Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Rozgrywki ligi belgijskiej nie są zapewne tak ciekawe, jak we Włoszech, Rosji, Francji, czy też w Polsce. Ale gdy popatrzeć na kadry zespołów grajacych w ekstraklasie, to okaże się, że Belgia, to bardzo atrakcyjny kierunek dla wielu znakomitych siatkarzy z całego świata.

Półtora tygodnia temu ruszył kolejny sezon. Mistrzowskiego tytułu broni Knack Roeselare. Wszystko wskazuje na to, że jak zwykle, do ligowej czołówki, obok obrońców tytułu, zaliczyć trzeba Noliko, Pepe Lenik i VC Menen. Podrzucam link do tekstu w Strefie Siatkówki, dotyczącego inauguracji rozgrywek w belgijskiej Liga Heren:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... 20884//url

Wydaje mi się, że Knack Roeselare wygląda w tym sezonie jeszcze solidniej niż w poprzednim. Chyba to główny kandydat do korony mistrzowskiej. Wydaje się, że pucharowy mecz z Jastrzębskim Węglem, nie dość, że nie był przypadkiem, ale Knack nie pokazali jeszcze wszystkiego, co potrafią. W swojej lidze raczej nie powinni przegrać, choć Noliko to jednak solidna, europejska firma.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Bardzo ciekawie wygląda tabela ligi belgijskiej. Mistrzem Knack, pomimo porażki z Lennikiem ;) Drugie miejsce dla Maaseik, które szczyt formy ma już chyba za sobą. O 3 miejsce wciąż walczą Lennik z Averbode, pewnie bezpośredni mecz między tymi drużynami zadecyduje o podium.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

PAWKENS pisze:Bardzo ciekawie wygląda tabela ligi belgijskiej. Mistrzem Knack, pomimo porażki z Lennikiem ;) Drugie miejsce dla Maaseik, które szczyt formy ma już chyba za sobą. O 3 miejsce wciąż walczą Lennik z Averbode, pewnie bezpośredni mecz między tymi drużynami zadecyduje o podium.
Malutki błąd...
Po 10. kolejce drugiej rundy (będzie w ten weekend), dwa najlepsze zespoły, czy;li Knack i Noliko, zagrają play-off o tytuł systemem "do 3 zwycięstw".
Znaczy to, że jeszcze nikt mistrza nie zdobył...


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Aha, myślałem, że decyduje tabela ;) Więc fajnie te dwie drużyny o mistrza pograją ;) Obie mają już LM na następny sezon :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

W lidze belgijskiej gospodarze solidarnie przegrywają swoje mecze, dzięki czemu w walce o mistrzostwo kraju mamy remis 1:1.
Obydwie drużyny, które znalazły się w finale są bardzo silne, więc przewiduję 5 meczy :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Stało się jak przewidziałem :D Piąty mecz między pogromcami Czewy, a pogromcami JSW odbędzie się już jutro ;) W sumie, to nie mam pojęcia kto wygra :] Jeśli zwyciężał Knack to 3:1, jeśli Noliko to 3:0. Więc typuję zwycięstwo tych drugich 3:2 :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Ciężko nie zgodzic sie z Pawkensem. Prawdziwy mecz o wszystko dla tych druzyn. Poziom równiez niezwykle wyrównany, dlatego obstawie podobnie- mecz z tiebreakiem. Może ciut wiecej szans dla Roselare z racji gospodarza, a Noliko.. hmm pewnie są rządni rewanzu za sezon 06/07 gdzie byla podobna wrecz sytuacja.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Noliko przejechało gładko w ostatnim meczu Roeselare 3:0, więc byliśmy trochę daleko od prawdy :P Tak więc Czewa nie przegrała absolutnie z byle kim, lecz bardzo silną drużyną :) Ciekawe jakie ruchy transferowy zaczną się po tym sezonie ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Wcale bym nie postawił, że Knack u siebie przegra do "jaja" ostatni mecz finałowy. Ale jak napisalem wyżej, nastąpił rewanz za zeszloroczną potyczkę.
Reasumując w finale zagrały bezwatpienia dwie najlepsze ekipy z Belgii. Po udanym początku liczyłem, że czarnym koniem może sie okazac ekipa z Lennik (swego czasu zdołali jeszcze wyrzucić AZS Olsztyn za burtę pucharu CEV), jednak Pepe zagrało jak nigdy a skończyło sie jak zwykle. Moze w nastepnym sezonie powstanie III siła belgijskiej ligi. A też czekam na ciekawe transfery w tym okienku. Nawet niewykluczone, że ktoryś zawodnik zawita nad Wisłę, głosy chodziły o B. Hardym, czy G. Wiebelu.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Wojciech pisze: A też czekam na ciekawe transfery w tym okienku. Nawet niewykluczone, że ktoryś zawodnik zawita nad Wisłę, głosy chodziły o B. Hardym, czy G. Wiebelu.
No prosze, wczoraj zarzuciłem luźno temat o transferach a dziś juz pewne fakty. Ponoć z Knack ma odejść tez Norbert Walter czy ktoś slyszal dokąd idzie?
andrevb
Posty: 112
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:29
Płeć: M
Lokalizacja: Krakow/Bialystok

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: andrevb »

Maciej Alancewicz w zespole Euphony Lennik Asse-Zellik. Z tego co mi wiadomo to jedyny polak w Lidze belgijskiej. Ciekawe czy będzie w pierwszym składzie, bo II liga polska to za mało jak na jego umiejętności. Powodzenia!!
Awatar użytkownika
aAccarl7
Posty: 50
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:28
Płeć: M

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: aAccarl7 »

Liga belgijska wydaje się być przynajmniej na papierze ligą, w której o mistrzostwo walczą 2 drużyny: Knack i Noliko. Mam w związku z tym pytanie. Kiedy po raz ostatni zdarzyło się żeby dwa pierwsze miejsca na koniec sezonu, czyli mistrza lub wicemistrza zdobyła jakaś inna drużyna spoza tej dwójki? Szukałem trochę informacji na necie ale nie mogłem się doszukać.
Psychika to studnia, źródło wydarzeń...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: Mateusz1993 »

Jeśli jest ktoś zainteresowany obejrzeniem finału mistrzostw Belgii to podaje link, bo wczoraj oglądałem. Jak na razie w rywalizacji prowadzi Noilko 2:1, wczoraj wygrał Knack 3:2. Dobe zawody Nikića i Rouziera.
http://www.sporza.be/cm/lmc W tej chwili nic tam nie ma pojawi się mecz dopiero live 29, bo wtedy odbędzie się 4 spotkanie finałowe. Polecam i pozdrawiam. ;)
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Belgijska Liga Heren - sezon 2007/08

Post autor: Nagorski »

Z chęcią bym obejrzał, ale jakoś nie chce mi się włączyć ten filmik...
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”