Mistrzostwa Świata 2022

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: lukecik »

https://twitter.com/sport_tvppl/status/ ... uvUDA&s=19

Widzieliście tę wypowiedź Semeniuka? Ja nie wiem czy Grbic im tak zrył banię tym swoim pitoleniem o presji, czy co się stało, ale to już nie jest nawet absurd, tylko coś więcej. "Nakładanie niepotrzebnej presji". :] Odlot totalny.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Porównywanie Śliwki i Kurka to żenada. Ten pierwszy mial słaby turniej VNL, drugi dobry. Piza tym Kurek wygrał z tą kadra hoho i jeszcze więcej, będąc jednym z najważniejszych zawodników. Olek na razie słynie z tego, że w kadrze mu idzie średnio.

Jak ktoś po meczach towarzyskich i 1 meczu MŚ śmie dawać takie porównania, to beka. Tym bardziej, że Kurek może się z automatu odpalić i zagrać kosmiczny turniej, co Olkowi nie grozi.

Różnica klas, biorac pod uwagę grę obu w kadrze. Jednego jedyne co może dopaść to wiekz drugi ma 27 lat i w sumie jeszcze nie zaistniał, a jak juz graz to ma więcej krytyków niz zwolenników (Śliwka vs Fornal)
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 28 sie 2022, o 12:17 Porównywanie Śliwki i Kurka to żenada. Ten pierwszy mial słaby turniej VNL, drugi dobry. Piza tym Kurek wygrał z tą kadra hoho i jeszcze więcej, będąc jednym z najważniejszych zawodników. Olek na razie słynie z tego, że w kadrze mu idzie średnio.

Jak ktoś po meczach towarzyskich i 1 meczu MŚ śmie dawać takie porównania, to beka. Tym bardziej, że Kurek może się z automatu odpalić i zagrać kosmiczny turniej, co Olkowi nie grozi.

Różnica klas, biorac pod uwagę grę obu w kadrze. Jednego jedyne co może dopaść to wiekz drugi ma 27 lat i w sumie jeszcze nie zaistniał, a jak juz graz to ma więcej krytyków niz zwolenników (Śliwka vs Fornal)
Dyskusja tyczyła się jednego konkretnego meczu. Tego z Bułgarią, więc porównywanie osiągnięć obu jest nie na temat. I o to chodzi mi by nie stosować podwójnych standardów i jak krytykować to za mecz a nie z powodu uprzedzeń i wcześniejszych historii
Abstrahuje od tego, że Kurek aż tak udanej tej ligi Narodów jak mówisz nie miał, ale to nie ma temat
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Orduna »

lukecik pisze: 28 sie 2022, o 12:03 https://twitter.com/sport_tvppl/status/ ... uvUDA&s=19

Widzieliście tę wypowiedź Semeniuka? Ja nie wiem czy Grbic im tak zrył banię tym swoim pitoleniem o presji, czy co się stało, ale to już nie jest nawet absurd, tylko coś więcej. "Nakładanie niepotrzebnej presji". :] Odlot totalny.
Akurat ja Semeniuka zawsze miałem za inteligentnego gościa.
Przebywanie w gronie Grbica jednak ryje beret ostro xd
areq
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2021, o 12:13
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: areq »

lukecik pisze: 28 sie 2022, o 12:03 https://twitter.com/sport_tvppl/status/ ... uvUDA&s=19

Widzieliście tę wypowiedź Semeniuka? Ja nie wiem czy Grbic im tak zrył banię tym swoim pitoleniem o presji, czy co się stało, ale to już nie jest nawet absurd, tylko coś więcej. "Nakładanie niepotrzebnej presji". :] Odlot totalny.
Nie jestem pewien czy te slowa sa do kibiców czy wodzireja. Jak dla mnie hałas z trybun jest elementem przewagi własnego boiska. Jak serwuje przeciwnik, budzenie i gwizdy, bębny ze zmiennym rytmem. Jak nasz zawodnik to sie bebnow z glosnikow nie puszcza przez chwile. Nie jestem pewien ale chyba w Japonii sie tego mocno trzymają. Nie wiem co jest złego w powiedzeniu ze łatwiej sie serwuje jak jest ciszej.
A mówienie ze serwis w siatce wymaga mniej kocentracji niz w tenisie to jakiś odlot.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk powiedział dosyć zrozumiałą opinię, wyrwane z kontekstu łatwo nadinterpretować.

Fatalny jest jak na razie Lopez na MŚ, ciekawe czy zacznie pokazywać coś ciekawego, bo to główny problem reprezentacji Kuby jak na razie gdy najlepszy skrzydłowy przegrywa ci sety z Katarem. Przynajmniej Simon bardziej żwawo.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Z Capocha na rozegraniu od początku Brazylia w meczu z Japonią.
Kłamca.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Matakujce »

Ma ktoś strem do meczu?
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

Szary Wilk pisze: 28 sie 2022, o 12:17 Porównywanie Śliwki i Kurka to żenada. Ten pierwszy mial słaby turniej VNL, drugi dobry. Piza tym Kurek wygrał z tą kadra hoho i jeszcze więcej, będąc jednym z najważniejszych zawodników. Olek na razie słynie z tego, że w kadrze mu idzie średnio.
Dajcie spokój. Zwłaszcza z tym powoływaniem się na dawne zasługi. Wobec tego Heynen miał 100% racji trzymając na boisku Drzyzgę i Kubiaka w gipsie. Chodzi oto jak grają teraz i w tym zespole. A ten pierwszy sprawdzian wypadł lepiej dla Śliwki niż dla Kurka. Chociaż dla Kurka nie wypadł tak źle, jakby wynikało ze statystyk. Tzw. "efektywność" to typowe szamaństwo, w stylu: jak idę z psem na spacer, to statystycznie mamy po trzy nogi. Statystyki przyjęcia też nic nie mówią, ponieważ nie uwzględniają stopnia trudności zagrywki. Śliwka jednak miał tylko dwa błędy, a to, czy jego przyjęcie było "perfekcyjne" czy "pozytywne" zależy od statystyka. Semeniuk był bombardowany zagrywką i poradził sobie lepiej niż Śliwka, ale to od dawna wiadomo, że Śliwka jest w przyjęciu słabszy. Na szczęście ma go kto zastąpić w razie potrzeby. Natomiast jeśli chodzi o Kurka statystyki fałszują obraz: fakt, że pięć czap to trochę za dużo, ale we wszystkich innych elementach zagrał dobrze, a nawet bardzo dobrze. Miał kilka bardzo efektownych ataków, 2 bloki, 4 asy, parę super obron, a co najważniejsze w decydujących momentach nie psuł, co mu się zdarzało. Najważniejsze, że zespół zaplanowany przez Grbicia zafunkcjonował, chociaż "czarna dziura" w 3 secie trochę niepokoi, bo nawaliło przyjęcie i komunikacja. Ale nie wiadomo ostatecznie, czy ta Bułgaria jest tak słaba, jakby się wydawało. W każdym razie nie było w tym meczu krytycznych momentów wymagających zmian. Widzę nadal tylko dwa mankamenty u Grbicia: pierwszy, że nie stosuje zmiany na pozycji atakującego i drugi: bezproduktywna podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek.
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Jakby jeszcze Japonia dorobiła sobie jakiegoś solidnego środkowego to by była drużyna
Szkoda, że nie ma Ischikawy
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Już jest, bo Otsuka w czarną dziurę wpadł.
Kłamca.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Matakujce »

Znalazłem jakby ktoś chciał:
http://strims.top/BrazyliaJaponia.php
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Ależ akcja na 13:16
Kłamca.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuki91 »

Tak dobrze się ogląda Japończyków, a i tak przewaga punktowa Brazylii olbrzymia :( akcja na 13:16 już może zostać wybrana akcja mistrzostw
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Zbyt dużo błędów robią na przyjęciu a do tego nie funkcjonuje w ogóle środek w ataku.
Do tego dziś Brazylia fajnie w defensywie wygląda
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ptrlnd »

Wygląda na to, że Brazylia z Wallacem się odgruzowała na tym turnieju i będą solidnym przeciwnikiem dla każdego. Pierwsza szóstka to wciąż klasowi zawodnicy, tylko nie wiem dlaczego nie gra Bruno.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 404
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

ptrlnd pisze: 28 sie 2022, o 13:55 Wygląda na to, że Brazylia z Wallacem się odgruzowała na tym turnieju i będą solidnym przeciwnikiem dla każdego. Pierwsza szóstka to wciąż klasowi zawodnicy, tylko nie wiem dlaczego nie gra Bruno.
Zerknij na mecz z Kubą, a z łatwością rozwikłasz tę zagadkę.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciorny17 »

ptrlnd pisze: 28 sie 2022, o 13:55 Pierwsza szóstka to wciąż klasowi zawodnicy, tylko nie wiem dlaczego nie gra Bruno.
Odpal mecz z Kubą albo coś z VNLu to znajdziesz powód ;)
Bruno jest w tym sezonie kadrowym dramatyczny. Nigdy nie był wirtuozem gry z pola z ale to jakie śmieci dostawali w meczu z Kubą skrzydłowi to był dramat.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Głównym problemem Brazylii w VNL-u była słabiutka gra na bloku, bo w ćwierćfinale z USA było 52% ataku/3 bloki - tutaj jak na razie średnio w ataku Brazylia, na początku dzisiaj bardzo mocno Fernando rzucał babole, ale w bloku i relacji zagrywka-liczba błędów - dwa bardzo dobre mecze, dzisiaj nawet Darlan na zmianach rzucał kamienie. Biorąc pod uwagę, że Ishikawa zagrał z trójki skrzydłowych najlepiej, to nieźle się przejechali po Japończykach, a tu jest realna szansa na ćwierćfinał z Serbią/połówka ze Słowenią.
ciacho23
Posty: 953
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciacho23 »

I pewnie ta gra wystarczy Brazylii na dojście do finału:)
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

ciacho23 pisze: 28 sie 2022, o 14:23 I pewnie ta gra wystarczy Brazylii na dojście do finału:)
Jeszcze bym się wstrzymał bo drabinka się nie wykreowała a nawet jeśli taka będzie to Brazylii nie będzie łatwo ani z Serbią ani z Slowenią
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

Paradoksalnie po raz pierwszy od iks lat kilka zespołów chciałaby trafić na Kanarki...choć..
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie oglądałem dzisiejszego meczu Brazylii. Ten z Kubą tak. Zaskoczyło mnie, że Japonia została rozbita tak łatwo. Wynik ti breaka z Kubą mógł iść w daie stroby, Kubańczycy mieli piłkę meczową.

Wniosków nie stawiam, ale pokuszę się o domysł, że z Capochą ta reprezentavja będzie mocniejsza, po tym co widziałem z Kubą (mega odmienił grę) i po dzisiejszym wyniku.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamien »

lukecik pisze: 28 sie 2022, o 12:03 https://twitter.com/sport_tvppl/status/ ... uvUDA&s=19

Widzieliście tę wypowiedź Semeniuka? Ja nie wiem czy Grbic im tak zrył banię tym swoim pitoleniem o presji, czy co się stało, ale to już nie jest nawet absurd, tylko coś więcej. "Nakładanie niepotrzebnej presji". :] Odlot totalny.
Że dwaj użytkownicy na "s" czepiają się pojedynczego, wygodnego dla ich narracji, zdania wyrwanego z wypowiedzi Semeniuka to się nawet nie dziwię, ale Ty to mnie zaskoczyłeś. Przeczytaj proszę CAŁĄ jego wypowiedź
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
buzinga
Posty: 1305
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 28 sie 2022, o 15:00
Jeszcze bym się wstrzymał bo drabinka się nie wykreowała a nawet jeśli taka będzie to Brazylii nie będzie łatwo ani z Serbią ani z Slowenią
Mi coś pachnie tym, że na koniec fazy grupowej późnym środowym wieczorem wszyscy będziemy mocno zdziwieni, bo okaże się, że Włosi zagrali z Chińczykami Anzanim na rozegraniu i Russo na libero tak dla pewności, żeby przypadkiem nie zająć miejsca 4-5, a raczej przycelują w 6-7. Dlatego pewnie kulturalnie dadzą się wyprzedzić Brazylii, żeby ta mogła sprawdzić swoją formę w 1/4 z Francją;)
buzinga
Posty: 1305
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

W sumie pobawię się w przewidywanie rozstawienia drabinki:
1.Polska
2.Słowenia
3. Serbia
4.Francja
5.Brazylia
6. Włochy
7.Iran
8.Kuba
9.Argentyna
10.USA
11.Ukraina
12.Turcja
13.Niemcy (tak Niemcy zajmą drugie miejsce, bo Cretu po dwóch wygranych setach puści rezerwy dopuszczając do porażki 2-3.Słowenia wyjdzie z 4 pkt z 3 miejsca, a Niemy będą mieć 5, wszystko po to żeby nie dać szansy nam w kombinowaniu z przepuszczeniem ich na 1, co i tak nie będzie potrzebna bo pokonamy USA po ciężkim boju 3-1 ;) ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże nie żebym był przesadnie religijny, ale sportowcy lubią, więc pasuje )
14.Japonia
15.Holandia
16. Bułgaria

Ciekawe czy coś trafię :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 28 sie 2022, o 15:09 Mi coś pachnie tym, że na koniec fazy grupowej późnym środowym wieczorem wszyscy będziemy mocno zdziwieni, bo okaże się, że Włosi zagrali z Chińczykami Anzanim na rozegraniu i Russo na libero tak dla pewności, żeby przypadkiem nie zająć miejsca 4-5, a raczej przycelują w 6-7. Dlatego pewnie kulturalnie dadzą się wyprzedzić Brazylii, żeby ta mogła sprawdzić swoją formę w 1/4 z Francją;)
To zależy, bo możliwe, że z 7 miejsca trafisz np. na Amerykanów w 1/8, i wtedy coś takiego będzie pozbawione sensu, a szanse na #6 Włochy i #7 Iran są bardzo małe, chyba, że Iran straci punkty z Holandią.

No ale Brazylia, jak to Brazylia - w LŚ 2012 ogrywaliśmy ich raz za razem, nie wyszli z grupy w LŚ, to potem zabrakło im kolana Dante do złota, w Rio w grupie walczyli o życie, skończyło się złotem, w 2018 dostali jakieś historyczne lanie od Rosji w VNL-u w półfinale (coś w stylu 15-25 15-25 15-25), wypadło im dwóch podstawowych przyjmujących, skończyli ze srebrem - za dużo razy przerabialiśmy ''eee, koniec Brazylii'', żeby się nabrać zanim rzeczywiście nie przegrają.
a szanse na #6 Włochy i #7 Iran są bardzo małe
Chociaż możliwy jest w sumie scenariuszu, gdzie Włochy wygrywają 3-2 z Chinami, robią gorsze małe punkty/sety od Brazylii i lepsze od Iranu, ale to już grubsze liczenie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: lukecik »

kamien pisze: 28 sie 2022, o 15:09
lukecik pisze: 28 sie 2022, o 12:03 https://twitter.com/sport_tvppl/status/ ... uvUDA&s=19

Widzieliście tę wypowiedź Semeniuka? Ja nie wiem czy Grbic im tak zrył banię tym swoim pitoleniem o presji, czy co się stało, ale to już nie jest nawet absurd, tylko coś więcej. "Nakładanie niepotrzebnej presji". :] Odlot totalny.
Że dwaj użytkownicy na "s" czepiają się pojedynczego, wygodnego dla ich narracji, zdania wyrwanego z wypowiedzi Semeniuka to się nawet nie dziwię, ale Ty to mnie zaskoczyłeś. Przeczytaj proszę CAŁĄ jego wypowiedź
Przeczytałem i nic to nie zmienia, dalej jest to dla mnie idiotyczna wypowiedź.
To właśnie wtedy publiczność zgromadzona w katowickim Spodku zaczęła żywiołowo reagować na zagrania Semeniuka i domagać się kolejnego asa, co nie spodobało się zawodnikowi Sir Safety Perugia. Sam zainteresowany mówił:

To miłe, ale z drugiej strony dekoncentrujące. Czy jestem zawstydzony? Nie, ale to takie nakładanie niepotrzebnej presji, żeby kolejna zagrywka też była tą punktową. Ja bym preferował takie zachowanie, jakie jest w tenisie, kiedy na korcie po owacji zapada cisza
– stwierdził.
Jak tłumaczył dalej przyjmujący, kibice siatkówki reagują bardzo dobrze, ale ich zachowanie „potrafi sparaliżować”. – Gdy usłyszałem skandowanie po pierwszych moich asach, to już ręka zaczęła mi trochę drżeć – stwierdził.
Nic nie jest wyrwane z kontekstu, nie ma pola do nadinterpretacji. Wprost mówi, że łapa mu się trzęsie od skandowania kibiców, którzy w ten sposób nakładają dodatkową presję. Nie żartujmy sobie, że takie wypowiedzi zawodowego sportowca z najwyższego poziomu są normalne. Jak my mamy medal na Igrzyskach w końcu zdobyć, jak takie pierdoły wywołują u naszych dodatkowy stres? Ponury żart.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Orduna »

buzinga pisze: 28 sie 2022, o 15:23 W sumie pobawię się w przewidywanie rozstawienia drabinki:
1.Polska
2.Słowenia
3. Serbia
4.Francja
5.Brazylia
6. Włochy
7.Iran
8.Kuba
9.Argentyna
10.USA
11.Ukraina
12.Turcja
13.Niemcy (tak Niemcy zajmą drugie miejsce, bo Cretu po dwóch wygranych setach puści rezerwy dopuszczając do porażki 2-3.Słowenia wyjdzie z 4 pkt z 3 miejsca, a Niemy będą mieć 5, wszystko po to żeby nie dać szansy nam w kombinowaniu z przepuszczeniem ich na 1, co i tak nie będzie potrzebna bo pokonamy USA po ciężkim boju 3-1 ;) ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże nie żebym był przesadnie religijny, ale sportowcy lubią, więc pasuje )
14.Japonia
15.Holandia
16. Bułgaria

Ciekawe czy coś trafię :D
Czy możliwe jest w tym systemie ze zespoły z jednej grupy zagrają ze sobą w fazie pucharowej? Np Polska (1) z Bułgarią(16)
buzinga
Posty: 1305
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 sie 2022, o 15:31
a szanse na #6 Włochy i #7 Iran są bardzo małe
Chociaż możliwy jest w sumie scenariuszu, gdzie Włochy wygrywają 3-2 z Chinami, robią gorsze małe punkty/sety od Brazylii i lepsze od Iranu, ale to już grubsze liczenie.
[/quote]

Wystarczy, że Włosi jutro stracą seta z Turcją, a w środę przypilnują 3-2. Brazylia raczej pokona Katar 3-0 i na ratio setowym Brazylijczycy kończą przed Włochami., albo trzeba będzie liczyć małe pkt. Jako że Włosi grają ostatni mecz w środę trudno uwierzyć, że nie będą kombinować tylko wpakują się do silniejszej połówki. Najtrudniej przewidzieć jaki wynik padnie w naszym meczu ze Stanami, ale Włosi będą już go znać przed spotkaniem z Chińczykami.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”