III rzeczypospolitej, to powiedziałbym "zgadzam się, a nawet... nie zgadzam..." :D

W czym rzecz...
Zgadzam się w pełni, że w stylu gry wiele (może prawie wszystkie) zespoły z Brazylii i Argentyny przypominają takie zespoły jak choćby Aon hotVolleys, Drac Palma Portoll, czy nawet niektóre kluby włoskie - choćby sam Itas Diatec Trentino, ale nie pod wodzą Radostina Stojczewa, tylko wcześniejszy - pod wodzą Radamesha Lattariego.

Nie ma to jednak nic wspólnego z Twoim stwierdzeniem, że gra drużyn brazylijskich przypomina Ci grę czolowych zespołów ze średnich lig europejskich.
Gdybyś dobrze przeanalizował jakie zespoły najbardziej przypomina gra drużyn z Ameryki Południowej, to doszedłbyś do (być może zaskakującego wniosku), że przypomina stylem te zespoły europejskie, które mają brazylijskich lub argenmtyńskich szkoleniowców.
Podkreślam - bynajmniej nie ma to nic wspólnego ani z poziomem druzyn europejskich ani brazylijskich. Podobieństwo wynika ze stosowanego warsztatu trenerskiego i sposobu konstruowania gry zespołu - czyli z warsztatu trenerskiego.

Dla jasności:
Aon hotVolleys - trener Claudio Cuello (Argentyna)
Drac Palma Portol - trener Marcello Mendez (Argentyna)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nagorski pisze:...Ps. Jakim modelem piłeczki grają Brazylijczycy?
Fragment Regulaminu Superligi na sezon 2008/09:
CAPÍTULO VIII
JOGOS
...
ARTIGO 42- A bola oficial para ser utilizada em todos os jogos é a da marca Penalty 6.0, colorida identificada com a logomarca da Superliga.
Nie orientuję się jak to jest jeżeli chodzi o powszechność stosowania różnych piłek, ale wydaje mi się, że Penalty w Europie nie są bardzo rozpowszechnione w najwyższych ligach.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

dreamer pisze:
Nagorski pisze:...Ps. Jakim modelem piłeczki grają Brazylijczycy?
Fragment Regulaminu Superligi na sezon 2008/09:
CAPÍTULO VIII
JOGOS
...
ARTIGO 42- A bola oficial para ser utilizada em todos os jogos é a da marca Penalty 6.0, colorida identificada com a logomarca da Superliga.
Nie orientuję się jak to jest jeżeli chodzi o powszechność stosowania różnych piłek, ale wydaje mi się, że Penalty w Europie nie są bardzo rozpowszechnione w najwyższych ligach.

dreamer
Dzięki. W Polsce ta piłka chyba jest niedostępna, przynajmniej nie mogę jej znaleźć. Wygląda nieźle, tylko ciekawe jak lata :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: lolo1234 »

dreamer pisze:

Popatrzcie ma fragment 5 seta meczu finałowego Cimed - Telemig z ubiegłego sezonu. Obydwa zespoły były wtedy w ZNAKOMITEJ DYSPOZYCJI. W tym meczu ani z Cimedem ani z telemigiem nie wygrałaby żadna drużyna europejska.

dreamer

Przesadziłes troche ;)
Powiem tak od dawna ogladam lige brazylijską(na youtobe) i z pewnoscią jest to liga która jest w 3 najlepszych lig na świecie :) A konkretnie to wg mnie jest 3,mimo wszystko troszkę jej brakuje to ligi rosyjskiej i włoskiej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

lolo1234 pisze:
dreamer pisze:...W tym meczu ani z Cimedem ani z Telemigiem nie wygrałaby żadna drużyna europejska.
dreamer

Przesadziłes troche ;)
Powiem tak od dawna ogladam lige brazylijską(na youtube) i z pewnoscią jest to liga która jest w 3 najlepszych lig na świecie :) A konkretnie to wg mnie jest 3,mimo wszystko troszkę jej brakuje do ligi rosyjskiej i włoskiej.
Powiem tak...
Jak mówi stare przysłowie Indian... "jedni lubią ogórki a drudzy ogrodnika córki" :D.

Moje zdanie jest inne. Uważam tę ligę za równą włoskiej i rosyjskiej - a nawet ze wskazaniem na brazylijską. Mój główny argument jest taki, że słaba liga, tak penetrowana przez wszystkie bez wyjątku ligi światowe jak liga brazylijska, po 2-3 sezonach straciłaby wszystkich wartościowych zawodników i spadła do roli kopciuszka. Tymczasem w zagranicznych ligach gra ponad 300 Brazylijczyków w tym ponad 100 na najwyższym poziomie. Innych argumentów na razie nie wytaczam, poczekam, aż będziemy skłonni na forum poszerzyć dyskusję o miejscu naszej ligi w świecie także o relacje pomiędzy PlusLigą i Superligą brazylijską.

Z wrodzonej przewrotności jestem jednak w stanie zaakceptować nawet Twoje zdanie, po to, aby rozruszać trochę społeczność na forum i nakłonić może do tego, aby raz na jakiś czas zajęła się nie mniej frapującymi tematami siatkarskimi (jak ten choćby), ale dość daleko lokującymi się od przyziemnych, małostkowych problemów "ponoć trzeciej co do siły ligi Europy", czyli PlusLigi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

Aż szkoda, że nie ma meczy między ligami europejskimi a amerykańskimi. Nie wierzę, że Macerata czy Trentino nie pokonałoby Cimedu. Co do polskiej ligi - może i teraz jest trzecia w europie, ale ma tendencję spadkową.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Nagorski pisze: Co do polskiej ligi - może i teraz jest trzecia w europie, ale ma tendencję spadkową.
:]

Na czyją korzyść? Francji? :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:
Nagorski pisze: Co do polskiej ligi - może i teraz jest trzecia w europie, ale ma tendencję spadkową.
:]
Na czyją korzyść? Francji? :D
Ciekawe, który numer miny z emotikonek zaserwujesz sobie, jak polskie kluby zaczną rozpadać się wskutek kryzysu gospodarczego jak domki z kart. Pod tym akurat względem brazylijskie zespoły mogą być spokojne o stabilność.
Co do wspomnianej przez ciebie Francji, to powiem tylko tyle: niech nasze zespoły powtórzą w przyszłym sezonie pucharowym takie osiagnięcia jak choćby w tym. Wtedy może będą mogły równać się z Francją.

Zaś jeżeli idzie o uwagę "Nagorskiego", że nie wierzy, aby Cimed mógł wygrać z Maceratą lub Trentino, to odpowiem tylko, że gra w siatkówke nie polega na wierze kibiców w umiejetności ich ulubionych drużyn... :D.

Myślę, że nie ma wyjścia - trzeba pogodzić się z tym, że Brazylijczycy praktycznie pod każdym względem są w stanie przebić Europę. Weźmy choćby ilość kibiców na meczach Superligi. Oczywiście są i takie, że widzów jest 1000, ale np. rekord frekwencj na meczach Superligi wynosi około 17000, a ponad 10000 widzów to nic wielce zaskakującego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Arff »

dreamer pisze: Ciekawe, który numer miny z emotikonek zaserwujesz sobie, jak polskie kluby zaczną rozpadać się wskutek kryzysu gospodarczego jak domki z kart. Pod tym akurat względem brazylijskie zespoły mogą być spokojne o stabilność.
Kryzysy w Polsce ??? No przestań :) Chodzi Ci o ten PRowski populizm polityków ??? Czy kompletnie niepotrzebną panikę medialną ??? Może to nie temat na to, ale w Polsce kryzysu nie ma i nie było, będzie za to, jak sami go sobie zrobimy... Zjawisko które widzimy w Polsce to sztuczny spadek popytu na detal. Dlaczego tak się dzieje ??? A co niby ma zrobić przeciętny zjadacz chleba, skoro w każdych wiadomościach słyszy o kryzysie ??? Do tego jeszcze przez deprecjacje złotego podskoczyła inflacja mdm... Oszczędza... przez to oszczędzanie spada popyt, sprzedaż detaliczna, potem spada hurt, fabryki zwalniają pracowników i spirala sama się nakręca... Kto się zakłada ze mną, że pod koniec roku jeden z rządzących powie że dzięki władzy wyszliśmy z "kryzysu" obronną ręką ??? A tego, że żadnego kryzysu nie było zapomni oczywiście dodać... ups :D

PS: Uprzedzając ripostę, sytuacja na GPW i rynku walutowym spowodowana jest odpływem zagranicznego kapitału, spowodowane kryzysem na zachodzie i w niektórych państwach Europy środkowo-wschodniej, nie u nas...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Elgarten »

Arff pisze: Kryzysy w Polsce ??? No przestań :) Chodzi Ci o ten PRowski populizm polityków ??? Czy kompletnie niepotrzebną panikę medialną ??? Może to nie temat na to, ale w Polsce kryzysu nie ma i nie było, będzie za to, jak sami go sobie zrobimy... Zjawisko które widzimy w Polsce to sztuczny spadek popytu na detal. Dlaczego tak się dzieje ??? A co niby ma zrobić przeciętny zjadacz chleba, skoro w każdych wiadomościach słyszy o kryzysie ??? Do tego jeszcze przez deprecjacje złotego podskoczyła inflacja mdm... Oszczędza... przez to oszczędzanie spada popyt, sprzedaż detaliczna, potem spada hurt, fabryki zwalniają pracowników i spirala sama się nakręca... Kto się zakłada ze mną, że pod koniec roku jeden z rządzących powie że dzięki władzy wyszliśmy z "kryzysu" obronną ręką ??? A tego, że żadnego kryzysu nie było zapomni oczywiście dodać... ups :D
Zdecydowanie się zgadzam. W każdej gazecie zawsze parę stron poświęcanych jest na kryzys. Codziennie najczęściej wielkimi literami obwieszcza się nam, ze oto kryzys jest już w Polsce, że teraz czekają nas lata posłuchy, zaczną się masowe zwolnienia, bezrobocie przekroczy 20% itd. Czekam, jak jeszcze z lodówki wyskoczy mi hasło"kryzys w Polsce" :D
A prawda jest taka, że właśnie takie zjawisko tylko potęgują strach milionów Polaków, którzy od kilku miesięcy postanowili radykalnie oszczędzać, przez co jak Arff zauważył spada popyt i kółko się zamyka.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:
niepoinformowany pisze:
Nagorski pisze: Co do polskiej ligi - może i teraz jest trzecia w europie, ale ma tendencję spadkową.
:]
Na czyją korzyść? Francji? :D
Ciekawe, który numer miny z emotikonek zaserwujesz sobie, jak polskie kluby zaczną rozpadać się wskutek kryzysu gospodarczego jak domki z kart. Pod tym akurat względem brazylijskie zespoły mogą być spokojne o stabilność.
Co do wspomnianej przez ciebie Francji, to powiem tylko tyle: niech nasze zespoły powtórzą w przyszłym sezonie pucharowym takie osiagnięcia jak choćby w tym. Wtedy może będą mogły równać się z Francją.

Zaś jeżeli idzie o uwagę "Nagorskiego", że nie wierzy, aby Cimed mógł wygrać z Maceratą lub Trentino, to odpowiem tylko, że gra w siatkówke nie polega na wierze kibiców w umiejetności ich ulubionych drużyn... :D.

dreamer
Co ma poziom ligi to tego, czy kluby zaczną upadać? To może dotknąć każdą ligę, wystarczy splot nieszczęśliwych zdarzeń i gotowe.

Aha, niech powtórzą. Czyli mają jednak co powtarzać. A wg. Nagorskiego mamy "tendencję spadkową". To jak, bo się pogubiłem?

Powtarzam: wtedy będą się równać z Francją dla ciebie. Dla mnie zrównały się już 1-2 lata temu. I wyniki ostatnich EP tylko to potwierdzają.

No ale dobra zgodnie z tematem prosiłbym o jakieś filmiki z ćwierćfinałów ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Zamieszczam niżej linki do fragmentów pierwszych meczów półfinalowych w Superlidze mężczyzn w tym sezonie. Przypominam, że Cimed pokonał 3:0 Santander, a Sada Cruzeiro sensacyjnie, w tym samym stosunku, pokonała Vivo/Minas.

http://www.youtube.com/watch?v=d9P7Jf-E ... re=related
Sezon 2008/09, półfinał play-off – 1. mecz, Cimed – Santander (3:0), skrót III seta

http://www.youtube.com/watch?v=_yeEnUTU ... re=related
Sezon 2008/09, półfinał play-off – 1. mecz, Sada Cruzeiro – Vivo/Minas (3:0), skrót całego meczu

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Kay »

W Benespie gra ( o ile się nie mylę) zawodnik o imieniu Felipi/Filipi (coś od Filipa chyba :P) Pamiętam tego zawodnika z innych dawno oglądanych fragmentów i muszę przyznać, że mi imponował. Czy Dreamer może przytoczyć jakieś informacje na temat jego kariery ?
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Kay pisze:W Benespie gra ( o ile się nie mylę) zawodnik o imieniu Felipi/Filipi (coś od Filipa chyba :P) Pamiętam tego zawodnika z innych dawno oglądanych fragmentów i muszę przyznać, że mi imponował.
Pseudonimu Felipe/Filipe używali w ostatnich kilku latach przynajmniej trzej znani zawodnicy brazylijscy. Myślę, że łatwo ustalić o ktorego chodzi, szczegolnie, że - jak mowisz - gra(ł) kilka lat temu w Banespie.

Może chodzić tylko o zawodnika ktorego pełne nazwisko brzmi Filipe Augusto Faccion Ferraz, a ktory znany jest raczej pod skroconym pseudonimem sportowym Filipe Ferraz lub jeszcze krocej - Filipe.

Ten zawodnik urodził się w 1980 roku i od sezonu 1999/00 gra w Superlidze. Prawie każdego roku (poza początkowymi dwoma sezonami) należy do najlepszych przyjmujących, broniących i punktujących zawodnikow Superligi. Nigdy nie grał w żadnym klubie zagranicznym. Obecnie jest kapitanem Santander (Banespy)/Sao Bernardo. Do Sao Bernardo przyszedł w tym sezonie, ale nie stoi to w sprzeczności z faktem, że widywałeś go wcześniej w Banespie, bo grał tam między innymi w sezonie 2004/05, kiedy Banespa zdobyła mistrzostwo Superligi. Ten sukces jest zresztą do chwili obecnej największym sukcesem dla Filipe Ferraza.

Ogolnikowo jego kariera to następujące kluby Superligi brazylijskiej:
Telemig Celular/Minas
São Caetano/Tamoyo
Shopping ABC/Santo André
Santander (Banespa)/Sao Bernardo
Wizard/Campinas
Cimed Florianopolis
Ulbra/Suzano

Kolejność klubow nie jest właściwa. jeżeli bardzo jest to istotne dla ciebie, mogę to odtworzyć w prawidłowej kolejności.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”