Final Four Ligi Mistrzów 2014

Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Lineczka »

ligamistrzow pisze:Tak to jest gdy dobre druzyny elminują się w wczesniejszych fazach , a przez znajomosci prezesa ustawia się piękne "losowanie" dzięki króremu słabiutkie druzyny z pewnego kraju mają zapewnione wejscie kuchennymi drzwiami F4 :|
Ponizej nie ma co wymagać poziomu w tych rozgrywkach 8-)

Piszesz o Zenicie? 8-)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: mikser »

Czyli co? Już po pięknej formie JW? LM swoją drogą, ale i w lidze może nie być tak różowo...
Chociaż walczą więc nie przesądzajmy ;)
_David_
Posty: 111
Rejestracja: 28 lut 2014, o 18:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: _David_ »

Początek seta Jastrzębie prowadzi, później Halkbank kilka akcji i już po prowadzeniu...

Wszedł Malinowski w drugim secie i nie miał żadnej piłki do ataku...
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: ligamistrzow »

Basil pisze:
a przez znajomosci prezesa
Tutaj chyba nie do końca masz rację bo pozycja naszych prezesów w europejskich strukturach jest raczej mocno przeszacowana - korzystamy trochę na układach innych ;)
chodziło mi oczywiście o Mirka
Lineczka pisze:Piszesz o Zenicie? 8-)
hmm.... raczej nie :D
Ostatnio zmieniony 22 mar 2014, o 17:12 przez ligamistrzow, łącznie zmieniany 1 raz.
_David_
Posty: 111
Rejestracja: 28 lut 2014, o 18:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: _David_ »

Pierwszy set - Gierczyński gra słabo
Drugi set - Marechal wchodzi i gra dobrze, nawet bardzo.
Trzeci set - Gierczyński wraca?!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Skrzypek »

hubert pisze:
Skrzypek pisze:Żaden zawodnik Jastrzębia nie daje takiej jakości jak jeszcze kilka tygodni temu. Forma spada...
Inaczej daje się "jakość" z ligowymi ogórkami a inaczej w F4.

Uświadomcie sobie, że nie mamy klubów mogących pewnie jechać na F4. Nie mamy reprezentacji, która jedzie pewna, że zakończy turniej w czwórce.
Przestańcie tłumaczyć wszystkiego brakiem formy bo mdli od tego.
Gadasz... Jastrzębie gra dużo gorzej niż wcześniej i to w elementach, w których przeciwnik nie przeszkadza. Jest dużo więcej nieporozumień, błędów komunikacyjnych. To oznaki znaczącego spadku formy,
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: totmes »

jeśli poziom zagrywki odzwierciedla formę drużyny to JW stracił formę
Maciej 2012
Posty: 46
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 20:06
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Maciej 2012 »

Halbank pokazuje Jastrząbkom jak się powinno serwować.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Klugenhammer »

Miękkie zagryweczki JW posyłane w siatkę... Dramatycznie niską formę przygotowały ptoki na F4.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: nicram »

No niestety ale takim wąskim składem to nie ma opcji utrzymać taką formę przez 3-4 miesiące.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: akukuk »

Jastrzębie straciło formę, to zupełnie nie ta drużyna co jeszcze niedawno. Dziś słabo w ataku, sporo błędów, bez zagrywki, mało obron i bez tego ognia, który do tej pory był ich ogromnym atutem.

A Halkbank... nie grają nic specjalnego. Przypuszczam, że JW w dyspozycji sprzed kilku tygodni ograłoby ich raczej bez większych problemów. Szkoda, ogromna szkoda, że akurat tuż przed FF ta dyspozycja uciekła. Bo Turki są do ogrania.
_David_
Posty: 111
Rejestracja: 28 lut 2014, o 18:34
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: _David_ »

Maciej 2012 pisze:Halbank pokazuje Jastrząbkom jak się powinno serwować.
Pokazuje wszystkim klubom w Polsce jak się serwuje...
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: allanjelly »

akukuk pisze:Jastrzębie straciło formę, to zupełnie nie ta drużyna co jeszcze niedawno. Dziś słabo w ataku, sporo błędów, bez zagrywki, mało obron i bez tego ognia, który do tej pory był ich ogromnym atutem.

A Halkbank... nie grają nic specjalnego. Przypuszczam, że JW w dyspozycji sprzed kilku tygodni ograłoby ich raczej bez większych problemów. Szkoda, ogromna szkoda, że akurat tuż przed FF ta dyspozycja uciekła. Bo Turki są do ogrania.
Bzdura. Nigdy nie dysponowali zagrywką (i w konsekwencji przyjęciem), która umożliwiałaby nawiązanie walki na tym poziomie. Dzisiaj po prostu jeszcze trochę słabiej niż zwykle zagrywką - bo hala podobno jest bardzo nietypowa.

Z tego ostatniego powodu nie zdziwię się jak jutro "Turcy" bez wielkich problemów poradzą sobie z Rosjanami.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Mario »

Dokładnie tydzień temu, w sobotnie popołudnie, Bernardi i Miale byli wynoszeni nad niebiosa za to jak fantastycznie przygotowali Węgiel na decydującą fazę sezonu.
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: allanjelly »

akukuk pisze:Jastrzębie straciło formę, to zupełnie nie ta drużyna co jeszcze niedawno.
To co piszecie kompletnie nie ma sensu.

Ja też grałem w zeszłym tygodniu w tenisa z sąsiadem i nieźle mi szło. Jeśli jutro zagram z Djokowicem, który mnie zbije, to będzie znaczyło, że straciłem formę?
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: totmes »

Sport zawodowy jest okrutny zazwyczaj duża kasa daje dobre wyniki, a z takimi środkami jakie obracają się w naszej lidze to możemy najwyżej awansować do F4 przy sprzyjających wiatrach i być tym ostatnim. U nas zamiast brać najlepszych zawodników, to sprowadza się masę drobnicy (gł. Resovia, JW), tłumacząc żeby nie robić kominów płacowych (ciekawe czy są w Halbanku :] ?).
Np. w Resovii często się mówi o wygraniu LM w takim stylu jak Fryderyki iks lat temu. Tylko od tego momentu takowego zespołu nie było który tak niskimi nakładami wygrałby LM (aczkolwiek uważam że w Polsce za takie pieniądze jakie buduje zespoły pierwsza 4 można by było zbudować dużo lepsze zespoły, ale musiałyby zespoły zaryzykować mocna pierwsza 6 i juniorzy)
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: betkrzys »

Halkbank w finale, JW kurcze dla mnie bez jaj grają, jakby speszeni ?Mimo wszystko awans do f4 duży sukces, czy powalczą z Rosjanami ? Szczerze wątpię, ale mimo wszystko liczę na lepszą ich grę i trochę szczęścia, no może więcej niż trochę.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Marquss »

oj Juantorena zapowiada ze jutro bedzie ciekawy mecz? oby...

tak dodam ze rozklad ataku w Bielgorie: skrzydla 17-20-21, srodek 18 (Muserskyi)...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: akukuk »

allanjelly pisze:
akukuk pisze:Jastrzębie straciło formę, to zupełnie nie ta drużyna co jeszcze niedawno. Dziś słabo w ataku, sporo błędów, bez zagrywki, mało obron i bez tego ognia, który do tej pory był ich ogromnym atutem.

A Halkbank... nie grają nic specjalnego. Przypuszczam, że JW w dyspozycji sprzed kilku tygodni ograłoby ich raczej bez większych problemów. Szkoda, ogromna szkoda, że akurat tuż przed FF ta dyspozycja uciekła. Bo Turki są do ogrania.
Bzdura. Nigdy nie dysponowali zagrywką (i w konsekwencji przyjęciem), która umożliwiałaby nawiązanie walki na tym poziomie. Dzisiaj po prostu jeszcze trochę słabiej niż zwykle zagrywką - bo hala podobno jest bardzo nietypowa.
Bzdura? Kubiak, Łasko, Pajenk to siatkarze, którzy potafią grać zagrywką bardzo dobrze i nikt mi nie powie, że jest inaczej. A tyle popsutych zagrywek z ich strony to ja do tej pory nie widziałam. Przypomnę tylko mecz z Halkbankiem w fazie grupowej - wtedy jednak jakoś potrafili nawiązać walkę na tym poziomie. I dziś w optymalnej dyspozycji zapewne również potrafiliby.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: bumbum »

Mario pisze:Dokładnie tydzień temu, w sobotnie popołudnie, Bernardi i Miale byli wynoszeni nad niebiosa za to jak fantastycznie przygotowali Węgiel na decydującą fazę sezonu.

No, tylko nikt nie dodał, że Resovia się przed tym Jastrzębskim tak po prawdzie położyła.

Może i formę mają, ale na taki Halkbank to nie tylko forma, ale także bardzo wartościowi zawodnicy są potrzebni.


Katastrofalny poziom Wojtaszka. Ten turecki libero przy nim to kosmos.
FENOMENALNY Juantorena. Jak dobrze go widzieć w takiej dyspozycji..
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Klugenhammer »

_David_ pisze:Pierwszy set - Gierczyński gra słabo
Drugi set - Marechal wchodzi i gra dobrze, nawet bardzo.
Trzeci set - Gierczyński wraca?!
A widziałeś jak Marechal przyjmował? Dlatego musiał wrócić Gierek.
Brasil

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Brasil »

Pewnie Jastrzębie nie jest już w takim gazie i takiej dyspozycji, ale też Zaksa i dzisiaj Halkbank grały nieporównywalnie lepiej, niż drużyny, z którymi do finału Pucharu Polski spotykały się Ptoki. Nie mają argumentów na taką siatkówkę, sorry, takie sa fakty.

Chyba błędem u niektórych (a raczej większości) było ocenianie Halkbanku w kontekście rewanżu z Jastrzębiem, gdzie ewidentnie byli bez formy.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: totmes »

Mimo, że Halbank połknął JW na kolację( w Turcji jest już 18.30) to nie daję im większych z Rosjanami. Juantorena czy Kazijski nigdy nie słynęli z mocnego przyjęcia, a że Biełogorie będzie bombardować to nie ma najmniejszej wątpliwości. Szansą Turków jest to jak zagra Grozer wg mnie najsłabszą ma psychikę bo na resztę nie ma co liczyć, że się spalą.
krzysiu
Posty: 5482
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: krzysiu »

Ale przecież to nie pierwszy mecz Polskiej drużyny z Rosyjską ,Włoską czy gwiazdami z Tureckiej ,że pokazuje ile nas dzieli od wygrywania z drużynami z tych krajów ,ale nie jednorazowo raz na 5 lat
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: lucass90 »

Siatkarze Jastrzębia przegrali ten mecz chyba jeszcze przed wyjściem na boisko. Nawet podczas rozgrzewki widać było ten strach w oczach, co tylko potwierdziło się na boisku. Halkbank, niczym wytrawny łowca, pozwalał swojej ofierze na początku każdego seta trochę uciec, by później, bez większych problemów, ją dopaść i bezlitośnie wykończyć. Myślę, że siatkarze tureckiego klubu nawet za specjalnie się nie spocili podczas tego meczu.

Jastrzębiu brakowało wszystkiego: ataku, przyjęcia, bloku, zagrywki(!), no i jaj. Poza tym niesamowicie wnerwiali mnie jastrzębscy Janusze, którzy polecieli sobie to Turcji chyba jedynie na wycieczkę. Jednak skoro tak, to po co przywdziewali klubowe koszulki i robili za marną imitację klubu kibica, skoro zajmowali się głównie siedzeniem z założonymi rękami i robieniem zdjęć? Ich klub męczy się, próbuje walczyć w PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW, a ci siedzą jak na turnieju snookera... :x Wstyd! Od razu widać, że to grono "przyjaciół klubu (czyt.-prezesa)".

Podopiecznym Lorenzo Bernardiego i tak gratuluję, gdyż samo znalezienie się w Final Four (podczas gdy nie ma w nim ani jednej włoskiej drużyny!) samo w sobie jest wielkim sukcesem. Oby szybko wyrzucili z głów dzisiejsze spotkanie i pokazali jutro siatkówkę, do której przyzwyczaili nas w ostatnich miesiącach. Jest szansa ograć rusków, którzy finałów drugiej kategorii nienawidzą i nie potrafią się na nie zmobilizować. Ograć Zenit i wrócić do Polski z brązowym medalem byłoby czymś wspaniałym dla zawodników i kibiców (tych prawdziwych) Jastrzębskiego Węgla.
AZS CZĘSTOCHOWA!
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: radek0389 »

hubert pisze:
Skrzypek pisze:Żaden zawodnik Jastrzębia nie daje takiej jakości jak jeszcze kilka tygodni temu. Forma spada...
Inaczej daje się "jakość" z ligowymi ogórkami a inaczej w F4.

Uświadomcie sobie, że nie mamy klubów mogących pewnie jechać na F4. Nie mamy reprezentacji, która jedzie pewna, że zakończy turniej w czwórce.
Przestańcie tłumaczyć wszystkiego brakiem formy bo mdli od tego.
Mam podobne odczucia.
Stracili formę, źle się przygotowali, gdzie tak ich gra?..Prawda jest taka, że nikt nie jest w stanie pokazać mi tutaj meczu, gdzie naprawdę Jastrzębie zagrało na świetnym poziomie. Ich wysoką formę definiowały mecze ze średniki ekipami. Takie spotkania na szczycie w europejskich pucharach pokazują poziom naszej ligi, który jest rozdmuchiwany i porównywany do rosyjskiej, nie wiedzieć czemu. Pułap naszego podwórka to pewne wyjście z grupy i ewentualny awans do F4 przy korzystnym układzie w playoffach. I to pokazują ostatnie wyniki, awans Zaksy i Jastrzębia (nie liczę kupionych awansów Skry).
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: totmes »

Dzisiejsze statystyki potwierdziły moje przekonanie, że Bernardi kompletnie nie umie rotować zmianami- ma Malinowskiego który przecież grał całe spotkanie w grupie z Halbankiem, ale nie wpuści go zamiast beznadziejnego Łasko- wiem kiedyś był to top atakujących ale obecnie jest bardzo przeciętny- 28 % :o w ataku
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Przemyslaw »

A ja mam wrażenie, że w JW przyzwoite, a może nawet i dobre zawody zagrał tylko i wyłącznie Pajenk.
Pozostali pod grubą krechą jeśli chodzi o własne możliwości.

Ktoś tam wspomniał, że to koniec formy JW w tym sezonie.
Ja podejrzewam, że teraz będą mieć poważne problemy z motywacją i utrzymaniem formy fizycznej na dalszą część PO w +L.
Nie przesądzam ale mogą nie wejść do finału.

No więc jutro wielki finał. Niezmiennie twierdzę, że Biełgorod to wygra.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: Hirako »

Różnica klas, JW był w fantastycznej formie kilka tygodni, ale najważniejsze mecze sezonu na razie przegrywa. Jutro o wszystkim zdecydować może zaangażowanie, wyrzucić ten mecz z głowy i może brąz zostanie zdobyty.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2014

Post autor: bumbum »

No i trzeba przyznać, że Czarnowski przechodził w tym spotkaniu samego siebie. Rozumiem, FF LM, ale nie sądziłam, że gość który ocierał się o kadrę narodową :o zafunduje nam takie efekty specjalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”