Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Polska 3:1 Włochy

W końcu nasi juniorzy się obudzili, zagrali bardzo dobry mecz i wygrali pewnie 3:1, szkoda że tak późno ;/ Już standardowo świetnie zagrał Król... skład jaki wyszedł na pierwszego seta był dosyć niespodziewany, a raczej niespodziewany dla tych którzy nie oglądali wcześniejszych meczy, od początku naszego kapitana, Zatorskiego, zmienił Wójtowicz i zagrał świetny mecz... w końcu obudził się Jasiński który wspomagał Króla z wysokich piłek... bardzo dobrze środkowi...

Pojawiły się statystyki z meczu i jest tak jak napisałem... Król i Wójtowicz po równo w ataku... dostali po 30 piłek, za to Wójtowicz jeszcze do tego świetnie przyjmował ( przypominam moją teorię na temat rozwoju w klubach i SMSie, Wójtowicz nie zagrał w zeszłym roku żadnego meczy w ZAKSA i jest tera czołowym przyjmującym kadry juniorów), Jasiński bardzo wysoki procent ataku, ale dostał tylko 14 piłek... świetnie środkowi zarówno w bloku jak i ataku, szczególnie Karol Kłos, nowy nabytek Warszawskiej Politechniki ( a w zasadzie Skry Bełchatów)... choć Wiśniewski zbyt mocno nie odstawał...

W końcu bardzo dobry mecz chłopaków... miejmy nadzieje że będzie już tak do końca i to 5 miejsce zdobędziemy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: lucass90 »

Arff pisze: od początku naszego kapitana, Zatorskiego, zmienił Wójtowicz i zagrał świetny mecz...

Zmienił libero...? :| Z tego co widzę po składach, to Zatorski jednak zagrał... :D Chyba, że chodziło Ci o zmianę lidera w przyjęciu, w sensie że odciążył Zatorskiego w tym elemencie ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

ehhh... pomyślałem dobrze (napisałem że zmienił kapitana), a nazwisko napisałem źle =] chodziło oczywiście o Krzywieckiego...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Nagor »

A powie ktoś mi dlaczego Baranowicz M. (6) brzmi jak Polak, a gra we Włoszech ;> ?
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Nie wiem czy to tak jest... ale jestem na bank pewien ze był siatkarz o nazwisku Baranowicz... grał w Gwardii Wrocław i chyba obijał się reprezentację Polski... i teraz uwaga... w Gwardi Wrocław grał z niejakim Lechem Łasko, a perypetie syna Pana Łasko zna chyba każdy... zbieg okoliczności ??? Dreamer pomożesz ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Mate »

Michele Baranowicz. 5/8/1989 - Mondovi. 3 lata spędził w Cuneo. Chyba jest synem Wojciecha Baranowicza. Nawet nie chyba, a na pewno. Wojciech Baranowicz grał w Valeo Mondovi. Czyli wszystko jasne. Sytuacja a'la Łasko.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Italy’s captain Michele Baranowicz – whose father was a former national player in Poland who moved to Italian peninsula at the end of his career and will join Crema in the national first division for the upcoming season
źródło: cev.lu

ale to dobrze świadczy... pamiętam jak wszyscy płakali że Łasko nie gra dla nas, że nie mamy dobrego atakująceg wtedy pojawił sie Wlazły i każdy miał Łasko daleko w... kieszeni... teraz będzie nam brakować rozgrywającego, więc Drzyzga musi powtórzyć historię =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: dreamer »

Wszystko już widzę jasne z Baranowiczem.

Jako ciekawostkę mogę tylko podać, że widziałem (jestem tego prawie pewien), że Włosi pisali to nazwisko w formie Michele Baranovichi (a może to po prostu taka makaroniarska transkrypcja... ??? ).
I jeszcze jedno... zasmucę tych co widzą Michałka już w kadrze :D
Michele, syn starszego Baranowicza - Wojciecha, nie ma według moich informacji polskiego paszportu.

Choć analizując różne znane wyjątki zagraniczne, szans na kadrę Polski to nie przekreśla.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: lucass90 »

To w siatkówce można zmieniać reprezentacje jak rękawiczki ? Sądziłem, że zasada jest taka, jak w piłce nożnej - zagrasz w kadrze juniorskiej jednego kraju, to tracisz możliwość wyboru...
Przypomniało mi się, że ostatnio dosyć głośna sprawa zrobiła się na temat możliwości gry Ricardo w kadrze Włoch.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Trzeba zaliczyć mecz w kadrze seniorów... tak samo w piłce nożnej, siatkówce i wielu innych sportach... kadry juniorów nic nie przesądzają =] Ale Baranowicz, jak pisze Dreamer, nie ma polskiego obywatelstwa, więc nie ma o czym pisać... zresztą Drzyzga i tak jest od niego lepszy... =]

PS: Naspamowałem już 2000 postów =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: dreamer »

Z tą grą dla dwóch (a nawet więcej) reprezentacji, to w siatkówce (i niektórych innych sportach) jest inaczej niż w piłce kopanej.
Wystarczy mieć obywatelstwo innego kraju i po 2-letnim czasie karencji od zaprzestania gry dla jednego kraju, można reprezentować drugi kraj.
Między innymi dlatego mistrzyni olimpijska z reprezentacją Kuby - Taismary Aguero, może od prawie dwóch lat grać dla Włoch. Fakt, czy to jest wiek juniorski czy seniorski, i czy grało się już w młodzieżówce, czy w reprezentacji seniorskiej - nie ma znaczenia.
Ciekawostka: między innymi znakomity były reprezentant Francji - Dominique Daquin, który trzy lata temu przestał grać dla rep. Francji (a pochodzi z Martyniki), w tym roku zdobył wicemistrzostwo Karaibów właśnie z Martyniką.

dreamer

PS.
Jednak, jak sądzę, nasza siatkówka będzie się rozwijała o rodzimy narybek.
Szczerze mówiąc, poza Rosją i państwami Ameryki Południowej (Brazylia i Argentyna zawsze mają dobrą młodzież), Polsce dorównuje niewiele państw pod względem potencjału siatkarskiego wśród młodzieży.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Nie zapominajmy o kadrach "juniorskich" Iranu =] oraz ostatnio Francja bardzo dobrze "rodzi"...

PS: celowo dałem cudzysłów ze względu na to że wszyscy mają wątpliwości jakoby Iran wystawiał faktycznych juniorów... na zeszłorocznych MŚ kadetów w Meksyku zwycięska reprezentacja Iranu ( z którą z resztą przegraliśmy tylko 3:2 w grupie =] w tie-braku bodaj do 22 albo 23 =]) podobno wyglądała na średnią wieku co najmniej 25 lat...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: osnazfsb »

dreamer pisze:Z tą grą dla dwóch (a nawet więcej) reprezentacji, to w siatkówce (i niektórych innych sportach) jest inaczej niż w piłce kopanej.
Wystarczy mieć obywatelstwo innego kraju i po 2-letnim czasie karencji od zaprzestania gry dla jednego kraju, można reprezentować drugi kraj.
Między innymi dlatego mistrzyni olimpijska z reprezentacją Kuby - Taismary Aguero, może od prawie dwóch lat grać dla Włoch. Fakt, czy to jest wiek juniorski czy seniorski, i czy grało się już w młodzieżówce, czy w reprezentacji seniorskiej - nie ma znaczenia.
Ciekawostka: między innymi znakomity były reprezentant Francji - Dominique Daquin, który trzy lata temu przestał grać dla rep. Francji (a pochodzi z Martyniki), w tym roku zdobył wicemistrzostwo Karaibów właśnie z Martyniką.

dreamer

PS.
Jednak, jak sądzę, nasza siatkówka będzie się rozwijała o rodzimy narybek.
Szczerze mówiąc, poza Rosją i państwami Ameryki Południowej (Brazylia i Argentyna zawsze mają dobrą młodzież), Polsce dorównuje niewiele państw pod względem potencjału siatkarskiego wśród młodzieży.
Nalezałoby dodac jeszcze nieudane perypetie kilku Kubanczyków z gra dla Włochów chcoby Angela Diaza
Co do Aguero to władze kubanskie uprzykrzaja jej zycie jak moga gdyz uciekła ona z wyspy jako pierwsza i jakoby dała impuls do kolejnych ucieczek w tym tej najbardziej głosnej
Z Rosjan to przypominam sobie przyjmujacych Butke, Tkaczenke no i w sumie troche Alekne ale to inne czasy i inny przypadek
Co do Włochów to dochodzi jeszcze młody Zajcew junior tez sypacz oraz urodzeni poza Włochami Zlatanow i Simeonov
francuski młot Sebastian Ruette
Argentynczycy bracia Falaska
Słowak Kravarik
"Turczynka" Natalia Haniloglu z WNP
Z polskich kadr to tylko Masza Liktoras

moje i dreamera przypadki swiadcza ze jest to zjawisko wystepujace nie az tak rzadko

Co do juniorskiej kadry Iranu- cos musi byc na rzeczy o czym swiadczy ranking juniorów FIVB moze nie zupełnie miarodajny ale nie chce mi sie wierzyc w takie zaplecze siatkarskie tego kraju :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

osnaz pisze:francuski młot Sebastian Ruette
We Francji jest niewielu sportowców pochodzenia... francuskiego... w piłce nożnej i ręcznej w kadrze Francji jest może po 2-3 rodowitych francuzów, w koszykówce raczej żadnego, w siatkówce wygląda to już lepiej, ale np. Bazin, Slavev czy Vadeleux na pewno mają podwójne obywatelstwo, albo przynajmniej mają podstawy, żeby o drugie(nie francuskie) się starać...

Co do reprezentacji Iranu, to zapraszam do oceny http://www.reprezentacja.net/gallery/11 ... 4ba3da.jpg ...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: osnazfsb »

Arff pisze:
osnaz pisze:francuski młot Sebastian Ruette
We Francji jest niewielu sportowców pochodzenia... francuskiego... w piłce nożnej i ręcznej w kadrze Francji jest może po 2-3 rodowitych francuzów, w koszykówce raczej żadnego, w siatkówce wygląda to już lepiej, ale np. Bazin, Slavev czy Vadeleux na pewno mają podwójne obywatelstwo, albo przynajmniej mają podstawy, żeby o drugie(nie francuskie) się starać...

Co do reprezentacji Iranu, to zapraszam do oceny http://www.reprezentacja.net/gallery/11 ... 4ba3da.jpg ...

No ale róznica sie taka ze Ruette to nawet grał w reprezentacji Kanady
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Nagor »

Oby dzisiejszy mecz nie był prognozą na baraże ME seniorów :|
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

ehhh.. czy w Polsce raz na 10 lat nie może urodzić się przynajmniej 1 uniwersalny przyjmujący ??? Problemy z przyjęciem... co nasi odskoczyli na kilka punktów, zaraz była dobra zagrywka Belgów i po ptakach... takich sytuacji w meczu było z 10, a te w końcówkach bolą najbardziej... w 1 secie wygrywaliśmy 22:20, w drugim chyba 21:18... a jak Janaszewski zmienił Jasińskiego, który słabo przyjmował, to zaraz dopadali nas blokiem... ehhh...

Nie wiem jak to robią Francuzi, ale u nich od lat rodzą się(jak już to wcześniej napisałem, nie zawsze rodzą się u nich ale w kadrze nikt w życiorys nie patrzy) i uniwersalni przyjmujący i znakomici libero... u nas przez kilkanaście lat powstał 1 Winiarski który jest w miarę uniwersalny...

ahh ta polska myśl szkoleniowa... aby tylko zdobyć punkt resztę się jakoś zatrze...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: przemek16 »

Polska reprezentacja juniorów - ich celem niesą zdobywania medali MS czy ME lecz szkolenia tych zawodnikow pod względem reprezentacji Seniorów to oni będą grali za kilka lat. Ciekawym zawodnikiem jest środkowy polskiej reprezentacji Król oby tak dalej widze do niego ciekawą przyszłośc oby tak dalej.
Najwazniejsze to zeby nie zgubil się z seniorskiej reprezentacji.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Mate »

Jan Król środkowym?? Myślałem, że gra na ataku. No, ale za to jest Gacek w Sovii :D
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: dreamer »

przemek16 pisze:Polska reprezentacja juniorów - ich celem niesą zdobywania medali MS czy ME lecz szkolenia tych zawodnikow pod względem reprezentacji Seniorów to oni będą grali za kilka lat...
Nie widziałem po tym zdaniu symbolicznej "śmiejącej się buźki" więc nie wiem, czy to miał być żart... :D
Ja wolę potraktować te słowa jako żart, bo jeżeli miałbym je brać na poważnie, to musiałbym zwątpić w przydatnść do reprezentacji seniorskiej zawodników, którzy w okresie kariery młodzieżowej nie potrafili nawiązać walki z czołowymi w tych kategoriach wiekowych drużynami Europy, czy też świata.
Nie zapominajmy, że jeżeli za kilka lat ci nasi młodzieżowcy trafią wreszcie do kadry seniorskiej, to po drugiej stronie siatki, w seniorskich zespołach rywali, trafią nie na kogoś innego, ale właśnie na tych chłopaków, którzy teraz łoją im tyłki. Z psychologicznego punktu widzenia chyba trudno taką sytuację uznać za atut naszej młodzieży.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: antoninette »

a pominąwszy zagwostki obywatelskie tytuł Mistrzów Europy Juniorów zdobyła reprezentacja Francji, pokonując w finale Niemców 3:1 :)
una passione da vivere
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Brno 2008

Post autor: Arff »

Warto dodać że tych samych Niemców których pół roku temu pokonaliśmy 3:2 w eliminacjach do tych ME... czyli nie jest z naszymi juniorami jeszcze tak źle... po prostu nie trafili z formą... nie wiem jak to było dokładnie, ale z tego co słyszałem to PZPN zabraniał chłopakom trenować po maturze i w sumie nie ćwiczyli przez całe przygotowania do matury do lipca ;o czyli szybko licząc 4 miesiące bez treningu to... właśnie to nam wyszło na MEJ... ale ten rocznik na prawdę ma potencjał i na MŚ juniorów, kiedy dojdzie do tego jeszcze ogranie z najlepszymi w Plus lidze, można spodziewać się sukcesów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”