Liga Mistrzów 2022/2023

kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuki91 »

Czo ta Zaksa. Bednorz Pan Siatkarz.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Marcy$ »

Pełne portki w Perugii
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Miał być półfinał LM, a Polsat puścił jakiś sparing ZAKsy. Tylko zaskakująco dobra frekwencja.

Nie żebym tego nie przewidział. Nie ma dziś Płotnickiego, ale za to Semeniuka też. Może jeszcze wejdzie Cardenas.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 21:08 Do 17 i 19. Szkoda tego jednego seta, w którym ZAKSA zrobiła tego babola. Pewnie byłoby już po meczu, wbrew temu co wyżej kolega @Vivo wyśmiewa.

Perugia to nie jest zespół, tylko zbiór indywidualności. A ZAKSA chyba jakiś podwójny stres za sam fakt przeciwko komu grają. Ta legenda mocarnej ligi włoskiej to się chyba będzie trzymać nawet w najgorszym kryzysie. A przecież dziś Jastrzębie w słabej dyspozycji robi na miękko Halkbank, który wyrzucił Lube.
Ale wilku, ja szydzę z tego co pisałeś o mentalu xD
Jak to było? Że siadnie po takim secie?
Zaksie?
XDDDDDDD
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuki91 »

dyletant pisze: 29 mar 2023, o 21:13Nie ma dziś Płotnickiego, ale za to Semeniuka też. Może jeszcze wejdzie Cardenas.
Rychlickiego nie ma, Leona też nie przy okazji.

Oby zamknąć to w tym secie.

Co za wystawa Janusza jedną ręką do Śliwki <3
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Vivo pisze: 29 mar 2023, o 21:14
Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 21:08 Do 17 i 19. Szkoda tego jednego seta, w którym ZAKSA zrobiła tego babola. Pewnie byłoby już po meczu, wbrew temu co wyżej kolega @Vivo wyśmiewa.

Perugia to nie jest zespół, tylko zbiór indywidualności. A ZAKSA chyba jakiś podwójny stres za sam fakt przeciwko komu grają. Ta legenda mocarnej ligi włoskiej to się chyba będzie trzymać nawet w najgorszym kryzysie. A przecież dziś Jastrzębie w słabej dyspozycji robi na miękko Halkbank, który wyrzucił Lube.
Ale wilku, ja szydzę z tego co pisałeś o mentalu xD
Jak to było? Że siadnie po takim secie?
Zaksie?
XDDDDDDD
Napisałem, że się tego boję. Oglądałem w życiu pewnie już tysiące meczów i za dzieciaka utkwiło mi, jak nasza reprezentacja miała taki niefajny nawyk. Np IO 2008 Brazylia-Polska i wypuszczony 1 set na własne życzenie na przewagi, przy 2 następnych wiadomo...

A widzisz. ja zapominam, że ZAKSA to jednak ZAKSA. Ale ZAKSA jest jedna na świecie.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, o 21:17 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Kicu »

Perugia jest grubo pod formą, co pokazuje ten i poprzednie ich mecze. Do tego dochodzi presja.
Jednak we Włoszech, na własnej hali mogą to wygrać zagrywką... i tego się najbardziej obawiam.
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Nuriel »

Trzej przyjmujący Perugii razem pewnie wyjdą na 100% ataku i przyjęcia.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Rekord Perugii z rundy zasadniczej coraz śmieszniej wygląda. Jeszcze może się skończyć tak, że nic nie wygrają.
Semper fidelis
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 21:17
Vivo pisze: 29 mar 2023, o 21:14
Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 21:08 Do 17 i 19. Szkoda tego jednego seta, w którym ZAKSA zrobiła tego babola. Pewnie byłoby już po meczu, wbrew temu co wyżej kolega @Vivo wyśmiewa.

Perugia to nie jest zespół, tylko zbiór indywidualności. A ZAKSA chyba jakiś podwójny stres za sam fakt przeciwko komu grają. Ta legenda mocarnej ligi włoskiej to się chyba będzie trzymać nawet w najgorszym kryzysie. A przecież dziś Jastrzębie w słabej dyspozycji robi na miękko Halkbank, który wyrzucił Lube.
Ale wilku, ja szydzę z tego co pisałeś o mentalu xD
Jak to było? Że siadnie po takim secie?
Zaksie?
XDDDDDDD
Napisałem, że się tego boję. Oglądałem w życiu pewnie już tysiące meczów i za dzieciaka utkwiło mi, jak nasza reprezentacja miała taki niefajny nawyk. Np IO 2008 Brazylia-Polska i wypuszczony 1 set na własne życzenie na przewagi, przy 2 następnych wiadomo...

A widzisz. ja zapominam, że ZAKSA to jednak ZAKSA. Ale ZAKSA jest jedna na świecie.
Ok. True.

BTW. Ktoś tu pisał przed meczem, że czuje, że to będzie najlepszy mecz Bednorza w tym sezonie. Nie wiem kto to był, ale szacun.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Semeniuk wygląda na "szczęśliwego" w tej Perugii :|
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Kapitalna Zaksa, kosmiczny Bednorz. Perugia mówiąc krótko nie dojechała.
Polski wieczór, wielki krok do polskiego finału.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Simao »

Ta przewaga stracona w tym momencie bardzo bezmyślnie przy taktycznej zagrywce Gianellego. Niepotrzebnie ZAKSA podała rękę przeciwnikowi. W tej chwili może być problem. Śliwka w ataku gra dzisiaj dramatycznie, nie istnieje wręcz, dramat.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuki91 »

Już tak niewiele, Leon pierwszy kamień zza 9. metra, oby wytrzymac
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Kicu »

BRAWO ZAKSA! Świetny mecz, genialny Bednorz!

Droga jeszcze daleka, ale siadłby taki polski finał na hali w Gliwicach. Szkoda, że znów będą Włochy.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

To jest nieprawdopodobne. Brawo Zaksa, świetny mecz. Kapitalny mecz.
Kłamca.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Dziękujemy Adriano

Pan siatkarz Bednorz
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Na rewanż powinien odbudować się Śliwka, jak Janusz podłączy jeszcze więcej środka to mamy polski finał.

Bednorz Pan siatkarz, ale kapitalny dzisiaj Shoji, jak on utrzymywał w górze te bomby, których Perugia wyjątkowo nie psuła. Więcej ZAKsie nie potrzeba była jak tylko to, żeby Janusz dał radę wystawić na lewe.

Zakładam natomiast, że Płotnicki nie zagra już takiej padaki i to jest chyba jedyna nadzieja Perugii na rewanż.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Potężna liga włoska, Modena 3-0 w czapę od Roeselare, Lube odpada z Turkami, Perugia zostaje zmieciona z parkietu w Kędzierzynie, który wcześniej pozbawia marzeń Trentino 3 rok z rzędu. O Skrze nie piszcie, to 10 drużyna naszej ligi. Zarówno Warta, Resovia, jak i Projekt by tę Modenę przemielili.

I Bednaruk ostatnio wypala, że Verona to by w PlusLidze grała w finale XDD Chyba w finale Memoriału Ambroziaka przed sezonem.
Thomm
Posty: 82
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Thomm »

Brawo ZAKSA, brawo Jastrzębie!

ZAKSA pokazała dlaczego jest ZAKSą, Ptoki... zagrały swoje.

Bartek B - szacun.


Polski finał? Oby :)
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: repres1 »

Od kilku lat twierdzę, że nasza liga jest najlepszą ligą świata i nadal nikt mi nie wierzy? :D
Brawo JW! Brawo Zaksa!
Podczas meczów Resovii (jestem jej kibicem) nigdy się tak nie denerwowałem jak podczas meczów innych polskich klubów w europejskich pucharach.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Aha no i oczywiście świetny Smith, a przecież w rewanżu znowu jakąś kapitalną zmianę może dać Huber.

24 zepsute zagrywki Perugii, widać jak jest to drużyna ułożona pod 1 element. Żadnej alternatywy.

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=64230

Wygrana widać mało kogo zaskoczyła, bo forum śmiga :D
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Shift »

Dawno nie widziałem tak grającego Bednorza. Czapki z głów dzisiaj, kompletny mecz. Atak atakiem ale swietnie wytrzymał na przyjęciu, mimo dużej liczby zepsutych zagrywek. Tuż za nim Shoji, Paszycki i Smith. Bardzo dobry Janusz i grający solidny mecz we wszystkich elementach poza atakiem Śliwka.

W Perugii jak poprawią Włosi serwis oraz dojedzie Płotnicki (w Semena niestety coraz mniej wierzę w tym sezonie) to będzie jeszcze ciężej. Z drugiej strony jak dojedzie Olek to powinien być mecz na noże.

Mimo wszystko w rewanżu we Włoszech stawiam 50/50, jeśli chodzi o Jastrzębski 80/20.
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 22:09 Potężna liga włoska, Modena 3-0 w czapę od Roeselare, Lube odpada z Turkami, Perugia zostaje zmieciona z parkietu w Kędzierzynie, który wcześniej pozbawia marzeń Trentino 3 rok z rzędu. O Skrze nie piszcie, to 10 drużyna naszej ligi. Zarówno Warta, Resovia, jak i Projekt by tę Modenę przemielili.

I Bednaruk ostatnio wypala, że Verona to by w PlusLidze grała w finale XDD Chyba w finale Memoriału Ambroziaka przed sezonem.
Modena w trakcie playoff na pewno przejmuje się meczami w jakimś śmiesznym pucharze XD ochłoń trochę. Bardziej na miejscu jest porównywanie zespołów na tym samym miejscu w ligach, przecież co roku składy są mocno przetasowane i najmocniejsze zespoły niekoniecznie grają w pucharach.

Gratulacje dla Zaksy, wykorzystali ogrom błędów Perugii. Włosi musieliby zagrać dużo lepiej, żeby zagrozić Zaksie w rewanżu, nie wygląda na to, żeby byli w stanie.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

ZAKSA już dawno pokazała, że włoska liga jest słabsza od naszej. Nawet JW to zrobił eliminując w poprzednim sezonie Lube.
Jedynie co może być atrakcyjniejsze w ich rozgrywkach to zarobki, no i ewentualnie same Włochy. A tak to poziom sportowy po stronie naszej ligi.
Teraz spotkanie z JW o rozstawienie, a potem po dwa sety do Perugii i meldujemy się w POLSKIM finale.
Semper fidelis
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuki91 »

Niesamowite jest to, jedyny set wygrany przez Gwiazdozbiór Oliwy z Oliwek mógł zaistnieć dzięki kosmicznemu wystepowi Herrery, 8/9? A i tak wygrana na przewagi i w zasadzie na 99% dzięki babolowi Zaksy.

Przyznać się kto to chciał Sammelvuo zwalniać po kilku nic nie ważnych meczach :D ?
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 29 mar 2023, o 22:20
Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 22:09 Potężna liga włoska, Modena 3-0 w czapę od Roeselare, Lube odpada z Turkami, Perugia zostaje zmieciona z parkietu w Kędzierzynie, który wcześniej pozbawia marzeń Trentino 3 rok z rzędu. O Skrze nie piszcie, to 10 drużyna naszej ligi. Zarówno Warta, Resovia, jak i Projekt by tę Modenę przemielili.

I Bednaruk ostatnio wypala, że Verona to by w PlusLidze grała w finale XDD Chyba w finale Memoriału Ambroziaka przed sezonem.
Modena w trakcie playoff na pewno przejmuje się meczami w jakimś śmiesznym pucharze XD ochłoń trochę. Bardziej na miejscu jest porównywanie zespołów na tym samym miejscu w ligach, przecież co roku składy są mocno przetasowane i najmocniejsze zespoły niekoniecznie grają w pucharach.

Gratulacje dla Zaksy, wykorzystali ogrom błędów Perugii. Włosi musieliby zagrać dużo lepiej, żeby zagrozić Zaksie w rewanżu, nie wygląda na to, żeby byli w stanie.
Nie mam najmniejszego zamiaru umniejszać naszym drużynom, by podbudować wizerunek ligi włoskiej. Chciałbym, aby kibice bardziej doceniali jak potężną ligę udało nam się zbudować i to bazując na polskich zawodnikach. W tej chwili nawet zdjęcie bana z ruskich by nic nie zmieniło, bo powalczyłby tylko Zenit. Tak zresztą było już w ostatnich latach, a nawet w 2019/2020 Kazań został zlany przez Jastrzębie i to dwa razy.

Rewanż nie będzie już tak łatwy, będzie cholernie ciężki, ale w rewanżu zapewne pojawi się już Olek, który dziś jednak przygasł. ZAKSA jest w bardzo dobrej sytuacji, bo nawet (tfu) przegrywając mecz, w złotym secie wychodzi na pełnym skupieniu i po prostu psychicznie łamie rywali.

Ale byłaby heca, jakby Perugia znów na finiszu przegrała wszystko co miała wygrać. Ciekawe co wtedy by Sirci wymyślił.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, o 22:32 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Nie spodziewałem sie az tak dobrze grającej Zaksy w zagrywce, przyjęciu! bo o blok i obronę byłem spokojny. Bednorz powinien wysłać medal LM Karjaginowi;))
Leon? Myślałem ze jest jak Real kiedys- z tyłu (na przyjeciu kiepski_ w ataku zabójczy...ale zagrał słabo. Kamila żal, wyglada niepewnie a zagrywka na tej hali słabiutka. AA rotował i...przegrał. Ciekaw jestem taktyki za 8 dni i to z obu stron. Niech chłopaki nap...zagrywka przez wszystkie sety;)
Za rok Sammelvuo do Perugi?
salvatore399
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2014, o 15:05
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: salvatore399 »

Myślę, że gdyby Bartoszowi Bednorzowi kazać dzisiaj zagrać złotego seta, zaczynając od stanu 0:5 dla przeciwnika, to i tak by nie przestał się uśmiechać. Niesamowite, widziałem tego faceta w Zenicie, gdzie praktycznie nie widać było żadnej radości, a dzisiaj po prostu promieniał. Miałem obawy, czy dobrze wkomponuje się w ZAKSĘ, ale bardzo się pomyliłem - okazuje się ambitnym facetem, który chce oddać drużynie tyle jakości, ile jest w stanie z siebie wykrzesać. Nie ma w nim krzty egoizmu, którego niegdyś się doszukiwałem. Fajnie, że zostaje.

Słowo o Śliwce - mądrzy siatkarze mają w sobie to coś, że nawet słabe mecze rozgrywają na zimno, kalkulując, co mogą od siebie dać drużynie, skoro główne atuty nie działają. Dzisiaj nie działał atak, ale Olek przyjmował, chował ręce w bloku, grał na powtórzenie, rozsądnie zagrywał. Jest piekielnie inteligentnym facetem i wolę go w ZAKSIE bez formy, niż innych siatkarzy w piku.

Na gratulacje jeszcze przyjdzie czas ;), ale trzeba już teraz po raz tysięczny trzeba powtórzyć: ZAKSA ma tą magię i tą pasję wygrywania.

PS
Semeniuka szkoda, dzisiaj był smutnym cieniem tego Potężnego, Potwornego Pana Siatkarza Kamila Semeniuka z zeszłorocznego finału LM. Życzę mu powrotu do tej wielkiej formy... oczywiście od 7 kwietnia 2023;)

EDIT: I jeszcze jedna ciekawostka: tyle się pisze, że WIlfredo taki koks i nie ma opcji, żeby ze dwóch-trzech asów serwisowych nie zdobył zagrywką w każdym meczu. A tu sobie wchodzi cały na biało Pan Środkowy David Smith i melduje się z czterema asami. Pozdrawiamy Leona i mamy nadzieję, że mu się dzisiaj nic złego nie przyśni;)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, o 22:48 przez salvatore399, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

No i co najzabawniejsze - kolejny finał zorganizowany pod Włochów, a teraz może w ogóle Włochów tam nie być. A nawet jak będą, to i tak śmieszna sytuacja. No, ale czemu się dziwić, jak od 2011 roku (koniec dominacji Trentino) wygrali LM zaledwie raz (Lube w 2019).

A Perugia z Leonem nie zagrała jeszcze ani razu w finale. Co więcej - nie zdobyła nawet Mistrzostwa Włoch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”