Przed mistrzostwami Europy 2009 - losowanie grup

Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: mbor3k »

nulon pisze:Nie należy lekceważyć Francji
(...)
Ja bym to ocenił na 60:40 dla Francji.
Francji nikt chyba lekce nie waży ;) Ale rozegranie u nas lepsze, środek zdaje się minimalnie takoż, atak słabszy, ale Rouzier asem też nie jest... Przyjęcie po stronie Francuzów, ale nieznacznie raczej. Libero sam nie wiem.
Przewaga Francuzów 60:40 troszkę zawyżona chyba. Jednak rozegranie im się popsuło, u nas obaj: Zagumny i, pewnie, Woicki, potrafią wnieść do gry wiele i Mały jest w stanie w pełni zastąpić starego wygę (oby grał jeszcze lepiej niż dziś przeciw Espanii) :)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Elgarten »

radek0389 pisze:Jak tak patrzę, to widzę, że bukmacherzy dają więcej szans na wygranie ME np. Finom niż Polakom, mnie trochę dziwi. Wystarczy spojrzeć choćby na drogę do 1/2. Finowie grają po tej stronie całej tej rozgrywki, gdzie grają włąściwie wszyscy główni faworycie do medali. Polacy mają drogę do półfinału dość łatwo, wychodzimy z grupy i trafiamy najprawdopodobnie na Hiszpanów, Słowaków i Greków, czyli każda z drużyn do ogrania. Na jakiegoś giganta trafiamy dopiero w 1/2. Taki układ jest wręcz wymarzony, ale niewiadomo czy nasi to wykorzystają, a po drugie ME rządzą się swoimi prawami, więc jakieś niespodzianki mogą być, jak np. przed dwoma laty.
Dokładnie. Trzeba przyznać, że losowanie dla Polaków jest wręcz wymarzone. Oczywiście druga sprawa, to wykorzystać tą szansę, jednak połówka "polska" jest zdecydowanie słabsza od drugiej. Schody powinny się zacząć dopiero w 1/2. No, chyba, że faktycznie jakaś niedoceniana drużyna zaskoczy świetną formą ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: niepoinformowany »

Tymczasem Novica Bjelica zrezygnował z walki o wyjazd na ME i jako środkowi u Serbów pojadą Podrascanin, Gerić i Stanković.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Arff »

No, chyba, że faktycznie jakaś niedoceniana drużyna zaskoczy świetną formą ;) .
Myślę, że najsilniejszym rywalem będą Niemcy... i to oni mogą zaskoczyć wysoką formą... kto jak kto, ale Boski Raulo znany jest z tego że na początku pracy z zespołem robi ogromny progress umiejętności indywidualnych i formy zawodników... tak było z Hiszpanią, Polską i wszystko na to wskazuje, że również tak będzie z Niemcami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: radek0389 »

Na Niemców trzeba uważać, ale też nie ma co się za bardzo podniecać tym zespołem. Widać progres, ale z drugiej strony, kogo oni mają ostatnio na rozkładzie? Z takich godnych uwagi zespołów to tylko Finlandia, która była kompletnie bez formy i tyle. Od Rosji dostali w dupe na spokojnie. Nie ma co tutaj patrzeć na pewno na LE, tam zespoły eksperymentują i Niemcy też nie grali pierwszym składem. Patrząc jednak na rozkład ME, to wydaje się, że Niemcy mają spore szanse na strefę medalową, są po tej samej stronie co Polska a tutaj o walkę o półfinał liczą się w zasadzie Polska, Niemcy, Francja i Hiszpania. Tak więc Francja duże problemy, wyleciał rozgrywający, dwóch powołanych w ostatniej chwili jakoś nie widzi mi się aby coś zwojowali. Hiszpania z kolei, nawet patrząc na memoiał Wagnera w słabej formie, zagrali katastrofalnie, raczej nie ma się co spodziewać aby nagle w niespełna 2 tygodnie wystrzelili formą, tak więc wydaje mi się, że 1/2 dla Polaków i Niemców.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Lynn »

czy jest gdzieś na na necie oficjalna strona ME w Turcji ze składami zespołów, terminażem itp, itd
PS: pasowłoby zmienić nazwe tematu, bo od losowania chyba mianęło troche czasu
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Elgarten »

Lynn pisze:czy jest gdzieś na na necie oficjalna strona ME w Turcji ze składami zespołów, terminażem itp, itd
Oficjalna strona ME: http://www.2009mech.com/
Najbardziej przejrzysty terminarz jest na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Men%2 ... ampionship
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Elgarten »

W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: dreamer »

No, no
skoro Andrae nie mieści się w niemieckiej kadrze, to należy się bać Napoleona i jego armii...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Core »

Do usunięcia...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

Złe tłumaczenie autorki. Na stronie volley.de przed listą nazwisk pojawił się oto taki tekst - "Der deutsche Kader in Italien". Nie znam niemieckiego, ale gołym okiem widać, że chodzi o kadrę Niemiec na Włochy(turniej we Włoszech). Tak więc Andrae i Popp pojadą do Turcji.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Elgarten »

Przecież w tekście jest napisane, że Andrae i Popp nie pojadą do Włoch. Nie ma nic o Turcji. Chociaż Mate masz rację, że małe niedopatrzenie autorki z tym składem. Jednak obaj będą w kadrze na ME. Nie wiem czy dreamer chciał zabłysnąć jakimś dowcipem czy o co mu chodzi ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Core »

Popp nie jedzie do Turcji.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Elgarten »

Core pisze:Popp nie jedzie do Turcji.
Dlaczego?
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: mazia »

Rzeczywiście mała niedokładność w tekście. Andrae nie jedzie do Włoch (ponieważ gra w plażówkę), ale do Turcji już pojedzie.
Owszem tekst dotyczy meczów we Wloszech, i jedzie tam ta grupa 13 zawodników, ale autor podał także, że Lozano zabierze do Turcji tych, którzy zagrali przeciwko Meksykowi ( http://www.fivb.org/vis_web/volley/WL10 ... P2-001.pdf)- czyli ta 13 + Andrae, ale bez Poppa.
Zatem drogi dreamerze, Andrae się łapie do kadry :) Swoją drogą jakaś zmiana zaszła w podejściu Napoleona, że pozwolił Björnowi na grę w finale plażówki na kilka dni przed ME i opuszczenie końcówki przygotowań.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Core »

Elgarten pisze:Dlaczego?
Najwyraźniej Lozano nie widzi dla niego miejsca w kadrze na ME.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Nagor »

A Popp nie skończył kariery reprezentacyjnej czy to nie ten?
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Guilder »

To Huebner skończył, środkowy, z tego co pamiętem. A Popp gra na przyjęciu, i w reprze chyba jeszcze chciał pograć. ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: hubert »

Też uważam, że do Niemców trzeba podejść z szacunkiem ale równocześnie bez strachu. Przegrana z Niemcami by potwierdziła tezę o nagości polskiego króla. Mimo braku Winiara/Świderskiego/Wlazłego powinniśmy wygrać bez większych turbulencji. Lozano ? No i co z tego. Magiem nie jest i z popa czy szopsa nie zrobi giby i nascimento choćby nie wiem ile żurku zjadł.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Kay »

hubert pisze:Też uważam, że do Niemców trzeba podejść z szacunkiem ale równocześnie bez strachu. Przegrana z Niemcami by potwierdziła tezę o nagości polskiego króla. Mimo braku Winiara/Świderskiego/Wlazłego powinniśmy wygrać bez większych turbulencji. Lozano ? No i co z tego. Magiem nie jest i z popa czy szopsa nie zrobi giby i nascimento choćby nie wiem ile żurku zjadł.

Wydaje mi się, że akurat z Szopsa to nic już robić nie musi... :P
AZS Częstochowa
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Arff »

sam Falasca mówił że to tak na prawdę Lozano nauczył go grać w siatkówkę... Zagumny też stał się jednym z najlepszych pod wodzą Napoleona... Lozano to trener, który największy progress robi w pierwszych miesiącach/roku kadencji... w Niemczech jak najbardziej ma z kogo robić drużynę...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

Prandi nie powołał Yordanova :o . W słabej formie czy jakaś kontuzja??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: wojo90 »

Mate pisze:Prandi nie powołał Yordanova :o . W słabej formie czy jakaś kontuzja??
W Grecji tez wiekszosc sezonu nie gral bo mial kontuzje wiec moze albo na tyle powazna ze nie zdazyl powrocic do zdrowia albo mu sie odnowila no albo stwierdzil ze sa lepsi :P
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Guilder »

Pewnie to samo co Wika z Kadziewiczem. Kontuzja nawet jeśli wyleczona, to nie zdążył dojść do formy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

Czytaliście wywiad z Krzysztofem Kowalczykiem ? Niektóre jego teorie są nieco hmmm kontrowersyjne... Chociażby Hiszpania na podium ME, czy Kadziewicz jako najlepszy środkowy w Polsce...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Arff »

Bo Kadziewicz w pełni formy to najlepszy środkowy w Polsce... inna sprawa że od 2 lat nie grał nawet w połowie tej formy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Guilder »

A najśmieszniejsze, że dołek zaczął się tam, gdzie powinien być szczyt jego kariery - w lidze włoskiej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: tomasol »

Dołek zaczął się kiedy Kadziu złapał kontuzję stopy i jak dobrze pamiętam było to na tle przeciążeniowym. Przerwa trwała 2 czy 3 miesiące ale, że przytrafiłą się w środku sezonu to i formę było trudno odzyskać. Potem był Trefl i znowu kontuzja która zresztą nie była jedynym problemem.

Co do typów trenera Kowalczyka do podium to umieszczenie Hiszpanów jest dla mnie zaskoczeniem - z całym szacunkiem ale ich gra na Memoriale wyglądała tragicznie. Z pewnością mocnymi kandydatami są Serbia i Rosja, zresztą chyba główni faworyci całej imprezy. Ja do zespołów walczącycho medale dorzuciłbym Bułgarów, Włochów może i Finów a z naszej "połówki" oprócz nas także Niemców.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze:A najśmieszniejsze, że dołek zaczął się tam, gdzie powinien być szczyt jego kariery - w lidze włoskiej.
Ja sobie tak ostatnio myślałem, żeby nikomu nie pozwalać grać we Włoszech - Kadziu spalony, Winiarski połamany, cały czas "chory", Świder kruchy... A wszystkiemu winna Serie A :D Jeszcze czekać, aż Żygadło się posypie...
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

Gromadowski postawny chłop sobie poradził :D . Grucha z Zagumnym także. Więc kruche to nasze pokolenie siatkarskie :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”