Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Mate pisze:W takim razie mecz Polska - Bułgaria też był nużący :D . Nagroda MVP dla Flier słuszna czy nie?? Ciągnęła grę Holenderek, ale moim cichym faworytem była Piccinni :D .
Nie, bo były na przewagi, a nie do 16 itd. Nie każdy mecz wygrany przez Polskę musi być ciekawy. Flier jak najbardziej zasłużona, Picinini nie była aż tak wyróżniająca się. Z resztą w tle było widać u niej zazdrość i zawiść na twarzy :]
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

Nagor pisze:
madlark pisze:
Nagor pisze:Bardzo nudny mecz o 3 miejsce i jeszcze nudniejszy finał.
Nagor pisze:Gratuluję Polkom medalu, obejrzę sobie powtórkę jutro bo dziś nie oglądałem.
Podróż w czasie? Gratulacje
Dzięki, ale rozmawiałem z bratem i kilkoma kumplami na temat tego meczu, opis jednogłośnie - nudy. Z resztą widać po wynikach setów.
To jutro chyba sobie odpuścisz? Bo szkoda czasu
Nagor pisze: Po pierwsze nie będę oglądał, raz, że nie cierpię słuchać niemczykowej, dwa, że o takiej porze jest milion innych rzeczy do roboty.
A gdzie konsekwencja?
Ostatnio zmieniony 4 paź 2009, o 21:05 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

:] Widzę, że Wam to przyjemność sprawia, ok. Będę oglądał, bo to mecz o brąz, zatkam uszy albo wyciszę TV i do przodu. I tak ten mecz trwa tylko jakieś 1h30min także dam radę.
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Szokujące jest to, że przez ostatnie dwie godziny ważyły się losy naszego startu w finale ME, a tymczasem na forum w temacie który powinien żyć tym meczem i emocjami z nim związanymi
szokujące jest, że po zdobyciu brązu mr D nie zabrał głosu
Nagor pisze::] Widzę, że Wam to przyjemność sprawia, ok. Będę oglądał, bo to mecz o brąz, zatkam uszy albo wyciszę TV i do przodu. I tak ten mecz trwa tylko jakieś 1h30min także dam radę.
I tak tworzą się legendy o męczennikach (bądź twardy - niech moc będzie z tobą).
Ostatnio zmieniony 4 paź 2009, o 21:25 przez madlark, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Słowa Manon Flier o organizacji - nic dodać, nic ująć ;) . Lepszej rekomendacji nie trzeba.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Właśnie chciałem dodać gratulacje dla organizatorów, wszystko było ładnie pięknie. Jedyne co przerażało i mam co do tego wielkie wątpliwości na przyszłość - reklamy w środku seta. To jest koszmar i tragedia, wiele akcji przez to po prostu była ucięta. Co gorsza polszmat poczyna sobie coraz śmielej. Założę się, że czeka nas to samo w pls... No nic, komercha. Piszę petycję do polsatu o reklamy pomiędzy każdą akcją.
...
Diego

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Diego »

Jedyne co przerażało i mam co do tego wielkie wątpliwości na przyszłość - reklamy w środku seta. To jest koszmar i tragedia, wiele akcji przez to po prostu była ucięta. Co gorsza polszmat poczyna sobie coraz śmielej. Założę się, że czeka nas to samo w pls... No nic, komercha. Piszę petycję do polsatu o reklamy pomiędzy każdą akcją.
Oooo jak mi to podnosi ciśnienie. Polsat, nie rób z siebie szmatławca!!! Spróbujcie oglądnąć mecz NBA, jeżeli Polsat podąży w tę stronę to będzie zero przyjemności z oglądania meczów. Dłużej będą trwały reklamy.
Co do kibiców. Znowu wyszło karaoke z butów. Ludzie!!!!!!!!!, szanujcie się, robicie karaoke z hymnu innego kraju. WSTYD!!!
Ktoś napisał: "Trąbale, pikniki i Janusze"-proszę, odejdźmy od tego stylu, który jednoznacznie jest zawarty w tych trzech słowach.
Na koniec-"Dziewczyny lubią brąz", cieszmy się. :)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

^^ 1.Ty nie wiesz co to komercha w NBA.Tam nie kiedy reklamy stonowią ponad 30% meczu.
2.Trąbki?Jak nie drażnią tak jak w Pucharze Konfederacji w RPA to są ok.Na Eurobaskecie Litwini non-stop trąbili i wszyscy ich podziwiali.
3.Klaskacze?Absolutna zgoda, ale ten zwyczaj przywędrował ze stadionu Śląskiego.
\
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Arff »

1.Ty nie wiesz co to komercha w NBA.Tam nie kiedy reklamy stonowią ponad 30% meczu.
Nie tylko NBA... każda komercyjna amerykańska stacja telewizyjna, we wszystkich swoich programach nadaje maksymalną możliwą ilość reklam... np. kiedy oglądamy serial Prison Break czy House M.D. w amerykańskiej tv, to jest ok 5-6 przerw na reklamy... widać to kiedy takowy serial kupuje polska tv i każde takie chwilowe zaczernienie ekranu to jest miejsce na reklamę...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: quentin7 »

dreamer pisze:No nie :D :D :D
Genialny Makowski

Wystraszony jak mysz na widok kocura, a zawodniczkom mydli oczy, że "nic się nie stalo" !!! !!! !!!

dreamer
Wiesz co, jak masz tak pisać to może nie pisz w ogole, bo pisanie takich głupot trochę mija się z celem moim zdaniem...
dreamer pisze:Indywidualnie zawodniczek nie chcę oceniać, bo jak już powiedziałem, przypadkowo zaszły dużo dalej niż powinny, dlatego taka masakra w dzisiejszym meczu. Niemniej jednak obok postawy dwóch zawodniczek nie można przejść obojętnie. Milena Sadurek i Mariola Zenik dzisiaj zaprezentowały szczyt degrengolady. Ręką i nogą podpisałbym się pod petycją, że za tak skandaliczną postawę zawodniczek reprezentujących kraj na arenie międzynarodowej, PZPS powinien stosować karną dyskwalifikację minimum na pół roku lub cały rok i to zarówno od gry w reprezentacji jak i w lidze. Może to nauczyłoby takie laleczki co to znaczy honor.
Po wczorajszym meczu z Niemkami też byś się podpisał, bo już nie pierwszy raz widzę, że piszesz tutaj o tych dyskwalfikacjach za skandaliczną postawe. Oczywiście ja też czasami jestem zwolennikiem takiego czegoś, ale jak widzę, że dana zawodniczka gra na beznadziejnym poziomie w kilku meczach, a nie w jednym. Jesli mialbym taka dyskwalfikaje nakladać to na Ize Belcik, ktora kompletnie niepotrafi rozegrywać, a to co pokazala w meczu z Holenderkami bylo kolejnym tego dowodem niestety.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze:No nie :D :D :D
Genialny Makowski
Wystraszony jak mysz na widok kocura, a zawodniczkom mydli oczy, że "nic się nie stalo" !!! !!! !!!
dreamer pisze: Niemniej jednak obok postawy dwóch zawodniczek nie można przejść obojętnie. Milena Sadurek i Mariola Zenik dzisiaj zaprezentowały szczyt degrengolady. Ręką i nogą podpisałbym się pod petycją, że za tak skandaliczną postawę zawodniczek reprezentujących kraj na arenie międzynarodowej, PZPS powinien stosować karną dyskwalifikację minimum na pół roku lub cały rok i to zarówno od gry w reprezentacji jak i w lidze. Może to nauczyłoby takie laleczki co to znaczy honor.
Niestety on chce się wyróżnić głosząc jakieś kontrowersyjne i najczęściej idiotyczne pomysły. Te trzy pod rząd stawiane emotikonki i wykrzykniki też niezbyt dobrze świadczą o autorze. Dziwne, że gdy jest wielki sukces, już pochwalić Polek(lub jak Ty wolisz laleczek) nie można... Może sam dreamer zastosował na siebie karną dyskwalifikację na pół roku lub cały rok ??? Dochodzę do wniosku, że nie byłoby to takie najgorsze.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

Oto dowody na zupełną kompromitację i absolutne dyletanctwo użytkownika Nagor. Typ udaje eksperta, by za chwilę sam przyznać się, że nie ma pojęcia o czym pisze.
Nagor pisze:To właśnie tylko i wyłącznie przez niemczyk obejrzałem tylko 2 mecze Polek, choć miałem możliwość oglądania wszystkich.
Skoro oglądałeś tylko dwa mecze, dlaczego zatem zabierasz w ogóle głos w tym temacie? Myślę, że komentarz jest zbędny i koń jaki jest, każdy widzi.
Nagor pisze:Wg mnie środek dla Holandii, choć nie oglądałem zbyt dużo meczy kobiet na tych ME
Ja dodam, że nie oglądałeś za dużo spotkań kobiet nie tylko na tych mistrzostwach, ale w ogóle. To oczywiście nie jest przestępstwo, jednak jeśli ktoś nie wie o czym pisze - powinien prostu nie zabierać głosu. Nie wiem ile trzeba się nałykać prochów, by parę Barazza/Gioli stawiać niżej niż parę Wensink/Visser. Nagor jednak potrafi....
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

Warto również podkreślić fakt, że jest to czwarta z rzędu wizyta polskich siatkarek w czołowej czwórce Mistrzostw Europy (miejsca od 2003 roku: 1, 1, 4, 3). Taka stabilizacja formy w czołówce przez 4 mistrzowskie turnieje nie zdarza się często.

Wszystkim krytykantom i rzekomym znawcom żeńskiej siatkówki wypada również przypomnieć, że nasz zespół pracuje w tym składzie od 4,5 miesiąca, a Holenderki ok 4 lat (zapewne krytykanci dziwnie zapomnieli, że cała 12 reprezentacji Holandii jeszcze niedawno grała w jednym klubie). Przestańmy zatem pisać, że można było ugrać więcej i cieszmy się z tego medalu, który biorąc pod uwagę wszystkie czynniki ma wartość bardzo znaczącą.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: quentin7 »

dreamer pisze:Ta kaszana jaką gra Sadurek w meczu z Rosją wola o pomstę do nieba !!! !!! !!!

dreamer
Ta kaszana, którą tutaj piszesz też woła o pomste do nieba !!! !!! !!!
Elgarten pisze:
dreamer pisze:No nie :D :D :D
Genialny Makowski
Wystraszony jak mysz na widok kocura, a zawodniczkom mydli oczy, że "nic się nie stalo" !!! !!! !!!
dreamer pisze: Niemniej jednak obok postawy dwóch zawodniczek nie można przejść obojętnie. Milena Sadurek i Mariola Zenik dzisiaj zaprezentowały szczyt degrengolady. Ręką i nogą podpisałbym się pod petycją, że za tak skandaliczną postawę zawodniczek reprezentujących kraj na arenie międzynarodowej, PZPS powinien stosować karną dyskwalifikację minimum na pół roku lub cały rok i to zarówno od gry w reprezentacji jak i w lidze. Może to nauczyłoby takie laleczki co to znaczy honor.
Niestety on chce się wyróżnić głosząc jakieś kontrowersyjne i najczęściej idiotyczne pomysły. Te trzy pod rząd stawiane emotikonki i wykrzykniki też niezbyt dobrze świadczą o autorze. Dziwne, że gdy jest wielki sukces, już pochwalić Polek(lub jak Ty wolisz laleczek) nie można... Może sam dreamer zastosował na siebie karną dyskwalifikację na pół roku lub cały rok ??? Dochodzę do wniosku, że nie byłoby to takie najgorsze.
Nie wypada mi sie z Tobą niezgodzić...

Niestety, ale czytając jego posty dochodzę do podobnego wniosku. Dziewczyny zdobyly brąz - to naprawde kolejny wielki sukces naszej siatkówki, ale przecież redaktorek i znafca dreamer byl za dyskwalfikacją niektorych dziewczyn. A teraz nagle siedz cichutko jak myszka pod miotłom. Mam nadzieje, że dziewczyny tą wygraną z Niemkami bez straty seta udowodnily Tobie jak bardzo sie myliles. A Sadurek po raz kolejny potwierdzila, że w Polsce jej pozycja na rozegraniu jest raczej niezagrozona tym bardziej jak sie patrzy na to co wyprawia Belcik, ktora chyba zapomniala co to jest dobre rozegranie.

dreamer na boisko!
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

A. Niemczyk tydzień temu:
"Jurek, nie da się na to patrzeć."

W międzyczasie spadła krytyka na zespół i trenera. Matlak w mediach się wkurzył i oświadczył że Niemczyk już nie jest jego kolegą. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła żona Matlaka a on sam wyjechał z kady by być przy niej. Zespół zaczął grać coraz lepiej i zdobył medal...

A. Niemczyk wczoraj:
"Jurek świetnie przygotował zespół."

Jeszcze tylko czekam na oficjalne przeproszenie z jego strony. Inni juz się publicznie pokajali: I. Mazur, M. Kmita...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

jasson pisze:A. Niemczyk tydzień temu:
"Jurek, nie da się na to patrzeć."

W międzyczasie spadła krytyka na zespół i trenera. Matlak w mediach się wkurzył i oświadczył że Niemczyk już nie jest jego kolegą. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła żona Matlaka a on sam wyjechał z kady by być przy niej. Zespół zaczął grać coraz lepiej i zdobył medal...

A. Niemczyk wczoraj:
"Jurek świetnie przygotował zespół."

Jeszcze tylko czekam na oficjalne przeproszenie z jego strony. Inni juz się publicznie pokajali: I. Mazur, M. Kmita...
Niemczyk też przepraszał
http://sport.onet.pl/0,0,2053543,wiadomosc.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Bigmac »

W ogóle nie rozumiem tej nagonki, w bardzo emocjonalny i szyderczy sposób na Dreamera ;/ człowiek jest dużo starszy od chyba wszystkich użytkowników tego forum ( jeśli wierzyć liczbie w polu: wiek), zna się na siatkówce, podam tylko JEDEN przykład(choć jest ich dużo więcej): chyba jako absolutnie jeden z nielicznych, znał prawdziwa wartość Castellaniego jako trenera kadry (ja np bagatelizowałem osobę Castellaniego jako trenera i bardzo się pomyliłem), dlatego np ja bardzo cenie posty Dreamera, w przeciwieństwie do postów niejakiego Nagora, ale o nim napisze w dalszej części. To co zarzucacie Dreamerowi jest niepoważne... to że Polska zdobyła brązowy medal, co jest uważam więcej niż sukcesem w obecnym składzie, nie oznacza, że Sadurek jest wspaniałą rozgrywająca a Zenik wspaniałą libero, w końcu chyba nie tylko ja widziałem jak kiepsko przyjmuje Zenik i jak tendencyjnie rozgrywa Sadurek nawet gdy przyjecie jest jak na nasze możliwości dobre. Także, jak dla mnie to wygląda tak, że Dreamer jest zły bo jest starszy i powiedział prawdę. Podsumowując, uważam, że Dreamer, w tym co pisze ma zawsze sporo racji i nawet jeśli czasem za ostro coś na forum napisze, albo się z tym nie zgadzacie, to nie uprawnia to nikogo do takich niewybrednych docinek i ataków w jego stronę. Jak dla mnie takie zachowania w stosunku do jego osoby dużo starszej, są ogromnym nietaktem, brakiem kultury i zupełna bezczelności i wystawia opinie jedynie o atakujących...
Co innego Nagor, który cały czas próbuje zwrócić na siebie uwagę, pisząc bulwersujące i krzywdzące dla siatkarek i siatkarzy opinie (choćby to, że Szampon jest zdrowy a nie gra), które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, wydaje opinie o zawodnikach po meczu, którego nie oglądał, ma w nosie jakakolwiek odpowiedzialność za to co napisał, jest totalnym ignorantem i swoim EGOCENTRYZMEM bombarduje to forum, nie wyciągając żadnych wniosków, z uwag wobec niego... ale to już mało kogo interesuje... bo przecież oczerniać, ciężko pracujących ludzi to nic złego?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Otóż Bigmac pisze rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości! Nie oceniałem zawodniczek po meczu z Niemkami, tylko sam mecz, który był nudny [właśnie oglądam, miałem rację]. Po drugie chciałbym pracować tak "ciężko" jak Wlazły, który ma wakacje, kiedy inni pracują na medale. Kolejne co chciałem powiedzieć, to to, że nie chcę zwrócić na siebie uwagi, szkoda, że forum nie ma opcji Ignoruj, byś sobie ją włączył i byś nie musiał tego czytać, z resztą i tak nie musisz. Czytasz moje posty tylko z własnej, nieprzymuszonej woli, każdy człowiek o IQ powyżej 5 potrafi posługiwać się rolką na myszce albo suwakiem po prawej stronie i może omijać moje wypowiedzi.

Wracając do tematu przewodniego, a nie jest nim ani Dreamer ani ja, to widać poprawę gry po opuszczeniu zespołu przez Matlaka. Może wywierał on niepotrzebną presję? Może nasze siatkarki mają taką psychikę, że trzeba im wmówić, że się nic nie stało, a nie wrzeszczeć? Jestem ciekawy jak potoczyłyby się losy Polek z Matlakiem? Złoto czy może dalekie miejsce poza czwórką?
...
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Bigmac »

Nagor pisze:Otóż Bigmac pisze rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości! Nie oceniałem zawodniczek po meczu z Niemkami, tylko sam mecz, który był nudny [właśnie oglądam, miałem rację].
Tak miałeś racje jak krytykowałeś siatkarzy kadry A, za poszczególne elementy siatkarskie, po meczu sparingowym Włochy- Polska przed ligą światową, którego nikt nie widział, bo uniemożliwiało nam to praktycznie zerowa jakosc internetowej transmisji na jakiejś włoskiej stronie... także nie próbuj swoich cech przypisywać mnie :|:|:|...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: pk+ »

Proponuję jeszcze dożywotnią dyskwalifikację dla redaktorów piszących bzdury.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Bigmac pisze:
Nagor pisze:Otóż Bigmac pisze rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości! Nie oceniałem zawodniczek po meczu z Niemkami, tylko sam mecz, który był nudny [właśnie oglądam, miałem rację].
Tak miałeś racje jak krytykowałeś siatkarzy kadry A, za poszczególne elementy siatkarskie, po meczu sparingowym Włochy- Polska przed ligą światową, którego nikt nie widział, bo uniemożliwiało nam to praktycznie zerowa jakosc internetowej transmisji na jakiejś włoskiej stronie... także nie próbuj swoich cech przypisywać mnie :|:|:|...
Hmm przykro mi ale... nawet nie próbowałem oglądać tego meczu, jedyne co mogłem zrobić to wkleić skądś jakiś opis meczu, bodaj z pudelka siatkarskiego24.pl
...
marcin_r

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: marcin_r »

Jako że wróciłem z urlopu wpada tak jakoś pojednawczo
1) europejska Żenska siatkówka nie znaczy wiele w świecie - w 4 IO były same zespoły spoza Europy
2) W tym składzie jest to na pewno sukces
3) Nie wróżę natomiast sukcesu na dłuższą metę jeżeli wszytskie reprezentantki graja w lidze w której de facto sa tylko 2 pełni profesjonalne zespoły. Aby podnięść swój poziom te najlepsze muszą wyjechać
4) tak gwoli prawdy na Bałkanach zainteresowanie ME było całkiem całkiem- w serbskim odpowiedniku Przeglądu Sportowego na pierwszej stronie był odnośnik do wywiadu z Djersilo po wygranym meczu , a mecze były pokazywane w niemieckim Eurosporcie i HTV . Co więcej współtowarzysze podrózy którzy nie wyglądali na wielkich znaffców sportu byli żywo zainteresowani wynikiem Polek
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

marcin_r pisze:Jako że wróciłem z urlopu wpada tak jakoś pojednawczo
1) europejska Żenska siatkówka nie znaczy wiele w świecie - w 4 IO były same zespoły spoza Europy
2) W tym składzie jest to na pewno sukces
3) Nie wróżę natomiast sukcesu na dłuższą metę jeżeli wszytskie reprezentantki graja w lidze w której de facto sa tylko 2 pełni profesjonalne zespoły. Aby podnięść swój poziom te najlepsze muszą wyjechać
4) tak gwoli prawdy na Bałkanach zainteresowanie ME było całkiem całkiem- w serbskim odpowiedniku Przeglądu Sportowego na pierwszej stronie był odnośnik do wywiadu z Djersilo po wygranym meczu , a mecze były pokazywane w niemieckim Eurosporcie i HTV . Co więcej współtowarzysze podrózy którzy nie wyglądali na wielkich znaffców sportu byli żywo zainteresowani wynikiem Polek
1. Nie znaczy wiele :D ?? Uważasz, że Włoszki, Holenderki, Serbki i Rosjanki w optymalnej formie dostawałyby baty od Brazylijek, Amerykanek, Kubanek, Japonek czy Chinek?? Jakoś na MŚ 2006 w "4" były, aż 3 zespoły europejskie.
2. Jest to ogromny sukces nie mając liderki w ataku. Jak była Podolec, Glinka czy Skowrońska to o prym w ataku nie martwiliśmy się. Teraz jest Kaczor, która ciągnie grę, ale nie jest taką fighterką, jak Glinka.
3. Oczywiście, że zespół z ME na pewno nic nie osiągnie na MŚ. Jak już napisałem nie ma liderki w ataku. Taką rolę spełniałaby Barańska, ale ma ok. 10 cm za mało ;) . Skoro Holenderki podbijały, tak wiele naszych ataków -mimo wzrostu, bo tam każda skrzydłowa ma powyżej 180 cm- to co działoby się w meczu z Brazylijkami albo Chinkami czy Japonkami :D . Do tego przydałaby się pewniejsza rozgrywająca. Te najlepsze polskie zawodniczki grają za granicą, ale tym razem nie było dane nam oglądać ich w akcji, podczas ME. Zobaczymy, co "wymodzą" Kaczor i Sadurek.
4. N/C, czyli nic nie napiszę, bo nie znam zainteresowania Bałkanów Mistrzostwami Europy w Polsce. Chociaż zainteresowanie w Serbii pewnie było duże. W końcu Serbki to czołówka europejska i światowa, do tego srebrne medalistki z 2007 roku. Myślę, że siatkówka w Serbii to drugi najpopularniejszy sport(na równi z koszem).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
marcin_r

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: marcin_r »

Mate pisze:
marcin_r pisze: 4. N/C, czyli nic nie napiszę, bo nie znam zainteresowania Bałkanów Mistrzostwami Europy w Polsce. Chociaż zainteresowanie w Serbii pewnie było duże. W końcu Serbki to czołówka europejska i światowa, do tego srebrne medalistki z 2007 roku. Myślę, że siatkówka w Serbii to drugi najpopularniejszy sport(na równi z koszem).
Czy drugi to bym raczej nie powiedział bo tak naprawdę w samym Belgradzie widziałem chyba z 10 boisk do kosza ( w tym boiska juniorów Crvenej Zwiezdy i Partizana przy samym Kalemegdanie) a siatkówki jednak nie . Wydaję mi się że siatkówka ma tam pozycję bardziej zbliżona do ręcznej i zainteresowanie nią jest spore ale jednak troszkę mniejszę niż piłką i koszykówką. Inna sprawa jest taka że Serbowie naprawdę interesują się sportem i chętnie go uprawiają, w każdej dyscyplinie zespołowej śą w światowej czołówce
Co do reszty to pewnie masz rację, nie oglądam za dużo siatkówki żeńskiej i z ME widziałem tylko mecz z Hiszpania i fragmenty innych w Eurosporcie
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Dostałem meldunek od wujka z Genui.Komentator telewizji RAI dziwił się jaka jest przepaść organizacyjna między PZPS i PZKosz.Uznał Eurobasket 2009 mężczyzn za słabiutki pod względem organizacyjnym (np. dziennikarze z Izraela mieli dostać wieprzowinkę do jedzenia), a Eurovolley2009 kobiet za najlepszy w historii tego typu turniej.
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

hugo pisze:...Komentator telewizji RAI dziwił się jaka jest przepaść organizacyjna między PZPS i PZKosz...
Komentator RAI mógl się dziwić, bo skąd Wlosi mają znać specyfikę i preferencje polskiej sceny sportowej.
Myslę, że w Polsce nielatwo byloby znaleźć ludzi, którzy dziwiliby się organizacyjnej slabości dzialaczy koszykarskich.
Kto niby, gdzie i kiedy mial ich nauczyć organizowania imprez na skalę masową?
Prawda jest natomiast taka - i chyba to też jest jednym z optymistycznych wniosków po ME siatkarek i wcześniejszych imprezach (LŚ, FF LM, turnieje kwalifikacyjne itp.), że nie tylko koszykarscy dzialacze ale dzialacze wszystkich dyscyplin sportu mają się od kogo uczyć.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

^ By wiedzieć, że wyznawcom Islamu i Judaizmu nie podaje się wieprzowiny wcale nie trzeba być ekspertem, tu rolę odgrywa podstawowa wiedza o świecie, której działaczom PZKosz brakuje.Będąc na meczu w Poznaniu Chorwacja - Izrael miałem wrażenie, że jestem na parafiadzie czy czymś takim.Eurobasket to była KLAPA przez duże "K" i dużo czasu minie zanim dostaniemy jakiś duży turniej od FIBA.
\
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

madlark pisze:
jasson pisze:A. Niemczyk tydzień temu:
"Jurek, nie da się na to patrzeć."

W międzyczasie spadła krytyka na zespół i trenera. Matlak w mediach się wkurzył i oświadczył że Niemczyk już nie jest jego kolegą. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła żona Matlaka a on sam wyjechał z kady by być przy niej. Zespół zaczął grać coraz lepiej i zdobył medal...

A. Niemczyk wczoraj:
"Jurek świetnie przygotował zespół."

Jeszcze tylko czekam na oficjalne przeproszenie z jego strony. Inni juz się publicznie pokajali: I. Mazur, M. Kmita...
Niemczyk też przepraszał
http://sport.onet.pl/0,0,2053543,wiadomosc.html

Niby przeprasza ale tak nie do końca...

"W połowie spotkania zaczęły serwować zupełnie inaczej. Daleko pod końcową linię. Zadziałało. To zapewne była podpowiedź trenera Makowskiego...
- Spisał się świetnie. Nie ma co owijać w bawełnę. Na ławce radził sobie w tym turnieju lepiej od Jurka."
(...)
"Matlak to najbardziej utytułowany polski trener klubowy. Zawsze prowadził swoje zespoły twardą ręką. Nie bał się opieprzyć dziewczyn, gdy na to zasługiwały. A tu na nagle zrobił się z niego polityk. Nie zgadzałem się też z tym, że praktycznie nie robił zmian. Piotrek Makowski nie bał się sięgnąć po Maj czy Bamber i wygrał."

Nie wiem w czym pomogła Bamber, Maj czasami coś podbiła. Dobrze że o Bełcik nie wspomniał... Ehhh, ten Andrzej, po co się jeszcze wtrąca? Może się z czymś nie zgadzać ale teraz jest tylko kibicem, tak jak ja i Wy. Trzeba więc uważać co się mówi w tv.
Jest medal i to jest najważniejsze!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: hugo »

Zobaczcie co zauważyłem:
wczorajszy artykuł na Onet.pl
http://sport.onet.pl/0,1273597,2055541, ... omosc.html

dzisiejsza notka na stronie CEV:

http://www.cev.lu/mmp/online/website/ne ... 82_EN.html


Praktycznie to samo.Czyżby Przedpełski ma taką silną pozycję w CEV, że dyktuje im co mają napisać?
\
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Przecież nie od dziś wiadomo, że Przedpełski jest szychą w FIVB ;) . Sam Acosta wskazał go jako swojego następcę ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”