Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Ten kto bacznie zwraca uwagę na pracę sędziów wie, iż Loderus ma długą listę wpadek.Raz nawet dokonał precedensu - użył video-powtórki w meczu Serbia - Brazylia w 2009 roku.
\
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: adi_tiger »

hugo pisze:Ten kto bacznie zwraca uwagę na pracę sędziów wie, iż Loderus ma długą listę wpadek.Raz nawet dokonał precedensu - użył video-powtórki w meczu Serbia - Brazylia w 2009 roku.
Moze teraz sie mści za tą akcję że został zdjęty ze słupka? ;D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Do dziś pamiętam akcję za "2" w wykonaniu Loderusa podczas finału ME 2011
\
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Klawy »

Dajcie linka z meczem tylko nie z tvp, bo coś mi nie chce działać.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

fromsport.com tam masz kilka
\
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Klawy »

hugo pisze:fromsport.com tam masz kilka
Dzięki :)
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hubert »

Mi się wydaje, że pierwsze miejsce w grupie jest bardziej dalej niż bliżej.
Wygrywając z Australią i Wielką Brytanią po 3:0 mamy:
12 punktów, sety 13 do 4 czyli ratio 3.25, punkty cholera wie ale zakładam, że średnio sety powygrywamy do 20 i będziemy mieli
418 do 348 czyli ratio 1.201.
Sęk w tym, że Bułgaria gra z Włochami po nas i jeżeli Włosi nie będą mieli szans na wygranie grupy to będzie im wisieć czy
wyjdą na 2 czy 3cim bo będzie i tak losowanie. A szans nie mają na pierwsze bo setami do nas mogą dojść ale mają ratio małych punktów bardzo niskie.
Aby wyjść z pierwszego miejsca musiałoby się stać:
- Bułgaria traci punkt z Argentyną
albo
- Włosi zdobywają przynajmniej punkt z Bułgarią
albo
- Bułgaria straci seta z Argentyną i przegra 0:3 lub 1:3 z Włochami kończąc ze stosunkiem setów 14:5 (2.6) i są za nami.

Najlepiej jakby jutro Argentyna ugrała 2 sety i sprawa jest rozstrzygnięta.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

hubert pisze:Aby wyjść z pierwszego miejsca musiałoby się stać:
- Bułgaria traci punkt z Argentyną
albo
- Włosi zdobywają przynajmniej punkt z Bułgarią
albo
- Bułgaria straci seta z Argentyną i przegra 0:3 lub 1:3 z Włochami kończąc ze stosunkiem setów 14:5 (2.6) i są za nami.

Najlepiej jakby jutro Argentyna ugrała 2 sety i sprawa jest rozstrzygnięta.
Pojutrze, gwoli ścisłości ;) Tak czy siak... ja dalej jakoś nie wierzę w Bułgarię i w to, że są mocni. 3:1 z nami to raczej nasza wpadka niż jakiś ogromny postęp Bułgarów. Nie zdziwię się, jak Argentyna z nimi wygra.


PS. Pytanko odnośnie Brazylii i trwającego obecnie meczu: jaki jest sens wpuszczania Ricardo na zagrywkę? To jest częsta zmiana, a nie jakaś jednorazowa. Pytam, bo float tego zawodnika jeszcze chyba ani razu nie zaskoczył przeciwnika... w żadnym z dotychczasowych meczów. Przynajmniej ja takiego meczu nie pamiętam.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hubert »

Racja "pojutrze". Ten dzień przerwy dłuży mi się strasznie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Hubert, dzięki za rozrysowanie wszystkiego.

Co do meczu: wscieklam się przy błędzie sędziego,zwłaszcza,ze był najbliżej na świecie tej antenki, a poza tym, ja właśnie pamietam,jak został wezwany ze swojego slupka. No i ogólnie kibicuje Amerykanom. ale w końcu jakaś fajna, dobra siatkówka. Szkoda,ze Szyszko nie wychwycil, co się dzieje u Brazylijczyków, skoro mówi,ze ma jakaś znajomość portugalskiego. Może ktoś wie?
Życzę Amerykanom medalu, ale brązowego, bo marzy mi się wygranie finału z Rosja :D
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: azsiak88 »

Obstawiam, że Bułgaria wtopi coś z Argentyną skoro męczyli się tak dziś z potencjalnym słabeuszem.

Obserwując, mieliśmy parę miesięcy temu świetny blok a nie było zagrywki. Chyba wolałbym teraz ten blok, bo dzięki wyblokom są kontry albo bezpośrednio zdobyte punkty, a z zagrywki przy dobrych wiatrach 6 ptk w całym meczu to rarytas o ile nie trafią się świetnie przyjmujący. Tak więc, jeżeli chcemy coś ugrać to blok musimy bezapelacyjnie poprawić.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
maurycy88-88
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2011, o 14:36
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: maurycy88-88 »

hubert pisze: Aby wyjść z pierwszego miejsca musiałoby się stać:
- Bułgaria traci punkt z Argentyną
albo
- Włosi zdobywają przynajmniej punkt z Bułgarią
Nie zgadzam się z tym, ponieważ wg tej wyliczanki Bułgaria traci dwa punkty a musi stracić trzy punkty w meczach z Argentyna oraz Włochami, by Polska zajęła pierwsze miejsce. A zamiast "albo" powinno być "i". Chyba, że coś źle rozkminiam?
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: arbas »

Bułgaria musi przegrać za i tyle - jeśli wygrają oba mecze obojętnie w jakim stosunku setów to wychodzą z pierwszego miejsca bo najpierw liczą się zwycięstwa.
daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: daria-p-20 »

Wszystko zależy moim zdaniem od Italii, jeśli zagrają z Bułgarią na 100% to powinni wygrać, jeśli odpuszczą to nic nie poradzimy, teraz już niestety nie wszystko zależy od nas. Moim zdaniem Bułgarię nie stać na granie na takim poziomie jak z nami, to był ich najlepszy mecz od dłuższego czasu.
maurycy88-88
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2011, o 14:36
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: maurycy88-88 »

A ja stawiam na Argentynę, że ta sprawę już rozstrzygnie, bo jak grali pierwszym składem z Bułgaria w tegorocznej LŚ, to z nimi wygrywali.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Rewelka. Pod koniec Brazylia była już skrajnie zdesperowana (ta akcja, gdzie dwóch się rzuciło do ataku, a potem uderzenie w blok), pewnie odedzwały im się w głowach chińskie demony. No i potwierdza się stara prawda. Igrzyska = dobra forma Amerykanów.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: akukuk »

Gra Amerykanów robi duże wrażenie. Na pewno są groźni i dla mnie to aktualnie główny faworyt do zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie. Zatem bardzo prawdopodobne jest to, że jeśli nasza reprezentacja nie wygra grupy, to spotkamy się już w ćwierćfinale z Rosją bądź Brazylią. Jest więc o co walczyć. Tylko (jak już wyżej wspomniano) teraz już nie wszystko zależy od nas niestety.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2012, o 22:20 przez akukuk, łącznie zmieniany 2 razy.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: majonez »

maurycy88-88 pisze:A ja stawiam na Argentynę, że ta sprawę już rozstrzygnie, bo jak grali pierwszym składem z Bułgaria w tegorocznej LŚ, to z nimi wygrywali.
Mecz meczowi nierowny i nie radze sugerowac sie meczem sprzed roku ;)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hubert »

Racja"i" powinno być, czyli 3 punkty muszą stracić.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Mate »

Wyśmienita gra Amerykanów. Dawno nie widziałem w takiej formie Stanleya. Bomba na ataku, bomba na zagrywce. Jak zwykle w sezonie reprezentacyjnym USA pokazały grę obronną najwyższej próby.
Jeżeli chodzi o Brazylię to widać konflikt wewnątrz. Szczerze powiedziawszy to nigdy żaden pan ze sztabu szkoleniowego Brazylii, oprócz Rezende i jego asystenta, nie rzucał mi się w oczy, a podczas dzisiejszego meczu krzyczał niczym Bernardo. Chyba mały konflikt pokoleniowy lub wpływ osoby Ricardo na innych zawodników.
Turniej nabiera mocnych rumieńców. Brazylia pokonana(w 2006 na MŚ też przegrali jeden mecz, ale nie widać było jakichkolwiek rys), Bułgaria bez Mateja gra na wysokim poziomie. Czekam z dużą niecierpliwością na pojedynki: Włochy - Bułgaria i Rosja - USA.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Pendriu »

Mecz USA-Brazylia oznajmił, że Amerykanie trafili z formą. Pokuszę się o stwierdzenie, że był to najlepszy zespół, który wyszedł w dotychczasowych meczach w obu grupach. Zastanawiam się jednak czy Amerykanie potrafili zbudować tak wysoką formę od LŚ, czy ich bardzo dobra postawa wynika z gorszej gry rywali. Myślę, że mecz z Rosją wiele nam wyjaśni.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Pendriu pisze:Mecz USA-Brazylia oznajmił, że Amerykanie trafili z formą. Pokuszę się o stwierdzenie, że był to najlepszy zespół, który wyszedł w dotychczasowych meczach w obu grupach. Zastanawiam się jednak czy Amerykanie potrafili zbudować tak wysoką formę od LŚ, czy ich bardzo dobra postawa wynika z gorszej gry rywali. Myślę, że mecz z Rosją wiele nam wyjaśni.
Wiele wskazuje, że to co z mozołem budowali cały ten sezon udało się i forma przyszła właśnie wtedy kiedy powinna. Wątpię aby cokolwiek (więcej) wyjaśnił mecz USA - Rosja, szczególnie po gładkiej porażce Rosji z Brazylią.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: niepoinformowany »

Nie chce mi się teraz przekopywać do postów o braku w statystykach Ruciaka..

Tymczasem po trzecim dniu turnieju jest sklasyfikowany na 22. miejscu wsrod zagrywających, prowadzi Kurek ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Ejpok »

Witam,

Jeśli USA zagra tak przeciwko Rosji, jak przeciwko Brazylii, to powinni gładko wygrać, przez co Rosja może wylądować na miejscu trzecim, lub czwartym jeśli będą chcieli uniknąć Polaków którzy pewnie zajmą ostatecznie miejsce 2:) Ciekawe czy trenerzy myślą nad kombinowaniem... Z jednej strony to zrozumiałe, a z drugiej skoro zajmują 3cie miejsce w grupie to może warto z nimi walczyć?
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Pendriu »

dreamer pisze:
Pendriu pisze:Mecz USA-Brazylia oznajmił, że Amerykanie trafili z formą. Pokuszę się o stwierdzenie, że był to najlepszy zespół, który wyszedł w dotychczasowych meczach w obu grupach. Zastanawiam się jednak czy Amerykanie potrafili zbudować tak wysoką formę od LŚ, czy ich bardzo dobra postawa wynika z gorszej gry rywali. Myślę, że mecz z Rosją wiele nam wyjaśni.
Wiele wskazuje, że to co z mozołem budowali cały ten sezon udało się i forma przyszła właśnie wtedy kiedy powinna. Wątpię aby cokolwiek (więcej) wyjaśnił mecz USA - Rosja, szczególnie po gładkiej porażce Rosji z Brazylią.

dreamer
Dobrze wiemy, że mecz meczowi nierówny i nie wiadomo jaką Rosję zobaczymy w meczu z Amerykanami.

P.S. Może ktoś napisać drogę USA do złota z Pekinu ? Nie pamiętam już, a w necie coś nie mogę wyszukać

[Od moderatora] http://link.siatka.org/205 i http://link.siatka.org/1xk
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: KChudz »

Pendriu pisze: P.S. Może ktoś napisać drogę USA do złota z Pekinu ? Nie pamiętam już, a w necie coś nie mogę wyszukać
Wygrali wszystkie mecze. :o
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Arff »

Swoją drogą, mamy niemal identyczną grupę, co USA w Pekinie :D Wcześniej nie zwróciłem uwagi... mamy tylko innego gospodarza, inna drużyna awansowała z Ameryki Płd. (zamiast Wenezueli Argentyna) i inna drużyna awansowała z Azji(Australia zamiast Japonii), czołówka jednak się zgadza :)

A USA ma taką samą grupę jak my w Pekinie... zamiast Egiptu jest Tunezja :D

Wygląda więc na to, że zamieniliśmy się miejscami z USA :) A więc jak? USA przegrywa w ćwierćfinale z Włochami po 5ciosetowych horrorze, a my wygrywamy złoto? :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek60 »

Tutaj jest wszystko możliwe - będzie decydowała dyspozycja dnia. Nie skreślałbym absolutnie Brazylii i nie gloryfikował USA. Bułgarzy inaczej podejdą do meczu z Argentyna niż Australią i według mnie wygrają bez problemu. Włosi nie będą "żyłować się" w meczu z Bułgarią, ponieważ jest im to zupełnie nie na rękę ( lepiej aby to Polacy ograli Rosję lub Brazylię). Italia zachowa wszystkie siły na ćwierćfinał - oni jeszcze nie zagrali tutaj dobrego meczu ale są w stanie to zrobić w tym najważniejszym momencie. Z duetu Rosja/ Brazylia wybieram niedźwiadka - który wcale nie musi przegrać z USA.... i bardzo ucieszę się, jeżeli w 1/4 nie będziemy grać z Grozerem:) pzdr
lopseret
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2008, o 11:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: lopseret »

USA miały w meczu z BRA aż 50 obron, my w meczu z ARG tylko 20.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Właśnie miałem o tym pisać, że Amerykanie zaczynają bronić tak jakby od każdej piłki zależała przyszłość ich kraju. Jak dla mnie są zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”