Mistrzostwa Świata 2022

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Simao »

Brazylia zakończy na trzecim lub czwartym miejscu, choć nie skreślam Argentyny. Finał to będzie powtórka VNL lub Polska vs Francja.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Adriano »

Kogo obchodzą te [cenzura] mistrzostwa...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W słabej formie Iran, nie ma co się rozwodzić, zobaczymy za rok u Amina czy VNL to był fluke, czy MŚ. O Brazylii ciężko cokolwiek powiedzieć - ciekawe czy Wallace stawi się na ćwierćfinał, a Lucarelli dosłownie - stawi się na ćwierćfinał - bo Argentyna może mieć szansę.
landka
Posty: 236
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: landka »

Obstawiam, że Francja jest nieźle podbudowana dwoma zwycięstwami po tie-breaku, ale stąpają po cienkim lodzie... Nie mają już praktycznie pola manewru na przyjęciu (nie oglądałam ich w fazie grupowej, Louati prezentuje coś ciekawego, żeby ewentualnie zastąpić któregoś z kolegów?). W dodatku mieli mniej czasu na odpoczynek niż Włosi, to może mieć znaczenie w środowym spotkaniu. Mogą zwyczajnie nie dojechac fizycznie.
Co do meczu Polska-USA: nie będę zaskoczona żadnym z wyników. Amerykanie mają za sobą nerwowe spotkanie z Turcją, ale drużynie zawsze przydaje się takie przetarcie. My nie mieliśmy do tej pory żadnego trudnego meczu. Nawet ten z USA nie wyjaśnił za wiele, Amerykanie nie sprawiali wtedy wrażenia, że grają na 100 procent. Na pewno mają rezerwy. Obawiam się o to, co powiedział Kurek po Tokio - że odpadliśmy w ćwierćfinale, bo nie mieliśmy okazji cierpieć wcześniej na boisku...
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ptrlnd »

Cała ta 1/8 to po prostu słaby poziom, trzeba przyznać. Chyba tylko my w gazie no i w Argentynie oraz Brazylii coś drgnęło. Poza tym obniżka formy względem VNLu reszty drużyn. Serbia, Iran, Kuba w lesie, Turcy i Japończycy nie wykorzystali swoich szans. Liczę na prawdziwe grzmoty w 1/4, bo już nie raz w takich turniejach faworyci po "odgruzowaniu" zaczynali grać swoje.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Streeter pisze: 6 wrz 2022, o 12:40 Myślę, że już większa szansa, że Mendez w jakiś magiczny sposób odbudował swoją drużynę i ci zrobią psikusa Serbom, niż że Iran wygra z Brazylią.
No i zgadlem, choć meczów dziś nie mogłem widzieć, to zapytam: Argentyna tak dobrze, czy Serbia tak słabo?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuki91 »

Z trybun wyglądało, że Argentyna grała na mega fajnym flow, zwłaszcza Conte, Loser i Lima. Serbia niczym się nie przeciwstawila.

Za to w drugim spotkaniu obie drużyny kopaly sie po głowie, Brazylia zagrała po prostu mniej źle :p
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 6 wrz 2022, o 22:13No i zgadlem, choć meczów dziś nie mogłem widzieć, to zapytam: Argentyna tak dobrze, czy Serbia tak słabo? Streeter
Są trzy rodzaje niebycia w formie:
1) masz skuteczność ataku, ale nie masz techniki, więc gubisz jakość na zagrywce/bloku etc. (np. my w Tokio)
2) nie masz fizyki, więc nie masz ataku i świeżości, ale ratujesz się techniką;
3) nie masz jednego i drugiego;

Argentyna w grupie w 3 meczach miała 55-57% ataku, więc jej problemy były - co paradoksalne - związane z przyjęciem/zagrywką/blokiem (paradoksalnie - jak na tę drużynę). Dzisiaj w przyjęciu dobrze, na zagrywce także, blok działał świetnie - IMHO takie ''niebycie'' w formie do załatwienia jest dużo prostsze. Jeżeli uda się ogarnąć Palaciosa, to jest zespół na powtórzenie gry Tokio, co pewnie medalu tym razem nie da, ale Brazylia zdecydowanie do powalczenia. Wczoraj Palacios jednak był bardzo słaby w ataku.

Amerykanie są gdzieś między 2), a 3) jak na razie na tym turnieju, więc będzie im IMHO dużo ciężej. Możesz ograć halę i zamiast 30 błędów na zagrywce zrobić 11, ale jak wszyscy skrzydłowi robią 40-kilka procent ataku, to trzeba czegoś więcej.

Ciekawe ćwierćfinały:

IMHO Ukraina to oczywiście fajny zespół, ale potężnie zyskali na drabince i z pozycji underdoga pojawia się przed nimi duża szansa - ale pamiętam mecz z Serbią zbyt dobrze, by wiązać duże oczekiwania, patrząc na to, czym obecnie jest reprezentacja Serbii. Niemniej, skoro Turcja i Japonia powalczyły, to Ukraina też może, gdyby to był jakiś mecz fazy grupowej ME to uznalibyśmy to za ciekawe spotkanie (dopiero na poziomie 1/4 MŚ ciężko robi wyobrazić awans Ukrainy do strefy medalowej), więc może nie będzie jednostronnie. Ale Słowenia chciała autostradę do półfinału i ją ma, nie ma co ukrywać.

Włochy to IMHO groźniejszy rywal dla Francji niż Słowenia (bo mają większy potencjał), ale do powalczenia z Francją potrzebują podobnych okoliczności co Japonia: 1) gwiazda ma swój dzień (Nishida/Michieletto); 2) na zagrywce nie ustępują Francji w tej hali w Ljubljanie; 3) niepewny punkt (forma Ishikawy/gra Romano) daje radę. Włosi mają dużą przewagę na bloku, więc jeżeli znowu Francja będzie grać z jednym skrzydłowym (Ngapeth ze Słowenią, Boyer z Japonią) to mogą się mordować. Jak Francja zagra swoje, to wygra, bo w siatkówce faworyci grający swoje prawie zawsze wygrywają, siatkówka w tym względzie to bardzo wymierny sport. W Bologni poleciał jak po sznurku schemat zagrywka-blok-kontra, ale Włosi z ME 2021 z Francuzami z meczu ze Słowenią/Niemcami/Japonią mieliby duże szanse. Michieletto nie sprawia wrażenia gracza w formie, a Romano - gracza, który udźwignie taki mecz, więc wielkich oczekiwań nie mam, że taką formę pokażą, ale kto wie. Przede wszystkim, to początek poważnego grania o być albo nie być między kandydatami do medali.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: beatrix »

A Polacy? Jestem ciekawa Twej opinii o naszych szansach na jutro (mam bilety na półfinał i finał ;))

Szkoda, że Ukraina nie gra w Polsce. Mieliby takie wsparcie z trybun, że mogłoby ich ponieść. Ja w każdym razie trzymam za nich kciuki. Fajnie, że wygrali z zupełnie olewającą mecz Serbią. To dla nich duży sukces.
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

Jak to jest z tym rankingiem FIVB.
Ostatnio mocno go śledzę i nie widzę żeby zespoły otrzymywały punkty za IO czy VNL(na koniec np za zwycięstwo lub medal). Odnotowane są tylko punkty za mecze
Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jaet »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 wrz 2022, o 01:16 Amerykanie są gdzieś między 2), a 3) jak na razie na tym turnieju, więc będzie im IMHO dużo ciężej. Możesz ograć halę i zamiast 30 błędów na zagrywce zrobić 11, ale jak wszyscy skrzydłowi robią 40-kilka procent ataku, to trzeba czegoś więcej.
Mam bardzo podobny ogląd. Nie wydaje mi się, że Amerykanie wejdą na poziom dla nas nieosiągalny, bo nie wyglądali na zespół, który jest w fazie wznoszącej i ma na taką fazę jakieś szanse. Jeżeli my nie odwalimy jakiegoś fikołka (a pewności nie mam, bo dla części chłopaków takie mecze z orzełkiem to nadal terra incognita), powinniśmy zameldować się w półfinale.
Dzisiejszy mecz Francuz ów z Włochami ciekawy z kilku powodów, IMHO bardziej zacięty niż ten z Bolonii.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

jaet pisze: 7 wrz 2022, o 09:18
WysokiPortorykanczyk pisze: 7 wrz 2022, o 01:16 Amerykanie są gdzieś między 2), a 3) jak na razie na tym turnieju, więc będzie im IMHO dużo ciężej. Możesz ograć halę i zamiast 30 błędów na zagrywce zrobić 11, ale jak wszyscy skrzydłowi robią 40-kilka procent ataku, to trzeba czegoś więcej.
Mam bardzo podobny ogląd. Nie wydaje mi się, że Amerykanie wejdą na poziom dla nas nieosiągalny, bo nie wyglądali na zespół, który jest w fazie wznoszącej i ma na taką fazę jakieś szanse. Jeżeli my nie odwalimy jakiegoś fikołka (a pewności nie mam, bo dla części chłopaków takie mecze z orzełkiem to nadal terra incognita), powinniśmy zameldować się w półfinale.
Dzisiejszy mecz Francuz ów z Włochami ciekawy z kilku powodów i moim zdaniem znacznie bardziej zacięty niż ten z Bolonii.
Myślę podobnie, że wszystko będzie w naszych rękach. Jak zagramy całą drużyną to powinno być dobrze, gorzej jak zaczniemy coś odwalać i pozwolimy Amerykanom zbudować przewagę.

Jeżeli chodzi o formę to obawiam się o Olka i Bartka, natomiast jeżeli chodzi o psychiczne wejście w mecz to największy znak zapytania dałbym chyba jednak przy Marcinie. O Kamila czy środkowych jestem spokojny. Jeżeli wspomnianych trzech panów złapie swoje flow, to powinniśmy się zameldować w kolejnej fazie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

O co chodzi z tymi MŚ co 2 lata?
Od kiedy ma to wejść w życie?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

beatrix pisze: 7 wrz 2022, o 06:51 A Polacy? Jestem ciekawa Twej opinii o naszych szansach na jutro (mam bilety na półfinał i finał ;))

Szkoda, że Ukraina nie gra w Polsce. Mieliby takie wsparcie z trybun, że mogłoby ich ponieść. Ja w każdym razie trzymam za nich kciuki. Fajnie, że wygrali z zupełnie olewającą mecz Serbią. To dla nich duży sukces.
Daję Amerykanom 50% szans na powrót do formy, z czego nawet jak to się uda, to i tak szanse 60/40 dla nas (czysto sportowo).

Za to z psychologicznego punktu widzenia to będzie zdecydowanie najtrudniejsze dla nas spotkanie na całym turnieju. Tak jak pisałem, żadna reprezentacja nie jest pod porównywalną presją i o ile Amerykanie (tzn. ta grupa zawodników) wypuszcza ważny turniej po ważnym turnieju prędzej czy później, to z perspektywy ogólnej pozycji, z jakiej podchodzą do meczu, są w lepszej sytuacji, a to może mieć znaczenie w pewnych scenariuszach. Jak wygramy, to będzie łatwiej, nawet w finale, i niekoniecznie dlatego, że w półfinale może nas czekać Brazylia bez Isaca, Alana, o Mauricio, Douglasie nie wspominając, z kontuzjowanym Bruno i Lucarellim. Półfinał daje po prostu margines błędu, jakiego w tym momencie nie mamy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Simao »

beatrix pisze: 7 wrz 2022, o 06:51 A Polacy? Jestem ciekawa Twej opinii o naszych szansach na jutro (mam bilety na półfinał i finał ;))

Szkoda, że Ukraina nie gra w Polsce. Mieliby takie wsparcie z trybun, że mogłoby ich ponieść. Ja w każdym razie trzymam za nich kciuki. Fajnie, że wygrali z zupełnie olewającą mecz Serbią. To dla nich duży sukces.
Spokojnie, z USA będzie ciężko, ale wygramy i obronimy później tytuł ;) Kwestia tylko odpowiedniego prowadzenia drużyny i zmiany w momencie, gdy będą one potrzebne.
Bardzo ważna będzie zagrywka, to raczej ustawi mecz. Amerykanie mogą zagrać bardzo dobrze na zagrywce, ale czuję, że tak nie będzie. Nasi zawodnicy lepiej znają halę, atut własnego boiska i kibice. Jak wygramy pierwszy set i Kurek od początku meczu wejdzie na odpowiedni poziom to o wynik jestem spokojny. W sytuacji problemów Olka Śliwki (duże prawdopodobieństwo) Grbić na pewno wpuści na boisko Fornala. W przypadku Kurka, zmiana na Kaczmarka przy ewentualnych problemach jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście w oczach Grbicia, choć Kaczmarek zaczął grać lepiej od jakiegoś czasu, wraca do formy. Odpowiednia dyspozycja Kurka będzie bardzo ważna, kluczowa wręcz, bo inaczej zostanie sam Semen o którego jestem spokojny. Jednak w pojedynkę nie da rady z taką drużyną jak USA. Śliwka to trzecia opcja w ataku, jeśli chodzi o skrzydłowych. Liczę na dużo gry środkiem przy dobrym przyjęciu. Obaj środkowi są w formie i to może napędzać naszą grę, dostarczać dużo punktów. W szczególności z Kochanem, jak dla mnie jest pewniejszy w ofensywie niż Bieniek. Kuba lepiej radzi sobie w ofensywie i kończy nawet niewygodne piłki, jest lepszy technicznie od Bieńka.
Niestety, ale Bieniek z niewygodnych piłek często nie kończy swoich ataków. Mało popełnia błędów bezpośrednich, ale często daje rywalowi możliwość na skuteczną kontrę, jest podbijany. USA jest obecnie jedną z najlepiej grających drużyn w obronie.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 wrz 2022, o 10:52 Półfinał daje po prostu margines błędu, jakiego w tym momencie nie mamy.
No i też raczej uspokaja sytuację nad kadrą - brąz może nie będzie odebrany jako jakiś mega sukces, ale nie będzie też jako porażka. Natomiast jakby odpadli ze Stanami to szambo wybije, więc tak naprawdę ten mecz oprócz tego że da nam odpowiedź czy zagramy o medale czy nie, to moim zdaniem są też odpowiedź czy uznamy ten sezon za udany, czy też nie.

Ale szczerze to patrząc na dotychczasową dyspozycję wszystkich ekip to żal by było tego nie wygrać. W 2014 i 2018 były ekipy w świetnej formie, z którymi walczyliśmy, póki co wydaje się że z kim nie zagramy to wszystko zależy od naszej dyspozycji, a ta jak będzie dobra to w tych dyspozycjach ekip które dotąd widziałem nikt nie powinien mieć do nas startu. Oczywiście teraz zaczniemy prawdziwe granie i może się okazać, że ktoś na ten poziom wejdzie, ale póki co się nie zanosi. No i tak myślę, że w naszym ćwierćfinale jest chyba zwycięzca MŚ, bo jakby Stany wygrały, to też mogą się zbudować na tyle, że już polecą do końca.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: dyletant »

Karpuchov pisze: 6 wrz 2022, o 21:20
dyletant pisze: 6 wrz 2022, o 20:50
to chyba finał ZAKSY Z Trentino
Ale to akurat był słaby mecz :D
Najlepsze poziomem były Igrzyska, kapitalny finał je podsumowywał.

2 proste błędy Flavio dały minimalny kontakt punktowy, ale dalej Brazylia ma ten mecz pod kontrolą, tu się chyba nic nie wydarzy. Dramatycznie brakuje Amina z formy z Gdańska.

Zastanawia mnie czy i kiedy Iran przebije szklany sufit ćwierćfinału/drugiej fazy grupowej wielkiego turnieju. Nie stanie się to dziś, dużo mogę postawić na to, że nie zrobią tego w Paryżu. Może pomoże im formula mistrzostw co 2 lata. Po drodzę powinni zbierać oklep na krajowym podwórku od Japonii.
MŚ mają być co 2 lata? Od kiedy?
Coś mnie ominęło chyba.
Cofnij się kilka stron, tutejsi userzy wrzucali info o tym.

Jak Argentyna zrobi kolejną 4 wielkiego turnieju to przestaję oglądać jakąkolwiek siatkówkę w fazie grupowej. Przecież oni wyglądali tam po prostu marnie. Z drugiej strony Serbia to taki idealny zespół na odbudowanie się.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

Znalazłem info.
Brak tego śmiesznego Pucharu Świata zdecydowanie na plus, ale rozgrywanie MŚ co 2 lata kompletnie obniży ich prestiż.
Chyba że chodzi o to aby jeszcze bardziej wynieść na piedestał IO i wykosić ich jedyną konkurencję pod względem prestiżu.
A VNL, IO i MŚ jednego roku to HiT porównywalny z tym co do szkół wprowadza Czarnek ;)
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Gerrard »

dyletant pisze: 7 wrz 2022, o 12:27 Jak Argentyna zrobi kolejną 4 wielkiego turnieju to przestaję oglądać jakąkolwiek siatkówkę w fazie grupowej. Przecież oni wyglądali tam po prostu marnie. Z drugiej strony Serbia to taki idealny zespół na odbudowanie się.
Dlatego ciężko określić czy Argentyna znowu będzie grała na miarę niespodzianki z IO, bo dostali Serbię, która zagrała klasyczną Serbię. Gdyby dostali w 1/8 kogoś z faworytów to pewnie byłoby już po zabawie, a tak ładnie odbudowali grę i to co było w fazie grupowej poszło już w niepamięć. Tak samo w dalszym ciągu ciężko zweryfikować Brazylię, bo Iran to nie była żadna przeszkoda, a Lucarelli w szpitalu. Dla mnie wynik w tej parze to sprawa otwarta, a myślę, że większość będzie za bandą Lucjana.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. ludzie narzekają na nowy ranking, że skomplikowany, a on jest IMHO bardzo ciekawy i dużo lepiej oddaje poziom gry zespołów z czołówki niż puste punkty jak kiedyś, np. Argentyna jest w ćwierćfinale MŚ, ale rankingowo jest 4 punkty do tyłu, bo ma bilans 2-2, z czego przegrała z niżej notowaną Holandią i ledwo ograła Egipt - ba, możliwe, że zrobią czwarte miejsce na MŚ, a na rankingu ... stracą, gdy kiedyś byliby jakieś 40 pkt do przodu (bo w 2018 roku zajęli 15 miejsce, a za 4 miejsce było chyba 50 pkt). Podobnie Słowenia, mogą zająć 4 miejsce, a na rankingu zyskać z 5 oczek, tyle co Japonia na 1/8.

Tylko w połączeniu z całością zmian, wiele osób dalej nie zdaje sobie sprawy, jaką inbę zrobiło FIVB. Po pierwsze, kraje z top6 rankingu będą miały de facto pewny awans na Igrzyska, więc za rok jeśli utrzymamy się na #1 będziemy grać kwalifikacje, które dla nas nie będą miały większego znaczenia. :] Gospodarz Francja + 1 miejsce dla Afryki + 6 miejsc dla ekip z turnieju interkontynentalnego + reszta z rankingu, więc - czysto hipotetycznie - jeśli wszystkie miejsca wygrałyby ekipy spoza top6, to i tak jako #1 byśmy mieli pewne Igrzyska.

Bardziej prawdopodobny scenariusz, z odchyłem jednej-dwóch ekip jest taki, że ekipy ze ścisłego topu wygrają miejsce na Igrzyska, i wtedy będzie inba totalna. Do miejsc na Igrzyska liczy się ... ranking z czerwca 2024 (po zakończeniu pierwszej fazy VNL-u, przed turniejem finałowym, wg olympics.com). Czyli ... ekipy z tych miejsc ~7-14 będą grać cały VNL 2023 i 2024 (a na pewno '24) na poważnie, a o miejscu na Igrzyskach dowiedzą się na miesiąc przed turniejem.

Czyli rozumiecie ten trick - FIVB skróciło kalendarz, tylko wprowadziło kuriozalne proporcje ratio punktowego do rankingu (VNL to jest 90% wartości MŚ), co spowodowało, że ... Liga Narodów jest ważniejsza od MŚ (bo tam jest 12-15 meczów, a na MŚ 3-7, więc rankingowo dużo bardziej opłaca się zawalić MŚ niż VNL), a do tego wprowadzając zmiany do sposobu kwalifikacji na Igrzyska, te Serbie, Kuby i Holandie, jak nie wywalczą miejsca w turniejach interkontynentalnych, zagrają sobie w trakcie VNL-u 2024 de facto drugie kwalifikacje do Igrzysk. Gracie mniej, ale jak odpuścicie ze dwa mecze i przegracie, to możecie nie pojechać przez to na Igrzyska. xD

U nas oczywiście nie myśli się o czymś takim jak ''żeńska siatkówka'', ale o ile mężczyźni na tym zyskają, to kobiety będą w pozycji właśnie tych krajów z miejsc ~7-14. Serbia ma teraz #11 miejsce w rankingu (czyli na styku) - bo w sumie do tego zmierzałem - ale nie wróżę im sukcesu patrząc na to, jak wiekową mają kadrę. Chyba, że Rosja będzie miała dalej bana na 2023, wtedy będzie łatwiej w kwalifikacjach do IO, a nawet jak wrócą w 2024, to będą mieli -100 punktów i jakieś 50-60 oczek do nadrobienia, żeby w ogóle zagrać na IO. Za rok będzie maraton VNL - kwalifikacje - ME, bardzo ciekawe jak podejdą do tego te wiekowe ekipy jak Słowenia czy Serbia, bo to 25-30 meczów.

Bułgaria gdyby przegrała 1-3 z Meksykiem, a nie 2-3 - to nie zakwalifikowałaby się nawet do kwalifikacji olimpijskich, bo mają pkt przewagi nad #26 Belgią.
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

Ja ten ranking śledzę dokładnie, tylko nie wiem czy otrzymuje się tutaj dodatkowe punkty za wysokie miejsca w turniejach jak np VNL czy IO.
Przeglądając punktację takiej Francji jakoś nie widzę premii za zwycięstwa w IO czy VNL.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie, Francja za wygranie Igrzysk i VNL-u (kiedyś 150 pkt) zainkasowała 45 oczek, bo mieli bilans 5-3 na IO, a w VNL-u - 12-3, więc bez szału. Brazylia straciła dla przykładu 20 oczek za Puchar Panamerykański, gdzie wystawiła juniorów, bo podpada pod ''coroczną oficjalną imprezę regionalną", a przegrali tam wszystkie mecze - jak zdobędą medal MŚ to wyjdą na zero. ;)

Co brzmi kuriozalnie, ale ten ranking był dobrym pomysłem, tylko oczywiście FIVB go popsuło.
Dominik_S
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2019, o 08:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Dominik_S »

Punkty dostaje się tylko za rozegrane, oficjalne mecze. Wyjaśnienie jak działa nowy ranking i ile za każdy mecz dostała drużyna możesz sprawdzić tutaj: https://en.volleyballworld.com/volleyba ... anking/men
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 wrz 2022, o 14:08 Nie, Francja za wygranie Igrzysk i VNL-u (kiedyś 150 pkt) zainkasowała 45 oczek, bo mieli bilans 5-3 na IO, a w VNL-u - 12-3, więc bez szału. Brazylia straciła dla przykładu 20 oczek za Puchar Panamerykański, gdzie wystawiła juniorów, bo podpada pod ''coroczną oficjalną imprezę regionalną", a przegrali tam wszystkie mecze - jak zdobędą medal MŚ to wyjdą na zero. ;)

Co brzmi kuriozalnie, ale ten ranking był dobrym pomysłem, tylko oczywiście FIVB go popsuło.
Okej, czyli nie dostaje się punktów ekstra za zajęcie wysokich miejsc bo tak jest napisane na wikipedii(że za 1 miejsce na MŚ czy IO jest 100 pkt do rankingu, za drugie 80 pkt i tak dalej)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: efratello »

Karpuchov pisze: 7 wrz 2022, o 14:23
WysokiPortorykanczyk pisze: 7 wrz 2022, o 14:08 Nie, Francja za wygranie Igrzysk i VNL-u (kiedyś 150 pkt) zainkasowała 45 oczek, bo mieli bilans 5-3 na IO, a w VNL-u - 12-3, więc bez szału. Brazylia straciła dla przykładu 20 oczek za Puchar Panamerykański, gdzie wystawiła juniorów, bo podpada pod ''coroczną oficjalną imprezę regionalną", a przegrali tam wszystkie mecze - jak zdobędą medal MŚ to wyjdą na zero. ;)

Co brzmi kuriozalnie, ale ten ranking był dobrym pomysłem, tylko oczywiście FIVB go popsuło.
Okej, czyli nie dostaje się punktów ekstra za zajęcie wysokich miejsc bo tak jest napisane na wikipedii(że za 1 miejsce na MŚ czy IO jest 100 pkt do rankingu, za drugie 80 pkt i tak dalej)
na polskiej Wikipedii nowy ranking jest pomieszany ze starymi zasadami, jak zajrzysz na angielską, to wszystko jest na bieżąco. punkty są tylko za rozegrane mecze, żadnych premii, bonusów, gratisów, jedyny rodzaj "premii" za ważną imprezę to większa waga w przeliczaniu punktów (o ile wygrywasz, bo jak przegrywasz to też tracisz więcej - podczas gdy w poprzednim systemie rankingowym nie było punktów ujemnych).
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

N'gapeth zagrał krótką do Le Goffa :o szkoda że Le Goff miał zapłon jak maluch na mrozie, bo byłaby akcja w stylu Sergio.

A we Francji dziś Clevenot i Boyer.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

Włosi psując co 2 zagrywkę nie wygrają tego meczu.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: iti »

Przykro mi to mówić, ale mam wrażenie od jakiegoś czasu, że w poważnych meczach sprawdza się stara zasada "grają dwie drużyny, a wygrywają Francuzi". Ta łatwość z jaką doszli Włochów jest przytłaczająca jak dla mnie.
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 7 wrz 2022, o 16:34 N'gapeth zagrał krótką do Le Goffa :o szkoda że Le Goff miał zapłon jak maluch na mrozie, bo byłaby akcja w stylu Sergio.
Zagrał do tyłu albo zrobił wrzutkę z któregoś metra?
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Karpuchov »

iti pisze: 7 wrz 2022, o 16:56 Przykro mi to mówić, ale mam wrażenie od jakiegoś czasu, że w poważnych meczach sprawdza się stara zasada "grają dwie drużyny, a wygrywają Francuzi". Ta łatwość z jaką doszli Włochów jest przytłaczająca jak dla mnie.
Włosi są strasznie przehajpowani. Tyle można tu się naczytać o ich wspaniałym młodym pokoleniu, a tak naprawdę to ponad przeciętną nie wybiją się nigdy.
ME 2021 zdobyte przez przypadek.
Może wpadnie im jakieś zwycięstwo w VNL ale na turniejach które każdy traktuje poważnie to ten zespół nie będzie odgrywał istotnej roli.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”