Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: daria-p-20 »

Możdżon juz brał normalnie udział w zajęciach i kilka dni wolnego wyszło mu na dobre :)
z iglaszyte.pl, czyli Możdżonek już wraca do gry.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Jest oficjalna 12tka Brazylijczyków. Bez żadnych niespodzianek.
rozgrywający: Bruninho (1) i Ricardinho (17)
przyjmujący: Giba (7), Murilo (8), Thiago Alves (11) i Dante (18)
atakujący: Leandro Vissotto (6) i Wallace (4)
środkowi: Sidão (5), Rodrigão (14) i Lucão (16)
libero: Serginho (10)
(w nawiasach numery zawodników)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Jak myślicie, czy drużyny Australii i Wielkiej Brytanii w naszej grupie, oraz Tunezja w grupie B, mają czego szukać na tych igrzyskach?
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kassandra »

Wojtek pisze:Jak myślicie, czy drużyny Australii i Wielkiej Brytanii w naszej grupie, oraz Tunezja w grupie B, mają czego szukać na tych igrzyskach?
wiadomo, że WB nie przeszłaby żadnych kwalifikacji nawet do ME, ale prawo gospodarzy jest jakie jest. Australia czy Tunezja z kolei uczciwie wywalczyły kwalifikacje więc mają prawo być w Londynie. Oczywiście, żadna z tych ekip o medale walczyła nie będzie, ale co przezyją to ich! :)

Zresztą, medale są 3 a chętnych przynajmniej 6 więc nie tylko wspomniane drużyny obejdą się smakiem.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Ja natomiast uważam, że WB jest dużo lepsza od Tunezji i są w stanie pokonać Australię.

WB ma na rozkładzie np. Hiszpanów i Turków, więc zlekceważenie ich to nienajlepsza strategia.

Z grupy raczej nie wyjdą, bo inne drużyny niż Australia są poza ich zasięgiem, choć my też mieliśmy mieć spacerek z Czarnogórą i Estonią a było jak było...
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Do kiedy jest czas na podanie dwunastek?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

@OlaMleko

Już chyba minął, bo na stronie FIVB wszystkie drużyny mają 12-osoby składy.
\
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Ja osobiście uważam, że WB i Australia dużo nie ugrają, takie same zdanie mam na temat Tunezyjczyków. Ciekawie zapowiada się natomiast kwestia pojedynku pozostałych 5 ekip w grupie B, choć myślę, że jednak mimo wszystko to Niemcy odpadną wraz z Tunezyjczykami.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, o 10:28 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Wojtek pisze:Ja osobiście uważam, że WB i Australia dużo nie ugrają, takie same zdanie mam na temat Turków...
Tę wzmiankę o Turkach to chyba dałeś tylko jako ciekawostkę? Przecież z turniejem olimpijskim to oni zbyt wiele wspólnego nie mają (poza tym, że nie awansowali do turnieju).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Sorki, przejęzyczenie na klawiaturze :D
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Jeżeli chodzi o Australijczyków, to mimo prowadzenia ich przez Jona Uriarte też wydaje mi się, że wielkich wyników nie zwojują. Daleki jednak jestem od tego, aby już teraz skazywać ich na porażki we wszystkich meczach grupowych. Moim zdaniem ich szanse na wejście do ćwierćfinału nie są jedynie iluzoryczne, ale rzeczywiście małe.
Przy okazji, Australijczycy w ostatnim tygodniu zagrali w Brazylii trzy mecze sparingowe z mistrzem Brazylii sprzed dwóch lat - drużyną SESI Sao Paulo.
Rywalizacja zakończyła się końcowym sukcesem Brazylijczyków którzy wygrali dwa mecze (pierwszy 3:1 i trzeci 3:2) a ulegli Australijczykom tylko w drugim starciu 2:3. Dla zespołu brazylijskiego to dość niespodziewane sukcesy, bo warto przypomnieć, że prawie cały skład podstawowy tej drużyny nie mógł w tych meczach zagrać, bo albo przygotowuje się do gry w Londynie (Murilo, Serginho, Sidão), albo startował w tym samym czasie w Pucharze Panamerykańskim (Tiago Barth, Tiago “Mão” Wesz).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Spójrzmy prawdzie w oczy. Czy Australia może równać się z Polską, Włochami, Bułgarami, Argentyńczykami? Jedynie między nimi i WB powinien rozegrać się mecz o miejsca 5-6 w grupie A.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Wojtek pisze:Spójrzmy prawdzie w oczy. Czy Australia może równać się z Polską, Włochami, Bułgarami, Argentyńczykami?..
Gdyby zawsze wygrywali teoretycznie lepsi, to rywalizacja sportowa nie miałaby najmniejszego sensu.
Kto jak kto, ale kibice siatkówki i polscy siatkarze - nauczeni doświadczeniami z 2007 i 2010 roku, powinni bardzo dobrze o tym pamiętać.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Ejpok »

Witam,
Moim skromnym zdaniem Australia ma szanse z Bułgarami. I to właśnie na odpadnięcie Bułgarów razem z WB liczę. Co prawda wątpliwe jest to żeby Australijczycy przestali być drewniani do czasu IO, jednak po cichu na nich liczę.
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Pendriu »

Liczysz na nich, czy może źle życzysz Bułgarii ? Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać ...
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Bułgarzy grają bez Kazijskiego i Żekowa, więc będą mocno osłabieni, wszystko jest możliwe. Lecz mimo wszystko mało prawdopodobne, by odpadli po fazie grupowej.
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: grzegorzg »

dreamer pisze:Kto jak kto, ale kibice siatkówki i polscy siatkarze - nauczeni doświadczeniami z 2007 i 2010 roku, powinni bardzo dobrze o tym pamiętać.
Z ciekawości zapytam: dlaczego 2010 ? Nie przegraliśmy przecież żadnego meczu ze "słabeuszem".
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

grzegorzg pisze:
dreamer pisze:Kto jak kto, ale kibice siatkówki i polscy siatkarze - nauczeni doświadczeniami z 2007 i 2010 roku, powinni bardzo dobrze o tym pamiętać.
Z ciekawości zapytam: dlaczego 2010 ? Nie przegraliśmy przecież żadnego meczu ze "słabeuszem".
Nie rozumiem, dlaczego mieszasz do tej sprawy fakt przegrywania bądź nie z drużynami słabszymi.
Miałem na myśli tylko tyle, że zarówno ME 2007 jak i MŚ 2010 uczą, że drużyny teoretycznie zdecydowanie lepsze zajmują w turnieju gorsze miejsce niż drużyny teoretycznie słabsze. To fakt, a jedną z przyczyn może być właśnie to, że wyniku rywalizacji sportowej nie da się ustalić pod budką z piwem ani na pośredniaku (jakby powiedział klasyk...). Zdaję sobie sprawę, że czasami ostateczny wynik jest też obarczony "ingerencją ludzką", np. specyfiką ustalania grup itp. to jednak nie zmienia w niczym faktu, że wynik rywalizacji sportowej nie jest nigdy przewidywalny w 100%.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: grzegorzg »

dreamer pisze:Nie rozumiem, dlaczego mieszasz do tej sprawy fakt przegrywania bądź nie z drużynami słabszymi.
Miałem na myśli tylko tyle, że zarówno ME 2007 jak i MŚ 2010 uczą, że drużyny teoretycznie zdecydowanie lepsze zajmują w turnieju gorsze miejsce niż drużyny teoretycznie słabsze. To fakt, a jedną z przyczyn może być właśnie to, że wyniku rywalizacji sportowej nie da się ustalić pod budką z piwem ani na pośredniaku (jakby powiedział klasyk...). Zdaję sobie sprawę, że czasami ostateczny wynik jest też obarczony "ingerencją ludzką", np. specyfiką ustalania grup itp. to jednak nie zmienia w niczym faktu, że wynik rywalizacji sportowej nie jest nigdy przewidywalny w 10
Widocznie opacznie Cię zrozumiałem. Przepraszam.
tini
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:32
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: tini »

[post usuniety]
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, o 22:21 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spam
sebek881
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2012, o 17:51

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: sebek881 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, o 14:19 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 22. Regulaminu Forum
astronauta
Posty: 2912
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: astronauta »

Dziękuję adminom za kasowanie postów internetowych koników.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Z tego miejsca chciałbym podziękować FIVB za opracowanie jakże wspaniałego przewodnika po siatkarskiej części IO.

http://www.fivb.org/en/olympics/london2 ... olleyball/

Kij, że składy są na LŚ a nie na IO, ale kto by się tym przejmował?
\
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: niepoinformowany »

hugo pisze:Z tego miejsca chciałbym podziękować FIVB za opracowanie jakże wspaniałego przewodnika po siatkarskiej części IO.

http://www.fivb.org/en/olympics/london2 ... olleyball/

Kij, że składy są na LŚ a nie na IO, ale kto by się tym przejmował?
http://www.fivb.org/en/olympics/london2012/

Tutaj w zakładce Volleyball->Teams men są zaktualizowane składy, wcześniej był 19 a teraz są 12. A czemu tam nie ma, to nie wiem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Ja wiem, że są w innym miejscu, ale chodzi o to, że w takim materiale powinno być na "cycuś-glancuś", a tu taki klopsik.

Chaos na imprezach siatkarskich przestaje być dziwny, gdy widzi się coś takiego. Ewidentnie zrobili lub zlecili to zrobić przed ogłoszeniem składów, a przecież zrobienie tych statystyk (najwyższy, najniższy, najstarszy, najmłodszy) na podstawie 12-tek to góra kilka godzin roboty.
\
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PvK »

Tak sobie przejrzałem ten przewodnik, i jestem zbudowany tym, ilu zagranicznych graczy wskazało polskie miasta jako najlepsze miejsce do grania w siatkówkę. Największym zaskoczeniem jest chyba Vissotto, który wskazał właśnie Polskę, a nie Brazylię.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Erchembod »

Cóż, zobaczymy jak będzie.
Myślę że Polska jest głównym - ale nie zdecydowanym - faworytem do złota.
Forma i ostatnie wyniki oczywiście postawiły nas w roli faworytów, jednak, po pierwsze, nie mamy aż tak wielkiej przewagi nad innymi, by przed olimpiadą uważać się za bezdyskusyjny i niepodwazalny nr 1. Po drugie - to turniej, to olimpiada, tu wiele niespodziewanego się może wydarzyć.
Kto poza Polską?
Dla mnie - w drugiej kolejności: Rosja i Włochy.
Brazylia? Hmmm...
Uważam że tym razem nie odegra pierwszoplanowej roli.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Klawy »

PvK pisze:Tak sobie przejrzałem ten przewodnik, i jestem zbudowany tym, ilu zagranicznych graczy wskazało polskie miasta jako najlepsze miejsce do grania w siatkówkę. Największym zaskoczeniem jest chyba Vissotto, który wskazał właśnie Polskę, a nie Brazylię.
Mógłbyś podać link ? bo nie mam czasu szukać.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Erchembod »

Dopowiem:
Nie uważam, jakoby nasi siatkarze, po triumfie w "światówce", stracili pokorę i respekt dla rywali. W ich wypowiedziach nie mogę się czegoś takiego doszukać. A nawet, nawet jeśli nawet się coś takiego zdarzyło, to były to akcydensy - które absolutnie nie mogą rzutować na ocenę całości.
Natomiast - umiar chyba jednak stracili dziennikarze. Tutaj mam sporo zastrzeżeń, bo chyba rzeczywiście dali się ponieść jakiejś tam euforii i wygórowanym oczekiwaniom.
Nie akceptuję tego - trochę jednak rozumiem.... W polskim olimpijskim sporcie panuje mizeria. Od Barcelony 1992, na każdej niemal kolejnej olimpiadzie, zdobywamy coraz mniej medali. Stąd też - jak już pojawi się jakaś większa nadzieją, wszyscy zaczynają "fetyszyzować" sportowców, jak to było z Małyszem i Kowalczyk, a jest teraz z Radwańską i siatkarzami.
Tylko - ech... Jakbyśmy zagrali (sporo) poniżej oczekiwań, to już widzę, jak wszyscy będą chcieli naszych siatkarzy rozerwać na strzępy... Zacznie się "polskie piekło":(
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”