Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: troche zorientowany »

niech mnie ktoś oświeci jeśli nic nie wiem o transmisjach KMŚ w polskiej telewizji. Do tej chwili nic na ten temat się nie pisze i nie mówi. Może jest ktoś kto ma wiedzę w tym temacie.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: troche zorientowany »

Koleżanki i Koledzy, dla zainteresowanych dostępnością transmisji KMŚ informuję, że w reakcji na moją a może i na prośbę wielu innych kibiców z Polski FIVB zdjęła właśnie ograniczenia regionalne na transmisję w Polsce bezpośrednio ze strony welcome.volleyballworldtv.com . Oczywiście trzeba się zarejestrować i wykupić dostęp. Jednak i tak jest to lepsze niż brak jakiejkolwiek transmisji. Ponadto dostęp będzie do całej biblioteki relacji z możliwością odtworzenia. Ciekaw jestem czy taka decyzja tylko dotyczy Polski ale tego nie wiem.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: witalis99 »

troche zorientowany pisze:Koleżanki i Koledzy, dla zainteresowanych dostępnością transmisji KMŚ informuję, że w reakcji na moją a może i na prośbę wielu innych kibiców z Polski FIVB zdjęła właśnie ograniczenia regionalne na transmisję w Polsce bezpośrednio ze strony welcome.volleyballworldtv.com . Oczywiście trzeba się zarejestrować i wykupić dostęp. Jednak i tak jest to lepsze niż brak jakiejkolwiek transmisji. Ponadto dostęp będzie do całej biblioteki relacji z możliwością odtworzenia. Ciekaw jestem czy taka decyzja tylko dotyczy Polski ale tego nie wiem.
"Unfortunately this service is not available in your region."
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: troche zorientowany »

witalis99 pisze:
troche zorientowany pisze:Koleżanki i Koledzy, dla zainteresowanych dostępnością transmisji KMŚ informuję, że w reakcji na moją a może i na prośbę wielu innych kibiców z Polski FIVB zdjęła właśnie ograniczenia regionalne na transmisję w Polsce bezpośrednio ze strony welcome.volleyballworldtv.com . Oczywiście trzeba się zarejestrować i wykupić dostęp. Jednak i tak jest to lepsze niż brak jakiejkolwiek transmisji. Ponadto dostęp będzie do całej biblioteki relacji z możliwością odtworzenia. Ciekaw jestem czy taka decyzja tylko dotyczy Polski ale tego nie wiem.
"Unfortunately this service is not available in your region."
niestety poinformowałem zanim sprawdziłem funkcjonalność. rzeczywiście jest nadal problem. Już pisałem do FIVB ale nie wiadomo kiedy odpiszą. Jeśli jednak odblokują pozostanie oglądanie z odtworzenia pewnych meczów.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: troche zorientowany »

dla zakręconych jest inna opcja. najpierw należy wykupić abonament do ExpressVPN przelogować się na region np Ukrainy a potem zalogować na welcome.volleyballworld.com i wykupić subskrypcję. To już sprawdziłem i działa na 100%.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Lynn »

Trwa mecz Civitanova - Al Rayyan i jedynym włochem na parkiecie jest Juantorena i libero ;)

Edit: Lube wygrywa 3:0
Bieniu 6/8 w ataku, 1 pkt blokiem, 1 pkt w zagrywce.
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Oskar »

I ja też słówko o tym meczu, Al Rayyan dzielnie walczyło przez 2 sety, w 3 secie przy 3:2 na zagrywkę wszedł Rychlicki i zszedł przy 14:2 cały czas strzelając jak do kaczek :D
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: alcio333 »

W drugim z rozegranych spotkań Sada Cruzeiro pokazała, że wciąż ma patent na ekipę z Tatarstanu i pewnie pokonała Zenit Kazań 3:0(25-20,25-20,25-22). Liderem w brazylijskiej ekipie był Evandro(16 pkt). Swoje dołożyli również Isac i Conte. Po drugiej stronie najskuteczniejsi Mikhaylov i Sokolov zdobyli po 12 punktów.
meduza123
Posty: 347
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: meduza123 »

Bieniek w meczu z Sadą: 16 pkt (8/9 atak, 4 bloki, 4 asy) :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Świetnie było widać w tym meczu to, o czym mówił Leal kilka miesięcy temu - przyjęcie obecnie to mocno przeceniany parametr. ;) Bieniek sporo sobie pogra w tym sezonie, a przede wszystkim - na takim poziomie meczów w Zaksie by nie zagrał, kapitalne spotkanie jego i całej drużyny.

Civitanova ma pewne pierwsze miejsce (no, seta potrzebują dla formalności z Kazaniem) i finał (bo w półfinale Al-Rayyan), KMŚ to już autentycznie ostatnia prestiżowa impreza, której nie wygrał Bruno Rezende, a w której brał udział* (mistrzostwo Włoch i Brazylii, puchar Włoch i Brazylii, mistrzostwa stanowe, klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej, Liga Mistrzów, Igrzyska, MŚ, PŚ, mistrzostwa kontynentu, LŚ, Puchar Wielkich Mistrzów), tak że trzymam kciuki. :)

* nie wiem w czym jeszcze mógł grać
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

meduza123 pisze:Bieniek w meczu z Sadą: 16 pkt (8/9 atak, 4 bloki, 4 asy) :)
Bez dwóch zdań najlepszy występ Mateusza w dotychczasowej karierze w Lube i to we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. On i Leal byli wczoraj wyraźnymi liderami zespołu Fefe - drugi środkowy Civitanovy Simon właściwie dopiero w trzecim secie serią bardzo zagrywek, które ostatecznie pogrążyły jego były brazylijski zespół, zaznaczył swój udział w tym meczu. Całkiem przyzwoicie zaprezentował się rozgrywający kolejny cały mecz na ataku włoskiego zespołu Rychlicki, ale trzeba podkreślić, że większość trudnych piłek po stronie Lube tradycyjnie wędrowała w kierunku Leala, który również tradycyjnie nie zawodził. W dwóch pierwszych setach było to zresztą bardzo dobre i zaskakująco równe spotkanie. Oprócz Evandro w Sadzie świetnie prezentował się Perrin, który potrafił kończyć nawet bardzo trudne ataki na trójbloku Civitanovej. Po dwóch partiach Kanadyjczyk miał 12/16 w ataku, dopiero w trzeciej partii blok Lube znalazł na niego wreszcie patent.

W finale imprezy praktycznie na bank możemy spodziewać się powtórki pojedynku Civitanova-Sada, bo jeżeli chodzi o włoską drużynę to w fazie grupowej Lube został do rozegrania tylko mecz z Zenitem Kazań, a Sadzie mecz z Al-Rayyanem. Rosyjski zespół z którym zagra Lube prezentuje się na tej imprezie na razie wręcz żenująco słabo - wczoraj przegrali nawet pierwszego seta z katarskim zespołem 21:25, a III partii przy wyniku 23:23 od bronienia setbola uratował ich challenge. Najbardziej w Kazaniu zawodzą zagraniczne gwiazdy, na które najbardziej liczono - Sokołow z Ngapethem choć to niewiarygodnie brzmi w tym pierwszym przegranym secie potrafili skończyć do spółki 1 piłkę na 9. Na III i IV Werbow wystawił już zmienników jak Loran Alekno, Woronkow, Surmaczewski, Ziemczonok, którzy choć też nie pokazali jakiejś kosmicznej siatkówki, to mieli chociaż trochę animuszu i zapału do gry.
WysokiPortorykanczyk pisze:Świetnie było widać w tym meczu to, o czym mówił Leal kilka miesięcy temu - przyjęcie obecnie to mocno przeceniany parametr. ;)
A zdążyłeś obejrzeć już zapis spotkania? Ja może niezbyt uważnie ale go przeleciałem i mam wrażenie że nawet więcej niż połowa tych punktów Bienia z wczorajszego meczu zdobytych przez niego atakiem, to rozgrywane przez środek przez Bruno kontry, więc jeżeli chodzi o same punkty z pierwszej akcji, zaraz po przyjęciu zdobyte przez środkowych to takie akcje Bienia i Simona można pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Po stronie Sady gry przez środek we wczorajszym meczu było zresztą zauważalnie mniej - Fernando Cachopa bodajże raz uruchomił ze środka aż z czwartego metra bardzo efektownie Otavio, tak że ręce same składały się do oklasków, ale standardowo to nawet na kontrach większość piłek wędrowała na skrzydło, bądź do Evandro, bądź do Perrina, najrzadziej w sumie do Conte. Miało to jednak o tyle sens, że Simon jeżeli chodzi o tempo dochodzenie do skrzydła przy takim rozgrywającym jak Cachopa ma wyraźny problem z szybkością rozegrania.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kazań gra (z wyjątkami) żenująco słabo drugi sezon z kolei, coś tam chyba się wypaliło. Ale wstrzymałbym się z tak daleko idącymi opiniami, bo formuła tego turnieju jest lekko komiczna, więc można przegrać wszystkie mecze w grupie i skończyć z bilansem 1-4, a zając drugie miejsce na turnieju, można też go wygrać z ujemnym bilansem wygranych i przegranych meczów. :]

Za to na pewno Civitanova wygląda jak zespół, który idzie po swoje, wczoraj Sada grała naprawdę solidnie i miała w dwóch pierwszych partiach przewagę, ale ostatecznie popełniali zbyt dużo błędów - i nie byli w stanie odpowiedzieć tak efektywnym serwisem jak ten Cucine Lube. Wydaje się, że tylko Rychlicki może powstrzymać Civitanovę, fantastycznie się to ogląda: dużo środka, piorunujący szybki pipe, bardzo techniczna siatkówka - przy potężnej zagrywce i bloku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Kazań gra (z wyjątkami) żenująco słabo drugi sezon z kolei, coś tam chyba się wypaliło. Ale wstrzymałbym się z tak daleko idącymi opiniami, bo formuła tego turnieju jest lekko komiczna, więc można przegrać wszystkie mecze w grupie i skończyć z bilansem 1-4, a zając drugie miejsce na turnieju, można też go wygrać z ujemnym bilansem wygranych i przegranych meczów. :]
To może mieć nawet sens - trener Werbow zapowiadał niedawno, że styl gry Zenitu się zmienił i głównym atutem jego zespołu ma być teraz "wytrwała obrona". Więc im głębiej się teraz cofną, niżej w tabeli spadną, czy też mocniejsze dostanie wciry - w tym nawet i takie wciry jak w tym I secie wczorajszego meczu od Katarczyków, tym łatwiej i szybciej będą w stanie mistrzostwo w "wytrwałej obronie" osiągnąć. Kazań leży na Wołgą tak jak Wołgograd/Stalingrad - a taka tradycja zawsze zobowiązuje. :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Aranger »

Kompletnie nie jestem w temacie tego turnieju - mógłby mi ktoś powiedzieć, czy dzisiejszy mecz Lube z Zenitem jest z obu stron siatki o coś, czy dla kogoś to sparing ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Civitanova ma pewne pierwsze miejsce po wygraniu seta, Kazań gra o nic, chyba, że bardzo chcą grać z Cucine Lube w 1/2 - wtedy przy ich wygranej 3-0, szanse na 1. miejsce ma Sada jeżeli ogra do zera Katarczyków.

Mam pewne wątpliwości czy to się stanie. ;) Lube wygra seta i wypuści rezerwy, a Zenit nie będzie przeszkadzać.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Kompletnie nie jestem w temacie tego turnieju - mógłby mi ktoś powiedzieć, czy dzisiejszy mecz Lube z Zenitem jest z obu stron siatki o coś, czy dla kogoś to sparing ?
WysokiPortorykanczyk pisze:
Mam pewne wątpliwości czy to się stanie. ;) Lube wygra seta i wypuści rezerwy, a Zenit nie będzie przeszkadzać.
Zenit powinien powalczyć przynajmniej o honor, tylko że zdaje się na tym turnieju brakuje im armat.

W rosyjskiej telewizji zaczyna się transmisja (lepiej wybrać stream nr.2, choć nr 1 też działa) https://sport.debtv.ru/2018/07/match-igra.html

Bieniek już upolował zagrywką Michajłowa. :D

Trzy z rzędu asy Leala i 16:8 dla Lube w I secie.
WysokiPortorykanczyk pisze:
Mam pewne wątpliwości czy to się stanie. ;) Lube wygra seta i wypuści rezerwy, a Zenit nie będzie przeszkadzać.
Nie zgadłeś. Przy 18:8 dla Lube Werbow nie wytrzymał i pierwszy wypuścił rezerwowych zmieniając całą szóstkę :D
Ostatnio zmieniony 5 gru 2019, o 22:19 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Aershis »

Jak ktoś popatrzy na skład Kazania przez pryzmat tego, na jakim etapie kariery znajdują się obecnie poszczególni zawodnicy, to zrozumie, że nie ma nic dziwnego w żenującej grze tej drużyny.

Michajłow prime ma za sobą, do tego nie gra na swojej pozycji, Wolwicz to już nie jest ten sam środkowy co przed paru laty. Butko to też nie jest top na swojej pozycji, przeciętny libero, Konanow melodia przyszłości, ale to raczej nie będzie kaliber takiego Kurkajewa czy Jakowlewa. N'Gapeth w Kazaniu ogólnie gra tak sobie poza przebłyskami. W lidze w zasadzie równy poziom trzyma Sokołow, który tutaj gra tak sobie, a często ratować musi młody Woronkow.

Przespane co najmniej dwa okienka + błędne wybory.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Jak ktoś popatrzy na skład Kazania przez pryzmat tego, na jakim etapie kariery znajdują się obecnie poszczególni zawodnicy, to zrozumie, że nie ma nic dziwnego w żenującej grze tej drużyny.
Aershis - ale ten Zenit przegrał wczoraj I partię nawet z Katarczykami i naprawdę niewiele brakowało, aby przegrał też III seta i przegrywał z siatkarskimi no-name'ami z Kataru 1:2.

Przegrywanie w takim stylu z Lube - 25:12 w I secie też jednak trudno zrozumieć. Przecież za wyjątkiem Kononowa, Lorana Alekno i Lichoszertowa, wszyscy zawodnicy Zenitu, wliczając rezerwowych - jak Woronkow, czy Surmaczewski mają debiut w reprezentacji Rosji za sobą.

Na drugiego seta Lube wyszedł z D'Hulstem, Massarim, Kovarem, Anzanim i Diamatinim - tylko Rychlicki został z pierwszej szóstki - czyli Stan trafnie rozszyfrował co zrobi Fefe po wygraniu I partii. A Werbow wrócił do swojej pierwszej szóstki, najwyraźniej aby swoich chłopaków przełamać.

Rosyjscy komentatorzy spekulują, że nawet z rezerwami Lube może być ciężko, bo to lepsi siatkarze niż "gwiazdy" Al-Rayyan. :D
Jak pamiętamy zresztą Rychlicki zresztą w ubiegłym roku grał po sezonie w katarskim zespole i na mistrzostwach Azji rzeczywiście był ich największą gwiazdą i liderem. Na razie Lube B prowadzi z Zenitem A 10:7

Wreszcie obudził się z letargu Earvin - dobra seria czterech zagrywek Francuza i Zenit wychodzi na prowadzenie 10:12
Ostatnio zmieniony 5 gru 2019, o 22:45 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Aershis - ale ten Zenit przegrał wczoraj I partię nawet z Katarczykami i naprawdę niewiele brakowało, aby przegrał też III seta i przegrywał z siatkarskimi no-name'ami z Kataru 1:2.

Przegrywanie w takim stylu z Lube - 25:12 w I secie też jednak trudno zrozumieć. Przecież za wyjątkiem Kononowa, Lorana Alekno i Lichoszertowa, wszyscy zawodnicy Zenitu, wliczając rezerwowych - jak Woronkow, czy Surmaczewski mają debiut w reprezentacji Rosji za sobą.
Przecież ani Konanow, ani Loran Alekno, ani tym bardziej Lischoszertow to nie są gracze na poważne granie tylko co najwyżej bicie się o 8 miejsce w Rosji. Surmaczewski wyróżnia się jedynie zagrywką, Woronkow to spory talent, ale właściwie poza nim żadne rezerwowy to nie jest jakaś niewiadoma jaka wartość. Może jeszcze Ziemczonok, ale to też - zależy od dnia. ;)

Kazań potrzebuje reformy. Durny pomysł z tym Michajłowem, przeciętność na każdej pozycji poza atakiem i drugim przyjęciem[ale Femme fatale nie pasuje do tej drużyny więc gra jak gra], także strata seta z Katarczykami, gdzie dużo lepsze drużyny tracą sety w pojedynczych meczach, czy mocny oklep od najlepszej klubowej drużyny świata - niespecjalnie mnie dziwią.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

Teraz dla odmiany bardzo dobra seria na zagrywce Rychlickiego i Lube odzyskało dwupunktowe prowadzenie (18:16)
Aershis pisze:
Kazań potrzebuje reformy.
Wiesz, oni finansowo z takim Petersburgiem nawet na własnym podwórku nie mogą już rywalizować. Także brak Alekny na ławce trenerskiej oznacza, że dla zawodników dla których współpraca z najwybitniejszym rosyjskim trenerem mogła być magnesem, dla zmiany klubu i przejścia do Kazania, w tym momencie już takim atutem nie jest.

Podobno młodego Kononowa, o którym wspomniałaś, już w tym roku udało się zatrzymać tylko obietnicą, że dostanie szansę na grę w "6" Zenitu, bo tego lata koniecznie chciał zmienić klub. Chłopak co prawda nieźle prezentuje się w ataku, ma fantastyczne warunki fizyczne, ale na poziomie seniorskim nie radzi sobie na razie w bloku. Samojlenko i Lichoszierstow dawali by tu swojej drużynie pewnie więcej, ale obietnica wobec Kononowa jest obietnicą.

25:23 i Lube B wygrywa seta z Zenitem A

Po II partiach w Lube B: Rychlicki 5/10 (50% w ataku), Massari 4/8 (50%), Kovar 2/4 (50%)

W Zenicie Sokołow 6/14 (43%) Ngapeth 4/12 (33%), Michajłow 5/10 (50%)
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Re_soviaczka »

drukjul pisze:Przecież za wyjątkiem Kononowa, Lorana Alekno i Lichoszertowa, wszyscy zawodnicy Zenitu, wliczając rezerwowych - jak Woronkow, czy Surmaczewski mają debiut w reprezentacji Rosji za sobą.
Ja się tylko wtrącę, że Lichoszerstow też już w rosyjskiej kadrze grał. ;>
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

Re_soviaczka pisze:
drukjul pisze:Przecież za wyjątkiem Kononowa, Lorana Alekno i Lichoszertowa, wszyscy zawodnicy Zenitu, wliczając rezerwowych - jak Woronkow, czy Surmaczewski mają debiut w reprezentacji Rosji za sobą.
Ja się tylko wtrącę, że Lichoszerstow też już w rosyjskiej kadrze grał. ;>
Masz rację że on też był powoływany za kadencji Siergieja Szlapnikowa do szerokiej kadry, choć on jest akurat naturalizowanym Ukraińcem z występami w reprezentacji seniorów Ukrainy, więc jeżeli do sbornej powołany był choćby Butko, to dla Lichoszeristowa już miejsca nie było i nawet z tego powodu w reprezentacji Rosji zbyt wiele sobie nie pograł.

Nawiasem mówiąc w tych godzinach decydować się powinny losy zmiany certyfikatu na rosyjski Oreola Camejo.

12:25 dla Zenitu w III partii i Lube B prowadzi już tylko 2:1. Earvin w tej partii skończył bodajże wszystkie swoje ataki i według statystyk FIVB ma już 13 pkt na koncie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wolwicz, Butko, Michajłow - oni mają jeszcze kilka lat grania na światowym poziomie przed sobą, ale ... nie w Kazaniu. Już to kiedyś pisałem - Macerata raz sobie wygrała mistrzostwo Włoch, chyba w 2006 roku, trenerem był De Giorgi, w składzie: Miljkovic, Angel Dennis, Geric, Rodrigao, Corsano. Ale rok później ... Macerata nawet nie awansowała do playoffów i zajęła 10. miejsce w lidze. I nawet nie dlatego, że mieli jakieś problemy z kontuzjami, po prostu kompletnie zawalony po całości sezon. I nie dlatego, że ci gracze byli skończeni: Miljkovic wygrał kilka MVP po tamtym sezonie, Angel Dennis zmienił pozycję i kilka lat wymiatał, Rodrigao też zdobył jakieś medale olimpijskie jako podstawowy środkowy: ale w tym konkretnym składzie, ta drużyna już nie funkcjonowała.

I podobnie jest z Kazaniem, tylko aż do przesady, bo oni wygrali kilkukrotnie wszystko co jest do wygrania.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: troche zorientowany »

do bardzo sensownego artykułu pani Justyny Żółkiewskiej w dzisiejszych aktualnościach strony siatka.org dodałbym jeszcze jedno. Pazerność działaczy FIVB na kasę odbiła im się czkawką. Weźmy np Polskę. Żadna stacja telewizyjna nie była zainteresowana wykupieniem transmisji KMŚ od FIVB i skończyło się na tym, że Polska po naszej interwencji dostała pełny dostęp do FIVB welcome.volleyballworld.tv. Nie wiem czy nie zrobiła to również odnośnie innych krajów by w ogóle ktoś ją oglądał. Zupełnie inaczej wyglądałyby te zawody organizowane np raz na 4 lub na 2 lata ale w latach niezbyt przeciążonych kalendarzowo. Tym sposobem zainteresowanie spada wraz z prestiżem. No ale w FIVB jak się popatrzy na skład osobowy zarządu to tylko "leśne dziadki" nastawione na zysk do śmierci . Słowa o popularyzacji dyscypliny to tylko zasłona dymna działaczy. Liczy się tylko kasa!!!
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

W rosyjskiej telewizji rozpoczyna się I półfinał Zenit - Sada (na tej stronie dwa działające streamy do wyboru, ale stream nr 2 moim zdaniem lepszym wyborem -> https://sport.debtv.ru/2018/07/match-igra.html)

25:21 dla Sady w I secie, pomimo bardzo dobrej gry w tej partii Sokołowa (7/10 w ataku). Earvin skończył 2/3 ataków, niestety dla zespołu Werbowa dziś Michajłow nie potrafi odpalić na lewym skrzydle - tylko 1 atak skończony na 5.

W Cruzeiro wszyscy skrzydłowi na razie grają dobrze i równo - Evandro 4/4 = 100% na ataku, Conte 4/6, Perrin 2/3.

Oba zespoły mają dziś, przynajmniej do tej pory, całkiem niezłe przyjęcie - w I secie mieliśmy tylko jednego asa serwisowego Perrina.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Aranger »

Fernando bardzo może się podobać.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: drukjul »

25:22 - II set również dla brazylijskich "sadystów", więc jeżeli Zenit nie znajdzie jakiś ukrytych rezerw i nie zacznie grać o klasę lepiej niż dotychczas zapowiada się powtórka z rozrywki z pierwszego spotkania
Aranger pisze:Fernando bardzo może się podobać.
Może. :D William Arjona junior.

Zresztą przecież Cachopa Arjonę dość długo z boku kwadratu w Sadzie podpatrywał i miał się od kogo uczyć. Swoista sztafeta.

Kapitalna ostatnia akcja meczu, Cachopa broniąc piłki na trzecim-czwartym metrze po drugiej stronie wystawił na tyle precyzyjnie do Evandro, że ten atakiem blok-aut zakończył mecz. Nawet komentator rosyjskiej telewizji musiał przyznać, że to fantastyka.

Sada Cruzeiro wygrywa z Zenitem Kazań 3:0 (25:21 25:22 25:23) i zgodnie z przewidywaniami zmierzy się tam z włoską kuchenką

statystyki http://clubworldchampionships.2019.men. ... 20rus/post

Facundo Conte dziś liderem Sady - 16 pkt i 14/19 (74%) w ataku, choć Earvin Ngapeth wcale mu dziś specjalnie nie ustępował - 17 pkt i 15/21 (71%) w ataku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Fernando od lat ma reputację najbardziej utalentowanego młodego brazylijskiego sypacza, więc to, że wchodzi na światowy poziom po sezonie na kadrze i regularnym graniu w lidze, nie jest wielką sensacją. Coś a'la Fabian, gdzie najpierw miał reputację złotego dziecka polskiej sypy i następcy Zagumnego (i to od czasów gdy miał 17-18 lat), potem jego rozwój nie był taki harmonijny - ale na koniec tym następcą de facto się stał.

W mocnej formie jest Sada, kręcą świetne procenty w ataku, w tych dwóch setach z Civitanovą też byli w stanie w ataku grać na podobnym poziomie - ciekawe jak będzie w finale, jeżeli siądzie im zagrywka, albo nie siądzie Kubańczykom i Polakom. :P
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Lynn »

Lube - Al Rayyan 3:0

Bieniu 3/5 w ataku, 0 bloków, 3 asy
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2019

Post autor: Nagor »

Gdzie obejrze mecz Lube z racji, ze dzis w pls posucha?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”