Liga Mistrzów 2015/16

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: sb.slav »

Śliwka zagrywka :)
woli pisze:
sb.slav pisze:Zobaczymy jak to będzie z silniejszymi zespołami, ale narazie na finalistę LM można patrzeć z respektem.
Kto jest tym pierwszym finalistą?
Niewiedza czy obsesja na moim punkcie? Póki nie zostanie wyłoniony nowy Mistrz Polski, czy nowi finaliści LM - Resovia ma niezaprzeczalne prawo do tytułów "finalista LM" czy "Mistrz Polski". Tak samo jak ZAKSA "szósta drużyna PlusLigi", choć nie przypuszczam, żebyś chlubił się tym tytułem i za często go używał :]
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: madlark »

woli pisze:
sb.slav pisze:Zobaczymy jak to będzie z silniejszymi zespołami, ale narazie na finalistę LM można patrzeć z respektem.
Kto jest tym pierwszym finalistą?
Nie oglądałeś F4 w Berlinie? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ciorny17 »

woli pisze:
sb.slav pisze:Zobaczymy jak to będzie z silniejszymi zespołami, ale narazie na finalistę LM można patrzeć z respektem.
Kto jest tym pierwszym finalistą?
Resovia kupuje FF, a w zasadzie trzymając się nomenklatury kilku użytkowników, F3 i to na dodatek w Krakowie, bo nie chce się męczyć przez fazy pucharowe i jeździć po Rosjach i innych Włochach aby sportowo awansować. Podobno 3 równe szóstki nie są takie równe i trzeba oszczędzać siły.


A tak na poważnie to weryfikacja umiejętności poszczególnych siatkarzy przyjdzie trochę później jak po drugim meczu w sezonie z "zawodowcami" ze Szwajcarii. Fajnie też jakby Resovia dostała ten finał to i można by było się wybrać bo dojazd nie aż taki odległy i w Tauron Arenie poza MHW dużej siatkówki z udziałem naszych kibiców nie było.
Kłamca.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: woli »

sb.slav pisze: Niewiedza czy obsesja na moim punkcie? Póki nie zostanie wyłoniony nowy Mistrz Polski, czy nowi finaliści LM - Resovia ma niezaprzeczalne prawo do tytułów "finalista LM" czy "Mistrz Polski". Tak samo jak ZAKSA "szósta drużyna PlusLigi", choć nie przypuszczam, żebyś chlubił się tym tytułem i za często go używał :]
Nie mam z tym problemu, że ZAKSA była 6. Większy masz chyba Ty, bo wiecznie gdzieś o niej wspominasz. Czy mam obsesję na Twoim punkcie? Otóż nie. Zauważyłem, że bardzo dużo użytkowników " olewa" Twoje posty. Piszę, żeby po prostu przykro Ci nie było.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Byście dali spokój z tymi napinkami klubowymi w wątku z LM. Albo chociaż wykażcie się jaką inwencją. Niech to będzie oryginalne, dowcipne. No, jakoś tam wyjątkowe. Np. zróbcie pojedynek na lepieje albo moskaliki.

P.S. Dzisiaj się dowiedziałem, że ełksa (3. albo 4. liga) ma zgodę z Realem Madryt (-: I kibice stąd jeżdżą na ustawki do Hiszpanii, wspomagać królewskich.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: sb.slav »

Ale czemu mam mieć problem z tym, że ZAKSA zajęła 6 miejsce w lidze? Masz widoczne problemy ze zrozumieniem pewnych rzeczy, więc staram ci się je prostym językiem tłumaczyć, posługując się przykładami czegoś ci bliskiego. Jedno z założeń teorii nauczania ;)
A twoja troska o "olewanie" moich postów zaprawdę mnie wzruszyła, mimo wszystko te szybkie reakcje na każdy mój wpis trochę mnie niepokoją, ale jeśli twierdzisz, że to wyraz troski, to dziękuję bardzo. Tylko wkładaj w nie może trochę więcej merytoryki, to będę już całkiem szczęśliwy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: mmb »

sb.slav pisze:ale narazie na finalistę LM można patrzeć z respektem.
Pff, zaraz przyjdzie lobmar czy jak mu tam i napisze że Asseco słabo, bo powinno wygrać 6:0, a nie tylko 3 :]

Statystyki:
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=27842

71 minut, czyli prawie godzina z prysznicem ;)
kibic_siatki
Posty: 2602
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: kibic_siatki »

Zastanawiam się czy nowy prezes CEV coś rzeczywiście zrobi z rozgrywkami LM. To tłuczenie ogórków jest tak nudne, że nawet nie chce się coś na ten temat napisać. Wczoraj zespół z jego kraju dostał baty od debiutującego Trefla w tych rozgrywkach. Gdyby rzeczywiście zrobił sensowną reformę, to zespoły z jego kraju nie miałyby wiele szans na udział w tych rozgrywkach- max 16 zespołów ( z czego ponad połowa z dobrych lig: rosyjskiej, włoskiej, polskiej i tureckiej)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: StanLee »

Z jednej strony apelujecie o organizacyjny progres siatkówki, pracę nad wzrostem jej popularności, a z drugiej w kontekście Igrzysk Olimpijskich czy Ligi Mistrzów wnosicie, żeby ograniczyć dostęp do takich imprez jak największej liczby reprezentantów różnych kontynentów/jak największej liczby reprezentantów różnych krajów. To wyraźna sprzeczność.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: madlark »

StanLee pisze:Z jednej strony apelujecie o organizacyjny progres siatkówki, pracę nad wzrostem jej popularności, a z drugiej w kontekście Igrzysk Olimpijskich czy Ligi Mistrzów wnosicie, żeby ograniczyć dostęp do takich imprez jak największej liczby reprezentantów różnych kontynentów/jak największej liczby reprezentantów różnych krajów. To wyraźna sprzeczność.
Niekoniecznie, wystarczy zrobić eliminacje dla słabszych drużyn(federacji). Popularność będzie jeśli pojedynki będą wyrównane, a nie do jednej bramki.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2015, o 21:29 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Wybieram czekolada. Tj. mecze na poziomie zamiast lania patałachów 3-0. Niech wzorem ligi światowej zrobią sobie drugą dywizję. Nie można jej nazwać "Liga wicemistrzów" bo z Polski, Włoch, rosji wicemistrzowie będą grać w Lidze mistrzów, ale można ich nazwać Liga patałachów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

sb.slav pisze: Za to oczekiwana była dobra postawa Miki, który gdy już się wyrwał z łap Antigi, wskoczył na swój wysoki poziom i jest liderem gdańskiego zespołu.
jesteś już po prostu nudny z tym Antigą. Zdajesz sobie sprawę, że Mika miał kontuzję w sezonie reprezentacyjnym ze względu na przeciążone kolana? Może po prostu miał problem z dojściem do formy przez to? Szczególnie, że czasu na odpoczynek na kadrze ze względu na posr... przepraszam, niemądrze ułożony kalendarz rozgrywek nie było.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: drukjul »

madlark pisze:
StanLee pisze:Z jednej strony apelujecie o organizacyjny progres siatkówki, pracę nad wzrostem jej popularności, a z drugiej w kontekście Igrzysk Olimpijskich czy Ligi Mistrzów wnosicie, żeby ograniczyć dostęp do takich imprez jak największej liczby reprezentantów różnych kontynentów/jak największej liczby reprezentantów różnych krajów. To wyraźna sprzeczność.
Niekoniecznie, wystarczy zrobić eliminacje dla słabszych drużyn(federacji). Popularność będzie jeśli pojedynki będą wyrównane, a nie do jednej bramki.
Noworoczny pisze:Wybieram czekolada. Tj. mecze na poziomie zamiast lania patałachów 3-0. Niech wzorem ligi światowej zrobią sobie drugą dywizję. Nie można jej nazwać "Liga wicemistrzów" bo z Polski, Włoch, rosji wicemistrzowie będą grać w Lidze mistrzów, ale można ich nazwać Liga patałachów.
Przyznam się, że mi osobiście odpowiadała najbardziej formuła 24-drużynowa Ligi Mistrzów, kiedy w każdej grupie były przynajmniej po dwie silne ekipy i niemal w każdej kolejce w fazie grupowej można było liczyć na jeden ciekawy mecz. Myślę z punktu widzenia czysto komercyjnego jeden taki mecz na szczycie to i tak wystarczająco dużo akurat w tej fazie rozgrywek - przecież i tak nikt nie ma nawet tyle czasu, aby śledzić wszystkie spotkania jak leci, a wiadomo, że prawdziwe emocje w Champions League i tak zaczynają się od fazy pucharowej. Czy to kibicom aż tak bardzo przeszkadza? Przyznam się, że mi wcale.

Co do tej zależności poziomu sportowego widowiska z popularnością sportu, to akurat w przypadku siatkówki, ale przecież nie tylko siatkówki, sprawa jest bardzo mocno dyskusyjna. Przykładowo czołowe tureckie męskie kluby siatkarskie niewątpliwie należą dziś do czołówki europejskiej zarówno pod względem oferowanych zarobków, jak i także czysto sportowym, ale na mecze męskiej siatkówki, w tym mecze pucharowe chadza tam tradycyjnie znacznie mniej osób niż w takim Tours. Francuzi w Champions League w ostatnich 15 edycjach brało udział bodaj 12, czy nawet 13 razy, choć w ostatnich latach na pewno nie należeli do faworytów, a raczej do outsiderów, ale na przykład mi bez udziału klubu z Turenii siatkarskiej Ligi Mistrzów trudno jest już sobie nawet jakoś wyobrazić. Podobna sytuacja jest z Lubljaną, Friedrichshafen, czy Maaseik – bo choć trzy kluby z tych miast: VfB, ACH Volley i Noliko w ostatnich latach jeśli chodzi o wysokość budżetu i co za tym idzie także sportowo wyraźnie spuściły wyraźnie z tonu, to jednak wolę w Lidze Mistrzów w fazie grupowej widzieć pełne hale i żarliwych, wiernych kibiców w takich okrzepłych, wypróbowanych ośrodkach siatkarskich, niż dosłownie garstkę zblazowanych fanów na meczu tureckiego Fenerbahce, których do hali w ubiegłym sezonie na spotkanie pucharowe z najwyższym trudem byli w stanie przyciągnąć Ivan Miljković i Wout Wijsmans. W końcu w siatkówce nawet outsiderów stać od czasu do czasu na duże niespodzianki - przypomnę, że nie tak wcale dawno w sezonie 2013/2014 taka czarnogórska Budvanska Rivijera Budva najpierw dwa razy w grupie wygrała z Resovią, a jak już awansowała do Playoff 12 to niewiele jej brakowało, aby pokonała na własnym terenie późniejszych zwycięzców tych rozgrywek Biełogorje Biełgorod.

Z zapowiedzi nowego szefa komisji rozgrywek pucharowych CEV Romana Stanisławowa wynika, że LM faktycznie ma zostać nieco odchudzona - rozważane jest właśnie zorganizowanie rudny eliminacyjnej dla klubów z krajów niżej sklasyfikowanych w rankingu CEV. Przychylam się do zdania, że to akurat miałoby pewnie rzeczywiście sens. Za to nie podobają mi zupełnie pomysły totalnej komercjalizacji tych rozgrywek i uczynienia z niego coś w rodzaju "pucharu Polsatu". A takie pomysły w CEV niestety, ale się pojawiają - np Stanisłowow zapowiadał już w wywiadach, które pojawiły się rosyjskich mediach, że nie ma nic przeciwko temu, żeby wzorem Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych gdzie Final Four odbywa się stale w Kolonii, Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów odbywał w dłuższym okresie czasu, dajmy na to przez kolejne 10 lat na stałe w Polsce. :o Choć prawdopodobnie w tym wypadku nie w jednym tylko mieście jak w przypadku Final Four ręcznej, tylko w grę wchodzi jakiś płodozmian - raz Łódź, raz Kraków, może też Gliwice po oddaniu hali. Zapewne w takim wypadku zmienialiby się też dwaj stali gospodarze takiego turnieju finałowego w Polsce czyli Skra i Resovia. Czy ten pomysł ma ręce i nogi nie jestem wcale przekonany - CEV będzie miało pewnie z tego swoje lody - czytaj gwarancje stałego dopływu gotówki, ale mam obawy, że szczególnie polskim kibicom europejskie rozgrywki pucharowe w takim kształcie bardzo szybko się przejedzą i zwyczajnie znudzą. :|
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Michal5 »

drukjul pisze: żeby wzorem Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych gdzie Final Four odbywa się stale w Kolonii, Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów odbywał w dłuższym okresie czasu, dajmy na to przez kolejne 10 lat na stałe w Polsce. :o Choć prawdopodobnie w tym wypadku nie w jednym tylko mieście jak w przypadku Final Four ręcznej, tylko w grę wchodzi jakiś płodozmian - raz Łódź, raz Kraków, może też Gliwice po oddaniu hali. Zapewne w takim wypadku zmienialiby się też dwaj stali gospodarze takiego turnieju finałowego w Polsce czyli Skra i Resovia. Czy ten pomysł ma ręce i nogi nie jestem wcale przekonany - CEV będzie miało pewnie z tego swoje lody - czytaj gwarancje stałego dopływu gotówki, ale mam obawy, że szczególnie polskim kibicom europejskie rozgrywki pucharowe w takim kształcie bardzo szybko się przejedzą i zwyczajnie znudzą. :|
Nie no, w takim wypadku gospodarz nie będzie miał zagwarantowanego udziału w F4. Równie dobrze w FF rozgrywanym w Polsce nie musi występować polska drużyna. Kolonia w ręcznej nie ma monopolu na występ w finałowej imprezie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: drukjul »

Michal5 pisze:
Nie no, w takim wypadku gospodarz nie będzie miał zagwarantowanego udziału w F4. Równie dobrze w FF rozgrywanym w Polsce nie musi występować polska drużyna. Kolonia w ręcznej nie ma monopolu na występ w finałowej imprezie.
Kolonia zdaje się nie ma nawet drużyny piłki ręcznej w niemieckiej Bundeslidze. Ale niemiecka klubowa piłka ręczna jest na tyle silna, iż niemieccy organizatorzy nie mają większych obaw, że przynajmniej jedna drużyna każdego roku awansuje do Final Four. Jak właśnie teraz widzę niemiecki dominator - THW Kiel w ostatnich dziewięciu edycjach EHF Champions League do turnieju Final Four nie zdołał awansować tylko jeden jedyny raz – w 2011 roku, ale i wtedy dwie inne drużyny niemieckie: Rhein-Necker Lowen i HSV Hamburg w tym finałowym turnieju wówczas i tak zagrały.

Z całym szacunkiem dla Skry i Resovii to zachowując wszelkie proporcje ich pozycja w stawce europejskich klubów siatkarskich jest jednak dużo słabsza niż THW Kiel, czy innych niemieckich klubów w przypadku piłki ręcznej i gdyby ten pomysł, żeby Final Four siatkarskiej Champions League odbywał się co roku w Polsce w centrali CEV faktycznie teraz przeszedł, to jestem prawie w 100% przekonany, że nasi organizatorzy zostawiliby jakąś regulaminową furtkę, aby przynajmniej jedna polska drużyna- nominalny gospodarz imprezy miała wtedy zagwarantowane miejsce w finale niezależnie od losów rywalizacji sportowej.

W tym wypadku CEV może przejąć nawet nowe regulaminowe zasady wprost z pucharów klubowej piłki ręcznej, tylko że nie z Ligi Mistrzów a organizowanej na bardzo podobnych zasadach rozgrywek drugiego co do ważności pucharu EHF Cup, gdzie przez dwa ostatnie sezony wiadomo z góry było, że organizatorem Final Four będzie klub Füchse Berlin i co za tym idzie zespół ten miał już na starcie na wszelki wypadek miał zagwarantowane miejsce na turnieju finałowym w Berlinie. W sumie była to nawet całkiem niepotrzebna ostrożność, bo niemiecki klub teoretycznie pewnie i tak był teoretycznie najsilniejszy w całej tej stawce i do FF był w stanie bez większego problemu awansować bez takich regulaminowych ułatwień - w ostatniej edycji 2014/2015 został nawet triumfatorem całych tych rozgrywek.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: hugo »

Ciężko będzie w pierwszym roku reform przekonać jakieś miasto, że warto podpisać umowę długoterminową z nieudolnym CEV. Bardziej skłaniałbym się aby CEV przez 3 lata zmieniał miasto. Jak bilety będą dostępne odpowiednio wcześnie (tak jak to ma miejsce w F4 w piłce ręcznej) to naprawdę nie powinno być większych problemów z zapełnieniem hali na 8-12k.
\
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

pierwszy raz nas widzę w sezonie i trochę chaosu jest, szczególnie na kontrach. Mam nadzieję, że to kwestia późnego spotkania w komplecie i że będzie lepiej. Chociaż cienko to widzę w starciu z Lube.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: grzegorzg »

Liberec gra na poziomie naszej I ligi.

Rezerwy Skry są dramatyczne. Nie wiem, czy Janusz nie jest z nich najlepszy. Naprawdę w Polsce nie było nikogo lepszego niż ten Stanković ? Przecież to jest dramat.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

Przyznam się, że ja sobie dumam nad ideą zmiany pod siatką Lisinaca na Marcyniaka. Wydumałam tyle, że chyba chodzi o danie odpoczynku Serbowi i pozwolenie pogrania temu drugiemu, bo jakiegoś większego sensu w tym nie widzę. Raczej lepszy w bloku czy ataku nie jest...

wow wow, Piechocki 100%/63% w przyjęciu. Wizualnie wydawało mi się, że przyjmuje dobrze, ale chyba te staty są jednak trochę za bardzo optymistycznie zrobione.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Aranger »

Wszystkie statystyki przyjęcia na stronie CEV są - ujmując to eufemistycznie - pocieszne.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Antonella Hard Core »

drukjul pisze:Kolonia zdaje się nie ma nawet drużyny piłki ręcznej w niemieckiej Bundeslidze. Ale niemiecka klubowa piłka ręczna jest na tyle silna, iż niemieccy organizatorzy nie mają większych obaw, że przynajmniej jedna drużyna każdego roku awansuje do Final Four. Jak właśnie teraz widzę niemiecki dominator - THW Kiel w ostatnich dziewięciu edycjach EHF Champions League do turnieju Final Four nie zdołał awansować tylko jeden jedyny raz – w 2011 roku, ale i wtedy dwie inne drużyny niemieckie: Rhein-Necker Lowen i HSV Hamburg w tym finałowym turnieju wówczas i tak zagrały.
Zdaje sie że THW Kiel to drużyna właśnie z Kolonii.

Ja już kiedyś pisałem i powtórze że nie podoba mi sie pomysł tzn "elitarnej" Ligi Mistrzów z udziałem wyłącznie najmocniejszych klubów z kilku najmocniejszych lig bo to raczej nie przyczyni sie zbytnio do rozwoju i popularyzacji siatkówki w innych krajach niż Polska,Włochy,Rosja czy Turcja. W tych krajach nie trzeba jej popularyzować, trzeba też myśleć o tych malutkich tego świata bo przecież my także do nich należeliśmy jeszcze 20 lat temu i też zberaliśmy baty od czołowych drużyn Europy. Każdemu trzeba dać szanse gry i rozwoju klubu.
Najważniejszy problem obecnej Ligi Mistrzów i Mistrzyń jest kwestia finansowa i to że kluby muszą do tej zabawy dokładać, tym trzeba sie zająć w pierwszej kolejności żeby kluby nie grały w LM tylko o prestiż ale także o konkretne pieniądze. Nie mówie tutaj o jakiś kokosach na miare piłkarskiej Ligi Mistrzów ale o jakiś godziwych nagrodach finansowych a nie o ciągłym dopłacaniu do tych rozgrywek przez kluby.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2015, o 20:11 przez Antonella Hard Core, łącznie zmieniany 1 raz.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Jiroux »

To zależy. Te z meczu Skry są od Czechów. Tak na oko statystyk oceniał przyjęcie na dwa stopnie nie trzy. Dlatego są zawyżone procenty. To samo z resztą było w zeszłym roku w statach z Antwerpii
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Liberec gra na poziomie naszej I ligi.

Rezerwy Skry są dramatyczne. Nie wiem, czy Janusz nie jest z nich najlepszy. Naprawdę w Polsce nie było nikogo lepszego niż ten Stanković ? Przecież to jest dramat.
Nikt jeszcze nie przesądził, że sposób tworzenia szerokiego składu przez Resovię w tym roku jest jedynie słuszny i właściwy. Serb to nominalnie dopiero czwarty przyjmujący Skry, czyli odpowiednik Stolca w Zaksie, czy 18 latka Kamila Dębskiego w Treflu. W tej roli, gdyby nie kontuzja Winiara tego typu siatkarz wydaje się wystarczająco dobry. Oczywiście teoretycznie Piechocki mógłby pewnie już teraz ściągnąć z wypożyczenia Bednorza z Olsztyna, albo wcześniej ze Spały Tomka Fornala, ale może lepiej, że ci siatkarze mogą teraz grać i zbierają doświadczenie, zamiast kisić się praktycznie cały sezon w kwadracie Skry?

Antonella Hard Core pisze: Zdaje sie że THW Kiel to drużyna właśnie z Kolonii.
Z Kilonii - miasta portowego, od którego nosi nazwę znany kanał morski.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Nikt jeszcze nie przesądził, że sposób tworzenia szerokiego składu przez Resovię w tym roku jest jedynie słuszny i właściwy. Serb to nominalnie dopiero czwarty przyjmujący Skry, czyli odpowiednik Stolca w Zaksie, czy 18 latka Kamila Dębskiego w Treflu. W tej roli, gdyby nie kontuzja Winiara tego typu siatkarz wydaje się wystarczająco dobry. Oczywiście teoretycznie Piechocki mógłby pewnie już teraz ściągnąć z wypożyczenia Bednorza z Olsztyna, albo wcześniej ze Spały Tomka Fornala, ale może lepiej, że ci siatkarze mogą teraz grać i zbierają doświadczenie, zamiast kisić się praktycznie cały sezon w kwadracie Skry?
Po pierwsze - proszę, nie nadinterpretuj !
Po drugie - nie miałem na mysli żadnego z wymienionych. A Stolc czy Dębski są przynajmniej Polakami i o to mi głownie chodzi....
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: SerCos »

drukjul pisze:
Antonella Hard Core pisze: Zdaje sie że THW Kiel to drużyna właśnie z Kolonii.
Z Kilonii - miasta portowego, od którego nosi nazwę znany kanał morski.
Obie miejscowości dzieli ponad 500 km, a właściwa niemiecka nazwa Kolonii to Köln nie Kiel.

Bardzo dobry mecz Kubiaka w meczu z Budvą, nie wiem co chciał wyczarować Bernardi z tymi zmianami na trzeciego seta, ale mało co go nie przegrał.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: serek »

czy już było tutaj, ze Apalikow odchodzi z Kazania?

Skaranie boskie, nie wiem, czym kibice w Austrii na to sobie zasłużyli, ale Kobzar i Spirydonow jednocześnie na boisku, to zbyt wiele dla przeciętnego człowieka
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: maciek77 »

serek pisze:czy już było tutaj, ze Apalikow odchodzi z Kazania?
dlaczego? ściągają kogoś?
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: serek »

maciek77 pisze:
serek pisze:czy już było tutaj, ze Apalikow odchodzi z Kazania?
dlaczego? ściągają kogoś?
a po co? i bez niego mają przecież czterech na stanie
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Michal5 »

Antonella Hard Core pisze:
drukjul pisze:Kolonia zdaje się nie ma nawet drużyny piłki ręcznej w niemieckiej Bundeslidze. Ale niemiecka klubowa piłka ręczna jest na tyle silna, iż niemieccy organizatorzy nie mają większych obaw, że przynajmniej jedna drużyna każdego roku awansuje do Final Four. Jak właśnie teraz widzę niemiecki dominator - THW Kiel w ostatnich dziewięciu edycjach EHF Champions League do turnieju Final Four nie zdołał awansować tylko jeden jedyny raz – w 2011 roku, ale i wtedy dwie inne drużyny niemieckie: Rhein-Necker Lowen i HSV Hamburg w tym finałowym turnieju wówczas i tak zagrały.
Zdaje sie że THW Kiel to drużyna właśnie z Kolonii.

Ja już kiedyś pisałem i powtórze że nie podoba mi sie pomysł tzn "elitarnej" Ligi Mistrzów z udziałem wyłącznie najmocniejszych klubów z kilku najmocniejszych lig bo to raczej nie przyczyni sie zbytnio do rozwoju i popularyzacji siatkówki w innych krajach niż Polska,Włochy,Rosja czy Turcja. W tych krajach nie trzeba jej popularyzować, trzeba też myśleć o tych malutkich tego świata bo przecież my także do nich należeliśmy jeszcze 20 lat temu i też zberaliśmy baty od czołowych drużyn Europy. Każdemu trzeba dać szanse gry i rozwoju klubu.
Najważniejszy problem obecnej Ligi Mistrzów i Mistrzyń jest kwestia finansowa i to że kluby muszą do tej zabawy dokładać, tym trzeba sie zająć w pierwszej kolejności żeby kluby nie grały w LM tylko o prestiż ale także o konkretne pieniądze. Nie mówie tutaj o jakiś kokosach na miare piłkarskiej Ligi Mistrzów ale o jakiś godziwych nagrodach finansowych a nie o ciągłym dopłacaniu do tych rozgrywek przez kluby.

To może Liga Mistrzów powinna być dla właśnie tych najmocniejszych lig i klubów+zespoły z wcześniejszych eliminacji. Ci którzy odpadliby w eliminacjach do LM powinni grać w Pucharze CEV, tak żeby zwiększyć jakoś jego poziom i stałby się również może trochę bardziej prestiżowy. Dodatkowo zlikwidowałbym Puchar Challenge, do niczego on nie jest potrzebny. Podział powinien być prosty: najlepsi z czołowych lig+zespoły z kwalifikacji - liga mistrzów, zespoły ze słabszych lig+zespoły, które odpadły z kwalifikacji+zespoły z dalszych miejsc czołowych lig - puchar cev.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: GolMar »

maciek77 pisze:
serek pisze:czy już było tutaj, ze Apalikow odchodzi z Kazania?
dlaczego? ściągają kogoś?
Dyscyplinarnie ponoć...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”