Liga Mistrzów 2014/2015

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

Okej, ja zacznę.

Do czterech razy sztuka?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Jaa, to oczywiste. Ale że w CEV nie ma nic optymalnego, to, jak wyżej. Jak w F4 dostawałli broniący tytulu Chamuckich, Jegorczew, Meana, Spajić, Tietiuchin, Kosariew i Baranow, to pewnie nikt nie narzekał.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

weary_skier pisze:Raz kupione final four to nie pedał.
Może ja dodam - raz na jakiś czas. Bo mówiąc niezbyt górnolotnie, co za dużo, to i krowa nie zje...

Jako kibic Skry, po raz kolejny nie mogę zrozumieć działań prezesa...
pewniak pisze:Rozwiązanie jest proste: FF przyznawane jest po wyłonieniu czwórki drużyn.
Ale trudno wykonalne. Było o tym nie raz
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kolcz_ps »

pewniak pisze:
StanLee pisze:ale mogliby przestac przyznawać Final Four drużynom, które nigdy do F4 nie awansowały...
Nie zgodzę się, bo odwracając sytuację kluby, które już FF grały mogłyby dostać organizację za zasługi. Rozwiązanie jest proste: FF przyznawane jest po wyłonieniu czwórki drużyn.
To byłoby najlepsze, jednakże od awansu do FF jest tylko miesiąc przerwy i jest to dosyć krótki okres jak na organizacje.
Uważam że lepiej zrobić podobnie jak w LM w piłce nożnej czyli system mecz-rewanż aż do półfinału, a finał jako jedno spotkanie na neutralnie wcześniej wybranym miejscu. Wtedy Łódź może się starać o takie spotkanie, ale nie gwarantuje ono że Skra zagra w finale.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

A to już kompletna utopia. Sorry, piszę z telefonu, ciężko o rozbudowane wypowiedzi.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: madlark »

Niech przyznają Skrze dożywotnio.
Po co sondować co roku?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

Jeśli żadne kontuzje nie popsują szyków Skrze, to ma ona realną szansę na wygranie LM. Jesli zrobi to w Łodzi sukces zostanie zdeprecjonowany (że kupiony, że na skróty). Wartość byłaby zdecydowanie większa, gdyby zrobili to na wyjeździe.
Biorąc pod uwagę że Turcy nie dostaną bo mieli, Rosjanie rok wczesniej, do tego sytuacja "polityczna" więc też odpadają. Włosi chyba się nie garną więc CEV czując pismo nosem zanęciło Skrę. Resovia już rok temu zapowiadała, że w tym spróbuje ponownie, do tego dojdzie Berlin, który musi najpierw wyjść z grupy właśnie z Resovią. Niemcy aż tyle kasy nie mają co Turcy by przelicytować Skrę a i frekwencją nie zaimponują. Zatem gospodarza już mamy.
madlark pisze:Niech przyznają Skrze dożywotnio.
Po co sondować co roku?
Szyderczo, ale pomysł wcale nie głupi. Skorygowałbym że nie Skrze tylko Łodzi. I wszystkie drużyny musza awansować. Jak dla mnie świetne rozwiązanie. Spore szanse że zawsze jakaś polska drużyna zagra, a nawet jeśli nie, to z frekwencją gorzej niż inni nie wypadniemy.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

Jak Skra faktycznie zorganizuje F4 to ten ew. triumf będzie niemal bezwartościowy. Każdy zespół z czołówki na cztery turnieje u siebie wygra choć raz dzień po dniu, sorry.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: hugo »

Powiem szczerze, że w najgorszych wizjach nie przypuszczałem, że w sezonie 2014/2015 CEV nadal będzie wybierać gospodarza F4 po rundzie grupowej. Czy oni w ogóle kiedykolwiek rozmawiali z jakimś miastem na temat kilkuletniej umowy ws. organizacji F4?
\
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

Musimy mieć jednak świadomość, że kupno F3 to obciach y żenada tylko dla ludzi, co się cokolwiek w siatce orientują. A ile ich jest? Paręset tutaj, po kilkadziesiąt na innych forach i może ze dwie na SN. A na takie F3 sprzedaje się jednak kilka, kilkanaście tysięcy biletów. Więc narzekać będzie nie więcej, niż 10%.
Dla samego klubu to też wielki plus. Skra zbudowała swoją potęgę marketingową właśnie na tych kupionych turniejach (oprócz znakomitej organizacji klubu).
Prawdę mówiąc, to jak dla mnie, bo nie chcę się za innych wypowiadać, obciachem nie było kupowanie turniejów finałowych, lecz nazywanie się potem trzecią drużyną w Europie czy też drugą na świecie, gdy tak naprawdę oscylowali koło miejsca ósmego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Skrzypek »

hugo pisze:Powiem szczerze, że w najgorszych wizjach nie przypuszczałem, że w sezonie 2014/2015 CEV nadal będzie wybierać gospodarza F4 po rundzie grupowej. Czy oni w ogóle kiedykolwiek rozmawiali z jakimś miastem na temat kilkuletniej umowy ws. organizacji F4?
Chłopie! Hold on! W CEV uważają, że kampanie przez portale społecznościowe są nowoczesną metodą promocji, wiec wiesz.... :< Czy w związku z tym sądzisz, że ta organizacja miałaby pomysł na realizowanie jakiegokolwiek projektu w perspektywie kilku lat? Poszukiwanie miasta gospodarza rok po roku jest bardziej opłacalne. W końcu kiedy, jeśli nie w takich momentach można zgarnąć extra money pod ladą...? :|
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Roan »

hugo pisze:Reska nie dostanie F4. Podpromie jest 3-4x mniejsze od konkurencji . W Berlinie jest zainteresowanie siatką i z pewnością na każdym meczu będzie dużo wiecej niż pojemność Podpromia. Hala w Rzeszowie nie ma nawet wymaganych 5k.

To przy okazji pokazuje idiotyzm CEV. Skoro klub jest organizatorem to powinien mieć możliwość organizacji w swojej domowej hali. Hala Resovii jest mniejsza niż 5k ale i tak jeden z większych siatkarskich obiektów ligowych w Europie.
Jak Resovia chce wygrać to niech się dogada z Areną Kraków. 1,45h z Rzeszowa do Krakowa, z błechatowa do łodzi 50km i 1h...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

pewniak pisze:Niemcy aż tyle kasy nie mają co Turcy by przelicytować Skrę a i frekwencją nie zaimponują.
Say whaaaaaaat? W środę na meczu ligowym z Buehl ponad 5 tysięcy. W Halle na finałach Pucharu Niemiec rokrocznie komplet 10 tysięcy kibiców. Frekwencją w tym towarzystwie to nie zaimponuje jedynie Rzeszów.

Jeśli CEV mając na stole ofertę z Berlina sam zgłasza się do Skry, to mi brakuje cenzuralnych określeń, żeby to skomentować.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: hugo »

Dokładnie. W ogóle nie myślą perspektywicznie.
\
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: BadTrue »

Tak sobie pomyślałem, to będąc na miejscu Piechockiego też przyjąłbym tę propozycję. Z jednej strony można powiedzieć władzom CEV nie ale z drugiej czy wypada odmówić ?.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

I co się stanie jak odmówi?
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: michaek »

Jak dla mnie największy wpływ na późniejszą ocenę kupna FF ma gra w samym turnieju. Trudno mieć zarzuty do Skry za ostatni F4 z Nawrockim, bo grali świetnie i trudno im zarzucić, że sportowo odstawali od reszty zespołów.
Analogicznie obawiam się, że zeszłoroczna Resovia na tle TOP 3 Europy wyglądałaby mizernie i zrobiło by się niemiło.
Jak dla mnie byłoby dobrze, gdyby CEV wprowadził coś w rodzaju "okresu zawieszenia". Organizowałeś F4, to następnym razem się możesz starać za 5 lat powiedzmy.
Wtedy trudno byłoby robić to co teraz kombinuje Kondziu, a co jest trochę... niesmaczne.
Fajnie, że po latach taką imprezę ściągnął do Polski, ale teraz to zaczyna źle wyglądać dla samego klubu.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: weary_skier »

StanLee pisze:I co się stanie jak odmówi?
Nie dostanie kolejnego za dwa lata.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skrzypek »

michaek pisze: Wtedy trudno byłoby robić to co teraz kombinuje Kondziu, a co jest trochę... niesmaczne.
Fajnie, że po latach taką imprezę ściągnął do Polski, ale teraz to zaczyna źle wyglądać dla samego klubu.
Co zaczyna źle wyglądać dla klubu? Że zarabia, że eksponuje swoją markę, jest coraz bardziej popularna w PL, ale też na świecie?
Skończcie już wreszcie z prawieniem morałów, bo sport to nie jest bajka, to jest biznes!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Skrzypek »

Chal pisze:Jeśli CEV mając na stole ofertę z Berlina sam zgłasza się do Skry, to mi brakuje cenzuralnych określeń, żeby to skomentować.
Skra sama się nie zgłosiła. To jeden. Dwa, CEV ma nie tylko ofertę z Berlina, ale też z Rzeszowa. W obu miastach odbyły się już oficjalne rozmowy na ten temat. Inną sprawą jest, że nikt nie chce się przyznać, że takie negocjacje prowadzi. Nikt oprócz Piechockiego.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Skrzypek pisze:Co zaczyna źle wyglądać dla klubu? Że zarabia, że eksponuje swoją markę, jest coraz bardziej popularna w PL, ale też na świecie?
Lepiej by eksponował markę na świecie, gdyby awansował do FF rozgrywanego w Berlinie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: qtp »

Roan pisze:Jak Resovia chce wygrać to niech się dogada z Areną Kraków. 1,45h z Rzeszowa do Krakowa, z błechatowa do łodzi 50km i 1h...

Ile!? Lekko naginając przepisy dojedzie się w 1h, naginając troche mocniej(a droga bardzo temu sprzyja) jest się w mniej niż 1h:D


Co do tego że CEV sam zaproponował organizacje to nie wierze Piechockiemu w ani jedno słowo. Jest on mistrzem manipulacji i to o czym czytamy to starannie wyreżyserowany teatrzyk mający usprawiedliwić kupienie po raz 4 medalu LM za pieniądze PGE.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: BadTrue »

StanLee pisze:I co się stanie jak odmówi?
A Ty byś odmówił?. Dostajesz propozycję organizacji - mówisz nie i w jakiś sposób narażasz się władzom CEV.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Skrzypek pisze:Skra sama się nie zgłosiła. To jeden.
A co ja napisałem?
Skrzypek pisze:Dwa, CEV ma nie tylko ofertę z Berlina, ale też z Rzeszowa. W obu miastach odbyły się już oficjalne rozmowy na ten temat. Inną sprawą jest, że nikt nie chce się przyznać, że takie negocjacje prowadzi. Nikt oprócz Piechockiego.
Konrad, bohaterze :D Żadną tajemnicą od dawna to nie jest, że i Berlin, i Rzeszów chcą zorganizować FF. Nie widzę natomiast powodu, żeby prezesi tych klubów latali do mediów i się tym chwalili - jak dostaną, to wtedy będzie na to czas.

Każdy logicznie myślący inteligentny człowiek wie, że Berlin jest zdecydowanie najlepszą kandydaturą. Sęk w tym, że decyzję podejmuje CEV, tutaj żadne logiczne argumenty nie będą miały wpływu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

BadTrue pisze: A Ty byś odmówił?.
Nie odmówiłbym, bo to się chyba Skrze opłaca. Tylko co mnie to obchodzi?

I w jaki sposób najczęściej organizujący F4 klub by sie naraził? Dziwne legitymizowanie czystego biznesu...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skrzypek »

Chal pisze:Lepiej by eksponował markę na świecie, gdyby awansował do FF rozgrywanego w Berlinie.
Ok, ale awans to nie jest prosta sprawa. Z biznesowego punktu widzenia, lepiej zorganizować final four niż dopaść tuż przed decydującą fazą, przegrawszy mecz 2 puntami.
Żeby nie było. Nie jestem zwolennikiem FF w Łodzi. Wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: BadTrue »

Chal pisze:Każdy logicznie myślący inteligentny człowiek wie, że Berlin jest zdecydowanie najlepszą kandydaturą.

Pod względem sportowym słaby wybór.
StanLee pisze:Nie odmówiłbym, bo to się chyba Skrze opłaca. Tylko co mnie to obchodzi?

I w jaki sposób najczęściej organizujący F4 klub by sie naraził? Dziwne legitymizowanie czystego biznesu...
Masz rację głównie chodzi o biznes i o to że zawodnicy sobie odpoczną ale niewątpliwie odmowa Skry nie byłaby dobrze przyjęta.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

Bylaby neutralnie przyjęta, bo za rok znowu będzie trzeba ze świecą szukać potencjalnego organizatora, a tu mówimy o największym prxyjacielu CEV w tym aspekcie...
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: qtp »

BadTrue pisze:ale niewątpliwie odmowa Skry nie byłaby dobrze przyjęta.
Dokładnie o taki efekt chodzi Kondziowi, wmówić ludziom że musiał zorganizować. Inaczej CEV pogroził by mu palcem i zakazał organizacji FF przez cały okrągły rok :P

ps. Wzorowa realizacjia polityko klubu ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

Chal pisze:Lepiej by eksponował markę na świecie, gdyby awansował do FF rozgrywanego w Berlinie.
Będę się spierał, ale nie. Do Berlina pojechałoby kilkaset osób, które i tak chodzą na Skrę i kilka przypadkowych. Do Łodzi pójdzie kilkanaście tysięcy. Lemingi nie widzą różnicy pomiędzy F4 a F3.
Skrzypek pisze:Skończcie już wreszcie z prawieniem morałów
Ja nie prawię morałów. Ja się wyśmiewam. Jako ekspertowi (wsęsie, że w porównaniu do leminga) na forum chyba mi wolno? (-;
michaek pisze:Trudno mieć zarzuty do Skry za ostatni F4 z Nawrockim, bo grali świetnie i trudno im zarzucić, że sportowo odstawali od reszty zespołów.
Tego nie można porównywać, bo to tak, jakby przedstawiciel organizatora maratonu był podwożony z trzydziestego kilometra na czterdziesty pierwszy, tam przez pół godziny miałby intensywną odnowę biologiczną a potem by go wypuścili razem z biegnącymi, zająłby trzecie miejsce, a my byśmy mówili: Noo, wstydu nie było, niedużo odstawał na finiszu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”