Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: michaek »

A to przesiedliliście już te susły albo bobry? :D :D
Jakby co to ja jestem w stanie przecierpieć więcej samolotów nad moim domem, coby się 2 najdłuższy pas w Polsce nie marnował. :)
A przy założeniu, że miast ma być 10 to wg mnie:
1)Warszawa-pewniak
2)Katowice
3)Łódź
4)Rzeszów
5)Olsztyn-niech list i słowa w czyny się zmienią
6)Kraków-z tego co wiem to hala na ponad 10tys. osób ma być gotowa niedługo po 2010
7)Bydgoszcz
8)Trójmiasto
9)Częstochowa-jak będzie hala
10) czekam na ciekawe pomysły :D
A pamiętacie wypowiedź Przedpełskiego, że chciałby aby to nie były tylko duże miasta, ale regiony i jako przykład podał Rzeszów, Krosno i chyba Sanok... ??? :)
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: niepoinformowany »

Wrocław?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: damian940915 »

1.Warszawa
2.Katowice
3.Bydgoszcz
4.Łódź
5.Trójmiasto
6.Poznań(Arena)
7.Rzeszów
8.Wrocław
9.Lublin
10.Dobrze by było gdyby to był Olsztyn.
Takie są moje propozycje na ten moment, ale wiadomo że powstawac będą nowe hale
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: hugo »

Widać, że większość z Was nie ma pojęcia co się buduje i będzie budować
1.Warszawa - 18- 20 tysięcy widzów
2.Kraków - 15,328 miejsc na trybunach i dostawki (pewnie 800-1000)
3.Gliwice - 14,426 miejsc + dostawki
4.Poznań - być może Echo Investment wybuduje halę na 15 tysięcy obok planowanej galerii handlowej
5.Trójmiasto - hala na 12 tysięcy
6.Łódź - hala na 13 tysięcy
7.Wrocław - plany przebudowania widownii do 11-12 tysięcy - specjalnie pod wymógł Euroligi
8. Katowice - Spodek po remoncie (który jest w trakcie) ma mieć ponad 12 tysięcy
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mamy (lub będziemy mieć) więc osiem dużych aren i tyle wystarczy.Co najwyżej w Częstochowie i Bydgoszczy mogą się odbyć mecze o miejsca 5-12.
I proszę mi tu nie pisać o tradycjach siatkarskich itp.Polska jest jedna i kibice wszędzie tacy sami.Czynnikiem decydującym jest hala tj. jej fukcjonalność i wielkość
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Wspomniany przez Was Rzeszów nie może organizować meczów MŚ bo ma za małą halę o te 500 miejsc!
\
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Mate »

Na Orange Sport Info pokazana była rozmowa z Ministrem Sportu, Adamem Gierszem odnośnie zorganizowania finału MŚ na Stadionie Narodowym. Dach ma osłaniać cały stadion, czyli łącznie z boiskiem. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Tylko ciekawe, czy przyszłoby(przyjechałoby) 50 tys. osób :D ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Arff »

Tylko ciekawe, czy przyszłoby(przyjechałoby) 50 tys. osób :D ??
Myślę że gdyby w finale zagrała Polska, to zbrakłoby nawet biletów :) Co do samego pomysłu to jest rewelacyjny i jeśli w finale zagrałaby Polska, to byłoby to takie swoistego rodzaju zwieńczenie sukcesów organizacyjnych PZPSu na przestrzeni ostatnich paru lat i odbiłoby się to echem nie tylko w świecie siatkarskim... byłoby to ogromne wydarzenie dla całego sportu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: limona »

Mate pisze:Na Orange Sport Info pokazana była rozmowa z Ministrem Sportu, Adamem Gierszem odnośnie zorganizowania finału MŚ na Stadionie Narodowym. Dach ma osłaniać cały stadion, czyli łącznie z boiskiem. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Tylko ciekawe, czy przyszłoby(przyjechałoby) 50 tys. osób :D ??

o kurcze, ale byłby czad:D Pomysł dobry, ciekawe jak z realizacją. Gdy Polska zagrałaby w finale, można by być pewnym, że byłby komplet. Jednak trochę ryzykowny plan.
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Guilder »

Zastanawiam się, jak oni chcą na narodowym położyć parkiet. Ciężko technicznie do zrobienia. Dwa: baaardzo daleko od trybun, nic by nie było widać.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Arff »

Na narodowym będzie zapewne dostawiana murawa, więc ściągnąć ją i położyć wykładzinke do siatkówki nie będzie najmniejszego problemu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Guilder »

Nie znam się na tym - wierzę na słowo. Co jednak z odległością od trybun? Tej nie zmniejszysz.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Fein »

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Arff »

całkiem nieźle to wygląda :) Widoczność też niezgorsza :) Ale nawet jeśli, to wydaje mi się że 50% ludzi którzy tam pojadą, zrobią do tylko po to, żeby tam być... po prostu być :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Guilder »

Faktycznie, wygląda nie najgorzej. Zaczyna podobać mi się ten pomysł.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: KChudz »

W brazyli grali kiedyś meczyk na maracanie (100 tys.)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Mate »

No to powracamy do kwestii rozegrania finału MŚ na boisku piłkarskim. W Arlington rozegrano Mecz Gwiazd NBA. Na mecz przybyło 108 tys. kibiców ;) . Myślę, że i u nas by to odpaliło. Oczywiście nie 100 tys., ale 20-30 tys.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: hugo »

Sorry, ale mało co nie oplułem monitora gdy zobaczyłem wywiad z Gierszem.

Czyli jest tak: maskujemy PORAŻKĘ z realizacją budowy hali w Warszawie, mówiąc, iż finał zorganizujemy na stadionie na którym prawie nikt nic nie zobaczy, bo telebimy będą kilka razy mniejsze niż te z Dallas...
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Pele »

Dennis Guilder pisze:Nie znam się na tym - wierzę na słowo. Co jednak z odległością od trybun? Tej nie zmniejszysz.
Byłem na MŚ w hokeju w Gelsenkirchen gdy grali na Arena auf Schalke. To boisko piłkarskie z zasuwanym dachem a hokej był OK dobrze widoczny
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: hugo »

Nie wierze, że widziałeś krążek, no chyba, że na telebimie;)
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: Pele »

hugo pisze:Nie wierze, że widziałeś krążek, no chyba, że na telebimie;)
Jesli byłeś kiedyś na meczu hokeja to pewnie wiesz że krażek ciężko zobaczyć nawet siedząc w 2 lub 3 rzędzie siedzeń przy lodowisku. Chodziło mi o to, że hala/stadion jest dobrze zbudowany i jest bardzo dobra widoczność z miejsc siedzących!!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce !!!

Post autor: hugo »

Ja mam szczerą nadzieję, że w 2014 roku zobaczymy sensowny system rozgrywek.Najlepiej - I runda grupowa = 1/8 = 1/4 = 1/2 = finały.

System z obu MŚ w Japonii wprowadzał zbyt dużo meczów o nic, system argentyński (2002) powodował, że możliwe było, iż dwie drużyny, które grały ze sobą w I rundzie grupowej, spotkają się także w drugiej...
\
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: damian940915 »

hugo pisze:Ja mam szczerą nadzieję, że w 2014 roku zobaczymy sensowny system rozgrywek.Najlepiej - I runda grupowa = 1/8 = 1/4 = 1/2 = finały.

System z obu MŚ w Japonii wprowadzał zbyt dużo meczów o nic, system argentyński (2002) powodował, że możliwe było, iż dwie drużyny, które grały ze sobą w I rundzie grupowej, spotkają się także w drugiej...
Play-offom mówię nie. Z kolei wydaje mi się , że w Japonii w 2 rundzie każdy mecz był ważny i z 1 porażką w 9 pierwszych meczach teoretycznie mogłeś odpaść z turnieju

1runda 4 (wylosowane, z podziałem na koszyki) grupy po 6 zespołów: gr.A, gr.B, gr.C, gr.D
Awans - 4 drużyny z każdej z grup

2 runda - 16 drużyn 4 grupy po 4 zespoły
gr.E 1A 2B 3C 4D
gr.F 1B 2C 3D 4A
Gr.G 1C 2D 3A 4B
Gr.H 1D 2A 3B 4C
Awans - 2 drużyny

3runda
gr.X 1E 1F 2G 2H
gr.Y 1G 1H 2E 2F
Awans - 2 drużyny
Pozostałe grają o miejsca 5-8

Półfinały
1X-2Y
1Y-2X

Swoją droga to co jarał człowiek, który wymyślił system rozgrywek we Włoszech?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

1runda 4 (wylosowane, z podziałem na koszyki) grupy po 6 zespołów: gr.A, gr.B, gr.C, gr.D
Awans - 4 drużyny z każdej z grup

2 runda - 16 drużyn 4 grupy po 4 zespoły
gr.E 1A 2B 3C 4D
gr.F 1B 2C 3D 4A
Gr.G 1C 2D 3A 4B
Gr.H 1D 2A 3B 4C
Awans - 2 drużyny

3runda
gr.X 1E 1F 2G 2H
gr.Y 1G 1H 2E 2F
Awans - 2 drużyny
Pozostałe grają o miejsca 5-8

Półfinały
1X-2Y
1Y-2X
Twój system jest mało realny(choć dużo ciekawszy od tego co będzie we Włoszech), bo spowodowałby wydłużenie MŚ z dwóch tygodni do trzech tygodni.Najlepsi musieliby rozegrać 13 spotkań.

I runda - 5 spotkań
II runda - 3 spotkania
III runda - 3 spotkania
1/2
Finał

Pytanie jest takie czy drużyny miałyby "czyste konto" po każdej rundzie czy też nie.
Swoją droga to co jarał człowiek, który wymyślił system rozgrywek we Włoszech?
Wygląda na to, że FIVB daje w pakiecie wybór formuły przez organizatora;-)...
\
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: damian940915 »

Oczywiście że czyste konto. A jeśli FIVB daje wybór pod organizatora to strach się bać co wymyślą PZPS z Polsatem.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Pele »

damian940915 pisze:Oczywiście że czyste konto. A jeśli FIVB daje wybór pod organizatora to strach się bać co wymyślą PZPS z Polsatem.
Może powielą system rozgrywek z LM w sezonie 2009/2010???
Polska jak wyjdzie z grupy to awansuje od razu do najlepszej 4 i czeka na przeciwnika w półfinale? :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
mika
Posty: 37
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:27

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: mika »

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /721501284 Pierwsze dwie fazy z Polakami w Bydgoszczy
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Arff »

wg mnie to jakaś bzdura... na MŚ 2014 będziemy mieć przynajmniej 5 większych i nowocześniejszych hal niż ta w Bydgoszczy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Arff pisze:wg mnie to jakaś bzdura... na MŚ 2014 będziemy mieć przynajmniej 5 większych i nowocześniejszych hal niż ta w Bydgoszczy...
Albo i nie. Pamiętasz co obiecywali po ogłoszeniu ME2012?
Cztery lata to bardzo odległa perspektywa. Zobaczymy co osiągniemy w Italii.
Po mistrzostwach byłaby użytkowana przez koszykarki Artego i siatkarki Centrostalu.
A kto zagwarantuje, że takie drużyny wtedy będą jeszcze istniały?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

madlark pisze:
Arff pisze:wg mnie to jakaś bzdura... na MŚ 2014 będziemy mieć przynajmniej 5 większych i nowocześniejszych hal niż ta w Bydgoszczy...
Albo i nie. Pamiętasz co obiecywali po ogłoszeniu ME2012?

Już mamy w tej chwili 4 większe hale niż Łuczniczka - dwie w Łodzi, Ergo Arena i katowicki Spodek.Do 2014 dojdą jeszcze hale w Krakowie i Gliwicach.

Propozycja władz Bydgoszczy brzmi co najmniej śmiesznie.A powoływanie się na to, iż miasto ma ekstraligowe zespoły, to już kompletne porażka:
jako jedyne miasto mamy zespoły w ekstraklasie męskiej i kobiecej. Wybraliśmy wariant - dwie fazy eliminacji z udziałem reprezentacji Polski, która rozegra w "Łuczniczce", jeśli awansuje do drugiego etapu pięć spotkań.

Nic nie mam do Bydgoszczy, ale trzeba mierzyć siły na zamiary.

Dziwnie brzmi dla mnie wypowiedź prezesa Przedpełskiego na temat organizacji finałowych meczów MŚ w Spodku:
Polsce w 2014 roku zespoły zagrają w sześciu halach, a finały odbędą się w wyremontowanym Spodku - zapewnia Przedpełski

Załóżmy, że do 2014 zostaną ukończone 15-tysięczne hale w Krakowie i Gliwicach, a władze Warszawy zgłoszą Stadion Narodowy (ten pomysł mi się także niezbyt podoba) jako miejsce rozgrywania finału.

Czy PZPS nadal będzie cisnął na Spodek?Z pewnością nie.Obiecali Acoście halę na 12.000 miejsc (i to w dodatku w stolicy), a Spodek w konfiguracji siatkarskiej ma ledwo 11.000 miejsc (11.028).

Na pierwszą rundę Spodek jest idealny, bo nie jest specjalnie mały, ani zbyt duży.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2010, o 10:19 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Arff »

no właśnie... to dziwne co mówi Przedpełski o 6ciu halach, bo jeszcze niedawno mowa było o 10ciu... tylko co w takiej sytuacji powiedzą władze Olsztyna i Częstochowy, które budują nowe hale na tą imprezę, a wszystko wskazuje, że jednak zbraknie dla nich miejsca...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Arff pisze:no właśnie... to dziwne co mówi Przedpełski o 6ciu halach, bo jeszcze niedawno mowa było o 10ciu... tylko co w takiej sytuacji powiedzą władze Olsztyna i Częstochowy, które budują nowe hale na tą imprezę, a wszystko wskazuje, że jednak zbraknie dla nich miejsca...
10 hal to zbyt dużo.Do MŚ w koszykówce wystarczy 5 hal (po jednej na grupę oraz jedna, która gości play-offy.10 hal powoduje zbyt wielkie zamieszanie, i generuje niepotrzebne koszty.A co do Olsztyna to czytałem, że zrezygnowali z hali na rzecz inwestycji w jeziora...


Jeśli mamy mieć 6 to wg mnie powinny to być:

Atlas Arena

Ergo Arena

Spodek

Hala Stulecia (jeśli zostanie powiększona do 10.000 miejsc)

hale w Krakowie i Gliwicach
(w razie braku tych hal zapala się zielone światło dla Bydgoszczy czy Częstochowy, ale na pewno nie na mecze z Polakami i nic więcej niż I runda)

+ final four lub sam mecz finałowy na Stadionie Narodowym (FIVB pewnie będzie naciskać na to rozwiązanie, no chyba, że W-wa wybuduje halę, ale to chyba niemożliwe)

PS(!!!).
Najciekawsze jest to, że PZPS dał gwarację Bydgoszczy na organizację dwóch rund MŚ z Polakami:
Miasto otrzymało od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapewnienie, że nie zabraknie w nich reprezentacji Polski, która walczy właśnie o medale w tegorocznych mundialu, odbywającym się we Włoszech.
Jeśli PZPS złożył takie zapewnienie to znaczy, że ci ludzie są oderwani od rzeczywistości.Siatkarki grały na ME non-stop w zwykle dosyć pełnej (poza jedną wpadką gdy hala była zapełniona tylko w połowie) Atlas Arenie, a siatkarze mieliby grać w 2x mniejszej Łuczniczce?Zlitujcie się!
Warto pamiętać także, że Bydgoszcz nie spisała się zbytnio podczas Eurobasketu, bo trybuny świeciły pustkami podczas wszystkich spotkań bardzo ciekawej grupy (Francja, Niemcy, Rosja, Grecja Chorwacja i Macedonia).

Przecież Euro 2012 nie zostanie zorganizowane w Krakowie właśnie z takiego powodu, że stadion był za mały w porównaniu ze stadionami we Wrocławiu i Gdańsku.

Jeśli dostaniemy ME2013 w siatkówce, to jestem za by Bydgoszcz zorganizowała mecze jednej grupy (ale nie z Polską).Niby (info od Duńczyka) miastami-gospodarzami ME2013 mają być:

Gdańsk-Bydgoszcz oraz Kopenhaga i Herning.


Co sądzicie o dwóch rundach siatkarskich MŚ z udziałem reprezentacji Polski w Łuczniczce?Dla mnie w tej chwili jest nierealne, a co dopiero gdy powstaną hale w Krakowie i Gliwicach?Dla mnie najciekawsze jest to czy PZPS na poważnie składał takie obietnice i jak to się stało, że radni uwierzyli?A za parę miesięcy będzie wielkie oburzenie podobne do tego z Krakowa po ogłoszeniu gospodarzy Euro2012.Wybaczcie, ale to trochę śmieszne, że Polscy siatkarze mieliby ewentualnie rozegrać tylko pófinały i finał w hali powyżej 10.000 miejsc.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”