Mistrzostwa świata 2022

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:
Na Igrzyska mogą się jeszcze podpiąć pod bezpaństwowców, ale na MŚ coś takiego przecież nie przejdzie.
Dlaczego miałoby to robić różnicę? Już widzę oczyma wyobraźni tę pierwszą szóstkę Rosjan na MŚ w 2022 roku :]

Obrazek

Jedyny poważny problem, to właśnie to, że te MŚ to miał być ich turniej domowy. Przy nałożonej teraz banicji na używanie nazwy państwowej, godła, flagi, odgrywanie hymnu - Rosjanie mogą po prostu sami zrezygnować z organizowania tego turnieju u siebie, albo też i FIVB bojąc się prowokacji typu odśpiewanie hymnu a cappella przez kibiców przed spotkaniem i w trakcie meczu, czy wnoszenie wielkich flag Rosji na trybuny, może Rosjanom ten turniej odebrać. To IMHO całkiem możliwe.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: dyletant »

Taki przekręt ze zmianą nazwy i wizerunku może przeszedłby w Warszawie przy aprobacie władz dzbanligi, ale tu mowa o poważnym turnieju. Zresztą jakie są zasady przystąpienia choćby do eliminacji MŚ? Turnieje kontynentalne i kwalifikacje, poprzedzone rankingami. A skoro wypada drużyna z pierwszej 5 rankingu, w dodatku gospodarz i organizator to nie może bez podkładu politycznego (np. rozpad) przystąpić do turnieju pod inną banderą. Nawet Rosja.
Inna sprawa czy zasadnym jest stosowanie tu odpowiedzialności zbiorowej. Podejrzewam, że Poletajew, Wołkow czy Kliuka do obecnego poziomu doszli skalą swojego talentu i wytrenowania a nie szprycowania :|
Ewidentna próba izolacji Rosji na arenie międzynarodowej. Polityka znowu miesza się w sport :|

Pytanie jeśli nie Rosja to kto się tego podejmie? To bardziej rozbudowane rozgrywki, wymagające restrykcyjnych wymogów względem obiektów i infrastruktury. Zazwyczaj też poprzedzone przygotowaniami i dużym nakładem finansowym. Czy pójdziemy w oklepane dzieci FIVB jak Polska czy Włochy czy może szansę dostanie ktoś nowy np. Iran?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Gierek »

A więc poznaliśmy kolejne drużyny, które dołączą na przyszłoroczne MŚ - Portoryko i Kanadę, które zagrały w finale mistrzostw Ameryki Północnej w 2021 roku.
Zaciekawił mnie zapis dotyczący dołączenia dwunastu najlepszych zespołów z rankingu FIVB, nie licząc tych, które wcześniej awansowały. Ciekawe, od kiedy jest ten zapis. Jeżeli wierzyć temu zapisowi, to tak jakby można powiedzieć, że na obecną chwilę już znamy kilkanaście drużyn, które zagrają na MŚ - pierwsza piętnastka rankingu.
Oto link do strony, o której wspomniano o tym zapisie: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Ciekawi mnie, kiedy będą eliminacje w pozostałych strefach. Czy wie ktoś może?
Mam też nadzieję - po cichu - na to, że zobaczę jakieś ciekawe drużyny w tych eliminacjach. Osobiście lata nie słyszałem o drużynie z... Litwy, lub Irlandii. Ciekawe, czy tam w ogóle grają w siatkówkę. :D Oby tak.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Z Europy pojadą dwa najlepsze zespoły ME, wyłączając Rosję i Polskę. Tak samo Azja, Top 2 mistrzostw, które odbędą się 12-19 września. Czempionat Ameryki Południowej 1-5 września. Została jeszcze Afryka, ale tu terminu brak.

Litwa
In 2014 the Lithuania men's national volleyball team participated in 2015 Men's European Volleyball Championship qualification tournament and it was the first Lithuanian team international appearance after 20 years of absence.
Wystąpili jeszcze 2 lata później.

Irlandia grała w Mistrzostwach Małych Państw 2002, które były etapem eliminacji do ME 2003. Próżno szukać ich w kolejnych kwalifikacjach do MŚ i rundach wstępnych kontynentalna do IO.
http://todor66.com/volleyball/Europe/Men_Q_2003.html
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Gierek »

A więc w takim bądź razie ciekawie się będą prezentować mistrzostwa Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Ciekawe, jak podejdą do tych mistrzostw drużyny z Iranu, Japonii, Brazylii i Argentyny, skoro ma mieć zastosowanie zasada najlepszej dwunastki z rankingu FIVB, a każda z tych drużyn jest w tej dwunastce. :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Co do reprezentacji Irlandii czy Litwy to można rzucić wyzwanie Jerzemu Mrozowi - wydarł Azerbejdżan to i ich znajdzie :D

A tak na poważnie to moim zdaniem powinno się robić więcej dla promowania siatkówki w krajach, w których zbyt popularna nie jest - choćby przez częstszą możliwość gier z lepszymi rywalami. Dywizje, czy bardziej rozbudowane kwalifikacje (ale wtedy trzeba by było co oczywiste zmniejszyć liczbę imprez). Wiadomo, że w siatkówce mimo wszystko ciężej o niespodziankę niż w piłce nożnej, głównie ze specyfiki gry, przez co większość spotkań kończyłoby się 3:0, ale gdyby te mniej znane reprezentacje częściej miały takie możliwości gry, to i ich poziom zacząłby powoli rosnąć. Popatrzmy na skrajny przykład San Marino w piłce nożnej - chłopaki grają w większości po pracy, ale są reprezentacją, w każdych eliminacjach trafi im się ktoś z pierwszego koszyka typu Niemiec czy Anglii, a i w niższych sporo wyzwań dla nich się znajdzie. Można powiedzieć bez sensu są te mecze bo większość kończy się w okolicach 5:0, ale myślicie że ktokolwiek w San Marino interesowałby się piłką nożną, gdyby ich reprezentacja grała X-fazę preeliminacji do kwalifikacji z Wyspami Owczymi, Gibraltarem i Liechtensteinem, z których potem jedna drużyna awansowałaby do bojów z Maltą, Mołdawią i Armenią? No właśnie. A nasze kwalifikacje trochę tak wyglądają.

Pomijając już ułatwiony scauting. Próbowaliście kiedyś znaleźć w Google coś o bardziej egzotycznych siatkarskich ligach niż Polska, Włoska, Rosyjska, Francuska, Niemiecka? Nawet usiłując szukać w rodzimym języku jest ciężko znaleźć coś sensownego czasami. Oczywiście profesjonalni headhunterzy na pewno mają lepsze narzędzia, ale część klubów nie posiada profesjonalnych headhunterów. A tak wypatrzyłby ktoś takiego siatkarza z Mołdawii że nada się na ławkę do klubu, potrenowałby dwa lata na sensownym poziomie, zaczął grać w klubie, stałby się lokalną gwiazdą, którą ludzie by oglądali w meczu eliminacji do MŚ z np. Francją. A tak to być może nawet istnieje taki siatkarz w Mołdawii, który mógłby powyższą ścieżkę przejść, ale nikt nie ma o tym pojęcia.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Gierek »

Oczywiście że tak, masz rację. Siatkówka też jest pięknym sportem, widowiskowym, i warto, żeby był jej większy rozwój - tej dyscypliny. Zobaczymy, kto się zgłosi do Złotej, i Srebrnej Ligi Europejskiej. :)
Tymczasem poznaliśmy kolejnych uczestników przyszłorocznych MŚ:

Afryka:

- Tunezja
- Kamerun

Ameryka Południowa:

- Brazylia
- Argentyna

Azja:

- Iran
- Japonia

i wspomniane wcześniej w tym wątku:

Ameryka Północna:

- Kanada
- Portoryko

Do tego dojdą dwie drużyny z Europy, wyłączając Rosję i Polskę, a pozostała dwunastka - najlepsza w rankingu FIVB - awansuje po rankingu, i uzupełni skład.

Z tego, co zaobserwowałem po rankingu FIVB, to myślę, że kwestia awansu po rankingu będzie toczyła się do samego końca, bo (szczególnie w trzeciej dziesiątce rankingu) się dużo dzieje. :)
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Polak96 »

Znamy już wszystkichh uczestników siatkarskich MŚ 2022

Są to odpowiednio

Rosja - gospodarz
Polska - obrońca tytułu

Finaliści Mistrzostw Kontynentalnych

Europa: Słowenia i Włochy
Ameryka Północna: Portoryko, Kanada
Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia,
Afryka: Kamerun, Tunezja
Azja: Iran, Japonia

Oraz 12 najwyżej rozstawionych w rankingu, niezakwalifikowanych wcześniej reprezentacji:

Francja
U.S.A
Serbia
Kuba
Holandia
Niemcy
Meksyk
Turcja
Egipt
Katar
Bułgaria
Chiny

Według Konfederacji:

CEV - 10 państw,
NORCECA - 5 państw
AVC - 4 państwa
CAVB - 3 państwa
CSV - 2 państwa

Ogólnie rzecz biotąc, system sprawdził się lepiej niż myślałem (bałem się, ze to będą drugie Mistrzostwa Europy z dodatkowym udziałem 7-8 państw z innych stref).

Mimo wszystko warto dodać, że system niejako wyeliminował Australię za to, że ta grała w Lidze Narodów, gdzie straciła wiele punktów rankingowych - na jej miejsce niejako wskoczyły Chiny, które odpuściły VNL. Na Mistrzostwach Świata nie zobaczymy również Finlandii, która znalazła sie zbyt nisko w rankingu (Warto dodać, że z tego co wiem Liga Europejska nie dawała jakichkolwiek punktów rankingowych...). Z ciekawszych zespołów zabraknie także Belgii oraz Ukrainy, która ostatnie miejsce w rankingu dające awans przegrała z Chinami.

Na MŚ zagrają natomiast Turcja oraz Katar.

Mimo wszystko wolałem tradycyjne turnieje kwalifikacyjne. Tak jak sądziłem, większość krajów, w tym kilka całkiem niezłych straciła szansę na kwalifikację w chwili, gdy FIVB ogłosiło nowy system. Nie podoba mi się to. Obniża to poziom siatkówki w słabszych krajach, no i znacząco zmniejsza zainteresowanie - a przypominam, że w kwalifikacjach do MŚ 2018 i 2014 uczestniczyło blisko 150 reprezentacji, co było drugim wynikiem po kwalifikacjach do MŚ w piłce nożnej.

Mam nadzieję, że w 2026 roku powrócą normalne kwalifikacje.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Niby każda drużyna świata, która wystartowała w mistrzostwach (bądź eliminacjach do nich) swojego kontynentu miała szansę na awans, ale nie takie było początkowe założenie (miały się odbyć turnieje kwalifikacyjne, co też było wadliwym pomysłem) i FIVB zmieniło zasady gry w trakcie, więc można powiedzieć, że niektóre reprezentacja zostały pozbawione możliwości awansu. Nie szkoda mi Belgów, którzy mieli w tym roku jedną imprezę i dali ciała po całości, co innego Czesi oraz Ukraińcy, ale co począć.

Wiadomo było, że nie wejdą sami Europejczycy, jako że ranking (ze względu na swoją specyfikę) foruje m.in. czołowe zespoły afrykańskie. 14. Tunezja i 20. Egipt wyprzedzają niezłe drużyny ze Starego Kontynentu, ale czy są od nich lepsze? Na ostatnich MŚ każdy europejski uczestnik zaprezentował się lepiej od wszystkich reprezentacji z Czarnego Lądu. Również liczę, że w 2026 będą już w pełni sportowe eliminacje i mam nadzieję, że FIVB nie porzuciło całkiem pomysłu o światowych turniejach kwalifikacyjnych, bo zweryfikowałby on poziom niektórych konfederacji oraz byłby jeszcze bardziej adekwatny do poziomu sportowego. Czy potrzebujemy aż 3 drużyn z Afryki na MŚ? Aż 5 z NORCECA? Czy aby na pewno to promocja siatkówki?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Idealny system ciężko wypracować, zawsze coś wyjdzie "nie tak". Obecny wydaje się najbardziej sprawiedliwy (choć wiadomo też nie do końca co już słusznie zauważono ranking odpowiada wartości - włóżmy taką Finlandię do Mistrzostw Afryki i myślę, że z medalem by spokojnie wróciła). Jednak znowu Europa + USA, Brazylia i Argentyna to też moim zdaniem nie jest kierunek. Zdecydowanie musi być miejsce dla takich ekip jak w tegorocznych ME Czechy u Panów czy Szwecja u Pań.

Ciekawe, jak sprawdziłby się system kwalifikacji podobny do piłkarskiego. I czy taki mecz typu Polska - Malta w siatkówkę kogokolwiek na Malcie by interesował i przyniósł jakiekolwiek rozpowszechnienie dyscypliny w krajach, w których raczej jest dość uboga. Bo umówmy się, w nogę jak na taki Gibraltar przyjedzie Anglia, to miejscowi idą tam świadomi porażki, ale że nie codziennie mają okazję zobaczyć jak Sterling turla się po boisku od wyimaginowanych fauli, to jest to dobra sposobność, by pójść na stadion i zobaczyć. Czy ktoś w tym samym Gibraltarze chciałby zobaczyć jak Leon atakuje nad amatorsko grającymi chłopakami pracującymi w knajpach - nie wiem, w sumie myślę, że nie, ale byłbym skłonny to sprawdzić. Może akurat w dłuższej perspektywie spowodowałoby to rozwój siatkówki w krajach obecnie niszowych, albo chociaż samo zainteresowanie by wzrosło.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

To jest właśnie problem z siatkówką, że to "egzotyczna" dyscyplina, którą trudno się zachwycić nie znając zasad, otoczki. Nikt jednak nigdzie nie doszedł przez niedasizm i nicnierobienie. Gdyby nie Liga Światowa i boje z Włochami, Brazylią, Rosją, Jugosławią, pieśń o Małym Rycerzu nie zrobiłaby z nas potęgi. Warto pokazać Gibraltarczykom siatkówkę, tylko w jaki sposób? Może jakieś tournee, tylko jak zmu...zachęcić najmocniejsze drużyny do pokazania klasy tam? Marzy mi się bardziej rozbudowany Challenger Cup, chociażby po to żeby zobaczyć więcej nieznanych zespołów i przekonać się, czy mocniejszych średniaków ma Ameryka Południowa, Północna i reszta czy np. Azja. Tylko kto za to zapłaci?
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

GRUPA C
Nowosybirsk...

1POLSKA
2 USA
3Meksyk
4BULGARIA

uuuuuu

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIVB ... ampionship
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Arw165 »

Na moje dyletanckie oko grupa B i E najłatwiejsze. Tak czułam, że trafią nam się Stany, ale mogła być też Słowenia. Nie będę rozstrzygać, czy to lepiej czy nie. Fajnie dla polskich kibiców, że jest szansa na zagranie drugiej fazy w Kaliningradzie.
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Polak96 »

Streeter pisze: 21 wrz 2021, o 17:20
Ciekawe, jak sprawdziłby się system kwalifikacji podobny do piłkarskiego. I czy taki mecz typu Polska - Malta w siatkówkę kogokolwiek na Malcie by interesował i przyniósł jakiekolwiek rozpowszechnienie dyscypliny w krajach, w których raczej jest dość uboga. Bo umówmy się, w nogę jak na taki Gibraltar przyjedzie Anglia, to miejscowi idą tam świadomi porażki, ale że nie codziennie mają okazję zobaczyć jak Sterling turla się po boisku od wyimaginowanych fauli, to jest to dobra sposobność, by pójść na stadion i zobaczyć. Czy ktoś w tym samym Gibraltarze chciałby zobaczyć jak Leon atakuje nad amatorsko grającymi chłopakami pracującymi w knajpach - nie wiem, w sumie myślę, że nie, ale byłbym skłonny to sprawdzić. Może akurat w dłuższej perspektywie spowodowałoby to rozwój siatkówki w krajach obecnie niszowych, albo chociaż samo zainteresowanie by wzrosło.

Streeter
Ale przecież dokładnie taki system funkcjonował w kwalifikacjach do ME 2019 (miał też funkcjonować w 2021, ale wiadomo, pandemia) i sprawdzał się naprawdę dobrze. Wiadomo, siatkówka to nie piłka nożna. Ale skoro w Mołdawii na mecze ze Słowacją potrafiło przyjść prawie 2.000 kibiców, skoro na Łotwie na meczu z Estonią było ich blisko 5.000, a hale były totalnie puste tylko w krajach, gdzie siatkówka jest naprawdę niszowym sportem (Islandia, Cypr), to moim zdaniem warto iść w tym kierunku.

Nie ma też co przesadzać z "egzotycznością siatkówki" bo to bardzo globalny sport. Może na starym kontynencie tego nie widać, ale za siatkówką szaleją mieszkańcy Indonezji, Tajlandii, Filipin, Sri Lanki (oficjalny sport narodowy tego kraju), Chile, Peru... Jest to dyscyplina na pewno bardziej globalna, niż hokej na lodzie, piłka ręczna (gdzie poza Europą i 2-3 państwami północnej Afryki nie liczy się dosłownie nikt, żadna drużyna spoza europy - celowo nie liczę oszustów z Kataru - nie zdobyła medalu MŚ czy IO) czy inny hokej na trawie. Skoro w tych dyscyplinach można przeprowadzać normalne turnieje kwalifikacyjne - tak, jak do niedawna w siatkówce - to dlaczego FIVB musi to udziwniać?

Decydenci chwalili się dziś, że w ich federacji zrzeszonych jest ponad 220 federacji. Ile z nich otrzymało realną szansę na awans na te MŚ? Ile drużyn stać na to, żeby w 4 letnim cyklu kwalifikacyjnym regularnie rozgrywać mecze i zdobywać punkty rankingowe? Co mają powiedziec zespoły z Afryki? Przecież nawet te najlepsze ekipy, jak Kamerun, Egipt czy Turcja nie zostały dopuszczone do rozgrywek Ligi Narodów (a wcześniej afrykańskie drużyny de facto wykluczono z Klubowych Mistrzostw Swiata - jak ci zawodnicy mają teraz uprawiać ten sport?) Realnie rzecz ujmując, mają one do rozegrania 4-5 w mistrzostwach kontynentalnych, raz na dwa lata. Jak mają podnosić swój poziom zespoły z Karaibów?

System ewidentnie ustawiony pod Europę, która ma te swoje Złote, Srebrne ligi europejskie i 30-40 drużyn, które stać żeby regularnie grać w tych turniejach. Ekipy a Azji czy Afryki, choćby chciały, nie utworzą sobie takich rozgrywek, bo ich zwyczajnie na to nie stać. Po to organizuje się kwalifikacje do MŚ czy ME, żeby biedniejsze reprezentacje też miały szanse się zaprezentować, nawet jeśli ostatecznie na te mistrzostwa nie awansuj, a pochodzący z nich gracze mogli rozwinąć swoje umiejętności i być może przyciągnąć zainteresowanie skautów z perspektywicznych lig. FIVB, zdaje się kompletnie o tym zapomina.

Spadek zainteresowania już teraz widać nawet w liczbach. Uznając za kwalifikacje Mistrzostwa kontynentalne i eliminacje do nich, sumując łączną liczbę uczestników ze wszystkich konfederacji wychodzą 83 reprezemtacje. Jak to się ma do 151 reprezentacji, które zgłosiły się do kwalifikacji MŚ 2018?
MoWo
Posty: 214
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:17
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: MoWo »

Bardzo dobre losowanie . Mamy autostradę do 3 rundy . Przy naszej dobrej grze nie ma mam kto za bardzo zagrozić w tej grupie(USA to już nie to co 3 lata temu). Zajmujemy 1 miejsce i o ile włosi nie zaczną kombinować że lepiej zagrać z nami niż z Francją to dostajemy w 2 rundzie Argentynę lub Iran , Kanadę lub Turcję i jedną ze słabszych drużyn. Wszyscy do pokonania.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Format pierwszej rundy ok. 2-3 grupy wyraźnie odstają i to pewnie z nich nie awansują 3. miejsca. Jak będzie jednak ustalany skład drugiej fazy grupowej? Tak jak w 2010 we Włoszech? Jak rozdzielić 6 zwycięzców grup do 4, żeby były w miarę równe poziomem? FIVB nie uczy się na błędach.
MoWo
Posty: 214
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:17
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: MoWo »

https://www.youtube.com/watch?v=Qmq8y6vx9N8&t=1756s
rozstawienia 2 rundy w 28 minucie.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Ok, przepraszam, jednak zgrabnie to ułożyli. Wiadomo, że w trzeciej rundzie będzie "losowanie", ale Rosjanie 20 lat nie byli w strefie medalowej MŚ. Włosi dwukrotnie ułożyli pod siebie drabinkę (z czego raz skorzystali), więc im też się należy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Przypomnę, że w Tokio też mieliśmy autostradę do finału. Takie dywagacje są bez sensu. Niech ktoś do tych MŚ zbuduje drabinkę, to nie będziemy się musieli zastanawiać kto gdzie z kim i dlaczego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
MoWo
Posty: 214
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:17
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: MoWo »

Owszem w Tokio mieliśmy autostradę , niestety mieliśmy też Heynena.
Trzeba mieć nadzieję że teraz trener będzie w pełni władz umysłowych.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Jak wygrywamy grupę to trafiamy na Argentynę/Iran i Kanadę/Włochy, z drugiego miejsca mamy Rosjan pod flagą federacji/Serbię oraz Japonię/Kubę/Katar. Brak awansu do Final 6 będzie więc rozczarowaniem nie mniejszym niż Tokio.

Chyba, że zastosujemy wariant rosyjski z 2002 (powolne wejście w turniej).
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Papito13 »

To chyba odpowiednie miejsce. FIVB szuka nowego organizatora MŚ. Niekoniecznie z własnej woli, gdyż państwa członkowskie NATO zgodnie poinformowały FIVB, że nie wyślą swoich reprezentantacji do Rosji
emerencja
Posty: 1044
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: emerencja »

Prezes Świderski wysłał do CEV-u oficjalne pismo, w którym poinformował, że siatkarze nie chcą grać przeciwko Rosjanom w związku z inwazją na Ukrainę.

https://twitter.com/KamilDziubka/status ... -dq8gpAAAA

Brawo, Panie Prezesie!
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Beo »

Francuzi też nie wystąpią w MŚ, jeśli te odbędą się w Rosji.
Redrick
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Redrick »

No jestem ciekawy jak to się rozwiąże. Mundiale to zawsze się oglądało, ja jeszcze pamiętam finał z 2002 roku, męski. To była gra!
A! Jeszcze jedno: nie kibicuje się Rosji, nie kibicuje się Niemcom. Nigdy i pod żadnym pozorem. Także w siatkówce. Tyle razy mówiłem...
Ja wiem że nie wszyscy wiedzą tyle co ja, no ale... co jeszcze się musi stać, by Polacy to wreszcie zrozumieli?:/
elo
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Kilgor92 »

Największy kłopot jest z logistyką. Znalezienie nowego gospodarza na niespełna pół roku przed imprezą jest bardzo trudne. Potrzeba kraju z gotową infrastrukturą oraz wolnymi finansami. Świder jasno powiedział, że Polska w razie czego samodzielnie tego nie zorganizuje, potrzeba współgospodarza, a na chwilę obecną nikt się do tego nie pali. Nie będę zaskoczony, jak ostatecznie turniej wystartuje w Japonii.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Tharaster »

Mamy chyba finisz MŚ rozgrywanych w Rosji. Oby tylko to się potwierdziło
https://www.volleyball.it/guerra-russia ... in-russia/
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: dyletant »

Gospodarzem powinien być ktoś kto ma świetnych kibiców, kraj jest zakochany w siatkówce, ma odpowiednie hale i zorganizowane państwo, któe dźwignie rangę turnieju.

Dlatego proponuję Iran.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Klugenhammer »

dyletant pisze: 28 lut 2022, o 22:33 Dlatego proponuję Iran.
Ten sam Iran, który dwa lata temu zestrzelił przelatujący nad Teheranem samolot ukraińskich linii lotniczych, zabijając blisko 200 osób na jego pokładzie?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: dyletant »

Salehi się wysypał? Dobrze, że go pożegnaliśmy.
A ja z nim piątkę zbijałem :(

To może Argentyna? Bardzo fajny turniej 20 lat temu.
Turcja? A nie oni 100 lat temu wyrżnęli Ormian, to odpada.

Ewentualnie każdy poza reprezentacją specjalnej troski. Jestem otwarty na propozycje
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”