MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Arogancja »

Co nie zmienia faktu, że Bułgarzy prowadzą już 2:0 i trochę gromią zagrywką, przynajmniej w 2. secie tak było, 1. nie oglądałam. Swoją drogą, szkoda, że 2. atakujący Bułgarii jest lepszy niż nasi dwaj razem wzięci, oczywiście podczas tych MŚ.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: arbas »

Hmm no coz ja chcialbym tylko przypomniec ze na MŚ 2006 oraz ostatnich mistrzostwach Europy to my mielismy relatywnie latwo. Coz niestety teraz i przez system i taka a nie inna gre Bulgarow i Brazylii trafilismy najgorzej jak mozna i chlopaki nie wytrzymali presji. Coz to jest sport.

Tym nie mniej odcinajac sie od startow Polakow na tych mistrzostwach trzeba powiedziec ze te mistorzostwa to farsa i mam nadzieje ze wiecej sie takie systemy nie powtorza - fakt ze w drugiej rundzie sa tylko po 3 zespoly w grupie jest absurdalny niestety bo sa nierowne warunki.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1531
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: nikt wazny »

Farsa, a nie mistrzostwa...
wracam na półfinał, bo to co teraz oglądam obrzydza mi ten wspaniały sport...
Po wszystkich się spodziewałem, ale nie po Brazylii.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2010, o 21:19 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: adi_tiger »

wow. brazylia przegrywa 3:0 z bulgaria. ale tez niespodzianka ...

boze co za ironia...

Szkoda ze Włosi w gr ktora mieli trudna ze szok tak sie nakrecili do gry ze teraz ani chca przegrywac... Szkoda bardzo, mialem ogromna nadzieje ze Niemcy i Soto utra im nosa.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Elgarten »

Pojedynek Brazylia - Bułgaria to był kabaret, nie mecz.
Gdy tylko Brazylijczycy przybliżali się do rywali, natychmiast podopieczny Rezende psuł serwis. Parodia.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: kuchcik77 »

ciekawe co powie Rezende-protest?hm to tzreba to szybko wyrazic!
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Riad69 »

Demonstracja anty-sportu czy może bojkot systemu ??

Te mistrzostwa JUŻ się wpisały w historie światowej siatkówki :< tyle ze w tym złym świetle.

P.S: Witam na forum. To mój pierwszy post.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Shibby »

Mam nadzieję, że ta błazenada w wykonaniu niektórych drużyn będzie miała chociaż jeden pozytywny aspekt - już nigdy nikt kompetentny nie pozwoli na tak chory system rozgrywek...

Ja natomiast z każdą chwilą jestem co raz bardziej dumny z naszej reprezentacji, że ryzykując słabym wynikiem sportowym, zdecydowała się zachować twarz. Przynajmniej z honorem odpadli z tych rozgrywek.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: madlark »

Gdyby punkty z poszczególnych rund się sumowały to wszystko mogłoby wyglądać inaczej.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Milly
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2008, o 22:31
Płeć: K

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Milly »

Teraz to powiem tak (choć tępy ból serca w ośrodku miłości kibicowskiej nadal mnie trawi i trawił będzie czas jakiś jeszcze):

cieszę się, że odpadliśmy z tych mistrzostw, żałuję, że w takim stylu.

Tak naprawdę to już nie są mistrzostwa i dla mnie - to nie będzie mistrz.

Plus nie mam już żadnej drużyny, która stoi na postumencie, jako ten wzór walki i honoru, grania w duchu sportu (właśnie przed chwilą spadła z niego jako ostatnia Brazylia). Pocieszające jest, że gdybym miała kogoklwiek tam umieścić w tej chwili - bylibyśmy to my.
urbas86
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 16:08
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: urbas86 »

Milly pisze:Plus nie mam już żadnej drużyny, która stoi na postumencie, jako ten wzór walki i honoru, grania w duchu sportu (właśnie przed chwilą spadła z niego jako ostatnia Brazylia).
A Czesi? Nasi sasiedzi prezentuja sie wysmienicie, nie kalkuluja, cisna do przodu i to jest obecnie moj cichy faworyt.

A odnosząc sie do tego co dziś pokazała Brazylia....to nawet mi sie nie chce pisać.
Milly
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2008, o 22:31
Płeć: K

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Milly »

Gratuluję btw organizatorom (oprócz, oczywiście, wspaniałej realizacji technicznej, dbałości o komfort uczestniczących drużyn a przede wszystkim rygorystycznego i bezwzględnego przestrzegania zasad fair play) bo udało im się sprawić coś jeszcze - po raz pierwszy od 10 lat nie chce mi się oglądać finałów i wisi mi, kto tam zagra (byleby nie zapomniał odłączyć kalkulacji i skapnął się w porę, że to już ostatni mecz).
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: azsiak88 »

Dlaczego Brazylia ma przegrać z Bułgarią?? Jeżeli Brazylijczycy zrobią "kalkulację" to przestanę wierzyć w siatkówkę i jej piękno, a Rezende będzie dla mnie zwykłym chłystkiem(tyle, że w mojej łepetynie nie ma takiego scenariusza).
Mate życie pisze różne scenariusze i tak jak Ty straciłem wiarę w siatkówkę bez układów i układzików.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: mejbi »

Vladimir Nikolov: Brazil, an unbeatable team that’s afraid to play against a small island like Cuba...

Zapis konferencji po meczu BUL - BRA
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Urban »

Razem z meczem Brazyli w pewnym stopniu umarła moja miłość do siatkówki... Pzynajmniej na jakiś czas czuję potrzebę rozbratu....

Tak naprawdę nie odpadliśmy z MŚ tylko z jakichś niewiele znaczących dla mnie zawodów.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Guilder »

Brazylia dziś pokazała, że nie jest nic więcej warta od Serbów czy Rosjan, czyli dokładne zero.

Zapamiętam te mistrzostwa jako ciemny rozdział historii siatkówki.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
BlackLabel
Posty: 9
Rejestracja: 6 maja 2010, o 10:41
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: BlackLabel »

niestety przy tym systemie rozgrywek jeżeli chce się zdobyć mistrzostwo świata to trzeba kalkulować. nie jestem za tym aby rozgrywać mecze w taki sposób jaki zaprezentowała dzisiaj brazylia, ale trzeba też postawić się w sytuacji zawodników i całego sztabu szkoleniowego - miesiące ciężkiej pracy, oni nie przyjechali żeby zagrać z najlepszymi, oni przyjechali zdobyć tytuł mistrza świata. ja także jestem zdania że mistrz powinien pokonać każdego, ale na imprezie takiej rangi liczy się wynik. za 10 czy 15 lat mało kto będzie pamiętał w jaki sposób ktoś doszedł do mistrzostwa ale będzie pamiętał że doszedł i to się będzie liczyło.
theos
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:18
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: theos »

(post skasowany)
Ostatnio zmieniony 3 paź 2010, o 03:46 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 13 i 18 regulaminu forum
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Guilder »

Dopasowujesz to, co się stało do swojej tezy. Jest mnóstwo innych, lepszych sposobów na okazanie dezaprobaty. A zrobili to, co zrobili, bo tak im było wygodniej. Co to za dziwny moment na protesty? Środek turnieju, żaden punkt kulminacyjny (chyba, że dla nas, bo nasi już w kraju), kompletnie bez sensu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Klugenhammer »

Aktualni (i prawdopodobnie przyszli) Mistrzowie Świata okazali się zwykłymi tchórzami, którzy przestraszyli się kubańskiej młodzieży. Wstyd!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Pele »

Mate pisze:Dlaczego Brazylia ma przegrać z Bułgarią?? Jeżeli Brazylijczycy zrobią "kalkulację" to przestanę wierzyć w siatkówkę i jej piękno, a Rezende będzie dla mnie zwykłym chłystkiem(tyle, że w mojej łepetynie nie ma takiego scenariusza).
.
I jak tam Twoja wiara w siatkówke????
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Ejpok »

Włosi skandowali wczorajszy mecz BRA-BUL.... można powiedzieć że przyganiał kocioł garnkowi:)
Jedna rzecz mi się podoba, że już jest koniec tych pseudo mistrzostw i zacznie się gra.
A gra Brazylii może miała tak wyglądać, bo jak wiadomo Brazylia jest uważana za najlepszą drużynę ostatniej dekady, więc w ich przypadku wszystko jest bardziej widoczne, i ma większy rozmach, i chcieli pokazać że tutaj coś jest nie tak.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bubus5
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2010, o 21:34
Płeć: M
Lokalizacja: Wie(życzka)luń

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: bubus5 »

Nie miałem okazji obejrzeć "meczu" Bra-BLG, ale po wpsiach na forum, wyniku i przeczytaniu pomeczowej konferencji: Giby,Rezende seniora, Nikolova i Prandiego Kanarki poszły po bandzie i sobie jaja zrobili :D
Muszę obejrzeć powtórkę, bo chyba niezły śmiech był w tym pojedynku? Nie widzę w składzie juniora Rezende to któż to "ciepał" piłki w ekipie Bra?
Zaczyna się 3 runda i ciekawe grupy są. Liczę, że wywalą makaroniarzy na tym szczeblu(choć na Usa nie liczę). No i pojedynek Serbiji z odpuszczalską Rosją :] .
"Or do you think, that I might forget oh your love, is radiating… The farther away I go".
BlackLabel
Posty: 9
Rejestracja: 6 maja 2010, o 10:41
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: BlackLabel »

Dennis Guilder pisze:Dopasowujesz to, co się stało do swojej tezy. Jest mnóstwo innych, lepszych sposobów na okazanie dezaprobaty. A zrobili to, co zrobili, bo tak im było wygodniej. Co to za dziwny moment na protesty? Środek turnieju, żaden punkt kulminacyjny (chyba, że dla nas, bo nasi już w kraju), kompletnie bez sensu.
no i własnie dlatego ze nie jest to żaden punkt kulminacyjny to sobie zaprotestowali :D poza tym nie dopasowuje tego wydarzenia do swojej tezy tylko staram się zrozumieć brazylijczyków i postawić na ich miejscu. ja grałbym na 100% i tez mi sie nie podoba że taka drużyna odpuszcza mecz, ale jak wspominałem - liczy się wynik końcowy i za pare lat nikt tego nie bedzie pamiętał jak ktoś doszedł do mistrzostwa. w świecie sportu jest mnóstwo takich przypadków. Michael Schumacher jest uznawany za jednego z najlepszych kierowców F1 na świecie, ale mało kto pamięta że jedno mistrzostwo zdobył dzięki tzw "team order", drugie dzięki umyślnemu walnięciu w swojego rywala a i jeszcze kilka jego przewinień się znajdzie, chociażby jego zachowanie w końcówce kwalifikacji do GP Monako w 2006r...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: hubert »

A ja popieram Brazylię. Dobitnie pokazali jaką szopką jest obecny regulamin. Ja bym posunął się jeszcze dalej i zagrał w siatko-nogę albo umówił się z Bułgarią, że gramy na początku normalne (na maksa) a potem ostentacyjnie, przed kamerami, losujemy kto przegrywa. Wrzuciłbym dwa losy do pudełka i poprosił chłopca od podawania piłek aby wylosował.

W FIVB zasiadają kompletni idioci, którzy od czasu do czasu mają pomysły o których wszyscy woleliby jak najszybciej zapomnieć (np. pierwszy atak zza 3 metra) lub obecny regulamin. Wstępem było wprowadzenie liczenia ratio małych punktów zamiast setów co już może prowadzić do celowego wtopienia seta.
System rozgrywek powinien być niezmienny i prosty do ogarnięcia przez kogoś kto pierwszy raz ogląda siatkówkę.
Dziwię się, że krajowe federacje nie oprotestowały tego regulaminu.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2010, o 08:19 przez hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Antos »

Nie mieszajcie myślowo dwóch różnych systemów walutowych. To ze mistrzostwa to organizacyjna kompromitacja to jedno, drugie to nasza zenujaca postawa. Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. Na parkiet wychodza druzyny i daja z siebie wszystko, my dalismy niewiele. Bo Castellani spieprzyl 2 lata przygotowan, bo gwiazdkom odbilo. Wszyscy sa winni, lacznie z Opalonym z PZPS.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Logan »

A ja jestem dumny ze Polacy nie brali udziału w tej szopce i honorowo grali nawetr jesli mieli odpasc z turnieju. Dla mnie mistrzem swiata po tym turnieju sa Polacy bo jako jedyni z czołowki grali fair play. Dobrze ze prawdziwi kibice godnie przywitali naszych mistrzów na Okeciu bo z pewnoscia na to zasłuzyli
Dla mnie mistrzostwa skonczyły sie z meczem Brazylia Bułgaria i nie bede uznawał mistrza swiata który zostanie wyłoniony.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: hubert »

Logan pisze: Dobrze ze prawdziwi kibice godnie przywitali naszych mistrzów na Okeciu bo z pewnoscia na to zasłuzyli
Bullshit. Odpadli z turnieju nie dlatego, że nie kombinowali a dlatego, że dali ... w meczach z Brazylią i Bułgarią.
Zasłużyli na wygwizdanie a nie lukrowanie od 10 lat, że "nic się nie stało". Otóż stało się: PRZEGRALI MŚ.
Logan pisze: Dla mnie mistrzostwa skonczyły sie z meczem Brazylia Bułgaria i nie bede uznawał mistrza swiata który zostanie wyłoniony.
Na takiej samej zasadzie mogę powiedzieć, że nie uznaję "sukcesów" Skry w LM bo kupując organizację FF muszą wygrać JEDEN mecz aby się chwalić, że są trzecią drużyną w Europie.
Twoje podejście jest takie samo jak gwizdy włoskich kibiców. Widzą co chcą widzieć.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: Mate »

Pele pisze:
Mate pisze:Dlaczego Brazylia ma przegrać z Bułgarią?? Jeżeli Brazylijczycy zrobią "kalkulację" to przestanę wierzyć w siatkówkę i jej piękno, a Rezende będzie dla mnie zwykłym chłystkiem(tyle, że w mojej łepetynie nie ma takiego scenariusza).
.
I jak tam Twoja wiara w siatkówke????
Nikła :x . To już jest zwykła zabawa w granie ze słabszymi. Mam nadzieję, że Mistrzem Świata zostanie ktoś spoza tych fałszywych drużyn.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: MŚ Mężczyzn 2010 - Włochy

Post autor: mejbi »

hubert pisze:A ja popieram Brazylię. Dobitnie pokazali jaką szopką jest obecny regulamin.
Szkoda, że jeszcze na konferencji nie powiedzieli wprost, że to było kpienie z regulaminu (jak ktoś wyżej sugerował, że dosadnie zrobi to Rezende), tylko Giba mówił, że rozgrywający musi odpocząć, a poza tym inne drużyny też wystawiają rezerwy, to dlaczego nie Brazylia? Trener natomiast dodał, że muszą być gotowi na poniedziałkowy mecz, a Niemcy i Czechy wcale nie będą łatwiejszymi przeciwnikami od Kuby. Nikolov na to wszystko odpowiedział, że wielka, niepokonana Brazylia boi się grać z malutką Kubą...
Co Ty na to wszystko dreamerze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”