IO w Paryżu

Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

Poznaliśmy zasady rozlokowania drużyn w grupach. Nie będziemy mieli jak zwykle serpentyny lecz losowanie w ramach koszyków. W pierwszym znajdą się Francja i dwie pierwsze drużyny (u mężczyzn na chwilę obecną POL i USA), i potem po 3 drużyny w koszyku (u mężczyzn to by było: koszyk 2: ITA, BRA, JPN; koszyk 3: ARG, SLO, SRB; koszyk 4: NED, IRN, TUN).

Tak więc można wylosować grupę: POL, ITA, SLO, NED a można też POL, JPN, SRB, TUN.

Dowiemy się nieprędko.
Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Siekier »

Gościem podcastu #VolleyTime będzie mistrz olimpijski z Sydney, Ivan Miljković 🔥

Jeżeli macie pytania do niego, dajcie znac na priv albo w komentarzu.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

Oo! Ivan będzie grał w Paryżu! Szacun, w tym wieku, no no.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: Beo »

Siekier pisze: 3 paź 2023, o 11:31 Gościem podcastu #VolleyTime będzie mistrz olimpijski z Sydney, Ivan Miljković 🔥

Jeżeli macie pytania do niego, dajcie znac na priv albo w komentarzu.
Doceniam robotę, która wykonujesz, ale wciskanie za każdym razem reklamy swojego podcastu do dowolnego, nie związanego wątku jest po prostu słabe.
Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Siekier »

Wiesz co, na wątek o Sydney się nie załapałem niestety.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Jacek »

Beo pisze: 3 paź 2023, o 13:49
Siekier pisze: 3 paź 2023, o 11:31 Gościem podcastu #VolleyTime będzie mistrz olimpijski z Sydney, Ivan Miljković 🔥

Jeżeli macie pytania do niego, dajcie znac na priv albo w komentarzu.
Doceniam robotę, która wykonujesz, ale wciskanie za każdym razem reklamy swojego podcastu do dowolnego, nie związanego wątku jest po prostu słabe.
A co jest tu słabego? Ewentualnie gdzie o tym miał poinformować?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: Beo »

Generalnie ja rozumiem, że to forum to wolna amerykanka i administracja dawno 'opuściła czat'. Z mojej perspektywy warto byłoby dbać zatem na własną rękę o nie robienie tutaj śmietnika. Nie widzę specjalnie związku między Miljkoviciem A tematami "IO w Paryżu", "Kwalifikacje olimpijskie 2024" czy Janka Króla z "Reprezentacją mężczyzn". Streeter był w stanie założyć osobny temat do informowania o swoim projekcie (bądź pisał w tematach, które miały z nim związek). Ale kto co woli, może niepotrzebnie się czepiam i sam śmiecę, tym samym EOT z mojej strony.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: ciacho23 »

Będą 3 grupy po 4 zespoły, wychodzą 2 najlepsze z każed grupy + 2 z trzecich miejsc i kto potem gra z kim?
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

No więc właśnie to nie jest jeszcze wiadome i nigdzie nie udało mi się tego znaleźć.

Wydawałoby się logiczne, żeby 8 drużyn ułożyć w tabelkę, jak w VNL i potem 1-8, 2-7 itd.

Ale ktoś pisał, że 2 lata temu w tokIO były 3 grupy w kosza i też wychodziło 8 drużyn i było właśnie tak, ale ponoć nie mogły w 1/4 grać drużyny z tej samej grupy.

No więc ułożyłem 8 drużyn w jedną tabelę:

Obrazek

I z niej by wynikało, że SLO gra z GER, FRA z ARG, AUS z SPA, USA z ITA. Jak można sprawdzić, żadna z tych par nie była w jednej grupie.

Ale prawdziwa drabinka była taka:

Obrazek
Czyli 1 gra z 8 (ok) ale 2 gra z 5, 3 gra z 7, 4 gra z 6. To już jest bez sensu.

Ale jeszcze mniej sensu, że w 1/2 jedynka trafiała na dwójkę a trójka na czwórkę. Wygląda więc na to, że dopóki nie ogłoszą na stronie zawodów, to się nie dowiemy.

Tu jest jeszcze taki problem, że w ostatnich czasach coraz rzadziej się takie informacje zamieszcza, oraz taki, że nawet jak się zamieści, to nie oznacza, że to będzie obowiązywać. Pamiętam z Pekinu, że w tym samym czasie wisiały dwa sprzeczne ze sobą regulaminy. Jeden na stronie FIVB, drugi na stronie igrzysk.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: ciacho23 »

del
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: SerCos »

W koszykówce na IO w Tokio było losowanie i zespoły w zbiorczej tabeli były podzielone na rozstawione i nierozstawione (po cztery zespoły), zespoły z tej samej grupy nie mogły grać razem w ćwierćfinale i ponadto zespół, który wyszedł z drugiego miejsca nie mogła grać z drużyną z trzeciego miejsca.

Na przykładzie USA mimo, że były rozstawione to wychodząc z drugiego miejsca nie mogły zagrać z Argentyną lub Niemcami, a jedynie z Włochami lub z Hiszpanią.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

To na czym polegało rozstawienie, skoro w 1/2 jedynka grała z dwójką? Czy rozstawienie oznaczało wyłącznie podział na dwie czwórki a reszta to losowanie z tymi warunkami co podałeś? Wtedy by się zgadzało, ale to bez sensu jest.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: SerCos »

Tak, rozstawienie polegało na podzieleniu zespołów, które awansowały na dwie czwórki.

Jeżeli chodzi o grę 1 z 2 to moje podejście do tego tematu jest neutralne, bo według mnie korespondencyjne porównywanie zespołów z różnych grup, które grają z różnymi przeciwnikami jest słabe.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

Zdaje się, że zasady ustala federacja, nie komitet, więc może być inaczej. Oczywiście masz rację z korespondencją.

To rozstawienie to zresztą też umowne, bo zakładając, że np. USA trafi do grupy z ITA, to jedna z tych drużyn będzie a druga nie będzie rozstawiona, więc nawet gdy POL wygra rozstawienie, to w 1/4 ma szansę wylosować kogoś z tej pary. Mało to sprawiedliwe. Gdybym ja to organizował to od początku (podział na grupy) do końca (ułożenie drabinki) szedłbym systemem tenisowym, czyli rankingiem FIVB.

A zatem (dzieląc skórę na niedźwiedziu), przy założeniu, że POL będzie rozstawiona razem z np. USA, ITA, SLO może trafić w 1/4 na kogoś z FRA, BRA, ARG, JPN.
Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Siekier »

Beo pisze: 4 paź 2023, o 13:31 Generalnie ja rozumiem, że to forum to wolna amerykanka i administracja dawno 'opuściła czat'. Z mojej perspektywy warto byłoby dbać zatem na własną rękę o nie robienie tutaj śmietnika. Nie widzę specjalnie związku między Miljkoviciem A tematami "IO w Paryżu", "Kwalifikacje olimpijskie 2024" czy Janka Króla z "Reprezentacją mężczyzn". Streeter był w stanie założyć osobny temat do informowania o swoim projekcie (bądź pisał w tematach, które miały z nim związek). Ale kto co woli, może niepotrzebnie się czepiam i sam śmiecę, tym samym EOT z mojej strony.
Jasne, rozumiem. Po prostu trudno było ten sklasyfikować.

Założyłem za sugestią, osobny wątek w dziale Tematów ogólno-siatkarskich.

http://www.forum.siatka.org/viewtopic.p ... 82#p674382

Jakby ktoś miał inne sugestie, porady - oczywiście jestem otwarty.

Dobrego dnia,

Siekier
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Ron Swanson
Posty: 713
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: Ron Swanson »

Chyba nikt jeszcze o tym tu nie wspomniał, a wszyscy na to czekają:
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... impijskie/

Grbić mógłby wziąć pięciu przyjmujących i po problemie ;)
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: Szary Wilk »

Jakby to wprowadzili, to Grbić by kopyta na kanapie wyciągnął, wyjął browara z lodówki i tylko się śmiał, że teraz przed sezonem reprezentacyjnym to on żadnych zmartwień nie ma :D

PS - Agent Kurka poinformował, że kontuzja została w 100 % wyleczona i Bartek wrócił do wysokiej formy fizycznej. Widać było w sezonie reprezentacyjnym, że to zdrowie nie dopisywało, bo nie było kiedy tego urazu wyleczyć. I 1 mecz Kurka w Japonii 25 pkt. 21/39 + as + 3 bloki. Może to liga japońska, ale to nie oznacza, że nie wrócił do optymalnej dyspozycji. Poza tym, liga japońska wcale nie jest tak słaba.
Paprykarz
Posty: 139
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: Paprykarz »

Ron Swanson pisze: 28 paź 2023, o 04:56 Chyba nikt jeszcze o tym tu nie wspomniał, a wszyscy na to czekają:
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... impijskie/

Grbić mógłby wziąć pięciu przyjmujących i po problemie ;)
Aby szkoda klasa bo nigdy nie odmowil
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: IO w Paryżu

Post autor: Diomedea »

Po pierwsze trzeba poczekac na potwierdzenie.
Po drugie dopiero poczatek sezonu klubowego, zobaczymy w jakim zdroi dotrwaja wszyscy do repry.
Wiadomo pierwsze powolania pojda szeroko a pierwszy turniej VNL to czesc zawodnikow z klubow walczacych o mistrzostwo i w pucharach bedzie odpoczywala. Moze wlasnie wtedy zobaczymy Kurka, bo hm osiagniecia na japonskim bloku, to jakby sredni sprawdzian formy olimpijskiej.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: IO w Paryżu

Post autor: qtp »

Jak tylko Kurek będzie zdrowy to pojedzie na IO nawet w słabej formie. Nie ma szkoleniowca który odpalił by zawodnika klasy Kurka z igrzysk żeby zabrać w jego miejsce Bołądzia czy innego Butryna...
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

A według mnie jest. Bołądź zasmakował kadry i może mieć większą motywację do pracy w sezonie. Jeśli będzie miał świetny sezon, to kto wie. Przede wszystkim musi zacząć angażować się w obronie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: IO w Paryżu

Post autor: Diomedea »

Turniej nie jest dlugi.
Mnie bardziej martwi zmeczenie Kaczmarka, bo akurat jego widze na pierwszego, szczegolnie obok Leona. Nie przepadam za gra na 2 wieze.
Lukasz daje lepszy blok, rowniejszy serwis, dolozy obrone. Marcin Janusz lapie z nim tempo znacznie lepiej niz z Kurkiem.

A czy pojedzie Kurek (imho jesli zdrowy to na 99,9%), czy Boladz, martwi mnie jakos mniej.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

Kaczmarek dostanie tyle wolnego ile będzie potrzebował. To samo inni najbardziej obciążeni siatkarze. Jest cały VNL na odpoczynek. Punkty zasadniczo nie mają znaczenia nawet dla koszyków. Co za różnica, czy się będzie grało z pierwszego koszyka z ITA z drugiego czy na odwrót? Zwłaszcza w kontekście spodziewanego kojarzenia drabinki. Trzeba wyjść z grupy, najlepiej jak najsilniejszej, żeby uniknąć w 1/4 jednego z silnych rywali.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Streeter »

Jest już potwierdzenie grup, 3 grupy po 4 ekipy:

Obrazek

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

Świetnie!!! Ten system w koszykówce trzy lata wcześniej to była porażka.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: IO w Paryżu

Post autor: bono »

Odbiegając nieco od tematu - Semeniuk wrócił do top 5(3) najlepszych zawodników pod względem wszechstronności na swojej pozycji - znowu to ten Kamil,który ma wszystko blok,obronę, bardzo dobre przyjęcie,zagrywka i "swój" atak.Biorąc pod uwagę ilość zespołów w lidze włoskiej i brak pucharów Perugii - może to być najlepiej przygotowany zawodnik z kadry do ewentualnego wyjazdu na IO.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: IO w Paryżu

Post autor: Pomocniczka »

A że Śliwka zawsze dojeżdża na najważniejsze mecze - wiadomo już, jaka para przyjmujących będzie kończyć spotkania ;-)
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Streeter »

Im więcej zawodników w świetnej formie, tym lepiej. W sensie może niekoniecznie dla zawodników, bo na IO już pewnie 5 przyjmujących nie weźmiemy, więc jeden z ubiegłorocznej piątki odpadnie, ale już dla reprezentacji taki problem to coś dobrego.

Najważniejsze, by wśród tych, co pojadą byli najlepsi, jacy mogą pojechać, ktokolwiek to będzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: IO w Paryżu

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk brrrrrrrrr, bo można by było w czerwcu przyszłego roku toczyć jakąś guanoburzę o zaksiarskim kółku wzajemnej adoracji, a tak wrócił do formy i jak nikt się nie połamie to ostatni znak zapytania w kontekście Paryża to drugie rozegranie. Śliwka się obronił, Kaczmarek się obronił, Semeniuk się obronił, Leon się obronił, to jeszcze Łomacz został, wiadomo co będzie pisane na początku czerwca po pierwszym weekendzie VNL-u. 8-)

Natomiast uważałbym z szukaniem związków przyczynowych między klubowym, a reprezentacyjnym sezonem, biorąc pod uwagę kto rozstrzelał Włochów na zagrywce w finale ME.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO w Paryżu

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 gru 2023, o 16:03 Semeniuk brrrrrrrrr, bo można by było w czerwcu przyszłego roku toczyć jakąś guanoburzę o zaksiarskim kółku wzajemnej adoracji, a tak wrócił do formy i jak nikt się nie połamie to ostatni znak zapytania w kontekście Paryża to drugie rozegranie. Śliwka się obronił, Kaczmarek się obronił, Semeniuk się obronił, Leon się obronił, to jeszcze Łomacz został, wiadomo co będzie pisane na początku czerwca po pierwszym weekendzie VNL-u. 8-)

Natomiast uważałbym z szukaniem związków przyczynowych między klubowym, a reprezentacyjnym sezonem, biorąc pod uwagę kto rozstrzelał Włochów na zagrywce w finale ME.
A czy ja gdzieś coś o Zaksie pisałem czy o tym kto się obronił? :D napisałem że oby pojechali najlepsi :) mamy Leona, Śliwkę, Semeniuka, Fornala i Bednorza, o ile ten ostatni się sam nie połamie w okolicy Igrzysk, no to kogoś trzeba będzie odsiać. Szalpuka tam nie dodaję, bo nie wiem co by musiał zrobić, żeby przebić się przez tych wyżej, chyba zdobyć wszystkie punkty Warszawy, czy coś w tym stylu :D i też nie jest to jakiś zarzut do Grbicia, bo wspomniana piątka jest lepsza a i sprawdzona w boju, więc Szalpuk musiałby zdecydowanie zdystansować kogokolwiek z tej piątki, by móc myśleć o Igrzyskach.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”