Kwalifikacje do ME 2011

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Chal »

Warto założyć wg mnie temat, bo rozgrywane w ten i przyszły weekend kwalifikacje obfitują w ciekawe wyniki. W grupie A Słoweńcy, których zdążyłem już objechać za brak wyników, ewidentnie korzystają z tego, co zostawił po sobie Hoag w Bledzie i wzmocnieni przede wszystkim Uranutem na przyjęciu oraz Skorcem na libero wygrali wszystkie 3 mecze, w tym dość łatwo 3:1 z Hiszpanią, gdzie tylko ten wygrany przez byłych Mistrzów Europy set był wyrównany. W grupie B znakomicie spisuje się Łotwa, która ograła niespodziewanie Greków 3:2, a z Finami przez 3 sety prowadziła wyrównany bój, żeby polec ostatecznie 1:3. W grupie C za niespodziankę można uznać zwycięstwo Ukraińców nad Belgami, jednak dzisiaj przegrali już ze Słowacją, która z kolei z Belgami poległa. W grupie D bez niespodzianek, Niemcy są zdecydowanie najsilniejszą ekipą. Sensację mieliśmy w grupie E, gdzie Turcja zmiażdżyła wręcz Włochy 3:0, wygrywając ostatniego seta do 13! Wcześniej Włosi mieli spore problemy z Białorusią, gdzie rzutem na taśmę uchronili się przed tie-breakiem. Jeszcze gorzej spisują się Holendrzy, którzy grają bez Horstinka. O ile porażkę z Portugalią można traktować jako najwyżej niespodziankę (chociaż rozmiar już był bardzo zaskakujący, 0:3), to przegrana 2:3 z Macedonią jest prawdziwą sensacją. W kolejny weekend drugie turnieje we wszystkich grupach, system rozgrywek jest ten sam, co przed 2 laty, a więc najlepszy zespół z każdej grupy w tabeli zawierającej wyniki obu turniejów awansuje, a ekipy z drugich miejsc zagrają we wrześniu baraż systemem A z C, B z E, D z F.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: KChudz »

Wyniki niektórych meczy są zaskakujące. Poziom w Europie ewidentnie wyrównuje się. Zapowiadają się ciekawe ME :D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Guilder »

KChudz pisze:Wyniki niektórych meczy są zaskakujące. Poziom w Europie ewidentnie wyrównuje się. Zapowiadają się ciekawe ME :D
Pytanie tylko: równamy w dół, czy w górę?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Mate »

Poziom na pewno się obniża, ale tylko tych państw, gdzie w lidze można wystawić wielu obcokrajowców. Najlepiej trafiony przykład - Włochy. Na pierw rzut oka wydaje się, że liga najlepsza, to i reprezentacja powinna być najlepsza lub czołowa. We Włoszech trzon reprezentacji stanowią ludzie 30+. Z tego, co pamiętam to w Serie A1 jest może kilku młodych Włochów, a z tego grona gra 3-4. Niemcy również mogą stracić wiele, bo limit bodajże 7 obcokrajowców jest samobójczy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
breughel
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 18:16

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: breughel »

Podczas przeglądania statystyk natknąłem się na Burutaya Subasi. Wygląda na to, że zawodnik Arkasu Spor, urodzony w 1990 roku jest jedną z jaśniejszych postaci reprezentacji Turcji. Mógłby ktoś przybliżyć jego sylwetkę?
Przemykało się nazwisko ukraińskiego reprezentanta Statsenki odnośnie transferu do drużyny z Olsztyna. Widziałem go podczas krótkiego pobytu na Ukrainie. Nie pamiętam nawet rywala z którym potykał się Charków, ale Oleksandr był wyróżniającym się zawodnikiem z bardzo dobrą zagrywką. Ale nie sposób oceniać po jednym meczu.
"Przecież i osioł pozna się na tem, kiedy wóz ciągnie konia."
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Domelinho »

Antanovich dzis zagrał na pozycji atakujacego i zdobył 25 pkt ( 61 % w ataku) w meczu z Turcja wygranym przez Białoruś 3:2.Z Turcją która tydzien temu ograła Wlochow 3:0.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: mbor3k »

http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... stat&key=0
67 :o piłek posłał rozgrywający do Marcusa Nilssona... Chyba rekordowa ilość ;)
I Jose Joao skończył 16 na 18, szkoda że tylko 2 bloki, szkoda, że zostaje u Fryderyków, mogła go Resovia zakontraktować w pakiecie z Grozerem :D
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, o 22:06 przez mbor3k, łącznie zmieniany 1 raz.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Mate »

mbor3k pisze:http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... stat&key=0
67 :o piłek posłał rozgrywający do Marcusa Nilssona... Chyba rekordowa ilość ;)
Hector Soto przyjąłby to z lekkim uśmiechem :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: KadrO »

mbor3k pisze:http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... stat&key=0
67 :o piłek posłał rozgrywający do Marcusa Nilssona... Chyba rekordowa ilość ;)
Warto raczej spojrzeć na Joao Jose, który zagrał jak zwykle. 16 skończonych ataków na 18 prób, 89%, 2 bloki razem, 18 punktów.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: mbor3k »

No i ten Burutaj Subasi... Faktycznie chłopak pokazuje siatkówkę! Czy to aby nie jakiś Kubańczyk? :D
Jak na 19 czy 20 latka to prezentuje się sporo więcej niż wyśmienicie.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Klugenhammer »

Dzisiaj arcyciekawe spotkanie na zakończenie II fazy eliminacji ME - o godz 20:30 Włosi grają z Turkami - kto wygra ten jedzie na Euro 2011. Tydzień temu Turcy sypnęli włoskim emerytom 3-0, ale wczoraj nieoczekiwanie przegrali 2-3 z Białorusią i skomplikowali sobie sytuację. Teraz obie drużyny mają tyle samo punktów i o awansie zadecyduje ostatni mecz pomiędzy nimi.
Przegrany będzie miał jeszcze szanse w meczach barażowych, ale i tam konkurencja nie będzie łatwa - prawdopodobnie Hiszpania, Holandia lub Grecja.
Mam nadzieję, że będzie transmisja live na RAISport - czy ktoś może to potwierdzić?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Klugenhammer pisze: Przegrany będzie miał jeszcze szanse w meczach barażowych, ale i tam konkurencja nie będzie łatwa - prawdopodobnie Hiszpania, Holandia lub Grecja.
Mam nadzieję, że będzie transmisja live na RAISport - czy ktoś może to potwierdzić?
1.Wiadomo kto z kim zagra w barażach:

Turcja/Włochy - Grecja

Hiszpania - Belgia (pomyłka była:) )

Holandia - Estonia

2.Tak, mecz jest live na RaiSport.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, o 18:04 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Klugenhammer »

hugo pisze: 1.Wiadomo kto z kim zagra w barażach:
Turcja/Włochy - Grecja
Hiszpania - Słowacja
Holandia - Estonia
Rzeczywiście nie zauważyłem, ze pary barażowe są już rozpisane wg grup.
Słowacja wygrała jednak grupę i ma już awans, a w barażach z drugiego m-ca zagra Belgia, zatem będziemy mieli mecze:
Hiszpania - Belgia.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Obstawiam, że z baraży wyjdą Turcja, Hiszpania (choć tu mam poważne wątpliwości...) oraz Holandia.
\
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Klugenhammer »

Ja obstawiam, że Turcja wejdzie już dzisiaj, a Włosi zagrają w barażach. :D
Z baraży: Włochy, Hiszpania i Holandia
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Ted »

Żałuję, że mecze rewanżowe w kwalifikacjach całkowicie odpuścili Ukraińcy, ale oni między wierszami jeszcze w Popradzie sugerowali, że jadą do Belgii i kończą przygodę z reprezentacją na ten sezon. Warto podkreślić, że na tournee po Europie wybrali się bez statystyka, który nie dostał wizy, jak również speców od odnowy.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

U panów tak to wygląda:
Grupa A - przed ostatnią serią spotkań już wiadomo że bezpośredni awans wywalczyli Słoweńcy, a w barażu zagrają Hiszpanie.
Grupa B - tutaj awans wywalczyli Finowie, a drugie miejsce i gre w barażu wywalczą prawdopodobnie Grecy choć Łotysze jeszcze mają iluzoryczne szanse na drugie miejsce.
Grupa C - w dzisiejszym meczu który decydował o pierwszym miejscu w grupie Słowacy wygrali z Belgami 3:1 i awansowali na mistrzostwa, Belgom pozostaje walczyć o awans w barażu.
Grupa D - w tej grupie awans prawdopodobnie wywalczą podopieczni Raula Lozano, co prawda czeka ich dzisiaj mecz z Estończykami ale nawet w razie ewentualnej porażki Niemcy mają lepsze ratio.
Grupa E - Włosi i Turcy zagrają dzisiaj o pierwsze miejsce, raczej sensacji nie bedzie i to Włosi awansują a siatkarze znad Bosforu zagrają w barażu.
Grupa F - wydaje się że to najbardziej sensacyjna grupa, faworyzowana Holadia gra bardzo słabo co wkorzystali Portugalczycy wygrywając grupe i zgarniając bilet na Euro. Pomarańczowi swojej szansy musza szykac w meczach barażowych.

Prawdopodobne baraże:
Hiszpania - Belgia
Turcja - Grecja
Estonia - Holandia

Najciekawiej zapowiada się pierwsza para, czyżby mistrzów kontynentu z 2007 miało zabraknąć w turnieju finałowym 2011?. Holandia powinna bez wiekszych problemów poradzić sobie z Estonią no chyba że zagra tak jak z Macedończykami. Turcja - Grecja to 50 na 50.

A oto zespoły która prawdopodobnie zagrają w Mistrzostwach Europy siatkarzy w 2011:
1. Czechy
2. Austria ( jako gospodarze)
3. Polska
4. Francja
5. Bułgaria
6. Rosja
7. Serbia ( jako najlepsze zespoły z poprzednich ME)
8. Finladia
9. Słowenia
10. Słowacja
11. Niemcy
12. Włochy
13. Portugalia ( jako zespoły które wygrały swoje grupy eliminacyjne)
14. Holandia*
15. Grecja/Turcja*
16. Hiszpania/Belgia* ( zespoły walczące w barażu)

Nikt nie przedstawił sytuacji u pań. Oto ona:
Grupa A - zgodnie z przewidywaniami awansowały Azerki a w barażu zagrają Białorusinki.
Grupa B - bezdyskusyjne zwycięstwo Czeszek, drugie miejsce zajmą Francuzki.
Grupa C - tutaj mamy dosyć niespodziewany bezposredni awans Ukrainek które wykorzystały gorszą dyspozycje Słowaczek. W bezpośrednim starciu o prawo gry w barażu Słowaczki zagrają z zespołem Izraela.
Grupa D - rzutem na taśme awans wywalczyły Hiszpanki które w ostatnim meczu wygrały 3:0 z liderujcymi do tej pory Chorwatkami.
Grupa E - wygląda na to że awansują Rumunki a młode Belgijki zagrają tylko w barażu.
Grupa F - awansowały Bułgarki nie ponosząc porażki, drugie barażowe miejsce Finek jest napewno sporym sukcesem tego zespołu.

Prawdopodobne baraże:
Chorwacja -Belgia
Białoruś - Słowacja
Francja - Finlandia

W dwóch ostatnich parach faworytkami wydają się być Francuzki i Słowaczki ( szczególnie te pierwsze). Pierwsza para wydaje się najmocniejsza i nabardziej wyrównana.

Prawdopodobne uczestniczki Mistrzostw Europy kobiet 2011 :
1. Włochy
2. Serbia ( jako gospodarze)
3. Holandia
4. Polska
5. Niemcy
6. Turcja
7. Rosja ( jako najlepsze zespoły z poprzednich ME)
8. Azerbejdżan
9. Czechy
10. Ukraina
11. Hiszpania
12. Rumunia
13. Bułgaria ( jako zespoły ktre wygrały swoje grupy eliminacyjne)
14. Francja*
15. Słowacja*
16. Belgia/ Chorwacja* (prawdopodobni wygrani baraży)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Współczuję Hiszpanom, bo grają baraż tuż przed MŚ, ale być może to wyjdzie im na dobre, kto wie?
\
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Elgarten »

hugo pisze:Współczuję Hiszpanom, bo grają baraż tuż przed MŚ.
Sami są sobie winni :)
Gratulacje dla Słowenii. Może wreszcie po sukcesach Bledu zaczną grać na miarę wysokich możliwości w reprezentacji. Dużą niespodzianką jest też awans Portugalii. Przed nami jeszcze hit kwalifikacji: Turcja - Włochy. Kto wygra, awansuje na mistrzostwa.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Bravissimo Italia!!!To jest doping!
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Chal »

Elgarten pisze:Dużą niespodzianką jest też awans Portugalii.
Zwłaszcza że grają bez m.in. Pinheiro i Gaspara. Co ciekawe, wczoraj męczyli się mocno z Nillsonem... tzn. miało być ze Szwecją ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: KChudz »

Jak gra dzisiaj Matej Cernic ???
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Biedny Marcus jest otoczony przed amatorów:/
\
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Odnoszę wrażenie, że w CEV pracują osoby podstawione przez FIBA Europe...


ME 2011 siatkówka 9-18 września http://www.volleyeuro2011.com/en/schedule.html
ME 2011 koszykówka 3-18 września http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... _7526.html

<FACEPALM>

Raz, że siatkówka nie powinna iść na konfrontację z koszykówką , a dwa - zrobi to wielki problem dla telewizji!


BRAWO!
\
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Ale to nie pierwszy raz ma miejsce coś takiego, pamiętam że w roku 2003 w ten sam weekend mieliśmy mecze naszych siatkarek i koszykarek grających w półfinałach ME.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Zgadza się, że tak było często, ale czy naprawdę tak musi być??Dogodny termin to podstawa sukcesu imprezy.

CEV odsuwa tym samym siatkarskie ME w cień Eurobasketu.Gdyby to ode mnie zależało rozegrałbym to w sierpniu lub w październiku.MŚ siatkarzy/siatkarek nie kolidują w tym roku z MŚ koszykarzy/koszykarek.Dlaczego CEV przyjął taktykę konfrontacji?
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Chal »

No i mamy kolejne rozczarowanie ze strony Holendrów w tych eliminacjach, Estonia z Kertem Toobalem i Ardo Kreekiem w składzie ograła ich u siebie 3:1 i jest blisko kolejnego awansu na ME.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: hugo »

Co powiedzieć o Hiszpanach?

Przegrali u siebie z Belgami 1:3 i tylko cud w Antwerpii może ich uratować.



PS.Małe punkty nie mają żadnego znaczenia w el. ME, prawda?
\
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: AdAmS_VM »

Rewanżowy pojedynek El. ME 2011:

ORANJE 0-3 ESTONIA (21-25,16-25,23-25) ;//

Niestety Holendrzy zgubili formę po Lidze Światowej ,a jako że Estonia to solidny zespół zdołała wykorzystać swoją szansę.

Belgia wygrała 3:2 z Hiszpanią i a awansowała do Mistrzostw Europy 2011.
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do ME 2011

Post autor: Chal »

Znamy już komplet zespołów, które wystąpią w turnieju finałowym. Do Austrii i Czech, pełniących rolę gospodarzy, Polski, Francji, Bułgarii, Rosji i Serbii, które zapewniły sobie awans miejscem na poprzednich mistrzostwach, oraz Słowenii, Finlandii, Słowacji, Niemiec, Włoch i Portugalii, które wygrały grupy eliminacyjne, dołączyły Estonia, Belgia i Turcja, zwycięzcy barażów. Co prawda mecz Grecji z Turcją jeszcze trwa, ale 2 wygrane sety przez ekipę znad Bosforu zapewniły jej awans. Właśnie rozstrzygnięcia barażów można traktować jako niespodzianki, bo raczej wyżej stawiano zespoły przegrane, czyli Hiszpanię, Holandię i Grecję. To dowodzi niejako "zmiany warty" w Europie, bo do niedawna te zespoły były w czołówce na kontynencie, za to porażki z Estonią i Belgią są uważane za największe wpadki naszej kadry w ostatnich latach.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”