Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

Myślę, że ten film wiele mówi o tamtejszej lidze.
http://www.volleyball-movies.pl/volleyb ... olis-m1355
Chciałbym wiedzieć, co na to wszystko powie dreamer, który tak gani wszystkie zachowania podobne do tego kibiców, a co dopiero zawodników. A podobno w Brazylii to ta liga taka profesjonalna i cywilizowana.

Oraz opowieść jednego Brazylijczyka:
Let me help you guys...

Cimed won playing at Volei Futuro gymnasium. The supporters were particularly upset with one Cimed player, a middle called Jardel. This guy, who also played for Vivo Minas, is known for being short fused and getting into trouble. When Cimed won, he started saying some nice stuff to the crowd and to the opponents. Obviously someone would be upset... You can imagine the rest.

Vissotto is innocent this time, but a few days before he was involved in an argument with Sergio. Annoyed because Sergio (playing for Sesi) dug three of his hits in a row, Vissotto said something to the libero. After the match, the two NT players refused to shake hands and said some harsh words to each other.

You can hear in this video the reporter asking Vissotto what was going on, if he was involved again. His answer was funny. He said he was there to keep things calm, but he stressed that in some defensive way. Of course Vissotto was worried because people didn’t like his attitude towards Sergio. lol
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Widziałem to, jednak zdecydowanie bardziej wolałbym zobaczyć jakis mecz. Dreamer wszyscy wiemy że masz jakieś źródła, wiesz może gdzie można obejrzec dzisiejszy mecz Sesi-Phineiros? Jeśli tak prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Bo meczo 12, a jak załóżmy pójde spać to już nie odczytam odpowiedzi.
Żeby napisac coś do tematu to według mnie mistrzem Brazylii będzie Dream Team z Sao Poalo- Sesi z Murilo, Thiago, Serghio, Sidao czy Wallace'em. Czekam na odp.
A może zna ktoś taka stronę gdzie można te i inne mecz obejrzeć już nie na żywo, pod koniec sezonu znalazłem taką stronkę o Boże ile tam meczów było z wielu lig- to nie inside volley, ale nie mam tej stronki chyba ją do zakładek dodawałem ale nie znalazłem. Może ktoś też ją zna (te stronę) trafiłem na nią chyba z jakiejś strony (bodaj brazylijskiej) ale głowy uciąć nie dam.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Hej:)
Witam wszystkich - liczę na inspirującą i kulturalną wymianę poglądów:)
Mateusz1993 - co do Twojego pytania: mecze Superligi można ogladać na evnews.com.br. Wchodzisz na stronę, po prawej stronie klikasz na "Jogos ao vivo clique aqui", potem patrzysz na program transmisji w zakładce "Futebol ao vivo". Pokaże się po lewej tronie - klikasz odnośną transmisję i po prawej stronie zobaczysz okienko, gdzie powinien być mecz - po wykasowaniu reklam można oglądać;) Ja tak robię, nie wiem czy są inne mozliwości.
Program meczów i transmisji siatkówki jest na stronie CBV - zakladka główna Superligi, i tam jest program meczów ligi męskiej i kobiecej z zaznaczonymi transmisjami. Mecze są oczywiście dość późno u nas, ze względu na różnicę czasu; ale niektóre zaczynają się tam np. już o 15:00, czyli u nas bodajże o 18:00 (teraz, w czasie zimowym, w letnim jest większa różnica), wtedy jest ok.
Jam nie dreamer (a gdzie on się podziewa?? Mam full pytań o ligę brazylijską), ale postaram się napisać jak to widzę. SESI to absolutnie jeden z faworytów do tytułu, co nie znaczy, że absolutny faworyt. Jako jedyny nie przegrał jeszcze w Superlidze, ale uważam że realne szanse na tytuł mają jeszcze: Volei Futuro, Montes Claros, Vivo Minas, Sada Cruzeiro, Sky Pinheiros i Cimed - w sumie 7 ekip:)
Aha - dziś najbliższa transmisja: Sesi właśnie gra z Montes Claros - więc mecz powinien być ciekawy. Początek u nas niestety chyba o północy.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Tam tylko na żywo da się oglądać, ostatnio oglądałem na innej stronie mecze Sesi z Phineiros i Montes Claros- tam da się golądać retransmisje. Z tego co widzę jakoś nienajgorsza chyba lepsza niż ta, którą miałem podczas meczu Sesi z BMG.
Dzięki za info. ;) Pytaj może trochę się powyumieniamy poglądami.? Może jakimś wielkim ekspertem czy fanem nie jestem jednak trochę ją śledzę.
A masz może jakieś video do Argentyńskiej?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Hej,

nie wiem czy w sieci można obejrzeć w ogóle na żywo ligę argentyńską - szukałem, ale nic nie znalazłem. Jeśli chodzi ci w ogóle o video ze starych meczów, to znajdziesz je w dziale "Siatkówka latynoamerykańska w internecie", dreamer kiedyś podrzucał linki z YT. Myślę że też jak np. są mistrzostwa klubowe Ameryki Płd., to jak gra zespół argentyński z brazylijskim, to w brazylijskiej SporTV są transmisje.
Pamiętasz tą stronę gdzie oglądałeś te retransmisje? Ja takiej nie znam, podrzucisz?
Właśnie mam pytanie o obcokrajowców w tym sezonie Superligi. Wyszukałem, że obecnie gra w Brazylii 11 stranieri. Oto zestaw:

Mężczyźni:
Dariel Garcia Cortina (Kuba) - Soya/Blumenau/Martplus
Russel Kenneth Holmes (USA) - Vivo/Minas
Pedro Iznaga Ortiz (Kuba) - Vôlei Futuro
Marc Anthony Honore (Trynidad i Tobago) - Londrina/Sercomtel
Robert Tarr (USA) - Londrina/Sercomtel
Kobiety:
Nicole Marie Fawcett (USA) - Usiminas/Minas
Yusleyni Herrera Alvarez (Kuba) - Usiminas/Minas
Danielle Racquel Scott Arruda (USA) - BMG/São Bernardo
Alisha Glass (USA) - Volei Futuro
Stacy Sykora (USA) - Volei Futuro
Daimi Ramirez (Kuba) - Banana Boat/Praia Clube.

Pytanie, czy to wszyscy, czy jeszcze ktoś inny tam gra?

I drugie pytanie, też o obcokrajowców. Otóż dreamer pisał tu chyba już 2 razy, że w lidze brazylijskiej może być w drużynie 2 obcokrajowców, ale tylko 1 w danej chwili na boisku. Tymczasem w obecnym sezonie na boisku pojawia się w meczu 2 obcokrajowców równocześnie, np. w meczu Londriny z 10. kolejki grali jednocześnie Robert Tarr i Marc Honore. Tu zresztą jest link do statystyk z meczu, gdzie to widać: http://www.cbv.com.br/cbv2008/superliga ... s/p269.pdf
Tak samo w Volei Futuro grają jednocześnie w meczach Amerykanki Sykora i Glass.
Chodzi mi o rozstrzygnięcie - jak to w końcu jest, czy mogą jednak grać oboje? Czy dreamer sie mylił, a może było tak wcześniej i się zmieniło od tego sezonu? Osobiście czytałem kilkakrotnie na stronach brazylijskich, że w drużynie może być 2 obcokrajowców, ale przepisu że "1 na boisku" nigdzie nie znalazłem, stąd to pytanie do dreamera i do ciebie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: madlark »

A w Montes Claros nie gra łotysz Ansis Medenis?
W Volei Futuro miał chyba grać tez kubańczyk Orjola Camejo Durruty
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

madlark pisze:A w Montes Claros nie gra łotysz Ansis Medenis?
W Volei Futuro miał chyba grać tez kubańczyk Orjola Camejo Durruty
Medenis na pewno nie gra już w Superlidze, i o ile się nie mylę, to występuje teraz po sąsiedzku w lidze fińskiej;)
O tym kubańskim rozgrywającym też słyszałem - ale na stronie CBV nie ma go w składzie zespołu, a komplet rozgrywających tworzą tam: Ricardo, Leandro i Jairo.
Ten zestaw obcokrajowców skopiowałem zresztą z brazylijskiego artykułu, ale a nuż są jakieś zmiany...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: madlark »

Erchembod pisze:Wyszukałem, że obecnie gra w Brazylii 11 stranieri.
Erchembod pisze:Ten zestaw obcokrajowców skopiowałem zresztą z brazylijskiego artykułu, ale a nuż są jakieś zmiany...
;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Drogi madlarku,
najpierw wyszukałem artykuł, a potem go skopiowałem ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

No proszę, świetny mecz Giby w ostatniej kolejce. Sky Pinheiros pokonało Montes Claros 3:2, Giba zdobył 28 punktów, skuteczność w ataku - 23 pkt. na 39 prób. Wydaje mi się, że trochę się teraz odrodził, bo poprzedni sezon i w lidze, i w kadrze miał słaby. W tym sezonie miał już jednak kilka bardzo dobrych meczów.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

CBV zapowiedziało mecz gwiazd Superligi w sezonie 2011/2012. W sumie, fajna sprawa i ciekawe, jakie wymyślą atrakcje;) Interesuje mnie tylko, na jakiej podstawie wybierze się obie drużyny. Mecz Brazylijczycy-Obcokrajowcy raczej odpada, bo w Brazylii przyjezdnych jest niewielu, a i ich klasa (poza nielicznymi wyjątkami - Stacy Sykora, Alisha Glass, Russell Holmes) raczej nie powala. Może będzie podział Północ-Południe itp.
Podobno mecz gwiazd kobiet się już się raz w lidze brazylijskiej odbył, w sezonie 1998/99. Zagrała w nim wtedy m.in. Francesca Piccinini, która w młodości występowała przez 1 sezon w lidze Brazylii.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Zakończyła się pierwsza runda fazy zasadniczej Superligi - oto czołówka:
1. Sesi SP (jedna porażka w 14 meczach)
2. Sada Cruzeiro
3. Cimed.
Rozczarowanie to słaba postawa Volei Futuro (10. miejsce). Grają w kratkę; zwłaszcza nierówno prezentuje się Vissotto, świetne występy przeplata słabymi. Nie zawsze potrafi wykorzystać zazwyczaj doskonałe wystawy Ricardo.
Trochę usprawiedliwiają ich fakty: długa kontuzja Lucasa (wróci pod koniec stycznia, prawdopodobnie), a i Ricardo miał przerwy przez kontuzję. Muszą jednak poprawić samą grę.
Ogólnie liga jest bardzo atrakcyjna, mecze są często bardzo zacięte. Poziom w ostatnich latach bardzo się wyrównał; gwiazdorzy są w miarę równomiernie rozlokowani po różnych zespołach, i są tego efekty.
I statystyki indywidualne. Atak - prowadzi Joao Paulo Tavares z Cimedu, drugi jest Martins Wallace, trzeci - przymierzany kiedyś do kadry Leandro Silva. Szósty jest Andre Nascimento, ósmy - Murilo.
Blok - prowadzi Thiago Carvalho z Sogipy, drugi jest Gustavo. Na piatym miejscu, bardzo dobrze radzący sobie w lidze Amerykanin Russell Holmes.
Zagrywka - prowadzi środkowy CImedu Jardel (Rodrigo Santos). Drugi jest Sidao, piąty - Eder, siódmy J.P. Tavares, ósmy Giba.
Niestety, CBV nie udostępnia statystyk przyjmujących i rozgrywajacych.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Nieźle - superekipa Volei Futuro przegrała trzeci mecz z rzędu, i ponownie 0:3. Ostatniej nocy ulegli na wyjeździe Cimedowi.
Nigdy bym się nie spodziewał, że zespoł mający w składzie m.in. Ricardo, Vissotto, Mario Juniora i Lucasa, który teoretycznie mógłby walczyć o złoto w każdej lidze swiata, może mieć problemy z wejściem do play-off. A na to się zanosi - Volei Futuro zajmuje 8. miejsce w lidze, ostatnie premiowane awansem, a tyle samo punktów co oni mają jeszcze zespoły z 9. i 10. miejsca. Oj, jak zabraknie ich w play-off to będzie sensacja...
Częsciowo (ale na pewno nie całkowicie) usprawiedliwia ich tylko długa nieobecność kontuzjowanego Lucasa. Ma jednak wrócić niebawem.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Edyta

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Edyta »

Tym razem Volei Futuro w końcu wygrał. Soya Blumenau - Volei Futuro 0-3. Powrót Lucasa przeciąga się, kontuzja Ricardo też na pewno zaburzyła im grę (w tym przedostatnim przegranym meczu też nie grał). Mimo wszystko postawa Volei Futuro to wielka niespodzianka in minus, ale pogratulować cierpliwości władzom klubu. Nie robią takich cyrków jak w Sky Pinheiros, nie szukają kozłów ofiarnych...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Uua! W meczu na szczycie Cimed (Bruno, Eder, J.P> Tavares) gromi na wyjeździe dotychczasowego lidera SESI (Murilo, Sergio, Thiago Alves, Sidao) 3:0. Mimo wszystko, tak łatwe zwycięstwo Cimedu to pewna niespodzianka. MVP pojedynku - Bruno Rezende. W ogóle ciekawa kolejka, z sześciu dotychczasowych spotkań, aż 3 skończyły się po tie-breakach. 3:2 wymęczyło też Volei Futuro z bardzo przeciętną Voltą Redondo, ale (wreszcie) wrócił po kontuzji Lucas, i to w świetnym stylu - w ataku 10/13 i nagroda MVP.
No i niezły mecz trochę zapomnianego już Samuela Fuchsa w barwach Sady Cruzeiro. Kto wie, może ten siatkarz "po przejściach" jeszcze się odnajdzie?
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Podrzucam link do meczu z tego sezonu - Volei Futuro kontra Sada Cruzeiro z 28 stycznia:
http://www.youtube.com/watch?v=3V_wlrSi ... re=related
Mecz w całości, w jednym kawałku i świetnej jakości. W akcji można zobaczyć m.in. Ricardo i Leandro Vissotto.
madlark pisze:W Volei Futuro miał chyba grać tez kubańczyk Orjola Camejo Durruty
Masz rację! Ten gość gra w Volei Futuro, obok Pedro Inzaghi. Nie sprawdziłem dokładnie; zmyliło mnie, że nie ma go w zestawie drużyny na stronie CBV. Jest jednak wymieniony na stronie internetowej Volei Futuro i w Wikipedii (Oreol Camejo Durruthy, pisząc poprawnie). No i gra w powyższym meczu. Mea culpa - nie sprawdziłem wcześniej dokładnie. Wychodzi na to, że w Superlidze gra więc teraz 12 obcokrajowców, a większość to Kubańczycy.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Zakończyła się faza zasadnicza, wyłaniając pojedynki ćwierćfinałowe (do dwóch zwycięstw, od 21 kwietnia). Oto zestaw:
Sesi x Medley Campinas
Florianópolis x Vôlei Futuro
Sada Cruzeiro x Sky/Pinheiros
Montes Claros x Vivo Minas

Sądzę że najbardziej zacięte będą mecze Sky/Pinheiros z Sadą Cruziero, bardzo wyrównane zespoły. Stało się też to, o czym skrycie marzyłem - konfrontacja Florianópolis x Vôlei Futuro i pojedynek Bruno - Ricardo na rozegraniu. Powinno się dziać, bo Cimed to uznana firma, a Volei Futuro w ostatniej fazie sezonu mocno zwyżkuje. Co nie zmienia faktu, że cały sezon zasadniczy tej drużyny, nawet uwzględniając kontuzje niektórych zawodników, uważam za rozczarowanie - zajęli 7. miejsce, a przecież mieli skład wręcz rewelacyjny, z Ricardo, Vissotto, Lucasem i Mario Juniorem, ale i bardzo doświadczonym Dentinho czy bodaj najlepszym obcokrajowcem w lidze, Kubańczykiem Oreolem Camejo. Tutaj, jeszcze jeden mecz Volei Futuro, tym razem z Montes Claros:
http://www.youtube.com/watch?v=E6DtI3GjIL8

Moja najlepsza drużyna fazy zasadniczej, na podstawie relacji z meczów, statystyk i własnych obserwacji:
rozegranie - Marlon
atak - Wallace Martins
przyjęcie - Murilo, Oreol Camejo (Kuba)
środek - Gustavo, Henrique
libero - Sergio

Sergio wciąż jest najlepszym libero i trochę rozumiem Rezende, kiedy płacze w wywiadach, że będzie nakłaniał go do kontynuacji gry w kadrze. Choć nie wiem, czy to ma większy sens. W Londynie Sergio miałby 37 lat - i jaki pożytek ze zdemotywowanego zawodnika?

Kto będzie mistrzem? Wg mnie, Sesi. Najlepsza kampania dotychczas i najmocniejszy personalnie skład - ale tu wszystko jest możliwe, im też się zdarzały wpadki po 0:3.

Finał jest zaplanowany na 24 kwietnia w Belo Horizonte. Co oznacza, że Brazylijczycy zakończą sezon jak zwykle wcześniej niż Europejczycy i będą mogli zarówno dłużej wypocząć, jak i szybciej zacząć przygotowania do sezonu. No ale tam w (aktualnie) piętnastozespołowej lidze gra się przez cały sezon nie 1, ale 2-3 mecze w tygodniu, a wszystkie inne rozgrywki jak puchary stanowe, puchar Brazylii czy klubowe mistrzostwa kontynentu są po prostu rozgrywane wcześniej...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Ćwierćfinały mają być od 21 marca, a nie kwietnia, oczywiście:)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Co do par to pewniakiem jest Sesi jeśli chodzi o kolejne pary to powinno być ciekawie.
Florianópolis x Vôlei Futuro
Mimo niskiego miejsca Futuro ma dobrą paczkę i będą groźni łatwo skury nie sprzedadzą.

Sada Cruzeiro x Sky/Pinheiros
Kolejne bardzo ciekaw starcie, z jednej strony Wallace Souza (musi go Rezende na LŚ wziąźć) i Filipe Ferraz, a z drugiej Mauricio i Giba.

Montes Claros x Vivo Minas
Kolejne bardzo ciekawe starcie, Bruno Zanuto i Manius Abbadi, a po przeciwnej stronie stara gwardia: Andre, Henrique czy Chupita.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Sytuacja w ćwierćfinałach Superligi rozwija się na tyle ciekawie, że chyba warto już teraz coś o tym napisać. Zakończyła się pierwsza kolejka (gra się do dwóch zwycięstw, przypominam). Tutaj wyniki i laureaci nagród MVP spotkania:

Sesi-SP 3-1 Medley/Campinas (19/25, 25/23, 25/22, 25/15), MVP - Murilo (Sesi).
BMG/Montes Claros 1-3 Vivo/Minas (25/23, 20/25, 23/25, 20/25), MVP - Marlon (Vivo/MInas).
Sada Cruzeiro 3-1 Pinheiros/SKY (25/14, 21/25, 25/18, 25/21), MVP - Wallace (Sada Cruzeiro).
Cimed 1-3 Vôlei Futuro (25/23, 21/25, 20/25, 22/25), MVP - Lucas (Volei Futuro).

Vivo Minas może pokonać czwarte po sezonie zasadniczym Montes Claros, a siódme Volei Futuro - aktualnego mistrza z Florianopolis, jeśli zespoły te wygrają teraz mecze u siebie - i to byłyby niespodzianki ćwierćfinałów. Widać, że w play-offach chyba większe znaczenie niż w sezonie zasadniczym ma doświadczenie i indywidualna klasa zawodników; zespoły złożone z uznanych, starszych, klasowych graczy, jak Vivo i Volei Futuro, prowadzą w pojedynkach z teoretycznie silniejszymi (wyżej notowanymi po sezonie zasadniczym) rywalami.
Trudno śledzić wszystko, ale sądzę że mecze są bardzo ciekawe i niekiedy stoją wręcz na nadzwyczajnym poziomie; jak widać, nie było jeszcze wyniku 3:0. Nawet skazywane na pożarcie Medley sprawiło trudności liderom z Sesi i nie jest powiedziane, że u siebie nie mogą się pokusić o zwycięstwo... Niesamowicie podobał się Wallace w meczu Sady z Pinheiros; Mateusz 1993 - masz absolutną rację, z taką grą widzę tego gościa śmiało w kadrze Brazylii. Tutaj urywki z dwóch spotkań - zwróćcie uwagę na zbicie rzeczonego Wallace'a w 1:03 (!!!); potem - po kilka akcji Bruno i Ricardo "z drugiej piłki" z meczu Florianopolis-Volei Futuro.
http://video.globo.com/Videos/Player/Es ... GA,00.html

Zachęcam do oglądania meczu Volei Futuro-Florianopolis w piątek; mecz ostatniej szansy dla Floripy i kolejny pojedynek Bruno z Ricardo (Kto wygrał pierwszy? Nie ma jednoznacznego rozstrzygnięcia. Faktycznie lepszy był ponoć Ricardo, w statystykach - Bruno, i obaj mieli zagrać bardzo dobrze). Mecz powinno się złapać na evnews, ma być o 18:30 u nich, czyli o 22:30 u nas - ale w następny dzień jest sobota;) To i tak dość w miarę, po zmianie czasu w Polsce, będzie jeszcze gorzej gorzej;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

Wyeliminowanie Cimedu przez Volei Futuro może i byłoby niespodzianką, ale nie tak dużą, jak niska pozycja tych drugich w sezonie zasadniczym. Przed rozpoczęciem rozgrywek, patrząc na skład Futuro, stawiało się ich w roli jednego z głównych faworytów nawet do wygrania całej ligi. Na papierze byli bardzo mocni, jednak personalia nie wypaliły. Najwyraźniej w play-offach coś ruszyło, albo to ekipa z Florianapolis złapała zadyszkę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

A więc od początku:
Sesi-Campinas- tutaj niespodzianki nie było i zapewne wszystko zakończy się już dziś.
MBG Montes Claros- Vivo Minas - tu można powiedzieć, że doszło do małej niespodzianki, w zespole poraz kolejny tylki ratować im musiał gracz o (Polskim) nazwisku- Alexander Marczewski, który jest tam co prawda rezerwowym, ale wchodzi czesto, gdyż pierwszy atakujący zawodzi. Doświadczony zespół gości wykorzystał swą szansę i być może u siebie zapewni sobie awans do 4.
Sada- Phineiros - tu być może będziemy świadkami 3 spotkań, w pierwszym meczu tak jak można się było spodziewać, najlepiej punktowal Wallace Souza.
Cimed- Volei Futuro - mała niespodzianka, bo goście byli niżej notowani, jednak patrząc na składy są oni bardzo mocną drużyną, świetnie zagrali: Vissotto i Oreol Camejo (Kubańczyk), a także ex zawodnik Cimedu- Lucas. Wydaje się, że są oni na tyle mocni by zwyciężyć u siebie i awansować do 4.

Zestaw półfinałów stawiam taki:
Sesi-Vivo Minas (skonczą w 2 spotkaniach, jeśli dojdzie do 3 stawiam, że awansuje BMG)
Sada Cruzeiro (sądzę, że tu będą 3 mecze)- Volei Futuro (sądzę, że wygrają u siebie i zagrają w półfinale).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Aż się porobiło;) Z kompletnego braku czasu nie śledziłem ostatnio rozgrywek, ale widzę w nich trochę zamieszania - i bardzo dobrze. Liga brazylijska jest mocno nieprzewidywalna, więc i ciekawsza.
Mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu poza burtą po ćwierćfinałach - oto przykładowe świadectwo owej nieprzewidywalności; nie sprawdzałem dokładnie, ale nie pamiętam i nie sądzę, by w którejkolwiek czołowej lidze europejskiej (wziąwszy np. polską, włoską i rosyjską) miała miejsce taka sytuacja.
Bardziej szczegółowo co do ćwierćfinałów: Jak wcześniej, za niespodziankę uważam pokonanie Cimedu przez Volei Futuro; sądziłem też, że Sky/Pinheiros postawi większy opór, a może zwycięży, Sadę Cruzeiro. Reszta zespołów i meczów raczej zgodnie z przewidywaniami.
Półfinały w toku, i w pierwszej kolejce niżej notowane Vivo/Minas pokonało na wyjeździe 3:2 Sesi! Przygwożdżony lider pokazał pazur w meczu ostatniej szansy (zakończonym dzisiaj, godzinę-dwie temu) i ograł rywala 1:3. A więc wszystko rozstrzygnie się w trzecim meczu. Konsekwentnie stawiam na Sesi.
W drugim półfinale, moim faworytem było rozpędzone Volei/Futuro - uważałem, że po pokonaniu Cimedu tym bardziej stać jej na zwycięstwo z Sadą Cruziero. Po superzaciętym meczu goście z Aracatuby jednak ulegli 2:3. No ale tu się wszystko może wydarzyć.
Stawiam na finał Sesi z... hm, przed rozpoczęciem półfinałów stawiałem na Sesi kontra Volei/Futuro. Po pierwszych meczach, uważam że większe szanse są na spotkanie tych pierwszych z Sadą Cruzeiro.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

nie sprawdzałem dokładnie, ale nie pamiętam i nie sądzę, by w którejkolwiek czołowej lidze europejskiej (wziąwszy np. polską, włoską i rosyjską) miała miejsce taka sytuacja.
No właśnie - czołowej. Myślę, że na takim poziomie po prostu takie rzeczy nie mają prawa się zdarzyć.
...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

No i już się szykuje nowy sezon, wieści takie że aż miło poczytać:)
Portale internetowe zapowiadają powstanie superteamu w Rio de Janeiro w przyszłym sezonie. Éder, Bruninho, Alan oraz "repatriowani" Theo i Dante - to nazwiska które się pojawiają w spekulacjach, jako ewentualni członkowie nowego zespołu. Pieniądze ma zainwestować Eike Batista, najbogatszy człowiek Brazylii (!) i aktualnie ósmy krezus w rankingu światowym, z majątkiem szacowanym na 27 miliardów USD. Trenerem ma zostać Marcos Miranda, supervisorem - były selekcjoner 'selecao' Radames Lattari, i podobno chcą wciągnąć w to wszystko jeszcze Bernardo Rezende...
Druga informacja - możliwe, że w przyszłym sezonie Bruno przejdzie do Sky/Pinheiros i będzie grał z Gibą i Gustavo. To kolejna spekulacja.
Ciekawe też czy Bruno zostanie jednak we Włoszech. On już w kilku wywiadach mówił, że jeśli odejdzie za granicę, to wyłącznie do ligi włoskiej, inne, według niego, w ogóle nie wchodzą w rachubę. Ale miał to zrobić dopiero po Londynie - niewykluczone, że jednak przedłuży kontrakt we Włoszech na cały najbliższy sezon...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:
nie sprawdzałem dokładnie, ale nie pamiętam i nie sądzę, by w którejkolwiek czołowej lidze europejskiej (wziąwszy np. polską, włoską i rosyjską) miała miejsce taka sytuacja.
No właśnie - czołowej. Myślę, że na takim poziomie po prostu takie rzeczy nie mają prawa się zdarzyć.
Uśmiałem się jak bóbr... :D
Czyżby obydwaj zacytowani panowie zakończoną dzisiaj rywalizację w trójmeczu Jastrzębski Węgiel - Pamapol Wieluń traktowali jako rywalizację o medal mistrzostw Polski ??? ??? ???

Swoją drogą, mistrz i wicemistrz wyeliminowani, bo w tej lidze przynajmniej 6-8 drużyn jest na równym, wysokim poziomie, czego nie można powiedzieć np. o lidze polskiej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Wyjaśnia się stopniowo coraz więcej na temat nowego męskiego superteamu siatkarskiego, mającego zadebiutować w przyszłym sezonie w Rio de Janeiro. Będzie nosił nazwę RJX, areną jego meczów będzie olbrzymia hala Maracanzinho, mająca być wzbogacona, dzięki pieniądzom Eiko Batisty, o nową infrastrukturę.
W ekipie powinien zagrać Dante Amaral, który lada chwila ma podpisać trzyletni kontrakt na sumę 1 miliona BRL (około 1,75 mln PLN, wg aktualnego przelicznika) za sezon. Do towarzystwa ściągną mu z Ziraatu Bankasi jego serdecznego druha z reprezentacji, Rodrigao, co podobno też już postanowione. Alan, Theo, Eder - te nazwiska ciągle pojawiają się w spekulacjach, tak samo jak Bruno Rezende, który też jest na celowniku nowego klubu.
Druga nowość to fuzja Cimedu z Florianopolis z ekipą Sky/Pinheiros. Potentat medialny zrezygnował ze sponsorowania klubu z Sao Paulo i będzie teraz wspierał Cimed. Grający dotąd w Pinheiros Giba i Gustavo mają przejść do Floripy, która, oprócz podstawowego składu, ma też zatrzymać trenera Marcosa Pacheco. Możliwe więc, że Bruno, Eder and Co. w przyszłym sezonie będą jednak kontynuować grę w starym klubie.
Taki jest stan informacji i spekulacji na dziś; bardzo imponuje mi, z jaką łatwością i szybkością Brazylijczycy powołują do życia nowe "superteamy" w kolejnych sezonach.
Dreamer - pytanie z mojego starego posta;) Pisałeś kiedyś gdzieś tam, że w zespole Superligi może występować 2 obcokrajowców, ale tylko 1 w danej chwili w meczu (albo 1 na liście meczowej w ogóle, nie pamiętam dokładnie, ale to nie zmienia postaci rzeczy). Tymczasem, przynajmniej w tym sezonie, w meczach gra równocześnie po 2 obcokrajowców, np. w obu ekipach Volei Futuro. Jeśli oglądasz mecze lub choćby statystyki na stronie CBV, sam zresztą wiesz. Ciekawi mnie skąd wziąłeś informację o tym 1 zawodniku w meczu? Ja się staram czytać wszelkie nowości, regulaminy ligi itp., ale nigdzie nie spotkałem się z przepisem o 1 zawodniku. Chyba że było tak wcześniej, a np. od tego sezonu to zmienili? Z góry dzięki za odp.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

No i sprawa już poniekąd nieaktualna :D (choć za odpowiedź na pytanie z poprzedniego posta byłbym dreamerze wdzięczny;)

Tyle co opublikowano ranking zawodników na sezon 2011/2012, jakoś wyjątkowo wcześnie w tym roku. I jest jedna zasadnicza zmiana - otóż od przyszłego sezonu, w męskiej Superlidze będzie mógł występować tylko jeden (!) obcokrajowiec, a nie dwóch, jak do tej pory. W kobiecej zaś, bez zmian, maksimum dwie cudzoziemki.

Nie wiem, czy to dobry kierunek. Limit dwóch obcokrajowców uważałem za optymalny w przypadku tej ligi. A teraz ona trochę się hermetyzuje, ogranicza sobie możliwości. Fakt, i tak nie grało tam wielu stranieri, ale chodzi o samą możliwość przyjęcia dwóch obcokrajowców, której już nie będzie.

Tak wyglądają owe rankingi: mężczyzn: http://www.cbv.com.br/cbv2008/superliga ... 1-2012.pdf
i kobiet: http://www.cbv.com.br/cbv2008/superliga ... 1-2012.pdf
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

Mamy więc pierwszego finalistę - Sesi, które zdołało ograć w trzech meczach Vivo/Minas, choć u przegrali pierwsze spotkanie u siebie. Niedawno zakończył się rewelacyjny mecz Vôlei Futuro z Sadą Cruzeiro (3:2 i tie-break 18:16), w którym gospodarze uratowali skórę, tu też będzie więc potrzebna trzecia konfrontacja. A że przerwy między poszczególnymi spotkaniami są w play-off ligi brazylijskiej dość długie, to mecz odbędzie się dopiero 15 kwietnia. Tutaj wszystkie dotąd wyniki:

1. kolejka:
Sesi-SP 2x3 Vivo/Minas (25/16, 19/25, 25/21, 23/25, 11/15)
Sada Cruzeiro 3x2 Vôlei Futuro (25/20, 25/22, 23/25, 23/25, 15/09)

2. kolejka:
Vivo/Minas 1x3 Sesi-SP (25/20, 13/25, 18/25, 18/25)
Vôlei Futuro 3x2 Sada Cruzeiro (19/25, 25/17, 21/25, 25/22, 18/16)

3. kolejka:
Sesi-SP 3x0 Vivo/Minas (25/20, 26/24, 25/23)
Sada Cruzeiro x Vôlei Futuro – będzie rozegrany 15.04.

A tutaj - pierwszy półfinał Sesi z Vivo/Minas. Dwie godziny kapitalnej siatkówki: http://www.youtube.com/watch?v=W2tcSb0-p6s
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn sezon 2010/2011

Post autor: Erchembod »

W przyszłym sezonie w lidze Brazylii pojawią się dwie nowe ekipy. W Rio de Janeiro - RJX, zasilana pieniędzmi Eike Batisty; natomiast we Florianopolis ma powstać zespół pod nazwą Sky/Cimed, czyli coś w rodzaju hybrydy Cimedu z byłą już ekipą Sky/Pinheiros z Sao Paulo. Oba zespoły z grubsza skompletowały już składy na sezon 2011/2012. Wygląda to tak:

RJX - na rozegraniu pojawi się Marlon z Vivo/Minas. Na środku ma rządzić powracający z Turcji Rodrigao na spółkę z Riadem, który z kolei opuści Trentino. Podstawowym atakującym będzie inny "imigrant", Theo. Libero ma zostać Alan. Szefowie szukają jeszcze przyjmujących; bardzo prawdopodobne jest przyjście Dantego, aczkolwiek ten ponoć rozważa jeszcze oferty z klubów europejskich. Inni kandydaci na ta pozycję to Leo Mineiro (aktualni - Cruzeiro) oraz Joao Paulo Bravo. Mówi się też o staraniach klubu o pozyskanie Leandro Vissotto.
Podstawowy skład wyglądałby zatem tak: Marlon - Theo (Vissotto) - Dante, Leo Mineiro (Joao Paulo Bravo) - Rodrigao, Riad - Alan.

Sky/Cimed - dziś oznajmili przedłużenie kontraktu na następny sezon z Bruno. We Floripie pozostaną też dwaj kluczowi zawodnicy - Eder i Renato. Natomiast ze Sky/Pinheiros przyjdą Giba i Gustavo. Nie wiadomo, co z innymi zawodnikami drużyny Sky. Dlaczego nie wiadomo? Dlatego że Giba i Gustavo mają podpisane umowy o wynagrodzeniu nie z klubem, ale bezpośrednio ze sponsorem, koncernem medialnym Sky. Gdzie sponsor - tam i oni, dlatego po decyzji firmy Sky o współfinansowaniu ekipy z Florianopolis w sezonie 2011/2012, stali się automatycznie zawodnikami tego klubu.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”