Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Defit »

hugo pisze:Słuchajcie, czytam teraz ciekawy wątek o Spodku. To możliwe aby było tam na finale 12,528 osób ???

Tak rzecze raport FIVB, ale do tej pory było 10-11.5k.
Podejrzewam, że ileś osób z meczu o trzecie miejsce znalazło sposób żeby obejrzeć finał Polaków :D
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Podejrzewam, że ileś osób z meczu o trzecie miejsce znalazło sposób żeby obejrzeć finał Polaków :D
Przecież nikt nie liczył palcem ludzi na trybunach, pewnie podali ilość sprzedanych biletów i wejściówek. Zresztą wątpię czy komuś by się udało. Byłam podczas mś w 4 halach i tylko w Spodku było niezbyt przyjemnie. Ochrona dość stanowczo wypraszała ludzi z hali zaraz po meczu, choć nawet zawodnicy nie zdążyli jeszcze zejść do szatni. Było tak bez względu na to, czy to był pierwszy, czy ostatni mecz dnia.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Timu »

Mam pytanie odnośnie nowych zasad kwalifikacji olimpijskich. Czy ME 2015 zostały ograbione już nawet z kwalifikacji do PŚ i mistrz Europy ponownie nie będzie się kwalifikował na IO? Patrze na terminarz PŚ zaczyna się sierpniu, a ME w pazdzierniku...Oczywiście jest również termin turnieju kontynentalnego jako kwalifikacja na IO. Przeprowadzono reformę kwalifikacji do IO, a CEV zamiast zwiększyć rangę ME to zmniejszyło wagę tego turnieju w kontekście IO. FIVB z tego co pamiętam dało wybór poszczególnym konfederacjom czy organizować oddzielny turniej, czy kwalifikować mistrzów kontynentów. Do tej pory myślałem, że CEV zrobi z ME kwalifikację olimpijską...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Timu pisze:Mam pytanie odnośnie nowych zasad kwalifikacji olimpijskich. Czy ME 2015 zostały ograbione już nawet z kwalifikacji do PŚ i mistrz Europy ponownie nie będzie się kwalifikował na IO? Patrze na terminarz PŚ zaczyna się sierpniu, a ME w pazdzierniku...Oczywiście jest również termin turnieju kontynentalnego jako kwalifikacja na IO. Przeprowadzono reformę kwalifikacji do IO, a CEV zamiast zwiększyć rangę ME to zmniejszyło wagę tego turnieju w kontekście IO. FIVB z tego co pamiętam dało wybór poszczególnym konfederacjom...
That's right. Uścisk dłoni najlepszego działacza siatkarskiego Andre Meyera powinien wystarczyć.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, o 11:49 przez hugo, łącznie zmieniany 2 razy.
\
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Timu »

hugo pisze:
Timu pisze:Mam pytanie odnośnie nowych zasad kwalifikacji olimpijskich. Czy ME 2015 zostały ograbione już nawet z kwalifikacji do PŚ i mistrz Europy ponownie nie będzie się kwalifikował na IO? Patrze na terminarz PŚ zaczyna się sierpniu, a ME w pazdzierniku...Oczywiście jest również termin turnieju kontynentalnego jako kwalifikacja na IO. Przeprowadzono reformę kwalifikacji do IO, a CEV zamiast zwiększyć rangę ME to zmniejszyło wagę tego turnieju w kontekście IO. FIVB z tego co pamiętam dało wybór poszczególnym konfederacjom...
That's right. Uścisk dłoni najlepszego działacza siatkarskiego Andre Meyera powinien wystarczyć.
Nawet ME nie można nazwać kwalifikacją do turnieju kontynentalnego, bo co prawda ME są najważniejszym komponentem rankingu europejskiego, ale są również punkty za IO i MŚ. Natomiast głównym wydawało mi się powodem reformy miało być oddzielenie sezonu klubowego od reprezentacyjnego, a tego nie możemy zaobserwować na przykładzie kwalifikacji do IO. Coś mi się wydaje, że reforma była pod Japończyków, bo zmniejszyli ilość kwalifikacji z PŚ do dwóch, a dołożyli jeden interkontynentalny do czterech, z czego 2 turnieje w Japonii. W poprzednich kwalifikacjach turniej kontynentalny Azji i interkontynental były łączone i występowało w tym turnieju 8 zepołów z czego 2 awansowały. A teraz 2 interkontynentnalne w Japonii zostaną połączone z oddzielonym turniejem kontynentalnym Azji????
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Timu pisze:
hugo pisze:
Timu pisze:Mam pytanie odnośnie nowych zasad kwalifikacji olimpijskich. Czy ME 2015 zostały ograbione już nawet z kwalifikacji do PŚ i mistrz Europy ponownie nie będzie się kwalifikował na IO? Patrze na terminarz PŚ zaczyna się sierpniu, a ME w pazdzierniku...Oczywiście jest również termin turnieju kontynentalnego jako kwalifikacja na IO. Przeprowadzono reformę kwalifikacji do IO, a CEV zamiast zwiększyć rangę ME to zmniejszyło wagę tego turnieju w kontekście IO. FIVB z tego co pamiętam dało wybór poszczególnym konfederacjom...
That's right. Uścisk dłoni najlepszego działacza siatkarskiego Andre Meyera powinien wystarczyć.
Nawet ME nie można nazwać kwalifikacją do turnieju kontynentalnego, bo co prawda ME są najważniejszym komponentem rankingu europejskiego, ale są również punkty za IO i MŚ. Natomiast głównym wydawało mi się powodem reformy miało być oddzielenie sezonu klubowego od reprezentacyjnego, a tego nie możemy zaobserwować na przykładzie kwalifikacji do IO. Coś mi się wydaje, że reforma była pod Japończyków, bo zmniejszyli ilość kwalifikacji z PŚ do dwóch, a dołożyli jeden interkontynentalny do czterech, z czego 2 turnieje w Japonii. W poprzednich kwalifikacjach turniej kontynentalny Azji i interkontynental były łączone i występowało w tym turnieju 8 zepołów z czego 2 awansowały. A teraz 2 interkontynentnalne w Japonii zostaną połączone z oddzielonym turniejem kontynentalnym Azji????
Tu o kwalifikacjach z CEV
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... eiro/b2yr4
\
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Timu »

hugo pisze:Mam pytanie odnośnie nowych zasad kwalifikacji olimpijskich. Czy

Tu o kwalifikacjach z CEV
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... eiro/b2yr4
Problem z tymi europejskimi kwalikacjami do IO jest taki, że słabsze zespoły zostały pozbawione prekwalifikacji do IO, bo o wszystkim decyduje ranking CEV.

Znalazłem zasady systemu kwalifikacji do Rio 2016...

http://siatkanaoku.wordpress.com/2014/0 ... ev-i-fivb/

Do Interkontynentala wchodzi 2 i 3 zespół turnieju kontynentalnego, a nie jak było do tej pory z rankingu FIVB. Teraz wchodzi tylko jeden zespół europejski z rankingu FIVB... Może być ciekawie...

Moim zdaniem z nowych zasad skorzystają siatkarki pod warunkiem bardzo dobrego występu na ME i nadrobią straty punktowe z MŚ w rankingu CEV, a stracą Panowie, bo MŚ tak naprawdę nie dużo im daje, bo tylko jeden zespół europejski z rankingu FIVB może wejść do turnieju interkontynetalnego...Nie daje Panom dużo, bo decydująca będzie Liga Światowa i która z drużyn wcześniej awansuje z PŚ i turnieju kontynentalnego...
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

a ja nie na temat ms w tym roku Polsatowi kończy się umowa na mecze kadry i ligi światowej ja osobiście chciałbym by kadra poszła do TVP albo została w Polsacie ale pod warunkiem ze w umowie znajdzie się zapis ze mecze polaków będą na otwartej antenie co wy na to?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lipton »

A nie jest tak, że rządzący pracują już nad odpowiednią ustawą, która wymusi na nadawcy emitowanie meczów reprezentacji w kanałach otwartych?

Tak czy siak uważam, że przy podpisywaniu umowy z kimkolwiek PZPS powinien zastrzec w takowej, że mecze naszej reprezentacji muszą być pokazywane w kanale ogólnodostępnym.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

lipton pisze:A nie jest tak, że rządzący pracują już nad odpowiednią ustawą, która wymusi na nadawcy emitowanie meczów reprezentacji w kanałach otwartych?

Tak czy siak uważam, że przy podpisywaniu umowy z kimkolwiek PZPS powinien zastrzec w takowej, że mecze naszej reprezentacji muszą być pokazywane w kanale ogólnodostępnym.
tak ta ustawa zacznie obowiązywać od przeziernika listopada 2015 roku
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Kamil92 »

Ale to chyba chodzi o występy reprezentacji na zawodach wysokiej rangi, jak np. MŚ albo ME, czy się mylę?
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

Kamil92 pisze:Ale to chyba chodzi o występy reprezentacji na zawodach wysokiej rangi, jak np. MŚ albo ME, czy się mylę?
także meczów eliminacyjnych do tych imprez i meczów LS rozgrywanych w Polsce
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

Mistrzostwa zakończone, emocje trochę już opadły, więc pokuszę się o napisanie kilku swoich przemyśleń.

Przede wszystkim, chciałbym uderzyć się w pierś. Nie wierzyłem. Ani w sukces tej imprezy, ani w selekcjonera Antigę, ani w jego drużynę. W swoich czysto sportowych prognozach przed rozpoczęciem Mistrzostw pomyliłem się niemal co do jednej. Para francuskich selekcjonerów fantastycznie to wszystko poukładała, zarówno od strony sportowej, jak i mentalnej. MŚ poprzedziło wiele wewnętrznych konfliktów i nie sądziłem, że Antiga z Blainem będą w stanie zbudować tak wspaniałą atmosferę, która moim zdaniem była niezwykle istotnym elementem składającym się na końcowy sukces.

Odnośnie indywidualnych laurek, to dla mnie zdecydowanie głównymi bohaterami są Mariusz Wlazły, oraz Michał Winiarski. To oni, wg. mnie, byli naszymi najważniejszymi zawodnikami i to im w głównej mierze dziękuję za ich postawę i sportową klasę. Trochę dziwi mnie to, że obaj zdecydowali się zakończyć kariery reprezentacyjne po takim sukcesie, ale szanuję ich decyzję i rozumiem przedstawione przez nich argumenty.
Kolejną postacią, która zasługuje na wielkie brawa jest bez wątpienia Mateusz Mika. Mimo, że wciąż nie jestem do niego do końca przekonany, cofam swoje słowa o tym, że nie może się już bardziej rozwinąć. Ma potencjał i myślę, że pod skrzydłami Anastasiego, w klubie, w którym będzie czołową postacią, może dokonać sporego skoku jakościowego.
Poza tym bardzo podobało mi się to, że o sukcesie naszej ekipy decydowała nie szóstka, czy siódemka zawodników, a praktycznie cała dwunastka. Antiga, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, nie boi się robić zmian i, co najważniejsze, fantastycznie wyczuwa momenty, w których należy ich dokonywać. Wielkie brawa dla Możdżonka, Kubiaka, Konarskiego, czy Gumy, którzy w wielu momentach, wchodząc z ławki, okazywali się kluczowymi elementami, decydującymi o naszym zwycięstwie.

Bardzo cieszę się z tego Mistrzostwa, gdyż nasza siatkówka potrzebowała takiego impulsu. Od jakiegoś czasu odnosiłem wrażenie, że zainteresowanie siatkówką w naszym kraju leci na łeb, na szyję. Ten sukces powinien znów odbić się na popularności tej dyscypliny, zapełnić hale, które coraz częściej świeciły pustkami, nawet podczas ważnych meczów czołowych drużyn. W przyszłym sezonie na polskich parkietach wystąpi wielu medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata i trzeba to wykorzystać również marketingowo.

Jeszcze raz brawa dla całej biało-czerwonej ekipy za całe Mistrzostwa i podziękowania za wiele cudownych emocji :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
bak96
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bak96 »

Subiektywny zbiór najlepszych tekstów duetu Swędrowski, Drzyzga - ubaw po pachy :D
http://sporteuro.pl/sport/publicystyka/ ... garet.html
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Bardzo fajny wynik ale wolałbym gorszy niż to co stało się w trzeciej rundzie.
\
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: tomikon »

Tak naprawdę to bardzo mnie ciekawi sezon Miki, wraca z Francji, po niesamowitym turnieju, jako gwiazda, choć granie ligowe nieco różni się od reprezentacyjnego, naprawdę to będzie ciekawe.
Michi
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2008, o 11:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Michi »

Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Basil »

Mignęła mi wypowiedź Rezende na temat drogi, którą powinna obrać reprezentacja - "trzeba zobaczyć w jakiej formie jest Dante". Mistrzu nie idź tą drogą... :(
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: StanLee »

Basil pisze:Mignęła mi wypowiedź Rezende na temat drogi, którą powinna obrać reprezentacja - "trzeba zobaczyć w jakiej formie jest Dante". Mistrzu nie idź tą drogą... :(
Co?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Basil »

No, masakra...
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: StanLee »

Basil pisze:No, masakra...
Ale nie łapię o co chodzi.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... ndeks_news

I co myślicie? Bo na TT eksperci oburzeni :D Jak dla mnie, facet ma dużo racji, ale został potraktowany jak każdy, kto śmiał wygłosić jakiekolwiek słowo nawet najmniejszej krytyki...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Kamil92 »

"Murilo jest dla mnie bardzo ważnym graczem i jest w moich planach na najbliższe dwa lata. Wallace gra w zespole narodowym o rok dłużej od Lucarelliego, więc myślę, że tutaj mamy jeszcze pewną rezerwę. Jeśli Dante będzie w dobrej formie na pewno będę poważnie myślał o jego osobie. Nie stworzyłem konkretnego planu osobowego, dla każdego może znaleźć się miejsce -"

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... yjatkowego
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Basil »

StanLee pisze:
Basil pisze:No, masakra...
Ale nie łapię o co chodzi.
Ja bym sobie Dante odpuścił... Jak dla mnie bez sensu się w niego bawić. Kadra potrzebuje drugiego Souzy a nie Dante...
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: StanLee »

No nasza kadra też potrzebuje drugiego Wlazłego, a nie Bartmana, ale tak jak bez Zibiego zostajemy z Konarskim na dziś, tak oni bez Dante zostają z Mauricio Silvą. Na strażaka Dante idealnie pasuje, a jak nie będzie musiał grać całej LŚ w wyjściowym składzie po sezonie ligowym, to w jakimś kluczowym meczu wyjdzie i dobry poziom pokaże.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: maciek0812 »

Kibice wyłącznie piłki nożnej zaczynają a większość już ma mieć ogromny ból dupy z powody siatkówki i tych Mistrzostw Świata, choć sam jestem kibicem obu tych dyscyplin to niestety taka jest prawda. ;)
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

Każdy Seba-podaj-gałę i Mati-Legia-to-stara-k od razu ci powie, że siatkówka to gra niszowa, stopień wyżej od podwodnych bierek na czas :) Jak słyszę, że siatkówka to prosta i nudna gra, bo zawsze raz-dwa-trzy, to niestety wyrabiam sobie zdanie o autorze tych słów. :)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

lucass90 pisze:http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... ndeks_news

I co myślicie? Bo na TT eksperci oburzeni :D Jak dla mnie, facet ma dużo racji, ale został potraktowany jak każdy, kto śmiał wygłosić jakiekolwiek słowo nawet najmniejszej krytyki...
Autor chciałby, żeby kibice siatkówki byli jak kibice piłki nożnej... Szkoda, że nie napisał jacy ci drudzy są... Nie podoba mu się, że jest głośno? Kurcze, hala sportowa to nie Carnegie Hall. Czy on spodziewał się, że na finale mistrzostw świata będzie tak cicho jak na meczu GKS Katowice z Wypierdkami Pierdziszewo? Ludzie chcieli pomóc kadrze i to uczynili. Samo siedzenie i wzdychanie po udanych akcjach jak np. w Wimbledonie nie wyczerpywałoby znamion wsparcia.
Nie rozumiem takich ludzi. Napisał, że ogląda siatkówkę. Jeśli tak rzeczywiście było, powinien wiedzieć jaka jest specyfika kibica, mógł nie kupować biletu, na pewno znaleźliby się inni chętni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”