Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Myślę, że medal jest w zasięgu ręki, ale trzeba zatrzymać Kożuch.
Teoretycznie do finału wystarczyło zatrzymać Flier, także wiesz :D

Naszej drużynie brakuje atakującej z prawdziwego zdarzenia (Skowrońska), uniwersalnej przyjmującej (Za Jagieło, takiej Glinki, byle nie tej Glinki z IO), oraz prawdziwego środka. Bednarek grała dobrze, grała dobrze, a w tych mistrzostwach szkoda gadać, może myśli o miesiącu miodowym czy czymśtam. Miejmy nadzieję, że wróci do gry. Druga środkowa koniecznie do zmiany, może Tokarska (?) wyrośnie na dobrą [ choć mogę się mylić, nie siedzę w żeńskiej ]. Barańska musi wrócić do gry sprzed roku czy z ligi, kiedy żaden blok jej nie był straszny, a asów stukała w jednym meczu tyle co w całych ME. Do tego Skorupa/Sadurek, żeby się uzupełniały w razie czego, bo wejście Bełcik to chwytanie się brzytwy. Bez tego nie ma mowy o o jakiś sukcesach. No ale gdzie jest Skowrońska, Podolec, Skorupa i inne niezbędne zawodniczki? Syndrom Wlazłego, co roku kontuzja po zdobyciu 296 MVP w sezonie ligowym...
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Tyle, że Kim Staelens rozrzucała piłki komu tylko chciała ;) . Flier była główną atakującą, ale Stam ze Staelens nie były "holenderskim Bąkiewiczem" ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Zgadzam się z Lynnem. Przecież ten zespół tak na prawdę niedawno powstał !!! Doszedł do strefy medalowej, jutro zagra o brąz, a ja czytam komentarze żywcem wzięte z onetu. Jak to fatalnie zagraliśmy itd, itp. I to nie osób, któe mają po 5 postów, ale ponad 2000. Spójrzcie na tą sprawę inaczej, gramy jutro o medal, a nie o 11 miejsce. Chyba niektórzy po meczu z Rosją widzieli w nas już murowanego kandydata do złota. Przyszła porażka i od razu kubeł pomyj. Jakie to polskie...Od zachwytów do totalnej krytyki. Holandia gra świetnie w tych mistrzostwach i zasługuje na finał. Sama Flier nie wygrała meczu. Gamowa zdobywała więcej pkt, ale brakowało jej wsparcia koleżanek. Oranje to team, który od lat gra w niemal niezmienionym składzie, z mocnymi fizycznie zawodniczkami, które dużo znaczą w europejskiej siatkówce. Nie ma co się przesadnie czepiać poszczególnych zawodniczek. Oczywiście dzisiaj nie zagraliśmy super, ale przecież tak samo zaprezentowaliśmy się w grupie z Pomarańczowymi. Myślałem, że to tylko grupa Polsatu ślepo wierzy w cud, ale po komentarzach na forum strefy widzę, że sporo osób żyło złunymi nadziejami, że ogramy Holenderski mur. Takie rzeczy się nie zdarzają. Przynajmniej w siatkówce.
Nagor pisze:Jutro z Niemkami będzie najnudniejszy mecz o 3 miejsce w historii siatkówki. Pojedynek drużyn, które znalazły się tak daleko jakimś przypadkiem. Będzie albo 3:2 w pojedynku na błędy, albo 3:0 bo fart będzie jednostronnie siedział u którejś z drużyn. Niemki co prawda mają dwie klasowe zawodniczki - Fórst i Kożuch, ale reszta odstaje poziomem, my bez gwiazd, ale na równym poziomie.
Po pierwsze, nikt Ci nie każe oglądać. Po drugie, dlaczego przypadkiem ??? Kto niby zasłużył bardziej na awans od nas i Niemek ??? Kto miał jeszcze tylko 1 porażkę na koncie ??? Odpowiedź jest prosta:nikt. Dlatego nie ma mowy o żadnym przypadku. Aha i szkoda, że jeszcze nie powiedziałeś, że będzie 3:1. Wtedy byś był typerem doskonałym ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Po pierwsze, nikt Ci nie każe oglądać. Po drugie, dlaczego przypadkiem ??? Kto niby zasłużył bardziej na awans od nas i Niemek ??? Kto miał jeszcze tylko 1 porażkę na koncie ??? Odpowiedź jest prosta:nikt. Dlatego nie ma mowy o żadnym przypadku. Aha i szkoda, że jeszcze nie powiedziałeś, że będzie 3:1. Wtedy byś był typerem doskonałym ;) .
Po pierwsze nie będę oglądał, raz, że nie cierpię słuchać niemczykowej, dwa, że o takiej porze jest milion innych rzeczy do roboty. Po drugie, sami nie wywalczyliśmy sobie awansu, byliśmy na łasce Holenderek. A na awans zasługiwały drużyny takie jak Serbia, Bułgaria czy Rosjanki.

I nie chodzi mi o to, że przegraliśmy z Holandią po prostu. Chodzi o to, że oddaliśmy ten mecz, nie było ŻADNEJ walki. Jeden set wygrały, to znaczy, że mogły więcej. A tak do 11 czy 12, świetny półfinał. Niemki to samo z resztą. Co prawda Polacy z Bułgarią wygrali 3:0, ale w jakim stylu. Walki na przewagi, pot i krew zostawiona na parkiecie, a Polki wyszły na parkiet z myślą głęboko osadzoną w głowie "I tak nie mamy szans, nie wygramy, przecież to Holandia" W wywiadach pojawiało się "jesteśmy za niskie, Holandia jest najlepsza na świecie, nie jesteśmy faworytkami"... Swoją drogą prawdą jest, że gramy "ochłapami", "ligowcami", bo sobie wakacje zrobiły gwiazdorki, ale NIC nie usprawiedliwi seta, a nawet dwóch przegranych do 11/12 w PÓŁFINALE, a na dodatek U SIEBIE!
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

A co sądzicie o tej frekwecji?Wydaje mi się jakoś tak rozdmuchana do niebotycznych rozmiarów.Średnia tych ME jest wyższa niż liczba widzów na meczach o złoto poprzednich dwóch ME.Wierzyć w to?Jeśli tak to w PZPS pracują geniusze, którzy o lata świetlne przebijają panów z PZKosz.Na Eurobaskecie byłem i co mnie zdziwiło to nie pełna hala na meczu z Hiszpanami...
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

hugo pisze:A co sądzicie o tej frekwecji?Wydajemi się jakoś tak rozdmuchana to niebotycznych rozmiarów.Średnia tych ME jest wyższa niż liczba widzów na meczach o złoto poprzednich ME.Wierzyć w to?Jeśli tak to w PZPS pracują geniusze, którzy o lata świetlne przebijają panów z PZKosz.Na Eurobaskecie byłem i co mnie zdziwiło nie pełna hala na meczu z Hiszpanami...
Ludzi może i jest rekordowo dużo, ale dam stówę, że dolicza się do kibiców ochroniarzy, sprzątaczki, szatniarzy, kamerzystów itd. Wg mnie działa to na takiej zasadzie, jest 13111 ludzi, więc wpiszemy 13500 albo i jeszcze lepiej.
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Nagor pisze: Po pierwsze nie będę oglądał, raz, że nie cierpię słuchać niemczykowej, dwa, że o takiej porze jest milion innych rzeczy do roboty. Po drugie, sami nie wywalczyliśmy sobie awansu, byliśmy na łasce Holenderek. A na awans zasługiwały drużyny takie jak Serbia, Bułgaria czy Rosjanki.
Serbki ze średniakami, i to z dolnej półki to mogą sobie wygrywać. W II rundzie nie wygrały ŻADNEGO MECZU, więc jeżeli uważasz, że zasłużyły na 1/2 to gratuluję ;) . Rosjanki przegrały z nami, co im szkodziło wygrać ??? Więc nie rozumiem jak mogły bardziej zasłużyć na awans. Tym bardziej, że obejrzałem 5 z 6 meczów Rosjanek na ME i powiem szczerze, że ten zespół był w słabiuteńkiej formie. Wymęczone wygrane z Belgią czy Hiszpanią najlepiej o tym świadczą. Z Holenderkami, które już o nic nie walczyły, też przegrały, więc o czym tu w ogóle mowa ??? Bułgarki z kolei dostały lanie i od Rosjanek i od Pomarańczowych, więc tym bardziej nie zasłużyły na awans do półfinałów.
Nagor pisze:I nie chodzi mi o to, że przegraliśmy z Holandią po prostu. Chodzi o to, że oddaliśmy ten mecz, nie było ŻADNEJ walki.
Była walka, nie było UMIEJĘTNOŚCI. Zrozumcie to w końcu.
EDIT: Jeszcze lepiej pasuje: zabrakło umiejętności.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

Nie rozumiem czego niektórzy z was chcą. Przecież jak na możliwości tej ekipy to Polki osiągnęły wynik świetny (chodzi mi o sam awans do półfinałów). Lepszego się nie da. I niby dlaczego na awans ma bardziej zasłużyć drużyna która w drugiej rundzie nie wygrała meczu albo drużyna która z nami przegrała ??? Bronił ktoś Rosjankom wygrać z Holenderkami które grały o pietruszkę ??? Bronił ktoś im wygrać z tą naszą "słabą" reprezentacją ???

Jeśli chodzi o jutrzejszy finał to myślę, że zapowiada się on ciekawie - w końcu zagrają niepokonane na tym turnieju drużyny, prawdziwie godni siebie rywale. Dla mnie Włoszki są drużyną bardziej kompletną i bardziej wszechstronną - mają też więcej indywidualności (Lo Bianco, Gioli, Aguero, Piccinini, Del Core), Holenderki tak naprawdę mają Flier może jeszcze Stam. Tylko, że Holenderki są w znakomitej dyspozycji i wydają się grać turniej życia. Nie ma dla nich przeciwnika którego nie można pokonać. Stawiam 60 do 40 na Włoszki ale wcale się nie zdziwie jak wygrają Holenderki.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

tomasol pisze:Nie rozumiem czego niektórzy z was chcą. Przecież jak na możliwości tej ekipy to Polki osiągnęły wynik świetny. Lepszego się nie da. I niby dlaczego na awans ma bardziej zasłużyć drużyna która w drugiej rundzie nie wygrała meczu albo drużyna która z nami przegrała ??? Bronił ktoś Rosjankom wygrać z Holenderkami które grały o pietruszkę ??? Bronił ktoś im wygrać z tą naszą "słabą" reprezentacją ???
Widzę, że nawet prawie identyczne zdania jak u mnie ;) .Oczywiście zgadzam się z Tobą.
tomasol pisze:Jeśli chodzi o jutrzejszy finał to myślę, że zapowiada się on ciekawie - w końcu zagrają niepokonane na tym turnieju drużyny, prawdziwie godni siebie rywale. Dla mnie Włoszki są drużyną bardziej kompletną i bardziej wszechstronną - mają też więcej indywidualności (Lo Bianco, Gioli, Aguero, Piccinnini, Del Core), Holenderki tak naprawdę mają Flier może jeszcze Stam. Tylko, że Holenderki są w znakomitej dyspozycji i wydają się grać turniej życia. Nie ma dla nich przeciwnika którego nie można pokonać. Stawiam 60 do 40 na Włoszki ale wcale się nie zdziwie jak wygrają Holenderki.
Hm, z tymi indywidualnościami, to ciężko powiedzieć. Równie dobrze można do nich zaliczyć świetną Cardullo, ale także np. Visser czy Ch.Staelens. Moim zdaniem sporą przewagę Holenderki mają na ataku. Flier gra na mistrzostwach zdecydowanie lepiej od Aguero, której zdarzały się długie przestoje. Na przyjęciu i środku stawiam na minimalną przewagę Italii, na libero: remis. Von Tienen gra bardzo dobrze na ME. Zobaczymy jak będzie :). Plus dla Holenderek: dłuższy odpoczynek o kilka godzin.
Stawiam: 51:49 dla Holandii :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

70 do 30 dla Holandii. Flier gra za 3, do tego nie myli się często. We Włoszech jest Picinini o jakże męskich rysach twarzy, ale zdarzają jej się błędy. Aguera czy jak ona, ta Kubanka, jak to Kubanka potrafi wbić gwoździa w 3 metr nad potrójnym blokiem, ale potrafi na czysto uderzyć w siatkę, dziś w pierwszym secie z Niemkami miała 9% skuteczności. Wg mnie środek dla Holandii, choć nie oglądałem zbyt dużo meczy kobiet na tych ME. Rozegranie też podobnie, może lekka przewaga Włoch. Ale serwis po stronie Holandii klasę lepszy, Flier z wyskoku mocniejsza i skuteczniejsza niż Aguera, a taktyczne serwisy praktycznie każda Holenderka ma lepsze. No ale trudność serwisu zależy od przyjęcia przeciwniczek, zobaczymy jak to będzie, chyba aż obejrzę sobie finał. Mam nadzieję na tie breaka nie ważne dla kogo.
...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

Przewagi Włoszek upatruję w dwóch elementach: mają lepsze przyjęcie; porównanie pozycji rozgrywających: Lo Bianco to po prostu inna półka niż Kim Stalens (przy całym szacunku dla Holenderki, całkiem porządna z niej rozgrywająca). Jak pisałem wyżej, stawiam nieco bardziej na Włoszki ale wcale się nie zdziwie jak wygrają Holenderki.
Elgarten pisze: Widzę, że nawet prawie identyczne zdania jak u mnie ;) .Oczywiście zgadzam się z Tobą.
Plagiatorem nie jestem ;) Tak mi akurat na duszy gra. ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Nagor pisze:Aguera czy jak ona, ta Kubanka, jak to Kubanka potrafi wbić gwoździa w 3 metr nad potrójnym blokiem, ale potrafi na czysto uderzyć w siatkę, dziś w pierwszym secie z Niemkami miała 9% skuteczności. Wg mnie środek dla Holandii, choć nie oglądałem zbyt dużo meczy kobiet na tych ME.
Jesteś pewien, że 9% ??? Set wygrany do 10 i tak niska skuteczność ???
Środkowe Holandii to nie są złe siatkarki, ale jednak Gioli robi różnicę. Dzisiaj w krótkich 4 setach zdobyła aż 24 punkty, co jak na środkową jest wynikiem znakomitym, do tego 81% w ataku. Dlatego, myślę, że akurat tu przewagę ma Italia.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: picaporte »

A mnie dzisiaj w drugim secie krew zalała jak Barańska ustrzeliła asa (i to kilkanascie cm od końcowej linii- w powtórce na zbliżeniu było widać), a sędzia aut pokazał i zamiast remisu coś po 11, to były zaś dwa przewagi dla Holenderek. A mówi się, że to sędziowie sprzyjają gospodarzom. To sędziowanie wołało o pomstę do nieba! Z resztą nie tylko to. W meczu z Bułgarkami zaś Barańska (ta to ma szczęscie) po bloku atakowała, ale gdzie tam- bloku nie było. I to ze dwa razy taka sytucja była. Poza tym dzisiejsza antenka, której nie było u rozgrywającej Holandii. W ogóle Polsat tyle powtórek na zbliżeniach boiska/autu, po bloku/bez bloku pokazywał jakże niesłuszne decyzje sedziów ukazując, że masakra. A co do dzisiejszej gry naszych, to ja w pierwszych dwóch setach tylko dobrze grającą naszą kapitan widziałam. Może jakby jeszcze choć druga tak walcząca się znalazła wcześniej, niż w trzecim secie to byłoby inaczej. A Mariolka to swoim uśmiechem w trakcie tych dwóch nieszczęsnych setów po tylu Jej fatalnych przyjęciach to mnie rozwaliła, szczególnie tym uśmiechem do Milenki jak Jej na czwarty metr poza boiskiem przyjęła. No chyba troszkę nie wypada proszę pani. A trenerowi to ja sie dziwię, że w trzecim secie jeszcze postawił na Kaczor. Tam się co prawda popisała, ale moim zdaniem Bamber gdyby wchodziła wczesniej na zmiany, a nie już przy końcówkach, to coś by więcej zdziałała jako atakująca, bo mnie to juz się chyba nie dało.

W finale mam nadzieję, że Holenderki wygrają. A u nas głęboko wierzę w brąz :) Grajmy tak piknie jak z Rosjankami! ole!
riki tiki tak!
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Jan Solarek »

Na wynik finału mogą mieć wpływ zmienniczki. Na razie Pomarańczowe nie pokazały nikogo na całe obejście (chyba, że szykują coś na finał?) a Włoszki pokazały trzy dziewczyny, które grały we Wrocławiu przeciw Francji. Jeżeli to będzie miało rozstrzygać, to wygrają Włoszki, co obecni w Łodzi panowie Chappini i Guidetti wieszczyli już we Wrocławiu.
Mecz o trzecie miejsce ... Niemki zespół podobny do Turcji, z którą nie poradziliśmy sobie w el. M Św. Ale teraz Polki grają zdecydowanie lepiej. Także realna nadzieja na poprawienie wyniku sprzed dwóch lat. A nawet jeśli nie, to oglądaliśmy nasz zespół od pierwszego do ostatniego dnia imprezy i wielokrotnie było na co i kogo popatrzeć.
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: lolo1234 »

Zdaje mi się że wygrają Włoszki.
Mają lepszy skład, środkowe i przyjmujace lepsze, podobnie rozegranie, jedynie na ataku przegrywają.
Stawiam na 3:2 dla Italii.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jureczek »

Trzeba szczerze powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość. Włochy i Holandia to są zdecydowanie dwie najlepsze ekipy tych ME i one zagrają o złoty medal.

Natomiast Polska i Niemcy to są zdecydowanie dwie najambitniejsze ekipy tych ME i one sprawiedliwie zagrają o medal brązowy. To Polki wyeliminowały Rosjanki, to Niemki wyeliminowały Serbki, które to ekipy jawią się jako dwie najbardziej przegrane tych ME.

Myślę, że zarówno finał jak i walka o brązowy medal będą bardzo zażarte i pełne nieoczekiwanych zwrotów. Tu będą grali godni siebie partnerzy i wygrają te ekipy, które są bardziej zdeterminowane i w lepszej kondycji. Każdy wynik tu jest możliwy, choć uważam, że niewielkimi faworytkami tych meczów są Włoszki i Polki, ale jak będzie w rzeczywistości pokaże boisko. Zastanawiam się czy Holenderkom wystarczy determinacji na ten finał. Jak podkreślają to często, uczestnicy takich finałów, to jest zupełnie inny mecz, inny od pozostałych i sugerowanie się wcześniejszymi wynikami i meczami jest najczęściej błędem. Włoszki to jest zdecydowanie bardziej doświadczona ekipa, od Holenderek zatem stawiam w tym pojedynku na Włoszki. Finały wygrywa doświadczenie.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

odpowiem Ci tak (może zrozumiesz)
dreamer pisze: 1. A pokaż gdzie napisal coś negatywnego..
dreamer
pokaż co napisał pozytywnego
dreamer pisze: 2. Jeżeli oglądaleś (chyba jednak nie, bo zdaje się jesteś za mlody) wywiad jaki kiedyś przeprowadzali dwaj mlodzi adepci dziennikarstwa z Żulawskim, to odpowiem Ci tak (może zrozumiesz):
gdybyś to pytanie zadal mi twarzą w twarz, to albo dostalbyś w pysk, albo bylbyś poproszony o uwolnienie mnie od Twojej obecności.
dreamer
ciągle piszesz o moim młodym wieku (jakieś kompleksy?)
napisz konkretnie ile mam lat, a ja napiszę na ile Twoje opinie są słuszne, jeśli trafisz to zgodzę się ze wszystkim co piszesz
Na razie nie zgadzam się z żadną z Twoich opinii (Lukas wspieram Cię, chociaż rzadko się z Tobą zgadzam)
dreamer pisze:Szokujące jest to, że przez ostatnie dwie godziny ważyły się losy naszego startu w finale ME, a tymczasem na forum w temacie który powinien żyć tym meczem i emocjami z nim związanymi, pojawiają się durne komentarze na temat komentatorki tego i wcześniejszych spotkań.
A czemu Ty nie piszesz NIC? Może po prostu zniechęcasz innych strasząc ostrzeżeniami?
czekałem aby odnieść się do Twojej merytorycznej opinii (na próżno)

P.S.
dreamer pisze:gdybyś to pytanie zadal mi twarzą w twarz, to albo dostalbyś w pysk, albo bylbyś poproszony o uwolnienie mnie od Twojej obecności.dreamer
nie wiem kto to jest Żulawski, ale zapraszam do Rzeszowa
zwykle jak ktoś nie ma argumentów merytorycznych, to używa siły
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Gratulacje dla Polek za piękne zwycięstwo :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Wielkie gratulacje dla dziewczyn i trenerów. Dziś udowodniły że medal się im należy. W całym turnieju przegrały tylko z Holenderkami. Chybe ten zespół nam nie leży, inna sprawa że Holenderki są w fantastycznej formie. Mało kto wierzył w medal jeszcze kilka miesięcy temu. Ale Matlak z Makowskim wykonali kawał dobrej roboty. Coś czuję że ten pierwszy zrezygnuje z prowadzenia kadry (i trenowania w ogóle) więc naturalnym następcą powinien być Makowski. Tyle kontuzji, tyle krytyki - a na końcu jest medal. BRAWO!
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mbor3k »

Bardzo ładne spotkanie, dużo walki, obron. Zasłużone zwycięstwo.
Ps. Języczek wystawiony przez Annę Barańską przy boćknięciu przez jakowegoś męża - bezcenne :D
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Gratuluję Polkom medalu, obejrzę sobie powtórkę jutro bo dziś nie oglądałem.
Ps. Języczek wystawiony przez Annę Barańską przy boćknięciu przez jakowegoś męża - bezcenne :D
Możesz rozwinąć :P ?
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mbor3k »

Nagor pisze:Gratuluję Polkom medalu, obejrzę sobie powtórkę jutro bo dziś nie oglądałem.
Ps. Języczek wystawiony przez Annę Barańską przy boćknięciu przez jakowegoś męża - bezcenne :D
Możesz rozwinąć :P ?
Jasna sprawa. ;) Po skończonym spotkaniu wszyscy się cieszą, a sztab, działacze i nie wiem kto jeszcze podchodzi po kolei do siatkarek z zamiarem ucałowania w policzek. No i właśnie Ania Barańska przy otrzymaniu owego, nazwę to, ciumka wystawiła języczek, a wyglądało to jak "uech" :D
Fakt, że języczek wystawiała nawet przy "ciumkach" z koleżankami, ale ten akurat ww. gest jakby wyjątkowo szyderczo wyglądał. I sympatycznie zarazem.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

O co chodziło staremu Sellingerowi z łatwością zdobywania punktów?Powiedział coś w tym stylu, że siatkówka nie jest w 3 najpopularniejszych dyscyplin świata (pewnie chodziło mu o nożną, kosza i F1) bo zbyt łatwo zdobywa się punkty.Przecież to absurd:)Gdyby było tak łatwo to M.Kożuch nie miałaby 2X% w dwóch meczach pod rząd.

Widzę, że zaczyna się lobbowanie na rzecz tzw. "złotej formuły", która zniszczy tą dyscyplinę.Oby ktoś powiedział jasno i stanowczo: NIE dla pomysłu szejków podcierających się kasą!
Ostatnio zmieniony 4 paź 2009, o 19:27 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

W końcu panna :D . Co do samego spotkania to zwycięstwo piękne, ale jeszcze piękniejsze, bo nad Niemcami i Kożuchową :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mbor3k »

hugo pisze:O co chodziło staremu Sellingerowi z łatwością zdobywania punktów?Powiedział coś w tym stylu, że siatkówka nie jest w 3 najpopularniejszych dyscyplin świata (pewnie chodziło mu o nożną, kosza i F1) bo zbyt łatwo zdobywa się punkty.Przecież to absurd:)Gdyby było tak łatwo to M.Kożuch nie miałaby 2X% w dwóch meczach pod rząd.

Widzę, że zaczyna się lobbowanie na rzecz tzw. "złotej formuły", która zniszczy tą dyscyplinę.Oby ktoś powiedział jasno i stanowczo: NIE dla pomysłu szejków podcierających się kasą!
W koszykówce też zdobywa się po ponad 100 pkt-ów niejednokrotnie przez jedną drużynę i można powiedzieć, że też przychodzi to z łatwością nie raz i nie dwa. Więc może pierwszy rzut wykonujmy zza linii 3 pktów, żeby nie było aż tak łatwo? :x
Poza tym co da owo wydłużanie akcji? Że mecz 3 setowy trwał by 2 godziny z okładem? Pięciosetówki po 4,5 czy 5 godzin? :| Dlatego byłem oburzony pomysłem, teraz już jestem spokojny. Bo wg mnie on nie przejdzie. Odpowiedni ludzie już to wiedzą. A jeśli sprawdza się to w lidze Kataru, Burkina Faso czy na Madagaskarze to proszę bardzo, niech tam szejkowie robią ligi i może przebiją one siatkówkę niezreformowaną. :]
Statystycznie zawsze jakiś sport musi być tym najpopularniejszym, któryś niszowym. Ale statystycznie Watykan to najbardziej zmilitaryzowany kraj świata (co 3ci człowiek jest żołnierzem), tak że statystyki tego rodzaju można w kanał wyrzucić i niech płyną z tym, w co tam wpadną ;)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Bardzo nudny mecz o 3 miejsce i jeszcze nudniejszy finał.
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

Nagor pisze:Bardzo nudny mecz o 3 miejsce i jeszcze nudniejszy finał.
Nagor pisze:Gratuluję Polkom medalu, obejrzę sobie powtórkę jutro bo dziś nie oglądałem.
Podróż w czasie? Gratulacje
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

madlark pisze:
Nagor pisze:Bardzo nudny mecz o 3 miejsce i jeszcze nudniejszy finał.
Nagor pisze:Gratuluję Polkom medalu, obejrzę sobie powtórkę jutro bo dziś nie oglądałem.
Podróż w czasie? Gratulacje
Dzięki, ale rozmawiałem z bratem i kilkoma kumplami na temat tego meczu, opis jednogłośnie - nudy. Z resztą widać po wynikach setów.
...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Hehe, kolega Nagor jest tak negatywnie nastawiony do świata że słysząc że ktoś wygrał 3:0 uważa że mecz był nudny. Bo przecież sam przyznał że go nie oglądał. Ja - jak każdy prawdziwy kibic - emocjonowałem się tym meczem. I mam nadzieję że Polki zawsze będą tak grały o medale.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

W takim razie mecz Polska - Bułgaria też był nużący :D . Nagroda MVP dla Flier słuszna czy nie?? Ciągnęła grę Holenderek, ale moim cichym faworytem była Piccinni :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”