Mistrzostwa Świata 2025

PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

Gierek pisze: 11 wrz 2023, o 16:08 Taka ciekawostka:

Będziemy mieli na MŚ 2025 egzotykę - mianowicie do najlepszej czwórki z Mistrzostw Afryki, które się właśnie odbywają... dostały się takie państwa, jak:
- Egipt
- Kamerun
- Algieria
- Libia

Brak Tunezji - co jest ciekawe. Podium tej imprezy się dostaje na MŚ za dwa lata. :)
Ciekawa sytuacja powstała w Afryce. Faworytami do medali byli tam Tunezyjczycy, Egipcjanie, Kameruńczycy i Marokańczycy (top 4 poprzednich mistrzostw), którzy z resztą byli rozdzieleni do grup "z pierwszego koszyka" (chociaż to trochę bardziej skomplikowane). Aż tu na scenę wchodzi Algieria i Libia, które w grupach pokonują odpowiednio Egipt i Kamerun i same te grupy wygrywają. To powoduje, że cała "wielka czwórka" ostatnich lat trafia do jednej połowy drabinki. A ostatecznie ćwierćfinały przegrały Tunezja i Maroko, czyli ci którym udało się grupy wygrać.

W chwili, w której to piszę Algieria pokonuje w półfinale Libię i melduje się na MŚ '25.

A debiutująca Kolumbia na MŚ to pokłosie zniknięcia z siatkarskiej mapy Wenezueli.

Będąc w temacie mistrzostw Afryki, ciekawi mnie jaki jest stosunek Keity do występów w reprezentacji Mali. W tym roku go nie ma, a Mali już zajęło ostatnie, 15. miejsce na turnieju.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: dyletant »

Czyli nie zobaczymy potężnego Maroka, uznanego szkoleniowcy niejakiego Paolo Montagnaniego, smuteczek.

Co do Keity myślę, że czeka na jakieś ciekawe oferty transferowe. Może Holandia za Nimira? Ewentualnie Francja po IO, choć raczej zawodnik bez przyjęcia tam nie trafi. Belgom by się przydał, bo tam trochę brakuje siły ognia na skrzydłach.
Włochom w najbliższym 4letnim okienku transferowym raczej już potrzebny nie będzie, Rosja i Polska też odpadają. Może Serbia, bo tam trochę grał.
Ewentualnie zawsze pozostaje bezpieczna opcja zostania Katarczykiem, oni wezmą wszystkich.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Keita kiedyś chyba grał dla Mali, więc nie może zmienić federacji. Jak nie grał, to jego wartość obecnie będzie jeszcze większa niż kiedyś i dostanie od Rosji czy Turcji miliony monet, ale wydaje mi się, że grał.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

Keita miał występy dla reprezentacji Mali, tak więc nici z ewentualnej naturalizacji. Natomiast gdyby nie zmiana przepisów, pewnie już toczyłyby się negocjacje. Geopolitycznie pierwszą opcją byłaby Francja, jako że posiłkowanie się tam sportowcami z byłych kolonii jest powszechne.

Algieria zagra z Egiptem w finale Mistrzostw kontynentalnych, zatem o trzecie i pewnie ostatnie miejsce na MŚ powalczy Kamerun z Libią.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: dyletant »

PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 20:56 Keita miał występy dla reprezentacji Mali, tak więc nici z ewentualnej naturalizacji. Natomiast gdyby nie zmiana przepisów, pewnie już toczyłyby się negocjacje. Geopolitycznie pierwszą opcją byłaby Francja, jako że posiłkowanie się tam sportowcami z byłych kolonii jest powszechne.

Algieria zagra z Egiptem w finale Mistrzostw kontynentalnych, zatem o trzecie i pewnie ostatnie miejsce na MŚ powalczy Kamerun z Libią.
Czyli to definitywny koniec włoskich Kooyów i wraca normalność? Czy jeszcze gdzieś zachowane są jakieś luki?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

dyletant pisze: 11 wrz 2023, o 21:02
PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 20:56 Keita miał występy dla reprezentacji Mali, tak więc nici z ewentualnej naturalizacji. Natomiast gdyby nie zmiana przepisów, pewnie już toczyłyby się negocjacje. Geopolitycznie pierwszą opcją byłaby Francja, jako że posiłkowanie się tam sportowcami z byłych kolonii jest powszechne.

Algieria zagra z Egiptem w finale Mistrzostw kontynentalnych, zatem o trzecie i pewnie ostatnie miejsce na MŚ powalczy Kamerun z Libią.
Czyli to definitywny koniec włoskich Kooyów i wraca normalność? Czy jeszcze gdzieś zachowane są jakieś luki?
Z tego co rozumiem, chociaż jeden występ w seniorskiej reprezentacji zamyka możliwość zmiany kadry narodowej.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Mateja »

PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 18:27A debiutująca Kolumbia na MŚ to pokłosie zniknięcia z siatkarskiej mapy Wenezueli.
Przestali w ogóle grać w siatkówkę? Według rankingu ostatni mecz ponad dwa lata temu (z Włochami na Igrzyskach), nie było ich teraz na Mistrzostwach Ameryki Południowej.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 21:15Z tego co rozumiem, chociaż jeden występ w seniorskiej reprezentacji zamyka możliwość zmiany kadry narodowej.
Tak.

1. Występ w seniorskiej reprezentacji uniemożliwia zmianę federacji (Noumory Keita nie może zmienić federacji jeśli zagrał dla seniorskiej ekipy Mali).
2. Zmiana federacji jest możliwa w starym trybie dla zawodników, którzy nie grali w seniorskiej reprezentacji, ale chcą zmienić federację pochodzenia (Tytus Nowik może zmienić federację).
3. W jednej ekipie może być jeden zawodnik, który przez ostatnie cztery lata zmienił federację pochodzenia (jeżeli Nowik i Kubicki zmienią federację na katarską, to jeden z nich będzie mógł grać w tym okresie w reprezentacji).

Przepisy siatkarskie stały się jednymi z najbardziej restrykcyjnych w sporcie w tym momencie. Tu nawet Katar naturalizujący nie-reprezentantów kraju będzie miał utrudnione zadanie, w żadnym sporcie, który śledzę, nie ma takich przepisów.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Pomocniczka »

rosja płacze.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Streeter »

PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 18:27 Będąc w temacie mistrzostw Afryki, ciekawi mnie jaki jest stosunek Keity do występów w reprezentacji Mali. W tym roku go nie ma, a Mali już zajęło ostatnie, 15. miejsce na turnieju.
Jak chłop na poważnie liczy na dobrą karierę, to pewnie oleje występy w reprezentacji - nie oszukujmy się, dostawałby pewnie po 100 piłek na mecz. Biorąc pod uwagę poziom Mistrzostw Afryki to pewnie z 15 by ich podciągnął gdzieś do 8-mki, no ale co by to tak naprawdę dało?

A z Libii paru chłopaków gra w bardziej "egzotycznych" ligach Europy, więc coś tam grać potrafią. Jak dobrze pamiętam składy co robiłem na poprzedni sezon, to ich chyba nawet więcej było niż Egipcjan, co mnie dosyć zdziwiło. Mają też atakującego, co gra w Korei, ale nie śledziłem tych Mistrzostw Afryki, więc nie wiem czy On tam grał. Mają też kluby, w których czasem się przewinie jakiś dobry emeryt typu Leonela Marshalla, Nathan Wounembaina też tam na moment zaczepił. Ale jak widać nie ma w tym przypadku, że dobrze się prezentują.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

Streeter pisze: 12 wrz 2023, o 07:23
PioterZJastrzebia pisze: 11 wrz 2023, o 18:27 Będąc w temacie mistrzostw Afryki, ciekawi mnie jaki jest stosunek Keity do występów w reprezentacji Mali. W tym roku go nie ma, a Mali już zajęło ostatnie, 15. miejsce na turnieju.
Jak chłop na poważnie liczy na dobrą karierę, to pewnie oleje występy w reprezentacji - nie oszukujmy się, dostawałby pewnie po 100 piłek na mecz. Biorąc pod uwagę poziom Mistrzostw Afryki to pewnie z 15 by ich podciągnął gdzieś do 8-mki, no ale co by to tak naprawdę dało?

A z Libii paru chłopaków gra w bardziej "egzotycznych" ligach Europy, więc coś tam grać potrafią. Jak dobrze pamiętam składy co robiłem na poprzedni sezon, to ich chyba nawet więcej było niż Egipcjan, co mnie dosyć zdziwiło. Mają też atakującego, co gra w Korei, ale nie śledziłem tych Mistrzostw Afryki, więc nie wiem czy On tam grał. Mają też kluby, w których czasem się przewinie jakiś dobry emeryt typu Leonela Marshalla, Nathan Wounembaina też tam na moment zaczepił. Ale jak widać nie ma w tym przypadku, że dobrze się prezentują.

Streeter
No cóż, zdaje sobie sprawę, że skazany na Mali Keita kariery reprezentacyjnej nie zrobi. Obecnie mali jest 15te na 15 drużyn, poprzednio skończyli na 10. miejscu na 16 drużyn, ale praktycznie nie da się dokopać do składów wszystkich uczestników więc nie mogę powiedzieć czy Keita wtedy grał i czy to wpłynęło na lepszy wynik Mali niż obecnie.

A ten libijski atakujący to Ahmed Ikhbayri, w zasadzie cały sukces Libii na tych mistrzostwach to jego zasługa. Jest najlepiej punktującym i atakującym zawodnikiem całych mistrzostw (zostawiając konkurencję daleko w tyle), 120 pkt przed meczem o brąz, średnio 24 pkt/mecz. Drugi w punktacji libijczyk ma 47pkt w turnieju. Ciągnie Libię w pojedynkę w bardziej wymagających meczach (w przegranym półfinale z Algierią nastukał 37 pkt, w wygranej w grupie nad Kamerunem 31pkt). Mocny kandydat na MVP imprezy, nawet jeśli skończy bez medalu (w Afryce to nie problem, ostatnio MVP był Al Hachdadi a Maroko było czwarte).
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Streeter »

Dzięki za uzupełnienie. Chciałem przegrzebać CAVB, ale zwątpiłem. Domena im wygasła... I mail kontaktowy mają na Gmailu :] i my się dziwimy, że nasza dyscyplina nie jest traktowana poważnie, jak nie jest człowiek w stanie sprawdzić na stronie federacji informacji o mistrzostwach, bo im domena wygasła...

Aczkolwiek wydaje mi się, że dwa lata temu gdzieś widziałem, że Keita grał na tych Mistrzostwach. Jeśli tak było no to tak jak mniej-więcej mówiłem, zamiast 15 udało się zająć 10. No to chciałoby Ci się nadwyrężać zdrowie, żeby zająć 10 miejsce w zawodach, których po 2 latach nikt nie będzie w stanie znaleźć w Internetach, a same mecze zobaczy pewnie 6 osób? Bo akurat tyle weszło na drzewo nieopodal hali na wprost okna, bo transmitować też po co :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: SerCos »

Streeter pisze: 12 wrz 2023, o 10:51Aczkolwiek wydaje mi się, że dwa lata temu gdzieś widziałem, że Keita grał na tych Mistrzostwach. Jeśli tak było no to tak jak mniej-więcej mówiłem, zamiast 15 udało się zająć 10. No to chciałoby Ci się nadwyrężać zdrowie, żeby zająć 10 miejsce w zawodach, których po 2 latach nikt nie będzie w stanie znaleźć w Internetach, a same mecze zobaczy pewnie 6 osób? Bo akurat tyle weszło na drzewo nieopodal hali na wprost okna, bo transmitować też po co :D

Streeter
Wideo z meczu Mali z Burundi z 2021 roku jest dostępne https://www.youtube.com/watch?v=QtrkLbwbsCA
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Streeter »

SerCos pisze: 12 wrz 2023, o 11:13 Wideo z meczu Mali z Burundi z 2021 roku jest dostępne https://www.youtube.com/watch?v=QtrkLbwbsCA
Oo, aż sobie w wolnej chwili popatrzę z ciekawości, dzięki. Ale z tymi 6 kibicami to nawet trafiłem :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: SerCos »

Z tego co znalazłem to Keita był w szerokiej kadrze na ten turniej.

Obrazek

Natomiast w jakimś archiwalnym wywiadzie podobno jako nastolatek była namawiany do reprezentowania Kataru i odmówił. Być może jego postrzeganie od tego czasu jakoś się zmieniło.

Natomiast wracając do Afryki, ogólnie rzecz biorąc strona federacji już jakiś czas temu się posypała i większość informacji zamieszczają na portalach społecznościowych.

Szkoda, że żadnej federacji nie można stawiać za wzór jeśli chodzi o budowę strony, bo brakuje podstawowych i czytelnych informacji jaki miała np. starsza wersja strony CEV.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

W temacie CAVB, z tego co widzę tworzy się nowa strona, choć na ten moment cały portal jest pusty: cavb.africa

Keita owszem, był w szerokiej kadrze na MA21 i uczestniczył w zgrupowaniu (znalazłem zdjęcie kadry Mali przygotowującej się do mistrzostw i Keita na nim był), ale na znalezionych na YT meczach Malijczyków już go nie ma. W każdym razie 10. miejsce Malijczyków nie było jego zasługą. Meczów z tego turnieju jest na YT więcej, gdyby kogoś interesowało.

W temacie obecnie trwających mistrzostw czarnego lądu, informacje są publikowane na mediach społecznościowych CAVB'u, ale w tym roku można też śledzić live'y i statystyki meczów na Live Center od FIVB. Dla ciekawych:
https://live.app.fivb.com/tournaments/1408/matches

Tymczasem po porażce w ćwierćfinale z Egiptem i w kolejnym meczu o miejsca 5-8 z Tunezją, Marokańczycy Montagnaniego oddają walkowera Czadowi w meczu o 7 miejsce. Myślałem że to jakiś foch, ale później przypomniałem sobie o tym, co się stało w ich kraju.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: SerCos »

Libia wygrała w meczu o brąz z Kamerunem 3-1 i może już rezerwować bilety na Mistrzostwa Świata, tyle tylko, że nie wiadomo jeszcze gdzie.

Ponadto biorąc pod uwagę, że obrońca tytułu, czyli Włosi są w czwórce europejskiego turnieju to pozostała trójka półfinalistów jest pewna awansu na światowy czempionat.

Teraz czekamy na wybór gospodarza, a pozostałych uczestników turnieju wyłoni przyszłoroczny sierpniowy ranking FIVB. Jeśli gospodarz będzie jeden to 15 reprezentacji ten awans uzyska z rankingu.

Na chwilę obecną tj. 13 września 2023 r., pierwsze ekipy z rankingu, które tego awansu nie wywalczyły to:
Serbia, Holandia, Turcja, Ukraina, Niemcy, Tunezja, Czechy, Meksyk, Belgia, Portugalia, Rumunia, Kamerun, Chorwacja, Chile i Korea Płd.,

Pod kreską takie reprezentacje jak: Finlandia, Chiny, Dominikana, Bułgaria, Hiszpania, Portoryko, Australia, chociaż pojawiły się głosy, że turniej mógłby się odbywać się odbywać na australijskiej ziemi.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: PioterZJastrzebia »

Czyli na ten moment na MŚ jadą:
-Włochy (obrońcy tytułu)
-Polska
-Francja
-Słowenia
-USA
-Kanada
-Kuba
-Argentyna
-Brazylia
-Kolumbia (debiutant)
-Japonia
-Iran
-Katar (drugi raz w historii)
-Egipt
-Algieria (trzeci raz, pierwszy od 27 lat)
-Libia (drugi raz, pierwszy od 43 lat).

Wysoce prawdopodobne, że na poszerzonym mundialu zobaczymy aż 5 drużyn z Afryki, kiedy zwykle było ich 3, jest też szansa na 4 z Ameryki Południowej, gdzie zawsze jest Brazylia-Argentyna, czasem w towarzystwie Wenezueli (RIP), a tu może powalczyć jeszcze Chile o drugi występ w historii, ostatnio w '82.

Losy tych drużyn w okolicach "granicy" między awansem z rankingu a jego brakiem będą też zależeć od wyboru gospodarza. Jeśli zostanie nim ktoś bez awansu z kontynentalnych mistrzostw, mniej drużyn awansuje z rankingu. Zakładam też, bo nie widzę żeby to było sprecyzowane, że gdyby gospodarza dostał ktoś z w/w szesnastki, to awansu nie dostaje następny w kolejce z odpowiedniego kontynentalnego czempionatu zabierając miejsce komuś z rankingu. Wiadomo że Irańczycy zgłosili kandydaturę, IMO gospodarzy będzie więcej niż jeden.

PS. Libijczyk Ikhbayri co prawda nie dostał MVP, ale nagroda najlepszego atakującego bezdyskusyjna.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Mateja »

SerCos pisze: 13 wrz 2023, o 16:09Pod kreską takie reprezentacje jak: Finlandia, Chiny, Dominikana, Bułgaria, Hiszpania, Portoryko, Australia
Przy obecnym systemie te różnice w rankingu są malutkie, więc tym bardziej fajny byłby turniej interkontynentalny dla drużyn, które są na styku. Byłaby to jakaś namiastka eliminacji i kontakt ze światem dla zespołów, które poza kontynentem nigdzie nie grają.
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: alcio333 »

Ile można?
Obrazek
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Streeter »

Z drugiej strony organizowanie Mistrzostw w 16 krajach na 3 kontynentach w pustych halach to też nie rozwiązanie. Już chyba lepiej w górę serca Polska wygra mecz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: fwasilcz »

MŚ co drugi rok, ME co drugi rok, VNL co roku (4 turnieje), czyli de facto 5 wydarzeń rocznie (10 jak liczyć obie płcie). Ile jest krajów, które, nawet jako jeden z organizatorów, ogarną taką imprezę w niszowym sporcie finansowo to może ze 20. Więc ja się spodziewam, że w najbliższym czasie co roku co najmniej 1 turniej VNL będzie u nas.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 20 wrz 2023, o 17:23 Z drugiej strony organizowanie Mistrzostw w 16 krajach na 3 kontynentach w pustych halach to też nie rozwiązanie. Już chyba lepiej w górę serca Polska wygra mecz.

Streeter
W Polsce te hale też coraz bardziej puste bo kibice mają przesyt siatkówki.
Na mecze Polaków to może dalej pełne trybuny, ale nawet hity z udziałem innych reprezentacji nie potrafi przyciągnąć kibiców nawet jeśli jest w cenie biletu Polaków.
Co mnie tak btw trochę denerwowało na prze ostatnich ME bo chciałem się wybrać do Krakowa na jakiś fajny meczyk a tu się okazało, że biletów nie ma bo Polscy kibice wykupili na Polskę, więc nie mogłem pojawić się nawet na inym meczu mimo pustej hali...
We Włoszech już to dużo lepiej wyglądało, choć to ponoć Polscy kibice są bezdyskusyjnie najlepsi i najbardziej fanatyczni. No nie wiem.

Trzeba promować siatkówkę. Pewnie są państwa gdzie jest potencjał fajnie wypromować siatkówkę i lepiej tam zorganizować nawet ryzykując totalną klapę niż ciągle kisić się w własnym sosie.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: ostry99 »

Mistrzostwa Świata mężczyzn w 2025 roku na Filipinach.
Źródło: volleyball world
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Orzi »

Świetny wybór
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2025

Post autor: Streeter »

Wreszcie jakaś odmiana. Szkoda, że nie mają tam lepszej kadry, bo potencjał kibicowski jest świetny.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”