Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Każdy z nas kto oglądał mecz Polska - Bułgaria, widział oficjalny komunikat:13,500 widzów.Sądzę, że ta liczba nijak ma się do rzeczywistości.Oficjalna strona Atlas Areny mówi o max. pojemności do siatkówki - 12,109.Te 11-12k ludzi na meczu siatkówki czy koszykówki lub szczypiorniaka Pań to i tak MEGA wynik.Tylko dlaczego na siłę zaokrąglać liczby?Nie robili tego Turcy (mimo stypy na trybunach) to dlaczego robią to Polacy?
\
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jureczek »

jasson
A w jaki sposób krytykował nasze dziewczyny A.Ś. bo ja jakoś się z taką krytyką nie spotkałem.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: picaporte »

Ten jeden zawsze pusty na wszystkich poprzednich meczach sektor od strony studia tv jest zarezerwowany dla dziennikarzy...jak widać niepotrzebnie.
riki tiki tak!
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

jureczek pisze:jasson
A w jaki sposób krytykował nasze dziewczyny A.Ś. bo ja jakoś się z taką krytyką nie spotkałem.
Nie potrafię ci teraz napisać gdzie był ten wywiad.
Na strefie można jednak znaleźć rozmowę po meczu z Holandią w której AŚ szans na awans już nie widział...
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jureczek »

Wiesz Jasson w tym artykule do którego mnie odesłałeś Świderek mówi następująco:

Jaki wpływ będzie miała ta porażka na psychikę Polek?
- Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, bo nie jestem tak blisko zawodniczek. Teraz czeka je dzień odpoczynku, to da im możliwość odbudowania się, przystąpienia do tych kolejnych spotkań z charakterystyczną dla Polski fantazją, polotem, "po husarsku". Przy odrobinie szczęścia powinno nam się udać zwyciężyć w kolejnych spotkaniach i awansować dalej. Pamiętajmy jednak, że ewentualna porażka w jakimkolwiek ze spotkań eliminuje nas z dalszej gry.

Ja bym to nazwał umiarkowanym optymizmem, a nie krytyką. Tak przynajmniej ja to odbieram.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Ja bym zwrócił uwagę na początek tego wywiadu...

"Przykro z powodu porażki, tym bardziej, że praktycznie straciliśmy szansę gry o półfinał. Tak dotkliwa przegrana, biorąc pod uwagę dwa stracone sety z Hiszpanią stawia nas w bardzo trudnej sytuacji."

Ale nie o tą rozmowę dokładnie mi chodziło. W tamtej AŚ opowiadał o braku ognia w ataku i słabej grze w I rundzie. Nie podobało mi się też jego zachowanie w czasie meczu z Holenderkami. Nasze strasznie przegrywały a AŚ się śmiał. Jeśli sąsiad opowiadał mu kawał to jest rozgrzeszony:)
Niewątpliwie jednak AŚ zachowuje o wiele większą kulturę niż AN...

Dziś mam nadzieję na wygraną. Nasze dziewczyny ostatnio przegrywają pierwsze sety więc mam nadzieją że lepiej się rozgrzeją/zmobilizują/skoncentrują i złamią Holenderki w pierwszej partii. Później będzie łatwiej - bo to przecież rywalki są faworytkami.
W drugiej parze stawiam na pewną wygraną Włoszek.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Chciałbym powrócić do tematu wodzieraja w polskiej siatkówce.Będąc w Kanadzie i USA widziałem nie jeden mecz NBA czy NHL i muszę powiedzieć, że tam dopiero niektórzy mieliby powód do narzekań.Widz zewsząd jest bombardowany laserami, hologramami i różnymi SFX.99% obserwuje mecz biernie.Doping w NBA czy NHL praktycznie nie istnieje (ważniejszy fast-food + SFX) i sprowadza się do gromkiego yeaaaaaaaaaaaaah po zdobyciu punktów czy strzeleniu bramki.
Sytuacja lepsza jest w Kanadzie bo oni przynajmniej śpiewają na głos swój hymn a nie jak Amerykanie dają się wykazać jakieś gwieździe.

My narzekamy na to, że jest ktoś kto pilnuje by ten doping był skoordynowany:/Jak dokładnie się przyjrzycie meczom siatki to wodzirej odzywa się dosyć rzadko.
\
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: lucass90 »

AZS CZĘSTOCHOWA!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Z panią komentator to zgoda:)Jak ktoś czegoś nie umie robić to niech się na siłę nie pcha.
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Kwintesencja gry Polek od stanu 18-18 w ostatnim secie. Przestraszone laleczki trzęsące gaciami przed ruchem przeciwnika. Gdzie my po medale...
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

True.Bednarek dziś nie była angel - face killer:)
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

Szokujące jest to, że przez ostatnie dwie godziny ważyły się losy naszego startu w finale ME, a tymczasem na forum w temacie który powinien żyć tym meczem i emocjami z nim związanymi, pojawiają się durne komentarze na temat komentatorki tego i wcześniejszych spotkań.
Czy możesz naprowadzić mnie choćby pobieżnie na swoją logikę rozumowania, i podpowiedzieć, co chciałeś uzyskać zamieszczając na forum powyższy link? Czy na jego podstawie mam sobie wyrobić zdanie o "komentatorce", czy może o "komentatorze jej komentarza", czy też wreszcie o Tobie ??? ??? ???

Wracając zaś do meczu Polek, jego oceny nie ma co dzielić na dwa pierwsze wołające o pomstę do nieba sety i dwa kolejne. Półfinał ME to nie jest miejsce na onanizowanie się rozpamiętywaniem pojedynczych dobrych zagrań. Dlatego należy ocenić, że Polki zawaliły totalnie szansę awansu do finału.
Inna sprawa, czy taką w tym turnieju realnie miały. Moim zdaniem nie miały takiej szansy, bo trochę przypadkowo zaszły aż tak daleko. Przykre jest tylko to, że ta drużyna, która tę przypadkową szansę nam dała (Holandia), teraz musiała w brutalny sposób pokazać, że na tak wysokie miejsce w tym turnieju nie zasłużyły nasze siatkarki.

Indywidualnie zawodniczek nie chcę oceniać, bo jak już powiedziałem, przypadkowo zaszły dużo dalej niż powinny, dlatego taka masakra w dzisiejszym meczu. Niemniej jednak obok postawy dwóch zawodniczek nie można przejść obojętnie. Milena Sadurek i Mariola Zenik dzisiaj zaprezentowały szczyt degrengolady. Ręką i nogą podpisałbym się pod petycją, że za tak skandaliczną postawę zawodniczek reprezentujących kraj na arenie międzynarodowej, PZPS powinien stosować karną dyskwalifikację minimum na pół roku lub cały rok i to zarówno od gry w reprezentacji jak i w lidze. Może to nauczyłoby takie laleczki co to znaczy honor.

dreamer
PS
W tym miejscu jeszcze serdeczne pozdrowienia dla redakcyjnego kolegi Bartka Wencława. Ty wiesz o co chodzi... Ja natomiast cały czas (nie od dzisiaj) zastanawiam się, jaka jest tzw. "tolerancja pewności podjęcia decyzji" (wyrażona w cm) - szczególnie wtedy, gdy piłka jest bardzo szybka (chyba z taką właśnie miałeś do czynienia w drugim secie tego meczu?)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

No cóż, wolałem Holandię ale widać, że intuicja mnie zawiodła. Liczyłem, że Holenderki mogą być za pewne siebie i że mogą nie wytrzymać ciśnienia jeśli nasze je przycisną i nie dadzą im się stłamsić. Nasze dzisiejsze rywalki jednak psychicznie nie pękły a że na mecz wyszły super skoncentrowane to właściwie bez historii zrobiło się 0:2. Na tym poziomie nie można po prostu oddać bez walki połowy meczu. Szczerze mówiąc znowu odzywa się we mnie wątpliwość (która pojawiła się po pierwszej fazie grupowej) czy ten zespół jest gotowy na podium. Pozostaje mieć nadzieję, że jest bo mecz o brąż, z kimkolwiek przyjdzie się mierzyć, będzie równie trudny jak ten z Holenderkami.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

hugo pisze:True.Bednarek dziś nie była angel - face killer:)
5/15 i jeden blok. Od kiedy ma "kasza" na koszulce gra największą "kaszanę" w życiu.
dreamer pisze:pojawiają się durne komentarze na temat komentatorki tego i wcześniejszych spotkań.
durny to jest polsat puszczając na wizję niemczykową bez dubbingu.
dreamer pisze:Milena Sadurek i Mariola Zenik dzisiaj zaprezentowały szczyt degrengolady.
A Bednarek, a właściwie Bednarek-Kasza(na)? Widać, że na boisku jest tylko ciałem... myślami nie mam pojęcia gdzie, ale musi być to gdzieś bardzo daleko.

Fatalny mecz, fatalna postawa... Za takie coś nie zasługujemy nawet na 4te miejsce.
Liczyłem, że Holenderki mogą być za pewne siebie i że mogą nie wytrzymać ciśnienia jeśli nasze je przycisną i nie dadzą im się stłamsić.
Do tego potrzeba jeszcze minimalnej pewności siebie u Polek, a nie tego... strachu.
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mbor3k »

Takiej katastrofy jak dwa pierwsze sety dawno nie oglądałem. Dlatego szacunek dla siatkarek, że zdołały się pozbierać, ugrać seta, prezentując na prawdę wysokiej jakości siatkówkę i pograć w czwartym secie jak równy z równym. A co do końcówki wspomnianej, nie do końca, zdaje się, że było to trzęsienie gaciami. Po prostu Pomarańczki zagrały na miarę swoich możliwości.
Oby jutro nie było zbłazu.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: lucass90 »

dreamer pisze:Szokujące jest to, że przez ostatnie prawie dwie godziny ważyły się losy naszego startu w finale ME, a tymczasem na forum w temacie który powinien żyć tym meczem i emocjami z nim związanymi, pojawiają się durne komentarze na temat komentatorki tego i wcześniejszych spotkań.
Dla mnie już przed finałem jasne było kto z naszej pary w nim zagra... Obejrzałem dwa sety i tyle wystarczyło na moje nerwy. A mój post miał mniej więcej taką wartość, jak Twoje n.t. Managera czy trenera Makowskiego (szacun dla niego!). Masz tu jakąś władzę i ją nadużywasz, to jasne. Ale chociaż nie bądź aż takim hipokrytą, ok ?
dreamer pisze:Czy możesz naprowadzić mnie choćby pobieżnie na swoją logikę rozumowania, i podpowiedzieć, co chciałeś uzyskać zamieszczając na forum powyższy link? Czy na jego podstawie mam sobie wyrobić zdanie o "komentatorce", czy może o "komentatorze jej komentarza", czy też wreszcie o Tobie ??? ??? ???
[/quote]

Pomyśl, to nie boli... Może jesteś wkurzony wynikiem pierwszego półfinału, ale nie oznacza to, że musisz wyżywać się na mnie ;)



Co do dziewczyn, to i tak zaszły dalej niż myślałem, więc się ich nie czepiam. Brąz to też ładny kolor...



Pozdro dla Hugo, za posiadanie poczucia humoru i dystansu do życia... ;) Jak widać niektórym go brakuje...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...durny to jest polsat puszczając na wizję niemczykową bez dubbingu...
Polsat nie jest w tym miejscu durny, Co najwyżej można ten casus przedstawiać władzom Polsatu jako dowód na ich brak kompetencji w problematyce siatkówki. Nie od dzisiaj wiadomo, że spośród wielkich (i trochę mniejszych) gwiazd sportu, 1/3 nie potrafi wysłowuić się w żaden sposób i na żaden temat, 1/3 będzie coś przebąkiwała podczas komentowanej imprezy, a 1/3 albo trafnie (o komentowanej imprezie) albo przynajmniej z elokwencją przebrnie przez to zadanie.
Mi wydawało się jeszcze niedawno, że na tym forum funkcjonują tylko osoby wyrobione w tej tematyce, którym szkoda będzie "strefowych szpaltów" do takich dennych uwag o komentatorach - szczególnie do tak dennych jak to zaprezentował Łukasz podając link na który zwróciłem uwagę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Po prostu Pomarańczki zagrały na miarę swoich możliwości.
Hmm... No nie wiem... Pipe z Flier, As Flier, błąd Polek (Kaszana nie trafia w piłkę, nie wiedziała, że do niej), Pipe z Flier. Kolejność mogła być inna, ale... Kluczowym elementem do wygrania z Oranje jest... wyłączenie Flier z gry. A ona jak w masło, ani obrona nie podotykała, ani blok nie poczuł...

Dreamer, do której kategorii zalicza się "jest jest jest", "łaaaaaał", "ooochhh", "achh", "tak", "siatkarka powinna to skończyć a nie uderzyć w aut" (wow)... Do tego głosem, który nadaje się tylko do podcięcia strun głosowych, a nie do puszczania na wizji. To właśnie tylko i wyłącznie przez niemczyk obejrzałem tylko 2 mecze Polek, choć miałem możliwość oglądania wszystkich.

W każdym razie pozdrawiam niemczykową, niech dalej jara 4 paczki fajek dziennie i doznaje orgazmów na wizji, skoro za to płacą, to musi w tym coś być.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

lucass90 pisze:...
dreamer pisze:Czy możesz naprowadzić mnie choćby pobieżnie na swoją logikę rozumowania, i podpowiedzieć, co chciałeś uzyskać zamieszczając na forum powyższy link? Czy na jego podstawie mam sobie wyrobić zdanie o "komentatorce", czy może o "komentatorze jej komentarza", czy też wreszcie o Tobie ??? ??? ???
Pomyśl, to nie boli... Może jesteś wkurzony wynikiem pierwszego półfinału, ale nie oznacza to, że musisz wyżywać się na mnie ;)
Swoich problemów emocjonalnych nie musisz wywnętrzać na forum Strefy Siatkówki. Co prawda jako zwykły użytkownik nie masz obowiązku dbania o jego jakość, ale ja jako redaktor, wypraszam sobie kolejne podrzucanie w charakterze "czegoś interesującego" linków do obrzydliwych "komentarzy o komentatorce" jak i do innych tekstów o podobnym ładunku intelektualnym.
Możesz być pewien, że jeżeli tę prośbę zlekceważysz, to można jeszcze posłuch w tych kwestiach wymusić sankcjami regulaminowymi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mbor3k »

Nagor pisze:A ona jak w masło, ani obrona nie podotykała, ani blok nie poczuł...
Blok dzisiaj w ogóle niewiele czuł... Bodaj 3 punktowe. W porównaniu do wczorajszej gry tym elementem przepaść głębsza niż Kanion Colca w Peru.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Debbie Stam i Paulina Maj to najpiękniejsze siatkarki ME:)
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

hugo pisze:Debbie Stam i Paulina Maj to najpiękniejsze siatkarki ME:)
Maj? Znalazłbym 83 ładniejsze, ale to tylko rzecz gustu ;)
...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Kay »

hugo pisze:Debbie Stam i Paulina Maj to najpiękniejsze siatkarki ME:)

Może to lekki OT, ale trzeba przyznać, że Holenderski skład pod względem urody jakby nie z Holandii... :D
AZS Częstochowa
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

No trudno, dobrze że nasze chociaż seta wygrały. A Holenderki wiedziały co robić eliminując Rosję. Po prostu z Polską umieją i lubią grać. A czy przeżyłyby drugi taki mecz jak w czwartek z Rosją? Holandia to świetna maszynka do zdobywania punktów więc jutro stawiam właśnie na nie w meczu o złoto z Włoszkami.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Jeśli Atlas Arena mieści rzeczywiście 13,5k to ogłaszam, że frekwecja ME przekroczyła 200 tys - liczbę nie wyobrażalną dla sportów halowych pań!

Co więcej jeśli podane dane o frekwecji są prawdziwe, to ME kobiet prawie pobiły... MŚ mężczyzn w koszykówce:)

Ze strony FIBA:
The event set a new spectator record for FIBA World Championships as over 75% of available tickets were sold. 225,000
people watched the games in fantastic arenas in Saitama, Hamamatsu, Sendai, Hiroshima and Sapporo. The old record
dates back to Toronto in 1994 where 215,000 fans followed the action.


Ale coś mi się zdaje, że ktoś z PZPS popisał się ułańską fanztazją.
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Niedługo zaczniemy się cieszyć z każdych 10 punktów ugranych z faworytami, a potem z każdego oddzielnie... Ludzie, w siatkówkę trzeba wygrywać, 1 set w półfinale nam g...o daje za przeproszeniem, rozumiem 3:1 po walce, ale... takie coś co nasze pokazały nadaje się do kabaretu jakiegoś. Jutro z Niemkami będzie najnudniejszy mecz o 3 miejsce w historii siatkówki. Pojedynek drużyn, które znalazły się tak daleko jakimś przypadkiem. Będzie albo 3:2 w pojedynku na błędy, albo 3:0 bo fart będzie jednostronnie siedział u którejś z drużyn. Niemki co prawda mają dwie klasowe zawodniczki - Fórst i Kożuch, ale reszta odstaje poziomem, my bez gwiazd, ale na równym poziomie. Ciekawe czy jakaś Polka dostanie indywidualną nagrodę... niby żadna nie zasługuje, ale gospodarz to gospodarz.
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Dziewczyny grają o wiele gorzej niż w 2007r. gdzie szły dzielnie aż do 1/2:/
Teraz grają słabo i tylko dzięki temu, że Flier i spółka zagrały z Rosją przynajmniej na 80% są w "4".Brak liderki jaką zawsze była Kasia Skowrońska, a jeśli jej brak jest jedynym wytłumaczeniem męczarni z Hiszpanią czy dwukrotnej klapy z Holandią to źle z żeńską siatkówką.
\
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Mimo, że jestem Polakiem to jednak nie chciałbym oglądać Polek w finale. Szkoda byłoby mi oglądać lania, jakie dostałyby od Włoszek. Według mnie wystąpią dwie najlepsze drużyny turnieju(mimo, że obejrzałem po dwa spotkania obydwu ekip). Holenderki "zdemoralizowały" nasze zawodniczki obroną. Barańska próbowała poderwać trochę drużynę, ale bezskutecznie. Bez rozgrywającej, przyjmującej(za Jagieło), atakującej i środkowej(za Gajgał) nic nie zdziałamy ;) . Z 10% skutecznością w ataku możemy wygrać z Bangladeszem, ale nie z Holandią. Takie są realia. Myślę, że medal jest w zasięgu ręki, ale trzeba zatrzymać Kożuch. Dzisiaj 25% na ataku, ale Włoszki podobnie, jak Holenderki bardzo dobrze grają w obronie i bloku. Finał zapowiada się palce lizać :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Lynn »

Dziwicie się, że nasz zespół gra gorzej niż to miało miejsce przed czterema czy dwoma laty. Nie zapominajcie, że wtedy mieliśmy do dyspozycji Glinke, Podolec i Skowrońską. Na tym turnieju zwyczajnie zabrakło nam siły ognia i potenjału na skrzydłach u przyjmujących. Z całym szacunkiem ale obecnie dysponujemy zbyt niskimi zawodniczkami na tej ważnej pozycji. O ile Jagieło i Barańska porafią dobrze przyjmować zagrywke to już w ataku czy na bloku z racji niskiego wzrostu nie idzie już im tak dobrze zwłaszcza, gdy stają na przeciwko zespołu o dobrych warunkach fizycznych jakim jest obecnie Holandia. W przyszłym sezonie należy utrzymać obecny trzon zespołu, a za zawodniczki które się w tym sezonie reprezentacyjnym nie sprawdziły się(Woźniakowska, któraś z rozgrywających, Bamber, choć ona chyba nie doszła do formy po kontuzji) niezwłocznie powołać Skowrońską i Podolec, które mają znacznie większy potencjał w ataku niż wspomniane wcześniej zawodniczki.
A co do samego turnieju to jeszcze przed ostatecznym roztrzygnięciem zaliczam go na duży plus ponieważ w moim odczuciu Makowski wycisnął z tej kadry jakieś 99% tego co mogą grać.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Lynn »

....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”