ME 2019 siatkarzy

dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:
revis pisze:Leon bez ataku z pipe'a dziś chyba, to jest kryminał prawdziwy.
Owszem, zwłaszcza w porównaniu do Słowenii, gdzie pipe'a jak zwykle było sporo.
pipe jak pipe, czasami gubili tempo i z Rosjągrali tym lepiej, ale świetnie dziś Vincic przerzucił grę ze Słabszego Pajenka na Kozamernika, nie dziwie się, że nasi wyrywali się w ciemno.

To którego Słoweńca byście dali do 6 turnieju, bo nie wątpie, że jeden się znajdzie - Urnaut czy Cebulj?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7927
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:To którego Słoweńca byście dali do 6 turnieju, bo nie wątpie, że jeden się znajdzie - Urnaut czy Cebulj?
Cebulj grał źle w grupie, ale w fazie pucharowej wymiata, Urnaut jest równiejszy, a dzisiaj pięknie się odbudował po pierwszym secie.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: barti522 »

Urnaut dzisiaj świetny mecz, kończył niesamowicie ciężkie piłki.
dedede
Posty: 518
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

astronauta pisze:Słowa Heynena z wywiadu: "We had too many players that couldn’t help the team". Prawdę mówiąc, to wierutne kłamstwo. Pewnie byli, ale nie zostali wykorzystani, niestety.
No jak przecież mieliśmy mieć 30 fantastycznych a teraz nagle jednego rezerwowego nie może znaleźć? Tym bardziej, że akurat Słowenia zagrała dzisiaj średnio powiedzmy, także na takim poziomie spokojnie Szalpuk, Śliwka czy rezerwowi środkowi mogli zagrać przy odrobinie zaufania
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:To którego Słoweńca byście dali do 6 turnieju, bo nie wątpie, że jeden się znajdzie - Urnaut czy Cebulj?
Cebulj grał źle w grupie, ale w fazie pucharowej wymiata, Urnaut jest równiejszy, a dzisiaj pięknie się odbudował po pierwszym secie.
Tak w ogóle to nie ma żadnych podstaw, żeby pominąć Leona, zwłaszcza jak wygramy brąz. Ale trudno mi sobie wyobrazić, że pozycjami nie podzielą się Francuz ze Słoweńcem, a którym to może zależeć od finału. Może dostanie najlepiej atakującego?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Maximus2 »

Co było wg Was wyżej stawiane w tym sezonie. Kwalifikacja na IO czy ME?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7927
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Tak w ogóle to nie ma żadnych podstaw, żeby pominąć Leona, zwłaszcza jak wygramy brąz. Ale trudno mi sobie wyobrazić, że pozycjami nie podzielą się Francuz ze Słoweńcem, a którym to może zależeć od finału. Może dostanie najlepiej atakującego?
Może któryś z nich dostanie MVP, zobaczymy jak się potoczy finał.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: estril1992 »

Maximus2 pisze:Co było wg Was wyżej stawiane w tym sezonie. Kwalifikacja na IO czy ME?
Na dla mnie oczywiste jest to że IO.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Lynn »

uszat pisze:Wstyd mi za was...
Dokładam się i mi wstyd za tych, którzy zwalniają trenera po jednej porażce. [ingerencja moderatora]

Cel na ten sezon jest zrealizowany. Jeżeli musielibyśmy spotykać się jeszcze w styczniu w środku ligi to byłby prawdziwy dramat i walka na żyletki o IO. Cieszmy się z tego co mamy, a mamy kadre z potencjałem na medal najważniejszej imprezy czterolecia.

Najsłabszy na boisku oczywiście Drzyzga i świadczą o tym nie tylko te babole na rozegraniu, ale i zagrywka. Zwróćcie uwage na kompletny brak pewności w tym elemencie w odróżnieniu od MŚ z zeszłego roku.

Ja tam widzę pare pozytywów z tego meczu mianowicie Muzaj pokazał trenerowi, ze raczej nie będzie atakującym nr 1 na IO. Heynen Kurka na pewno by nie zmienił po kilku nieudanych akcjach, a zmieniając Muzaja dał sygnał, że nie ma do niego zaufania i na IO drugim będzie Konarski. Dlatego trzeba liczyć, że Bartek będzie na 100% zdrowy na przyszły sezon.

Panowie i Panie cudów nie ma i te podróże i czwarta hala do grania prędzej czy później musiały dać o sobie znać.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: aezakmi »

Maximus2 pisze:Co było wg Was wyżej stawiane w tym sezonie. Kwalifikacja na IO czy ME?
Jeśli chodzi o mnie, to kwalifikacja do IO. Ostatnia szansa pokolenia Kurka na medal igrzysk olimpijskich, dlatego nie ma co się aż tak mocno przejmować tymi mistrzostwami. Choć kolejna porażka ze Słowenią boli, ale cóż - taki jest sport. Jak to w parodii Andrzeja Borowczyka było, teraz wprowadzamy do gry "maksymę Maksymiuka", czyli: staramy się i do przodu.
O brązowy medal ME niech zagrają ci, którzy palą się do gry, jak np. Kłos.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: uszat »

Maximus2 pisze:Jeszcze nie jesteśmy taką potęgą żeby hurtową i pod rząd wygrywać wszystkie turniej.
Jest kwalifikacja olimpijska, była dobra gra w lidze narodów, może będzie medal na mistrzostwach europy.
Nie ma co płakać, trzeba dalej cięzko pracować
Brawo! Bardzo trafny i mądry komentarz.
Przegraliśmy z fantastycznie dysponowaną Słowenią. Możliwe ze to akurat ten nasz „gorszy dzień”. Takie będą się zdarzały, nie da się wciąż wygrywać. Przegrali, tyle.
Mostostal BB´97´02´08
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: luk_m5 »

Nie ma co szukać usprawiedliwień ale faktycznie - my czwarta hala na tych ME. Słowenia, Francja całe ME na jednej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: anty-hejter »

dedede pisze:
astronauta pisze:Słowa Heynena z wywiadu: "We had too many players that couldn’t help the team". Prawdę mówiąc, to wierutne kłamstwo. Pewnie byli, ale nie zostali wykorzystani, niestety.
No jak przecież mieliśmy mieć 30 fantastycznych a teraz nagle jednego rezerwowego nie może znaleźć?
Nie może znaleźć, a Bednorz był zdecydowanie za słaby żeby na tej rezerwie wgl być. ;)
Nie tłumaczcie wiecznie Heynena, jest dobrym szkoleniowcem, ale błędy też popełnia.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2019, o 22:35 przez anty-hejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Berbelucha
Posty: 64
Rejestracja: 2 sie 2019, o 10:53
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Berbelucha »

Podobno mieliśmy wygrać 3:0, Słowenia gorsza, na każdej pozycji mam lepszych zawodników i takie tam. A tu proszę kolejny raz rozwalają nas na finiszu. Cóż za pech. Od początku pisałem że bez Kurka w gazie nie ugramy nic na dużej imprezie. Leon tylko w pewnym stopniu rekompensuje jego brak.

Słowenia urasta na mocarza w sportach zespołowych. 2mln kraj fiu fiu brawa
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: mmb »

Okropnie się oglądało i słuchało w Polsacie.

Fabio to najsłabszy element - on musi być w życiowej formie żeby grać na poziomie światowym, inaczej jest jak każdy widzi.

Granie na dwóch libero gdzie jeden to czołówka na świecie, to też coś czego nie mogę zrozumieć.

Zawsze w turnieju musi być słabszy dzień, no i trafiło na dziś..
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Maximus2 »

Jak wygrywaliśmy to znikoma ilość komentarzy na forum i niewielu użytkowników. A jak dzisiaj jest porażka to ludzi i komentarzy na forum...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Simao »

U nas mimo wszystko, drugi sezon trenera to zawsze jakaś wtopa. Raczej co sezon powinna być zmiana trenera. Trochę taka ironia z mojej strony.
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Krystian2973 »

Moze ten zimny psysznic dobrze im zrobi. Zwalnianie trenera nie ma sensu ale tez musi sie przekonac ze nie samym doswiadczeniem takie mecze sie wygrywa. Wg mnie zawazyl tutaj bral zaufania glownie do Muzaja ktory bardzo szybko zostal zmieniony. W czwartym secie moze z dwie pilki. Bal sie tez zostawic Sliwke i Komende ktorzy dobrze sobie radzili. Ale dla mnie najwieksza niespodzianka byl brak Kochanowskiego ktory ma fajna zagrywke bo gra Nowakowskiego ograniczala sie prawie do zera. Nasz zespol powinien byc jednak bardziej zbilansowany bo o ile Sliwka pelni tu jakas role to Szalpuk zadnej. Oby Heynen dalej nie brnal w slady Antigi i stawial na zawodnikow ktorzy mu cos wygrali a sa w gorszej formie. Leonowi tez przydalaby soe w tym meczu chwila odpoczynku i musi nauczyc sie kiwek bo robi to fatalnie. A Drzyzga trzeba znowu potrzasnac bo za szybko zachlysta sie sukcesem. Ale Lomacz nie jest lepszy wiec nie mamy wyboru.
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: anty-hejter »

Ciężko żeby było dużo komentarzy po wygranej z Czarnogórą.
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Maximus2 »

mmb pisze:Okropnie się oglądało i słuchało w Polsacie.

Fabio to najsłabszy element - on musi być w życiowej formie żeby grać na poziomie światowym, inaczej jest jak każdy widzi.

Granie na dwóch libero gdzie jeden to czołówka na świecie, to też coś czego nie mogę zrozumieć.

Zawsze w turnieju musi być słabszy dzień, no i trafiło na dziś..
ooo i mądrego to i miło posłuchać
Don_Misterio
Posty: 75
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 07:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Don_Misterio »

Lynn pisze:Ja tam widzę pare pozytywów z tego meczu mianowicie Muzaj pokazał trenerowi, ze raczej nie będzie atakującym nr 1 na IO. Heynen Kurka na pewno by nie zmienił po kilku nieudanych akcjach, a zmieniając Muzaja dał sygnał, że nie ma do niego zaufania i na IO drugim będzie Konarski. Dlatego trzeba liczyć, że Bartek będzie na 100% zdrowy na przyszły sezon.
Trener Włoch trzymał w ćwierćfinale Zaytseva do końca i co mu to dało?
Poza tym Muzaj już od początku turnieju grał średnio. Co drugi jego "atak" to kiweczka, a nawet jak atakował "mocno", to wyjątkowo często był podbijany i szła kontra.
Poza tym... od bardzo dawna nie widziałem, żeby podstawowy (na danym turnieju) atakujący jakiejkolwiek poważnej drużyny (tj. przynajmniej łapiącej się do ME czy MŚ) zagrywał flotem. I to takim zupełnie nijakim. Ot, zwykłe przebicie piłki przez siatkę...
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: astronauta »

mmb pisze:Okropnie się oglądało i słuchało w Polsacie.

Fabio to najsłabszy element - on musi być w życiowej formie żeby grać na poziomie światowym, inaczej jest jak każdy widzi.

Granie na dwóch libero gdzie jeden to czołówka na świecie, to też coś czego nie mogę zrozumieć.

Zawsze w turnieju musi być słabszy dzień, no i trafiło na dziś..
Hmm, w poniedziałek to my też dobrego dnia nie mieliśmy, tylko Niemcy byli słabiutcy. Dwóch libero to zły pomysł mając Zatorskiego.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

ME to ME, ciągle bardzo ważna impreza i porażka na dzień dzisiejszy jest bardzo duża, bo byliśmy mocnym faworytem. Chociaż fakt też jest taki, że zimny prysznic na rok przed tak ważną imprezą się przyda.
drukjul pisze:Aranger ma rację, że bez Kurka na tym turnieju nasz atak był wyraźne przesunięty na lewe skrzydło.
Ba, jedyny set, który dzisiaj został wygrany to również ten jedyny, w którym graliśmy z mocnym prawym skrzydłem - Konarski zrobił w nim 4/5 w ataku. Częściowo to może i przypadek, bo i tak Cebulj miał setową w górze, ale też bez Konara moglibyśmy w ogóle nie mieć szansy ich dopaść. Jak Leon zepsuł tę zagrywkę przy 21-20 w 4 secie to nasza sytuacja z miejsca stała się przykra, bo wynik na styku, a my zostaliśmy pod siatką z Kubiakiem i atakującym który prawie nie dostaje piłek, więc Słoweńcy mogli iść w ciemno do Michała i on raz sobie z tym nie dał rady. Może wtedy Drzyzga powinien złamać konwencję i spróbować zagrać do tego Muzaja, ale czy on nawet na pojedynczym byłby pewniejszą opcją od kapitana naszej kadry ?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2019, o 22:40 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: estril1992 »

My mamy ostatnio patent na Brazylię , a Słowenia na nas.
Nie ma co rozpaczać.
Akurat ja widziałem tylko jeden mecz naszych z Hiszpanią , reszty nie oglądałem bo do roboty przeważnie mialem :D
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kuchcik77 »

Brawo dla waleczne skutecznej Słowenii.

Myślałem że będzie 5 set, postawiłem trochę z przekory Slowencow.szanse były fifty fifty a nie 1.2v5.0

Nie jesteśmy nie byliśmy i nie będziemy Brazylia Rezende choć 2xMS to ogromny sukces.
Heynen mag? Pamiętam i rozwalke Fryderyków przez Zakse jak również ostanie sety mistrzostw globu....jak rowniez mecze z Serbami.roznie bywa.
Oby szalony trener, który lekko usunął się w cień w pewnym momencie ostatniego czempionat globi tak orzygotiwal chlopakow ze ten 6 mecz w Tokio bedzie wygrany.cwiercfinal to pierwszy wazny mecz dla twj kadry...
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Maximus2 »

W ramach odstresowania na TVN leci Jarosław Psiukuta(s). Polecam znerwicowanym kibicom.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Verdungo »

Ciekawe co powiedzą w Prawdzie Siatki na spokojnie po meczu :D
dedede
Posty: 518
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

astronauta pisze:
mmb pisze:Okropnie się oglądało i słuchało w Polsacie.

Fabio to najsłabszy element - on musi być w życiowej formie żeby grać na poziomie światowym, inaczej jest jak każdy widzi.

Granie na dwóch libero gdzie jeden to czołówka na świecie, to też coś czego nie mogę zrozumieć.

Zawsze w turnieju musi być słabszy dzień, no i trafiło na dziś..
Hmm, w poniedziałek to my też dobrego dnia nie mieliśmy, tylko Niemcy byli słabiutcy. Dwóch libero to zły pomysł mając Zatorskiego.
mnie ciekawi ile obron mieli nasi libero..o ile w przyjęciu jakoś to wyglądało to w obronie to była jakaś katastrofa, my w meczu z Francją w Gdańsku w jednym secie potrafiliśmy więcej wybronić niż tutaj przez cały mecz
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Re_soviaczka »

Krystian2973 pisze:dla mnie najwieksza niespodzianka byl brak Kochanowskiego ktory ma fajna zagrywke
Kochanowski to w tej chwili numer 4 w tej kadrze, a fajną zagrywkę to on miał kiedyś.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: estril1992 »

Berbelucha pisze:Podobno mieliśmy wygrać 3:0, Słowenia gorsza, na każdej pozycji mam lepszych zawodników i takie tam. A tu proszę kolejny raz rozwalają nas na finiszu. Cóż za pech. Od początku pisałem że bez Kurka w gazie nie ugramy nic na dużej imprezie. Leon tylko w pewnym stopniu rekompensuje jego brak.

Słowenia urasta na mocarza w sportach zespołowych. 2mln kraj fiu fiu brawa
Ironia ale nawet spoko.
A tak poważnie to Słowenia to średni zespół na świecie , nie róbmy z nich mocarzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”