Typer Polska 2014 - półfinały, typy i wyniki

bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bytrek »

Graliśmy i byliśmy wstanie odnosić sukcesy bez Wlazłego, nawet z Bartmenem, wiec jestem w stanie wyobrazić sobie nasza grę bez Wlazłego. Inna sprawa Winiarski. Choć i tutaj jest przecież Kurek, z Którego zrezygnować na amen chyba się nie da.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Myślę że to nie jest kwestia znania się na siatkówce. Może to banał, ale czy taki Mazur jest w stanie przewidzieć wyniki? Piękno sportu.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

Grę bez Wlazłego jesteśmy sobie w stanie jak najbardziej wyobrazić, tylko to kluczowe pytanie, kto go zastąpi nadal pozostaje otwarte.

Teraz możemy tylko spekulować (a skoro możemy to spekulujmy :) ), ten sezon klubowy dopiero pokaże parę rzeczy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: compact »

Obrazek
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: lipton »

PIŁKAŻ!
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: macko »

Niemcy jak mało która drużyna potrafiła się cieszyć z brązowego medalu i życzyć złota drużynie która ich pokonała w półfinale :D
noixon
Posty: 114
Rejestracja: 31 lip 2012, o 12:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: noixon »

17 mln to mega duzo euro ogladalo 14mln w szczycie, wiec te 17 mln siatkowki to musi byc nakrecony wynik przez samego Piotra Solorza Zygmunta Kroka Podgorskiego Zaka, czyli w skrocie towarzysza Zega :)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, o 21:21 przez BadTrue, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23
Jeden mach... i jestem w snach... slodkich tak... ze chcial bym tu zostac... latwo jak piach jest go rozwiac... jesli tylko prawde chcesz poznac...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

compact pisze:Obrazek
MASAKRA
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Noworoczny »

Apel był dobry, bo dzięki temu Gajowy ma zapewnioną reelekcję. Dzięki niemu Polacy mogli oglądać finał. Ciekawe, swoją drogą, czy jednym i drugim rządzi ten sam (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

Tak może uciekając trochę od polityki to jednak wyniki oglądalności niesamowite. To wymierna korzyść dla naszej dyscypliny.

Dodatkowym czynnikiem jest zwycięstwo. Ludzie zobaczyli, że można wygrać w sportach drużynowych. Byli też głodni sukcesu sportowego.

Choć to wisiało na włosku, bo mogło być zupełnie inaczej, to jednak te mistrzostwa wpłyną na zainteresowanie dyscypliną. Sama historia z zakodowaniem mistrzostw, protestem kibiców, apelem Gajowego i wygraniem finału przednia
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Politycznym syfem proszę forum nie zaśmiecać.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

@noixon
Różne są poglądy polityczne. Sam mocno kontestuję obecną sytuację, ale to forum to nie miejsce na takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Noworoczny »

bakek pisze:@noixon
Różne są poglądy polityczne. Sam mocno kontestuję obecną sytuację, ale to forum to nie miejsce na takie rzeczy.
Zgadza się (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bytrek »

Noworoczny pisze:Apel był dobry, bo dzięki temu Gajowy ma zapewnioną reelekcję. Dzięki niemu Polacy mogli oglądać finał. Ciekawe, swoją drogą, czy jednym i drugim rządzi ten sam (-:


Myślę że i bez tego gestu wygrał by wybory. On tu w tym kraju od takich rzeczy właśnie jest, dobrze się z tego wywiązuję, dlatego ma 80% poparcia.



Skoro Mikka był w stanie zrobić jakiś niewyobrażalny postęp, to i Bociek jestem pewien może zrobić taki sam postęp.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: azsiak88 »

Odszczekuje hau hau hau :D
Nie wierzyłem w czwórkę, nie wierzyłem w medal ale wierzyłem potem w złoto jak się okazało, że gramy w finale.

Szkoda, że odchodzi pewna era zawodników, bo nagle skład mocno się odmłodzi. Szykuje się ciężki rok 2015 ale cieszmy się z tego co jest. Bo o ile medale możemy w przyszłości dalszej albo bliższej zdobywać, tak złoto na MŚ wpada raz na ileś tam lat.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: tomasol »

Po takich mistrzostwach brakuje słów aby określić to co zrobiliśmy. Gratulacje !!! Dla trenerów, dla zawodników, dla sztabu. To było kosmiczne, piękne a przez to, że niespodziewane wydaje się jeszcze piękniejsze. Mylić się rzeczą ludzką. Nie wierzyłem w podium, ale to tak jak jakieś 90% tego forum. Może co roku zmieniajmy trenerów reprezentacji ;) ??? Bo na zdrowy to się nie mogło udać. Trener absolutny debiutant, brak największej gwiazdy, odkurzona, wydawałoby się, przebrzmiała gwiazda, wystawianie do szóstki zawodników z opiniami przeciętnych czy niespełnionych talentów. Ale to chyba tylko my tak potrafimy, wygrać wbrew wydawałoby się wszelkiej logice.

Myślę, że całkowicie zadziwiliśmy siatkarski świat, nie tylko meczem na stadionie, ale i tym co zrobiła nasza drużyna. Nasza reprezentacja jest niczym mityczna hydra, której obetniesz łeb to natychmiast wyrasta następny. I to jest naprawdę świetne, że doczekaliśmy się takiej drużyny. To także wyraz mojego uznania dla pracy poprzednich szkoleniowców. Mieli swoje wzloty i upadki, ale po każdym coś zostawało dla następcy. I myślę, że po Antidze też coś zostanie, nawet jeśli nie zbliży się już do takiego wyniku (co jest przecież bardzo realne).

Honor trzeba oddać zawodnikom. Wlazły, Winiarski i Mika - naszych trzech MVP, zagrali turniej życia. Liderzy potrafiący przejmować pałeczkę jeden od drugiego wtedy kiedy trzeba było. I pomyśleć, że w żadnego w zasadzie nie wierzyłem. Ale i cały zespół zasłużył na pochwały. Bo wygraliśmy grą zespołu, a nie tylko pojedynczych gwiazd. Kłos zagrał turniej życia, Zatorski był świetny, świetnie uzupełniała się para rozgrywających, rezerwowi parę razy nas uratowali.

Co do samych mistrzostw, nie brakowało w naszej grze momentów słabych, nerwowych i chaotycznych. Ale potrafiliśmy wyjść z każdej opresji. Kluczowe mecze - Serbia, owszem słabo z nami dysponowana, ale znakomite wejście w turniej nasz zespół nakręciło; Iran - najpierw dominacja, a potem zapaść i ogromne nerwy, ale wyszarpanie tej wygranej było kluczowe do awansu do III fazy; pierwsze spotkanie z Brazylią - wielki bój i do tego dramatyczny, ale także kluczowe zwycięstwo, które natchnęło zespół wielką wiarą; Niemcy - umówmy się, mieliśmy więcej szczęścia jak rozumu, ale wygraliśmy i już mieliśmy przynajmniej srebro. I wreszcie finał, moim zdaniem nasz najlepszy mecz w całym turnieju, nie załamaliśmy się laniem, od Brazylii w pierwszej partii, podnieśliśmy się i potem to my dyktowaliśmy warunki. A nasi rywale nie umieli temu zaradzić i się pogubili. Wygraliśmy zasłużenie.

Jesteśmy najlepsi !!! Jak niewiarygodnie to brzmi, ale to prawda. Super sprawa :) .
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: radek0389 »

Uważałem że jeśli będziemy optymalnie przygotowani, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym, zdobyć medal, jednak nie sądziłem, że jednym z naszych kluczowych ogniw będzie Mateusz Mika, czas uderzyć się w pierś. 23 lata, mistrz świata, najlepszy zawodnik finału, profesor w kluczowych akcjach, zwłaszcza w tak ciężkim psychologicznie meczu jak spotkanie o złoto! Ma świetną drogę do bycia wybitną postacią siatkówki. Oby w klubie dorzucił kolejne doświadczenia i mamy megaprzyjmującego.
Cały nasz zespół był zbilansowany, uzupełniający się. Mariusz Wlazły klasa sama w sobie, jeśli ktoś wcześniej sądził, że ze względu na porzucenie gry w kadrze, nigdy nie dołączy do grona najlepszych atakujących na świecie, to teraz mamy dowód, że dołączył.
Po finale wielka radość a jednocześnie po chwili łezka się w oku zakręciła, kiedy uświadomiłem sobie, że kończy się pewne era polskiej siatkówki. Dinozaury Guma i Igła kończą. Jeszcze nie tak dawno (MŚ 2006), Winiar i Wlazły - młodzi i przyszłościowi, wielcy mają kierować nas na kolejne sukcesy po srebrze z Japonii. I nagle dziś dowiaduje się, że to już koniec. Przygoda dobiegła końca.
Zostają Drzyzga, Mika, pewnie jeszcze Buszek, Kłos, Nowakowski, Zatorski. Jest gdzie lokować nadzieje na dobry wynik w Rio. Liczę że Kurek spokornieje i podejmie wyzwanie uzyskania miejsca w tej kadrze.

No cóż, nisko kłaniam się przed każdym zawodnikiem tej drużyny i sztabem trenerskim. DZIĘKUJĘ za te trzy tygodnie niezapomnianych wrażeń. Mecz finałowy skopiuję, dla siebie by co jakiś czas rzucić okiem i dla potomnych.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hardy »

[9:03] wywiad z 2009 roku.
http://youtu.be/mn0qtVisFT0?t=9m3s
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: compact »

11 lat temu, parę znajomych jest -> http://www.fivb.ch/vis_web/volley/MU21- ... tch042.pdf
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

Było, ale jakby co Wallace Martins to nie ten Wallace :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Elgarten »

Red John pisze:Już znowu nie przesadzajcie tak, otwarcie Euro2012 oglądała podobna liczba osób lub może nawet i więcej.
Właśnie o to chodzi, że nie. Niedzielny wynik jest absolutnym rekordem. Ośmielę się stwierdzić, że dopóki Polacy nie zagrają w finale Mistrzostw Świata w piłce(ewentualnie jakiś ćwierćfinał/półfinał z Niemcami), to ten rekord będzie nie do pokonania.

Rekordy oglądalności w tv (szczytowy moment):
2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
2012 Euro 2012 (Mecz Polska - Rosja) 16 mln 234 tys.
2012 Euro 20112(Mecz Polska - Czechy) 15 mln 570 tys.
2012 Euro 2012 (Mecz otwarcia Polska - Grecja) 15 mln 531 tys.
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.

W życiu nie myślałem, że jakieś wydarzenie pobije mecz na Euro z Rosją. I to o niemal milion. Niewiarygodne :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Red John
Posty: 56
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 18:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Red John »

A to zwracam honor, w sumie nie sprawdzałem tego, ale wydawało mi się, że ta liczba kręciła się gdzieś koło 20 mln.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: OldTimer »

compact pisze:11 lat temu, parę znajomych jest -> http://www.fivb.ch/vis_web/volley/MU21- ... tch042.pdf

Co ciekawe tylko jeden z tych Brazylijczyków ma na koncie mistrzostwo świata.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hugo »

Elgarten pisze:
Red John pisze:Już znowu nie przesadzajcie tak, otwarcie Euro2012 oglądała podobna liczba osób lub może nawet i więcej.
Właśnie o to chodzi, że nie. Niedzielny wynik jest absolutnym rekordem. Ośmielę się stwierdzić, że dopóki Polacy nie zagrają w finale Mistrzostw Świata w piłce(ewentualnie jakiś ćwierćfinał/półfinał z Niemcami), to ten rekord będzie nie do pokonania.

Rekordy oglądalności w tv (szczytowy moment):
2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
2012 Euro 2012 (Mecz Polska - Rosja) 16 mln 234 tys.
2012 Euro 20112(Mecz Polska - Czechy) 15 mln 570 tys.
2012 Euro 2012 (Mecz otwarcia Polska - Grecja) 15 mln 531 tys.
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.

W życiu nie myślałem, że jakieś wydarzenie pobije mecz na Euro z Rosją. I to o niemal milion. Niewiarygodne :)

Mecz oglądało średnio 9,6 mln dopiero dekoracja zgromadziła w pewnym momencie 17 mln (pik). Chciałbym wiedzieć ile było w ostatnich momentach 4 seta.
\
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Elgarten »

hugo pisze: Mecz oglądało średnio 9,6 mln dopiero dekoracja zgromadziła w pewnym momencie 17 mln (pik). Chciałbym wiedzieć ile było w ostatnich momentach 4 seta.
Wiem, przeczytałem dokładnie dane. Jednak fakt jest taki, że w niedzielny wieczór padł rekord oglądalności w polskiej telewizji i tylko to chciałem przekazać. Dla mnie średnia liczba widzów jest mniej ważna od "szczytu".
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Może ktoś mi wyjaśnić w jaki sposób liczone są tego typu dane? Skąd oni wiedzą czy oglądałem mecz, czy też nie?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hugo »

Kicu pisze:Może ktoś mi wyjaśnić w jaki sposób liczone są tego typu dane? Skąd oni wiedzą czy oglądałem mecz, czy też nie?
To jest grupa badawcza, która ma urządzenia do telemetrii. Metoda jest szeroko krytykowana.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”