Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 2012/13

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: dreamer »

Jednym z pierwszych sygnalizowanych transferów do argentyńskiej superligi mężczyzn, jest przejście znanego brazylijskiego rozgrywającego Brasilii z grającej w Superlidze brazylijskiej ekipy UFJF do Sarmiento del Chaco.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Skład na nowy sezon zaczyna szykować ekipa Buenos Aires Unidos.
Trenerem pozostanie Waldo Cantor, który juz przedłużył kontrakt. Zawodnikami BAU będą też kapitan drużyny - Marcos Milinkovic i brazylijski środkowy bloku, Andre Radtke. Najprawdopodobniej z klubem pożegna się znany z występów w Resovii kubański środkowy - Ihosvany Hernandez.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Nowym libero Buenos Aires Unidos (BAU) ma zostać Ignacio Forastiero, który ma zastąpić odchodzącego do Sarmiento de Chaco Martina Meanę.
Działacze BAU zabiegają także o pozyskanie reprezentacyjnego rozgrywającego Nicolasa Uriarte z Boca Río Uruguay Seguros.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Klub Union la Formosa przedłużył kontrakt z rozgrywającym reprezentacji Argentyny, Maximiliano Cavanną i zakontraktował na nowy sezon innego reprezentanta Argentyny, atakującego Federico Pereirę, który poprzedni sezon spędził w brazylijskim Montes Claros.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: compact »

Donald Suxho z Sisleya i Angel Dennis z Modeny przechodza do Drean Bolivar.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Z Drean Bolivar podpisał także kontrakt libero reprezentacji Argentyny, Alexis Gonzalez, który poprzednio grał w Tours VB.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: AsurBaniPal »

Dreamer wiesz może co skłoniło tych siatkarzy do podpisania kontraktów w takiej lidze? Czyżby jakieś niebotyczne pieniądze? najbardziej chodzi mi o Dennisa przecież to świetny atakujący i dziwie się że przechodzi do słabej Argentyny
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

AsurBaniPal pisze:Dreamer wiesz może co skłoniło tych siatkarzy do podpisania kontraktów w takiej lidze? Czyżby jakieś niebotyczne pieniądze? najbardziej chodzi mi o Dennisa przecież to świetny atakujący i dziwie się że przechodzi do słabej Argentyny
1. Liga argentyńska nie jest słaba - to liga z pozycji zamykających najlepszą dziesiątkę lig świata (ja stawiam ją na 8-9 pozycji)
2. Drean Bolivar to klub który jest własnością jednego z największych magnatów telewizyjnych krajów hispano-amerykańskich (to taki argentyński Eike Batista). Nazywa się Marcelo Tinelli.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: AsurBaniPal »

Wiesz troche źle to ująłem nie mówie że jest słaba jak np Białoruska czy Fińska ale na pewno nie jest odpowiednia dla tych siatkarzy. Jeszcze ich gre w Europie np we Francji czy Niemczech bym zrozumiał, ale wybór dość tak wyszukanej ligi w której nie było gwiazd po za zawodnikami krajowymi troche mnie zdziwił. No ale w końcu wszyscy ci zawodnicy pochodzą z Ameryki Południowej i Środkowej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Wiesz, nie ma się co czarować. Tam jeszcze przez długie lata nie będą grały gwiazdy z absolutnego topu światowego.
Ale Suxho czy Denis? Nie widzę powodu czemu miałaby to nie być liga dla nich i to właśnie teraz.
Suxho leci już 37 krzyżyk, a Dennisowi za chwilę poleci 36!
Przy okazji - tej ligi naprawdę w Polsce się nie szanuje, a zazwyczaj ludzie wypowiadając się o niej źle, nie mają nawet pojęcia jakie gwiazdy tam grywały i grywają.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: Guilder »

Zastanawia mnie co innego, Dreamer. Nie sądzisz, że przy jednak przeciętnej popularności siatkówki na świecie miejsce 8 czy 9 to miejsce dosyć odległe?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: madlark »

Jaki jest limit obcokrajowców?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Guilder pisze:Nie sądzisz, że przy jednak przeciętnej popularności siatkówki na świecie miejsce 8 czy 9 to miejsce dosyć odległe?
Nie uważam tak.
Wystarczy zrobić proste wyliczenie (bez próby szeregowania wg kolejności)
Brazylia, Polska, Rosja, Włochy, Francja Turcja, Belgia, Argentyna, Grecja, Hiszpania

To oczywiście przemyślenia na gorąco. Nie wiem, czy Grecja nie zanotowała tak poważnego regresu, że może wypadła z tej grupy.
Gdzieś blisko jest Holandia, Portugalia, już Azja z Iranem, Japonią, Portoryko i tuż tuż akademickie ligi w USA i Kanadzie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

madlark pisze:Jaki jest limit obcokrajowców?
Przepraszam - pomyliłem się. Myślałem że jest trzech w 12tce meczowej i dwóch w podstawowym składzie.
Ale jest dokładnie jak w Polsce - trzech zagranicznych na parkiecie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Brasil

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: Brasil »

Zapomniałeś o Bundeslidze.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Brasil pisze:Zapomniałeś o Bundeslidze.
Oczywiście, że tak.
Jak pisałem - jednym ciągiem myślowym wymieniłem te wchodzące do 10tki ligi. Jasne, że Bundesliga jest w tej grupie. Ale to właściwie zasadniczo niewiele zmienia w tym co napisałem. Nawet tak interpretując, że 10 czy 11 miejsce - 10 czy 11 lig to nie ma znaczenia.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Giba, który sondował możliwości gry w różnych klubach z różnych lig (w tym w Polsce), ostatecznie zdecydował się na ofertę argentyńskiego Drean Bolivar - klubu który jest własnością Marcelo Tinelliego, południowoamerykańskiego potentata branży medialnej.
Niżej linki do tekstów ze Strefy Siatkówki:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... an-bolivar

oraz somosvoley (Argentyna):
http://www.somosvoley.com/noticias/mues ... 112&id=501

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Z UPCN odchodzi atakujący argentyński Diego Bonini, a na jego miejsce przychodzi brazylijski atakujący Evandro Guerra, który w poprzednim sezonie grał w Drean Bolivar. Przypomnę, że Drean Bolivar zakontraktował na kolejny sezon kubańskiego atakującego Angela Dennisa, dlatego Brazylijczyk Guerra musiał szukać nowego klubu.
(na podstawie http://www.somosvoley.com)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: Ingenting »

Ciekawy skład się szykuje w Drean Bolivar. Szkoda tylko, że trudno jest o relacje wideo z Argentyny i innych lig pozaeuropejskich. :/
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Właściciel argentyńskiego Drean Bolivar - Marcelo Tinelli - nie zwalnia tempa w negocjacjach z potencjalnymi kandydatami do gry w jego klubie w sezonie ligowym 2012/13. Najnowsze informacje dotyczące jego poczynań transferowych są elektryzujące. W ostatnim czasie złożył on propozycję podpisania kontraktu z Bolivar jednemu z najlepszych rozgrywających na świecie - Brazylijczykowi Ricardinho.
Informacja ta może być dla wielu zaskakująca, gdyż nie dalej jak tydzień temu Tinelli ściągnął już do swojej drużyny jednego znanego rozgrywającego - reprezentanta Stanów Zjednoczonych, z pochodzenia Albańczyka, Donalda Suxho. Zabiegi te można jednak wytłumaczyć tym, że - jak mówi w wypowiedziach dla prasy sam Marcelo Tinelli - Drean Bolivar w najbliższym sezonie ma być jeżeli nie najmocniejszą kadrowo, to jedną z najmocniejszych drużyn na świecie. Wszystko to po to, aby skład zespołu (i związane z tym oczekiwania co do wyników przyszłorocznej ligi - tu mistrzostwo, i startu w Klubowych MŚ - tu też finał, najlepiej wygrany) gwarantował realizację planów ambitnego właściciela, które są rzeczywiście bajeczne - a są takie ze względu na to, że zbliżający się sezon będzie tym, w którym Drean Bolivar będzie niezwykle hucznie i z pompą obchodził 10 rocznicę powstania klubu.
Wracając do ekstrawaganckiego pomysłu zatrudnienia w Bolivar Brazylijczyka Ricardinho na rozegraniu, wypada powiedzieć, że ten zawodnik ma już kilka propozycji gry, zarówno z Brazylii jak i z klubów rosyjskich. Propozycje z Brazylii nie przebijają bajecznej propozycji z Rosji, ale przynajmniej na razie Ricardinho skłaniał się do pozostania w swoim dotychczasowym klubie - Volei Futuro - nawet przy znacznie niższym kontrakcie niż proponuje mu jeden z klubów rosyjskich. Rzecz w tym, że rozmowy transferowe w Volei Futuro są na razie wstrzymane, że względu na problemy klubu z utrzymaniem sponsorów.
Wracając do ewentualnej gry Ricardinho w Rosji - oferta jednego z klubów dla tego zawodnika za sezon gry w tym klubie wynosi 1 mln euro. Okazuje się, że determinacja właściciela Drean Bolivar Marcelo Tinelliego idzie tak daleko, że przebija jeszcze ofertę Rosjan, aby ściągnąć Brazylijczyka do Bolivar. Spekulacje dotyczące proponowanej przez Tinelliego kwoty kontraktu dla Ricardinho, dotyczą kwot przekraczających 1 mln euro, a są przypuszczenia, że jeżeli do podpisania kontraktu dojdzie, to Ricardinho może być niepodzielnie panującym królem na liście zarobków wśród siatkarzy (możliwe, że z kontraktem zbliżonym, lub wręcz wynoszącym 1,5 mln euro).
Nieco rąbka tajemnicy (ale tylko nieco) w tej sprawie uchyla brazylijski portal espacodovolei.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: Murilo0 »

Bolivar nie ma aż tak dobrych zawodników by myśleć o triumfie w KMŚ. Angel Dennis zaczyna już odbiegać poziomem gry od czołówki światowej (głównie ze względu na wiek), Giba zresztą również. Myślę, że nawet z Ricardinho byliby drużyną znacznie słabszą od Zenitu Kazań, Skry, Trentino czy nawet Resovii
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Murilo0 pisze:Bolivar nie ma aż tak dobrych zawodników by myśleć o triumfie w KMŚ. Angel Dennis zaczyna już odbiegać poziomem gry od czołówki światowej (głównie ze względu na wiek), Giba zresztą również. Myślę, że nawet z Ricardinho byliby drużyną znacznie słabszą od Zenitu Kazań, Skry, Trentino czy nawet Resovii
Ja jestem często posądzany o faworyzowanie wszystkiego co brazylijskie lub argentyńskie (gdy zarzuca mi się to drugie, to juz prawdziwa przesada - no ale i tak bywa, że jest mi to zarzucane), ale naprawdę nie rozumiem wiekszości użytkowników tego forum, który w absolutnie pozbawiony rzeczowej argumentacji sposób, wszystko co europejskie, a czasami wręcz - co polskie, stawiają ponad całą resztę świata.
Po pierwsze, to tylko sport.
Po drugie, jeżeli uwaględnimy, że Bolivar w przypadku zrealizowania wszystkich planów transferowych bedzie miał w kadrze:
między innymi:
trener: Javier Weber
rozgrywający: Ricardinho, Donald Suxho
atakujący: Angel Dennis, Ivan Castellani
przyjmujący: Giba, Gaston Giani, Guillermo Garcia
środkowi bloku: Sebastian Sole, Pablo Crer, Gabriel Arroyo
libero: Alexis Gonzalez, Franco Lopez
to można w przybliżeniu powiedzieć, że jest to wzmocniona przez Ricardinho i Gibę reprezentacja Argentyny.
Jeżeli ktoś twierdzi, że zespół w takim składzie nie ma podstaw do myslenia o tym, żeby zdobyć mistrzostwo kraju, a nawet o tym, żeby zajść bardzo daleko - nawet do finału, a może zwycięstwa w KMŚ, to znaczy że neguje całą ideę rywalizacji sportowej, jako niosącej realną możliwość różnych rozstrzygnięć, gdy mamy do czynienia z przekroczeniem pewnego pułapu potencjału sportowego, powyżej którego tak naprawdę wynikiem rywalizacji rządzi już prawdopodobieństwo, łut szczęścia, dyspozycja dnia i wszechobecny w sporcie przypadek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: PvK »

dreamer pisze:
Murilo0 pisze:Bolivar nie ma aż tak dobrych zawodników by myśleć o triumfie w KMŚ. Angel Dennis zaczyna już odbiegać poziomem gry od czołówki światowej (głównie ze względu na wiek), Giba zresztą również. Myślę, że nawet z Ricardinho byliby drużyną znacznie słabszą od Zenitu Kazań, Skry, Trentino czy nawet Resovii
Ja jestem często posądzany o faworyzowanie wszystkiego co brazylijskie lub argentyńskie (gdy zarzuca mi się to drugie, to juz prawdziwa przesada - no ale i tak bywa, że jest mi to zarzucane), ale naprawdę nie rozumiem wiekszości użytkowników tego forum, który w absolutnie pozbawiony rzeczowej argumentacji sposób, wszystko co europejskie, a czasami wręcz - co polskie, stawiają ponad całą resztę świata.
Po pierwsze, to tylko sport.
Po drugie, jeżeli uwaględnimy, że Bolivar w przypadku zrealizowania wszystkich planów transferowych bedzie miał w kadrze:
między innymi:
trener: Javier Weber
rozgrywający: Ricardinho, Donald Suxho
atakujący: Angel Dennis, Ivan Castellani
przyjmujący: Giba, Gaston Giani, Guillermo Garcia
środkowi bloku: Sebastian Sole, Pablo Crer, Gabriel Arroyo
libero: Alexis Gonzalez, Franco Lopez
to można w przybliżeniu powiedzieć, że jest to wzmocniona przez Ricardinho i Gibę reprezentacja Argentyny.
Jeżeli ktoś twierdzi, że zespół w takim składzie nie ma podstaw do myslenia o tym, żeby zdobyć mistrzostwo kraju, a nawet o tym, żeby zajść bardzo daleko - nawet do finału, a może zwycięstwa w KMŚ, to znaczy że neguje całą ideę rywalizacji sportowej, jako niosącej realną możliwość różnych rozstrzygnięć, gdy mamy do czynienia z przekroczeniem pewnego pułapu potencjału sportowego, powyżej którego tak naprawdę wynikiem rywalizacji rządzi już prawdopodobieństwo, łut szczęścia, dyspozycja dnia i wszechobecny w sporcie przypadek.

dreamer
Ależ Dreamer, nikt nie neguje tego, że Bolivar może zdobyć mistrzostwo Argentyny.
Fakt, jest to w dużej mierze reprezentacja Argentyny, jednak bez największych gwiazd. Rezerwowe przyjęcie tej reprezentacji, Giba z niewiadomą formą po kontuzji(przykład Gruszki pokazuje, że w pewnym wieku rehabilitacja przebiega często w inny sposób niż u graczy młodszych), wiekowy atak do spółki z nieopierzonym młokosem. Zbyt dużo niewiadomych do spółki z mocniejszą kadrą klubów europejskich(Zenit i Trentino na pewno, a pewnie i Skra) i brazylijskich nie pozwala mi upatrywać w nich kandydata do półfinałów.
Jednak to tylko sport i wszystko może się zdarzyć.

Edit:
Założyłem, że 3 kluby będą reprezentowały Europe w KMŚ jak w zeszłym sezonie, jednak teraz dopiero wyczytałem, że będą to 2 teamy Skry i Zenitu, co oczywiście podnosi szanse Bolivaru na awans do finału, ale nadal uważam, że będzie to co najwyżej 4 drużyna jeśli chodzi o potencjał kadrowy
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

PvK pisze:...Założyłem, że 3 kluby będą reprezentowały Europe w KMŚ jak w zeszłym sezonie, jednak teraz dopiero wyczytałem, że będą to 2 teamy Skry i Zenitu, co oczywiście podnosi szanse Bolivaru na awans do finału, ale nadal uważam, że będzie to co najwyżej 4 drużyna jeśli chodzi o potencjał kadrowy
Zgadzam się, że wynik może być różny bo to rywalizacja sportowa (może się okazać, że nawet mistrza kraju nie zdobędą i w KMŚ nie wystartują, bo liga argentyńska nie jest tak słaba jak wielu się wydaje).
Jeżeli jednak dobrze rozumiem co to znaczy potencjał kadry, to tutaj absolutnie mam odmienne zdanie. Potencjał tego zespołu przy zrealizowaniu wszystkich zamierzeń transferowych będzie ogromny (bardzo duży jest już w tej chwili).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Reprezentant Argentyny, rozgrywający Maximiliano Cavanna przedłużył kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem - La Union Formosa - na dwa kolejne sezony. Warto podkreślić, że zanim zawodnik zdecydował się pozostać na dwa lata w dotychczasowym klubie, analizował kilka ofert gry z klubów zagranicznych, w tym z klubów włoskich, z Polski i z Francji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: PvK »

dreamer pisze:
PvK pisze:...Założyłem, że 3 kluby będą reprezentowały Europe w KMŚ jak w zeszłym sezonie, jednak teraz dopiero wyczytałem, że będą to 2 teamy Skry i Zenitu, co oczywiście podnosi szanse Bolivaru na awans do finału, ale nadal uważam, że będzie to co najwyżej 4 drużyna jeśli chodzi o potencjał kadrowy
Zgadzam się, że wynik może być różny bo to rywalizacja sportowa (może się okazać, że nawet mistrza kraju nie zdobędą i w KMŚ nie wystartują, bo liga argentyńska nie jest tak słaba jak wielu się wydaje).
Jeżeli jednak dobrze rozumiem co to znaczy potencjał kadry, to tutaj absolutnie mam odmienne zdanie. Potencjał tego zespołu przy zrealizowaniu wszystkich zamierzeń transferowych będzie ogromny (bardzo duży jest już w tej chwili).

dreamer
Nie kwestionuje potęgi kadrowej tej drużyny. Uważam, że spokojnie włączyła by się do walki o medale naszej Ligii. Bądź co bądź, przy pozytywnym dla Zenitu zakończeniu sprawy z Juantoreną drużyna ta będzie poza wszelaką konkurencją(przy słabszym libero i jakkolwiek śmiesznie to zabrzmi rozgrywającym potęga skrzydeł i środka Rosjan jest miażdżąca).
Patrząc na mocarstwa budowane w brazylijskich ligach w ostatnich latach, przy ich ogromnych możliwościach kadrowych rodzimych graczy (eliminując 1 szóstkę reprezentacyjną spokojnie można zbudować ze 2 drużyny bijące się o medale każdej ligi świata) po prostu nie wieżę, by reprezentant tego kraju nie zbudował mocniejszego składu.
Skra wciąż ma znakomitych graczy jak Winiarski czy Wlazły(nie ma gracza o ich możliwościach w kadrze Bolivaru). Zatorski czy Pliński to nie ułomki i jestem niemal pewien, że taki klub nie wpakuje się z Cupkovicem czy Vincicem do 1 szóstki więc również jedyną różnicą będzie przepaść na ławce trenerskiej bo zawodniczo zapewne będzie ze wskazaniem na Skrę.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

W Union Formosa szykują się przed nowym sezonem poważne zmiany. Klub już zakontraktował na następny sezon atakującego reprezentacji Argentyny Federico Pereirę i potwierdził, że nie przedłuża kontraktu z dotychczasowym atakującym Lucasem Ocampo.
Kolejnymi zawodnikami odchodzącymi z Union Formosa są: Pablo Peralta , Javier Sanchez i Luciano Massimino. Na ich miejsce mają przyjść zawodnicy którzy wzmocnią drużynę. Klub prowadzi rozmowy z czołowymi zawodnikami ligi argentyńskiej a także z trzema obcokrajowcami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

madlark pisze:
dreamer pisze:
madlark pisze:...No, jasne tylko droga naszej reprezentacji w ostatnich latach robi większe wrażenie niż ichniejsza.
Kiedy wg. Ciebie ma nastąpić ta eksplozja Argentyny?
My sukcesywnie odnawiamy kadrę, a oni praktycznie postawili na jeden rocznik i go szlifują.
Jak wygląda poziom ich ligi w stosunku do naszej?
PKB Argentyny jest wyższe od naszego, czy nie?
1. Eksplozja już nastąpiła. A medale - nie wszyscy je zdobywają...
2. Ich liga jest w dziesiątce najlepszych lig świata.
3. PKB można łatwo znaleźć w dostępnych źródłach...
Więc kto do kogo ma równać? My do nich? A swoja droga ciekawy jestem tej Twojej dziesiątki.
O tej dziesiątce pisałem w tym temacie około 2 tygodnie temu. Zwrócę tylko uwagę, że tam zapomniałem o Bundeslidze - co łatwo zauważyć czytając kilka postów następujących po sobie. Możesz więc odbierać te moje dywagacje jako wskazanie (bez podawania kolejności) 10-11 najlepszych lig świata i potem jeszcze jest wymienionych kilka następnych lig jakie można by zaliczyć do lig drugiej dziesiątki (ale nie ma ich jak pamiętam aż 10).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Nowymi zawodnikami Boca Río Uruguay Seguros zostali dwaj młodzi siatkarze, którzy są w kręgu zaionteresowania trenera argentyńskiej kadry Javiera Webera. Nowym rozgrywającym został 22letni Maximiliano Chirivino, występujący do tej pory w PSM Voley, zaś przyjmującym - także 22letni Alejandro Toro, którego poprzednim klubem był Sarmiento Santana Textiles.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Liga Argentina kobiet i mężczyzn - sezon 201

Post autor: dreamer »

Działacze Drean Bolivar potwierdzili oficjalnie podpisanie kontraktu na sezon 2012/13 z rozgrywającym reprezentacji USA, pochodzącym z Albanii Donaldem Suxho. Klub - mając już na rozegraniu (Suxho) i na ataku (Kubańczyk Angel Dennis) klasowych, doświadczonych zawodników, zadbał też o sprowadzenie do składu młodych, obiecujących siatkarzy argentyńskich, którzy maja uczyć się i nabierać doświadczenia przy mistrzach. Zgodnie z tą filozofia budowania drużyny, do Bolivar sprowadzono na przyszły sezon dwóch bardzo młodych, ale juz będących w kręgu zainteresowania selekcjonera kadry argentyńskiej - Javiera Webera - zawodników. Są to rozgrywający Juan Finoli i atakujący Rodrigo Ronda. Obydwaj zawodnicy przechodzą do Bolivar z Buenos Aires Unidos.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”