ME 2021 siatkarzy

Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Resofan »

Polak96 pisze: 11 wrz 2021, o 15:20 Za godzinę mecz Ukraina - Rosja.


Ukraińska federacja podobno zaoferowała swoim zawodnikom 10 milionów hrywien (ponad 1 milion złotych) bonusu, jeśli pokonają dziś Rosję.

Będzie gorąco.
Mogli im zupełnie bezpiecznie zaoferować i 200 milionów. Nie stracą ani hrywny......
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

Resofan pisze: 11 wrz 2021, o 15:24
Polak96 pisze: 11 wrz 2021, o 15:20 Za godzinę mecz Ukraina - Rosja.


Ukraińska federacja podobno zaoferowała swoim zawodnikom 10 milionów hrywien (ponad 1 milion złotych) bonusu, jeśli pokonają dziś Rosję.

Będzie gorąco.
Mogli im zupełnie bezpiecznie zaoferować i 200 milionów. Nie stracą ani hrywny......
Oj nie wiem. Rosjanie nie prezentują sobą na tym turnieju nic szczególnego, przegrali przecież z Turcją i prawie z Holandią. Ukraińców jednak stawiałbym wyżej od tych ekip, jako ćwierćfinalisów poprzednich ME (gdzie omal nie wyeliminowali Serbii) i na pewno bardzo się zmobilizują. Może nie wygrają, ale nie sądze, by mecz skończył się w trzech setach.
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

Pustki w Ergo Arenie...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: drukjul »

Resofan pisze: 11 wrz 2021, o 15:24
Polak96 pisze: 11 wrz 2021, o 15:20 Za godzinę mecz Ukraina - Rosja.


Ukraińska federacja podobno zaoferowała swoim zawodnikom 10 milionów hrywien (ponad 1 milion złotych) bonusu, jeśli pokonają dziś Rosję.

Będzie gorąco.
Mogli im zupełnie bezpiecznie zaoferować i 200 milionów. Nie stracą ani hrywny......
A co jeżeli weszli z Rosjanami w spółkę? Tam jest w końcu wielu bardzo dobrych znajomych. Na razie Ukraina po I secie niespodziewanie prowadzi :D
Resofan pisze: 11 wrz 2021, o 15:17
Aranger pisze: 11 wrz 2021, o 13:28 Heynen to budowanie zespołu na Kubiaku to sobie założył już w 2018, tylko że wtedy Michał był w życiowej formie i dlatego wtedy dało to takie efekty.
Mnie się wydaje, że w MŚ 2018 Heynen nie założył sobie budowania zespołu na Kubiaku, tylko Kubiak tym turniejem sobie taką pozycję u Heynena wyrobił. Trzeba przyznać, że obok Kurka był głównym sportowym motorem reprezentacji a oprócz tego musiało tam dojść "za kulisami" do jakichś spektakularnych wydarzeń bo przecież nie graliśmy początkowo dobrego turnieju. Sądzę, że oprócz udziału boiskowego, Kubiak musiał mieć duży wkład (że tak to nazwę) "mobilizacyjno - mentalny" w przemianę zespołu, czym kupił sobie dozgonnie Heynena i ten "polegnie", ale go nie odstawi.

To odsyłam do okolicznościowego, noworocznego wywiadu Heynena na przełomie 2018/19 czyli już po MŚ bodajże z Żyżyńskim dla Canal+, gdzie Heynen całkiem szczerze przyznał że od samego początku rok wcześniej miał w głowie jak będzie wyglądała podstawowa szóstka naszej reprezentacji, kiedy on będzie ją prowadził jako selekcjoner, tylko kiedy na początku roku miał rozmowy w PZPS na temat warunków swojej pracy, nie mógł się do tego przyznać, bo jak sam powiedział o naszych działaczach PZPS "wtedy wykopaliby mnie natychmiast za drzwi". Więc bardzo szeroka selekcja, po 30 zawodników na zgrupowaniu, granie trzema szóstkami VNL to od początku było z jego strony przedstawienie i trochę pic na wodę fotomontaż - na zasadzie klient sobie czegoś życzy to niech przynajmniej jakąś namiastkę tego jednak ma. Tym bardziej mu to nie przeszkadzało, że "ogrywanie szerokiego składu", czy "odmładzanie składu" to dla każdego selekcjonera zawsze wygodne alibi, jeżeli wyniki potem jakoś nie przychodzą - nie bez powodu trenerzy męskiej ciągle się zmieniają, a Jacek Nawrocki już ponad pół dekady na swoim stanowisku trwa. ;)

PS 8:4 dla Ukrainy w III secie - robi się ciekawie. Ukraiński Semeniuk robi różnicę :D

A teraz w rosyjskiej sbornej robi różnicę zagrywką Jakowlew. Rosjanie dzięki jego flotowi zniwelowali czteropunktową przewagę Ukraińców i mamy remis po 14. Środkowi dziś w rolach głównych.

Set niewykorzystanych szans dla Ukrainy - psują łatwe piłki i mają też trochę pecha :|

25 22 III set dla Rosji
kinagyo
Posty: 760
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kinagyo »

drukjul pisze: 11 wrz 2021, o 17:21
A teraz w rosyjskiej sbornej robi różnicę zagrywką Jakowlew. Rosjanie dzięki jego flotowi zniwelowali czteropunktową przewagę Ukraińców i mamy remis po 14. Środkowi dziś w rolach głównych.
I w końcówce też zanotował asa. Ale Ukraińcy tanio skóry nie sprzedali, może uda się jeszcze jednego seta urwać, żeby trochę zmęczyć Rosjan na mecz z nami
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Mateja »

Zmęczyć na pewno trochę ich zmęczą, bo IV set również potrwa co najmniej 40 punktów (jeżeli nie lepiej). Jedni i drudzy ładna siatkówka, Rosjanie przepchną to doświadczeniem w końcówkach. Martwiłbym się jednak o to, w jakim stanie nasi podejdą do ćwierćfinału. Mecz z Finlandią będzie już o coś, więc obawiam się, że Heynen wstrzyma się ze zmianami i awansujemy po nerwówce. Kubiak z Drzyzgą muszą przecież grać.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Podoba mi się optymizm co poniektórych co do zmęczenia Rosjan przez Ukraińców.

Naprawdę wierzycie w to, że jeśli wyjdziemy z Kubiakiem to nasz mecz z Finlandią skończy się 3:0 ;)?
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Dejwu »

Ja powątpiewam w jakąś rolę zmęczenia meczem, kolejny mecz dopiero we wtorek a raczej szóstka Rosjan i nasza nie była jakoś specjalnie orana.

Większą rolę tutaj może odegrać zmęczenie sezonem reprezentacyjnym, który w moim odczuciu trwa już zdexydowanie o te ME za długo i to widać akurat po naszych i Rosjanach najbardziej.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Dejwu pisze: 11 wrz 2021, o 19:07 Większą rolę tutaj może odegrać zmęczenie sezonem reprezentacyjnym, który w moim odczuciu trwa już zdexydowanie o te ME za długo i to widać akurat po naszych i Rosjanach najbardziej.
A kiedy to nasi w tym sezonie nie byli zmęczeni? Bo ja z dobrego grania to sobie przypominam jedynie pierwszych kilka spotkań w Lidze Narodów. W zasadzie od 0:3 z Brazylią w LN ani razu nie widziałem aby reprezentacja była w naprawdę dużym gazie.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Dejwu »

Bardziej myślałem o zmęczeniu mentalnym niż fizycznym długim sezonem - widać, że męczą się grą.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Żelazny skład z Kubiakiem wystawiony przez trenera do gry. Jestem ciekawa co dziś zaprezentuje Michał.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Dejwu »

Dla mnie jednym z większych wydarzeń meczu to znów zobaczyć wspaniałego Mikko Esko po ładnych kilku latach.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Leon show na zagrywce.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Dobra, jednak będzie 3:0 dla nas.
Wystarczy Leon w dobrej formie i nawet z fatalnym Kubiakiem tylko Francja może nas ograć. Leon jest zwyczajnie kosmiczny.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Lineczka pisze: 11 wrz 2021, o 19:29 Żelazny skład z Kubiakiem wystawiony przez trenera do gry. Jestem ciekawa co dziś zaprezentuje Michał.
48 razy nie zagrał nic, myślę że na pewno w 49-tym meczu się przełamie :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

Zaczyna się Kubiak show
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Streeter pisze: 11 wrz 2021, o 19:40
Lineczka pisze: 11 wrz 2021, o 19:29 Żelazny skład z Kubiakiem wystawiony przez trenera do gry. Jestem ciekawa co dziś zaprezentuje Michał.
48 razy nie zagrał nic, myślę że na pewno w 49-tym meczu się przełamie :]

Streeter
Na to chyba liczy trener skoro go wystawia. Jestem ciekawa czy (i kiedy) w końcu trafi się ślepej kurze ziarno.
Ależ się męczy Kubiak w ataku, żadnej piłki nie skończył.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Nie widziałem Finlandii na tych Mistrzostwach jeszcze, tam Esko był od początku czy przyjechał za Tervaporttiego? Trochę w szoku byłem jak zobaczyłem Esko, nie wiedziałem że On jeszcze gra :)

Michał skończył, warto było dać 10 piłek by jedną skończył. Wychodzi to doświadczenie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Heimlock
Posty: 628
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Heimlock »

Michał już dwie pod rząd skończył :) Fajnie serwujemy na ten moment, mało błędów i mocno. Leon dzisiaj większość w okolicach 130 km/h.

Pierwszy set wygrany. Dzisiaj Fabian dobrze rozdziela piłki i jest całkiem dokładny.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, o 20:00 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Pierwszy set tradycyjnie wysoko wygrany.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: MWi »

No Finowie to by się w PlusLidze chyba nie utrzymali
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Standardowy scenariusz. Słabszy rywal, którego zgniatamy w 1. secie, w 2. secie już sporo walki ale dalej wygrywamy, no i w 3. secie rywal odpuszcza i znowu jest zgniatany.

Z Rosją powinno być nieco trudniej, ale przejdziemy ich. Tyle tylko, że ja tu dalej nie widzę potencjału na medal. Jeden kosmita Leon i masa słabości, skupionych głównie wokół drugiego przyjmującego.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Kubiak dwa asy i co, łyso wam? 8-)
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

Lineczka pisze: 11 wrz 2021, o 20:15 Kubiak dwa asy i co, łyso wam? 8-)
Swędrowski i Drzyzga wpadli w ekstazę po tych zagrywkach
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

krzychszp pisze: 11 wrz 2021, o 20:17
Lineczka pisze: 11 wrz 2021, o 20:15 Kubiak dwa asy i co, łyso wam? 8-)
Swędrowski i Drzyzga wpadli w ekstazę po tych zagrywkach
Oglądam na TVP 1, Dębowski też zadowolony.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: MWi »

No klepiemy tych Finów - 45-letnich dziadków i reprezentantów potężnej ligi szwajcarskiej. Trochę smutny mecz, szczególnie ekscytacje komentujących.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Nowakowski znowu problem z dograniem piłki, co za babol. Odhaczony kolejny stały punkt programu. Jeszcze brakuje wykłócającego sie Heynena.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kuki91 »

Czemu Kubiak dostał najwięcej piłek w 1 secie :] ? Aż 2 skończył, 1 błąd... Drzyzga też chce pokazać Heynenowi, żeby go sciagnac?
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: tomasol »

Finowie to nasz najsłabszy rywal jak dotychczas, znowu mecz który nic tak naprawdę nie powie o prawdziwej dyspozycji naszej reprezentacji. Pomieszamy składem, bo zanosi się na szybką i łatwą wygraną, co będzie jedynym pozytywem z tego meczu, oszczędzimy siły.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

Strasznie słabi są ci Finowie :|

To że oni odnieśli aż 3 zwycięstwa w fazie grupowej sporo mówi o poziomie grupy C.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”