Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: Odp: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kurczak »

Aranger pisze:A orientuje się ktoś, dla jakich nacji transmisja od FIVB na Youtube nie jest zablokowana ?
Nie znam pełnej listy, ale oglądam przez słowackie proxy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: hubert »

Najważniejsza zmiana to na pozycji rozgrywającego. Drzyzga gra szybciej od Łomacza. Dlaczego gra praktycznie Łomacz ? Ano dlatego, że na przestrzeni ostatniego roku, półtora Drzyzga ma problem z powtarzalnością wystaw. Ostatnio jednak Łomacz także a to pół metra nie w tę stronę a to nie to tempo itp. a Drzyzga dzisiaj dobrze. Oby tak dalej. Kolejne mecze będziemy zaczynać Łomaczem bo on był zgrywany z pierwszą szóstką. Jednak w perspektywie Igrzysk to mam nadzieję na Drzyzgę.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: jupi_1991 »

Jestem pod wrażeniem gry Chińczyków.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: FLPman »

Jeszcze prościej w wyszukiwarce na Youtube wpisać np. Japan China i w filtrach wyszukiwania wybrać "na żywo", znajdziemy masę transmisji bez blokad regionalnych, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=eMFs4zSjWuc
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: orw3ll »

W 2 secie Chińczycy nic nie grają jak na razie, a przegrywają tylko 1 punktem na pierwszej przerwie technicznej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: StanLee »

Pamiętajcie, kto zawsze bronił Konarskiego. ;)
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: szatow »

Swoją drogą świetne gra Ishikawa, a ogląda się go jeszcze lepiej. Szkoda, że to nie on chce być Polakiem.
Btw. Kadziewicz mówi jakby Kubiak już był w Japonii, więc sprawa chyba przesądzona niestety, szkoda.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: reeman »

szatow pisze:Swoją drogą świetne gra Ishikawa, a ogląda się go jeszcze lepiej. Szkoda, że to nie on chce być Polakiem.
Btw. Kadziewicz mówi jakby Kubiak już był w Japonii, więc sprawa chyba przesądzona niestety, szkoda.
Po tym turnieju to może być problem, bo Kubiak cieniutki
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Brawo! Jestem zaskoczona, nie spodziewałam się zwycięstwa, a już zwłaszcza takiego! Wow!
Meczu niestety nie widziałam nad czym ubolewam. Podobno Konarski show (chociaż Kurek w ataku grał dobrze mimo padaki zespołu). Cieszy mnie to, mam nadzieję że Dawidowi sezon rozegrany w ZAKSIE pod okiem świetnego trenera i zdobyte mistrzostwo kraju sporo dały, że zwiększyły też jego pewność siebie. Drzyzga też podobno rozegrał bardzo dobry mecz i to również mnie cieszy. Facet ma potencjał, teraz tylko trzeba chęci, ciężkiej pracy i pokory.
Możdżonek powinien grać w wyjściowym składzie.

A do kolegi wyżej - Kubiak taki cieniutki, że dzisiaj uzyskał 50% w ataku i najlepiej przyjmował w naszym zespole. :]
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ursula127 »

no właśnie :( Koleżanka nie oglądała meczu i ocenia wyłącznie po statystykach i wtedy wychodzą takie kwiatki
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: compact »

Dobry Boże, oby Nowakowski się ogarnął do IO i obyśmy nie musieli oglądać tam Kłosa.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Lineczka »

ursula127 pisze:no właśnie :( Koleżanka nie oglądała meczu i ocenia wyłącznie po statystykach i wtedy wychodzą takie kwiatki
Statystyki też coś mówią o grze zawodnika - najlepsze przyjęcie w drużynie, 50% w ataku chyba nie kwalifikuje się pod określenie cienizna?
kibic_siatki
Posty: 2607
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kibic_siatki »

Dzipan nie skopiował naszego porannego wyczynu i przegrał z Czajna gładko 3:0. Chińczycy prezentują siatkówkę bardzo europejską: mocno w ataku (ze środka?!!) i bloku, a słabo w obronie i organizacji kontry (czasami bardzo nieporadnie). W sumie to raczej dobrze dla nas- trzeba ich tylko od początku mocno przycisnąć we wtorek w południe.
Co do naszego meczu (nie miałem czasu go wcześniej skomentować): fajnie, że wyciągnęli do końca mimo, że tragicznie wyglądało przyjęcie przez 2 sety. Widziałem zdenerwowanie trenera Tille w połowie 3 seta, mimo dość pewnego prowadzenia. Zniknęła wtedy im przewaga w postaci zagrywki- głównie Le Roux, a indywidualne popisy francuskich siatkarzy przestały wchodzić. Francuzi mają duże problemy z kondycją: jak nie uda im się szybko wygrać, to mają problem, bo zmiennicy są mało efektywni. Odwrotnie u nas- forma i przydatność obydwu 6 niewiele się różni. Co może martwić w kontekście następnych meczów: słaba forma Zatorskiego i Kubiaka. Zati ma opinię, że świetnie przyjmuje- jak na razie tego nie potwierdza w tym turnieju: i wczoraj i dziś masa błędów w tym elemencie, a o obronie już nie wspomnę (zresztą nie słynie ze zbyt dobrej). Kubiak z normalnie wystawionych piłek 2/3 kiwa, o czym już chyba wszyscy przeciwnicy już wiedzą. Jego gra przypomina Wlazłego z 2 ostatnich sezonów- bardzo miękko w ataku: na zasadzie "a może wpadnie". Jest szansa, ze może się ogarnie.Mam nadzieję, że Mika pojawi się na boisku, kiedy będzie taka możliwość- czy np. z Iranem. Pozytywnie zaskoczył dzisiaj Konarski- tak dobrej gry po zawodniku do którego przyczepiła się opinia "wejście na poprawę bloku" trudno było się spodziewać. Kurek do momentu swojego zejścia też prezentował się najlepiej z całego zespołu. Buszek poziomem dostosowuje się do reszty: jak gramy dobrze to i ja tak potrafię. Najlepiej wypadł na zagrywce.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: qtp »

compact pisze:Dobry Boże, oby Nowakowski się ogarnął do IO i obyśmy nie musieli oglądać tam Kłosa.
Będzie ciężko...
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: meduza123 »

kibic_siatki pisze:Dzipan nie skopiował naszego porannego wyczynu i przegrał z Czajna gładko 3:0. Chińczycy prezentują siatkówkę bardzo europejską: mocno w ataku (ze środka?!!) i bloku, a słabo w obronie i organizacji kontry (czasami bardzo nieporadnie). W sumie to raczej dobrze dla nas- trzeba ich tylko od początku mocno przycisnąć we wtorek w południe.
Co do naszego meczu (nie miałem czasu go wcześniej skomentować): fajnie, że wyciągnęli do końca mimo, że tragicznie wyglądało przyjęcie przez 2 sety. Widziałem zdenerwowanie trenera Tille w połowie 3 seta, mimo dość pewnego prowadzenia. Zniknęła wtedy im przewaga w postaci zagrywki- głównie Le Roux, a indywidualne popisy francuskich siatkarzy przestały wchodzić. Francuzi mają duże problemy z kondycją: jak nie uda im się szybko wygrać, to mają problem, bo zmiennicy są mało efektywni. Odwrotnie u nas- forma i przydatność obydwu 6 niewiele się różni. Co może martwić w kontekście następnych meczów: słaba forma Zatorskiego i Kubiaka. Zati ma opinię, że świetnie przyjmuje- jak na razie tego nie potwierdza w tym turnieju: i wczoraj i dziś masa błędów w tym elemencie, a o obronie już nie wspomnę (zresztą nie słynie ze zbyt dobrej). Kubiak z normalnie wystawionych piłek 2/3 kiwa, o czym już chyba wszyscy przeciwnicy już wiedzą. Jego gra przypomina Wlazłego z 2 ostatnich sezonów- bardzo miękko w ataku: na zasadzie "a może wpadnie". Jest szansa, ze może się ogarnie.Mam nadzieję, że Mika pojawi się na boisku, kiedy będzie taka możliwość- czy np. z Iranem. Pozytywnie zaskoczył dzisiaj Konarski- tak dobrej gry po zawodniku do którego przyczepiła się opinia "wejście na poprawę bloku" trudno było się spodziewać. Kurek do momentu swojego zejścia też prezentował się najlepiej z całego zespołu. Buszek poziomem dostosowuje się do reszty: jak gramy dobrze to i ja tak potrafię. Najlepiej wypadł na zagrywce.
A ja mam nadzieje, że wygramy z Japonią i Chinami i Mateusz nie pojawi się na boisku, a szybko dostanie ten swój zastrzyk czy tam co potrzeba i urlop. Lepiej teraz niech odpoczywa niż potem gdy już trzeba będzie szykować formę. To samo myślę o Kurku, Kubiaku może też Zatorskiemu odpoczynek się przyda. Za to mecze bardzo przydadzą się Nowakowskiemu, Bieńkowi czy Drzyzdze i mam nadzieje, że nasi trenerzy nie będą walczyć pierwszym składem o wygraną w turnieju.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: meduza123 »

qtp pisze:
compact pisze:Dobry Boże, oby Nowakowski się ogarnął do IO i obyśmy nie musieli oglądać tam Kłosa.
Będzie ciężko...
Skoro ma jechać 3 środkowych to tak naprawdę tutaj będzie najciekawsza rywalizacja. Sam Antiga mówi, że Nowakowski to nasz najlepszy środkowy - może zagrać tutaj np. 3 ostatnie mecze i całą LŚ i może wróci do formy. Bieniek to odkrycie Antigi, najlepiej zagrywający środkowy, wytrzymujący kluczowe mecze, wysoki i młody z potencjałem. Nie wyobrażam sobie braku MM na IO, gościu daje niesamowicie dużo na boisku, mega inteligencja i wyczucie, dzisiaj odczytywał Toniuttiego, czego niestety o Bieńku i Kłosie powiedzieć nie można. Może Lemańśki jeszcze dostanie szanse w LŚ i jakby ją wykorzystał to mamy ciekawie.

Kłos irytuje. Zagrywki zepsute, a potem już mega bezpieczne. W ataku tylko w środek boiska, kilka skończył ale kilka też baboli, brakuje mi kierunków w uderzeniach. Na bloku go nie ma, tzn. bardzo mało, oczywiście 1-2 bloki na mecz złapie ale mało wybloków, czytanie gry też bez szału
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Zastrzyk dostanie dopiero w Polsce i pewnie nie zagra w Lś aż do F6 moim zdaniem
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: hardy »

compact pisze:Dobry Boże, oby Nowakowski się ogarnął do IO i obyśmy nie musieli oglądać tam Kłosa.
Wtedy będzie grał Nowakowski i Kłos
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ldz »

też mnie zastanawia, co musi zrobić Kłos, żeby nie załapać się dalej. Naprawdę, wolałabym Wronę, on chociaż blokuje.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Kłos będzie wchodził do obrony przecież, dzisiaj wyciągnął pięknie przy setowej Gapeta.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Witam znawców i pasjonatów siatka.org. Niestety nie dane mi było śledzić rozgrywek turnieju kwalifikacyjnego w Japonii z udziałem naszych orłów, oraz ich tryumfów, ale widzę, że są już 2 wygrane mecze z białasami, czy to nam daje kwalifikację, jedziemy na Igrzyska czy co jeszcze musimy zrobić?

Przed startem czytałem że wystarczy jeden wygrany mecz z Francą czy Kanadą lub Iranem, to jak?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Aranger »

sb.slav pisze:Witam znawców i pasjonatów siatka.org. Niestety nie dane mi było śledzić rozgrywek turnieju kwalifikacyjnego w Japonii z udziałem naszych orłów, oraz ich tryumfów, ale widzę, że są już 2 wygrane mecze z białasami, czy to nam daje kwalifikację, jedziemy na Igrzyska czy co jeszcze musimy zrobić?

Przed startem czytałem że wystarczy jeden wygrany mecz z Francą czy Kanadą lub Iranem, to jak?
Pokonaliśmy dwóch z trzech najtrudniejszych rywali na tym turnieju, więc teraz awans jest już na wyciągnięcie ręki, nie można się tylko potykać na reprezentacjach dosyć zdecydowanie słabszych od nas (na papierze).
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kliki »

ursula127 pisze:no właśnie :( Koleżanka nie oglądała meczu i ocenia wyłącznie po statystykach i wtedy wychodzą takie kwiatki
No właśnie koleżanka pewnie oglądała CAŁY i widziała, że Kubiak od powrotu trzymał chłopakom przyjęcie, biorąc na siebie co się tylko dało. Od powrotu grał dobrze, a w tb bezbłędnie, no i sprytnie. W końcu wrócił stary Kubiak, ale wrócił kiedy trzeba na szczęście, bo te jego niektóre akcje z tb były świetne. Najbardziej cieszy gra Drzyzgi, który co najważniejsze (olaboga) rozgrywał dokładnie do atakującego. I przypomniał sobie, że flotem to nic nie zdziała. No i to, że może teraz Stefan nie będzie się bał wystawić Konarskiego przeciw Wenezueli i Australii..
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: orw3ll »

Nawet 2 kolejne zwycięstwa nie dadzą nam pewnego awansu (przy założeniu, że jakieś 3 zespoły będą dostarczycielami punktów dla reszty zespołów oprócz Polski).
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

To, że Mika nie wszedł to głoś rozsądku. Ale chłopaki grali do końca i raczej nie kalkulują z kim wygrać tylko chcą wygrać z każdym następnym.
radix49
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: radix49 »

Ktoś ogląda relacje na YT z kanału FIVB? Dzisiejszy mecz z Francja komentował jakiś Amerykanin. Nawet często mówił "Polska" zamiast Poland i dużo nazwisk wymawiał poprawnie, ale przy nazwisku Drzyzga, no to dał czadu. :D
kanimo

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kanimo »

Czlowiek wyjedzie na dzien z kawalkiem a juz tyle stron nastukaliscie ;)

Dzieki wszystkim co pisali komentarze i szczegolnie Noworocznemu za sprawozdanie. Jakbym widziela .

Wlasnie ogladam z odtworzenia Polska-Francja ale po pierwszym secie peklam i sprawdzilam wynik. To juz jednak nie te emocje no i ponarzekac na te serwisy w Grebennikowa nie ma przed kim. Jeszcze czekaja mnie komentarze i bede na biezaco.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2016, o 19:17 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

lobmar pisze:Czyli Zaksa dzisiaj rządzi,najpierw we Francji teraz po naszej stronie.
No, ale wszystko, co dobre, zaczęło się od wejścia na boisko resoviaka. A potem drugiego. Słabo natomiast wypadła Skra - jeden się nie wyróżniał a drugi przyjęcie w buraki.

(-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kanimo »

Brawo dla Antigi za odwage. Juz balam sie, ze Mika bedzie gral az padnie. A widze nowe twarze. :D
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kliki »

radix49 pisze:Ktoś ogląda relacje na YT z kanału FIVB? Dzisiejszy mecz z Francja komentował jakiś Amerykanin. Nawet często mówił "Polska" zamiast Poland i dużo nazwisk wymawiał poprawnie, ale przy nazwisku Drzyzga, no to dał czadu. :D
And Polska survive ! :D
hah no, na początku jeszcze próbował "Dseska" a potem już przeszedł na "Dreszka" :] ale liczą sie checi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”