Faworyci ME Rosja 2007

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: mewa »

Wg mnie murowanymi kandydatami do medalu są Rosjanie i Francuzi. Dalej Niemcy, być może Serbowie, Bułgarzy i cyba dopiero Polacy. Może niespodziewanie zaskocz któraś z reprezentacji dotychczas słabszych? Może Grecja pokaże pazury?

Francuzi wprawdzie bez Exiga, Granvorki i Kieffera, ale coś mi mówi, że są w stanie pokonać nawet Rosjan.
Awatar użytkownika
Miki1910
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:00
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Miki1910 »

mewa pisze:Może niespodziewanie zaskocz któraś z reprezentacji dotychczas słabszych? Może Grecja pokaże pazury?
Ja uważam, że bardzo mile może zaskoczyć Finlandia. Całkiem przyzwoicie grali w LŚ, gdzie nie mieli najsilniejszego składu. Jeżeli tylko uda im się wyjść z grupy, która wydaje się być najsilniejszą, mogą zajść bardzo daleko. Choć o medal będzie, w ich przypadku, dosyć ciężko.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." Hubert Wagner (1941–2002)
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: paw98 »

Faworytem są na pewno Rosjanie potem Francja i na 3 miejscu stawiałbym Polaków.Serbowie moim zdaniem nie będą sie liczyć w walce o medale.Co do Niemców myśle ze 4 miejsce to max co moga ugrać.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Ann »

mewa pisze:Wg mnie murowanymi kandydatami do medalu są Rosjanie i Francuzi. Dalej Niemcy, być może Serbowie, Bułgarzy i cyba dopiero Polacy. Może niespodziewanie zaskocz któraś z reprezentacji dotychczas słabszych? Może Grecja pokaże pazury?

Francuzi wprawdzie bez Exiga, Granvorki i Kieffera, ale coś mi mówi, że są w stanie pokonać nawet Rosjan.
Na Greków bym nie liczyła. Leonis powołał do skłądu stara gwardię licząc, że nazwiska są w stanie zdobyć medal. Zawodnicy tacy jak Giourdas, Chatzantoniou czy Kravark owszem zawsze stanowili o sile greckiej reprezentacji, ale nie wydaje mi się, byli obecnie byli stanie konkurować z tymi najsilniejszymi w Europie.
Podobnie jak Serbowie, ta kadra nie ma przyjęcia, a przede wszystkim oni wciąż nie są zespołem. Miljković wygląda ostatnio jakby znudzony graniem a jedyne co ma ochotę robić to dyskutować z sędziami. Gerić twierdzi, że najważniejsze jest show nie wynik. A jeden sam Nikola Grbić mistrzostw Europy nie wygra.

Moi faworyci? Rosjanie, niestety, grają dobrze, ich młode pokolenie pokazało już podczas Ligi Światowej, że przyszłość w ich rękach (Berezhko! co ten chłopak w Spodku wyprawiał - 19latek!), Niemcy na memoriale pokazali się bardzo dobrze, ale mimo wszystko był to turniej towarzyski a ja jakoś nie umiem odnieść tego do prawdziwego grania o medale. Bułgarzy - z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Albo grają jak z nut albo nic im nie idzie. Może Hiszpanie zaskoczą jak podczas ostatniego czempionatu.
Awatar użytkownika
volley_rch
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:55
Płeć: M

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: volley_rch »

Według mnie faworytami są :

Rosja
Francja
Bułgaria
Polska
i być może Włochy

Z dobrej strony może się pokazać Słowacja,Finlandia i Niemcy
dawgro
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:11
Płeć: M
Lokalizacja: Staszów
Kontakt:

Re: ME Rosja 2007

Post autor: dawgro »

Faworytów jest wielu, według mnie główną rolę na tych ME rozegrają trzy drużyny : Rosja,Polska,Francja. A do tej 3 powinna dojść drużyna Niemiec, która prezentuje naprawdę wysoką formę, jeżeli Niemcy nie podpalą się jak podczas ubiegłorocznych MŚ, to mogą bardzo namieszać. Bułgaria jak zwykle, więcej robią zamieszania wokół własnej osoby, obstawiają już nawet ,że zagrają w finale, więc ich się nie ma co obawiać. Serbia już niestety się wypaliła, choć byłem wielkim fanem tej drużyny, szczególnie niezapomniany był finał LŚ Brazylia-Serbia, i morderczy tie-break. Włochy raczej większej roli nie odegrają w tym turnieju, lecz nie wolno ich lekceważyć, wkońcu nadal są aktualnymi ME. Holandia formy z Memoriału im.Huberta Wagnera nie utrzymuje, już widać zachwiania i słabszą postawę w wielu elementach ich gry, szczególnie w ich najmocniejszym punkcie, zagrywce. Podsumowywując, szansa na to aby wywalczyć medal na tych ME, jest dość duża, jeżeli tylko zagramy na minimum 80% tego co zagraliśmy na MŚ, przyjedziemy z Moskwy z upragnionym medalem. Powodzenia !!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: mewa »

Co ciekawe, mało osób z wypowiadających się tu wierzy we Włochów. Więc co z Włochami?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Arff »

Bułgaria jak zwykle, więcej robią zamieszania wokół własnej osoby, obstawiają już nawet ,że zagrają w finale, więc ich się nie ma co obawiać
Nie byłbym tego taki pewien... chłopaki z Bułgarii tak samo jak my są po ostrych ćwiczeniach wytrzymałościowo- siłowych i nie zdązyli zregenerować jeszcze sił a tydzień to wystarczająco dużo czasu... więc jak najbardziej trzeba ich brać pod uwagę nawet do końcowego sukcesu...
Co ciekawe, mało osób z wypowiadających się tu wierzy we Włochów. Więc co z Włochami?
Włośi są w mniej więcej takiej samej sytuacji jak Serbia... grają starymi wygami którzy wrócili po przerwie do reprezentacji... jak na mnie mogą namieszać w fazie grupowej ale sił na ewentualne półfinały im zbraknie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: PaStKa »

Rosja, Bułgaria, Francja, Polska - to według mnie głowni faworyci. Ktoś może zamieszać, może Niemcy, może Hiszpania, może Finlandia... Holendrzy, Włosi i Serbowie nie osiągną raczej wielkich wyników, choć może... Czyli w sumie zgadzam się z wami. Wymieniłem ponad połowę drużyn i każda z nich może coś pokazać, ale zwycięzcy jednak trzeba szukać w pierwszych czterech przez ze mnie wymienionych.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Ann »

mewa pisze:Co ciekawe, mało osób z wypowiadających się tu wierzy we Włochów. Więc co z Włochami?
Według mnie Azzurri mają podobny problem jak Serbowie - zbyt późno się obudzili, że może by pokolenie zmienić. Mastrangelo, Cisolla, Vermiglio to starzy wyjadacze, może jeszcze coś ugrają, ale jakoś nie wierzę w nich w kontekście walki o medale. Wciąż mam przed oczami ich gre w Lidze Światowej. Może nie powinnam tego porównywać, ale ciągle mi się to kojarzy.
Życzę im jak najlepiej i jeśli się pomyliłam to będę się tylko cieszyć ;)
Awatar użytkownika
ur_karol
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:00
Płeć: M
Lokalizacja: Pisarzowa:)
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: ur_karol »

Faworytami są, co tu dużo ukrywać, Rosjanie. Grają u siebie i prezentują wysoki poziom(!!). Francuzi, Bułgarzy i Niemcy również mogą powalczyć o medale. Jeśli chodzi o naszą drużynę to nie mam pewności.. Cicho liczę na strefę medalową, ale będzie bardzo ciężko. Pozostaje mi tylko trzymać kciuki :D
Nikola Grbic
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:37
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Nikola Grbic »

Rosja jest faworytem numer jeden... grają u siebie i pod wodzą nowego szkoleniowca grają bardzo dobrą i solidną siatkówkę...

Dalej wymieniałbym Francuzów, Polaków,Bułgarów i być może Włochów, którzy jakoś są pomijani przy wielu komentarzach a oni naprawdę mogą nieźle namieszać... Jestem bardzo ciekaw postawy Niemców i Holendrów ... to będą czarne konie tych mistrzostw.
piotrekk
Posty: 360
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:31
Płeć: M

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: piotrekk »

Według mnie na tych ME podobnie jak na ubiegłorocznych MS nastapi kolejne przegrupowanie sił w europejskiej siatkówce. Rosja jest oczywiscie najwięskzym faworytem do wygrania tego turnieju ale później jest bardzo sporo ekip która której daje zbliżone szanse na medal. Europejska męska siatkówka stała sie w ostatnich latach tak wyrównana że przestało się już mówić wielkiej czwórce walczacej o 3 medale jak jeszcze pare lat temu- teraz jest conajmniej 7,8 zespołów które maja realne szasne na zwycieśtwo w całym turnieju. Są to obok Rosji, Włochy, Polska, Francja, Serbia, Bułgaria, Niemcy, Hiszpania a uważać trzeba również na Grecje która potencjał ma ogromny który jak do tej pory wykorzystywany jest tylko w klubach. Jakos w reprezetnacji nie potrafią stworzyć zgranej ekipy. Paradoksalnie ME charakteryzują sie wyzszym poizomem sportowym od MŚ.
Awatar użytkownika
gejsza_ta
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: K
Lokalizacja: k. Zielonej Góry

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: gejsza_ta »

Rosja w roli faworyta hmm i tak i nie,wg mnie Rosja jest takim samym faworytem jak Polska,BUłgaria czy Francja,zgadzam sie ze pozytywnie moze zsakoczyc nas druzyna z Finlandii,na Niemców bym nie liczyła,Włosi i Grecy no nie wiem moga miec przebłyski na ME ale beda to pojedyncze wygrane i medalu raczej nie ugraja,ja chciałabym widzice to tak 1.Polska 2.Bułgaria 3.Francja i byłabym zadowolona...wiem ze pominelam Rosje,jakos nie przepadam za ta druzyna :P
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: wloneta »

Dla mnie nie ma faworytów. Jest parę drużyn grających na podobnym poziomie

Mi marzy się osobiście finał Polska - Francja

Ale tak już mniej więcej dwa lata mi się tak marzy i na żadnej imprezie nam się nie dane było spotkać w finale ... niestety :(
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
Ajfen
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:56
Płeć: M

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Ajfen »

Włosi w LŚ byli bez formy, więc na nich nie liczę, Serbowie także będą poza strefą medalową. Francuzi powalczą wg mnie o finał razem z Polską i Bułgarią. Złoto dla gospodarzy, Rosjan. W tym sezonie pokazali klasę w Lidze Światowej, grają przed własną publicznością, a w dodatku chcą sukcesu po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata. Powinni być poza zasięgiem innych ekip.
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: OziM »

Moim zdaniem oczywiśćie największe szanse na złoty medal mają gospodarze. Tuż za nimi ustawiłbym szereg reprezentacji takich jak: Polska, Francja, Serbia, Włochy i Bułgaria gdyż poprostu te drużyny są dość wyrównane, ale jakiś przepadkowy mecz, czy set może sprawić, że któraś z tych drużyn, albo zajdzie daleko albo nic nie zdziała. W ME jest o tyle ciekawa sytuacja, że jest tu dużo wyrównanych drużyn i każdy może wygrać z każdym, więc wszystko oczywiste takie nie jest. Oczywiście nie wliczając w to takich "mocarstw" jak Belgia, Turcja itd.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
MarekSLU

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: MarekSLU »

Zdecydowanie Polska i Rosja.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 13:54 przez plagus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: z jakiego powodu uważasz że zdecydowanie Polska i Rosja.. uzasadnij bo post nie wnosi nic do dyskusji:P
Awatar użytkownika
Bleider
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:00
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Bleider »

Mój typ:
1. Rosja
2. Polska
3. Francja
4. Hiszpania
Ania15
Posty: 19
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: K
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Ania15 »

Moim zdaniem , faworytem jest Polska i nie mówię tak dlatego,że jestem z Polski, ale uważam, że są naprawdę mocną drużyną. Turnieje ,które teraz rozgrywali były w sumie treningiem, na którym próbowali wszystkiego... Rosję też pokonaliśmy na MŚ , i więrzę w to, że to powtórzymy. Finał Rosja- Polska !!!! :P
Awatar użytkownika
gejsza_ta
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: K
Lokalizacja: k. Zielonej Góry

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: gejsza_ta »

Ja bym chciała finał Polska-Bułgaria,nie wiem chyba mam jakis uraz do tych Rosjan ale nie usmiecha mi sie gra z nimi chociaz wiem ze mozemy z nimi wygrać i własnie taki finał bym najchetniej ogłądała,a Bułgarów tez stac na to aby pokonac Rosjan tez maja bardzo młody skład (no może poza Konstantinovem) a ich poziom gry jest naprawde bardzo dobry,młodosc ma tez swoje prawa jezeli trafia w "swój dobry dzeń" to może nie byc na nich druzyny,no za wyjatkiem naszej która zapewne wygra tradycyjnie 3:1 :D
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: trawelka »

Ajfen pisze:Złoto dla gospodarzy, Rosjan. W tym sezonie pokazali klasę w Lidze Światowej, grają przed własną publicznością, a w dodatku chcą sukcesu po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata. Powinni być poza zasięgiem innych ekip.
rzeczywiście to najpoważniejszy kandydat do złota,ale...często jest tak,że "murowani faworyci"zawodzą.Granie przed własną pulicznością też nie zawsze jest atutem (bo działa w drugą stronę i również kojarzy się z presją).A co do sukcesu po MŚ...myślę,że jest kilka takich ekip,dla których pozycja na MŚ była niezadawalająca (np.Serbia,Włochy,Francja),inne z kolei będą chciały udowodnić,że wysoka lokata w Japonii nie była przypadkiem (czytaj"Polska,Bułgaria).
Ale nie będę oryginalna i obstawiam,że w najlepszej czwórce znajdą się Polska,Rosja,Francja i Bułgaria
torgaj
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:05
Płeć: K

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: torgaj »

Moi faworyci? Rosjanie, niestety, grają dobrze, ich młode pokolenie pokazało już podczas Ligi Światowej, że przyszłość w ich rękach (Berezhko! co ten chłopak w Spodku wyprawiał - 19latek!)
Jurij Bierieżko ma 23 lata, nie 19.

Faworytami są moim zdaniem Rosjanie - pytanie, czy wytrzymają presję własnej publiczności. Po tym, co zobaczyłam w ten weekend w Paryżu, stawiam tez na Francję: grają naprawdę ładnie, właściwie nie ma się do czego przyczepić.

Polacy zajdą daleko, jeśli przestaną się oglądać na Gruszkę i Wlazłego i zagrają tak, jak najlepiej potrafią tym składem, który mają.
Awatar użytkownika
gejsza_ta
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: K
Lokalizacja: k. Zielonej Góry

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: gejsza_ta »

zgadzam sie z torgaj,wygrać mogą i bez Gruszki i bez Wlazłego byleby sami w to uwieżyli ;)
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Ann »

torgaj pisze:Jurij Bierieżko ma 23 lata, nie 19.
Faktycznie, mój błąd. Byłam przekonana, że on jest 88 rocznik.
Co nie zmienia faktu, że chłopak zaskoczył chyba samego siebie podczas finałów LŚ
alexandra
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:51
Płeć: K
Lokalizacja: Wln/Silesia

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: alexandra »

Rosja... Chociaż nie chciałabym być w skórze trenera Rosji teraz, bo wybrać '12' z tak wyrównanego składu to duży problem... Kogo nie wpuści na boisko, to gra wygląda tak samo. Rosjanie dzisiaj pokonali Grecję 3:0 (25:18, 25:19, 25:18), grali wszyscy oprócz Poltavskiego i Matkovskiego (cały mecz w ataku zagrał Pavel Kruglov). W sumie Grecy to nie przeciwnik dla Rosjan, ale to chyba ich pierwszy sparing w podstawowym składzie...
sylwiao212
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:52
Płeć: K

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: sylwiao212 »

Jednym z faworytów na pewno jest Rosja.Ale trzeba sobie jasno powiedzieć,że obecnie poziom uległ takiemu wyrównaniu,że nie ma murowanych faworytów i chłopców do bicia.Do medalu pretenduje Polska,Bułgaria,Francja,Serbia,Włochy.Są też przeciez jeszcze chociażby Hiszpanie czy Finowie.Poziom jest bardzo wyrównany i cięzko mi wskazać faworyta.
Awatar użytkownika
marvel
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2007, o 15:01
Płeć: M
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: marvel »

mewa pisze:Co ciekawe, mało osób z wypowiadających się tu wierzy we Włochów. Więc co z Włochami?
Włosi chcieli odmłodzić zespół tylko problem w tym, że nie mają kim tego zespołu odmłodzić. W lidze gra więcej obcokrajowców niż rodowitych grajków. Młodzież nie ma się gdzie rozwijać, nie ma kto zastępować starych wyjadaczy.
Jednak jeśli włosi zagrają w składzie Vermilio, Fei, Papi, Cernic, Masterangelo, Tencati, Farina to mogą zdobyć medal, nawet złoty. Wróg jest najgroźniejszy wtedy gdy nic o nim nie wiesz.
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Mark Twain
Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: pawcioss »

A mi się wydaję że mimo braku Mariusza i Piotrka to jednak my możemy wygrać:) Jeśli Grzesiek dzielnie zastąpi Mariusza, będzie funkcjonowała ta nieszczęsna zagrywka i oczywiście przyjęcie to możemy wygrać z każdym. A poza nami to oczywiście ROSJA, BUłGARIA a potem dopiero FRANCJA I WłOCHY. A Niemcy i Serbowie wydaje mi się że na tych mistrzostwach nic nie zwojują:P POLSKA BIAłO - CZERWONI!!!
Balla
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Faworyci ME Rosja 2007

Post autor: Balla »

Dla mnie czarnym koniem ME bedzie Hiszpania. Na tych mistrzostwach moze stac sie doslownie wszystko . Poziom w Europie bardzo sie wyrownal i nie widze zeby ktoras ekipa jakos bardzo odstawala in plus;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”