Liga Mistrzów 2023/24

PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Klasyczne zlekceważenie przeciwnika przez JW i nastawienie że samo się wygra kosztowało stratę seta. Niby żadna szkoda, ale jednak LM w formule w której każdy set jest istotny. Trzeba było się jednak bardziej spiąć, w czym pomogły dobre/bardzo dobre zmiany Patry'ego, Gladyra i (w końcu) Sedlacka. Odbił sobie Huber słabszy ostatni okres w elemencie ataku i dziś zrobił 18/20, choć oficjalne CEVowskie statystyki nie policzyły mu żadnego punktowego bloku, a przysiągłbym że widziałem tam co najmniej dwa.

Niemcy zaczęli bardzo ambitnie, ale szybciutko się wystrzelali. Fajny ten Rohrs.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Kicu »

bono pisze: 13 gru 2023, o 20:52 Kędzierzyn tak na pół gwizdka - nie podoba mi się to.Moze być trudny mecz.Zero zagrywki :(
Daj im spokojnie wejść w mecz ;). Niektórzy chwilę przerwy mieli. Zresztą nie od dziś wiadomo, że ZAKSA wolno wchodzi w mecz. Mnie cholernie cieszy skład, który wyszedł. Mam nadzieję, że nie jest on wystawiany na siłę i każdy jest faktycznie zdolny na 100% do gry.
Diomedea
Posty: 4464
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Diomedea »

Slabiutki poziom meczu Zaksy, fatalnie sie oglada.
Pomocniczka
Posty: 2143
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Diomedea pisze: 13 gru 2023, o 19:56 Kartoflex czy tez Cartoflex od kart plastikowych, identyfikatorow itp. Firma duza, miedzynarodowa, niemiecko-holenderska chyba, ma francuski brand, dzial tez w Skandynawii.

Glodnys?

Rohrs moze byc fajnym zawodnikiem juz niedlugo.

Jest dzial o lidze niemieckiej, swietnie jeden user pisze (Pallavolo-Siatkowski). Nie musisz fantazjowac, mozesz przeczytac.

Resovie nie umie w koncowki. Dobry mecz Fabiana, szczegolnie ten 2 set.
Nie cartoflex tylo Luene Kartoffel

Ewidentnie pyry nie żadne karty. Chyba, że robią teraz karty z ziemniaków.

https://www.luenekartoffel.de
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bono »

Śliwka kontuzja - mam już dość :x
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4464
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Diomedea »

Polimeryzacja cukru?
Mozliwe :]

Sliwka dodatkow po palcu dostal. Jak nie idzie....
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bono »

Przynajmniej Krzysiek(urzędnik)sobie zagra w LM. ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: KentuckiFan »

bono pisze: 13 gru 2023, o 21:10 Przynajmniej Krzysiek(urzędnik)sobie zagra w LM. ;)
Czyli niestety opcja Szymański na libero chyba nie była szczęśliwym pomysłem. Teraz będzie Zwierzu, Bedziu Bedziu, Zwierzu, Paszycki, Zwierzu, Bedziu i kolejna pętla.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 13 gru 2023, o 20:15 Resovia przypomniała mi te czasy, kiedy przyjeżdżała drużyna z Włoch i spuszczała manto naszym klubom. Takie 0-3 z Cuneo za młodych lat Ngapetha, grającego wówczas w tym klubie, mi się przewinęło przez głowę. Z taką grą lepiej dać sobie spokój w europejskich pucharach, bo najpierw 1-3 u siebie z Tours, a teraz do jaja z Trentino. Bez Defalco potencjał Resovii to jest mniej więcej poziom tylko trochę lepszy niż Trefl Gdańsk.

Zarówno Berlin, jak i Halkbank i Ziraat też by obecną Resovię bez problemu zlały. Od 2020 roku ktoś tam w Rzeszowie próbuje coś zbudować, ale wygląda to trochę bardziej jak tuningowanie starego pasata, który już powinien być kilka lat wstecz zezłomowany.

Przede wszystkim patrząc na grę Resovii widać całkowity brak spójności i zespołu. Nie ma znaczenia ile oni ze sobą grają, zawsze wyglądają jakby dopiero co się poznawali. W tej drużynie nie ma żadnych automatyzmów. Słabo bronią, słabo zagrywają, nie wiem czy jest jakikolwiek element, w którym śą szczególnie dobrzy. Może gra na wysokiej piłce albo indywidualności będące w stanie wygrać mecz.

Nawet jeśli Resovia awansuje do półfinałów PlusLigi w tym sezonie, to będzie bardziej kwestia świetnej formy zawodników z topu (Boyer/Defalco/Kochanowski), niż jakiś efekt ciężkiej pracy zespołu jako całości. Tutaj po prostu nic się nie klei.

Dla mnie Resovia powinna przejść spore przemeblowanie. Wymiana obu sypaczy i podziękowanie Klemenowi jest kluczowe i bez tego ani rusz. Poza tym, warto się zastanowić nad pozyskaniem zawodników, którzy mogliby zagościć w klubie dłużej niż 1-2 sezony. Mi się nie chce wierzyć, że Rzeszów przegrał rywalizację o wszystkich polskich prospektów X lat temu (Fornal,Huber,Kwolek,Szalpuk,Bednorz,Bieniek itd), bo oni po prostu chcą tylko gotowy produkt. Najlepiej transfery tego klubu opisuje pozyskanie Boyer. Zagrał super sezon i oni go musieli mieć, trochę jak dziecko po obejrzeniu reklamy fajnej zabawki w telewizji.
Zgadzam się, trafne spostrzeżenia. Brak słów, odnośnie Resovii. Pisałem o tym jeszcze w poniedziałek, że 0:3 dla Trentino jest pewne. To jest po prostu lepsza drużyna pod względem jakości, całościowo. Przede wszystkim to jest DRUŻYNA. Musieliby zagrać słaby mecz, aby Resovia miała szansę na zwycięstwo. Wystarczyło, że zagrali na przyzwoitym poziomie i to już zapewniło im pewne zwycięstwo. Resovia jest bardzo słaba w obronie i ogólnie w tej grze technicznej. Cebulj, Drzyzga, im dłużej są w Resovii, tym mniejsza przyjemność z oglądania swojego klubu. Atmosfera na hali, brak entuzjazmu, nie dziwi mnie. Większość to inteligentni ludzie, świadomi kibice. To raczej robi się przykry obowiązek w pewnym sensie, kibicowanie Resovii. Nasz klub skutecznie obrzydza swoim fanom siatkówkę. Dziś już wolałem posiedzieć w korpo niż męczyć się na Podpromiu, oglądając tych przegrywów. Mentalnie to jest dno, jeszcze gorzej niż pod względem jakiejś organizacji, team spirit. Oni przegrali ten mecz, za nim rozpoczął się. Naprawdę, o czym my tu mówimy, jeśli sam sztab trenerski nie wierzył w zwycięstwo. Medei od kilku dni przygotowywał grunt pod tą porażkę. Wypowiedzi o zmęczeniu, problemach z urazami podstawowych graczy etc. Nawet w optymalnym składzie przegralibyśmy. Przykra prawda, nie ma co się czarować. Dopóki Drzyzga, Cebulj dalej będą podstawowymi graczami Resovii, LM to strata czasu dla Resovii. Narażają się tylko na kontuzje, przemęczenie. Za rok już pewnie nie będzie Resovii w LM. Zdobyć brązowy medal w PlusLidze to będzie ogromne wyzwanie. JW i ZAKSA w formie jest po za zasięgiem. Obecnie jest jeszcze silny Projekt i Zawiercie. Obstawiam piąte miejsce, to bardzo prawdopodobny scenariusz.
Pomocniczka
Posty: 2143
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Nie można mówić, że to był zły wybór skoro nie wiemy w jakim stanie jest Szymański. Nie możemy zakładać, że trener, który wygrywa LM i awansuje z Kanadą na IO jest idiotą.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bono »

Z Zapłackim będą bęcki.O co chodzi z Szymańskim?
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4464
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Diomedea »

A ciekawe, bo widzialam w pewnym momencie Cartoflex na bandach reklamowych i firma ma siedzibe w Luneburgu.
Moze maja dwie podobne w sponsorach-pyry i karty.

Przykro sie patrzy. Moze sie zaksa jakos wygrzebie.
Poza personaliami to i podstaowi gracze wygladaja jak z innej bajki. Ociezali, malo sakcza, obrony w lesie. Jak nie zaksa.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Czarno widzę ten mecz... a jak się okaże że Śliwka nie zagra w kolejnym meczu to już dla mnie będzie podchodzić pod jakiś sabotaż + to przebicie Bednorza piłki 3 metry za boisko....
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bono »

Jeszcze Shoij został bez kontuzji.
W Zaksie nie ma płynności,nie ma automatyzmów bo nie było pełnych treningów.Zespół nie ma kiedy wejść na własciwe obroty, jak jeden jest zdrowy to wylatuje dwóch innych.Palec,plecy,brzuch,łydka,gardło jakiś koszmar.
Oni ogarną si3 chyba w marcu jak wylecą z LM, PP i skonczą na 8 miejscu w lidze.

Bednorz po za meczem
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Nie ma co winić Resovii. Bez Defalco nie ma podjazdu do minimum 5 drużyn w +lidze, tym bardziej do Trentino.
Lavia dzisiaj w wydaniu reprezentacyjnym czyli cudowny.

Wreszcie się zapowiada na jakiś wyrównany mecz Belgów z ZAKsą, musiało dojść tylko do gry 6 na 5. No ale przykro patrzyło się na te ostatnie lania, jakie Knack zbierał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Pomocniczka
Posty: 2143
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Cieszę się, że teraz ci się dobrze patrzy...
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kuchcik77 »

Chyba zdrowie pokrzyżuje jakiekolwiek tegoroczne plany.
Jestem w stanie to przełknąć jeśli w Paryżu będzie medal a potem chlopaki mogą odcinać kupony w Japonii lub Italii
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Pomocniczka pisze: 13 gru 2023, o 21:39 Cieszę się, że teraz ci się dobrze patrzy...
No właśnie, że nie, bo to nierówna walka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hardy »

Od dłuższego czasu obserwuję Kaczmarka na czasach i mam wrażenie że ma pełną olewkę na Sammelvuo
Diomedea
Posty: 4464
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Diomedea »

Wylaczylam.
Napiszcie jakby cos sie zmienialo.
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: astronauta »

Siedem plag egipskich spadło na Zaksę i przykro się to ogląda. Ale szansa wciąż jest, against all odds, dawać.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Diomedea pisze: 13 gru 2023, o 21:47 Wylaczylam.
Napiszcie jakby cos sie zmienialo.
Wracaj
Standardowo 20:15 to dla przeciwnika ZAKsy bardzo niebezpieczny wynik
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1430
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Arw165 »

Nie oszukała Zaksa przeznaczenia.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Simao »

Za chwilę okaże się, że tylko JW pewnie awansuje z grupy. Resovia zakończy rozgrywki na trzecim miejscu w grupie.
Pomocniczka
Posty: 2143
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Simao pisze: 13 gru 2023, o 21:16 Zdobyć brązowy medal w PlusLidze to będzie ogromne wyzwanie. JW i ZAKSA w formie jest po za zasięgiem.
Spokojnie. Zaksa to musi najpierw wejść do play off.

Przy okazji: jest dobry kursik, że nie wejdzie. 500 do 1.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: MAG siatki »

Sezon można uznać za zmarnowany. Jestem zmęczony oglądaniem II-ligowca nawet w meczach europejskiej Ligi Mistrzów !!! !!! !!! !!! !!! !!! Prezesie Szpaczek mam pytanie. Czy zna pan drugi taki klub w Europie, gdzie w meczach Ligi Mistrzów musi grać jakiś amator, co z góry skazuje zespół na niepowodzenie. Kończ waść wstydu oszczędź !!! Dosyć tego.
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kader14 »

Trzymanie Zaplackiegio to jest robienie krzywdy wszystkim dookoła
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Simao »

kader14 pisze: 13 gru 2023, o 22:20 Trzymanie Zaplackiegio to jest robienie krzywdy wszystkim dookoła
Ogólnie robi mi się przykro patrząc na to co dzieje się z naszymi klubami. Obwiniam za to działaczy w Polsce, środowisko. Myślę, że możnaby jeszcze poszerzyć ligę i bardziej rozbudować PP i play-offy MP. Polsat będzie zadowolony, dużo transmisji. Za chwilę większość czołowych graczy opuści ligę. Poziom znacznie obniży się, w LM sukcesem będzie samo wyjście z grupy.
Diomedea
Posty: 4464
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Diomedea »

dyletant pisze: 13 gru 2023, o 21:58
Diomedea pisze: 13 gru 2023, o 21:47 Wylaczylam.
Napiszcie jakby cos sie zmienialo.
Wracaj
Standardowo 20:15 to dla przeciwnika ZAKsy bardzo niebezpieczny wynik
Wrocilam. Ale moze to moja nieobecnosc pomogla. Jakby nie szlo na pocztku TB to zaraz wylacze.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, o 22:36 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: jimiq »

kader14 pisze: 13 gru 2023, o 22:20 Trzymanie Zaplackiegio to jest robienie krzywdy wszystkim dookoła
a zawsze coś było na Korneliusza, a tu ... są lepsi==>gorsi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”